Keresés

Részletes keresés

spacemarine2 Creative Commons License 10 órája 0 0 10246

Üdv!

Épp mostanság nézegettem, örülök ha ennyire jól sikerült :)
Bár, én csak gyönyörködnék benne..  inkább gyűjtő vagyok mint iszogatós. Inkább a füstösebb, "férfiasabb" tételek jönnek be íz ügyileg.

Tudom, nem vagyok normális :D a hangok is megmondták :D

Viszont kérdeznék is mint scotch világában kezdő emberke:  Ezek a független palackozók mennyire "jó nevek", akár ízben, akár ha épp a pajeszos kis ördög felbukkan a gondolataimban és "befektetésként" is nézem ezeket?

Pl.: Nagyon tetszenek a Signatory vintage kiadások.

Azért idézőjeles a befektetés mert nem éppen a több száz fontos tételekre tudok rá repülni :) Jobban tetszik a limitáltsága, kialakítása egy tételnek.

Azért remélem nem néztek ki innen :D

Előzmény: Fezmin* (10244)
Fezmin* Creative Commons License 10 órája 0 0 10245

BenRiach 22 éves Moscatel finish, 46%

Illat: izgatóan aromás, kandírozott narancshéj, karamella, gyümölcsök, édes krémek, kész cukrászda. Pepsi twist és sárgadinnye. 

Íz: krémes, édes, tejszínhabos sütemény. Almás tejcsokoládé, narancs, fahéj, kis rumos íz, mazsola és aszalt szilva, mogyoró, kávé és kóla. Nagyon szép összhangban vannak egymással az ízek, főként az édes dolgok dominálnak, de azért némi fanyarség is tetten érhető. 

Almás tejcsokoládé és karamellás kóla.

Szép, érett, jó megalkotott whisky. 

Fezmin* Creative Commons License 16 órája 0 0 10244

Bowmore 18 éves - 52,5%  (The Vintner's Trilogy)

13 év ex-bourbon érlelés után 5 év Manzanilla Sherry érlelést kapott. 

Illat: gyenge füst, málna, bőrcipő. Vízzel+idővel: enyhén kormos szellő, és jobban kidomborodik a gyümölcsös oldala. 

Íz: savas boros roham, mögötte édes tőzeg, lédús narancs, ízes karamell, vastag boros-sherry-s hatások, de szépen rásimulnak a visszafogottan füstös alapra. Talán pici só a legvégén? Ami biztos, hogy egy hatalmas málnás-szedre gumicukor irányít a háttérből, de pont jól, tetszik. Víz nem sok kell bele, gyengíti. ;) Fasza, lédús Bowmore, Longrow Red kategória, de kifinomultabb. 

Málnás narancsital tőzegkockával. 

Hmm...Tempet után talán a legjobb Bowmore amit eddig ittam, igen meglepődtem. Juicy :P 

Fezmin* Creative Commons License 17 órája 0 0 10243

Wolfburn batch 128 - 46% 

Illat: frissen nyírt fű, citrusok, marcipán, mogyoró, pici chili. Idővel és kis vízzel ezek szép krémesen összesimulnak. 

Íz: éretlen, de azért mögötte jó kis dolgok sorakoznak. Vaníliás-karamellás sütemény, kis nyers gumi, ez valószínűleg a fiatal korából fakad. Enyhe füstösség a háttérben. Dió, barackpálinka, csokireszelék.

Dió és karamell.

Az Aurora után igen kellemes meglepetés, ismét reményt látok ennek a lepárlónak. :) 

Fezmin* Creative Commons License 1 napja 0 0 10242

Johnnie Walker Blender's Batch Wine Cask Blend, 40%

Ha jól tudom, legalább 10 éves, és boroshordókban pihent a cucc. 

Illat: hátöö...rothadó gyümölcsök, vas, kis grain-feeling, de szerencsére gyorsan lenyugszik és egy nem túl erőteljes édes-citrusos illat marad csak. Száraz fűrészpor és törkölypálinka. 

Íz: meglepő, egy hatalmas vaníliapuding-folyam az egész, és ebben úszkálnak a többi ízecskék, mint a robbanós cukorka, narancsgerezd, tejcsoki, szőlőszemek, rozs. 

Vaníliás gyümölcslikőr.

Nem egy szokványos whisky, az tuti, de ezt inkább csajoknak ajánlanám. :) Mm...azért el lehet ezt kortyolgatni. 

Fezmin* Creative Commons License 1 napja 0 0 10241

Speyburn 10 éves, 40%

Az már az új csomagolás, de rég ittam, és ki tudja mennyit változott az évek alatt.

Illat: citromos tea, méz, fűszerek.

Íz: frissítően gyümölcsös, vanília, kókusz, rumos és fás ízek. Kakaó, narancs és citrom, valamint zabkása. 

Citromos vaníliafagylalt.

Néhol túl zöld, de azért éretlenebbnek rémlett az egész. Kellemes kis iszogatós cucc, de hiányzik a több mélység belőle. 

Fezmin* Creative Commons License 2017.11.12 0 0 10240

Oban Distillers Edition 2003(2017) - 43%

Az általam eléggé kedvelt sima 14 évesnek a Montilla Fino sherry-s hordóban történt utóérlelése. Egyszer kóstoltam, akkor eléggé bejött. Ezt tegnap bontottam, és ma reggel vettem észre, hogy majdnem a fele eltűnt szombat este. Akkor most ízlik? :D

Illat: édes, mustos, fűszeres, mogyorós. Izgalmas, azt kell mondjam. Később csatlakozik egy kis dió és citrom is. 

Íz: édes mézes alap, aminek itt durván elcsavarja a fejét a sherry finish, de úgy, hogy a whisky még jól érezze magát. Igen, nekem mindenről az jut eszembe! ;) Külön érdekesség, hogy egy határozott sós íz is felbukkan, és erőteljesen meghatározza-átformálja a whisky karakterét. Pofátlan, de ez most nagyon tetszik!  Fanyar cukorkák, citromos csoki, szeder, eperlekvár, ízes szőlő, sós madártej. 

Lecsengése szépen száraz.

Pikáns muskotály és egy falat sós sajt.

Valahol picit perverz ez a malt, de nekem ez most pont betalált. Imádom. 

Fezmin* Creative Commons License 2017.11.10 0 0 10239

BenRiach 2008(2017) - 59,6%  (Peated/Marsala cask finish)

Illat: édes, füstös, mustos. Füstölgő fahasáb, citromfű, narancsolaj, és az egészet egy mentolos hullám lengi körbe. 

Íz: erős! :D Ahh...édes, szőlős és elég tőzeges is. Lássuk vízzel: még édesebb lesz, karamellizált gyümölcsök, pezsgő, eperbor, tejszínhab és mindent beterít valami mászkos-ragacsos tőzegesség. Elég bizarr, azt kell mondjam. Van egy határozott citromos ív a közepén, valamint akad még egy rakás piros bogyós erdei gyümölcs, karamell és rengeteg gumicukor. Talán egy vékony szelet sült sonka? :O

Füstös-zsíros szőlőszemek.

Remélem idővel kilevegőzi magát, mert így nem igazán aranyos a történet. Meg azt hiszem túl füstös is. :)

lviz Creative Commons License 2017.11.09 0 0 10238

Talisker Storm

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/40072/talisker-storm

Illat : szilva és füst. Narancs és kakaó. Egész kellemes.

Íz :  füst és némi édes íz,  kis kesernyés íz, valami tölgy, de inkább szenesedett fa. Kevés bors, sokkal kevesebb, mint a 10 évesben. Érdekes, de lekerekítettebb mint a 10 éves.  Eléggé szép adag ízzel is operál, pedig fiatalabb. Ez egy ügyesen megkreált NAS. Szép és vaskos ízeket hoz, narancs, kakakópor, égett fa, szegfűszeg, tengervíz, fehérbors. Taliskeres a javából.

Nekem tetszik. Bár ahogy elnézem, drágább mint a 10 éves....

_MrB_ Creative Commons License 2017.11.09 0 0 10237

Rock Oyster Sherry 46,8%

Illat: húsvéti főtt sonka, gyantás fa, édes piros bogyósok, tőzeg, kis vanília, betárolt zeller.

Íz: tőzegtámadás, alkoholos csípős fűszeresség, sherry gumis jegyek

Lecsengésében uszadékfa, naspolya, megbújva kis sós fás jegy...

Illatolva, mivel volt kéznél, nyitottam a Rock Oyster CS batch 2-őt, beleszimatoltunk, és mifax? Milyen likőr ez?

Aztán Sherrys után kóstoltuk azt, teljesen jól tudja, ami ő, nem vele van a baj.

Tominak köszönöm a mintát, segített eldönteni, hogy ilyen nekem nem kell.

Fikció: Egy Big Peat betintázva hazafelé beleesett egy sherrys hordóba... kikecmergett nagy nehezen, de hazaérve tesói kilökték a francba, Ő nem ide való. DL-ék fej vakarva nézték, na ezzel mi legyen... Hova illene... igazából sehova... de RO-éknál nincs nagy tömeg, besuvasztjuk oda... Így született meg egy bebaszcsizott átdorbézolt éjszaka után a Rock Oyster Sherry... köze nincs RO-khoz, de hát...

_MrB_ Creative Commons License 2017.11.09 0 0 10236

Peat's Beast CS  PX finish, 54,1%

+ pár csepp víz

Illat: tőzeg, égett fa, vizes taplógomba, gyermekláncfű, kis édesség, Füstli.

Íz: Édes burokban tőzeg

Lecsengése: lassan éledő tűzeges fűszeresség, bors, édes kicsit sokat rágott rágó, csipet sós bevillanás.

Peat's Beast CS  PX finish, 54,1%

Illat: édes tőzeg, alkohol, piros bogyósok, vanília, füstölt sertésdió, idővel (pár perc) tölgy intenzívebben, szépen.

Íz: édes tőzeg, demerara/süvegcukor, tüzes alkohol sok borssal

Lecsengésében szépen előtűnik a cseresznye, piros bogyósokból készült lekvár, faeper...

Száraz illatában tőzeges tölgy fűrészpor.

A tube-on Horst Luening nem várt eleget, s felvizezve kóstolta le. Ennek a whiskynek viszont kimondottan nem tesz jót a víz, slankítja, rontja.

Az elég sokat elmond róla, hogy kollégám nem igazán szereti a tőzegelt, füstös italokat, de ebből még kért, víz nélkül. :)

Én még fogok venni belőle. :D

Fezmin* Creative Commons License 2017.11.08 0 0 10235

Ardbeg An Oa - 46,6%

Kicsit félve bontottam meg, mert azért vegyesek voltak a híradások, és a felhasznált hordók közt akad PX, charred virgin oak, szóval minden ami nekem ijesztő. :D

Illat: elég édes füst, elégett bőr, cementpor, kis menta és málna, idővel pedig még több bőrős füst jön elő.

Íz: a tőzegesség egyértelmű, alatta pedig narancshéj, szén, barackos cukorka, citromlé. Aloe vera, korom, fás ízek. Az egész eléggé oda van kozmálva, de nem épp kifinomult módon. :)

Száraz, kesernyés füst.

Azt hiszem jobb pár fokkal, mint a Laphroaig Select, de nélkülöz kb minden vonzó dolgot, leszámítva a faragatlan tőzegességét. Végülis meg lehet inni...

csobolade84 Creative Commons License 2017.11.08 0 0 10234

Kedves Fórumtársak!

Eladó egy üveg bontatlan Johnnie Walker Blue Label 0,7l-es díszdobozos kiadás.

Ár: 45.000,- Ft.

csobolade@gmail.com

GSTARK Creative Commons License 2017.11.07 0 0 10233

Szia!

Cardhu Gold nem rossz, de egy kis tapasztalás után picit jellegtelennek fogod érezni. Ebben az árkategóriában találsz majd sokkal jobbakat is. :) (pl.: Dalwhinnie 15 éves)

Jeget mindenképp kerülném, ha erősnek érzed (vagy kíváncsiságból), pár csepp vizet érdemes kipróbálni, hogy változtat a whisky karakterén, milyen illatokat, ízeket hoz elő. De tényleg csak pár csepp. Én 2-3 cl-enként 4-7 cseppet szoktam, ha magas az alkoholfok, talán többet. Szóval érdemes kísérletezni. :)

Előzmény: Dorian79 (10207)
nomos7103 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 10232

Szia!

Szia! Megvan még a Whisky. 

mail: nagysa71@gmail.com

Előzmény: Bamberg58 (10221)
huszi666 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 10231

Old Pulteney whisky-t vennék. Szinte bármilyen palackot. Akinek lenne eladó, kérem dobjon egy mailt ;)

Mercutio_ Creative Commons License 2017.11.01 0 0 10230

Az utolsó palack: Glenfarclas 10y

Előzmény: Mercutio_ (10225)
Fezmin* Creative Commons License 2017.11.01 0 0 10229

Octomore 08.1 - 8 éves - 59,3% "Masterclass"

Illat: édes füst, kakaó, gesztenye, virágok, szénpor.

Íz: mindig meglep, mennyire iható víz nélkül ez a dög! :D Oké, kicsit csípős, elég tőzeges, így hát nyomunk bele egy kis vizet. 

Benzin, rengeteg tőzeg, nyirkos avar, rommá szenesedett mogyoró, szén, hamu, egy csöpp méz. Meg valami édes, finom orvosság is beugrik, de gőzöm sincs, mi volt már a neve. :)

Hideg, sötét Islay.

Talán lágyabb, mint az eddigiek, lehet a +3 év munkája, de továbbra is igen korrekt cucc, a füstös holmik közt nekem ott van az elsők közt, valószínűleg a tisztasága miatt. 

Fezmin* Creative Commons License 2017.11.01 0 0 10228

Campbeltown Loch 21 éves, 46%

Blended whisky a Springbank lepárlótól.

Illat: édes, rumos, kakaós, enyhén fűszeres. Vaníliás karamell, nagyon jó illata van!

Íz: víz nélkül kicsit harsogó, és a durva citrusos ízek elnyomják az édességet. Tehát, kell bele víz, akár nem is kevés, jól bírja. 

Így már mindjárt más, az édes ízek rögtön erőre kapnak. Érdekes, mert érezni a gabonás ízt, de itt nem olyan zavaró, mint a legtöbb blend-ben, amit eddig kóstoltam. Talán a Springbank karakter nem csak a bort, de a grain-t is képes megszelídíteni? :)

Felbukkan egy markáns, de nem nehéz tőzeges vonal, rengeteg méz, némi narancs és még némibb citrom. Rumos csokigolyó, mentás forró csoki, gyömbér, tört mogyoró, kakaópor.

A lecsengése extra száraz. 

Karácsonyi Springbank.

Igazán meglepett, mennyi ízlik, pláne, hogy blend. Nagyon itatja magát, pedig nem az a könnyen befogadható whisky. 

lviz Creative Commons License 2017.11.01 0 1 10227

Hunting Lodge 40% blended whisky

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/51687/hunting-lodge-nas

Az élet nem csak móka és kacagás, válasszunk valamit a hypermarketek alsó polcairól is. Ezt leginkább az Auchannál találjuk meg, de más, italkereskedésekben is előfordul. A literes kiszereléshez nagyon kedvező ár párosul, szóval azért nagy reményeket nem fűzök hozzá.

Az első viszont, amiről meg kell emlékezni,hogy korrektül kiírják,hogy ez bizony 3 éves. Tehát felvállalják, ami korrekt. Magas maláta whisky tartalmat ígérnek, ami a highlandról származik, de %-ot természetesen nem kapunk. Se lepárlókat. De ha highland és főként francia érdekeltség, akkor aki akar, gyárthat konteókat hozzá. Létezik egyébként egy 12 éves változat is. (ott némi füstöt is ígérnek)

Illat :  karamell és alma. Érezni,hogy fiatal, de sokkal kellemetlenebb illatokkal is találkoztam már, szóval ez egész jó.

Íz: a 40% nyilván nem sokat használ, de  azt kell,hogy mondjam,hogy egészen iható. Lágy, édeskés, kicsit gabonás, kicsit még kilóg az alkohol, de  vállaltan 3 éves, szóval mit csodálkozunk? Persze azért szerintem vannak ebben picivel korosabbak is. Idővel erősödnek a graines jegyek. Igazából keverve elmegy bármibe, de még akár önmagában is iható, ha csak erre futja. Testessége nincs, lecsengésről nem beszélhetünk , de meg lehet inni és alapvetően nem is borzalmas. Mondjuk nekem egy Grant's Family Reserve veri, de például magasan rávert az ihatatlan Aldis Arc Royalra. Szóval ha tényleg az alsó polcokon keresünk scotchot, akkor ez is számításba jöhet.

Kovla80 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 10226

Szia, ha esetleg meg van még az egyik Lagavulin, elugranék érte. Előre is köszi a választ.

Előzmény: rsg (10195)
Mercutio_ Creative Commons License 2017.10.29 0 0 10225

Ami még maradt:

Glenfarclas 10y     7e

Ardbeg 10y          12e

Benriach Curiositas 10y 8e

Előzmény: Mercutio_ (10222)
Mercutio_ Creative Commons License 2017.10.28 0 0 10224

Köszönöm a gyors választ!

Benromach így el is fogyott, a többi még vihető.

Előzmény: Fezmin* (10223)
Fezmin* Creative Commons License 2017.10.28 0 0 10223

A Benromach 10 az, amit keresel. :)

Előzmény: Mercutio_ (10222)
Mercutio_ Creative Commons License 2017.10.28 0 0 10222

Sziasztok!

Lenne néhány felesleges malt, mailem publikus.

Glenfarclas 10y     7e

Glenfarclas 15y    11e

Benromach 10y      8e

Ardbeg 10y          12e

Benriach Heart of Speyside 7e

Benriach Curiositas 10y 8e

És egy kérdés a szakikhoz: Az Arbeg, Curiositas, Benromach trióból melyik a leggyümölcsösebb/kerekebb, legkevésbé füstös? Vagy mindnél olyan szinten dominál a füst, hogy csak másodvonalon, halványan jönnek gyümölcsök?

Bamberg58 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 10221

Szia! Ha meg van még a képen látható whisky érdekelne.

Előzmény: nomos7103 (10205)
Fezmin* Creative Commons License 2017.10.25 0 0 10220

Bruichladdich 1992(2015) - 46%  /Signatory/

Illat: friss, édes, diós, vaníliás.

Íz: elég furcsa, nem túl friss dió és mogyoró, csoki, zöldségek. Marcipán, kakaó, mályvacukor, a vége enyhén csípős. 

Csípős marcipán.

Nem a legkedvesebb oldala a Laddie-nek, volt már jobb is. 

Kilchoman Cask Strength Quarter Cask - 59,6%

Illat: baaaam, tőzegököl! Tiszta füst minden, menta, bőrcipő, füstölt gomba. 

Íz: dacára a majd 60%-nak, lazán leúszik a füstlavina. Azért adunk hozzá vizet, hátha mást is elő tudunk kaparni. Aha, pörkölt mogyoró, kakaópor, gesztenye (wtf, Lagavulin 12??), mentolos csokoládé, ouzo, talán egy kis sült halacska? Na persze jó ropogósan...

Füstölt sült gesztenye.

Elég finom tőzegszörnyeteg, de talán mocskosabb, mint a kedvelt Lagavulin 12. 

Fezmin* Creative Commons License 2017.10.22 0 0 10219

Blair Athol 12 éves - 43% (Flora and Fauna)

Illat: édes, aszalt gyümölcsök, vörösbor és csokoládé.

Íz: gyümölcsös, fűszeres dram. Narancsos étcsokoládé, nugát, kóla, tejszínes karamell, egy pici só, pörkölt mogyoró és sült gesztenye és a végén cappuccino.

Fűszeres karácsonyi sütemény.

Egész kellemes, kortyolnivaló cucc! 

Glenrothes 1995(2016) - 43%

Illat: gabonás, mézes, picit málnás. Valami éles dolog...ragasztós marcipán?

Íz: mangó és karamell, határozott marcipán. Alma és vanília...szép, érett malt és nagyon simulékony. Aha, gyömbér! Ez annyira nem tetszik benne, szerencsére nem túl domináns. 

Érett narancs és alma. 

Ugyan nem egy kimagasló malt, de jól el lehet vele lenni. Aranyos. 

_MrB_ Creative Commons License 2017.10.20 0 0 10218

Whisky-show Arran Master class:

Fezmin* Creative Commons License 2017.10.19 0 0 10217

Kavalan Solist Sherry - 57,8%

Brutális málnaszörp színe van, gyönyörű!!!

Illat: édes, fűszeres, málna és szamócaszirup, diólikőr, citrom. Melengető! :)

Íz: eperbor, fa, kóla, kesernyés rum, dió, narancslekvár, égetett karamell, barack, forralt bor. 

Pörkölt cukor és málnás kóla.

Finom, de nekem valahogy kiforratlannak hat. A sherry-monstereket úgy szeretem, ha extrásak. Ez nem az. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!