Keresés

Részletes keresés

csabxs Creative Commons License 20 perce 0 0 81612

Sziasztok, PK380-hoz keresek szűkítőt:

Tud ebben valaki segíteni?

Köszönöm

Derrickmanus Creative Commons License 21 órája 0 0 81611

Lőszert biztosan nem!:-)

Előzmény: trakeszv6 (81610)
trakeszv6 Creative Commons License 21 órája 0 0 81610

ugyvan,ugyvan., ha már külföld , külföldön EU-ban szlovákia,románia, ausztria, német(ide járok néhanapján nyaralni)fegyverboltban tudok löszert venni a gáz-riasztóba.???

Előzmény: Derrickmanus (81607)
Elektromodul Creative Commons License 1 napja 0 0 81609

Ha ezt itt leközölné a topictárs, akkor nem sokáig lenne benne öröm. Az igazgatárendészet valószínűleg másnap ellenőrzést tartana, és ugrana a bolt engedélye.

Előzmény: Derrickmanus (81603)
Elektromodul Creative Commons License 1 napja 0 0 81608

Két bolt ajtaján is zörögtem, mert be voltak zárva emiatt.

Előzmény: Umarex patron (81602)
Derrickmanus Creative Commons License 1 napja 0 1 81607

"Nem ismerem a külföldi szabályokat ezért ott előfordulhat"

Főleg azért mert ott azt sem tudják mi az az MKH kártya és nekik elég egy CIP egyezmény által elfogadott próbajel is.:-)

Előzmény: Derrickmanus (81606)
Derrickmanus Creative Commons License 1 napja 0 0 81606

Nem ismerem a külföldi szabályokat ezért ott előfordulhat, de amit a topiktárstól kértem az állítása bizonyítására az így nézett ki:

"Felsorolnál ilyen gáz riasztó revolverből néhány fajtát és típust ami ma kapható Magyarországon?"

Előzmény: trakeszv6 (81605)
trakeszv6 Creative Commons License 1 napja 0 0 81605

esetleg külföldön.

Előzmény: Derrickmanus (81603)
Derrickmanus Creative Commons License 2 napja 0 0 81604

Én sem, mert nincs ilyen jelenleg forgalomban.

Személyeskedés és észosztás helyett továbbra is várjuk a típusok felsorolását részedről.

Amennyiben nem tudsz ilyenről, megteszi egy "bocsánat tévedtem és hozzáértőbbnek szerettem volna látszani" hozzászólás is.:-)

Előzmény: dvago (81598)
Derrickmanus Creative Commons License 2 napja 0 1 81603

Hivatalos üzletben nem forgalmazhatnak MKH kártya nélküli fegyvert!

Ha volnál szíves belinkelni olyan üzlet elérhetőségét, ahol MKH kártya és annak ára nélkül lehet vásárolni gáz-riasztó vagy légfegyvert, azt bizonyára sok topiktárs örömmel venné.

Előzmény: dvago (81600)
Umarex patron Creative Commons License 2 napja -2 0 81602

A lofaxt buntettek

Előzmény: Elektromodul (81601)
Elektromodul Creative Commons License 2 napja 0 2 81601

Ez érdekes, mert ezért régebben több üzletet is megbüntettek, és volt olyan eset, hogy be is zárták egy időre a boltot. 

Egyébként CIP próbajeles fegyvernél finoman szólva is megkérdőjelezhető az MKH (PKLV) szemle létjogosultsága. Az megint más kérdés, hogy a 31/2006-os GKM rendeletben sajnos le van írva, hogy kell a kártya. 

Előzmény: dvago (81600)
dvago Creative Commons License 2 napja -1 1 81600

Van olyan üzlet ahol MKH kártya nélkül is megveheted a fegyvert. Természetesen a kártya díját ilyenkor nem számítják fel.

Nem vagyok biztos benne de gondolom ilyen helyen vannak MKH kártyás és kártya nélküli példányok is.

Már levizsgáztatott fegyver esetén szerintem nincs engedmény akkor se ha nem kell a kártya.

Csak akkor van értelme az MKH kártyának ha viselésit akarsz rá kiváltani.

Előzmény: Bád Szpenszer (81599)
Bád Szpenszer Creative Commons License 2 napja 0 0 81599

Helló . Egy hirdetési oldalon azt írták hogy az MKH -t nem kérte a gázstukkeréhez vásárlásakor , azért nincs hozzá  . Szóval az üzletbe akár akciós akár normál áras a tárgy  ott hagyhatom a plaketjét vagy automatikusan adják és felszámítsák ?  Köszönöm a válaszokat .

dvago Creative Commons License 2 napja 0 1 81598

"Összedugtuk itt a fejünket néhányan gázpisztoly kedvelők, de egyikünknek sem jut ilyen az eszünkbe."

Ezen nem csodálkozom... :D

Előzmény: Derrickmanus (81597)
Derrickmanus Creative Commons License 2 napja 0 0 81597

"Ha figyeltél volna akkor tudnád, hogy azokra írtam amelyekben nincs "transfer bar", "hammer block", "safety notch", stb."

Felsorolnál ilyen gáz riasztó revolverből néhány fajtát és típust ami ma kapható Magyarországon?

Összedugtuk itt a fejünket néhányan gázpisztoly kedvelők, de egyikünknek sem jut ilyen az eszünkbe.

"Fegyvertelenekkel nem vívok szellemi párbajt."

Most akkor ki is a fegyvertelen?:-DD

Előzmény: dvago (81596)
dvago Creative Commons License 2 napja 0 1 81596

"Szerintem a revolver véletlen elsütés ellen biztosítva van akkor, ha van ütőszegbiztosítása.

Akkor ha megütöd is a kakast, nem tudja véletlenül elsütni a patront."

Ha figyeltél volna akkor tudnád, hogy azokra írtam amelyekben nincs "transfer bar", "hammer block", "safety notch", stb.

A véleményemnek adtam hangot. Nem kötelező egyetérteni. Mindenki azt csinál amit akar.

Fegyvertelenekkel nem vívok szellemi párbajt. :)

Előzmény: W_B (81595)
W_B Creative Commons License 2 napja 0 0 81595

Szerintem a revolver véletlen elsütés ellen biztosítva van akkor, ha van ütőszegbiztosítása.

Akkor ha megütöd is a kakast, nem tudja véletlenül elsütni a patront.

A viseléshez viselési engedély kell, semmi nem írja elő az mkh kártyát.

Előzmény: dvago (81594)
dvago Creative Commons License 2 napja 0 1 81594

Szépen bemásoltad 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet ide vonatkozó részét. A leírtakat ismerem és nem is vitatkozom vele de több dolog nincs definiálva ezért az értelmezés esetleges.

A használaton ebben az esetben az önvédelmi célú használatot kell érteni mert otthon műszaki nélkül is durrogtathatsz vele.

Mi van a viselési engedélyben?

....

jogosult az alábbi GÁZ- ÉS RIASZTÓFEGYVERT viselni

....

Fegyvertartási cél: önvédelem

....

Ha nem használhatod akkor a cél nem valósítható meg jogszerűen. Szerintem.

Van még más dilemma is. "viselési engedély esetén gáz- és riasztófegyverét betárazva, a véletlen elsülés ellen biztosítva rejtve viselheti"

Csomó olyan fegyver van forgalomban amelynél ez a kitétel műszaki okoknál fogva csak úgy valósítható meg, ha nincsenek csőre töltve vagy revolver esetén üres a kakas alatti töltényűr.

Nem hallottam olyanról, hogy vizsgálták volna bebiztosítást vagy az MKH kártya érvényességét de a szabályok a lebukás esélyétől függetlenül szabályok. Erre nem alapoznék.

Előzmény: Szenyo67 (81591)
Derrickmanus Creative Commons License 2 napja 0 1 81593

Végre valaki vette a fáradtságot és betette az ide vonatkozó törvényi előírást.

Köszönjük szépen ez így nagyon hasznos és aki ebből sem érti ............:-)

A kiemelésekkel megkímélted a fölösleges agyalgásoktól és a más kategóriákba tartozó fegyverekre vonatkozó előírások keverésétől a közérdeműt.

"A fenti fegyvertörvény szerint a gázpisztolyt akkor viselheted, ha fegyverviselési engedélyt magadnál tartod, viszont csak akkor használhatod, ha érvényes az fegyvervizsgálati jegyzőkönyv /MKH kártya/

Eszerint nem kell magadnál tartani az MKH kártyát viseléskor."

Ilyen korrekten és egyértelműen összefoglalva, meg nem nagyon van mit hozzátenni és vitatni.:-)

Előzmény: Szenyo67 (81591)
Szenyo67 Creative Commons License 2 napja 0 2 81591

A fegyverek tartására vonatkozó szabályok

38. § (1) A lőfegyvert, gáz- és riasztófegyvert tartó személy101

a)102 lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön - az (1a)-(1b) bekezdésben meghatározott kivétellel, illetve jogszabály eltérő rendelkezésének hiányában - vadászlőfegyverét vagy sportlőfegyverét csak ürítve, tokban, sportcélú rövid lőfegyverét üres tárral, a fegyver és a lőszer elkülönített csomagolásával, zárt dobozban vagy egyéb zárt tárolóeszközben szállíthatja, amelynek során köteles megtenni minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a lőfegyverhez, lőszerhez illetéktelen személy ne férhessen hozzá;

b)103 lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön önvédelemre, személy- és vagyonvédelemre engedélyezett rövid lőfegyverét, viselési engedély esetén gáz- és riasztófegyverét betárazva, a véletlen elsülés ellen biztosítva, - a személy- és vagyonvédelemre engedélyezett rövid lőfegyver kivételével - rejtve viselheti;

c)104 fegyverét nem viselheti és nem használhatja szeszes italtól befolyásolt állapotban, illetve, ha szervezetében kábítószer, illetve pszichotróp anyag van;

d) a fegyverét kizárólag ürített állapotban, olyan helyen tisztíthatja, ahol más személy életét és testi épségét nem veszélyezteti;

e)105 a lőfegyver szállításakor, viselésekor és használatakor köteles a lőfegyvertartási engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt, illetve gáz- és riasztófegyver viselésekor a fegyvertartási engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt magánál tartani;

f)106 köteles az engedély kiadására irányuló kérelemben szereplő adatok és a lőfegyvertároló-hely megváltozását nyolc napon belül a lakóhely szerint illetékes rendőrkapitányságnak bejelenteni;

g)107 köteles lőfegyverét, illetve a színházi fegyvert a lőfegyverek és lőszerek vizsgálatára kijelölt szervezetnek bemutatni és a lőfegyver vizsgálatát elvégeztetni a 15. § (4) bekezdés b)-c) pontjában meghatározott javítást, fődarabcserét követően, továbbá a fegyverek, lövőkészülékek, valamint ezek lőszereinek vizsgálatáról szóló miniszteri rendeletben meghatározott esetekben, az ott megállapított időközönként;

h)108

i) nagy teljesítményű acélsörétes lőszert csak olyan sörétes puskából lőhet ki, amelyet acélsörétes lőszer használatára bevizsgáltak és a bevizsgálás a lőfegyveren jelölve van;

j)109 lőfegyverét, gáz- és riasztófegyverét nem használhatja

ja) - a vadász- és sportlőfegyver kivételével - az annak vizsgálatáról kiállított tanúsítványban megadott idő lejárta után a próbajel érvényesítéséig,

jb) a próbajel érvénytelenítése esetén;

k)110 ha lőfegyverét eladta, az annak átvételéről kapott elismervényt vagy az eladás tényét igazoló egyéb okiratot köteles - a lőfegyvertartási engedéllyel és az ennek meglétét igazoló hatósági igazolvánnyal együtt - az azt kiállító rendőri szervnek nyolc napon belül bemutatni;

l)111 munkavégzési célú lőfegyverét, a lőfegyver tartásához szükséges alkalmazási feltétel, munkakör megszűnését követő öt napon belül az engedélyező hatóságnak köteles beszolgáltatni;

m)112 az Ftv. 3. § (1) bekezdés c) pont ca) alpontjában meghatározott engedély birtokában jogosult a forgalmazótól vagy hatályos lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezőtől lőfegyvert vásárolni.

(1a)113 A hivatásos vadász feladatának ellátása során szolgálati vadász- és maroklőfegyverét a működési területén belül - a település közigazgatási belterületén, valamint a közforgalmú közlekedési eszközön történő szállítás kivételével - ürítetlen állapotban, illetve a tokban történő tartást mellőzve szállíthatja.

(1b)114 A vadászat során a vadászlőfegyver tartására jogosult vadászlőfegyverét kizárólag a vadászterületen belül - a település közigazgatási belterületén, valamint a közforgalmú közlekedési eszközön történő szállítás kivételével - ürítve, a tokban történő tartást mellőzve szállíthatja.

(2) Szervezet esetén az (1) bekezdés f)-l) pontjában foglaltak végrehajtásáért a szervezet vezetője felelős.

(3)115 Az önvédelmi célú lőfegyver tartására engedéllyel rendelkező személy köteles évente legalább egy alkalommal lőgyakorlaton részt venni, és a lőtérnapló alapján kiállított igazolást nyolc napon belül a lakóhelye szerint illetékes megyei (fővárosi) rendőr-főkapitányságnak leadni.

(4) A fegyver az engedélyezett célra, valamint lőtéren lőgyakorlatra használható.

(5)116 Az a személy vagy szervezet, aki vagy amely a lőfegyvertartásra jogosító engedéllyel rendelkezik, lőfegyverének, valamint engedélyének, illetve az ennek meglétét igazoló hatósági igazolványának elvesztését vagy eltulajdonítását köteles az elvesztés, illetve az eltulajdonítás helye és a lakóhelye vagy tevékenységének helye szerint illetékes rendőrkapitányságon haladéktalanul bejelenteni. Az a személy, aki gáz- és riasztófegyver önvédelmi célú viselésére jogosító engedéllyel rendelkezik, engedélyének, illetve az ennek meglétét igazoló hatósági igazolványának elvesztését vagy eltulajdonítását köteles az elvesztés, illetve az eltulajdonítás helye és a lakóhelye szerint illetékes rendőrkapitányságon haladéktalanul bejelenteni.

(6)117 Az elveszett vagy eltulajdonított lőfegyver, illetve tartási engedély körözését az engedély kiadására feladat- és hatáskörrel rendelkező rendőri szerv rendeli el.

A fenti fegyvertörvény szerint a gázpisztolyt akkor viselheted, ha fegyverviselési engedélyt magadnál tartod, viszont csak akkor használhatod, ha érvényes az fegyvervizsgálati jegyzőkönyv /MKH kártya/

Eszerint nem kell magadnál tartani az MKH kártyát viseléskor.

Ha van olyan jogszabály, ami mást mond, azt légyszíves ide linkeld be, mert a hogy "rendőr azt mondta", az nem jogszabály.

Előzmény: dvago (81585)
Szarvasölő Creative Commons License 2 napja 0 1 81590

Hogy miért van ennyi "fegyverem"? Mert a magyar jogrendszer megengedi.Hogy miért "csak" ilyenek? Mert a magyar jogrendszer csak ezeket (gp) engedi meg nekem.

De,hogy valójában miért? Mert a frissen elégett lőpor illata más módon nem előállítható!Ezekkel reális önvédelemre kicsi az esély,a rossz fiúk meg engedély nélküli fegyvert használnak.

A többit hagyjuk!!

Szarvasölő Creative Commons License 2 napja 0 1 81588

Kössz,hogy szóltál! Most néztem meg,az összes lejárt 2013-ban! 5x5 az 25,de örülök!

Előzmény: dvago (81585)
dvago Creative Commons License 2 napja 0 1 81587

A sorozatvető nem irányított rakéták indítására képes tüzérségi eszköz. :D

"a PA-t hordom állandóan mert az látszik leginkább fegyvernek"

Egyrészt "muhaha" másrészt rejtve viseled nem? Ha használni kell akkor sem mutogatod hanem lősz vele.

Előzmény: Szarvasölő (81583)
Szarvasölő Creative Commons License 2 napja 0 1 81586

Majdnem igazad van! :)  A PA-ra van viselésim,a viperára meg nincs,bár van egy a vezetőülés mellett letakarva,hátha elcsetten a PA! Mert inkább ügyvéd kísérjen a bíróságra mint pap a temetőbe! De van egy ilyenem is a kézifékkar mellett és erre engedély sem kell.

http://pannontuzvedelem.hu/termek/kj-tb300-tuzolto-bot/

A gáz vagy riasztó patronnal az a bajom,hogy csak durran,a gumibogyó viszont oda ver,lélektani hatás a dörrenés utáni becsapódás mert szerintem egy pillanatra átfut az "áldozaton",hogy meglőtték és így jut időm ütni-futni-ismételni-lefújni.

Előzmény: BG 999 (81584)
dvago Creative Commons License 2 napja 0 1 81585

"Ha lejárt a viselési engedélyes (RG 69) gázos forgóm MKH műszakija (de meg van a viselési) akkor hordhatom azt továbbra is?"

Nem viselheted amíg nincs érvényes MKH kártyája.

Ez a szabály és nincs olyan kitétel, hogy akinek macerás az MKH érvényesítés annak nem kell.

Előzmény: Off topik (81569)
BG 999 Creative Commons License 2 napja 0 0 81584

A hordható méretü gumizható cuccok kb50joulet tudnak, azoknak sem lesz azonnali stophatásuk.

Persze egy Onesta más tészta, de utcánrejteni sem egyszerü történet.

Lehet hogy a gáz nem hat azonnal, ezért kell megprobálni lövések után helyezkedni, távolodni a figurátol..stb.

De csak azért hordani egy PA63-ast hogy lehet vele ütni.., hát.......(akkor már inkább egy vipera)

Előzmény: Szarvasölő (81583)
Szarvasölő Creative Commons License 2 napja 0 0 81583

Nekem van két HW37,két Zoraki914 amelyikből az egyik sorozatvető és már 2000 feletti lövéssel egy elakadást produkált és egy régi átalakítású PA63.  A HW37 nagyon jó de ha a hüvelyből kifordulhat a csappantyú ami már velem is előfordult,akkor bizony szinte lehetetlen a következő lövés leadása és így a gyorstöltő sem játszik. A Zorakik nagyon megbízhatóak,hiba az egy volt,hogy a kivetett hüvelyt becsípte keresztbe a kivetőnél,egy mozdulat és kint volt. A PA63 akadt eleinte de kétszeri szerviz látogatás után már akadálymentesen működik évek óta,de jobban igényli a karbantartást.Viselésim mindre van de a PA-t hordom állandóan mert az látszik leginkább fegyvernek ,meg azért mert szerintem nagyon szép. Így a sűrűbb karbantartást is megkapja legalább.
Kipróbáltuk az önvédelmi hatását nem is egyszer, és bizony mire a gáz kifejti a hatását, addigra simán megkéselnének !Viszont cserébe jó nagyot lehet velük ütni!!
A barátomnak van egy Omertája,na az elé nem mernék oda állni az tuti! Még tíz méterről is olyat odaver a gumi bogyó,hogy csak néztünk!

Összegezve:szekrénytárasba mi nem tudunk gumit rakni . Marad a gumizható forgó ,tehát önvédelemre gumis forgó annak aki tényleg védekezni akar és bevállalja a jogi következményeit vagy bármi más gázzal, de az önvédelemre, kevés szerintem. Ezért nekem a szép, fegyvernek látszó PA az igazi!

Ilyet is kipróbáltam már de inkább jópofa mint hasznos. Nem szorul,nem fordul ki,nagyot durran,fekete lőporos,lövés után oltári dzsuva, a lőpor csomókban odaégve.

Én csak a saját véleményemet és tapasztalataimat osztottam meg!Vitázni nem fogok senkivel, semmiről!Aki gp-t akar venni ,olvasson utána és utána lehetőségei szerint döntsön,majd a használatban kiderül,hogy jól választott vagy nem!

Töltény ügyben esetleg itt nézelődnék.http://www.legpuska.com/loszerek/gazlovedekek.php

Én MFS-t és Lapuát töltök hordásra és bármit durrogtatásra.

Üdv!

Kazinc Barcika Creative Commons License 2 napja 0 0 81582

Helló . Ráérsz mikor Pestre lesz utad , a yardok se szoktak motozni minden ok nélkül és kérni mindenhez a lapkát . Némelyik  a friss szabályokkal meg a régi dolgokkal sincs tisztában . Lásd mikor taxis balhénál a tv stábot igazoltatták és kérték a forgatási engedélyt , közterületen nem kell hozzá .

trakeszv6 Creative Commons License 3 napja -2 1 81570

szerintem hivatalosan nem.(hasonlat:jogositványod van,de mégse mehetsz lejárt müszakis autóval)

(nem hivatalosan , viselési engedélyt kéri a rend öre ha esetleg meglátja a pisztolyt nálad, nem fogja a MKH kártyát kérni, esetleg akkor ha esemény történik veled használod a fegyvert és hivatalosan rendört hivsz a balhé után)