Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

laci bácsi 8 órája Creative Commons License 79225

Szia!

Az a helyzet hogy az igazi Gabazoval éppen tegnap tértem haza a közös nyaralásból. Együtt voltunk kint Kubában, mert gyönyörű félvér nők, jó drága kubai szivarok és helyi jellegzetességű piák vártak ránk.

Szóval Te biztos nem lehetsz a mi harcostársunk, bár becsülendő hogy ennyire tisztelsz valakit, szeretnél hasonlítani másokra, nincs ezzel baj, minden tinédzser csinál ilyesmit, míg meg nem találja a saját útját...

Előzmény: Gabazo.01 (79223)
hülyeségejük 11 órája Creative Commons License 79224

'Gabazo.01" Neked vannak gyerekeid? Ha igen,mikor születtek pontosan? Na látod milyen kis buta vagy!!

Előzmény: Gabazo.01 (79223)
Gabazo.01 15 órája Creative Commons License 79223

Majd egy két vagy öt pofa jó habos sör mellett mindent megpofázunk a maga idejében a maga helyén.

Előzmény: CSATÓ'" (79220)
Accredith 18 órája Creative Commons License 79222

A nyomtatványon az értesítést kértem , azt nem kaptam , az engedély 2 hét alatt megjött . Ez még télen történt .

Előzmény: Gabazo.01 (79213)
Donci62 21 órája Creative Commons License 79221

Valahogy nehezen tudom elhinni.:-))

Az igazi Gabazo mintha másként írt volna.

Bizonyságul küldhetnél egy rövid levelet arra az e-mail címre, amit ismert az igazi Gabazó is (nem az itt publikus) és pár mondatban emlékeztethetnél  régi beszélgetések lényegére.

Az megnyugtató lenne és nyilvánosan bocsánatot kérnék mert le-Indafapuskáztalak!

Előzmény: Gabazo.01 (79219)
CSATÓ'" 22 órája Creative Commons License 79220

Hol voltál míg az ég zengett????  Csak nem megint ""ott""???

Előzmény: Gabazo.01 (79219)
Gabazo.01 26 órája Creative Commons License 79219

minden a legnagyobb rendben én vok és újra a pályán

Előzmény: Donci62 (79217)
SwissArmy 1 napja Creative Commons License 79218

Rendben! Most már tudom, hogy vakvágány. ;)

Előzmény: Donci62 (79217)
Donci62 1 napja Creative Commons License 79217

Ne szállj vele vitába!

A jól ismert troll próbálkozik újra, egy régen aktív GP-buzzancs, többször kitiltott nicknév változatával.:-(

Előzmény: SwissArmy (79216)
SwissArmy 1 napja Creative Commons License 79216

Nem haragszom.

"A belügyminisztérium egységes" ha akkora az egység, akkor miért nincs mindenki képben a rendőrségnél?

Kinek, ha nem a rend "éber" őreinek kellene a legjobban tudni , hogy mik a szabályok?

Előzmény: Gabazo.01 (79215)
Gabazo.01 1 napja Creative Commons License 79215

E nem így van ne haragudj!

A belügyminisztérium egységes és az igazgatás rendészet is Magyarországon.

Valahol kéri az ügyfél valahol nem.

Ők nem mennek a dolgok elébe.

Ha nem szólunk nem ajánlják fel.

Ilyen egyszerű a dolog.

Szólni kell és hivatalból kiküldik.

Előzmény: SwissArmy (79214)
SwissArmy 1 napja Creative Commons License 79214

Kitöltéssel nincs gond. De ilyen trehány eljárást... hol kérik - hol nem... hogy így kell - hogy úgy. Minden kapitányságon más... ez magyarország.

Előzmény: Accredith (79208)
Gabazo.01 1 napja Creative Commons License 79213

Azóta voltál bent érdeklődni?

Előzmény: Accredith (79212)
Accredith 4 napja Creative Commons License 79212

Kértem de nem kaptam meg .

Előzmény: Gabazo.01 (79211)
Gabazo.01 4 napja Creative Commons License 79211

ha kéred az értesítést megkapod.

Előzmény: Accredith (79208)
Accredith 5 napja Creative Commons License 79208

A fegyverekre és lőszerekre vonatkozó rubrikát jelöld meg . Nem bonyolult , email értesítést ezen a lapon sem érdemes kérni mert nem küldik a tájékoztatót hol tart a folyamat  .

Előzmény: SwissArmy (79206)
SwissArmy 5 napja Creative Commons License 79206

Most nézem, hogy ez az adat-továbbítási már nem olyan mint régen, a "sárga-borítékos" piros alapú nyomtatvány... ez már zöld, meg a csekken is "Erkölcsi" szerepel. A postán azt mondták, hogy már csak ez az egy fajta van. Megnéztem a mellékelt tájékoztatót és azt írja, hogy gáz-riasztó viseléséhez ... ezt meg ezt x-je be. Valaki tud valami okosat ez ügyben?

Előzmény: Accredith (79200)
hkg11 6 napja Creative Commons License 79204

ekrazit, mi ? ?  trollt etetsz !!

Előzmény: Thomaster__ (79203)
Thomaster__ 6 napja Creative Commons License 79203

Én csak azt nem értem a kezdetektől fogva, hogy oké, a gázpatronba használható lőportöltetet behatárolják olyan dolgok, hogy ne égesse el a hatóanyagot, meg ilyesmi.

De akkor miért nem tesznek a riasztókba is annyi és olyan lőport? És akkor arra a töltetre lehetne méretezni a fegyvereket, és minden mindennel működne megbízhatóan. Durranni durran az a lőportöltet is, ami a gázpatronokban van, teljesen jó lenne riasztónak is.

Előzmény: _Pschülök_ (79202)
W_B aug. 26. Creative Commons License 79201

Igen, sorry:

Sokan nem tudják, de sajnos tény, hogy a riasztópatronok gázpatronok "gyengébbek" (kevesebb bennük a lőpor), mint az ugyanolyan kaliberű gázpatronok riasztópatronok !

Előzmény: hkg11 (79199)
Accredith aug. 26. Creative Commons License 79200

Helló ! Meg kell várni a visszaérkezését lakcímre a kérelemnek ( 1-2 hét) és utána kell a gp-vel ( töltetlenül) és az mkh-val menni az  illetékes szervhez . Ha tűzoltó lennél ( és egyéb BM-es) akkor online ingyen lekérdezik , meg ha van rá már egy engedély .  Régen miként zajlott nem tudom . Üdv .

Előzmény: SwissArmy (79197)
hkg11 aug. 26. Creative Commons License 79199

pont fórditva !!

Előzmény: W_B (79198)
W_B aug. 26. Creative Commons License 79198

Sokan nem tudják, de sajnos tény, hogy a riasztópatronok "gyengébbek" (kevesebb bennük a lőpor), mint az ugyanolyan kaliberű gázpatronok !

Tehát ami riasztópatronnal működik (tipikusan a GRP(K)-k, és éles konverziók), azok gázpatronnal nem feltétlenül.

ha egymás után lőssz riasztó-, és gázpatronokat, lehet is látni, hogy gyengébben dobja ki a gázpatronok hüvelyeit.

Előzmény: Törölt nick (79196)
SwissArmy aug. 26. Creative Commons License 79197

Sziasztok.

Most akarok venni egy Zoraki 917 pisztolyt. Felhívtam a rendőrséget, hogy most akkor mivan az Adattovábbításival kell e vagy nem..?! Azt a választ kaptam, hogy ha most jelenleg nincs engedélyem kiváltva gáz -riasztó fegyverre, akkor kell hozzá az adat-továbbítási kérelem , ha lenne engedélyem , akkor meg nem. Úgy vagyok vele, hogy az a pár ezer forint már nem érdekel. Kiváltom ismét. A másik dolog, hogy mennyire tény szerű az, hogy ha postán feladtam az Adattovábbítás kérőt , akkor utánna az ajánlott szelvénnyel már mehetek is be a rendőrségre intézni a viselésit? Régen nem úgy volt, hogy 1-2 hetet várni kellett mire a rendőrség megkapta az adat-továbbításit , hogy nincs ügyem és utána lehetett csak menni intézni a viselésit? 

Törölt nick aug. 25. Creative Commons License 79196

Ez sajnos igaz! Az én GRP-m tökéletesen működik ugyan riasztólőszerrel ezért sokáig nyugodt voltam. Aztán egyszer kipróbáltam gázpatronnal is. Minden második- harmadik lövésnél kivetési hibát mutatott. Kétszer volt garanciális javításon a FÉG-nél , másodszor rugót is cseréltek benne. Ekkor először sikerült egy teljes tárat (7+1) ellőni akadálymentesen! Sajnos ezt többször nem tudtam megismételni pedig még vagy 30 lőszert ellőttem. Így elég megbízhatatlan a cucc , az akadály elhárítása nem olyan egyszerű mint az éles vasnál mert a kivetőnyílásban kifelé állva elakadt patronból füstölög a csípős gáz. A gyár szerint a gázpatron a hibás. Ez furcsa mert Umarex riasztóval tökéletes a vas Umarex gázzal pedig nem. Más fajta gázpatronnal még nem tudtam kipróbálni. Ha valaki tud erre okosat mondani kíváncsian várom! Addig hordom a párom forgóját.
CompO ! Megveheted de sosem lesz legális akkor meg miért vizsgáztál le? Persze hogy van száma ! Engedélyes magánszemélytől vehetsz engedélyes gázpisztolyt

Előzmény: Dr. Indafapuska (79195)
Dr. Indafapuska aug. 25. Creative Commons License 79195

ALI B. 1 napja
79186

Helló ! Jelenleg nem kapható megbízható revolver gáztöltény, mert a Wadie gyatrát készít . Beszorul a dobnál és elakad egy - két lövés után . Az Umarex - Walther nem kapható , átmenetileg megszűntek és  nincs készleten se belőlük . Keserű Művek oroszoktól beszerzett CR hatóanyagú öntöltő patronokat amelyből lett volna forgóba is . Sajnos nem megfelelő a cucc , nem ment át a  teszteken .

Előzmény: gadus (79184)

Na én ezért nem ragaszkodom a revolverekhez.

Az öntöltők kiválóan működnek a PAK töltényekkel.

Ezek között is kiemelkedő minőségűek a fegyveracél anyagú éles konverziók gázos változatai.

Parabellumok, és a PA 63 vagy GRP változatai ajánlottak.

Örök élet és + 1 nap!

Spiáter cuccoknak befellegzett nálam az idejük mióta a Keserű gyár piacra dobta őket!

Nálam ezek a fegyverek.

Minőségük és elnyűhetetlen acélos tulajdonságaik kimagasló műszaki tartalmuk.

N 1!!

Előzmény: ALI B. (79186)
Paprikáskrumpli01 aug. 25. Creative Commons License 79194

A menetvédő megakadályozza a csappantyú kiszakadás lehetőségét illetve csökkenti azt.

Előzmény: gadus (79193)
gadus aug. 24. Creative Commons License 79193

Okosítsatok ki.A menetvédő mi célt szolgál?(a menet védelmén kívül)  Valahol olvastam hogy ajánlják a használatát,de nem befolyásolja a gáz terülését? És ha eszkábálni akarok mik a méretei(a külső menet adja magát de kb milyen vastag legyen és milyen átmérőjű furattal?

gadus aug. 24. Creative Commons License 79192

Köszi.Mindíg tanulok valamit:)

Előzmény: ALI B. (79190)
Zoltán a Mesterkém aug. 24. Creative Commons License 79191

Köszönöm!

Előzmény: ALI B. (79188)