Keresés

Részletes keresés

lviz Creative Commons License 25 órája 0 0 10268

Túl sok nekem nincs. Alapvetően pozitívak a tapasztalataim, a kóstoltak többsége kifejezetten ízlett, a füstösek különösen, bár az árazásuk erősen a horror kategóriába tartozik.

Nikka from the barrel pl nagyon tetszett,ahogy a Taketsuru 21 is :-)

Előzmény: tibetan (10266)
lviz Creative Commons License 25 órája 0 0 10267

Clynelish 1996,  21 years sherry cask 46%

Van Wees The Ultimate Selection Cask : 8793

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/104554/clynelish-1996-vw

Amikor feltűnt kedvenc oldalunkon, rendeltünk volna, de mire oda jutottunk elkapkodták. Elvégre egy koros Clynelish szép aktív sherry hordóban nem lehet rossz, mindezt 70 euro alatt napjainkban...

Illat : intenzív sherry hatás, bőkezűen mért gyümölcsökkel. Piros és sárga gyümölcsök vegyesen. Gyufavég. aszalt srágabarack, friss piros alma és a héja.

Íz : ( kéjes felhördülés ). Az illatában található gyümölcsök szépen visszaköszönnek. Gyümölcs áradat, vezetnek a pirosak, kis fanyarság, üdítően jó, kevéske citrus, inkább citrom és héja, narancs, forraltbor fűszereivel. Gyümölcsök viaszos héja. Kis füst, némi mineralitás. Lágy, érett ízek, extra gyümölcsökkel. Tökéletesen iható, sőt, veszélyesen itatja magát. Lecsengésében jön el a fűszeres tölgy, de ott is piros bogyós gyümölcs ágyon.

Állati jó, szuper ár/ érték aránnyal. Persze ezért is fogyott el mindenhonnan. A szerencsések birtokolhatnak egy üveget, de én is boldog vagyok,hogy rendeltem egy mintát.

tibetan Creative Commons License 1 napja 0 0 10266

Üdv Mindenkinek! 

Japán whisky rajongók akadnak erre? Kinek mi a véleménye az imént említett nedűkről? Jómagam most ugrok fejest a whisky világába és a Japán produktumok nagyon megfogtak. Egy szó mint száz, minden infót, tapasztalatot szívesen veszek :)

Fezmin* Creative Commons License 2 napja 0 0 10265

Benromach Triple Distilled 2009(2017) - 50%

First-fill bourbon érlelt, szeretjük a tiszta holmikat (is). :)

Illat: enyhén füstöske, vaníliás, alattuk pedig friss gyümölcsösség. Elég egyszerűnek hat, de intenzív, megkapó.

Íz: jó erőben van, nagyon krémes, finom kekszer joghurt, zöld körte, a tőzeges rész már határozottabb. Vízzel: a gyümölcsös oldala kap erőre, néha sziporkázó módon, de nem a túl érett fajtából, inkább a zöldes-harsogósból. A háttérből markáns fűszeresség törl elő, joghurt ismét, talán tejföl is? Kivi, banán, citrom és narancs. Egy csöpp gin, babérlevél és fehérbors.

Kekszes joghurt és füstölt citromhéj.

Korrekt, vidékies hangulatú malt. Aranyos, jó iszogatni. Azt hiszem az ilyesmire mondják, hogy "oldschool". Ugyannakkor én valami modernet is érzek rajta, de pont jó a kettő aránya. 

Fezmin* Creative Commons License 4 napja 0 0 10264

Benrinnes 11 éves (2004-2015) - 46% (Douglas Laing - Provenance/

Illat: friss, körtés, erős citrom, kevéske élesztő.

Íz: édes és savanyú cukorkák vegyesen, Fanta narancs üdítő, fás ízek, enyhe borsosság. Vízzel: a kesernyés oldal erőre kap, éretlen gyümölcsök gurulnak be, talán egy csöpp mustár? Van benne valami húsos vonal...azt hiszem víz nélkül kedvesebb. 

Fanyar körtefa. 

Nem behízelgő malt, pedig kis aranyosnak gondolná az ember elsőre. De nem, picit szúros, magának való, de azért nem rossz társaság. 

_MrB_ Creative Commons License 5 napja 0 1 10263

Peat's Beast PX finish CS.

Előzmény: GSTARK (10258)
Gabesz_w Creative Commons License 5 napja 0 1 10262

Big peat christmas 2017. :)

szucsi82 Creative Commons License 2018.01.13 0 1 10261

B.ú.é.k.

Tomatin Cu Bocan 10 éves.

Fezmin* Creative Commons License 2018.01.13 0 1 10260

BenRiach Heart of Speyside :D

Deepfreeze Creative Commons License 2018.01.13 0 1 10259

Bruichladdich Islay Barley

GSTARK Creative Commons License 2018.01.12 0 0 10258

BUÉK Mindenkinek!

Kinek mi volt 2018 első dram-ja? Nekem az alább említett Lagavulin 16 éves, és még mindig erősen tartja magát a kedvencek között. :)

lviz Creative Commons License 2017.12.26 0 0 10257

Lagavulin 16 éves OB 43%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/51469/lagavulin-16-year-old

Mekkora klasszikus már és milyen gyakran elmegyünk egy legenda mellett és választunk más, érdemtelenebbet a poharunkba?

Illat : édeskésebb, mint emlékeztem. A bőkezűen mért füst mellé felsorakoznak gyümölcsök is, némi narancs, piros bogyók, roston sült marhahús és egy kis kávé?!

Íz : tömérdek és füst, hamu, a sherry is előkerül, de integrálva. Egyszerre van jelen minden, tökéletes harmóniában. Érett, tökéletesen megkomponált malt. A 43%pont tökéletesen ihatóvá teszi, nincs hiányérzetem. Klasszikus öregiskola. És még egészen megfizethető korához és presztizséhez, no meg az elképesztő minőségéhez képest. Remélem minden egyes alkalommal, ha islay maltot akarok venni ebben az árfekvésben ,akkor megszólal majd a vészcsengő és felteszem a kérdést : van e olyan jó, mint egy Lagavulin 16?

ps : gyerek idejött,hogy megöleljen, de befogta az orrát és elmenekült,hogy ez állatira büdös ital :-)

lviz Creative Commons License 2017.12.22 0 0 10256

Old Pulteney 12 y OB  40%

Klasszikus kis whisky, rég kóstoltam.

Illat : édes, virágos, mézes. Nem is emlékeztem,hogy ilyen jó. Már egy ideje illatolgatom és nagyon jól elvagyok vele.

Íz : méz, igen, kedvesen édes, benne a pollenek, citrus. Finom és remek ízek vannak benne a 40% sem zavaró, de nyilván 43-46 lenne a tökéletes. Viszont arra emlékeztem,hogy az örömnek gyorsan vége szakad, a lecsengése közepesen rövid, kis citrus, egy gondolatnyi marad a mézből és huss..mindennek vége. De az ízei nekem nagyon tetszenek, talán van benne egy csepp só is, némi viaszosság, de több a virág. Klassz whisky, megérdemli a figyelmet, pláne,hogy az ára is korrekt.

Islay Storm 40% NAS

Islay, de nem tudjuk melyik lepárló. Azt legalább elárulják,hogy bourbon hordós érlelés.

Illat : füst, citrusok, vanília.

Íz : jó füstös dög, a 40% sem érződik kevésnek. Valószínűleg fiatal, ezért ennyire intenzív. Mint az illatában, itt is van vanília, jó adag citrusosság (Caol Ila helló!) nagyon kevés só, enyhe grapefruit. Teljesen rendben van, fiatal, de finom. Lecsengésében tényleg csak egy cseppnyi kesernyés íz, de igazából üdítően hat.(meg marad egy kis hamu is) A füst viszi a hátán, nincsenek nagy mélységek, de a könnyed szórakozás is jó. Islay fiatalon is üt.

lviz Creative Commons License 2017.12.20 0 0 10255

Bowmore 1998 Wemyss Mocha on the Deck

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/102465/bowmore-1998-wy

A színe magáért beszélt. És persze nem (csak) szín alapján választunk whiskyt, de ha egy Bowmoreról van szó, ráadásul 18 éves és hordó erősségű, ráadásul egy jónevű palackozótól és mindehez jön,hogy a hordó is egy klassz sherrys hordó volt, szinte biztos,hogy nem nyúlhatunk nagyon mellé.

Illat : mennyeien tömény! Fűszerek, kávé, narancshéj, grapefruit, kevés kakaóbab, mazsola, trópusi fabútor.

Íz : Édes, töményen fűszeres. Mint egy arab fűszerbazár teljes készlete plusz mazsola, kávé, gyümölcsök aszalva, tengerparti jegyek, csokoládé, kakaó. Só, füst. Pazar komplexitás!

Lecsengés : kesernyés, édes, fűszeres, sós, füstös, földes, gyümölcsös. És mindezt jó hosszan.

Atya világ mekkora különbség van a nas iszogatós Bowmoreok és e között. Ez valami elképesztően jó malt. Akik pedig szerencsések voltak, lecsaphattak rá a Whiskynetnél.

Bowmore a legjobb formájában. Nem is tudom így hirtelen,hogy ittam e ennél jobb Bowmoret. A Manzanillás 18 éves is állati finom volt, a Laimrig is nagyon jó, de azt hiszem ez vitt mindent.

lviz Creative Commons License 2017.12.10 0 0 10254

Wild Turkey Rare Breed 56,4%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/67060/wild-turkey-rare-breed

Illat : nagyon édes, kukoricás, vajkaramelles. Aki bírja az ilyet, annak bejön. Csepp parkettalakk.

Íz : édes, de nekem kell hozzá egy kis víz. Egészen jó, klassz olajos hatás, korrekt fűszeresség, de még nincs meg a kor. Ennek ellenére a magas abv szépen viszi. Némi száraz fás jegyek, pont jó,hogy a nagy édességet ellensúlyozza. Nem olyan érett, mint az Elijah 12 vagy a Bulleit 10, de édesebbnek tűnik azoknál és talán van akiknek emiatt könyebben befogadhatóbb is. Jó ki lélekmelengető bourbon. Végén egészen száraz lesz és borsosan csípős. Teljesen vállalható cucc, de nem kell azért nagyon nagy dolgokra gondolni. Rendben van és természetesen köröket ver az átlag  gazdaságos, alsópolcos, agyonmarketingelt de kommersz bourbonokre. És ízlik,nem úgy mint a 100 proof, amit annak idején elajándékoztam, mert annyira nem bírkóztam meg vele.

wlover Creative Commons License 2017.12.08 0 0 10253

Sziasztok.

Lenne pár eladó palackunk bolti ár alatt. A lista hosszú, akit érdekel dobjon egy mailt :)

Kis ízelítő: Arran 14yo, Balvenie, Dalmore, Caperdonich, Glenlivet, Chichibu, Kininvie, Kavalan, Macallan, Springbank, Talisker stb :)

További szép napot Fórumozok :)

puntarenas Creative Commons License 2017.11.28 0 0 10252

Kedves Fórumozók.

Eladók: The Dalmore King Alexander III (40.000 Ft)

The Glenlivet founders reserve (8.000 Ft)

The Macallan Select Oak (20.000 Ft)

Lagavulin 16 (15.000 Ft)

Üdv.

Fezmin* Creative Commons License 2017.11.27 0 0 10251

Springbank Local Barley 11 éves (2006-2017) - 53,1%  (Aros Farm - Bere barley)

Illat: füstös, karamellás, vaníliás. Vízzel a füst színesedik, kapunk egy kis sót, 

Íz: elsőre nyers és durva, tőzeges, csípős. Víz, please! Na így más más! A karcosság azért megmarad te kap rá egy szép tőzegleplet, facsart citromot a héjával együtt, borsot. Mmmm...jól egybe van gyúrva, igen ízes példány. Karamell, mák, kis málna talán. 

Citromfüst és ízesbors. 

Teljesen korrekt, kirobbanó formában levő Springbank. :)

lviz Creative Commons License 2017.11.27 0 0 10250

Johnnie Walker Blenders batch Wine Cask blend

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/100113/johnnie-walker-blenders-batch-wine-cask-blend

Illat : karamell, friss gumi, aszalt barack meg még pár gyümölcs így mellé. Egész pofás, de van benne valami fura.

Íz :  kis füst, ami áttör a grain whiskyn meg sok sok gyümölcs, barackos jegyek megint, kis karamell és egészen kevés fűszeresség. Egészen könnyű és gyümölcsös JW lett, egyáltalán nem kellemetlen, sőt amolyan iszogatós, nyár esti blendnek teljesen korrekt. Nincs ezzel baj a maga helyén.

Kovla80 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 10249

Sziasztok, tud valaki esetleg Lagavulint jóárasítva? Érdekelne. Köszi: Kovla

spacemarine2 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 10248

Igazából nekem már az is elég ha "tartják" az árukat :)  Nincs se időm, se energiám állandóan figyelgetni az aukciókat. Személy szerint nekem "bejön" az a tudat, hogy a pár ezer db-os kiadás egyike nálam landolt. Gondolom a cégek erre játszanak, engem "sajnos" megvesznek kilóra. :D

Amúgy igen, azért is kérdeztem mert tényleg mintha "olcsóbban" vannak szép korúak is és mint mondtam tetszik a Vintage sorozat külleme.

Szóval a lényeg, hogy nem szeretnék ezekkel üzletelni, max ha "ég a ház" effektus jönne elő.. de az ne jöjjön.

Megjött a Cú Bócan sherry limitált kiadás, már csak a másik kettő kell :)

Előzmény: lviz (10247)
lviz Creative Commons License 2017.11.20 0 0 10247

A függetlenek legtöbbször kevésbé jó befektetések, mint az OB kiadások. Viszont barátságosabb árakat is hoznak. Nekem pl fan függetlenből pár bezárt lepárlói kiadás, amiknek azért megyeget fel az ára. OB-t nem tudtam volna megvenni, ezek meg hozzáférhetőek voltak.

Signatorykból ki lehet fogni állati finomakat, korrekt áron. A hordó erősségű dekanteres meg szép is.  A vintage vagy az unchill filtered kollegcióban is nagyon jó áron ki lehet fogni igazán remek whiskyket és átlagosakat is. Én pl vettem 21 éves Glen Grantot, ami nagyon jó és 50 Euro volt... vagy a legjobb Ledaigom egy Signatory CS 10 éves first fill sherry...szóval azrt érdemes nézelődni, de talán kevésbé befektetési célzattal. (mondjuk Németeknél vannak / voltak Imperialok egészen korrekt árakon, ráadásul finomak is, a lepárló meg bezárt és lerombolt (nem nyithatják újra,am már ez is fontos), igaz nem is övezi olyan hájp mint a nagy legendákat. De egyszer még jó bolt lehet.

Előzmény: spacemarine2 (10246)
spacemarine2 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 10246

Üdv!

Épp mostanság nézegettem, örülök ha ennyire jól sikerült :)
Bár, én csak gyönyörködnék benne..  inkább gyűjtő vagyok mint iszogatós. Inkább a füstösebb, "férfiasabb" tételek jönnek be íz ügyileg.

Tudom, nem vagyok normális :D a hangok is megmondták :D

Viszont kérdeznék is mint scotch világában kezdő emberke:  Ezek a független palackozók mennyire "jó nevek", akár ízben, akár ha épp a pajeszos kis ördög felbukkan a gondolataimban és "befektetésként" is nézem ezeket?

Pl.: Nagyon tetszenek a Signatory vintage kiadások.

Azért idézőjeles a befektetés mert nem éppen a több száz fontos tételekre tudok rá repülni :) Jobban tetszik a limitáltsága, kialakítása egy tételnek.

Azért remélem nem néztek ki innen :D

Előzmény: Fezmin* (10244)
Fezmin* Creative Commons License 2017.11.19 0 0 10245

BenRiach 22 éves Moscatel finish, 46%

Illat: izgatóan aromás, kandírozott narancshéj, karamella, gyümölcsök, édes krémek, kész cukrászda. Pepsi twist és sárgadinnye. 

Íz: krémes, édes, tejszínhabos sütemény. Almás tejcsokoládé, narancs, fahéj, kis rumos íz, mazsola és aszalt szilva, mogyoró, kávé és kóla. Nagyon szép összhangban vannak egymással az ízek, főként az édes dolgok dominálnak, de azért némi fanyarség is tetten érhető. 

Almás tejcsokoládé és karamellás kóla.

Szép, érett, jó megalkotott whisky. 

Fezmin* Creative Commons License 2017.11.19 0 0 10244

Bowmore 18 éves - 52,5%  (The Vintner's Trilogy)

13 év ex-bourbon érlelés után 5 év Manzanilla Sherry érlelést kapott. 

Illat: gyenge füst, málna, bőrcipő. Vízzel+idővel: enyhén kormos szellő, és jobban kidomborodik a gyümölcsös oldala. 

Íz: savas boros roham, mögötte édes tőzeg, lédús narancs, ízes karamell, vastag boros-sherry-s hatások, de szépen rásimulnak a visszafogottan füstös alapra. Talán pici só a legvégén? Ami biztos, hogy egy hatalmas málnás-szedre gumicukor irányít a háttérből, de pont jól, tetszik. Víz nem sok kell bele, gyengíti. ;) Fasza, lédús Bowmore, Longrow Red kategória, de kifinomultabb. 

Málnás narancsital tőzegkockával. 

Hmm...Tempet után talán a legjobb Bowmore amit eddig ittam, igen meglepődtem. Juicy :P 

Fezmin* Creative Commons License 2017.11.19 0 0 10243

Wolfburn batch 128 - 46% 

Illat: frissen nyírt fű, citrusok, marcipán, mogyoró, pici chili. Idővel és kis vízzel ezek szép krémesen összesimulnak. 

Íz: éretlen, de azért mögötte jó kis dolgok sorakoznak. Vaníliás-karamellás sütemény, kis nyers gumi, ez valószínűleg a fiatal korából fakad. Enyhe füstösség a háttérben. Dió, barackpálinka, csokireszelék.

Dió és karamell.

Az Aurora után igen kellemes meglepetés, ismét reményt látok ennek a lepárlónak. :) 

Fezmin* Creative Commons License 2017.11.18 0 0 10242

Johnnie Walker Blender's Batch Wine Cask Blend, 40%

Ha jól tudom, legalább 10 éves, és boroshordókban pihent a cucc. 

Illat: hátöö...rothadó gyümölcsök, vas, kis grain-feeling, de szerencsére gyorsan lenyugszik és egy nem túl erőteljes édes-citrusos illat marad csak. Száraz fűrészpor és törkölypálinka. 

Íz: meglepő, egy hatalmas vaníliapuding-folyam az egész, és ebben úszkálnak a többi ízecskék, mint a robbanós cukorka, narancsgerezd, tejcsoki, szőlőszemek, rozs. 

Vaníliás gyümölcslikőr.

Nem egy szokványos whisky, az tuti, de ezt inkább csajoknak ajánlanám. :) Mm...azért el lehet ezt kortyolgatni. 

Fezmin* Creative Commons License 2017.11.18 0 0 10241

Speyburn 10 éves, 40%

Az már az új csomagolás, de rég ittam, és ki tudja mennyit változott az évek alatt.

Illat: citromos tea, méz, fűszerek.

Íz: frissítően gyümölcsös, vanília, kókusz, rumos és fás ízek. Kakaó, narancs és citrom, valamint zabkása. 

Citromos vaníliafagylalt.

Néhol túl zöld, de azért éretlenebbnek rémlett az egész. Kellemes kis iszogatós cucc, de hiányzik a több mélység belőle. 

Fezmin* Creative Commons License 2017.11.12 0 0 10240

Oban Distillers Edition 2003(2017) - 43%

Az általam eléggé kedvelt sima 14 évesnek a Montilla Fino sherry-s hordóban történt utóérlelése. Egyszer kóstoltam, akkor eléggé bejött. Ezt tegnap bontottam, és ma reggel vettem észre, hogy majdnem a fele eltűnt szombat este. Akkor most ízlik? :D

Illat: édes, mustos, fűszeres, mogyorós. Izgalmas, azt kell mondjam. Később csatlakozik egy kis dió és citrom is. 

Íz: édes mézes alap, aminek itt durván elcsavarja a fejét a sherry finish, de úgy, hogy a whisky még jól érezze magát. Igen, nekem mindenről az jut eszembe! ;) Külön érdekesség, hogy egy határozott sós íz is felbukkan, és erőteljesen meghatározza-átformálja a whisky karakterét. Pofátlan, de ez most nagyon tetszik!  Fanyar cukorkák, citromos csoki, szeder, eperlekvár, ízes szőlő, sós madártej. 

Lecsengése szépen száraz.

Pikáns muskotály és egy falat sós sajt.

Valahol picit perverz ez a malt, de nekem ez most pont betalált. Imádom. 

Fezmin* Creative Commons License 2017.11.10 0 0 10239

BenRiach 2008(2017) - 59,6%  (Peated/Marsala cask finish)

Illat: édes, füstös, mustos. Füstölgő fahasáb, citromfű, narancsolaj, és az egészet egy mentolos hullám lengi körbe. 

Íz: erős! :D Ahh...édes, szőlős és elég tőzeges is. Lássuk vízzel: még édesebb lesz, karamellizált gyümölcsök, pezsgő, eperbor, tejszínhab és mindent beterít valami mászkos-ragacsos tőzegesség. Elég bizarr, azt kell mondjam. Van egy határozott citromos ív a közepén, valamint akad még egy rakás piros bogyós erdei gyümölcs, karamell és rengeteg gumicukor. Talán egy vékony szelet sült sonka? :O

Füstös-zsíros szőlőszemek.

Remélem idővel kilevegőzi magát, mert így nem igazán aranyos a történet. Meg azt hiszem túl füstös is. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!