Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

SwissArmy 6 napja © 79165

Köszönöm! Jövőhónapban akarok venni egy Zorakit , aztán úgy voltam vele, hogy már most megkérem az adattovábbításit, hogy ne keljen rá várni. Annó én a saját címemre kértem és azt vittem be a rendőrségre, de úgy rémlik, mint ha ők is kaptak volna egy példányt belőle, de nem biztos.

Előzmény: Donci62 (79161)
Donci62 6 napja © 79164

Nincs ezzel semmi gond!

Ki-ki személyiségének, felfogásának megfelelően reagálja le a dolgokat.

Alapból Én is kerülöm a konfliktusokat, de sokkal inkább tud bosszantani annál, hogy átlépjek rajta, ha igazságtalannak érzek magammal, vagy másokkal szemben valamit, vagy úgy érzem, hogy ki akarnak használni, hülyére akarnak venni, át akarnak vágni.

Na, itt van egy mérce (saját értékrend szerint), aminél beindul a "darálógép" és kőkeményen beleállok a dologba. Persze először diplomatikusan, a lehetőségekhez mérten finom megoldásokra törekedve. Ha ez nem megy, akkor viszont "háborúúúúúú".:-)))

Van itt három topiktárs is rajtam kívül (akikről konkrétan tudok) akikkel ugyanúgy bepróbálkoztak, "adatkérelmi ügyben". Ők elég keményen, ám megfelelően diplomatikusan és jogkövetően ragaszkodtak a törvény által előírtakhoz, így végül, érdekes módon nem kellett nekik plusz pénzért megkérni a sokszor vitatott nyomtatványt. Egyikünknek sem tartott két hétnél hosszabb ideig a viselési engedély átvétele.

De ezt tényleg mindenki magának kell, hogy eldöntse, melyik utat választja.

Előzmény: kriszbon (79163)
kriszbon 6 napja © 79163

"OFF

Sokszor egyszerűbb és természetesen néhány ezer Ft-al többe kerül úgy tenni, mint aki nincs tisztában az érvényes törvényekkel, rendeletekkel és bólogatva tenni azt, amit az ügyintéző mond."

Nekem is ez volt a járhatóbb út, inkább nem vitáztam eleve oda is küldettem.

Vagy 10 nap alatt ott volt az igazolás, majd mindjárt felvitte gépre, és 2 hét múlva a kártya is megjött(olyan mint egy bankkártya).

Ez van sajnos. :-(

Donci62 6 napja © 79162

Függően attól, hogy a leírtak alapján melyik megoldás a járható számodra, vagy melyik megoldás adott a helyi igrendnél, inkább óvatosan kérdezz rá az ottani előadónál az előbbi hsz.-om alapján, amikor aktuálissá válik a dolog.:-)

Donci62 6 napja © 79161

A jelenleg érvényes törvény alapján, ezt az illetékes igrendnek kell intéznie, külön díjazás nélkül.

A gyakorlat azt mutatja, hogy az igrendek elég nagy hányadánál alapból kérik az ügyféltől.:-(

Legtöbb esetben, ha az ügyfél finoman célzást tesz a törvény által leírtakra, vagy megjegyzi, hogy más fegyverre már van tartási, vagy viselési engedélye, akkor "nagyvonalúan" eltekintenek tőle.:-)))

Van erre "fegyverjogra szakosodott" ügyvéd által megfogalmazott nyomtatvány, ha valaki ragaszkodik a törvény által meghatározott úthoz ez ügyben, ha mindenáron szeretné a hivatal (a törvényt felülírva ezáltal), hogy az ügyfél szerezze be a megszabott illetékért az igazolást.

"  ha kézhez kapom  "

Általában az adott hivatal címére kell kérni.

OFF

Sokszor egyszerűbb és természetesen néhány ezer Ft-al többe kerül úgy tenni, mint aki nincs tisztában az érvényes törvényekkel, rendeletekkel és bólogatva tenni azt, amit az ügyintéző mond.

ON

Előzmény: SwissArmy (79160)
SwissArmy 6 napja © 79160

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a viselési engedély kiváltása előtt kell ugye még mindig ez az adattovábbítási kérelem?! Azt ha kézhez kapom, akkor onnantól számítva 90 napig lesz érvényes, ennyi időm van elintézni a viselésit?!

Ez még mindig így van vagy változott azóta valami?

Köszönöm!

glob1 aug. 13. Creative Commons License 79152

Nagyon köszönöm a segítséget!!!

Előzmény: Thomaster__ (79150)
kriszbon aug. 13. © 79151
Előzmény: kriszbon (79141)
Thomaster__ aug. 12. © 79150

Tudtommal csak a GunBox forgalmazza, és a honlapjuk szerint éppen van is náluk, de az a biztos ha telefonon megkérdezed.

Előzmény: glob1 (79149)
glob1 aug. 12. Creative Commons License 79149

T: Urak!    Lehet hogy nem ide tartozik amit kérdezek,akkor bocsi. Keresek CR.spray 20mg. hol lehet venni?

SwissArmy aug. 10. © 79148

Hát nálam a nikkel is elég vacak volt sajna. Valószínű jobb a sima fekete változat.

Előzmény: kriszbon (79146)
SwissArmy aug. 10. © 79147

Lapuaval én is megvoltam elégedve, csak kíváncsi voltam, hogy lett-e azóta valami jobb.

Előzmény: navaro55 (79145)
kriszbon aug. 10. © 79146

Szia!

Nekem a 914 titán színű, és hogy finoman mondjam semmit nem ér a bevonat rajta.

Kivéve ha nem hordod, hanem csak vitrinben tartod.

Persze lehet csak én fogtam ki egy nagyon sz@rul felületkezelt változatot.

Előzmény: navaro55 (79145)
navaro55 aug. 10. © 79145

Van titán szinű,lehet tartósabb. Lapua a legjobb szerintem gumisba,nem koszol és erős.

Előzmény: SwissArmy (79144)
SwissArmy aug. 10. © 79144

Tudnátok adni egy kis felvilágosítást ?.... Régen volt egy Zoraki R1gg nikkeles pisztolyom, azon eléggé lepattogzott a nikkel kb. 30 lövéstől... van ezekből újabb széria már? Sikerült jobb minőséget elérni? Én Lapuát meg umarex töltényt használtam annó akkoriban. Van még valami hasonló jól bevált töltény?

roland7 aug. 10. © 79143

Üdv!

A Gázpisztoly topikban ez értelmetlen kérdés. Gumilövedékesben éppenséggel elférne.

De felelősségteljes fegyvertulajdonos nem tesz a fegyverébe "disznóölő", "marhaölő", "sárkányölő" és egyéb "ölő" patronokat. Csak szabványos gáztöltényt, riasztótöltényt. Ja, Hilti patront sem.

Úgyhogy én maradnék a Lapua-nál.

Előzmény: psziho333 (79142)
psziho333 aug. 9. © 79142

Üdv. Vélemények tapasztalatok alapjan, lapua vagy disznóölö ? Melyik az erösebb ?

kriszbon aug. 9. © 79141

Szia!

Na tehát akkor készítettem egy elég pocsék minőségű videót, de a lényeg talán kiderül belőle.

Nem gázpatront pukkantottam vele, csak 2x6db riogatót.

Táranként 3x Walther P.A.K és 3x Fiocci P.A.K. töltény volt, a szép torkolattűz a Walther.

Csappantyú egyáltalán nem mozdult ki, 2 db Walther tölténynél akkorát odabaharintott neki, hogy picit kormos is lett az ütőszeg helyén.

A crom megkopott az acél tűzfalbetéten rendesen.

Gázzal nem próbáltam, főleg a hely adottsága miatt, na meg írtad hogy nem is muszáj.

Egyébként azt vettem észre, hogy az öntöltőnél a walther töltények eléggé megégnek, elszíneződnek, de a Revolvernél viszont nem.

A képen a 4 db riogató Walther, mint amit most is használtam.

Előzmény: Cape Fear (79140)
Cape Fear aug. 7. © 79140

Köszi előre a tesztet . Pak riasztóval is elegendő lepróbálni , nem kell a gázzal terhelni a légkört . :) . Testeden viszi a riasztót akkor vinnie kell a gázt is .Ha beválik akkor jó lesz megtartani a mindenevőt . Az év vége felé gyárt a német revolver gázpatront , a keserűék is addigra behoznak forgóba való CR-t . A fórumán ezt írták .

Előzmény: kriszbon (79139)
kriszbon aug. 7. © 79139

Jaa.. talán már kezdem érteni ha minden igaz, így lenne alternatíva az R pepper helyett, mert hogy azokkal volt gond.

Nos jelenleg 3 db-ot be tudok áldozni belőle, most többet nem mert nem marad itthon, a beszerzés meg körülményes néha itt vidéken.

A sima riogató nem akkora gond, ha ennyi megfelel akkor hétvégéig megejtem a dolgot valamelyik nap.

Előzmény: Cape Fear (79138)
Cape Fear aug. 6. © 79138

Wadie  szekrénytárasba valót viszi e (és sima p.a.k riasztót) erre vagyok érdeklődő . Revolvertöltényt nem viszi , mert a törökök az rg89-et másolják és abba csődöt mondott . Előfordul hiba a gyártásnál a Wadienél is  de nem gyakori . A nagyobb fojtás kedvéért Z914-be csőszűkítőt tettem be még az ősszel , 4mm átmérőjűt . A töltényűrt legfinomabb csiszolópapírral tisztogatom , mert beszorulhat a skúló . A biztosabb újratöltés érdekében  csak 10-et rakok a tárba .

Előzmény: kriszbon (79135)
zsotyesz70 aug. 6. © 79137

Szia!

Nézegettem ma egy Zoraki r1 gg-t,az sem rossz!

Valószínű ez lesz a végleges választás,ha találok egyet reális áron.

Előzmény: Accredith (79127)
kriszbon aug. 6. © 79136

Szia!

A fekete színű Zoraki R1 is gyönyörű volt, olyan igazi fegyver színe volt.

Fájó szívvel hagytam ott, szívesen elhoztam volna azt is, na de ami késik nem múlik(jesszus hogy mibe keveredek én így bele). :-)

Nem zöldes csak a fotón, sima fekete műanyag, de készítek hozzá valami fa markolatot ha lesz időm rá.

T.bányán vettem szaküzletben, nemrég nyílt üzletük Budapesten is (Combat ....).

Előzmény: Bád Szpenszer (79133)
kriszbon aug. 6. © 79135

Igen lehet szerencsés vagyok ebből a szempontból.

Wadie R. Pepper patronom sajnos nincs hozzá, nem volt az üzletben ahol vásároltam.

Pepper csak PAK változatban van, az is a Z.914-be van betárazva, de az ugye más.

Csak CS van egy tárra való ebből a gyártmányból.

Gondolom a csappantyú kimozdulás végett érdekelne, amire én is kíváncsi vagyok.

Ha sikerül szereznem hozzá, akkor úgy is próbálok párat, és majd közlöm az eredményt.

Vagy két napja pukkantottam el a Z.914-el 3-3 patront vegyesen, kicsit lehangoló volt hogy a 2. CS patron után nem volt hüvely kivetés, így töltés sem.

Rá kellett húznom hogy a többi kimenjen, egyébként a gáz rendesen távozott belőle.

Előzmény: Cape Fear (79132)
trakeszv6 aug. 6. © 79134

Hogyne vinné,mint a huzat, legalább több gáztöltényböl tudunk választani,ha bemegyünk a boltba......

Előzmény: kriszbon (79128)
Bád Szpenszer aug. 6. © 79133

Helló ! Jól néz ki , pedig nem kedvelem a csillogó cuccokat . Hol vetted , és jól látom zöldes árnyalatú a markolata ? Rendes vagy ha informálsz . Kösz

Előzmény: kriszbon (79131)
Cape Fear aug. 6. © 79132

Szerencsés vagy , mert a szekrénytárasba való gázt is viszi akkor . Esetleg ha leteszteled  a stukit Wadie p.a  gázzal közöld az eredményt  . Köszi .  A hét végétől CR töltetet is árul a Keserű és a kereskedők is forgalmazhatják . Év vége felé állítólag  lesz 8 mm-es és revolver CR patron is .

Előzmény: kriszbon (79131)
kriszbon aug. 5. © 79131

Igen olvastam hogy ő a hazai forgalmazó.

Az enyémen érdekes módon a Keserű Művek felirat van, nem Ekol, de végül is ez is mindegy.

Néztem mágnessel (csavarkiszedő) a dobot, és az szerintem "acél" mert meg lehet emelni vele kicsit a kis aranyost, bárhol is nézem a dobot mindenhol erősen fogja.

Acél még az ejektor rúd és csillag, a dobforgató és a dob rögzítő, a tűzfalbetét, és a csőben is van betét.

Na ugye meg a csavarok, rugók, és az akasztó, ami szerencsére jól bent van(22mm).

Hogy ezeken kívül még hol van benne azt nem tudom, mert szét nem szedtem.

Itt van kép a feliratokról:

Egyébként elég erőteljesen odacsap a csappantyúknak a kicsike.

Előzmény: Cape Fear (79130)
Cape Fear aug. 5. © 79130

Keserű a hazai forgalmazó  . Érdekes , a régi Viper volt   p.a. k  kompatibilis .Túlzott jelentősége nincs neki , a vas tartósabb és erősebb .A dobjára mágnest teszel és kiderül acélból van e . A feketénél könnyebb megállapítani mert a nikkelt vonzza a mágnes  .De ha króm bevonat azt már nem .

Előzmény: kriszbon (79129)
kriszbon aug. 5. © 79129

Jut eszembe, ahol vettem a Vipert, az eladó mutatott Zorakit is szép feketében(drágábban persze), annál azt mondta hogy acél a dob, ennél a cromnál nem tudta megmondani(de az amúgy).

Megjegyzem más színű is volt a dobja annál mint a többi része.

Előzmény: kriszbon (79128)