Keresés

Részletes keresés

zividivi Creative Commons License 2009.06.29 0 0 89
Aszem, én vótam a karneválherceg.

Közben rájöttem, mi történt. Valahogy rákattinthattam az időgombra, és fordított idősorrendben sorjáztak be a topikok. Én meg csak a második után vettem észre, hogy én hánytorgatom fel a múltat.


De az is lehet, hogy Isten ujja tette be a lábát rajtam keresztül, mert éppen két nagyon aktuális topi került elő a múltból.
Előzmény: Törölt nick (88)
zividivi Creative Commons License 2009.06.29 0 0 87
Áruljátok már a trükköt!

Hogyan lehet lejárt szavatosságú konzervtopikokat felhozni hozzászólás nélkül???
Angina Pectoris Creative Commons License 2002.03.11 0 0 86
... a történelem ismétli önmagát. :)
Előzmény: Angina Pectoris (85)
Angina Pectoris Creative Commons License 2002.03.11 0 0 85
Felhozom ezt a topikot az MSZP híveinek... nemsokára ismét aktuális lesz. :)
gersu Creative Commons License 1999.08.18 0 0 84
Megint politika, de számomra örömteli téma.

Bár ahogy a maszopot elnézem, még ma sem mindig hiszik el, hogy így van.

dr. Afgan Creative Commons License 1998.06.04 0 0 83
"Dear" EG!
Szegénykém! Hát ennyire felzaklattalak! Bocsáss meg! Egyébként éppen az a
stílus az obszcén, zaklató, gyűlöletkeltő, amit te képviselsz (ha olvasod saját
írásaidat, könnyen igazolhatsz). Ami a 100 ezer bolsi (surányi) forintot illeti,
elmondom neked: éppen ennyit keresek havonta. És öt (5) gyermeket nevelek
belőle. Ők az én saját alapítványom. Meg vagy elégedve vele?
EG Creative Commons License 1998.06.03 0 0 82

Dear Nyiro Andras, (aki hallja adja at)

Kaptam egy obszcen hangnemu zaklato
emailt egy bizonyos zokni@digitel2002.matav.
hu cimrol Dr Afgantol. Szeretnem ha
o negyvennyolc oran belul eljuttatna
hozzad egy szazezer forintos csekket
amit Te egy altalad kivalasztott gyermek
alapitvanynak adnal az Internetto neveben.



nahat Creative Commons License 1998.06.03 0 0 81
Nem szeretek politizálni, de azért hozzászólok a dolgokhoz, megpróbálok egyes érveket alátámasztani nagy emberek (pl. TGM :->) szavaival.

"A magyar zsidóságot – részleges megmaradása miatt – az 1945 elotti és az 1945 utáni kérdések egyaránt foglalkoztatják. S ennek folytán az egész magyar társadalmat is. Az elso szabad választások (1990) alatt föltört, a fontos zsidó elemeket tartalmazó és az antiszemitizmussal szembeszálló SZDSZ körül viharzó zsidógyulöletben szintén 1945 elotti és utáni elemek keveredtek. (...)"

Tamás Gáspár Miklós a Szombat című lapban... Tény, ami tény.

Nekem csak az tűnik fel, hogy ugyanaz a mocskolódó gépezet indult be a Fidesz ellen, mint 1990-ben az MDF ellen. Nem értettem egyet az MDF politikájával, de ez azért durva volt. És most dezsavum van...

És hogy legyen egy kis csemege a másik oldalnak is:

Orbán (Olstein) Viktor

Csak a legszebbet emelem ki:

"A csaladrol

Olstein nevet viseltek 1946 elott. Orban Viki nagybatyja az Alt. Boergyar boltjat vezette. Ez a szemely ma is Mohacson lakik a Kalvin u.2-ben. Ismerunk olyan ma elo szemelyt, aki gyerekkoraban az Olstein csaladnak koser
elelmet szallitott. Orban Viki apukaja jo kaderkent ment teeszesiteni, megtettek Szederkenyben tsz-elnoknek (feluton Mohacs es Pecs kozott). Egy plebanos elokotorta 1970-es emlekeibol egy fejermegyei plebanostarsa
telefonhivasat: "Gyere ide, ha csudat akarsz latni. Van itt egy nagyon jo feju fiugyerek, Orban Viktor. Olyan joeszu, hogy penzert -2FT-ert- felmondja neked az egesz Toldit, ha kered" - marmost magyar gyerek csinal-e ilyet, hogy penzert produkalja a Toldi-versmondast?

Orban Viki 2 kislanyat Rakhel es Sara nevre "keresztelte". Vonasai ugye "nagyon magyarok"..."

Ezek utan mind a két szélsőség kenheti a nézeteit a hajára.

nahat

Viki Creative Commons License 1998.06.03 0 0 80
Recece!
A pezsgőt szivesen meginnám Veled, mert bár másra szavaztunk (ma még nem tudjuk ki nyert, négy év kell ahhoz!), de mintha mégis egyet akarnánk.
A "rabló, gazember, manipuláló, tolvaj, demagóg, köztörvényes bűnöző banda" eltűnt. Nyertél(nyertetek)!
//Amikor Jézus a keresztfán haldoklott, egy érző zsidó fiú (őr, gyilkos, leendő keresztény, más megközelitésben: buzi, pedofil, jó-lélek, gyenge jellem, EGYSZÓVAL EMBER) az Úr sebeiről megpróbálta elhessegetni a vérszivó legyeket. Mire Jézus rászólt: hagyd fiam, hisz úgyis csak éhesebbek jönnek. //
Ez legalább olyan régi -ismert, igaz- vicc (vagy igazság!), mint a Tiéd.
Sajnos,még ne csináld a dolgaidat (amit szeretnél), várj még vele. Ha jól értem, akkor amig "igazi" demokrácia nem lesz, nem igen tudunk elmenni szalonnát sütni, mert mindig fenn áll a veszélye annak, hogy valaki(k) azt hiszik, hogy a pecsenyénket sütögetjük.
Remélem megérjük még, hogy egy országos választás "veszteseként" (egy pezsgővel röviditve) a jövőbe vetett hitünk fog növekedni.
Csak annyit kellene hinnünk, hogy talán a másiknak is lehet igaza!
Remélem azonban, hogy ennél előbb fogunk találkozni az éterben.
dr. Afgan Creative Commons License 1998.06.02 0 0 79
EG!
Gratulálok! Kun Béla, Korvin Ottó vagy Szekeres Imre kutyafasza hozzád képest! Jól nyomod a süketet!
Amikor ilyeneket írsz, vajon hová folyik a nyálad: a billentyűzetre, vagy a gallérod mögé?
recece Creative Commons License 1998.06.02 0 0 78
Viki,

(csipem a neved, mondtam már?)

Most meg mi a kő van Veled? Alig van egy pár hozzászólásod, aztán azt majdnem mind rám pazarlod. Már majdnem ittunk egy pezsgőt, nem jöttél el egy randira, mert szalonnát sütögettél. (Te, lehet, hogy az nem szalonna, hanem a Te pecsenyéd volt azokkal a Fideszes haverjaiddal ??? .
Én meg csak azt mondom, hogy szép tavasz van.
Igy radikálisan, szélsőségesen, bele mindenkinek a képébe, hogy ihaj-csuhaj jó kedvem van, csakazértis. Pöttyök meg sehol.
Te figyusz, ha már annyira érdekellek, elmondom, hogy nekem az volt fontos, hogy egy rabló, gazember, manipuláló, tolvaj, demagóg köztörvényes bűnöző banda, élükön a Kunczéval és a hor(ror)nal eltünjön.
Eltüntek. Csipték a szemem. Herótom volt tőlük.
Most majd néhány dolog más hangsúlyt kap, és nekem konkrétan ez azt jelenti, hogy mással tudok foglalkozni és máris nagyon jó, hogy nem érdekel annyira a politika. Letöröltem már habzó számat, aztán csinálom a dolgomat. A szervák is mintha jobban jönnének a teniszben.
Még egy közjogi méltóság (?) balfenéken el, azt még kibekkelem.
Ha érdekel, elmondom a viccemet a szép tavaszról (ősöreg, mindenki ismeri, de mégis (a másik Viki is bedobott egy poént nem is olyan rég - a csigásat - az tényleg jó volt).

No, itt két süketnéma találkozik az utca két oldalán.
1. - SZÉP TAVASZ VAN !
2. - Heeeee ?
1. - MF.
2. - Heeeee?
1. b+_)"@$ a q*$^-t!!!
2. - JA, TÉNYLEG SZÉP TAVASZ VAN!

Hogy miért a süketek párbeszéde jut eszembe a Törzsasztalon folyó vitáról ? Nem t'om.

recece

tlaci Creative Commons License 1998.06.02 0 0 77
"Csurkaek vissza fogjak sirni
Horn Gyulat." (by EG. -idéznem még szabad?). Erre ne fogadj nagy tétben! Amin Te vagy az az egyes csatorna, de a műsör a kettesen megy!
EG Creative Commons License 1998.06.02 0 0 76

Dear Yoshi,

A MIEP nulla darab egyeni
gyozelmet aratott. Nullat.
Nem tok mindegy mit beszelnek
ossze-vissza ?

Ezek legutoljara egy honapja
neveztek a FIDESZ-t a nemzet-
kozi zsido osszeeskuves motorjanak.
(forras Csurka altal alairt valasz-
tasi propagandafuzet amit okos
joszagek bedobtak a postaladankba).

Egyebkent Torgyant is minosithetet-
len hangon mocskoltak. Latorcainak
a fulem hallatara koveteltek
a felakasztasat. Orban ra fog
kenyszerulni, hogy a torvenyes
kereteken belul nagyon kemenyen
lepjen fel a MIEP-pel szemben.
Csurkaek vissza fogjak sirni
Horn Gyulat.

Csurkaek hangosan koveteltek
Balint Andras kinyirasat a
FIDESZ-tol. Pokorny kozolte,
hogy Balint kinevezeset befejezett
tenykent kezelik. Csurkaek
Suranyi fejet akartak. Suranyi
marad kozli Varga Mihaly.
Csurka meg a nyaron le fogja
zsidoberencezni Orban Viktort.
Es akkor mindenki megnyugszik.

Aztan jon a szokasos Raszputyin ugy,
es Szabo Lukacs elmebajnok esetleg
jol meg is puccsolja szegeny Csurkat.
Es akkor meg az is lehet, hogy csurka
is le lesz zsidoberencezve.

tlaci Creative Commons License 1998.06.02 0 0 75
Yashi, már megint Izrael? Olvasd el mit írtam! Nektek mindig "már csak egy lépés innen Izraeli ügynökök tengelye" és ezt Ti szabjátok meg honnan nézve és milyen nagy az lépés.
Lehet sok mindent nézni a pénz, meg a hatalom oldaláról (ez a Szadi?), de hidd el nekem - ez nem minden! Vannak még emberek akik lopás és hazudozás nélkül szeretnének élni. Legalábbis törekednek rá. A budai kerületekben nagy volt a komcsi betelepítés, de még mindig nem nyert magától posztkomcsi jelölt. "Jó helyen" lakom.. Vagy a kádári szavazások is szabad választások voltak? Mert akkor azt mondták - kik is?
Yoshi Creative Commons License 1998.06.02 0 0 74
Ezaz, tlaci!
Innen mar csak egy lepes a Tel-Avivbol iranyitott magyarellenes osszeeskuves!

Egyebkent meg te azt amit irtal, komolyan veszed?

Ha ttenyleg az lett volna, akkor azt nagyon egyszeruen elintezhettek volna:
Haduzenet Ukrajnanak, Romanianak stb a trianoni beke elotti hatarokert.
Peldanak okaert.

Yoshi

Flame indul! :)

tlaci Creative Commons License 1998.06.02 0 0 73
Yoshi, beférhettek volna a klientúrába! Egy kórházigazgató nyugodtan lehetett volna MSzMP tag, nem tűnt volna ki! El nem tudod képzelni, hogy vannak emberek akik reggel nem a tükröt akarják szembeköpni? Mondjuk erősebb nevelést kaptak. Csak a simulás, az alakoskodás, a hazudozás? Ha MaSzoP-os vagy: nagyon távol állok az igazságtól, ha az elmúlt 40+4+4 év után a Magyartalan, Hazug és Életellenes pártnak nevezzük őket? Melyiket cáfolod?
Yoshi Creative Commons License 1998.06.02 0 0 72
Igen, ugyvedek, korhazigazgatok, orvosok stb.
Jol keresnek, de ha valamit mondanak, egy vallalkozo szemberohogi oket: "Keves vagy, apukam!"
Ok ennel tobbet akarnak: "megbecsulest", tiszteletet, hatalmat.
Nem fertek bele az eddigi "klienturaba", kell egy uj....

Naivak: hat nagyon, ha komolyan gondoljak... (kis feltartott kez es tarsai...)
Eleguk van a kadari stb.: a Kossuth-dijat meg harcos ellenzekisegert adtak, ugye.
Voltak bizonyos feltetelek...

Yoshi

Jut eszembe, en MSZP-s vagyok!

tlaci Creative Commons License 1998.06.02 0 0 71
Yoshi- Buda-MIÉP: Pont ott lakom és nagyon sok ismerősőm, jó családok, kórház igazgatók, ügyvédek, és gyermekeik (!) szavaztak a MIÉP-re. Nem azért, hogy a gazdasági hatalmukat politikaira konvertálják (nem olvasol túl sok Lenint? :-)). Arra ott van/lenne a MaSzop :-). Egyszerűen a "rendszerváltást" egy fajta lehetőségnek érezték, hogy a sok kádári hazugság után egyenesen, őszintén, felemelkedve élhessenek, vállalhassák vallásukat, magyarságukat. Nektek Szadisoknak elképzelhetetlen ugye, hogy nem csak a léről szól a történet..
És egyszerűen elegük lett az újabb 4-8 év hazugságaiból, ismét előjött az előző negyven év morális fertője. Ilyen értelemben "protest szavazat" az Övék, bár a szavazati arány fokozódni fog! Igen is vannak naívak, akik hisznek abban, hogy lesz magyar élet és igazság! Nagyon nehéz út lesz, egy picivel több esély van most, de nagyon sokára jött ez el, a kár mérhetetlen..
Yoshi Creative Commons License 1998.06.02 0 0 70
Burokratizmus: partfuggetlen.
Kinevelodott a magyar burokratizmus,
kormanyvaltas nem segit.
Szemleletvaltasra egyenlore keves esely.
A hivatalnokok szeretnek elni a -megoly
keves- hatalmukkal.

Buda-MIEP: 'biz. reteg megszerezte a
gazdasagi "hatalmat", de ezt keptelen
politikaira valtani. Szeretnek hallatni a
hangukat es erre a MIEP alltal kepviselt
iranyvonalat tartjak a legmegfelelobbnek.'

Penzuk van, de nem kerultek be a szuken vett
"elitbe".

Sietek.

Yoshi

Ui.: Eszrevettetek, Orban milyen szepen
huzodik at a realitas talajara?
Igereteinek 70%-at nem fogja betartani.
Legalabb.
Halaistennek...


Viki Creative Commons License 1998.06.02 0 0 69
Kedves Skizoid!
Elképzelhetetlen, hogy a félelmedtől én szabaditalak meg, de egy kis adalék, (koporsó)szög, hogy minden erőmmel (ez nem kicsi!!) megvédelek.
Recece! Hihetetlen, hogy a "győzelem éjszakáján" nem jöttem rá a "pártállásodra". A szélsőség, amely Csurka vezért (Önnön magaddal együtt) jellemzi akkor is riasztó, ha csak pöttyökkel (pl.:sárga jelzésekkel) különbözteti meg a "másikat" másoktól.
Nos semmiféle "kisebbségi" jelzőt nem tudok tolerálni politikai vitákban, bár eddig az üzleti kapcsolataimban inkább ráfáztam a zsidó kapcsolataimra. (Hogy ki a szemét, az egyenlőre nem -bizonyitottan- etnikumi kérdés).
Én is lehetek hülje.
tlaci: a szerénység sok polgárt vonzana, ha polgárra van szüksége(tek)d.
madar Creative Commons License 1998.06.01 0 0 68
Egy érdekes adalék a vitához.
Egy zsidó barátom, jól menő vállalkozó, akinek azért szintén tele lett már a töke a MASZOP-os bunkó-"kapitalistákkal" és hivatalnokaikkal, (amikor nap mint nap kellett megkűzdenie bornírtságukkal), elmondta most már ős is a FIDESZ-re szavaz majd. Azt is elmesélte, hogy megkérdezte az egyik nála alkalmazásban álló középkorú hölgyet, kire fog szavazni. A nő szemlesütve válaszolta:"tudja, én zsidó vagyok, így természetesen az SZDSZ-re." Barátom felháborodva így kommentálta nekem az esetet "állandóan fel vannak háborodva, hogy az SZDSZ-t zsidó pártnak nevezik, és tessék…"
Azt hiszem Csurkának igaza van, amikor azt állítja a zsidó kártyát egyesek tudatosan veszik elő, gazdasági hatalmuk megőrzése érdekében. Sajnálom, hogy sok zsidó identitású még most is veszi a lapot. Szerencsére egyre több embernek kinyílik a szeme.
recece Creative Commons License 1998.05.30 0 0 67
Ritkán lehet aljasabb hozzászólást olvasni, semmint EG-jé!
Ha olyan szintre megyünk le, hogy kinek milyen a fogsora, meg milyen a körme és ez hogy juthatott be a parlamentbe, akkor a béka segge alatt vitatkozunk.

Innen egy lépés a lábszag, a mucsa, a bőgatya. Valakinek ebből már gondja volt, ez sem elég?

Általam mélyen tisztelt EG!
Mondd már meg, légy oly bátyám, hogy Buda elit kerületei vajon miért szavaztak Csurkára? Nem szagolnak? Nem látnak ? Bunkó proli izlésük van? Vagy ? Vagy ?
Vagy a Te izlésed még fennköltebb mint ...? Szupremált vagy?

Szerintem a MIÉP gondja az, hogy a hülyitő MSZP és SZDSZ- propaganda mellett hogyan tud eljutni azokhoz, akiknél csak valóban csak le kellene rántania a leplet. Ezek a repültetett nyugdijasok és a "jaj, de nagy baj lesz itt, ha letérünk a stabilizáció útiáról" HGY süket dumával megetetettek, stb, stb. Azért megetetettek, mert eddig a média nem engedte, hogy eljusson hozzájuk a másik megvilágitás. De ha tetszik, ha nem ezután már eljut.
El tetszenek lenni tévelyedve nagyuraim.
Itt nem egy suttyó bandáról van szó.
HANEM
talán létezik egy olyan kör, amelyik ( neveltetése, erkölcsi érzéke, cowboy-igazságérzete, vagy egyszerüen a sors különös kegyelme folytán) megengedték maguknak azt a luxust, hogy ne sározzák be magukat és maradjanak azok, akik.
A kisértés ott járt mindannyiunknál: ma lépj be a pártba, akkor előrejutsz, egyébként pedig semmit jót nem tudunk igérni. Nekimentünk ennek a semmi jónak, mert egyszerűen szerettünk volna magunk maradni.
Aztán megalkudtunk annyira, amennyire muszáj volt . Egy centivel sem többet.
Egyre vigyáztunk : lehetőleg a családunk és a megélhetésünk érdekében csak a minimális kollaborációt vállaljuk.
A gondolkodás szabadsága volt az ára, hallgatuk a Szabad Európát a lebukás veszélyével és mindenhol kerestük az igaz szót .
Az SZDSZ 90-ben beetetett, hogy eddig igazam volt, szavazzak rájuk, aztán nagyon átkqrt. Még szerencse, hogy szóltak idejében! Ki is mondta meg először? Egy drámairó!
Igaza volt, hogy nincs is itt szó akkora bolsevista-ellenességről?
Ld. 94-es választások, MSZP-SZDSZ koalició! Nincs többé hitele a sátánnal szövetkezőknek. Azért nem látok az MSZP és az SZDSZ parlamenti képviselői között egyetlenegy korrekt és becsületes embert sem, mert az információk teljes (!) birtokában birka módra bekussoltak, nyomogatták a gombjaikat és egyetlen komolyabb botrányt, átlépést, kiugrást (bocs Aszódi Katalin) sem voltak hajlandók előidézni a pártjukban a langyos pocsolyában dagonyászás kényelmében és stexbeli hasznában. Mi meg addig még mindig csak szivtuk és szivtuk.
Az ellenzéki pártokat pedig meg mindenfajta koholt és valós ügyek miatt darabokra szaggaták..

Kedves VESZTETTÜNK csapat !

Az inga elindult visszafelé, lehet úgy is mondani, hogy a varsói (litván) gyors megérkezett. (Btw. elemzte-e már valaki, hogy Lech Walesa és Orbán Viktor közös kampány-fellépése mennyi szavazatot hozott?). Ha a legkedvesebb álmaitok is válnának valóra (a felálló koalició megbuktatása, megismételt szavazás), csak a jobboldali erők egyesülését hozhatná magával. Ott van egy hiteles (és nagy erőkkel szétdarabolt) KDNP, egy Maczó-féle csoportosulás, egy jóizlésű (Pusztai E. és a többiek ) MDNP, ott a METÉSZ, van az "Együtt Magyarországért Unió"-ban is sok értékes ember. Ezeknek eddig is össze kellett volna fogniuk MIÉP-et is beleértve, sőt hitelessége folytán az EGYIK vezető szerepet vállalva benne. Csak annál az oknál fogva, hogy mertek maguk maradni. A többiek meg demoralizálódtak javában. A választásnak épp a jobb oldal a VESZTESE, hogy ez nem történt meg és még ma is mehet a huzavona, hogy az uj kormány kinevezésétt a mai napig vonakodik a p@tk_öztársasági elnök űr/úr aláirni.
A szoclib-nek nincs kivel egyesülnie. Már egyesült, már közösült, már elqrvult.
Csak most tetszenek szólni, hogy 94-ben miért koalizálódtunk az MSZP-vel és ez a baly?
Nincs itt egy idióta lassú reakcióidőről szó ?
Most gond, hogy a Tocsik-ügy után miért nem ugrottak ki a koalicióból? Netán azért, mert a korrumpálódás kellemesebb pocsolyának látszott, semmint az önmaguk vállalása hm, ...?
Közben nyakra-főre és okkal-oktalanul szakadoztak a jobboldali pártok, beigazolva a "Hogyan gondozd ellenségedet?" aljas MSZP - SZDSZ forgatókönyvet. (Remek felemlitése volt a napjainkban erről Csapody Miklósnak a Napi Nagyarországban !). Nem sajnáltak pénzt, paripát, fegyvert.
És kedves Törzsasztal, láss csodát.
Mindez kevés volt. Egy hiányzott hozzá, a hitelesség. Az, hogy maradjuk saját magunk.
OK, máris hallom az ellenvéleményeket. És a Fidesz mekkorát fordult? Igen, de kisebb kompromittálódás árán megtehette.
Az SZDSZ és az MSZP (thanks god) belehajtotta magát egy olyan helyzetbe, hogy onnan nincs visszatáncolás.
Az, hogy a Wekler, a Szekeres, a Schalkahammer, meg a többi hozzá hasonlók lyól meg tudták magukat szedni, volt az ára, hogy együtt deprimálódott az SZDSZ az MSZP-vel.

Vesztettek, mert nem mások, mint egy kétszinű és tolvaly banda .

Aki meg mert saját maga lenni mindenféle ellenszéllel szemben, és ezt a nép a választásokon észrevette és értékelte, arra most nagy kedvvel dobálják sarat. EG nem átall itt fogsorokról povedálni! Beszélj inkább a Szekeres, vagy a Balya ügyeiről, kizárva a halyviseletüket! (De az se qtya!)
Tisztelt uraim, ez a savanyú szőlő csócsálásának patologikus esete! Tipikusabb már nem is lehetne.
Aki meg most nekiáll cidrizni, az nem csinál mást, semmint zsarol. "Ha Te olyan mersz lenni, mint amilyennek mondod magad már évek óta, akkor én akkorát cidrizek, hogy bele gebedsz !"
Na de uraim!
Óvodában vagyunk, vagy hol?
Nagyfiúk, ha szórakozni akarok, akkor korábban kelljetek fel!
recece

EG Creative Commons License 1998.05.29 0 0 66

Dear Skizoid,

Csurka nem XIX. szazadi figura.
Tipikus huszadik szazadi. A
tizenkilencedik szazad egy
roppant kellemes evszazad volt,
kulonos tekintettel a vegere.

Csurka stilusa oly mertekben
romlott le (en vegigolvastam
Szabo Dezsotol az Elsodort
Falut, koze nincs hozza a
mi kis zsirtaltosunknak).
Leginkabb Vadim Tudor magyar
klonjanak tunik. Engem egyebkent
kizarolag a stilusa erdekel.
Politikailag sulytalan figura.
Amikor hosszu evek utan lattam
megdobbentem azon, hogy koszos
a keze. Direkte nem mossa a kor-
met. A fogai korai Lezsakra
hajaznak.

Egy hajdani nocsabasz elsportolo
szeteset latjuk (Antall is
nocsabasz elsportolo volt, o
meg sulyos betegen is ezerszer
jobban tartotta magat mint Csurka)
Ez az ember kivalo monologokat
tudott irni (Beres Ilonanak
irt egyet a Hazmestersiratokban,
olvasd el, a karakter egy a
Holocaustot gyerekkent tulelt
kulfoldon nevelkedett szociolo-
gusno). Ma lesullyedt a nyaloncai
szintjere. Magaval rantotta
Gidai Erzsebetet is. Dorner
Gyorgy volt az egyetlen akinek
nem artott meg szakmailag a
politikai dilihazhoz tartozas.
Csurka szanalmas erkolcsi, szellemi
es fizikai roncs.
A Paal es
Moor (Doglott aknak cimen jatszottak)-ban
megirta ezt a figurat, ez a felelmetes
az egeszben.

tlaci Creative Commons License 1998.05.29 0 0 65
Skizoid, bocs ha nem voltam érthető: A MIÉP fog neki menni a FIDESZnek is (a Szadi másképp) és ezzel megint a posztkocsi erőket támogatja, mint 92-94-es Antall ellenességével. Ha neki kell menni, neki fog, a Kovácsék meg majd dörzsölik a kezüket.
Skizoid, bepaste-ltelek:
"Az MSZP-SzDSz koalícióról: szerintem te is tudod, hogy az SzDSz két dolog miatt ment bele: az egyik, hogy beleszólása legyen a hatalomba (ez minden párt célja), másrészt, hogy visszafogja a szocikat, ami részben sikerült is nekik. Hidd el, sokkal rosszabbul jártunk volna, ha az MSZP egyedül kormányoz. "
Te még itt tartasz? 4 év a delay? A Grósz kormány óta először tiltottak be egy tüntetést és vertek szét brutálisan maguk a kékszalagos Szadisok! Igen, ha a komcsi rendőrség a TGM-et ütötte volna, akkor a New York Times-ig eljutott volna az "egyöntetű felháborodás".. A 300 fős tüntetés célja, hogy legalább a föld hadd maradjon még egy kicsit.
A Vektor, ÁPV Rt. közös ügy, az egész privatizáció. Nem mondom a HGY poénból néha oda tett a Szadinak (Irisz TV, vatikáni megállapodás, stb.) csak, hogy éreztesse, hogy azért ki a kisebbség. De azért két testvér pártról van szó..


bubu Creative Commons License 1998.05.29 0 0 64
Skizoid,

a hangvetel ugyeben, hogy az MSZP vagy az SZDSZ a kritikusabbb a fidesszel szemben:
a neten megjelent cikkek alapjan en az elmult harom nap soran a Nepszabadsagot jelentosen visszafogottabnak erzekeltem, mint a Magyar Hirlapot. Nem tudom, ezek az ujsagok mennyire tekinthetok az illeto partok hangulatat tukrozo szocsoveknek.
udvozelttel bubu

PS
XXI century's schizoid man maga a tokely ;-))) nem ertem, hogy lehet Oxygen jellegu tingli-tanglival egyaltalan egy lapon emlegetni...

Skizoid Creative Commons License 1998.05.28 0 0 63
Szia tlaci

A gázkamráktól én se félek, azt én sem hiszem, hogy a MIÉP bevezetné, meg amúgy sem vagyok érintve (hacsak egy negyedízigleni román felmenő nem számít rosszpontnak). De én már egy Horthy stílusú szigorúan tekintélyelvű államban sem érezném jól magam. Sajnálom, én abban hiszek, hogy az emberek akkor cselekszenek több jót, ha több van nekik megengedve, feltéve persze egy bizonyos kultúrális küszöb átlépését. Amit szerintem Magyarország lassan-lassan átlép. Az a baj, hogy a MIÉP reménytelenül XIX. századi maradt, és ez baj. Ha egyszer beledobtunk a teába egy kockacukrot és megkavartuk, akkor attól, hogy visszafelé kavargatjuk, még nem áll össze a feloldódott cukor újra kockacukorrá.
Ami az általad feltételezett Fidesz támadást illeti az SzDSz részéről: ha olvasol pl. Magyar Hírlapot, abból láthatod, hogy az SzDSz inkább abban reménykedik, hogy a Fidesz nem felejtette még el teljesen a liberális értékrendszert, amire annak idején épült. Ha előre fikázó hangvételű cikket olvastál valahol, az feltehetőleg MSZP-s volt.
Az MSZP-SzDSz koalícióról: szerintem te is tudod, hogy az SzDSz két dolog miatt ment bele: az egyik, hogy beleszólása legyen a hatalomba (ez minden párt célja), másrészt, hogy visszafogja a szocikat, ami részben sikerült is nekik. Hidd el, sokkal rosszabbul jártunk volna, ha az MSZP egyedül kormányoz.

Skizoid

tlaci Creative Commons License 1998.05.28 0 0 62
Skizoid, gondolati kisérletek ügyében az SzDSz-hez kell fordulni, főleg Kis Jánost és TGM-et javasolom. Ők már tudják, hogy mi lenne, ha hatalomra jutna a MIÉP. MIÉP még nem is létezett 89-ben (ok, Csurka volt), de SzDSz már igen. Addig nagyon minimális, látens "szalon antiszemitizmus" talán volt, de gyakorlatilag az emberek nem ismerték ezt a kérdéskört. A Szadi és a közeli média kiáltott antiszemitizmust, azóta vádolnak meg kényük-kedvük szerint embereket, azóta van kultúrharc, médiaháború. Hogy tudnám bebizonyítani, hogy ha (!!) 51%-os lenne a MIÉP, utána sem lennének gázkamrák, világháború, stb.? Ilyet csak a Szadi tudhat előre, ők mindig tudják.. Játszani lehet gondolatokkal, de én attól tartok meg van az önös érdek miért tartják veszélyesnek a MIÉP-et. Maradjunk a realitásoknál: most lesz egy kis frakció, amelyik a kormányon számon fogja kérni (szóban!) a FIDESZ-Kisgizda valóban előremutató programpontjait, illetve részben a MIÉP szándékait. Csurka elmondta, a magyar családok helyzete és a magyarság sorsa lesz a fő kritérium ami alapján bírál majd. Én tudom, hogy a szó veszélyes fegyver, de miért fél a szótól magától egy állítólag értelmes másik párt közönsége? És az is realitás (bár egyelőre jóslás), hogy innen már a MIÉP fel tud menni 12%-ra is akár. Sok embernek új lesz a hang az 50 év után. Sok eddigi hazugsággal fognak szembenézni. Viszont egy reális veszélyt én is látok, hogy ezek neki fognak menni a FIDESZ-nek is, közvetve a posztkomcsikat támogatva. Bár a Csurka higgadtabb és jól lát a pályán, a MaSzoP 94-es győzelmében Ő is benne volt az Antall ellenességével, miközben a MaSzoP ejrópai módon csendben csücsült és várta a megsült pecsenyéjét. Az egy másik kérdés mennyire volt az Antall keze megfogva és mik lettek volna a valóságos szándékai. Így utólag érdekes elolvasni a kormányalakítás előtti (!) paktum főbb pontjait. Egy igazi rendszerváltozás idején a diktatúra embereinek megköszönik, jöjjenek a friss, tehetséges, nem kompromittálódott emberek és a második lépésben lesz "független" pl. a média. Miért a Kádárrendszer kultúr- és média kolomposai voltak olyan fontosak a nagy "rendszerváltó" Szadinak, hogy azonnal paktumot is kellett erről (is) kötni?
Skizoid Creative Commons License 1998.05.28 0 0 61
Üdvözlet

tlaci, még mindig veled polemizálnék

"A MIÉP most
hatalomra jutna? Fikció, ezért kérném ne is vitatkozzunk ezen, mert nem t'om
bizonyítani, de felülvizsgálná mondjuk a tíz legnagyobb disznóságot (bank,
privatizáció, egyéb elkent ügyek)."

Szóval nem akarod megcsinálni a gondolatkísérletet. Kár. Mert szerintem egy párt szimpatizánsainak, mielőtt szimpatizálnak, végig kell gondolniuk, hogy mi történik akkor, ha a pártjuk hatalomra jut. Különben mire fel az egész?
Az "ügyek" felülvizsgálata: igen, vártam, hogy ezt _fogod_ írni. Ez tök korrekt, ezzel teljesen egyet tudok érteni, ez szerepelhet bármelyik radikális (de demokratikus) párt programjában. Ha a MIÉP csak ezzel jönne, még akár szavaznék is rájuk.

"És ezt már
csak valóban nyílt erőszakkal lehet visszavenni, "jogi" úton nehéz, mert persze a
jogalkotás is az ők kezében volt."
Na itt jön az, amitől a hátamon feláll a szőr. Itt fordul át ugyanis a dolog a jogos "ki lopott, ki nem lopott" kérdésből "kinek tetszik a pofája és kinek nem"-be.

"És hidd el, egymás között a zsidó
barátaim (mert tényleg vagyunk olyan jóban!) is "bevallják" ezt.. De ettől jóban
vagyunk (állandóan hangsúlyoznom kell..)"
Mit vallanak be? Hogy sok a zsidó az SZDSZ-ben? Pfff, nem nagy leleplezés. Hogy a zsidóknak sok zsidó ismerőse van? Miért, a nemzeti érzelműeknek nem sok nemzeti érzelmű ismerőse van? A kínaiaknak nem sok kinai ismerőse van? A cserzővargáknak nem sok cserzővarga ismerőse van? Hogy akik ismerik egymást azok segítenek egymásnak? Ez se meglepő, ilyen az emberi természet. Mi következik ebből? Van egy párt, amiben a szokásosnál több zsidó van, és amely párt, mint _minden_ hatalmi szerveződés rendelkezik egy klientúrával. Következik-e ebből valamiféle kirekesztés? Szó sincs róla. Ha így lenne, akkor csak zsidók lennének az SZDSZ-ben és ez azért nem így van. Ha egy SZDSZ-es fejesnek (zsidó vagy nem zsidó) van egy barátja (zs||!zs) akkor az a barát ezt, ha van pofája és ha olyan a fejes, kihasználhatja. És hangsúlyozom, ez _minden_ párttal megtörténik. Mert minden párt emberekből áll, akik bizony tökéletlenek. Amelyik párt a totális szeplőtlenség szerepében tetszeleg, az hazudik vagy téved.
Lehet olyan politikával kiállni, hogy mi igenis a körmünkre fogunk nézni, és aki korrupt, az röpül. De minek ezt keverni azzal, hogy kipécézünk magunknak egy másik pártot, amelyik semmivel sem rosszabb, mint a többi, és ha törik, ha szakad, agyagba döngöljük? Minek démonizálni, tudatos "nemzetvesztést", hazaárulást emlegetni? Igen, én is azt gondolom, hogy a MaSzop sokat tett zsebre, többet, mint amennyi egy "átlagos" demokráciában ilyen-olyan úton elsikkad. Kérem! Tessék azt mondani, hogy ha megválasztanak minket, jogorvoslattal élünk ez ellen, valamint mi megpróbáljuk türtőztetni magunkat. És punkt, mondat lezárva. Semmi erőszakkal fenyegetőzés, és óvódába való ellenség-barát redukció. Ha a MIÉP meg bírná állni, hogy a saját tudatalattijának fekáliája állandóan a napvilágra kerüljön, sokkal, de sokkal több mint 5.55 lenne az a százalék.
De nem akarok tippeket adni...

Bocs, hosszúra nyúltam

Skizó

Styx Creative Commons License 1998.05.27 0 0 60
tlaci! Ezt írod: "A keresztény tanításban is benne van ne lopj, mégis történik ilyen. Biztos van olyan kultúra, ahol meg az az érdem, ha mástól minél többet lopsz."

A kérdésemre ugyan nem válaszoltál, de a fentiekből látom, hogy kár a témát tovább feszegetnem. Köszönöm, hogy időt szántál rám, részemről ennyi volt.

rezső Creative Commons License 1998.05.27 0 0 59
Atyavilág, már megint a zsidók. Mindig, mindenhonnan odakanyarodunk. Anélkül, hogy közmegegyezés lenne abban, hogy mit tekintük annak. Amikor Braham-el beszélgettem erről, oda lyukadtunk ki, hogy zsidó az, aki vállalja. Mint a magyar.

Vállalom. Van magyar-zsidó identitásom.

Nem kellene az igazán fontos dolgokról beszélgetnünk, hogy minél több nyerets legyen a hazában és a nemzet tagjai között?

üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!