Keresés

Részletes keresés

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.03.30 0 0 21701

Grat :)

Előzmény: vankutam (21700)
vankutam Creative Commons License 2014.03.30 0 0 21700

Köszönöm mindazoknak akik drukkoltak nekem azért, hogy sikerüljön a
szivattyút elindítani. Egyben tudatom mindenkivel, hogy megjavult.
Elárulom mitől.  WD 40 nevű csodaszertől. Ebből 10-12 cseppet  
CSEPPENTETTEM  a járókerék tömítés felöli oldalára.
(Nem permeteztem, mert akkor oda megy, ahová ő akar.)
Kicsit vártam, mozgattam, elindult, majd a szivattyúházban maradt
kevés vízből és a  WD40 -ből keletkezett hab jött a kimenő csonkon. 
Azóta rendesen működik.

Előzmény: Kapocska (21695)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.03.28 0 0 21699

üdv

Süldő koromban sok olyan nehéz sorsú emberekről szóló filmet láttam, ahol így köszöntek  a szereplők, emberek, egymásnak. Ha mind ehhez hozzá veszem, hogy a bányászok most jó esetben polcot szerelhetnek a madaras teszkóban, vagy nyomorognak valami nem világközepe településen, elég elszomorító módon. 

Szóval ez a római jószerencsés sors nem jött be., sem itt sem sehol. :(

 

Mind e mellett szép hagyomány.

Előzmény: Kapocska (21686)
passass Creative Commons License 2014.03.28 0 0 21698

Lallee:)

 

Kint vannak a pályázatok  Napelemes Fúrt kutakra .

 

A napelemet kell csak megvenni az állat+ növény  tenyésztőnek:)ma már fingér is adják:)

ami min . 800wat a semmi közepén amit nem lop el a színes fém imágó :)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (21694)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 21697

Áfa csalásban már meg is előztük őket :)

Előzmény: Kapocska (21696)
Kapocska Creative Commons License 2014.03.28 0 0 21696


Üdv passass !

Hurrá!
Így legalább kicsit több esélyük lesz versenyezni a Holland és Dán
termelőkkel.
Üdv

Előzmény: passass (21693)
Kapocska Creative Commons License 2014.03.28 0 0 21695

Üdv vankutam!

Szimeringet már kevés szivattyúban használnak,helyette
inkább csúszógyűrűt használnak tengelytömítésre.
Valószínű nálad is az van csak épp "összegyógyult" a
kerámia és a szén.
Ezt a "surlódási" erőt kell legyőznöd kézzel amit az asszinkron motor
indító nyomaték hiányában nem tudott.
Ha nagyon összetapadt akkor elfordulhat,hogy a tengely elfordul de  a rugó nem
és karcos hangot hallat a járókeréken,de ekkor érdemes szétszedni.
Vízzel legyen feltöltve egy órát.

Üdv

Előzmény: vankutam (21689)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 21694

Nagyon kellhetnek a szavazatok ha ezen 4 évig kellett gondolkodni. Persze ez még nem a "szabad" kútfúrás időszaka ha jól értem soraid. Azért mielőtt örömújjongás törne ki nem ártana elolvasni a közlönyben megjelenő szöveget is.

Előzmény: passass (21693)
passass Creative Commons License 2014.03.28 0 0 21693

  JÓ SZERENCSÉT !

 

A kormány döntött arról, hogy a mezőgazdasági vízfelhasználók részére ingyenesen biztosítja az öntözésre használt vizet, öntözési célból a gazdák ingyen használhatják az öntözővizet - közölte a Belügyminisztérium pénteken.

A közlemény szerint a kabinet határozott arról is, hogy valamennyi állami tulajdonú vízi létesítmény, többek között a 28 000 kilométernyi állami kezelésű vízhálózat vagyonkezelése, fenntartása és üzemeltetése a vízügyi igazgatóságokhoz kerül. A vízügyi igazgatóságok megkezdték a felkészülést az ingyenes vízszolgáltatás biztosítására. Ez magába foglalja a szivattyútelepek megfelelő állapotba hozását, a csatornák karbantartását - áll a közleményben

Előzmény: Kapocska (21686)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.28 0 0 21692

Minek nogyogyaszkodni, ha le lehet venni a venti fedelet es azonnal kiderul hogy mechanikusan rendben van vagy nincs?

Előzmény: vankutam (21691)
vankutam Creative Commons License 2014.03.28 0 0 21691

Ha kondihiba miatt nem indulna, akkor a kiömlő nyíláson benyúlva körbe lehetne forgatni
a járókereket, de nem lehet. Csak egy egészen kicsit mozdul el jobbra vagy balra, azután
visszatér középre. Ráragadt a szimering a tengelyre? 

Előzmény: halaloszto (21690)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.28 0 0 21690

ha leveszed a venti burkolatat, akkor szepen kiprobalhatod hogy korbeforog-e. ha igen, akkor kondenzator.

 

Vajk

Előzmény: vankutam (21689)
vankutam Creative Commons License 2014.03.28 0 0 21689

PEDROLLO  PKm 60  hosszabb szünet után nem indul. A kimenő csonkon keresztül a
járókerék megmozdítható, de rugalmasan mindig visszatér a mozdítás előtti helyzetébe.
Mi a jelenség oka? Van ennek a szivattyúnak valami gumibetétes tengelykapcsolója? 
Hogyan gyógyítható? 

zoliee81 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 21688

Szia!

 

Nekem ZDS van, bevált.

Előzmény: Gyros7 (21656)
fetya1 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 21687

2 telek van egymás mellett, kerítés, kiskapu, nagykapu... Az enyémen van fúrt kút, aknában szivattyú, kiépített csőrendszer a másik telekre is elér. Az aknában levő hidroforral tavaly néha megesett, h elejtette a vizet, és a szivattyú üresben nyomta a levegőt, míg a motorvédelem le nem kapcsolt. Ez mindig akkor történt meg, amikor huzamosabb ideig nem voltam otthon. Anyám a 62 évével nem fog lemászni az aknába, bütykölni, inkább fúratott magának egy másik kutat a másik telken - féláron, mert ugyan az a kútfúró fúrta - és oda teszem a kézi szivattyút. Igen, lehet lamentálni, h nem kell másik kút, mert meg lehet csináltatni a hidrofor rendszert is, de én ezt a kutat beruházásnak is tekintem, amivel növeltem az ingatlan értékét, és ez egy majdani eladásnál növeli az értékét.

Előzmény: köszörűs XXI Che (21685)
Kapocska Creative Commons License 2014.03.27 0 0 21686

Közeleg a 120. évforduló!

 

A „ Jó szerencsét!” köszöntés eredete
A köszönési formák a különböző kultúrkörökben az emberi kapcsolatok alapvető jelképei. A bányászok-kohászok (és erdészek) köszönése kifejezi igen erős összetartozásukat, együttérzésüket, szakmaszeretetüket.
A „ Jó szerencsét!” köszöntés eredete az ókorban keresendő, ekkor a rómaiak „ Fortuna Solutaris” -hoz fohászkodtak (Fortuna: szerencse, sors; Solutaris: hasznos, jó). Erdélyből került ez a köszönési forma a népvándorlás korában a Rajna-vidékre, és itt alakult át „ Glück auf!” -ra, hogy évszázadokkal később a Felvidékre hívott német bányászok ajkán ismét visszatérjen a Kárpát-medencébe. (Ma Szlovákiában a „ Zdar Boh!” köszöntést használják.).Igen sokáig a magyarországi bányászok is németül köszöntötték egymást, csak a magyarosítási törekvések idejében fordította le Péch Antal 1879-ben. Ám a „ Jó szerencsét!” köszöntés általános elfogadása - hosszas viták árán - csak 1894. (ápr. 7.) egy Selmecbányán tartott OMBKE választmányi ülésen történt.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.03.27 0 0 21685

Na De!, Hamár fúrsz, fúratsz egy kutat ami nem kispályás történet, bár merről is nézzük, akkor miért nem lehet szivattyúzni a csíkos fogkrém korszakában?

Előzmény: fetya1 (21683)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.03.27 0 0 21684

Egyszerűen egyszerű :)

 

Előzmény: fetya1 (21683)
fetya1 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 21683

nem atomerőmű, csak 1 egyszerű pumpás kút:) ha nincs villany, vagy mint az én esetemben anyámnak csak arra kell, h megöntözzön néhány virágot, vagy kezet mosson stb, akkor nem fogok villanyt húzni, aknát építeni, szivattyút telepíteni... hanem felteszem ezt, és egyszerűen jön a víz

Előzmény: köszörűs XXI Che (21682)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.03.26 0 0 21682

Egy ilyen kézi pumpa szerelése házilag, ha az ember nem ért hozzá!

Ilyenkor a legjobb amit tehet az ember, hogy: elmegy egy gazdaboltba , megnézi, kikérdezi az eladót, tudni fogja, megveszi, hazaviszi, össze szereli, és rájön, hogy egy elektromos szivattyúnak nincs párja :)

fetya1 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 21681

így igaz. Nekem még van olyan Norton kutam, amit apám vett az említett boltban, és a kopó alkatrészek cseréjén kívül még soha semmi baj nem volt vele, örök darab. A maiakról sajnos már ezt nem lehet elmondani, köszönet érte főleg a sárgáknak. Amikor megláttam a bolt polcán és vizsgálgattam, már az eladó is mondta, h ebből még nem sikerült eladni 1et sem, pedig 2 éve árulják. Marad a régi, kipróbált vas.

Előzmény: Freddy4 (21680)
Freddy4 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 21680

Üdv. fetya1 !                          Bezzeg a "régi szép békeidőkben" még párosával álltak

a szivattyúsboltok kirakataiban a kecses és mives, öntöttvasból készült Norton kézi

működtetésű kútszivattyúk. Igy volt ez Érsekújváron (Nové Zámky) is, a Bednarik szi-

vattyúsbóltban, ahol annó nagyon sokszor megfordúltam. Hiába, eliramlik az Élet  :-)

 

              

 

Előzmény: fetya1 (21679)
fetya1 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 21679

ma elhatároztam, hogy veszek egy kézi pumpás szivattyút, nálunk NP75 néven fut, de a boltban megtekintve olyan gagyi kivitelűnek tűnt (a kiömlő cső durván hozzáforrasztva a hengeres testhez, a kannatartó egy durván kiálló fémcsonk, a csavarok rozsdásan és a görbe furat miatt ferdén állnak, és a bemutató darabot hiába próbáltam lenyomni, nem sikerült), hogy ezért úgy döntöttem, hogy a 22 éves LILA 75 nevű jól bevált szerkezetet újítom fel inkább 60 euróért, minthogy 75ért megvegyem ezt a vackot. Köszönöm oljegnek a hozzászólást, ezt már sokkal egyszerűbb lesz rögzíteni.

oljeg12 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 21678

Lehet alkalmazni.

Előzmény: fetya1 (21677)
fetya1 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 21677

akkor ha golyóscsap nélkül építem be, akkor lehet alkalmazni betonozós - menetesszáras megoldást?

oljeg12 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 21676

Miért kell a kézipumpás kúthoz golyóscsap? Azért van a lábszelep, hogy ne engedje el a vizet. Golyóscsap nem kell.

Előzmény: fetya1 (21675)
fetya1 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 21675

Üdv szakik! Kérlek javasolajatok valami egyszerű megoldást a következőre: van egy 110 mm átmérőjű fúrt kutam - szarsuranntó csőből, 11 m mély, víz a felszíntől 4 m-re. Erre szeretnék egy kézi pumpás kutat rászerelni - anyámnak kell, van egy másik is 10 mre szivattyúval, szóval ne a tegyél rá 1 szivattyút legyen a válasz - pl. lila 75, vagy csak egy sima 1 dugattyúsat. Addig világos, hogy lábszelep, kpe cső, golyóscsap, kút, de hogyan tudom úgy rögzíteni a pumpást, hogy ne dülöngéljen, ne ütődjön neki a cső a kút falának. Gondoltam olyanra, hogy oszlopzsalu elembe belebetonozni 4 menetesszárat, és a kút talpán levő furatokba rögzítem, de akkor nem tudom elzárni a golyóscsappal. Ötlet?

K.Árpi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 21674

Tiszteletem az Uraknak!

Családi okok miatt eladóvá vált a gépem, az alábbi linken vannak róla képek. 06 30 2483517

További szép estét, és jó szerencsét!

 

http://indafoto.hu/kurucza

Kapocska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 21673

Üdv drilling-RIG !
 
Utólag lehet Neked igazad,nem gondoltam,hogy valaki
annyira vizuális típus,hogy az egyik nem működő csövet
felcserélni(sziv.csatl.) a működőre ahhoz rajz v. kép kell.
Üdv

Előzmény: drilling-RIG (21666)
ncis12345 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 21672

Üdv

Még nincsen kút fúrom! Csak tájékozódom! 

Előzmény: Törölt nick (21671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!