Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gyerák Lajos Creative Commons License 2016.08.31 0 0 1051

Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy mik a törvények arra hogy hol és hogyan szabályos a trafipaxozás? Lehet hogy hülye kérdés viszont hogyha megfigyeltétek a telepitett trafipaxok elött van egy figyelmeztető tábla viszont az ut mellett lesben bújkáló néha szuszokáló rendörök autója mögött(elötte)nincs figyelmeztető tábla vagy valami Ez igy szabályos?

 

handras Creative Commons License 2016.07.16 0 0 1050

Útkezelői helyesen.

Előzmény: handras (1049)
handras Creative Commons License 2016.07.16 0 0 1049

A sárga villogós utókezelői autóból is mérnek sebességet? 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 1048

Azt viszont vegyük figyelembe, hogy nem ez lenne a  téma főtopikja, ugyanakkor a kollégának igaza van. Annyival egészíteném ki, hogy jelen/ilyen esetekben én semennyire nem hagyatkoznék az itt elhangzottakra! Mindenesetre hajrá, ha van lelkierőd, esetleg sikerül szavahihető és megbízható embert találni ne hagyd el! Bekaphatja az egész banda, aki ebben a te sztoridtól függetlenül benne van. Mindenkinek őszintén drukkolok, aki a legkisebb mértékben is keresztbetesz nekik!

Előzmény: klaca500 (1047)
klaca500 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 1047

Én ugyan nem tudok neked segíteni, csak megjegyzem, hogy nem is tudom miért S.O.S a topik címe. Ezen, vagy is az index fórumon, sok segítségre ne számolj. Főleg ha nem egyezik a véleményed az ide járó társalgókkal. Ha meg így van, akkor fogsz kapni hideget-meleget. Na nem erre a topikra utalok, hanem egy másikra, itt csak felháborító az S.O.S megnevezés. Persze most majd jön, hogy nem tud senki segíteni, mert ilyen még nem fordult elő senkivel, meg még hasonló kifogások. Na mindegy.

Sok sikert az ügyedben, és drukkolok, hogy megoldódjon!

Előzmény: Bigfoot002 (1046)
Bigfoot002 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 1046

Sziasztok!

Kaptam egy levelet Vas megyéből, hogy az M1-es autópályán kamionnal 109 Km/h-val közlekedtem. Mind ezt megörökítette egy fixen kihelyezett doboz.

Hány darab fényképet kell a jogszabály szerint készíteni eme szerkezetnek, hogy az hiteles legyen? Én úgy hallottam, hogy hármat. Ebben az esetben csak egy db. készült, ami fent van a rendőrségi oldalon. Rá adásul a kamion teljes oldala látszik csak, mert a pótkocsi hátulját már kitakarja egy másik autó. Szóval a vontató rendszámot vették alapul. Oldalról, ferdén tud pontosan mérni a traffipax? 

A kamionban ugye van egy tachográf nevű szerkezet. Ez mindenféle adatot megjegyez. Ez a kütyü nem regisztrált gyorshajtást. Sőt aznap, egész nap a legnagyobb sebességem 84-85 km/h volt. A cégemnél nyomon követés is van a Webeye rendszeren keresztül. Ez is azt mutatja, diagram formájában, hogy nem közlekedtem 84-85-nél többel azon a napon, de erre azt mondják, hogy nekik ez nem elég mert nem hiteles.

Na most ilyenkor mi van? Mert ugye az a kütyüjük is elromolhat, lehet rossz!

Van valakinek tapasztalata ilyesmiben? Van értelme küzdeni velük?  

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.08 0 0 1045

Ha piroson mentél át, vagy ilyesmik én nem aggódnék.

Előzmény: p83po (1044)
p83po Creative Commons License 2014.08.07 0 0 1044

Sziasztok.

 

Meg tudnátok mondani, hogy van-e a Könyves Kálmán körút 12-14.-nél automata kamera ami képet rögzít?

 

https://www.google.hu/maps/@47.469768,19.084104,3a,75y,249.85h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1sOQvbYxb7wSxnEy76h3-7Bw!2e0

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.10 0 0 1043

Illetve bocsánat bunkó voltam, lehet azért állt ott, mert pont jófej és ha már kiküldték nyomorbadönteni, akkor igyekszik minél kisebb pusztítást okozni. :)

Egyébként nem tudnád megmondani, hogy pontosan hol álltak?

Előzmény: Törölt nick (1042)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.09 0 0 1042

Mecseknádasd előtt a szerpentines szakaszon pedig tele van 60-assal, de nem végig az. Egyébként nagyrészt valóban lehetne végig 100 fölött menni, csak van egy-két kanyar, ahol nem vagy csak neccesen, ez pont egy ilyen kanyar után volt.

 

Akkor megnyugodtam, nem valószínű, hogy megbüntetnek.

Előzmény: Törölt nick (1041)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.09 0 0 1041

Pedig így van, ha nem állítottak meg akkor nemhogy 75, de 78-79-ig is megúsztad. +15 az objektív felelősség határa, további +2-3-4 a műszer pontatlansága miatt. Ez változó, hogy adott esetben mennyi lett. Nem kell túl sokat mögélátni, egyszerűen azért mér ott, mert hülye.

Ám hol van ott 60-as tábla? Igaz 3-4 hónapja nem voltam arra, de Pécsről Bonyhád felé a hegyen szerintem sose volt. Talán mikor le volt szakadva 1 helyen a padka, de azt mintha beszedték volna nem? (Simán lehet ott tolni bőven 100 felett.)

Előzmény: Törölt nick (1040)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.06 0 0 1040

A következő a kérdésem. Pécsről Bonyhád felé tartottam, Mecseknádasd előtt a szerpentinen több helyen is van 60-as tábla, több helyen fel is oldják. Az egyik ilyen 60-as tábla a kanyarban bukkant fel már csak közvetlen közelről (előtte 90-el lehetett menni, elvileg), utána azonnal 10-20 méterre mértek. Lassultam meg az előttem lévő is, ami biztos, hogy 80 alatt volt a km óra, a mérőautó felbukkanásakor, és amit tudok, hogy 50-nél 4-5 km-t csal, tehát ha 55-el megyek km óra szerint, az 50 nagyjából (így szoktam lakott területen haladni), tehát elvileg legfeljebb 75 alatt mentem, és azt olvastam 75 fölött büntetnek. Akkor most tartsak a büntetéstől vagy nem? A dologban az az érdekes, hogy nehéz elképzelni, hogy túl sokan 75 fölött menjenek, mivel kanyaros, 90-nél már biztosan veszélyes, tehát ha tényleg 75-ig nincsen büntetés, akkor feleslegesen állnak ott, tehát ebből azt gondolom, 75 alatt is már büntetnek, vagy tévedek?

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 1039

Mindkettő. Rögzíthet képet, ez esetben egyet (scs 102, 103 készülékek). És videót (fama 3 készülékek). A te esetedben egy videóból kivágott 4 kockát látsz.

Előzmény: jóskapista22 (1038)
jóskapista22 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 1038

Olyan kérdésem lenne, hogy a traffipax képeket rögzít, vagy videó formátumban is tárolják azt, ami alapján a feljelentést elkészítik.... ?

Az Én "gyorshajtásomat" 4 képpel akarják bizonyítani a (kozbirságpol....hu) weboldalukon, viszont a sebbeség túllépésénél (73km/ó) se Én, sem az autó rendszáma nem látszik egyáltalán, csak hogy az egy fekete Punto.... mikor már elméletileg 42 km/ó-val megyek már csak akkor látszik a rendszám (ugye ez 50-es táblánál).

doggyfreestart Creative Commons License 2013.08.13 0 0 1037

Sziasztok!

 

Én alapvetően egy eléggé szabálykövető emberke vagyok. (Magyarországon még SOHA nem kaptam csekket, Németországban egyszer 80 helyett 89-ért 10 Eurót) Tegnap béreltem egy autót, és kb. 40 km után vettem észre, hogy -20%-ot csal a kilométerórája. Szóval amikor az M0-áson óra szerint 110-zel mentem, a kocsi valójában 132-vel repeszett GPS szerint. Az út eléggé üres volt, nemigen volt viszonyítási alapom. Hogy lekaptak-e nem tudom, de amikor észrevettem, installáltam egy appot a telefonomra és a szerint közlekedtem.

Az eltérésről 2 tanúval írtam egy jegyzőkönyvet, fotót készítettem és a kocsi visszaadásakor jeleztem a bérbeadónak az autó problémáját.

Ha mégis bünti lesz a dologból, hogyan tudom visszadobni a kölcsönzőnek a problémát?

marci70 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 1036

(4) A közúti forgalom ellenőrzése során
a) a közúti forgalom ellenőrzését végző berendezést;
b) azt a járművet, amelyben a közúti forgalom ellenőrzését végző berendezés üzemel
a közúton úgy kell elhelyezni, hogy a gyalogos és jármű forgalmat indokolatlan mértékben ne akadályozza.
(5) A (4) bekezdés b) pontjában meghatározott jármű a járműforgalom elől elzárt területen, továbbá a közútnak azon a részén is elhelyezhető, ahol a járművek megállása vagy várakozása tilos.
)

marci70 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 1035

Azt új jogszabály szerint a sebesség mérést végző jármű szabálysértést is elkövehthet a méréshez, vagyis ha szembe áll a forgalommal, vagy járdán, vagy forgalomtól elzárt területen, stb akkor is hiteles a mérés, és nem követ el szabálysértést a szolgálati gépkocsi! Sajnos ezek a tények !

http://www.vezess.hu/vezetunk/traffizas_jardan_megallni_tilosban_forgalommal/33600/

Előzmény: ltnine2 (1034)
ltnine2 Creative Commons License 2013.06.29 0 0 1034

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy mikor nem szabályos a traffipaxos autó elhelyezkedése? Ami bemért engem az félig járdán állt, kanyarban, szóval tök balesetveszélyes helyen.

Kerestem volna jogszabályokat erre vonatkozóan, de nem találtam... az autót azért rendesen lefotóztam.

 

Köszönöm a segítségeteket! 

autós1010 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1033

Mi van olyankor, amikor megfelelő sebességgel (épp akkor pár szor megnéztem az órát!) sorban mentem a többi autóval együtt, de gyorshajtás miatt csak engem állítanak meg a rendőrök. Amikor megmondtam nekik, hogy vissza megyek a traffipaxhoz (én sehol nem láttam) megnézni a felvételt, szóltak valakinek, majd az volt a válasz, hogy már nem lehet megnézni a felvételt, mert továbbvitte a kolléga.  A helyszini bírságba nem mentem bele, hisz szerintem nem hajtottam gyorsan. Azt mondták, hogy így majd küldik a feljelentést.

Valakinek van ilyen tapasztalata?

Mikor, hány hét után várható az értesítés?

 

 

peti1980bp Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1032

Igen, én is most keresem a neten az új kihelyezett traffikról az infót, de nem találok semmit! A Hungárián jöttem, be is jelzett a készülékem(Fradi pályánál), de azt hittem valami benzinkút ajtajára, mert azon a sávon szólt( K-sáv)! Jó lenne erről valami infó, mert tutira működött a készülék, kérdés, hogy fényképet is csinál már?

Előzmény: _medvegyev (1031)
_medvegyev Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1031

Sziasztok!

 

Kerestem cikkeket, hozzászólásokat, de sehol nem találok semmit az újonnan kihelyezett traffipaxokról, ha azok tényleg azok, akkor hamarosan nagy kasza lesz.

Helyek: Szerémi út-„Lágymányosi” híd felhajtó (30-40), „Lágymányosi” híd vége Pest felé (70)(Tábla alatt), Szerémi út befelé az Andor utcánál, „Hungária” körút észak felé a Fradi pályánál (híd aljára szerelve, M7-es bevezető után az első lámpánál, Hegyalja Erzsébet hídra ráhajtó, Clark Átám tér közepe az alagút felé nézve. Még  Budán láttam párat de azokra nem emlékszem már pontosan hol voltak….

 

Ti tudtok ezekről valamit? Mikortól kaszálnak? Tegnap pont az alagútba befelé nyomtam egy jó kövéret a körforgalomból startolva….

 

Hívtam a Vas Megyei üzemet, de még nem tudnak semmiről.

 

Üdv.:

Medvegyev

Traffi Hunter Creative Commons License 2012.11.13 0 0 1030

Ti is rühellitek a traffipaxokat? Akkor gyertek, nézzétek meg és lájkoljátok a facebook oldalunkat! Hírek, vicces képek és videók a témával kapcsolatban minden mennyiségben! ;)

http://www.facebook.com/traffi.hunter

ebédfuti Creative Commons License 2012.08.22 0 0 1029

úgy látom, kicsit felhúzott a medve:)

Előzmény: gzsolti111 (1027)
Macika Creative Commons License 2012.07.10 0 0 1028

Az 1024 utolsó mondatában leírtam, belátom.

Előzmény: gzsolti111 (1027)
gzsolti111 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 1027

> "A BMW az kézzel követett mérés, FamaLaser II-vel (vagy hasonlóval, amiben ProLaserII dolgozik)."

Hát nem, mivel LightFáma III-al készült a BMW-s felvétel, abba pedig ProLaserIII van. A Fáma2-jé hasonló, de máshogy néz ki, látható a különbség, tessék fáma2:

> "A Skodáról készült fotó nekem hiányosnak tűnik, rajta kellene legyen a sebességhatár, amitől mér meg még pár adat, olyan, mint ha meg lenne szerkesztve a kép. A piros "célzó" kört egyébként nem rögzíti a képre, azt csak méréskor lehet látni."

Súlyos tévedés. A képen ugyanúgy látszik a célzókör, és a limit valóban nem, akármennyit belinkelhetek, mindegyik ugyan olyan: , , ,  Kell még? Nézegelődj itt: http://sebessegmeres.info/fines.php vagy akárhol, ahogy azt te állítod "többszáz, sebességmérő műszerrel, Magyarországon készített felvétel található a neten", ha ennyire tudod, akkor kellett volna látnod ilyen képeket is köztük.

>"Legjobban akkor tud működni, ha a járművek haladási vektorával megközelítőleg párhuzamos tud lenni a lézersugár vonala.
"
Az lehet, de pl. ezek se vízszintes helyzetben vannak, mégis siekrültek, és tessék nem fáma3-as képek hanem SCS10X:

, ,

> "3 év alatt - hasraütve - olyan 1.400-1.500 órát vettem részt lézeres sebességmérésen, nem tudom, Te mennyit?

 Tehát viszonylag van rálátásom hogyan működik az SCS10X és a FamaLaser III."

Jó neked, de bocsi ha megkérőjelezem a mondatod igazságát. Ha ez valóban így lenne, akkor ezeket az elepvető dolgokat nyílván tudnád, és nem nekem kellene cáfolni. Aztán, tudtommal SCS102 nincs is Budapesten... Attól hogy értesz állítólag a fáma3-hoz, vagy az SCS103-hoz, nem azt jelenti hogy az összes többi műszer is ugyan olyan. Mellesleg, a fáma3-nak is több verziója van, amik eltérnek egymástól? Soroljam? Van a sima fáma3, a fáma3/DVR, fáma3 DVRM, fáma3/DP, Lightfáma3, Lightfáma3/DV, FámaShot3. Ez mindegyik fáma3, és eltérőek egymástól tudásilag és kinézetre is, a közös csak a ProLaser3-as távolságmérő bennük. Az SCS101 és az SCS102 automata üzemmódjának és IP 65 védettségének köszönhetően akár fixen, páncéldobozva telepítve is tud működni. Továbbá van automata és szabálysértési üzemmód rajt. A készülék nem videofelvételt készít, hanem beállítás szerinti megadott időközönként egy-egy fényképet rögzít, normál esetben ez 5-10 fénykép másodpercenként. Automata üzemmódban - ami például fix telepítésnél hasznos - a készülék egy fényképet készít minden olyan járműről, ami a lézersugárba belép és a trigger sebességhatárt túllépi (ezt egy sípolással is jelezi). Ilyenkor hatótávolsága maximum 120 méter, ugyanis ilyen messziről lehet az elkészült fényképről a rendszámot még leolvasni.



> "Lézeres műszert nem tesznek dobozba"

 Ez neked makett? És nem tesznek dobozba? Én úgy látom benne van a dobozban és eredeti műszer.


Egyébként engem is meg lehet győzni, de ezt idáig nem sikerült elérned. A pontatlan írásaid; a sajtó és a képek mind az én igazam bizonyítják, és kérdőjelezik szavahihetőséged. A kérdések továbbra is adottak, amiket nem válaszoltál meg, de nyílván van rá magyarázatod, ha ilyen biztosan állítod a dolgokat: 1) Ha makett lenne, miért pakolnák ki és be? Személyes tapasztalat, egyszer benn van, egyszer nincs, lehet látni a fehér szélét és a lencséket. 2) Ismerősömnek a kütyüje miért jelezne be akkor ha ez makett?  3) Az NJL Kft miért árulna mérőszekrényt hozzá? 4) Miért állítanának fel (aminek 1 millió Ft felett van az ára, amibe van légkondi és riasztó is) ilyen lézeres fix mérődobozt? Ha azt mondod csak úgy hogy legyen, akkor miért nem radaros elrendezésűt állítanának fel, ha szerinted a lézernek nincs értelme? 5) Akkor a fent említettekből egy részlet mégegyszer: "SCS102 automata üzemmódjának és IP 65 védettségének köszönhetően akár fixen, páncéldobozva telepítve is tud működni. Automata üzemmódban - ami például fix telepítésnél hasznos - a készülék egy fényképet készít minden olyan járműről, ami a lézersugárba belép" et cetera,  et cetera. Várom a kielégítő magyarázatokat ezekre és a fent említett dolgokra. És csak hietels, 100% biztos dolgokat. Ha 100%ig nem hiteles az infó, akkor ne állítsad 100%osan, vagy csak rosszul fogalmaztál.Az hogy szerinted érdemes-e dobozba telepíteni a lézert, az magánvélemény és ugyanakkor senki sem kérdezte. A tények azt bizonyítják, hogy lézeres műszert is üzemeltetnek dobozban; mert képes rá, és adottak a lehetőségek. Egyébként a vitával/eszmecserével nincs gond, normális keretek között, és nem pedig gúnyos megjegyzésekkel, amit az előző hsz-edben írtál.

Előzmény: Macika (1026)
Macika Creative Commons License 2012.07.10 0 0 1026

A BMW az kézzel követett mérés, FamaLaser II-vel (vagy hasonlóval, amiben ProLaserII dolgozik). A Famaval igen könnyű, mert lehet vele zoomolni, akár 2000 méterről megfogja a gyorshajtót. Tehát ebben nincs vita, LEHET mérni felüljáróról, ahogy itt is látjuk. A méréshez és a sikeres fotó elkészítéséhjez kb. 3 tizedmásodpercre van szüksége a műszernek.

181 km/h-s sebességnél másodpercenként >50 métert tesz meg az autó, azaz 1/3 másodperc alatt 17 métert, a saját hosszának majdnem a négyszeresét. Remélem belátod (kár, hogy nem magadtól gondoltál utána), hogy egy fix pontra irányított, 100 méteren 30 centiméteres terülésű lézernyalábbal lehetetlen mozdulatlan kamerával lefotózni egy ilyen gyorshajtót.

 

A Skodáról készült fotó nekem hiányosnak tűnik, rajta kellene legyen a sebességhatár, amitől mér meg még pár adat, olyan, mint ha meg lenne szerkesztve a kép. A piros "célzó" kört egyébként nem rögzíti a képre, azt csak méréskor lehet látni.

 

Előzmény: gzsolti111 (1025)
gzsolti111 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 1025

Nyílván van értelme, vagy nem tudom miért árulna az NJL cég ilyen dobozt; és miért vennének pl. 2db páncéldobozt 3,5 millió Ft-ért. Ezekben a dobozokban van riasztó, légkondi stb is. Továbbá ha makett lenne benn, akkor miért vennék ki? Akkor felesleges ki-be rakosgatni... Illetve láttam már olyan képet, ami a fix mérőhelyen készült, lézerrel. Nyílván nicns sok kép neten, mivel nyílván aki nem hülye betartja azon a szakaszon a sebességet, mivel tudja, hogy ott fix traffi van, mégha benn sincs. Azt a képet ne mtalááltam meg amit szerettem volna, de ez is megteszi: http://tabblog.net/thumb.php?src=2012-4-21gyorshajtas.PNG&x=550&y=413&f=0 Még annyi, hogy pl. autópályán hídról is szoktak, ott mégnagyobb a szög... pl.

Előzmény: Macika (1024)
Macika Creative Commons License 2012.07.09 0 0 1024

3 év alatt - hasraütve - olyan 1.400-1.500 órát vettem részt lézeres sebességmérésen, nem tudom, Te mennyit?

 

Tehát viszonylag van rálátásom hogyan működik az SCS10X és a FamaLaser III.

Azt is tudom, hogy kézzel irányítva a műszert, 1-2 mm mozdítás a készüléken és már nem tud értékelhető felvételt készíteni a műszer a gyorshajtóról, annyira számít, mely pontján éri a járművet a lézernyaláb.

Legjobban akkor tud működni, ha a járművek haladási vektorával megközelítőleg párhuzamos tud lenni a lézersugár vonala. Magyarul 50-70 cm magasra téve a műszert, beállítva azt a kiválasztott sáv közepére (vagy bejön, vagy nem alapon) elképzelhető, hogy a gyorshajtók egy részét le fogja tudni fotózni.

Abból a magasságból, ahol ezek a páncéldobozok vannak (saccra 180-200 centi lehet?), semmi értelme nincs lézeres műszert üzemeltetni, mert egyszerűen lehetetlen értékelhető felvételt készíteni.

 

Azt nem vitatom, hogy egy ilyen páncéldoboznak komoly visszatartó ereje lehet, de akkor is, ha nem kerül bele több, mint 10 milliós műszer, csak egy pártízezer Ft-os makett.

 

Te meg hidd el, hogy - még ha éles műszer is lenne benne - semmi értelme nincs, mert szinte lehetetlen olyan éles szögből értékelhető felvételt készíteni.

 

De hagyom magam meggyőzni, többszáz, sebességmérő műszerrel, Magyarországon készített felvétel található a neten, ha csak egyetlen van, amely ezek közül valamelyikkel készült, akkor be fogom látni!

 

Előzmény: gzsolti111 (1023)
gzsolti111 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 1023

Bocsi, csak 1 megjegyzés:

"Lézeres műszert nem tesznek dobozba"

Dehogynem: Link: http://sebessegmeres.info/users.php?show=365 ; link: http://sebessegmeres.info/users.php?show=384; link: http://sebessegmeres.info/showalbum.php?album=157&t=2 stb. Amit te írtál azok a hátrányai, de az más kérdés hogy megéri-e bedobozolni az SCS102-t, vagy sem. :) Lényeg hoyg tesznek lézeres is dobozba, igaz hogy ritkán, de tesznek. Mellesleg áltlaában a külső sávban mennek a gyorshajtók, de kivételek persze vannak. Igazából a célját elérik ezek a dobozok: Mindenki lassít, aki meglátja ezeket a fix dobozokat, mert nem tudja benn van-e a műszer vagy sem. :) A FIX traffipax mérőműszerekről itt a lista (2010-es) akinek kell, igaz az oldal kicsit elhanyagolt lett az utóbbi időkben: http://sebessegmeres.info/dobozok.php?order=BerendezesTipus&sort=ASC&uz=1&aktiv=1&fix=7#filters

Előzmény: Macika (997)
Macika Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1022

Románia nem érdekel.

 

Itthon 69 km/h-tól mérnek (most épp ezt írták elő), de az elmúlt két év alatt volt már jó ideig 67-től, 68-tól mérés is, ahogy az országos parancsnok épp előírja. Ebből lejön 2 km/h, a műszer ELMÉLETI pontatlansága .

Ebből következik, hogy az elmúlt 2 évben 65-ért, 66-ért és 67-ért is kaphatott büntetést ismerős bárkinek.

 

Tehát még egyszer összefgoglalva, MA éppen 69-től mérnek és a 69-cel haladó jármű 67 km/h-s haladásért kap bírságot.

Előzmény: norbi.sz_80 (1020)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!