Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

hoynos Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1243
Üdv!

Engem érdekelne gumiszőnyeg, vagy homokszínű szőnyeg. Kérlek értesíts ha lesz. Előre is köszönöm!
Előzmény: nacbalamber (1232)
nacbalamber Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1242
Üdv mindenkinek... a szőnyegekre nem igen jönnek a megrendelések, sebaj...majd 4 et teszek egymásra, úgy puhább is... :-D

Szóval az ablakemelő ledjeivel nekem is meggíűltek a gondok, nekem sikerült szétszednem, már sajna többször is, aztán rájöttem, hogy a benne lévő kis panelra vannak ezek ráépítve, ici pici kis ledek, talán, el fogom finni elektromosságoz szakihoz, nem is annyira autóvillamosságihoz, inkább valami tv-rádió szerelőhöz, talán lehet ilyen vagy hasonló ledet bele rendelni, és akkor lehet javítani...egyébként 6000 ért árulnak egy ilyet gondolkodtam hogy megveszem, de aztán úgy döntöttem először a tv szerelő...ha jutottam valamire, akkor írok...





Előzmény: szilvafan (1241)
szilvafan Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1241

szia,

 

hát igen, kellene... :(

 

méghozzá nem is csak a világítással, hanem már a motor beindulással együtt.

 

Én már a műszerfalon lévő 4-est szétszedtem, de nem jutottam előrébb, mert valami LED-szerű apróság van benne hozzáférhetetlen helyen, és nem akartam szétbarmolni. Viszont 1-1 jól irányzott, és megfelelő erősségű ütés a müszerfal tetejére, csodákat tesz :)

de azért ha találsz olyan szakit, aki megjavítja, kérlek, írd meg, mert én is odavinném !

Előzmény: sztan (1240)
sztan Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1240

Sziasztok,

segítsetek, az ablak emelő gombok és az ajtó záró gombok nem világítanak az autómban. Kell ezeknek világítani ha felkapcsolom a világítást?

choppers13 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 1239
Hali!
Köszi a csapat nevében is ,hát azért nagyon rá szerveztünk ,hogy mindenki ott legyen az élmények meg fergetegesek voltak. Az első tali jövőre mint évad nyitó, legalábbis nekünk, a Szántódi kemping buli ami az ideinél komolyabb rákészülés lesz a szervezők meg a mi részünkről is, majd úgy is egyeztetni kell a talik előtt , mert 10 éves a pt jövőre , és biztos külföldön is tartanak talán létszámosabb talit a pt-sek.
Előzmény: nacbalamber (1238)
nacbalamber Creative Commons License 2009.10.24 0 0 1238
Bocs, Peszi, elfelejtettenm gratulálni a sok elhozott díjhoz...GRATULA...Látom a megszokott csapat is ott volt... :-D Akkor biztosan jól éreztétek magatokat...
nacbalamber Creative Commons License 2009.10.24 0 0 1237
Üdv újra itthon Peszi...Örülök, hogy hallok rólad. A képek nagyszerűek...jövőre most még az eddigieknél is nagyobb eséllyel megyünk a talikra, remélem összefutunk valahol. Előre is köszönöm a matricákat..... :-)

Ok, akkor a szőnyegből 1 garnitúrát félreteszek, majd összehozunk egy talit...
Egxóóóyébként most beindult valóban az oldal...
choppers13 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1236
ez igen!;díj;díj 2;indulás haza
choppers13 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1235
hozzávalóka gulyásdíj átadórészvevőkszombat du.
choppers13 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1234
Üdv mindenkinek!
Mivel a távollétetekben voltunk kénytelenek bulizni zegi Forest Camp talin egy pár kép mutatóba, a három nap nagyon jól sikerült , le a kalappal a szervező csapat előtt nagyon jó fejek, jó ötlet volt a pénteki zárt usa autós nap és esti buli. Szombaton az autós felvonulás nagyon korrekt lett a részvét ugye kötelező volt. Délután egykor kezdődött a főzőverseny hat csapat részvételével a menü gulyás volt. A versenyt mi nyertük meg mindenki nagy bánatára , és a legszebb autó díjat, meg a legerősebb pálesz elismerést, hát ez van. megérkezésbemelegítés bulibaegy kis hűsítés
choppers13 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1233
Hali Gábor !
Bő két hónap kinti elfoglaltságom miatt nem jelentkeztem eddig , a matrica ügyben jövő héten megyek elvileg kész. A szőnyegből úgy alakult , hogy egyet nekem is rakj félre, köszi. Olvasom a fórum lassan kész szerelési kézikönyv lesz ,hajrá . Én sokat nem tudok hozzá fűzni , most csináltam a 140-es szervizt , átvizsgálást de nem sok minden lesz elöl a két alsó silent meg a gyári hátsó kipufdob kezd hanyatlani , de szerintem a téli sózást kihúzom vele és majd utána.
Előzmény: nacbalamber (1232)
nacbalamber Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1232
Üdv pt.-sek

Mondom mindenkinek, hogy megkészültek a kárpit szőnyegek a kocsiba, ezek teljesen egyeznek a gyári szőnyeggel..
4 darabről van szó a róluk készül képeket mellékelem.

Amennyiben érdekel valakit egyenlőre berendeltem 4 garnitúrát, Az enyémet elvitték az lett a mint, jó az összes típusba.

Az ára: 6 000 Ft / garnitúra

A szín egyenlőre egyfajta, de igény szerint bővíthető

A vezető oldali szőnyegben belesajtolt műanyag fekete kopásálló gumis-műanyag van, Chrysler felirattal.

A kérdésetekre válaszolok....
Elképzelhető, hogy ha igény lesz rá, még feliratot, (Pt Cruiser) illetve több színt, valamint egy másik, nég vastagabb, finomabb anyagú szőnyeget is gyártatok bele...

Valamint a csomagtértálca ügyében is van haladás, illetve a gumiszőnyegekkel is, de az még a jövő zenéje

Tehát a képek:
ptsifu Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1231

Szia!

 

Hát sajnos a gyertyakábel mint lehtséges hibaforrás kipipálva:-(

Volt már 3. henger kábele a 4 gyertyán aztán az 1 es henger kábele a trafo egyes csatlakozójáról rákötve a 4 es gyertyára..sajna mindig a 4. hengert hozza hibának alkalmanként. Persze a gyertyák is lettek már csereberélve..

 

Az érdekes hogy csak alapjáraton csinálja és csak alkalmanként nem állandó jelleggel. Amúgy pöcre indul hidegben melegben és ráadásul jól is megy a gép 180 körüli végsebesség megvan.

Falsot nem szív ezt már ketten is megnézték. Marad a hengerfejtömítés esetleg vagy beégett szelep stb..

Elvileg most megy kompresszió mérésre az sokmindent elárul majd.

 

Milyen olajat használtok akinek 1.6 os motorja van? 10w40-est vagy 5w -st?

Előzmény: drrencz (1229)
csak john Creative Commons License 2009.10.20 0 0 1230
Az előző kocsimé 400 liter volt. Valahogy nagyobbnak érződőtt. De ebben is elférünk. Rokonlátogatás vidékre, befőttes üvegek nagy mennyiségben, gyerekágy, gyerek cuccai, miénk, gyerekülés, három felnőtt és az apróság. Induzlás után jött a telefon, hogy vigyünk egy kis tekercs hőszigetelő paplant meg pár rekesz vizet. Ha már ott voltunk, az asszony még bepakolt egy nagy kazal gazt is, hogy jól fog mutatni a kertben. Megkínlódtam, de minden befért!
Szerintem a két legnagyobb mutatványa a csomagtartónak az, hogy a kalaptartó asztallá alakítható és bírja súlyt (pelenkázásnál jól jön), illetve az, hogy nem az ablak szintjében van, így ha beteszel oda pár cuccot, kabátot, akkor is zavartalanul ki lehet látni.
Előzmény: JGab (1227)
drrencz Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1229
Szia!
Nekem is volt hasonló problémám.
Ennél a motortípusnál elég mélyen vannak a gyertyák ,
előfordulhat hogy egyszerű gyertyapipa gond van csak.
Nálam sem a gyújtótrafó hibásodott meg,hanem egyszerű gyertyakábel-cserével megúsztam a mutatványt.
Kompressziót mértetek a megálló hengerben?
VECSEY FERIT ajánlom,ő hozta és szerelte a párom Cruiser-jét.{Győrújbarát}
Üdv,Attila.
Előzmény: ptsifu (1223)
2tbt Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1228

Köszönöm szépen

a futóműves válaszod, megnézetem remélem csak be kell

zsírozni és már jó is :)

 

JGab Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1227

A csomagtartó tényleg egy talány.

 

500L-t írnak rá, de belenézve 400-nak sem tűnik. Viszont nyáron mentük a Balatonra, 2 gyerekkel. Úgy volt, hogy a 2-es számú géppel megyünk, ami egy 5 ajtós Focus. Abba befért a babakocsi mózeskosárral, meg semmi más. Átraktam a PT-be, és melléfért még 2 sporttáska, hűtőtáska, pelenkák, gyerekcuccok, +1000 apróbb dolog.

 

Hátul tényleg jó a hely, és az is tuti, hogy magas a hátulja, meg szélesre nyílnak az autók, így könnyű a manókat ki-be pakolni. 

 

Nem hiába hívták a TC-n családi csajozósnak :)

Előzmény: csak john (1226)
csak john Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1226
Helló!

Nekem 2.0 benzinesem van kézi váltóval. A fogyasztása kerek 10 liter, ebben nagyrészt pesti forgalom van klímával.

A Pappas-sal nekem nincs túl jó tapasztalatom, drága lehúzós hely. Ha visszaolvasol pár hónapot, akkor láthatod, hogy mit szívtam a kocsimmal. Az én esetemben egy gusztustalanul elhanyagolt autóról van szó, amit a magyar autóklub kedves munkatársai képtelenek voltak észrevenni. A szívás másik része a hozzá nem értő szervizek miatt volt. Most gyüjtöm a szakirodalmat és szedem elő a szerszámaimat.

Az eddigi tapasztalattal a hátam mögött inkább a 2.4 autómatát választanám (a fogyasztásáról ugyan nincsennek infóim, de a dieselt nem szeretem). Az előző autóm egy 2.0 8 szelepes volt. Ahhoz képest kis fordulaton gyenge, de kiforgatva veszettül megy. Ehhez a típushoz nem illik annyira a sportos kezelés, inkább a csendes cirkálás fekszik neki. A kényelme elfogadható, hátul nagy benne a hely (ezt csak hallomásból tudom :D). A csomagtartó első ránézésre kicsinek tűnik, de eddig még nem kellett otthagynom semmit az út szélén, hogy mindenki beférjen.

A vásárlás előtt nézesd át egy megbízható szerelővel. Az alkatrész árak nem túl olcsók, de ha tudsz előre készülni, akkor jól körülnézve, esetleg külföldről a nagyrészét meg lehet szerezni emberi áron.

Remélem tudtam segíteni és nem ijesztettelek el!
Szép napot!
Előzmény: MrAdam22 (1211)
ptsifu Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1225

Köszi!

 

Nagyon jó fórum! Már végigolvastam én is szinte az egészet hála a google fordítójának :-) (onnan volt az előbb küldött anyag is) sanszos lesz a szelep vagy az injektor, na majd kidrül mert mostmár nagyon utánna akarok járni ennek :-(

Előzmény: JGab (1224)
JGab Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1224
Aki tud németül, annak ajánlom a www.cruiserforum.de -t. Regisztráció után nagyon jól lehet keresgélni a márkatársak tapasztalataiból.

P0304 (és társai)-ra első körben ajánlják a trafó és kábel cseréjét. Ha ez nem segít, akkor lehet még a hengerfejtömítés is. Előfordult még szelep probléma is, az volt a legdrágább....
Előzmény: ptsifu (1223)
ptsifu Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1223

Ebben igazad van de ha valaki esetleg nem szereti ha a középső szellőzőkön jöjjön ki a levegő vagy elég a sima meleg levegő is a szélvédőre mert nem párás az idő csak hideg van akkor felesleges a klíma. Persze ez csak egy alternatív lehetőség, hogy manuaálisan tudd ki be kapcsolni ahogy akarod.. Arrol nem is beszélva ha az asszony vezeti a kocsit az rendszeresen elfelejti a levegő irányzót elkapcsolni a szélvédőről ha már nem szükséges azt megy a klíma orrba szájba ha kell ha nem :-)

 

Másik a dolog!

Az 1.6 os kollégákat kérdezném főleg nem kapot senki még alapjáraton p0304 es hibakódot? Négyes hengerem időnként elmegy  :-( Leveszem a gyújtás és visszateszem utánna megjavul aztán időnként kezdi előről..

Trafóra gyanakodtam de ez megdőlni látszik :-( 

JGab Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1222
De miért jó azt megakadályozni?

A párátlanítás klímával a legkönnyebb, a klímának meg jót tesz, ha időnként télen is bekapcsolja az ember.
Előzmény: ptsifu (1221)
ptsifu Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1221

Ha valakit esetleg érdekel miként lehet megakadályozni, hogy a klíma elinduljon amikor a szélvédőre állítod a levegő irányát itt megtalálja az egyszerű megoldást..:-)

 

Google fordítás:

 

 

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=hu&sl=de&u=http://www.lightbar.de/Technik/Klimaanlage/umbau.htm&prev=/search%3Fq%3Dwww.cruiserforum.de%26hl%3Dhu%26rlz%3D1T4GGLJ_huHU242HU242&rurl=translate.google.hu&usg=ALkJrhj_8pqyt28lRJSpwm0-w1Cf4AlFCw

szilvafan Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1220

 

szia,

 

nincs annak semi baja, gurulj be egy autószerelőhöz, vagy futóműveshez, akinek van aknája  vagy emelője, és ha kis szerencséd van, akkor csak zsírt kell nyomni a megfelelő helyekre, de legrosszabb esetben ki kell cserélni 2 szilentblokkot az elejében.

üdv, gyuri

Előzmény: 2tbt (1219)
2tbt Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1219
Sziasztok
A következő problémám támadt a kocsimmal, ha áthajtok egy nagy úthibán(fekvőrendőr) nyikorgás hallatszik az első futómű felől, szerintetek
mi lehet a baja,ha valakinek volt hasonló tapasztalata kérem segítsen köszönöm
A kocsim 2007-es 30e kmt futott 1.6 classic (aug ig volt garanciája)
Köszönöm a segítségetek
Tamás
JGab Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1218

"Szépek lettek a fjordok!"

 

LOL :DD

Előzmény: Hajma (1216)
Szlartibartfaszt__ Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1217
éééss tökéletesen igazad van, minden rendben működik, és még van is benne logika...


ha nagyon pörgetem nekem is uaz...de igyekszem 2000-2500 között tartani, így rendszerint 740 km mentem 52 liter benzinnel...
Hajma Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1216
Üdv!
Ha a szellőzéskapcsoló párátlanítás vagy párátlanítás és alsó fokozaton van a légkondi automatice elindul.Ha nincs rajt a füttés persze.(a könyvében olvastam, meg tapasztaltam is) A fogyasztáshoz gratulálok, nekem ippeg megáll 10 alatt, pedig nem pörgetem ha nem muszáj...igaz rövid távokat megyek.Ja és a belső keringetés se működik fent említett poziciókban.
Szépek lettek a fjordok!
hajma
Előzmény: Szlartibartfaszt__ (1215)
Szlartibartfaszt__ Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1215


Hell!

Szeerintetek Nyíregyháza környékén hol találok méretpontos gumiszőnyeget?

Tél előtt vajon érdemes políroztatni, védheti a fényezést? ugyanis egyetlen bajom csak a kocsival, h nem metal...

Amúgy 1.6 classic, mostanában többször is mértem, 7,06; 7,01 teljestank...autópálya, hegyi utak, kisvárosok...meg vagy 100km Pest


...hm mégis érdekes, lehet, h hiba még, hogy, ha simán elfordítom a ventikapcsolot akar 1es fokozatba, olyan mintha a légkondi is elindulna, szoval egyszeru szelloztetést még nem tapasztaltam...vkinél hasonló?
JGab Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1214
Megköszönném.
Hétvégén, ha oda jutok, küldök egy privátot, és megbeszéljük a részleteket.

Jó megoldásnak tűnik, pláne, hogy 3 sarokra dolgozom az Üllői úti SKF-től :)

Előre is köszi!
Előzmény: szilvafan (1213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!