Keresés

Részletes keresés

boszigabor Creative Commons License 2017.09.27 0 0 10197

Szerintem nem annyira off. Biztos vannak itt velem együtt kezdő whiskysek akik most baratkoznak a maltok világával. Én pl szivesen bontott, vagy sample üvegeket is vennék (vettem is már). Erősen gondolkozom a Lagavulin. Laphroaig -hoz képest milyen?

Előzmény: rsg (10195)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.27 0 0 10196

mailre dobsz listát árral?

Előzmény: rsg (10195)
rsg Creative Commons License 2017.09.27 0 0 10195

Hello!

Lagavulin 16: 15.000 Ft/üveg.

Észak Bp-en átvehető.

 

Ezeken kívűl van még 1-2 üveg minőségi ital,szintén ár alatt 20%-al.

Rum,vodka,gin,tequila,port,blended whiskey-k.

 

Bocs az off-ért.

 

Üdv.

 

 

 

Előzmény: boszigabor (10194)
boszigabor Creative Commons License 2017.09.27 0 0 10194

És a Lagavulin? Az nagyon érdekelne, már csak meg kéne kostolni valahol.

Előzmény: rsg (10190)
Fezmin* Creative Commons License 2017.09.27 0 0 10193

Köszi! :)

Előzmény: rsg (10192)
rsg Creative Commons License 2017.09.26 0 0 10192

100.000 Ft.

Előzmény: Fezmin* (10191)
Fezmin* Creative Commons License 2017.09.26 0 0 10191

Csak kíváncsiságból, mennyi lenne a Ragnvald? :)

Előzmény: rsg (10190)
rsg Creative Commons License 2017.09.25 0 0 10190

Kedves fórumozók.

 

Eladók 20%-al ár alatt:

Highland Park Ragnvald ( 1db.)

The Glenlivet Founder's Reserve (2db)

Lagavulin 16 (2db)

 

Üdv.

 

lviz Creative Commons License 2017.09.24 0 0 10189

Knockando 1990, 21y 43%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/54537/knockando-1990

Régen kóstoltam, ideje ismételni!

Illatában kellemes sherry, cseresznye mag, étcsoki vagy kakaó és kevés méz.

Íz :  sherrys, de valahogy olyan poros, száraz sherrys. Sokkal több fűszer, mint emlékeztem. Mogyoró, szegfűszeg, bors. Eléggé mutatja magát a fás jelleg, hordó erősségen ez nagyon ütne szerintem, kár,hogy elérhetetlen egy ilyen kiadás. Pár csepp víz is kerül bele. Kicsit erősödik egy édesebb íz, a száraz malátás, kakaós fűszerek mellé jön pár piros gyümölcs. Jobb, mint rémlett.

 

Speyburn 10 y OB

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/52176/speyburn-10-year-old

2015-ben kóstoltam még, akkor tetszett. Aztán viszont nem kóstoltam és el sem gondolkodtam rajta. Nézzük most! Illata egész jó, gyümölcsös, meg valami fehérkenyér bele, ami nem szokott jó jel lenni, de itt valahogy a többi része az illatnak elviszi.

Íz : könnyed malt, de van karaktere. Kis citrus, sör, de inkább búzasör. A 40% ellenére még van íze is. Valahol kis méz, műzliszelet, minimális kesernyés íz, de inkább üdítő, mint kellemetlen. Igaza volt Gstarknak, teljesen jó iszogatós malt és az árazása is nagyon korrekt, szinte blend árban van.

Mindennapi maltnak nagyon jó lehet.

 

Brora 1982-2015  G&M  Rare&Old (& very expensive

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/70325/brora-1982-gm

Illat : erőt veszek magamon és próbálok nem rögtön beleinni,csak hagyom levegőzni. Vanília, füst, krémesség, citrom és füst persze. Első etapban valami egészen fura sütemény jut eszembe, ha nem lenne ott a füst. Valami könnyed, vanília krémes, trópusi gyümölcsökkel megrakott mille feuille. Ahogy telnek a percek, egyre jobban kijön a füst.

Íz : a füst mellé citrusok is csatlakoznak de továbbra is valami sárga gyümölcsös orgia részei lehetünk.

Visszatérve az illathoz, most valami kis sós fuvallat is érkezik bele. Legyen sós mandula?

Íz : továbbra is citrusok, leginkább citrom az, ami viszi a prímet. Talán pár csepp grapefruit, de inkább pomelot érezni. Pont annyi kesernyés ízzel,ami egy ilyen gyümölcsben van.

Lecsengése is szép, füsttel, de továbbra is a trópusi sárga gyümölcsök és a citrusok bűvöletében. Néha kicsit borsos, de csak olyan fehér bors szerűen átcsíp a gyümölcsökön. De innék még belőle. De hát ugye sample..

Állati finom.

lviz Creative Commons License 2017.09.19 0 0 10188

Glenfarclas 10  Whiskynet 10.-ik szülinapi kiadás!

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/100107/glenfarclas-10-year-old

Szín : aranyló sárga.

Illat : aszalt sárgabarack és menta? Eléggé egyedi, viszont meglepően intenzív!

Íz : meglepően intenzív! A magasabb abv szépen viszi. Van itt méz, pollenek és igen, nekem visszaköszön egy kis aszalt sárgabarack itt is, kezdi megmutatni magát a tölgy, pár szem arany mazsola is előbukkan. Hosszabban forgatva több tölgyes fűszer. Klassz! Intenzív, ízes malt, most pedig nézzük kis vízzel.

Édesebb lesz, az ízek maradnak, kicsit krémesebbnek is érzem. Sokat mutat a hordó magából. Némi linzeres diós ízt is felfedezni vélek.

Nekem tetszik és most már nagyon örülök,hogy rögtön 2 palackkal is vettem.

 

Kavalan Solist Sherry Cask CS

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/86677/kavalan-solist

 

Szín : kóla. Ez nagyon durva. Remélem,hogy a trópusi klíma és egy első töltésű sherrys hordó násza ez és nem pedig valami trükké Nagyon komoly!

Illat : feleségem is megillatolta, szerinte konyakmeggy. Van benne valami. Tömör sherry. Tényleg annyira intenzív az illata is mint az íze. Csokoládé, meggy, konyak, égetett cukor, fahéj?

Íz : pont mint a színétől és illatától várná az ember. Minden faktor feltekerve a maximumra. Ez az a whisky, amit ha lehigítottak volna 40%-ra, akkor is ütne. Így meg aztán...kis vizet kap, az intenzitása nem csökken. Szerintem ha szódával fröccsöt csinálnék belőle, akkor is ízes lenne. (Nem, nem fogok!) Állat jó whisky, de tény,hogy annyira szélsőségesen intenzív és ízes,hogy talán lesz, aki e miatt túlzásnak is találja majd.  Desszert whisky. Abszolúte el tudom képzelni,hogy egy minőségi cukrászaton kreálnának vele valamit. És én megkóstolnám.

lviz Creative Commons License 2017.09.16 0 0 10187

Talisker Skye 45,8%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/91671/talisker-skye

 

Egy nas Talisker, amiről eléggé vegyes dolgokat hallottam, de leginkább rosszat. Nézzük,hogy olyan mélyre mentek e mint a Laphroaig a Selecttel, vagy azért nincs elveszve minden?

Illat : eléggé füstös, tőzeges. Valami karamelles rész, kicsit már inkább égett cukor felé hajazva. Ez kellemes.

Íz : kis bors, de emlékeimben a 10 éves borsosabb. Ez édes, barátságosabb, kevés narancshéj, faszén, só, esetleg egy kevés étcsoki, de borssal.

Szerintem nem korrekt a Laphi Selecthez hasonlítani, mert ez határozottan jobb. Lehet,hogy csak a nagyvonalúbb abv teszi, de vannak ízek, bár a kezdeti édesség elszárad és erősen dolgoztak a hordókkal, de nem végeztek rossz munkát szerintem. Aki a 10 éveshez képest egy édesebb világot keres, annak tetszeni fog. Igazságot Skyenak! Ez nem is olyan rossz, persze akkor is a 10 éves a best buy.

Fezmin* Creative Commons License 2017.09.13 0 0 10186

Deanston 12 éves - 46,3%

 

Illat: inkább citrusos, mind édes, valamint gabonás. Nyár végi mező. Idővel poros, fás jegyek is feltűnnek.

 

Íz: vegyes cukorkák, mentás méz. Vízzel szép tejes gyümölcsösséget kap. A vége picit vegetális. 

 

Tejes-mézes gabonapehely.

 

Néhol kicsit éles, de korrekt kis dram. 

 

 

Glenfarclas Family Casks 1988(2017) - 48,5%

 

Illat: picit lassan nyílik, de ezután felsorakozik a meggy, a dió, kávé, medvecukor. Érdekes, de vízzel sem változik sokat. Na, idővel mégis, szépen kinyílnak a csemegés aromák.

 

Íz: mesésen krémes, tele erdei gyümölcsökkel, tejszínes kávé, szilva és szőlő. Fekete cseresznye, fekete ribizli, kevés pillecukor, de az is beleolvadt a forró kávéba. Szépen előjönnek a mogyorós, mandulás ízek is, bár némelyik mintha éretlen lenne, de valójában ez elveszik a sok finomság közt. Lecsengése full kávé, nagyon szép!

 

 

Karamellás erdei gyümölcstorta. 

 

Kiváló desszert malt, remek példány!

 

Fezmin* Creative Commons License 2017.09.12 0 0 10185

Wolfburn Aurora, 46%  (2016)

 

3 éves cucc, 40% first fill bourbon, 40% second fill quarter cask,  20% sherry érleléssel.

 

Illat: kezdetben elég pálinkás a dolog, valahol a barack és a szilva közt. Egy a baj, nem kedvelem a pálinkát. :) 

 

Íz: édes, mézes, habkarikás. Pálinkás. :( Vizet bele! Még édesebb lett a dög! Sós, sherry-s, cukros malt. Virágok, porcukor, mandula, vanília-aroma. 

 

Cukorpálinka.

 

Ez nem olyan jó, mint a Northland...oké, pár dram után azért javulni fog a megítélése. 

 

 

Fezmin* Creative Commons License 2017.09.10 0 0 10184

Longrow Peated, 46%

 

Illat: mmm...édeskés, kormos füst, ugyanakkor igen étvágygerjesztő. Némi zöldséges, citromos aroma. Később egy szép szappanos vonal is felbukkan. 

 

Íz: viszonylag lágy, vaníliás tőzegesség, kakaópor, borsos sonkaszelet. Vízzel picit csípősebb, még borsosabb lesz, de na, ez sokkal jobb, mint ahogy rémlett. 

 

Vanílaborsos tőzegesség. 

 

Oké, nem egy 14 éves, de tök fasza füstölt cucc! 

lviz Creative Commons License 2017.09.07 0 0 10183

Benromach 10 43%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/85032/benromach-10-year-old

Ha már begyűjtöttem egy minit a whiskynettől, hát fel is pattintom. Szerintem még a sima 10 évest nem is kóstoltam, csak a hordó erősségűt, nosza pótolom a hiányt.

A 15 éves nagy kedvenc, de az már csemege, bőkezűen bántak ott a sherryvel, de mi van itt?

Itt is lehet sherry, de szerintem kevesebb. A füst cserébe viszont sokkal intenzívebb. Eléggé intenzív, karakteres illat, nem egy félénk malt, az biztos.

Íz :  érezni édességet. Egyszerre játszanak a bourbon hordók vaníliás jegyei és a sherry gyümölcsös édessége. A füst határozott. Kapunk még borsot, gyömbért, kis tanint és vaníliát meg almát. Aztán valami szárazabb rész is előkerül. Újra és újra kortyolok. Itatja magát. Nem behízelgően, csak úgy érdeklődés képpen kortyolgatok. Klassz, intenzív, igazán impozáns egy 10 éves malttól. Nagyon tetszik.

Fezmin* Creative Commons License 2017.09.06 0 0 10182

Longrow Red 13 éves Malbec Cask Matured - 51,3%

 

12 év bourbon hordó, 15 hónap friss dél-afrikai Malbec boroshordó.

 

Illat: édes, füstös, mászkos. Ahogy nyílik, szépen gyümölcsösödik, előkerül a menta, étcsokoládé. A barack és a tőzeg szép összefonódása. Vízzel erősebb füst, + gumicukor. 

 

Íz: erőteljes, tőzeges, gyümölcskrémes. Masszív hamu, mellé kis szilva. Vízzel nagyon szépen kibontakozik az egész, a tőzeg továbbra is markáns, de mellette a tejszínes, erdei gyümölcsös rész is szépen játszik. Vajas, mandulás. 

 

Füstölt áfonyatejszínes csokoládé.

 

Szép, kellő egyensúlyban van a két oldal, talán a Gaja Barolo után ez tetszett eddig a legjobban a boros Longrow-k közül. 

Fezmin* Creative Commons License 2017.09.03 0 0 10181

Nem ismerem ezt fajtát, jóformán csak a skót palackozásokkal foglalkozom. Igen, e tekintetben egy köcsög sznob vagyok. :D

 

Laphroaig Select pedig tényleg elég vacak. Kb hasonló a recept az új Ardbeg An Oa is, tartok is tőle emiatt. De azért reménykedem. :)

Előzmény: GERY_LACI (10178)
Fezmin* Creative Commons License 2017.09.03 0 0 10180

Glenrothes Vintage Reserve, 40%

 

Illat: friss gyümölcsösség, nagyobbik része még nem teljesen érett. Édes, sherry-s aromák, meggy és marcipán. Üde körtés és almás jegyek a fő irányzék. A háttérben frissen nyírt fű és talán füst is? Ez utóbbi épphogy...

 

Íz: zöld. :) Éretlen gyümölcsök, erőteljes fás érzet, barna cukor. Vízzel erőre kap a vanília, mandula és ribizli hármasa. 

 

Fanyar almafa.

 

Hiába 10 évjárat, ez akkor is éretlen. Nem rossz, de nem is nagy durranás. 

 

 

Caol Ila 15 éves (2000-2016) - 53%  /Cadenhead's/

 

Illat: édeskés füst, némi cipőtalp, mentás szén. Octomore-ish... :)  Hervadt virágok.

 

Íz: fűszeres tőzeg, sült gesztenye, sós sonka, olajos növények, kenyérhéj. Klasszikus, tiszta Caol Ila.

 

Füstölt olajos hal és kormos pirítós.

 

A 12 éves feltuningolt változata. 

mángorló Creative Commons License 2017.09.02 0 0 10179

hat jol alaszaladtam, bevallom nem olvastam utanna, ott alltam a tescoban hogy na akkor veszek egy jo uveget, es hat nagy csalodas volt. nekem a talisker egyaltalan nem izlett, vizezett sos whisky ize volt konkretan, de abbol is van meg ket fele a skye az allitolag meg rosszabb mint a sima, de a storm mar jo. kb ugyanaz a 20 fele whisky kaphato mindig ugyhogy lassan vegigprobalom oket, de most mar elore fogok olvasgatni

Előzmény: lviz (10177)
GERY_LACI Creative Commons License 2017.09.02 0 0 10178

Sziasztok! A warenghem Armorik double maturation milyen? Ismeri valaki? Nem bontanám fel amíg nem tudom milyen az ízvilága, hasonlít valamelyik gyakori fajtához? Köszi!!!

 

Ez: http://distillerie-warenghem.com/en/armorik-the-whiskies-of-brittany/11-armorik-double-maturation.html

lviz Creative Commons License 2017.09.02 0 0 10177

Szia! A select egy fos, de nagyjából mindenhol ezt írják róla. Nem árt kicsit utánaolvasni. Taliskert nem értem,szerintem a 10 pont egy megkerülhetetlen klasszikus. Sokmindennek mondanám,de vizesnek nem.

Előzmény: mángorló (10176)
mángorló Creative Commons License 2017.09.01 0 0 10176

sziasztok, vettem egy uveg laphroaig selectet, mivel a gyar nagy kedveloje vagyok a sima whiskyjuk miatt, hat ez a select ez valami borzalom, kb a taliskert sikerult kikeverniuk, ugyanaz a vizes erotlen iz. nagy pofaraeses volt, de nem adom fel, most mar a fustos tozeg se kizarolagos cel, keresek tovabb

 

 

lviz Creative Commons License 2017.09.01 0 0 10175

Tomatin 14 Port wood 46%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/82978/tomatin-14-year-old-port-casks

Egyszer régebben valakivel feleztem egy üveget és bejött. Klassz kis iszogatós malt, ráadásul akkoriban csak ez volt elérhető, ha portóisra vágyott valaki. Az árazása meg korrekt volt és most is az.

Illat : finom, túlérett és sült gyümölcsök,amiket a szilva vezet. Egy jó szilvás pite. De lehetnek mellette egyéb erdei gyümölcsök is meg egy kevés fahéj és szegfűszeg.

Íz : jó ez, megvan a sok sok gyümölcs, ugyanakkor jön valami fanyarság, ami egészen friss jegyeket hoz bele. Kis citromhéj és a szilvánál maradva, annak héja. Sőt, némi grapefruit. Valami enyhe kesernyés íz is előjön.  Nekem most is tetszik.

 

Bowmore Gold Reef 43%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53831/bowmore-gold-reef

A lepárló iránti lelkesedésem miatt vettem egy mintát. Igen, a nas bowmoreok többsége..hááát igen... de azért adok egy esélyt, elvégre itthon is lapul még egy Surf.

Illat : eddig rendjén van. A szép bowmoreos füst, klassz tengerparti fuvallat által megfújt citrom és oliva. Némi sárga gyümölcsök, de a sós levegő uralkodik.

Íz : amit az illatában kapunk, megjön az ízében is szerencsére. A 43% létkérdés, alatta nem lenne ez olyan,amilyen. Kellemes ízeket kapok, erősödik a citrom, csatlakozik a grapefruit, jó a füst és korrekt vanília-só-markánsabb tölgyes íz vonal. Korrekt. A végén kicsit kesernyésebb lesz. Nem, nem kiemelkedő, de korrekt és jól iható, egész markáns ízekkel. Ráadásul literes a kiszerelés. Az ilyen bowmore fanoknál mint én, elmegy iszogatós maltnak vagy mondjuk ha nagyon jó fej valaki, ezzel állíthat be a buliba, vagy elviheti egy hétvégi lerészegedésre, ha vevők a haverok is egy kis islay kalandra. Egy jó grillezéshez is el tudom képzelni.

 

Longrow 14 

 

Illat : füstös dög. Ugyanakkor a füst alatt  van valami gyümölcsös. Erősen sárga gyümölcsös alap. Mangó???

Íz : igen, sok sok füst, ez nem is kérdés, de ugyanakkor meglepően lágy, érett íze van a füst alatt. Só, vanília.  Kifejezetten finom ízei vannak. A sok sok füst ellenére nem érzem brutálisnak, inkább kifinomultnak. Roppant szórakoztató, ahogy a gyümölcsös alapra rájön ez a dög füst és a só.  Nagyon finom.

 

Az estét egyértelműen a Longrow 14 nyerte.

_MrB_ Creative Commons License 2017.09.01 0 0 10174

Greent is kolléga hozta kóstolómintaként.

Előzmény: _MrB_ (10173)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.01 0 0 10173

Árát nézve nem fenyeget a kóstolás veszélye. :(

Sima Blue 2 decisét majd 1x bevállalom, most az sem annyira...

Előzmény: lviz (10172)
lviz Creative Commons License 2017.09.01 0 0 10172

Blue mindaddig nagyon klassz, amíg nem kóstolod meg a Blue hordó erősségű változatát, mert az tényleg pazar.

Előzmény: _MrB_ (10171)
_MrB_ Creative Commons License 2017.08.31 0 0 10171

Előző két mintát köszönöm Tominak.

 

És akkor mai harmadik:

Johnnie Walker Green 15yo

Illat: zöld rét, kis tőzeg, ringló, nyers, zöldesség..

Íz: alkohol, édes tűzeges, bors, nyers zöld ágak.

Lecsengése ebbe a nyers fás zöldbe.

 

Száraz illat: áfonya, tőzeg.

 

Vízzel... na lehet kicsit sok ment bele, de egy vékony karamellkéregbe csúszó tőzegdarab lett. Boráf. Neki nem tett jót a víz.

 

Viszont lvíz-nek igaza volt, JW-től ezt megittam, eliszogatnám. Blue lesz még kérdéses. :D

_MrB_ Creative Commons License 2017.08.31 0 0 10170

Clan Denny PORT DUNDAS 21yo

 

Illat: vermelt krumpli/zöldségek, indusztriális jegyekkel, halvány mazsola, árvácska. 

Íz: só, alkohol, fémes olajos, sós kikötői uszadékfa.

Lecsengése fás elkeseredés.

 

Na vízzel:

Illat: karamel, rózsa, árvácska, kis füstpamacs, zöldségek, csipet menta

Íz: sóskaramell, lágy, szép érett vonal záródik sós-borsos fába.

 

Utóillata: édes karamelles poros fa.

 

Nagyon bejött.

_MrB_ Creative Commons License 2017.08.31 0 0 10169

Duncan Taylor MORTLACH 1995 Octave

 

Illat: virágos alkoholos jegyek, aszalt cseresznye/meggy, kávé, karamell, birs

Íz: édes alkohol, fűszerek, bors (nyers fa), mandula, csoki.

Lecsengése szép, selymes.

Száraz illat: fa, fűrészport, gatter...

 

Sajnos nem lett vizezve. Érzésre nyílt volna még jobban ki.

 

szucsi82 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 10168

Huh én is nagyon gondolkodtam rajta, de a leírásod után tuti veszek belőle :)

Előzmény: Fezmin* (10166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!