Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Donci62 két órája Creative Commons License 79293

NE ETESD A TROLLT!!!!!!!!!!!

Előzmény: Thomaster__ (79290)
meecroba 4 órája Creative Commons License 79292

Azért ez vicces is, de morbid és félelmetes, hogy a 'nd'ség ilyen szintű tájékozatlanságot árul el, és ezt azzal leplezi, hogy önállóan és egyénileg

próbál jogszabályokat értelmezni.

Én most futok neki Szolnokon, kíváncsi vagyok, majd leírom a tapasztaltakat!

m

Előzmény: Thomaster__ (79290)
meecroba 4 órája Creative Commons License 79291

Valaki megkeresett priviben egy rossi átalakítással!

Valakinek véleménye?

Bár lehet pont az illetőtől kérem....:-) Na sebaj a legékesebb hozzászólást nem veszem figyelembe :-)

m

Thomaster__ 6 órája Creative Commons License 79290

Történetesen nekem is tizenegypár viselésim van. Úgy értem, hogy viselésim. Budapesten a Teve utcában nem kérdés hogy gáz-riasztóra akármennyi lehet.

Előzmény: MPF (79289)
MPF 7 órája Creative Commons License 79289

Csülök!5 db műszaki kártyád van... ne keverd össze a viselésivel!Nem ugyanaz!!

Előzmény: Donci62 (79287)
Donci62 13 órája Creative Commons License 79288

Ja és van köztük AMD-65 és Skorpió éles-konverzió is.:-)

Előzmény: Donci62 (79287)
Donci62 13 órája Creative Commons License 79287

Annál az igrendnél "valami zavar lehet az erőben".:-)

Nekem jelenleg 5 db viselési engedélyem van, de tudok olyan topiktársról, akinek 2 számjegyű darabszámban létezik, mert nem csak az MKH-t, de a viselésit is megcsináltatta minden gáz-riasztó fegyverére.

Előzmény: kriszbon (79286)
kriszbon 14 órája Creative Commons License 79286

Sziasztok!

Ma jártam az igrenden, mert a gumimacis pitbullra (ez jó) is akarok viselésit.

Na tehát elsőnek azt ellenőrizték, hogy érvényes e még a múltkori erkölcsim, mivel igen érvényesnek bizonyult, azt taglalták hogy ugyan kaphatok e még egy viselésit, mivel már van egy a nevemen.

Kispekulálták, hogy igen kaphatok még egyet, de összesen csak 2 db önvédelmi viselési kérhető, mert ugye a riogató is csak fegyver mint a többi???????

Hogy is van ez akkor?????

Mert én úgy tudtam, olvasgattam, hogy a 2 db az éles fegyvereknél igaz, vagy rosszul tudtam???

MPF 27 órája Creative Commons License 79285

Lacó már megint kezdi a jó öreg unalmas Kolumbia agyrém videjóját :-((((((

vadász69 28 órája Creative Commons License 79284

Ez igen! Tökéletes dokumentálás!!  Gratula!

Előzmény: kriszbon (79283)
kriszbon 1 napja Creative Commons License 79283

Jahh kérlek az 917-es, a 914 nekem is viszi szépen minden gond nélkül.

De ahol már nehezebb a szán, vagy esetleg picit erősebb a rugó, ott már gyengébbnek bizonyult, nálam legalább is.

Ezen okból gondolom én, hogy gyengébb a töltet benne.

Itt az első 3 Walther, a másik 3 pedig Fiocci töltény, igaz nem öntöltő, de a torkolattűz is sokat elárul szerintem:

Előzmény: SwissArmy (79282)
SwissArmy 1 napja Creative Commons License 79282

Na... az előbb kipróbáltam én is 917-el. Ellőttem 5 walthert, meg 5 fiocchit. Tökéletesen vitte mind a kettőt. kíváncsi lesz a gáztöltényre, hogy avval "hányas" lesz a kabát.

Előzmény: kriszbon (79281)
kriszbon 2 napja Creative Commons License 79281

Én csak annyit tudok mondani, hogy a Zoraki 918-at a Fiocci biztosan nem húzza fel, nem tölt csőre vele, de a Walther az eddig mindig töltötte a következőt, kivetette a hüvelyt rendesen.

A torkolattüze is jóval nagyobb a Walthernak.

Előzmény: SwissArmy (79280)
SwissArmy 2 napja Creative Commons License 79280

Megtudja valaki nekem mondani, hogy melyik az "erősebb" riasztó töltény?

Fiocchi 9mm Pak. vagy Walther 9mm Pak ?

Real Putyur 2 napja Creative Commons License 79279

www.keseru.hu/9mm_p.a_cr_2_101

Parazstaposo. 4 napja Creative Commons License 79278

Pontosabban jó választás lehet egy HW10GR is, mivel elég acélos és viszi a Wadie gázpatronokat is.

Hátránya, h jó pár éve nem gyártják.

Előzmény: meecroba (79275)
GB 666 5 napja Creative Commons License 79277

A kékfórumon keresd Fortitu-t!

Korrekt a srác.

Előzmény: vismajor1 (79276)
vismajor1 5 napja Creative Commons License 79276

Udv urak egy gyors kérdés. a gázpisztolyba a kapszaicint hogyan lehet megoldani? gyogyszertárban gondolom nem adnak, én meg csak forumtárstol mernék venni, esetleg ha valaki megszabadulna 6-10 db tol:)))

meecroba 6 napja Creative Commons License 79275

Pontosabban?

Előzmény: Parazstaposo. (79273)
SwissArmy 6 napja Creative Commons License 79274

Valakinek van már tapasztalata az új Zoraki 917-el? Biztosító nélküli, repülő ütőszeges kivitel, ha jól olvastam...

Parazstaposo. szept. 11. Creative Commons License 79273

Az adás-vételben folyó beszélgetéshez.

bokenzoli szept. 11. Creative Commons License 79272

És ha már lőtérre megyek,gumis vagy flóbert?

Előzmény: bokenzoli (79271)
bokenzoli szept. 11. Creative Commons License 79271

Budaörsi reptér környéke,ha nem szabad linkelni akkor bocs mindenkitől:

http://www.pontlovesz.hu/

Parancs értettem :)

Előzmény: Lacibacsi173 (79270)
Lacibacsi173 szept. 11. Creative Commons License 79270

Az jó egy lőtér! Merrefelé van ez? Egyébként Alfa G 030 a válasz! Schluss pass!

Előzmény: bokenzoli (79266)
bokenzoli szept. 8. Creative Commons License 79266

Tanácsot szeretnék kérni,mivel nem volt lehetőségem még kipróbálni a kis Zoraki 914-es kedvencemet,így kerestem egy lőteret a közelünkben,25000 Ft az éves tagság viszont ebben benne az összes ott lévő fegyver használata,csak a lőszert kell kifizetni,sem lőlapot,lőállást semmit.Lehet hogy így beruháznék egy egyszerűbb gumis forgóba is,amit csak oda hordanék,van ötlet hogy mit érdemes venni erre?

Lehet hogy a végén még teljesen beleszeretek az éleslövészetbe is.

Előre is köszönök minden tanácsot.

meecroba szept. 8. Creative Commons License 79265

Igen hagyjuk, szerintem is, az az igazság, hogy eredetileg is hajlottam erre, csak

kíváncsi voltam, mi a vélemény erről, itt a fórumon, hiszen: Rómában, mint a rómaiak...

Ez a kis kütyü úgyis csak szilveszterkor lesz üzemben, néhány (tucat :-)) rakcsi erejéig! Ahhoz meg rakéta kell, nem papír...

Hi: meecroba

Előzmény: Donci62 (79263)
Thomaster__ szept. 7. Creative Commons License 79264

A peremgyújtás - központi gyújtás problémát megoldották Röhm-ék. A startpatronos dobban a töltényűrök kicsit el vannak tolva közép felé + kicsit elforgatva, így a központi ütőszeg a startpatron peremére üt.

Amúgy volt a kezemben fordított hibrid is, RG46 az 59 dobjával. Ott se volt probléma a gyújtással, meg a dobforgatással se (abba nem tudom hogy belenyúltak-e). Gázpisztolynak a cső nélkül hihetetlen kicsi volt, a toldattal meg közel 100 Joule-lal lőtte a POM-ot :-)

Előzmény: Donci62 (79263)
Donci62 szept. 7. Creative Commons License 79263

Nem csak a dobforgatás volna műszakilag gond.

A 6 mm-es startpatron peremgyújtású, a 9 mm Knall töltény viszont központi gyújtású, így nagy valószínűséggel nem működne, ha esetleg próbalövésre szánná magát a vizsgáztató (bár régóta nem hallottam olyan gáz-riasztó fegyverről, amivel bármit is elsütöttek volna).

Amennyire az "alaposságukat" ismerjük több topiktárs és jómagam tapasztalataiból, lehet azt sem vennék észre, hogy dob- és részben elsütőszerkezet cserés a fegyver és simán megkapná a fegyveren szereplő feliratokkal megegyezően kiállított fecnit.

De!

Mi van akkor, ha kivételesen alaposabban megvizsgálják és firtatni kezdik az átalakítás módját, stb.?

A helyedben hagynám a csudába a fecnizést és örülnék,hogy van egy jól működő, olcsón üzemeltethető rakétázó kis igáslovam.:-)

Előzmény: meecroba (79262)
meecroba szept. 7. Creative Commons License 79262

Igen, ez a dobforgatás a revolverek neuralgikus pontja...bizony......

A saját megnyugtatásomról annyit, hogy nem vagyok nyugtalan,

csak gondoltam, ha már egyszer itt van, legyen rendben!

szulki kollégának: Az eladóval semmi gondom, korrekt, gyors és azt küldte, amit hirdetett, nem hinném, hogy amit eddig leírtam, abból az derülne ki, hogy vádolom bármivel is, így megköszönöm s hozzászólást, de nem kell megvédeni olyat, akit SENKI nem támad!! Szerintem is becsületes, tisztességes felhasználóról vanj szó, le a kalappal elötte!

Amit Ti élből tudtok, azt én most tanulom, és ez nem szégyen...:-)

Örülök, hogy itt lehetek: meecroba

Előzmény: Thomaster__ (79261)
Thomaster__ szept. 7. Creative Commons License 79261

Na a forgatórendszer az engem is érdekelne. Lehet hogy a dobforgató kar is más, nem is lehetne csak úgy beletenni egy 9 mm-es dobot.

Anno amikor még a muzeális fegyvereknek még a gyártása se volt engedélyköteles, és az Onestához gyártattam 6 lövetű dobot, akkor pont a dobforgatás megoldása volt a legnehezebb. Mert persze a gyári 4 lövetű dobbal is működnie kellett azután is.

Előzmény: meecroba (79257)