Keresés

Részletes keresés

Fezmin* Creative Commons License 4 órája 0 0 10101

Nem is tudom mikor ittam utoljára, szóval most megteszem. :)

Dalwhinnie 15 éves, 43%

Illat: dió, méz és alma. Később citrusos, enyhén pézsmás parfüm jegyek bukkannak fel. Virágos őszi rét. 

Íz: lágy, almás, citromos. Egy pici víz kell bele, szépen krémesedik tőle, a méz és a citromos vonal vezeti a táncot. A néhol éles ízek alatt szép gyümölcsös dolgok lapulnak. Továbbá karamell, egy kis feketekávé, ánizs, homoktövis. 

Mézes fanyar alma.

Korrekt kis malt. 

Mercutio_ Creative Commons License 7 órája 0 0 10100

Whiskynet ?        :-)

Előzmény: huszi666 (10098)
Fezmin* Creative Commons License 8 órája 0 0 10099

Üdv minálunk! Hogyne lehetne! :)

Nekem speciel nincs eladósorban levő, bár azért van az a pénz.. :)

Előzmény: huszi666 (10098)
huszi666 Creative Commons License 18 órája 0 0 10098

Tisztelt Fórum tagok!

Még nagyon új vagyok, nem tudom lehet-e ilyet kérdeznem. Az lenne a kérdésem, hogy kinek lenne eladó whisk(e)y-e ? :)
Old Pulteney, Bushmills és társai :)

lviz Creative Commons License 6 napja 0 0 10097

Ledaig 2005 Signatory Vintage

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/84187/ledaig-2005-sv

10 év, első töltésű sherrys hordó és hordó erősség. Színe ennek megfelelő, a Signatorys dekanterben kiválóan mutat.
Illat : masszív parázsló faszén ami a markáns sherrys gyümölcsösséggel egészen vicces kontrasztot hoz.
Íz : hát nem kiskanállal mérték a füstöt, az biztos. Kell a víz. Eléggé intenzív és vaskos ízek. Vízzel kicsit átalakul az illat is, inkább hideg szénfüst, még több szén. Ennyi füst nincs is Térjünk vissza az ízre.  Szén, leöntve piros gyümölcsökkel. Hamu és füstöltgő faszén együtt. Érettebb ízek, többnek mondanám bizonyos aspekutusokból, mint amennyi a kora. Némi tölgyes fűszer, de nagyon kell kűzdenie, ha át akarja vágni magát a tőzeg hadtesten. A sherry gyümölcsössége is szépen ott van, eléggé intenzív is, de itt a füst annyira masszív,hogy még egy first fill és 10 év sem elég,hogy átüsse. De jó így, legalább megágyaz a tőzeges szörnyetegnek. Masszív füst, szinte minden része a maximumra van feltekerve. Nem egy finomkodó darab, embert kíván, de aki szereti az ilyesféle kihívásokat, az imádni fogja. Mindenki más meneküljön! Sherrys lávafolyam.
Nem tudom nem imádni.

Fezmin* Creative Commons License 2017.06.14 0 0 10096

BenRiach 16 éves (1999-2016) - 56,4% (Oloroso Cask Finish)

Édes, diós illat. Víz kell hozzá, anélkül elég szúrós. 

Íz: édes, ugyanakkor friss gyümölcsösség, méz is dió dögivel, víz szükséges, azzal együtt a fás oldala megerősödik, de nem vészes.

Az édes sherry-s részt jól ellensúlyozza a fürge almás alap.

Alma, méz és fa.

Viszonylag egyszerű felépítésű malt, de ízletes, és ez a lényeg. :)

Fezmin* Creative Commons License 2017.06.09 0 0 10095

Mortlach 12 éves (1997-2010) - 50%  /Douglas Laing - Old Malt Cask/

Mély, édes, sherry-szőlős, mályvás illat. 

Íz: testes, roppant édes, ugyanakkor igen fűszeres, majdnem csípős is picit. Jó adag vízzel nyílik ki igazán, és mutatja meg, mit is tud. Finoman krémessé válik, előtérbe kerül a málna, szamóca, mályvacukor, enyhe borsosság a tetejükön. Még több vizet bír el, sokkal lágyabb, puhább lesz, de az ízek intenzitása nem csökken. Áfonyás mentolos étcsokoládé.

Lecsengése mint amikor elrágunk egy fanyar szőlőszemet magokkal együtt. 

Fűszeres karácsonyi sütemény jól megborsozva.

Idősebbnek hat, mint 12 éves, fasza kis Mortlach!

Fezmin* Creative Commons License 2017.06.05 0 0 10094

Glenmorangie Bacalta, 46%

Illat: édes, fűszeres, sok szőlő, pezsgő és muskotályos bor. Enyhe vajas aroma. 

Íz: édes sütemények, puha gyümölcsök, főleg barack, mangó és szőlő, egy kis narancs. Ravasz fűszerek egészítik kis az édes ízeket. Eléggé itatja magát... :) A háttérben vanília, menta és tölgy, de csak diszkréten. 

Barackmuskotály. 

Finom cucc, én szépen ki tudom venni az alap maltot a madeira alatt, jól megvannak egymással. 

Fezmin* Creative Commons License 2017.06.04 0 0 10093

Deanston 17 éves (1997-2014) - 46%  /Signatory/

Mézes illat, érett gyümölcsök, kávé és sherry, a háttérben pedig némi kesernyés citromhéj. Vízzel a méz válik igen dominánssá, és mintha egy fuvallatnyi grain is beköszönne. 

Íz: édes és kesernyés gyümölcsök, dió, nem túl friss méz, a sherry is kesernyésnek hat picit, érdekes. Zöld füves jegyek, kesudió, narancshéj...és festék. 

Grapefruit-lé.

Ez a keserű mézes profil nem annyira jött most be. 

lviz Creative Commons License 2017.06.03 0 0 10092

Chita single grain whisky 43% ( Suntory )

könnyű, édes illat, leginkább kukoricára emlékeztet. Természetesen jelen van a klasszikus graines " ragasztós" illat is, de csak enyhén, egyáltalán nem zavaróan. Valami könnyed gyümölcsösség is jelen van, idővel csatlakozik hozzá egy kis vanília.

Íz : hiperkönnyű. klasszikus graines ízek ( ragasztó, fém, kevés vanília ) pontosan olyan az íze,mint amit az illata alapján várnánk. Valószínűleg nem túl idős, de itt egy könnyű whisky volt a cél, amit sikerült is előállítani. Kellemes, légies, lecsengése szinte nincs. Gondolom japán módra fogyasztva, sok sok jégre töltve egészen nagy mennyiséget meg lehet belőle inni. Valószínűleg erre való.

lviz Creative Commons License 2017.05.21 0 0 10091

Bunnahabhain Moine Oloroso Cask Strength 60,1%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/92516/bunnahabhain-mine-oloroso

Igen, ez egy erősen tőzegel Bunna, ami végig oloroso hordóban érlelődött és természetesen nem hűtve szűrt és nem színezett.

Szín : vizezett kóla. Nos, a színe alapján ez egy eléggé friss és first fill hordó lehetett (illetve több hordó)

Illat: túlérett szilva, masszív sherry, barna cukor, szója szósz, étcsoki, meggy befőtt. Ahogy a színe, úgy az illata is hiper intenzív. Ja, van némi friss gumi is. És igen, eléggé füstös.

Íz : kell a víz. Eléggé fura, bőr, sült szilva, sült meggy, kakaó, jó olajos, van némi pipadohány, az édesebb fajtából. Hiába erősen tőzegelt, a sherry annyira domináns,hogy szinte betakarja. Mondjuk aki bírja az erősen sherrys, erősen füstös maltokat, az azért ezt nem bánja. Kicsit olyan, mint egy 44-es magnum revolver. Jó,jó, de igazából feleslegesen sok. Persze azért vigyorog tőle az ember.

Összegezve : a Bunnahabhain válasza az Ardbeg Uigeadailra.

lviz Creative Commons License 2017.05.21 0 0 10090

Bunnahabhain 1989 Great Cask Series (whiskysite.nl) 44,1%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/41366/bunnahabhain-1989-ws

Illat : klassz, gyümölcsök. Sárgabarack, mangó. Aztán vaníliás támadás. Egészen süteményes szintekig.

Íz : citrom és héja, fehér bors, kevés só és rengeteg érett tölgyes íz. Eléggé karakteresé teszi a hordó fája, talán pont jó pillanatban paalckozták le, így még nem kellemetlen, csak karakteresen fűszeres az íz, egy decens száraz és taninos résszel a végén. Egészen érdekes,hogy az édes vaníliás illat mellett mennyire száraz és fűszeres az íze, főleg a végén. Ja igen a végén még valami citrom héjas kesernyésség is van. Korrekt áron volt, szép korral, jó vétel volt.

_MrB_ Creative Commons License 2017.05.20 0 0 10089

Szerintem ugyanazok az emberek, miért ne engednék?

Egy 3 palackos dobozom van nekem is, de nem tudom érdekel-e. Mailem él.

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (10088)
Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.05.20 0 0 10088

Másik nicken vagyok, nagyon köszi a képeket is, elnézést, hogy ilyen későn reagálok. Akkor ahogy látom jobb a helyzet, mint a régi boltban. Azért remélem a raktárba is be lehet menni válogatni, ha arról van szó :D a másik üzletben ezt megengedték.

Előzmény: _MrB_ (10053)
lviz Creative Commons License 2017.05.17 0 0 10087

Ben Nevis 24 y Signatory ,sherry butt 55.7%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/86074/ben-nevis-1991-sv

Illat : alma, gumi. Előbbiből rengeteg, utóbbiból kevesebb és az sem kellemetlen. Később némi tejcsoki mazsolával.

Íz : óóó, micsoda gyümölcs kavalkád! Egy nagyon intenzíven savanykás íz, ami köthető almához, citromhoz, kis mézzel és enyhén olajosan. Leghátul valahol egy kedves érett íz. A gyümölcsössége, frissessége meglepett. Ez már szép kor, de ennek ellenére pezsdítő. A vizet bírja, édesebb lesz, több a sárga gyümölcs. Érdekes lett volna, ha hagynak a hordóban még és megnézik 30 évesen milyen. Nagyon ízlik.

lviz Creative Commons License 2017.05.14 0 0 10086

Aberfeldy 28y  OB 40%
https://www.whiskybase.com/whisky/83150/aberfeldy-28-year-old

Eléggé mély illatok. Narancs, étcsokoládé,citrom, kevéske füst, méz, valami keleti fűszer. Öreg fa bárszekrény, gyümölcskenyér. Ez rendjén is van eddig.
Íz : kapunk rendesen! A vérlázító 40% ellenére vannak ízek dögivel, jóval fűszeresebb, mint az illata alapján gondoltam volna. A gyümölcskenéyr megvan, de tettek bele borsot és gyömbért is bőven. A füst elképesztően beépült és valami káprázatos fűszerességet hozott a sherrys hordókkal együtt. Mert van itt sherry, az biztos.  Az érettsége is megvan. Finom, jó ízei vannak, azt viszont tényleg bántanám, aki a 40%-ot elfogadta, megengedte vagy eldöntötte. Így egy kis hiányérzetem van. Azt hiszem a 21 és talán emlékeim szerint a 18 sem hozott radikálisan kevesebbet. De finom, ez elvitathatatlan.

lviz Creative Commons License 2017.05.14 0 0 10085

The Deveron 18  40%
https://www.whiskybase.com/whisky/70918/the-deveron-18-year-old

A régi szériából a 10 éves azon kevés maltok közé tartozott,ami kifejezetten nem ízlett. Aztán jött az új dizájn és 12 éves egy klassz, bejövős könnyű whisky lett. De van itt érettebb verzió is, nézzük ezt.
Kellemes, könnyedd illat, karamellel és kevés almával.
Íz : a karamell folytatódik, kevés mogyoró, alma, malátás alap, pörkölt magvak, de minden nagyon könnyedén, kellemesen. Mintha kis só is lenne. Érettebb fás ízek is előjönnek, de csak halványan. Igazából talán túl könnyű is, jobb lenne 43%-on, de akit bánt a magasabb abv, vagy csak egy könnyen befogadható, kellemes maltra vágyik, az megtalálta. Nagyon gyorsan fogy a minta, tényleg itatja magát. Jó nagy kortyokkal lehet élvezni, de ez egyben a hátránya is. Kicsit vékonyka. Hordó erősséggel ütne. De így nem üt, csak simogat.

lviz Creative Commons License 2017.05.14 0 0 10084

Megbeszéltük!

Előzmény: Fezmin* (10083)
Fezmin* Creative Commons License 2017.05.13 0 0 10083

Abból majd egy csöppet eltehetsz, ha van még. :)

Előzmény: lviz (10082)
lviz Creative Commons License 2017.05.13 0 0 10082

Az én 17-éves ib signatorym is jobbnak rémlik, pedig az refill butt.

Előzmény: Fezmin* (10081)
Fezmin* Creative Commons License 2017.05.13 0 0 10081

Igen, van benne valami zavaró, a 18 sokkal jobb volt.

Előzmény: lviz (10080)
lviz Creative Commons License 2017.05.12 0 0 10080

Deanston 20y OB
https://www.whiskybase.com/whisky/75098/deanston-20-year-old

Illat :  cavendish pipadohány, meggy, túlérett piros gyümölcsök, mazsolás tejcsokoládé. Klassz.
Íz : erőteljes sherry, elvégre 20 év oloroso hordókban és hordó erősségen nem múlik el nyomtalanul. Ugyanakkor kell bele a víz, van benne valami élesebb íz. Némi sült szilva, szegfűszeg és feketeborsosan csípős valami. Ez utóbbi nekem zavaró picit.
Összességében teljesen rendben van, de a 20 évet én nem érzem. Hiányolom a selymességet illetve egy alapvetően könnyedd malt itt most egy kicsit karcosabb oldalát hozza. Azért persze finom, az illata kifejezetten jó és tetszik. Az íze kicsit elmaradt mögötte, de azért nem azt jelenti,hogy rossz lenne. Csak picit csalódtam.

lviz Creative Commons License 2017.05.09 0 0 10079

Bowmore Vault No. 1
https://www.whiskybase.com/whisky/88163/bowmore-vault-edit1n

A sztorit mindenki olvassa el, Én most eltekintenék a marketing  szövegektől.
Illat : eléggé intenzív, benne érzékelhető füsttel, sóval és emellé trópusi gyümölcsökkel. Ez utóbbiak a sós illattal együtt eléggé furák. Aztán kapunk kis vaníliát is.
Íz : klassz, nekem nagyon tetszik. Édes, vaníliás, enyhén sós, kellemesen füstös és telis tele sárga gyümölcsökkel. Pár csepp vízzel még lágyabb, bár alapjáraton is kellemesen fogyasztható.
Lecsengése sós körte.
Igazából klassz Bowmore. Nem nyújt nagy csodát, de kifejezetten ízlik, kellemes ízeket hoz, jót tesz neki a magas abv, kifejezetten élvezetes és még így is lágy. Az illata szerintem fenomenális. A 10 éves CS rémlik ilyesmi jónak, de ez mintha barátságosabb, lágyabb lenne. Engem megvett.

lviz Creative Commons License 2017.05.06 0 0 10078

Igazad van, de bátraké a szerencse. Aztán,hogy helyrerakjam magamat és megnézzem,hogy hogy viszonyulok a dolgokhoz, ittam egy Ledaig 18-at. Olyan volt, mint szokott :-)

And now for something completely different.

It's       Tomatin!

Tomatin "Wood"
https://www.whiskybase.com/whisky/93632/tomatin-five-virtues-series-wood

Francia, amerikai és magyar hordókat alkalmaztak. A fűszeresség itt már garantált lesz.
Illat : gesztenye, rum, bőr és dohány. Mély, barna illatok, ha lehet így fogalmazni.
Íz : ahogy azt elvárhatjuk, jó fűszeresség jön. Kakaó és pipadohány, konyak, szerecsendió, szegfűszeg, túlégetett cukor, pirított magvak. Fűszeres, na Szép olajos jelleg, jó és intenzív ízek. Így kell játszani a hordókkal! Van érettebb párlat is benne, klasszul össze van rakva, szuper az alkoholfok, alapból is jól iható. Kis vízzel sem lesz rosszabb, lágyabbak leszenk a harsány ízek, kicsit szárazabb lesz, de továbbra is remek. Gyönyörű ellenpélda a Laphroaig Four Oakra. Az gyenge, eröltetett és olcsó, ez korrekt ízes és minőségi.
Szép munka, nagyon tetszik!

Előzmény: Fezmin* (10077)
Fezmin* Creative Commons License 2017.05.06 0 0 10077

Én hullafáradtan olyat iszok, amit ismerek, kóstolni pihentebben szoktam.

Előzmény: lviz (10076)
lviz Creative Commons License 2017.05.06 0 0 10076

Highland Park 12 OB

Csak gyorsan benyakaltam tegnap este hulla fáradtan a mintát.

Nekem ízlik,a viking széria egy részénél szerintem jobb, bár a 40% nem előnye. Ugyanakkor ízes, karakteres malt, tényleg klassz iszogatni. Ha 43%-46% lenne, akkor nagyobbat szólna, így azonban egy karakteres és még megfizethető mindennapi iszogatós malt.

Fezmin* Creative Commons License 2017.05.05 0 0 10075

Balvenie 14 éves Roasted Malt - 47,1%

Illat: pörkölt mogyoró, citrusok, majd szép mézes aromák bukkannak fel. Fás dolgok, egy kevéske füst? Zöld dió. 

Íz: simulékony, csokoládés, de azért némi citrom és narancshéj is lapul a kockák közt. Enyhe dohány, bors, fűszerek. Szilva, mogyoró, erős fás jegyek. Marcipán, és még több mogyorós csokoládé. 

Lecsengése nagyon szépen száraz, szeretem az ilyet. 

Konyak és mogyorós csokoládé. 

Érdekes, nem egy tipikus Balvenie. Finom....

Fezmin* Creative Commons License 2017.05.05 0 0 10074

Tomintoul Tláth, 40%

Illat: barack, frissen nyírt fű, pörkölt fa, majd rengeteg alma. Igazán friss és gyümölcsös. 

Íz: lágy gyümölcskrém, tutti-frutti, dió, pillecukor, vaníliapuding és banán, a háttérben lassan gyarapodik a tölgy. 

Gyümölcszselé.

Sokkal rosszabbat vártam, kellemes kis dram, de azért túl nagy komplexitást ne várjunk. Igazából pénzszerzésen kívül kb semmit értelme ezeknek a palackozásoknak, mert ott van nekik a 10 évesük, vagy akár egy Glenfiddich 12 is, egy kategória. 

Fezmin* Creative Commons License 2017.05.05 0 0 10073

Még jó, hogy nekünk ilyen könnyű vigaszt találni! :)

Előzmény: szucsi82 (10072)
szucsi82 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 10072

Most nem írtam jegyzetet de mivel "letargiába estem" mivel kifogyott a westportom. Ezért kénytelen voltam megvígasztalni magam egy Arran 12cs batch 5 palackal. Jelentem megvígasztalódtam ez nagyon jó:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!