Keresés

Részletes keresés

)CDX( Creative Commons License 27 órája 0 0 83961

Szia! Egy hullámpapírdobozt kibélelsz hungarocellel és egy kevés rongyal,  oldalán hagysz egy kézméretű lukat... teljesen barátságosra letompítja a 9mm r knallt is.

Vagy egy műanyag vödröt betekersz paplannal belenyúlsz a fegyverrel, karodat is becsavarod a paplanba, semmi hangja nem lesz. :-))))

Sok sikert!

Előzmény: Thank you very very much (83960)
Thank you very very much Creative Commons License 29 órája 0 0 83960

Sziasztok. Gázriasztó fegyver próbálgatására keresek hangfogó dobozt. Sajnos csendes környezet átka a szomszédok mindent hallanak. Azért szeretném próbálgatni az új revolverem. Tanácsotok lenne valami? Cső

trakeszv6 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 83959

Nyugodtan tarthatod télen -nyáron ,hidegben -melegben a pisztolyt a kesztyütartóban ,extrém hidegek-melegek Magyarországon nincsenek.

(helyedben revolvert tartanék(jogi része más kérdés)

Előzmény: gabesz45 (83958)
gabesz45 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 83958

Kösz. Arra gondoltam revolver lesz a kocsiban, öntöltö jol áthülve törhet repedhet lövéskor.

Persze kibirja a hideget egy munkaidön keresztül bármi nem is ezen rugozom, csak hogyha használni kell akkor birja-e?

A revkonál nincsenek dinamikusan mozgo alkatrészek, ez elöny.

Előzmény: Szenyo67 (83957)
Szenyo67 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 83957

Nekem a kocsiban már évek óta mindig van legalább 1 db. gázpisztoly, még soha nem volt gond velük. 

Előzmény: gabesz45 (83955)
gabesz45 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 83955

Kösz a választ.

Nos a viselés is más dolog, meg az orákra a kocsiban hagyás is.

Test mellett, ruházattal rejtve nem hül le a fegyó.

Sajna a melohely olyan hogy szabály tlltja a fegyverbevitelt. (max sprayt tudok bevinni).

Előzmény: Hellboy75 (83954)
Hellboy75 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 83954

Szia Gabesz!

Amennyire tudom,ha van viselési engedélyed a fegyverre (és természetesen nincs JÓL LÁTHATÓAN feltüntetve TILTÓ TÁBLA bármi nemű fegyverre vagy önvédelmi eszközre) akkor a biztonsági szolgálat be kell hogy engedjen (személyes tapasztalat) a munkahelyedre.

Bár én nem a munkahelyemre mentem be,hanem más helyre,de biztonsági szolgálat volt.Jeleztem hogy fegyvert viselek,megmutattam az okmányokat,és gond nélkül beengedtek.Persze ez is változó.

Ami a hideg általi meghibásodást illeti,nos nekem van egy Röhm rg96-os gázpisztolyom,ami télen-nyáron,hóban-sárban hű pajtásom (mondhatni ügyvédem) évek óta.Rendszeresen viselem az említett időjárási viszonyok között,de eddig még nem volt időjárási viszontagságból fakadó meghibásodásom.

Valszeg azért vannak különbségek típusok között fegyvert és lőszert illetően is.

Kicsit olyan "Kinek a pap kinek a papné" dolog ez.

Előzmény: gabesz45 (83951)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2016.04.20 0 0 83952

Hidegben a spiáter rideggé válik, pattan mint az üveg. Szilveszteri szántörések jajj de szépek :).

Önvédelemre valami alutokost vagy kisebb acél revolvert, játszósnak meg öntöltő éleskonveziót. Ezeknek nem lesz baja hidegben sem!

A rongyba tekereés csak késlelteti a lehűlést.

Előzmény: gabesz45 (83951)
gabesz45 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 83951

Kiváncsi lennék véleményre a következő felvetéssel kapcsolatban:

Adott egy melohely, gp-t bevinni nem lehet (szekrény, ruházat...stb ellenörzések vannak).

Kocsiban viszont hagyható. (esetleg a töltények bevihetők állandó hőmérsékletre).

Téli hidegben van-e sansz a fegyver meghibásodására, ha esetleg lőni kell vele? (deformálódás, törés repedés). ..és revolvernél?

Nyári hőségben valami lehet?

Mégegyszer hangsulyozom a töltények nem lennének ott.

Segithet mondjuk ha betekerem a stukit rongyba, mit tudom én?

Dr. Anton Creative Commons License 2016.04.16 0 0 83950

Elvileg igen. De megtévesztő lehet a benne vagy mögötte rejlő acél alkatrész. Ez egészen megtréfálhatja az embert. Mondjuk gondolok a kakasba épített acél stift (kráteresedés ellen) ha ehhez közelítesz ágnessel :-) akkor érdekes tréfát űzhet az emberrel persze ha laikus és nem tudja mi milyen célt szolgál. Azt gondolhatja acél a kakas. Pedig spiáter csak a benne lévő acél fogja az ágnes. :-)

Előzmény: 22lr (83946)
Indohha Creative Commons License 2016.04.13 0 1 83949

Van a katyerán is egész jó áron.

Előzmény: hyenathereal (83947)
Babfaló Béla Creative Commons License 2016.04.13 0 1 83948

Gunboxban érdeklődj.

Előzmény: hyenathereal (83947)
hyenathereal Creative Commons License 2016.04.13 0 0 83947

Udv!

POM/IPOM toldatot hol lehet ujjonan venni? 

22lr Creative Commons License 2016.04.07 0 0 83946

A spiáter cinköntvény, télleg nem fogja a mágnes, erre már csak nem cáfol rá senki :-)

Előzmény: rohin (83945)
rohin Creative Commons License 2016.04.03 0 0 83945

Igen, van! Én egy Walther belső kakasos pisztolyt csináltam meg úgy, hogy a kakas mélyedésébe bele fúrtam és egy acél csapot ragasztottam bele! :)

Lehet, bele sem kellett volna ragasztanom, mert jól passzolt, de biztos ami biztos! :)

Tudomásom szerint, a spiátert a mágnes nem fogja, de lesznek itt majd páran akik erre is rá cáfolnak!?!

Kakast, csövet, tárat, elsütőszerkezetet, betonul fogja a mágnes! :) :) :)

Igaz, mint mondtam is, mindjárt ki fog derülni, hogy ebbe még a rúgó is spiáter! :)

Előzmény: Törölt nick (83943)
Szenyo67 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 83944

Nem tudom miért aggódtok a kráter  miatt, enyém törökön már nincs is kakas, csak kráter és még mindig biztosan elsüti az összes töltényt.:-) 

Előzmény: Törölt nick (83943)
Babfaló Béla Creative Commons License 2016.04.03 0 0 83942

Török. Ugyammá!

Előzmény: Törölt nick (83941)
W_B Creative Commons License 2016.04.02 -1 0 83940

Mit értesz "egész szerkezet" alatt ?

Az elsütőszerkezet, rugók, ütőszeg acélból vannak, de a fődarabok; cső, szán, tok NEM.

Előzmény: rohin (83939)
rohin Creative Commons License 2016.04.02 0 0 83939

"A csőben lévő akasztók, szűkítések a fegyver legkeményebb alkatrészei, acél vagy keményfém."

Igen valószínű, hogy a csőben fém betét van (acél), de az sincs kizárva, hogy maga az egész szerkezet acél!?

Subaruwrxsti Creative Commons License 2016.03.31 0 0 83936

Köszönöm a zárójeles megjegyzést is az alap hozzászólásodon kívül, pont ugyanemiatt érdeklődtem, mert én is ezt a szemléletet tartom jónak. A rambózást az egyik hozzászóló írta ugyanahhoz a kérdésemhez válaszként, hogy inkább bízzam a rendőrségre és kövessem az illetőket, de a hozzászólása törölve lett.

Lényeg hogy a jog is ismeri ezeket a helyzeteket, bár soha ne legyen rá példa... inkább előre megkérdezem, minthogy utólag csücsüljek. :-) 

Előzmény: Kallard (83924)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2016.03.31 0 0 83935

A jobb gumizhatókban van acél csőbetét, a sima gáz-riasztókra kevésbé jellemző. Mert minek?

A csőben lévő akasztók, szűkítések a fegyver legkeményebb alkatrészei, acél vagy keményfém. Az esetleges élesre alakítás megnehezítésére.

A spiáter nagyon jól polírozható rongykoronggal és zöld pasztával. Akkor marad szép, ha polírozás után nem fogod meg puszta kézzel és AZONNAL leszórod fémvédő lakkal. (Pl. Akrilan, erre találták ki!) Csak vitrindísszel csináld meg!

Előzmény: rohin (83933)
rohin Creative Commons License 2016.03.31 0 0 83933

"A spiátr is fém" ! :)

Lakatos vagyok! :)

Azt viszont nem vágom, hogy a csőben acél betét lenne?!?, de természetesen el hihető és el is hiszem! A mágnes, tapad mint a fázkarika! :)

Akkor ezt kihagyom! Annyit meg nem ér a dolog, hogy felület kezeltessem!

Kap egy diófa markolatot és ennyi!

Kösz a hasznosat!

További szép napot!

:)

Előzmény: karika197601205648 (83932)
karika197601205648 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 83932

Várj!

Tisztázzunk valamit.

A spiáter is fém.

A szán az spiáter. A cső is spiáter szerintem de a belseje acélbetétes, bár lehet az is csak spiáter.

Az akasztó benne az acél az biztos, az eltávolítás megnehezítése végett.

Még csak mágnessel sem tudod ellenőrizni, mert az acél betét megviccel.

Előzmény: rohin (83931)
rohin Creative Commons License 2016.03.31 0 0 83931

Igen, igazad lehet! A szán ugye spiáter, de a cső az fém, nem?!?

Előzmény: karika197601205648 (83930)
karika197601205648 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 83930

Ne tedd.

A spiáter reakcióba lép a zsíradékkal a kezeden, és eszméletlen gyorsan oxidálódik.

Az alu tovább marad fényes.

Vagy krómoztasd ha van rá keret, vagy hagyd úgy.

Én próbáltam, lakkozás segít, de nem tartós a spiáteren.

Vagy megfogadod, vagy nem.

Előzmény: rohin (83928)
rohin Creative Commons License 2016.03.31 0 0 83929

Bocs, ez a rész: " A törölt hozzászólás szövege: " azért került bele a kérdésembe, mert korábban egy rosz topikba írtam és törölték! :)

Remélem most jó helyen vagyok, mert a moderáció csak törölte a hozzászólásomat, információval nem szolgált! :)

Előzmény: rohin (83928)
rohin Creative Commons License 2016.03.31 0 0 83928

A törölt hozzászólás szövege:
Sziasztok Urak!

Tanácsot kérnék tőletek egy kis sufni tuning ügyben!
Van nekem egy Major Gora Magnum pisztolyom, fekete színben. Szeretném CSAK a csövet fel polírozni, esetleg CSAK a szánt.
Csinált e már valaki ilyet, van e valami technikája a dolognak, mivel érdemes a munkához hozzá fogni és mivel érdemes a polírozott csövet le kezelni?!

Várom a megtisztelő ötleteket!

Kallard Creative Commons License 2016.03.30 -1 1 83924

Azért hívják jogos védelemnek, és nem önvédelemnek, mert nem csak a magad védelmében léphetsz fel jogtalan támadás elhárítására.

Azt, hogy rambózol vagy nem rambózol, majd te a helyszínen eldöntöd. (Én ilyen helyzetben rambózok, hogy aztán ne kelljen minden tükörbenézésnél szégyenkeznem.)

Előzmény: Subaruwrxsti (83923)
Subaruwrxsti Creative Commons License 2016.03.30 0 0 83923

Köszönöm a válaszaitokat, ez alapján akkor teljesen működőképes lehet. Egyébként nem gondolom hogy rambózás, nyilván nem megyek olyan helyzetbe (és nem is az én dolgom, persze) ami látom hogy menthetetlen, vagy nem komoly. Inkább menjen el 10 percem ilyenre minthogy végignézzem ahogy egy kisgyerekes anyukát inzultálnak, vagy lökdösnek. És ez még elég enyhe példa a mai világban, országon belül is. Én is örülnék ha minden megoldható lenne "hivatalosan", rendőri segítséggel.

Előzmény: dészáz (83922)
dészáz Creative Commons License 2016.03.30 0 1 83922

https://hu.wikipedia.org/wiki/Jogos_v%C3%A9delem

másolok az írásból:

A jogosan védekező olyan közvetlenül fenyegető támadást hárít el, amelynek megakadályozására a bűnüldöző hatóságok lennének jogosultak és kötelesek. Amennyiben a társadalom nem képes megvédeni egy adott helyzetben valakit a jogtalan erőszaktól, úgy biztosítja az önhatalmú védelem jogát. Ebben az esetben az állam erőszak-monopóliuma közérdekből felfüggesztésre kerül. A jogos védelem nem minden esetben önvédelem. A védelmi cselekményt bárki kifejtheti, nem csak a megtámadott. A kifejtett erőszak egyetlen korlátja az arányosság elve, azaz a védelmi cselekménynek arányosnak kell lennie a támadással, de ezen belül akár a valaki életére törő támadó megölése is jogszerű lehet.

Előzmény: Subaruwrxsti (83920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!