Keresés

Részletes keresés

Mercutio_ Creative Commons License 2021.11.05 0 0 10635

Racionalizálok, tehát:

 

Glenfarclas 10y (9 ezer)
Glenfarclas 15y (15 ezer)

Glenfiddich 15y Solera Reserve (16 ezer)


Benriach Heart of Speyside (már az újabb zöld cimkés dizájn, 9 ezer)
Glenfiddich 12y (még a "régi" szarvasos cimkés, 10 ezer)

 

Nevemre kattintva az e-mail címem elérhető.

Előzmény: Mercutio_ (10634)
Mercutio_ Creative Commons License 2021.05.10 0 0 10634

Racionalizálok, tehát:

 

Glenfarclas 10y (9 ezer)
Glenfarclas 15y (15 ezer)
Benriach Heart of Speyside (már az újabb zöld cimkés dizájn, 9 ezer)
Glenfiddich 12y (még a "régi" szarvasos cimkés, 10 ezer)
Glenfiddich 15y Solera Reserve (16 ezer)

 

Nevemre kattintva az e-mail címem elérhető.

Manic Miner Creative Commons License 2021.03.22 0 0 10633

köszi!

Előzmény: lviz (10632)
lviz Creative Commons License 2021.03.21 0 0 10632

Szia!

Ha valami kezdő szettet vennél,akkor :

Írnek : Black Bush, Teeling Single malt

Skót : Glenfarclas 15, Tamdhu 12, Glenlivet 15, Highland Park 12, Arran 10

Skót, tőzegelt : Laphroaig 10, Kilchoman Machir Bay, Caol Ila 12,

Ha ilyesmikre gondoltál.

 

Előzmény: Manic Miner (10631)
Manic Miner Creative Commons License 2021.03.20 0 0 10631

tanácsokat kérnék. szeretnék "piákat" venni, de semennyire se értek hozzá. sose ittam, részeg se voltam soha, és nem is akarok lenni. de a whiskey és hasonlók ízlenek, amit úgy kell érteni hogy nekem bőven elég belőlük egy fél(!) kiskanál naponta. :) komolyan!

szóval szeretnék venni, de mivel nem értek hozzá, nem tudom milyet vegyek.

érdekelnek a különleges ízek is, de csak akkor ha az még "klasszikus" whiskey (vagy akármi), tehát nem ilyen izé ami már nem is az

Tybald_ Creative Commons License 2020.11.15 0 0 10630

Nincs elérhetőséged...

Előzmény: Toto15 (10629)
Toto15 Creative Commons License 2020.11.15 0 0 10629

Sziasztok,

nem akarok reklámozni, mert nem illik, de ha valakit érdekel bontatlan  Bushmills Single Malt, illetve néhány komolyabb blended Johnnie Walker, az szóljon.

üdv

 

 

Tybald_ Creative Commons License 2020.08.26 0 0 10628

Szembejött ás rákerestem mit lehet tudni a cuccról, így jelzem, hogy iDrinks-nél holnapig pont akciós a Finlaggan CS (tudom 4 éves hsz, de hátha valaki pont ilyen monstert keres)

 

Egyébként van több érdekes, WNetnél nem szereplő malt is most akcióban.

Előzmény: lviz (8305)
Fezmin* Creative Commons License 2020.08.26 0 0 10627

The Epicurean Glasgow Edition - 58,6%  /Douglas Laing/

 

Továbbra is irritáló a faszi a cimkén. :D

 

Illat: friss, édeskés, de egyelőre markáns az alkoholos érzet. Azért belenyalunk. :) Enyhe marcipán és limonádé. Lágy, de illatos. 

 

Íz: citrusos, mentás ízvilág így elsőre. Vízzel: lendületes, a menta továbbra is dominál, mellé citrom, marcipán, mandula, fehér kenyér héja, mozzarella, egy kis narancslekvár. Sok méz, pici vanília, feketeribizli és vibráló fűszeresség. 

 

Mentás limonádé sok mézzel.

 

Nyári whisky, de nekem ez még így is túl könnyed. Nem rossz, nem önteném ki, de gondolatban egy tucat komplexebb palackot tudnék hirtelen előkapni. 

Fezmin* Creative Commons License 2020.08.15 0 0 10626

Bunnahabhain 18 éves - 46,3%

 

Az új, kék cimkés verzió.

 

Csábító mazsolás illat, földes jegyekkel kísérve. Nyammm! Folyékony karamell, málnakrém. Mély illat, nagyon jó! Gumicukor. Vízzel a fűszeres és citrusos aromák kapna erőre, de ezzel együtt is nagyon jó! Fahéjas dió. Kb fél óra után sós, kesernyés (tengerpart?) illatot kapunk.

 

Íz: tömör édességbazár, de nem a túl édes finomságokkal, illetve a savanyúcukros stand is ott van mellette, balansz gyanánt. Vízzel: mazsolabor, sózott földimogyoró, mentolos étcsokoládé, szilvalekváros marcipántallér (némi szilvapálinkával), méz, Tokaji és Sauternes borok, málnahabos sütemény, egy pici citromkarika. Ha elég sokáig pihentetjük, a lecsengésben némi szolid tőzegességet is kaphatunk, ugyanakkor az édes dolgok veszítenek az intezitásukból.

 

Fullos málnás-citromos desszertkehely.

 

A 12 éveset is nagyon szeretem, de ez még több ízzel és mélységgel bír, kiváló whisky!

 

Fezmin* Creative Commons License 2020.08.12 0 0 10625

Old Pulteney 1990 (2017) - 46%

 

Amerikai és spanyol tölgy érlelés, és peaty cask finish.

 

Illat: kellemesen édeskés, kámforos füst. Kis mentolossság, gyógynövények, méz és vanília. Száraz fűszeresség. Tetszik! Idővel a füst egyre markánsabb lesz, erre nem számítottam. 

 

Íz: érett alma, méz és tőzeg. Hirtelen ennyi. És nagyon krémes lecsengés, minimális sörös beütéssel. Pici vízzel: kóla, grapefruit, törökméz, lime, fehérbors, és igen, van itt valami furcsa tőzegesség is, de a többi íz általában elnyomja, beolvasztja. Nem is baj! :) Az egész amúgy szép kerek, érett, de vannak furcsaságai. Talán ettől érdekes. A legvégén van egy kis odaégett íz, de szerencsére előtte a citrusos gyümölcskoktél ezt feledteti. 

 

Füstölt mézes alma.

 

Kevesebb füstre számítottam, anélkül szerintem jobb is lett volna, de azért elég jó whisky így is. :)

Fezmin* Creative Commons License 2020.08.07 0 0 10624

BenRiach 16 éves, 43%  (2016)

 

Ha minden igaz, bourbon és sherry érlelt.

 

Illatos, gyümölcsös aromák. Klasszikus Speyside-i dolgok. Markáns savanyú cukros támadás (nem bántó).

 

Íz: gyümölcsbomba, csak nem szól igazán nagyot. Ettől még finom. :) Főként alma és ananász, amit felfedezni vélek, a fás háttér is igencsak észlelhető. Igazából e két fő ízvonal közt lehet szépen zongorázni, függően a türelem mértékétől. Idővel krémesedik, és több fűszeresség is előjön. Jó ez, na! 

 

Alma és ananászkosár.

 

Korrekt, csendes, de őszinte malt. Édesebb, mint az előző, fehér cimkés verzió, az még őszintébb volt. Ez viszont könnyebben csúszik. Nos, kinek mi fekszik jobban. :) Nem fogom kiönteni. ;) 

Fezmin* Creative Commons License 2020.08.07 0 0 10623

Glenfiddich 21 éves  Reserva Rum Cask Finish, 40%  (batch 64-2019)

 

Ejj, de kár ezért a 40%-ért...

 

Illat: mintha egy édes falba ütközne az ember orra: tudja, sejti hogy finom dolgok lapulnak mögötte, de egyelőre nincs bejárat. Szerencsére van két kulcsunk: az idő és a víz..nos ez utóbbival azért óvatosan, ha nem akarjuk, hogy az egész fal leomoljon. :)

Azért valami karamellás pudingos süteményt találni ezen az oldalon is, némi citromhéj-reszelékkel.

Vízzel: fahéj, kóla és narancs, friss dió. Nem rossz... ;)

 

 

Íz: nem olyan édes, mint vártam, de azért van itt bőven karamella, vanília, kis földimogyorós tejcsokoláde, narancslekvár...amiben a kesernyés héj zárja hirtelene az ízeket. Picinke víz: fahéj és mák, tiramisu - picit több kávéval, mint kellene, de még így is fincsi. Mézzel sült banán, citromos sajttorta, és néhol komorabb tölgyes hatások. Az egész igen édes. 

 

Földimogyorós csokoládé és kávélikőr.

 

Egy jóval régebbi kiadás nagyon szexi emlékein felbuzdulva estem neki ennek a palacknak. Mmmm..talán nem ragadott annyira magával, mint az, de még a 40% dacára is tele van ízzel, és viszonylag komoly desszertnek könyvelem el ezt is. 

Fezmin* Creative Commons License 2020.08.07 0 0 10622

Glenfiddich Special Reserve, 40%

 

Kb a 90 évekből lehet még, csavaros kupakkal.

 

A színe hihetetlenül világos, mint valami light fehérbor, ebben tuti nincs karamell. 

 

Illat: intenzív és gazdag fűszeres gyümölcsösség. Diós jegyek, némi zöld növényes árnyalattal. Az egész igen friss, nem hinném, hogy túl öreg maltokból lett volna összerakva.

 

Íz: könnyed, friss, gyümölcsös korty, főként körte és dió lapul itt. Pici vízzel: édesebbé válik, ugyanakkor a fás jelenlét is határozottabbá válik. Őszi gyümölcsök, édes és fanyar kivitelben egyaránt. Krémes vaníliapuding. 

 

Könnyed kaland egy szöszivel a körtefa árnyékában. 

 

Nem, nem egy komplex cucc, de nem találok benne bántóan nyers dolgokat sem. Lehet jobb, mint a mostani 12 éves, mindenesetre teljesen jó puha kortyolgatós malt így nyárra. 

Fezmin* Creative Commons License 2020.08.05 0 0 10621

Yamazaki 12 éves, 43%

 

Remélem ez került a minis palackba a buli forgatagában! :D

 

Illat: gazdag, telt, inkább virágos, mint gyümölcsös, de kellemes. Fanyar zöldalma, piszke, és nekem valamiért tengeres aromák is előjönnek. Később komplexebb lesz, kis citrom, érdekes fűszeresség. Szép illat, tényleg. A végén némi gyufás aroma is beköszön. 

 

Íz: könnyed, ugyanakkor határozott ízek: fa, virágok, vanília. Vízzel: nekem szerintem picit túl fássá válik, de amúgy teljesen élvezhető cucc. Kesernyés gyümülcsök, lágy fűszerek, barna sör. Grapefruit héjastul, napraforgó, talán kis nyers hal, és valami érdekes íz, amit nem tudok hova tenni. Csak japán cucc lesz ez! :D 

 

Nekem ez nagyon kamélon whisky, túl sűrűn fordítja más arcát felém, leginkább az érdekes, virágos gyümölcsös illetve a fás-kesernyés ízvilággal.

 

Érdekes gyümölcsök + virágok > kesernyés fa.

 

Összegezve, finom whisky, de messze nem ér fel a hype-hoz és az árához. Sajnos. 

Fezmin* Creative Commons License 2020.08.04 0 0 10620

High West Rendezvous Rye - 46%  (2014)

 

Illat: igazi aromabomba, egyhén csípős fűszeresség, poros illetve fűrészporos dolgok, de nem vészes. Mentolos fűszeresség az, ami végül beterít mindent. 

 

Íz: édes, gyümölcsös, a fűszerek itt is kellően jelen vannak. Vízzel: a krémes érzet megmarad, továbbra is erős a fűszerek hatása, itt már teret kap egy határozott fás, karamelles vonal is. Medvecukor, baracklekvár, homoktövis, negro - elég sokrétű. 

 

Mentolos fafűszer. 

 

Nem rossz ez a rye világ, de nem maradok a skótoknál. :)

Fezmin* Creative Commons License 2020.07.27 0 0 10619

Írj rám, sztem itt van az email címem. 🙂

Előzmény: Törölt nick (10618)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.26 0 0 10618

Szia! Igazából épp az lenne a lényeg ha minden stílusból próbálhatna egy-két reprezentatív darabot, hogy utána el tudja dönteni melyik az ő útja. Köszönöm előre is a segítséget az ajánlások megküldésével. :) 

Előzmény: Fezmin* (10616)
Fezmin* Creative Commons License 2020.07.25 0 0 10617

Highland Park 25 éves - 48,1%   (2006)

 

Nagyon édes, mézes illat, némi törökméz, pörkölt mogyoró és földes jegyek. Poros málna, óvatos vanília és tojáslikőr. A végén erősődő fás jegyek. Minimális vízzel: pörkölt fa, száraz avar, száraz füstösség. 

 

Íz: sziporkázó fűszerek, a méz itt is igen jelentős, karamell és mogyoró. Pici vízzel: a tőzeg itt már jóval markánsabb, szenesebb jellegű, egy kis sült sonka, feketebors (Talisker mintát kaptam volna? :D), málnalekvár, szeder, és van valami fura íz is, mintha egy agyagcserepet nyalintottam volna meg...érdekes. Nem egy könnyed dram, én érzek benne egy határozott oldschool vonalat is, olyan Ben Nevis jellegűt, és talán emiatt a 2012-es verzió nekem jobban bejön, lágyabb, összetettebb hatása miatt. Na persze ettől még kiváló kis whisky ez, semmi kétség. 

 

Fűszeres-füstös sült méz. 

 

Hmm...jó lenne összekóstolni a másikkal, hogy megbizonyosodjak a véleményemről. :)

Fezmin* Creative Commons License 2020.07.25 0 0 10616

Hello,

 

Igen sok jó cucc van ebben a zónában, kérdés, milyen stílust kedvel jobban a barátod? Édesebb, vagy inkább virágos-vaníliás, vagy egy száraz-mézes Highlander...sok lehetőség van. De akár mintákat is lehet neki szerezni, több féléből, ebben is tudok segíteni. :)

Előzmény: Törölt nick (10615)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.24 0 0 10615

Sziasztok!

 

Szeretnék tanácsot kérni. Nem Islay whisky-k közül mik lennének azok, amiket ajánlanátok 10 és 25 eFT ársáv között, amik ár/érték szempontjából a legelőnyösebbek? Jóbarátnak kellene ajánlanom, de én csak Islay-t ismerem behatóbban :)

 

Köszönöm előre is!

 

d.

Fezmin* Creative Commons License 2020.07.19 0 0 10614

De Luxe Blended Malt 3 éves - 49,2%  /Compass Box/

 

Csak, hogy ne mondjátok, hogy mindig öreg cuccokat iszok! :D

 

Amúgy érdekes egy kompozíció, mert 3 éveshez képest igencsak borsos az ára a kicsikének. Na persze ez egy ügyes fogás a Compass Box részéről, ugyanis ... nos én évekkel ezelőtt e-mail-ben elkértem az összetevők pontos arányat, korát és a használt hordókat, de annak idején ezt úgy adták meg nekem, hogy ne tegyem közzé. Valószínűleg ez már nem igazán titkos, de mindegy, én tartom a szám. :)

 

Illat: kerek gyümölcsösség, enyhe füstösséggel a tetején. Ahogy szépen kinyílik, úgy kapunk egyre színesebb képet: ravasz fűszerek, mogyoró, kávé, citrom és menta, öreg bőrdarab, virágos rét. Érett és élettel telt illat.

 

Íz: kicsattanó gyümölcsösség, merész fűszerek, só és cukordarabkák. Wow! Egy kis víz: a csípős, borsos rész életre kel, kiválóan vezeti táncba a továbbra is mesés, lédús egzotikus gyümölcsöket. A háttér sötétjében némán figyel egy füstölgő fahasáb, de nem rontja ez az estet. Banános forró csokoládé, narancshéj, fahéjas karamellkocka. 

 

A lecsengése talán a gyenge pontja, picit sovány, de az előzmények tekintetében azt hiszem szemet húnyhatunk felette. 

 

Erotikusan fűszerezett egzotikus gyümölcsök.

 

Pompás palackozás, és most őszintén bánom, hogy nem vettem, mikor elérhető volt itthon is, igazán pazar ízvilág. 

Fezmin* Creative Commons License 2020.07.18 0 0 10613

Benromach 35 éves, 43% (2016)

 

Daaaah, ez aztán érdekes illat, nem igazán tudom hova tenni - jó értelemben. Kellemes, kifinomult, picit virágos, fehér bor, öreg bútorok, mogyoró. Csendes, ugyanakkor intenzív aromák, órákig lehetne illatolgatni. Illatos rágógumi, főleg zöldalmás és egy gondolatnyi füstölt sonka, de tényleg épphogy csak elillan az orrunk előtt. Wunderbaum.

 

Íz: roppant lágy, törékenynek hat. Óvatos fűszerezés, karamell, kis vanília és csokoládé. Egy fél csepp vizet merek csak hozzáadni, mialatt a lecsengése szétszárítja a számat. Ahhh :) Törökméz, mandula, áfonya, egy halvány korty barna sör, ami valamiért édes, a meggyes-diós sherry-s jegyek szinte csak a végére érnek be. De sajnos elfogyott a 2 cl... :(

 

Mandulás tejcsokoládé (igazán prémium csokiból).

 

Féltem, hogy túl fás lesz, mint a Glengoyne 30, de nem, ez valami fantasztikusan finom anyag, érett, kerek...igazából nem emelkedik ki egyik íz sem, hanem szép csendben, összehangoltan kényeztetnek. Ja igen, ezt szeretem... :)

 

Fezmin* Creative Commons License 2020.07.18 0 0 10612

Aberlour A'bunadh - 59,6%  (batch 37 - 2011)

 

Oloroso érlelt csemege, általában elég jó.

 

Mély, diós-cseresznyés, csokoládés, fűszeres illat. Vízzel citrusos aromák kapnak erőre, szépen egyesúlyozva az édes többséget. 

 

Íz: majd 60%, kapásból kap egy jókora adag vizet! Meggyes marcipán, földimogyorós csokoládé, picit kesernyés datolya, néhol a fás rész is erőteljes, de még határon belül van. Dió, kóla, vattacukor, limonádé, és finom fenyőméz. 

 

Szamba szelet. 

 

Korrekt, finom sherry monster, sőt, talán több is annál, igazán ízes darab. 

Fezmin* Creative Commons License 2020.07.17 0 0 10611

Springbank 12 éves cask strength batch 18-19 összehasonlítás.

 

Batch 18 ugye 50/50 a bourbon és sherry aránya. (54,8%)

Batch 19 pedig 65/35 a bourbon javára.  (57,1%)

 

Érdekes módon a 19 sötétebb egy árnyalattal.

 

Illatra a 19 picit vadabb, füstösebb, a 18 kicsit szótlan mellette. 

 

19 ízes, masszívan borsos, vad és erőteljes. Más módon van, mint pl a Wee Beastie, ez számomra élvezhetőbb. Talán több a füst benne, de most nagyon hajaz egy fasza Talisker-re. Talán a sok bors teszi. 

18 puhább, több a fűszer és gyümölcs benne. Több étcsokoládé (99%), sötét gyümölcsösség, csonthéjasok.

 

A tőzegesség nekem kb ugyanaz a szint, ez közös jellemzőjük. A 19, bourbon domináns batch is nagyon jó, semmi kivetnivalót nem találok bennne, a 18-as batch a fele-fele aránnyal számomra a tökéletes egyensúly. Nagyon szeretem a régi, sherry uralt, jóval mocskosabb verziókat is, de at hiszem a feles érlelés áll legközelebb hozzám. Mind fasza, na! :)

 

 

Fezmin* Creative Commons License 2020.07.16 0 0 10610

Ardbeg Wee Beastie 5 éves- 47,4%

 

Ex-bourbon és Oloroso érlelt cucc, lássuk, mit a hype tárgya. :)

 

Illat: édes, földes, füstös, ahh..eddig teljesen jó! Octomore? Vakon annak mondanám. Valami éles, mentolos aroma is felbukkan - Sport krém. A háttérben gyümölcsösség lapul. Vízzel: kb ugyanazek az aromák maradnak meg, de barátságosabb, összefonottabb formában. 

 

Íz: kesernyés kezdet, mögötte száraz kakaópor, erősen pörkölt kávé, mandula. Vízzel: kissé karcos, igen tőzeges, citrom és narancshéj, gesztenye és feketeribizli. Rengeteg medvecukor, ezt több Ardbeg-nél is megfigyeltem. Fekete absinthe, negro, fűszeres barna rum, dohány, sózott földimogyoró és mazsola.  Ahogy fogy a minta, egyre jobban ízlik, de a kesernyés ív nekem túl domináns benne. + ugye mostanában a boros holmik jönnek be, számottevő tőzeg nélkül. 

 

Folyékony medvecukor & kámfortőzeg. 

 

Nem rossz, de (talán mert nem vagyok füstös időszakomban) nem igazán varázsolt el. Túl vad, azt hiszem. Ezeket leszámítva, simán el tudom kortyolgatni, finom, ízes cucc. 

Fezmin* Creative Commons License 2020.07.14 0 0 10609

Oban Distillers Edition 2001(2016) - 43%

 

A szokásos Montilla Fino finish.

 

Intenzív, lédús gyümölcsükkel teli illat, rengeteg karamell és némi mogyorós-mandulás csokoládé. Ahogy nyílik, úgy lesz egyre fülledtebb, mediterránabb, bujább. Nice! :) Picit poros-földes ívet is felvesz, de itt egyáltalán nem zavaró. 

 

Íz: érett narancs és szamóca, füge és dió. Mézes karamell. Vízzel: fásabb és fűszeresebb lesz, szóval csak óvatosan vele, jobban értékelem a kicsattanó gyümölcsös részét. A lecsengése picit kesernyés, és talán nem teljesen illik ide, de annyi baj legyen. Hmm...mintha sonkát is éreznék...Serrano? Legyen, jöhet! :)

 

Szamócabor és áfonyás csokoládé.

 

Yess, igazi boros-ribancos whisky, mostanában ez a kedvencem. :)

Fezmin* Creative Commons License 2020.07.13 0 0 10608

Békési Double Cask 17 éves, 43%

 

Tokaji finish, vagy dupla érlelés, nem vagyok biztos benne.

 

Illat: barack, illetve almapálinka. Ejnye! :D Poros gyümölcsök, nem rossz, de nem vagyok pálinkás. Aludtej és nyers fa...utoljára másfél éves párlatnál éreztem ezt egy másik hazai főzdénél. A végén extrán fűszeres, ez talán a legjobb része. :)

 

Íz: édes, boros, picit gombás. Vízzel: felerődösik a pálinkás vonal, kiegészítve narancsos és fás jegyekkel. Akad itt további gyümölcsös rész, pici karamell, de ez a boros-pálinkás íz mindent lefed. Hogy ez mennyire jó dolog, passz. 

 

Narancspálinka (bár nem a legjobb minőség).

 

Nos, a finom single maltok után...a-a, ez nem az én világom. 

Két mintám még van, ha más is szeretne borzongani! :D

 

 

Fezmin* Creative Commons License 2020.06.23 0 0 10607

Lagavulin 11 éves - 46%  Offerman Edition - 2019

 

Ex-bourbon és rejuvenated bourbon hordók.

 

Illat: gyönyörű, száraz füst, valahol a 12 és a 16 közt, talán közelebb a 16 éveshez, nem az masszív arconvágós fajta. Sült gesztenye, narancshéj, mogyoró. Orvosi rendelő. 

 

Íz: telt, tőzeges, édes, kakaós (nyammm), pici medvecukor, sós karamell. Nem olyan édes, mint a 16 éves, ami nálam jó pont. Szép, kifinomult vonások, sok kakaóval és  mogyoróval. 

 

Füstölt olajos gesztenye. 

 

Kellemes darab, tényleg. Külön tetszik a száraz karaktere, kifejezetten borongós délutánokra javallott. :)

 

 

 

Lagavulin 12 éves - 56,5%  (Special Release 2019)

 

American hogsheads.

 

Visszafogott, édes-füstös aroma. Víz kell bele, semmi kétség: ááá, így már jobb, kivehető a robbanós cukorka, a vaníliafagylalt, és az egésznek, van egyfajta hideg-szeles karaktere.

 

Íz: ó, igen, ízig-vérig Islay. Földes, tőzeges, túlsült banán, kávézacc és menta. Az elején van egy kis trópusi gyümölcsleves villanás, az gyönyörű. 

 

Füstös kávé.

 

Továbbra is fasza, ízes kis palackozás. 

 

 

 

 

Fezmin* Creative Commons License 2020.06.07 0 0 10606

 

Glenrothes....nem igazán látjuk fókuszban ezt a lepárlót, leginkább a blendeket szolgálja ki, pedig a hivatalos kiadásai egyedi kis gömböc formájú palackkal rendelkeznek, én sem találtam eddig túl sok kimagasló példányt (talán csak egy Fishes of Samoa független palackozás maradt meg, hogy nagyon finom volt.

 

Nézzünk hát egy 5 fős kis csapatot, vegyes felhozatallal!

 

1.

Glenrothes 13 éves Halloween Edition - 46,6%  (2019)

 

Sherry/bourbon érlelés.

 

Mézes, krémes, enyhén füstös illat, ínycsiklandó! Elég édes és fás a háttér.

 

Kellemesen csúszós, méz dominált ízvilág. Enyhe tőzeg, kis citrom és narancs, rengeteg karamell, tej és fehér csoki. A finom tőzegesség szépen meglapul a háttérben, de azért könnyen kivehető. Fűszeres lecsengés.

 

Mézes-karamelles tejcsokoládé.

 

Ó, kezdésnek ez jó választás volt, teljesen finom, könnyed csemege, főleg édesszájúaknak. 

 

2.

Glenrothes 1995(2014) - 43%

 

American/Spanish oak érlelés.

 

Igen visszafogott aromák, halk déligyümölcsök, pici ragasztó, karamell.

 

Lágy, roppant selymes (smoooooooth:D) palackozás. Vajas karamell, egy kis szamóca és banán, frissen tört mogyoró, lazán megmutatkozik a kb 20 éves kor, érett, kifnomult. Nem egy harsány palackozás, semmi kiugró nincs benne, de ez mot nagyon ízlik. Talán a narancs az, amit ki tudnék emelni, és egy kis melba fagylalt.

 

Kifinomult nyugalom. 

 

Base-n 82 pont....sztem annál jóval jobb. 

 

 

3.

Glenrothes Sherry Bomb (2006-2017) - 57%  /Cooper's Choice/

 

1st fill sherry butt érlelés.

 

Kellemesen édes illatok, de az alkohol szúrós támadást intézett, így épp csak belenyalok, aztán nyakon öntöm egy kis vízzel. Vízzel: az döntően édes aromákat feldobja némi fanyar illat is, majdhogynem kefíres a jellege ennek a vonalnak. Amúgy nem egy kimagasló illat. 

 

Meglepően nem perzselt elsőre, víz nélkül. Édes franciakrémes és mandula. Vízzel: eperhabos keksz, narancshéj, mandula és mogyoró, nagyon szépen egyben van a sok édes finomság. Itt-ott azért tüzes, mégiscsak 57%.

 

Mandulás-epres csemege.

 

Érdekes, ízre sokkalt többet adott, mint illatra, de teljesen rendben van ez a palackozás is. A 95 azért megelőzi. :)

 

 

4.

Glenrothes 2006(2017) - 67,2% !!!  (UK Exclusive)

 

Sherry butt érlelés.

 

Valahol az ilyet olvastam overproof palackozásnak, a brutális alkoholfok miatt. Ennek megvan az oka, majd valakit talán el is árulja. :)

 

Kirobbanás előtti illat, nagyon feszül. Narancs, vaj és karamell, de azért az alkohol elégg befedi őket. Vízzel itt is kellemes, édes-mézes aromát kapunk, illetve helyet kap némi tölgyesség is. 

 

Tömör édességbazár, de valaki összeöntötte a portékákat. Es az első nyelet még csak nem is perzselt! :) Mézédes karamell, fekete ribizli, narancslikőr, kávélikőr, kólás gumicukor, sült pillecukor. Ó, aki szereti az intenzív , tömény de mégis ízes édességet, az imádja azt a palackozást.

 

A cukrászat legjava.

 

Meglepett, hogy ez mennyire jó. Bár hasonló karakterű és minőségű Glengoyne kiadásokkal is volt már dolgom, sok közös vonásuk van. 

 

5.

Glenrothes 24 éves (1994-2019) - 47%  /Cadenhead's Wood Range/

 

Fresh sherry finish.

 

Szép, érett kezdés: mondhatni a szokásos méz, mandula, de mellette öreg bútor, és itt is felbukkan némi fanyar vonal is. Aztán hirtelen ennyi, zárkózottá válik. Erdei bogyós gyümölcsök, és nem tudok elvonatkoztatni valami hígitós aromától, de persze nem ennyire markáns és veszélyes a dolog. 

 

Íz: édes és fanyar egyben, érdekes. Ugyanakkor kellemesen pihentető, főleg a hordó erősségű minták után. :) Finom, puha malt, de valahol mintha befáradt volna, vagy csak nem a sor végére kellett volna tennem. Na majd csinálok egy másik variációt is. :)

 

Tejfölös sütemény.

 

Nos, ez meglepően só sor volt, azt hiszem méltatlanul mellőzik ezt a lepárlót. Kellemes, igen édes, viszonylag csendes holmikat kóstoltam, de én szeretem az ilyet. Jobban, mint egy Islay-pofont. :)

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!