Keresés

Részletes keresés

lviz Creative Commons License 19 órája 0 0 10337

Ha már itt a nyár..

Glen Moray 10y old Chardonnay Cask matures 40% OB

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/25333/glen-moray-10-year-old-chardonnay

Létezik egy csupán finishelt verzió is, ez azonban teljes mértékben chardonnays hordókban pihent elvileg.

Illat : eleinte virágos, mezei virágok, később zöldalmás, majd legvégül az egész citromosságba fordul. Egészen intenzíven citromos, amolyan Martini Biancoba áztatott citromkarikák. Nem rossz így nyáron.

Íz : savasság itt is jelen van, tényleg amolyan fehérboros feelingje van. Rengeteg gyümölcs tör elő, esküszöm annyira "pezseg", mintha szénsavas is lenne. Döbbenet. Nagyon halovány tölgyes ízek is jönnek, de csak jelzés értékkel, aztán egy is borsos csípkedés. Vizet nem adnék hozzá, jó ez így.

Ideális nyári whisky, azoknak ,akik a könnyű gyümölcsbombákat keresik. Kellően fanyar, kellően izgalmas, szerintem jó kis italokat lehetne kikeverni belőle. Nagy mélységei nincsenek, de abszolúte rendben van az áráért.

Fezmin* Creative Commons License 1 napja 0 0 10336

King Car - Conductor, 46%

Ennél a palackozásnál nem a megszokott Kavalan nevet használja a tajvani cég, nem néztem utána, miért.

Illat: finoman édes, érett déligyümölcsök. Mellettük valami furcsa, nem ismerős, talán gumis aroma?

Íz: full kóla, cukorbors, étcsoki, nagyon szénsavas barnasör, fakéreg,grain és rengetek kávé...tök sok íz van benne, és nem is rossz az egész.

Dark blend.

Fincsi. 

Fezmin* Creative Commons License 2 napja 0 0 10335

Ballantine's 17 éves, 40%

Érett és édes aromák, leheletnyi füsttel. A háttérben mintha megbújna a rettegett fűrészpor, de egyelőre nem veszek tudomást róla. :D

Íz: picit szerényebb, mint az illata, de egész jó. Puha, lágy gyümölcsök, napraforgó és tökmag, és itt már markánsabb tőzegesség. És grain...nekem kilóg sajnos. Keserés fa, kóla, szóda, karamell. 

Fűszeres gyümölcsfafüst.

Szépen el lehet kortyolgatni, de azért nem tűnik kimagaslónak.

Dalwhinnie Distiller's Edition 1998(2015) - 43%

Oloroso finishelt Dalwhinnie. Az előző batch ízlett. :)

Illat: édes, kerek gyümölcsök, méz, fahéj és szegfűszeg, almakompót és cseresznye. Vízzel gyümölcsboros aroma jön elő. 

Íz: nagyon édes, nagyon mézes, málnás, és fura módon picit sós is. Sós karamell, érett körte és sárgadinnye, a háttérben a legminimálisabb füst és fás íz. 

Méz & Málna.

Hmm..ez most túl édesnek találtatott, a 15 citrusos frissesége talán közelebb áll hozzám. Azért nem rossz. ;)

karpetya87 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 10334

Sziasztok,
Ajánlanék egy 'feltörekvő', jelenleg még kis taglétszámú whisky kedvelő FB-csoportot.
Célunk összegyűjteni a magyar whiskys közösséget.
https://www.facebook.com/groups/1832703167019663/
Nem csak single malt a profil (bár főleg az:))

Csatlakozzon nyugodtan, aki kedvet érez rá.

Fezmin* Creative Commons License 2018.05.29 0 0 10333

A következő maltot is kb 8 éve ittam utoljára, akkor még persze a régi, szögletes, képpel ellátott doboza volt (sztem azok jobban néztek ki, mint a mostan egyenszürkék-kékek), valamint tőlük kóstoltam elsőnek hordó erősségű whisky-t. :)

Arran 10 éves, 46%  (2017)

Illat: elsőre picit szúrós, citrusos-vaníliás. Kis fa, kis maláta, és egyre erősődő citrom és narancshullám. Idővel gyengéd fűszeresség is megjelenik. 

Íz: virgonc, erőteljes citrusos ízek, enyhe kakaós babapiskóta, és most kap vizet. :) Citromkrémes torta, kevés vanílis és fa, karamellás keksz és némi gyümölcsösség a háttérben. Tejeskávés lecsengés (nagyon kevés cukorral).

Citruspiskóta. 

Kb ugyanaz, ami rémlett, egy friss, de nem éretlen whisky, jó áron.

Fezmin* Creative Commons License 2018.05.23 0 2 10332

Benromach Chateau Cissac Wood Finish (2009-2017) - 45%

Illat: édeskés, fűszeres. Egyelőre zárkózott. Citrom, narancs, felettük pedig egy kis füst. Vízzel ez a füstösség és a gyümölcsök szépen egymásra találnak, és izgalmas lesz az egésznek az aromája. 

Íz: édes, cukros, gyümölcsös. Nem igazán olajos, elég vékony a gerince. Pillecukor, narancslekvár, barack, barnacukor, mandula, érdekes dolgok, de a füst beleivódik minden apró szegletébe a whiskynek, és ez most nekem nem igazán tetszik. Tőzeg nélkül jobban ízlene. Füstölt mogyoró, füstölt vaj...nem durvább füstös persze, de markánsan rányomja a bélyegét az ízekre. 

Füstölt kandírozott narancs.

Nem rossz, de nekem túl füstös és kicsit vékony is. (Longrow Red light?) Kevés víz kell hozzá, az inkább a gyümölcsös oldalt domborítja ki, míg a több víz a tőzegest. 

lviz Creative Commons License 2018.05.18 0 2 10331

Glenfarclas 21, ha nem zavar mellé egy jó adag sherry  :-)

Acuhentoshan 18 éves, az kifejezetten szárazabb ízvilágúnak rémlik.

Tobermory 18 BBR palackozás a whiskynetnél. Eléggé jó whisky, semmi faxni csak a hordó meg az évek, jó erővel.

Balvenie 12 single barrel. Whiskynetnél az is van, jó kis cucc.

Előzmény: beeex (10330)
beeex Creative Commons License 2018.05.17 0 0 10330

Sziasztok, mit ajánlotok 30-40 ezer között, olyat amiben a tölgyfa íze dominál?

Fezmin* Creative Commons License 2018.05.13 0 1 10329

Speyside Region Malt 1975(2015) - 50,6%  /Sansibar/

40 év Fino Sherry érlelés....hmmm...

Illat: érdekes illata van így elsőre: érett tej (?), erjedő gyümölcsök, karamell és marcipán, frissen gyalult fa (cseresznye).  Buja romlottság. 

Íz: wow, virgoc fűszerek, édes bor, narancslikőr, pirított mandula, sütőtök. Egy-két csepp víz: mangó és sárgabarack, banán, melasz, PX-sherry, datolya, méz, dió és tökmag. 

Mézes gyümölcsözön.

Nekem ez most túl édes, de elég korrekt desszert-malt. Úgy vettem észre, jó ideje nem vonzanak igazán a szélsőségesen tőzeges és/vagy sherry-s whisky-k. Ezt azért el tudnám iszogatni, na... :)

Fezmin* Creative Commons License 2018.05.13 0 1 10328

Ben Nevis 20 éves (1996-2017) - 51,5%

Alambic Classique-nak palackozva, single cask, bourbon hordó.

Illat: elsőre enyhén füstös, valamint elég édes. Vízzel élesebb füstöt és némi csípős fűszerességet kapunk. Tiszta, vidékies aroma. Később gyümölcsös és gumis illatok ébrednek fel. 

Íz: szinte nem is kell hozzá víz, szépen csúszik, de azért pár cseppet megérdemel: alma, sós karamell, vízzel marad ez a két fő vonal, de nagyon szépen bekrémesedve, a tőzeg szinten tiszteletét teszi, mogyorós csoki, pici menta, motorolaj és sült zöldségek. 

Csípős fűszer és motorolajcseppes gyümölcsök.

Szép, testes, olajos, naturális malt.

Fezmin* Creative Commons License 2018.05.12 0 1 10327

Nézzünk egy régi ismerőst! 8 éve ittam utoljára...

Cragganmore 12 éves, 43%

Illat: roppant zamatos, friss gyümölcsök, zöld növények, virágok, a háttérben pedig vaníliás, citrusos aromák, enyhe dohánnyal karöltve.

Íz: a gyümölcsöket megrágva eljutunk a magig. Nem állunk meg, azokat is szétrágjuk, legalábbis a kesernyés jegyek erre utalnak, majd ezt leölbítjuk egy pohár fűszeres fehérborral.Vaníliás-citromos sütemény, egy kis eperrel.  Lecsengése borsvirág, majd kávé és sör.

Fehérboros gyümölcsszeletek, maggal együtt.

Ó, kellemes darab ez, most pont jó passzban talált. :) A sok hypeolt malt közt sokszor elfeledkezünk az alapokól - és igen, pénzügyi szempontok is motviáhatják az ember fiát/lányát. :D

Lássunk egy modernebb cuccot:

Highland Park Full Volume (1999-2017) - 47,2%

First-fill bourbon érlelés - nem a megszokott ennél a lepárlónál, de manapság egyre gyakrabban bukkannak fel.

Illat: nem sokat mutat így elsőre, hideg, szeles, talán erre szokták az ózonos illatot mondani? Vízzel kezd csak alakulni, egy fűszeresebb oldalt villant fel, de még mindig alig találni konkrét dolgot. Vanília és virág. 

Íz: az illat után meglepően édes, mézes, enyhe füstösség. Olajos, szépen csúszik. Vízzel, diós, kesernyés ízeket ragad fel. Sok idő kell neki, ekkor már találni azért érdekes ízeket, de a háttérből a fás rész elgé markáns nekem. Medvecukor, füstölt mandula, gyömbér, vaníliás karika. 

Fás-mézes fűszeresség, enyhe füsstel.

Furcsa malt, elsőre nem is szimpatikus, de idővel azért egész kedvelhető. Ehhez több idő és több dram kellene, ez most csak két cent minta volt. :)

Fezmin* Creative Commons License 2018.05.07 0 0 10326

Glenlossie 2008 (2017) - 61,7%    /Gordon & MacPhail/

First fill sherry (ha nem látom ráírva a palackra, tuti nem first fillnek mondanám az íze alapján - bár kérdés, milyen sherry lehetett...)

Illat: édeskés, fás, nyers gumis, nem igazán kifinomult. Citrus és kakaó. Idővel pedig sajnos felbukkan a fűrészpor (néhol talán mustár?), amit kifejezetten nem szeretek a whiskyben.

Íz: Van mikor a sherry-s jegyek összhangban vannak a dominánsabb fával, de sokszor inkább a tölgy viszi el az egészet. Talán túl fiatal, én biztos nem palackoztam volna még le ezt.

Fanyar fa és fűrészpor.

tibetan Creative Commons License 2018.05.06 0 0 10325

Sziasztok!

Eladóvá vált egy hibátlan állapotú (bontatlan, dobozolt, "kiskönyvvel" ellátott) Laphroaig 18 
45000 magyar pénzért adom, budapesti átvétellel
Érdeklődni e-mailen lehet, a teaman21@gmail.com címen. Előre is elnézést kérek ha nem reagálok azonnal, de épp nagyon elfoglalt időszak van munkában/magánéletben/mindenben. 

További szép napot és csodás whisk(e)y- ket Mindenkinek

Fezmin* Creative Commons License 2018.05.01 0 0 10324

Balblair 1999 (2016) - 46%  (1st release)

Illat: nehézkesen édes, likőrös, málnás.

Íz: dió és szamóca, egy kis rum, méz, málna ismét, puncsfagyi, de melegen, vízzel pedig még élénkebb lesz az édesség, kapunk egy kis fűszert is. És nekem ez is viaszos, mint a 90, ami pedig nagyon ott volt. :)

Méz és málna.

Jóféle, de majdnem túl édes. 

Fezmin* Creative Commons License 2018.05.01 0 0 10323

Mi scusi, nem finish, hanem teljes rozs whiskey-s hordóban történt érlelésről van szó. :)

Előzmény: Fezmin* (10322)
Fezmin* Creative Commons License 2018.05.01 0 0 10322

Glenmorangie Spìos, 46%

Rozs finish Morangie. :)

Illat: kellemesen, ugyanakkor furán édes. Vízzel éles fűszerek törnek elő.

Íz: krémesen lágy, kakaós, mézes, gabonás. Vízzel szépen tisztul, jön a mogyoró, madártej, egy kis áfonya, kevéske citrom és narancs. 

Lecsengése zabkásás, erőteljesen fás. 

Mézes zabfalatok. 

Érdekes, nem egy megszokott ízvilág. Legalábis azoknak, akik a klasszikus Glenmorangie-stílushoz vannak szokva. 

Fezmin* Creative Commons License 2018.04.27 0 1 10321

Glenburgie 15 éves, 40%    /Ballantine's/

Illat: édes, zamatos, és egyértelműen kóla. Citromos. :)

Íz: teli édes gyümölcsökkel, enyhe tölgy és fűszer kíséretében. A gyümölcsök mos inkább a sült formájukat mutatják, érdekes.

Puha, simulékony malt, amit a néha szurkapiszkáló fűszeres kis ízecskék ráznak fel. A háttérben mogyoró és dió bukkan fel olykor-olykor. 

Lecsengése picit sörös, Glenlivetes.. :)

Lágy gyümölcsösség. 

Korrekt kis iszogatós whisky, tetszik a rengeteg gyümölcs benne. Víz nem kell bele, elfeszti az erejét, és nem ad hozzá oly sokat.

Fezmin* Creative Commons License 2018.04.24 0 1 10320

Muirhead's Silver Seal 16 éves, 40%

Ha jól tudom, köze van a Tullibardine lepárlóhoz, aminek amilyen szép a neve, nos...még nem ittam jó tőlük. Ok, nem is kóstoltam sokat. :) Van ahol viszont Glenmorangie-nek írják ezt a palackozást...

Illat: édeskés, enyhe karamell és citrom. Eddig túl jó! :D Később száraz, fás jegyeket észlehetünk.

Íz: édes karamella, narancs és dió, nugát, enyhe növényes rész...valójában elég halk az egész. Barack, mandula.

Halk gyümölcsök.

Akármi is ez, könnyed, iszogatós cucc, de ezen felül elég laposka...

Fezmin* Creative Commons License 2018.04.18 0 0 10319

Szép lista. :)

Van ami nekem már túl aprólékos, de azért szeretem elolvasni az ilyeneket.

Előzmény: cloaked (10318)
cloaked Creative Commons License 2018.04.18 0 1 10318

Ez még nem az a whiskys írásom, ami már vagy 3 éve készül, csak egy gyűjtemény a hozzáértők (?) által terjesztett tévhitekből, tömör magyarázatokkal. Remélem azért néhánnyal itt is újat mondok :)

A kínosabb whiskys tévhitek

Fezmin* Creative Commons License 2018.04.16 0 1 10317

Talisker Skye - 45,8%

A Talisker sor első katonája, de remélhetőleg nem olyan zöldfülű, mint holmi Select-ek... :)

Illat: finoman, de azért határozottan füstös, és elég édes. Száraz, morzsolt növények és egy kis citrom. Nem sok, de tulajdonképpen egész kellemes. Puha őrölt bors? Vízzel élesebb lesz a füst.

Íz: nos, körülbelül ugyanazek találhatóak itt is, de azért gazdagítva vaníliával és finom fűszerekkel. Vízzel: még édesebb, csokisabb lesz, alma és karamell, ....mmmm...igen, sós karamell. :P, de ennél azért jóval laposabb holmira számítottam. 

Ez valójában egész jó, bár sok különbség nincs a 10 éveshez képest (tehát kb feleslege ez a palackozás is), talán édesebb valamivel. 

Füstös-fűszeres csokiszelet.

Kellemes alapmalt.

lviz Creative Commons License 2018.04.14 0 1 10316

Glenmorangie Nectar D'Or

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/96995/glenmorangie-nectar-dr

Érdekes, de mintha eddig kimaradt volna. Amúgy sem sok glenmo'-t ittam eddig.

Illat : arany mazsola, sárgabarack.

Íz : szépen átjön az illata is, uralkodik a Sauternes, de nem kellemetlenül, bár tény,hogy édes lesz, egyfajta barack-méz-arany mazsola burokban érkezik a whisky. Az alap bourbon érlelésre némi fás halovány hang emlékeztet, ami a lecsengésében kompenzálja nekem kicsit az édes ízeket. Finom iszogatós whisky, bájosan édes. És nekem nagyjából ennyit mutatott.

Invergordon 1972 45 y  49,4%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/107188/invergordon-1972-mbl

Nem minden nap tud az ember korosabb whiskyt inni mint önmaga és ez az évek előrehaladtával egyre drágább és nehezebb lesz!

Illat : a grain az ragasztó szagú. Úgy látszik néhol 45 év azért elégséges arra,hogy ez kicsit megváltozzon. Inkább halovány bourbon illat, némi rumos beütéssel, kevéske mazsolával, friss piros almával. Több karamell érkezik az idő múlásával.

Íz : nekem édes, karamelles, kicsit rum szerű, némi mazsola, karamell és igen, ezek mögött ott vannak a gyümölcsök. Élénk ízek, egyátalán nem tűnik befáradtanak. Pár csepp vízzel : kezdődik a buli, teljesen energikus lesz, támadnak a karamelltengerből a gyümölcsök. Mazsola! Lecsengése meglepően hosszú és ízekkel teli. Ez eddig a legjobb grain amit kóstoltam. (ok, nem volt nagy mintavétel

és akkor dobpergés..

Glen Grant 50 y old G&M 43%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/93868/glen-grant-50-year-old-gm

Első töltésű sherry butt és 50 év..te jó isten. 2016-os palackozás, tehát legalább 1966-ig kell visszamennünk az időben. Történelem a javából.

Szín : mondom 50 év egy első töltésű sherry butt-ban. Szerinted? Igen, pont ahogy képzeled. Sötét, mély, ódon.

Illat : a sherrys whisky és a kor csodája. Amit csak az évek adhatnak. Öreg bőrfotel, sült szilva, tömérdek szárított és sült gyümölcs. Néhol narancs és mixtura pectoralis, már aki emlékszik erre gyerekkorából.

Íz : ó istenem. Nem is érdemlem meg, de komolyan. Igen, a fa hangsúlyos, de hát fél évszázad emberek! Hangsúlyos, de nem túlzottan. Némi száraz ízek jönnek, a legnemesebb kakaó, narancshéj, dió, polírozott trópusi fa, egy maréknyi fűszer és nekem van sült szilva és sok sok szegfűszeg. Lassan minden elszárad, marad a végtelen ódon tölgy a sherry piros szárított gyümölcsei mellett. A taninok tánca a vég.

Végtelenül hálás vagyok,hogy volt alkalmam egy ilyen kaliberű whiskyt kóstolni. Fantasztikus élmény és talán egy ilyen kóstolás az, amiről az egész whisky bolondéria szól. Hogy egyszer megadatik, egyszer eljutsz egy ilyen whiskyig. És átéled, megéled, megérted mitől van ez a skót whisky mánia. Hát az ilyen csodáktól.

Fezmin* Creative Commons License 2018.04.09 0 1 10315

Redbreast 15 éves, 46%

Na, még egy ír. Véletlen! :D

Illat: csendes, de odabent finom, érett aromák lapulnak. 

Íz: lágy, enyhén gyümölcsös, enyhén tölgyes, cukorkás, krémes. Kávé, ezzel együtt megjelennek némi kesernyés élek, de még okés ehhez a karakterhez. Kevéske citrom, pisztácia (itt is), mogyoró és banán, valamint vegyes gyümölcsfagylalt. 

Érdekes, mert vhol zöldnek hat, de nem az éretlen értelmében. 

Kesernyés pisztácia és gyümölcsök.

Komolyabb cucc, mint a Jameson, az tény, de ez is itatja magát. Tetszik! 

Fezmin* Creative Commons License 2018.04.09 0 0 10314

Jameson Black Barrel, 40%

Duplán pörkölt hordó a sztori ehhez az ír whiskey-hez.

Illat: picit poros, malátás, édes, fűszeres, süteményes. Visszafogott, de teljesen kellemes.

Íz: édes, lédús gyümölcsök és rengeteg karamell. Karamellás joghurt, tejcsokoládé, pisztácia. Valahol a háttér egy sarkában enyhén savanykás tej, de nem bántó formában. Talán inkább aludtej állhat közel hozzá, ha tudnám, az milyen. :)

Karamellás csokoládé. (de inkább karamell) :)

Fasza kis desszert-dram. Vakon nem biztos, hogy megmondanám, hogy nem skót. Kár, hogy viszonylag drága, mert tök finom, itatós cucc. 

Fezmin* Creative Commons License 2018.04.01 0 1 10313

Old Pulteney 11 éves (2006-2017) - 55,8%  /Cadenhead's Small Batch/

Független palackozott Pulteney, nem túl gyakori. Két borubon hordó keverése.

Illat: mandula, zöld körte, vanília.

Íz: erős, durva, víz nélkül elég nyers. Nosza, locsoljuk meg! Aha, így már jóval élvezhetőbb! Vaníliás porcukor, narancshéj, éretlen napraforgómag, Jim Beam, szóda és Sprite, és van egy fajta éénk borsossága is. Kandírozott narancs és citromhéj, frissen gyalult faforgács. Kókusz, feketekávé (elég keserű), de kellő vízzel ezt a szép vaníliás édesség ellensúlyozza. 

Nem egy túlcicomázott malt, egyenes és őszinte. Emiatt talán könnyebb elsiklani is felette, de azért nem fog kárba veszni. 

Keserűmandula és Sprite.

lviz Creative Commons License 2018.03.31 0 0 10312

Hakushu 18 43%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/60135/hakushu-18-year-old

Illat : sárga gyümölcsök, kevéske vanília, kis zöld növényes valami. Egy szentély, füstölőkkel és gyümölcsökkel egy teaültetvényen!

Íz : édes, gyümölcsös, barack és trópusi sárga gyümölcsök. A gyümölcsös támadás után szép fehérborssal mutatja magát a hordó, kicsit megcsípked, jön a hamus füst és visszatérnek szépen a gyümölcsök. Kevéske citrom és grapefruit is előkerül. Kifejezetten ízes malt, nagyon tetszik. Az ára abszurd, de akkor is finom.

Scapa Glansa 40% (nem tudom melyik batch)

Vakon beleéreztem volna sherryt, de itt elvileg csak american oak  van, amiben előzőleg füstös whisky lakott.

Illat : virágméz és gumi (tudom, az sherrynél van,de akkor is) Nagyon halovány füst.

Íz : édeskés, gyengéd füst, kevés virágméz. Igazából nem rossz ízek, de a 40% nagyon kevéske ide. Túl könnyű így nekem, sokkal jobban élvezném egy 43-46%-on.

Az ízek egyébként eléggé hosszan megmaradnak, csak nagyon moderált mértékben. Legvégén kevéske hamu marad. Nem rossz, de a 40% itt bűn.

Yoichi NAS 43% (?)

Illat : a füst mellett nagyon nagyon gyümölcsös. Igazán tetszik, remek kombináció, egészen egyedi. Levegőztetve némi nyári gabonamező, méz, édes trópusi gyümölcsök.

Íz : lágy, gyümölcsös és füstös. Behízelgő ízek, amik folyton újabb kortyokra csábítanak. Nagyon itatja magát! Veszélyes dög. A leggyümölcsösebb füstös whisky, amit valaha kóstoltam. Nem akarom elhinni,hogy nem trópusi gyümölcsökkel kibélelt hordóban érlelték

lviz Creative Commons License 2018.03.31 0 0 10311

Bowmore 25 OB 43%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/100284/bowmore-25-year-old

Illat : durván gumis! Szintetikus cseresznye és gumi egyvelege Na jó, van itt más is. Jó adag füst, masszív sherrys behatás, némi fűszerek (kicsit forralt bor jelleggel).

Íz : mint általában a sherrys bowmoreok. Só, füst, sok sherry, tengeri pára, gyümölcsök, pár csepp citromlé, kakaó. Összetett, ízes, csak valahogy még el tudnék viselni olyan +3% alkoholt benne...szép pisros bogyós gyümölcsök ízei maradnak a számban. Leginkább ribizli, a maga fanyar frissességével. Szép hosszú utóíze van, kellemes fanyarság, sós-tengeri ízek és sherry a visszafogott bowmore füsttel. Szép is jó is, de igazán nagyot hordó erősségen ütne. A 43 a gyengéje. Nagy kár, mert igen jó whisky!

Glenkinchie 20 y old

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18833/glenkinchie-20-year-old

Ha lowland, akkor nálam Glenkinchie a nyerő. Sajnos IB kiadásokkal még nem nagyon találkoztam, de ami hivatalos, az eddig ízlett mind.

Illat : virágos, mézes, sok sárga gyümölccsel.

Íz : krémes, pollenekkel, gyümölcsökkel, szép ízekkel. Pár csepp vizet adtam hozzá. Itt már érezni némi fanyar citrusosságot meg vaníliát. Igazából vanília krém reszelt citromhéjjal és csipet fehérborssal. Egyszerű, tiszta whisky, semmi trükk, semmi fakszni. Lecsengése hosszú. Ízes könnyű lowladi whisky.

Elements of Islay LG5

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/69746/lagavulin-lg5-sms

Eddig amit kóstoltam ezekből az elements szériákból mind jók voltak, a dizájn meg csak a hab a tortán.

Illat : intenzív, tele füsttel, izzó szén, vanília, kevés só.

Íz : a magas abv ellenére nem ihatatlan, de nagyon masszív adagban ömlik a füst. Némi gyümölcsösség is felfedezhető, kevéske vanília, igazából már már kezdenék valami sütifélére asszociálni (francia krémes), ha nem lenne ez a brutális füst. De van! Meglepően finom és selymes ital, pedig biztos fiatal. Nem érezni az 54,8%-ot...azért kap pár csepp vizet. Már mindenhol füst van a számban. Azon gondolkodom,hogy ittam én már hasonló füstös szörnyeteget, az is IB volt, de sokkal olcsóbb....vagy tévedek?

Mindegy, ez tök jó, még ha nem is a legbonyolultabb dolog. Szépen hozza mindazt, amit az ember elvár egy tőzeges szörnyetegtől.

lviz Creative Commons License 2018.03.25 0 0 10310

Achtung!

Fontos lebaszást  :-) infót kaptam Barman's Choice-tól vagy ahogy itt ismerjük raffeytól!

A Glenlivet Single Cask Edition : Zenithnél félrevezettem magamat meg másokat is. A Cask type Zenithről én egy sörtípusra gondoltam, miután borosnak nem tűnt a whisky. Na most ez nagy tévút volt.

Idézném Barman's-t : A Glenlivet Single Cask egy széria.Minden palacknak van egy neve, ami alfabetikus sorrendben követi egymást. A név első betűje reflektál tulajdonképpen erre. Tehát a Zenith hiába van cask editionnak (cask typenak van a palackon) írva, tulajdonképp egy fantázia név.

Előzmény: lviz (10301)
Fezmin* Creative Commons License 2018.03.23 0 1 10309

Glenmorangie Astar - 52,5%  (2017)

2008-ban már volt egy Astar kiadás, azt igen kedveltem. Reméltem, hogy ezt is!

Illat: merész vanília, enyhe bogyó gyümölcs, főként nem túl édes áfonya és ribizli. Tiszta és kellemes. Vízzel feltámad a fűszer wow, igen heves, fincsi!

Íz: édes és fűszeres, csípős, vanílisá és puha fás. Kb erre emlékeztem, remek. Vízzel: krémesebb, még élesebb fűszeresség, virágok.

Valójában egy elég egyszerű malt, mégis, magabiztos és elegáns. Engem megvettt. :)

Fűszeres vaníliás sütemény és egy falat fa.

lviz Creative Commons License 2018.03.21 0 0 10308

Speyside Region Malt 1975, 40 y, 50,6%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/84938/speyside-region-malt-1975-sb

Egy 40 éves fino sherrys érlelés, na az nem semmi azért.

Illat : éretlen gyümölcsök tömkelege, csak úgy árad belőle a friss, fanyar zöldes illat! Virágbolt, méz, pollenek, minden van itt. Illat orgia, komolyan mondom.

Íz : te  jó   atya   úr    isten   ! Mennyei. Nektár. Azt hiszed az illata fenséges és ezt nem lehet tovább fokozni? Hát de. Kapaszkodjunk meg, felértünk a skót whiskyk csúcsára, ahol csak nagyon nagyon kevés hely van. De ez a nedű ott lakik. Micsoda tömény ízek! Olajos, viaszos köntösben mérhetetlen sok íz. Minden ami az illatában, az intenzíven kijön az ízében is. Csupa fanyar, érett, gyümölcsösség és virágok szára, oliva, méz, teljesen lekerekedve, tökéletes abv...nem is csépelem tovább a szavakat.

Az ilyen whiskykért érdemes kóstolni. Őszintén kívánom,hogy mindenkinek ,aki érdekel a téma, aki lelkes, találkozzon egyszer a megfelelő pillanatban egy ilyen kaliberű skót whiskyvel. És akkor megérti miről szól ez az egész.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!