Keresés

Részletes keresés

Macika Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21132

Te irtad, 20 másodpercig figyeltél.

 

Mondom, hogy nem érted a leírt szöveget.

Sebaj...

 

Abba belegondoltál, hogy ha 20 mp-ig láttam volna az autót, milyen sebességgel kellett volna érkezzen?

Nem hát.

Hagyjuk, szomorú, hogy nem tudod belátni, hogy mellé ment, tévedtél...

Előzmény: Pitrinkó (21131)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21131

Te irtad, 20 másodpercig figyeltél. Akkor most 1-2, vagy 20? Ha 1-2, akkor nyilván nincs mit tenni. Ha 20, akkor hudesok.

 

Különben, ilyen helyzetben is balraki. Szembejövő elgombáz, igyjárt. Neked jobb légzsák meg kasztni megvéd, semmi baj, kiszállsz, aztán elnézést kérsz tőle, együtt pofánveritek a bunöst, aki neked ment.

 

Ha maradsz, a balfasz seggbetosz - és komoly nyaki gerinc problémád lehet. legjobb esetben.  Inkább egy jobb oldali utközés, mint egy hatulrol torténő csigolyatörés.

 

De persze, jogilag, akkor nem bánt senki, ha nem csinálsz semmit.  Én tuttira a padlogázas menekulést választottam volna. Lehet, emiatt jol megszabálysértenek, kinemszarjale.

Előzmény: Macika (21125)
jó hír Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21130

Kőbányain piros, keresztben gyalogosok...treffen állok...látom, hogy mögöttem jövő nemigazán tud megállni mögöttem...azonnal satu, és...durr... így nem lökött a gyalogosok közé...   benne lehettem volna a tv-ben...

Előzmény: Macika (21128)
jó hír Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21129

áááá....ezt még az aranyos Antal Imre mesélte...amolyan jópofa viccként...nem csodálkoznék, ha lett volna alapja...mint tudjuk a Rottenbillerben(is) bármi megtörténhet...   :-)

Előzmény: Macika (21127)
Macika Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21128

Bizony, mindössze annyit lehet játszani, hogy felmérni pár tizedmásodperc alatt, hogy mi a jobb, ha ÉN fékezek mindvégig (és akkor az autóm eleje TALÁN nem törik össze, talán nem tol bele az előttem állóba, van-e valami érték a csomagtartóban), vagy ha engedem, hogy meglökjön és ezzel csökkentsem az autóm hátuljának sérülését, de ekkor az autóm eleje is törni fog, meg az előttem álló hátulja is.

Sajnos nem olyan egyszerű ez, ahol egyesek elgondolják...

Előzmény: jó hír (21126)
Macika Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21127

Ez tényleg megtörtént????

Hihetetlen :)))

Előzmény: jó hír (21124)
jó hír Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21126

ne hergelld Magad...ott csak ülsz, illetve állsz a féken, és várod a becsapódást...nincs hová menekülni...még kiugrani sem lehet, mert azonnal elütnek...

 

nyugi..

Előzmény: Macika (21125)
Macika Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21125

Leírtam, lassan, érthetően, hogy hol történt az eset. Egy felüljárón. A Rottenbiller utcába leérkező felüljárónál, a Keletinél.

2x1 sáv, záróvonallal.

Aki ismeri a környéket, az tudja, hogy vagy a Rottenbiller egyenesen jövő forgalma jön a szembe sávban, vagy a Dohányból jobbra kanyarodók jönnek, vagy a Péterfiből balra kikanyarodók. Gyakorlatilag folyamatos a szembe forgalom. Oda a kormányt csak az idióták rántanák át, akiknek nincs ki az összes kereke (tudom, vannak szép számmla ilyenek, fohászkodok, hogy ne én találjam szembe magamat egy ilyen állattal).

 

A felüljáró közepén egy bukkanó, ha ész nélkül érkezel, akkor nem látod, hogy mi van a púpon túl, áll-e ott jármű.

Ha áll, akkor kvagyorsan satuzni kell, mert különben összetolod a sort. Na, ezt láttam én a tükrömban, VÉGIG, addig az 1-2 mp-ig), hogy a srác nem érzékelte (ahogy felbukkant a púpon túl), hog yrohadtgyorsan satuznia kellene.

De mondj még okosat, hadd tanuljak, KÉRLEK!

Előzmény: Pitrinkó (21122)
jó hír Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21124

igencsak késő éjszaka egy borízű hang kiszól egy kocsiból, megkérdezvén az út szélén hugyozó kapatos polgártársat...megmondaná, hogy hol vagyok?....hogyne, a Rottenbiller-Dohány sarkán...   köszönöm...izé...de melyik városban?

 

 

na jó, ez egy vicc volt...enyhíteni Macika fájdalmát...

bocs

Macika Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21123

Na, ennyit a szövegértésedről...

Előzmény: Pitrinkó (21119)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21122

Sikerült. Hasonló helyetben, hogy láttam, hogy hátulról a mafla nem tud megállni, és nagy gázzal kislisszoltam előre a másik sávba. (találd már meg a hosszú őt. vagy ha nem használsz ékezetet, akkor ne használj, és legyen o. Kösz.)

Előzmény: Törölt nick (21121)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21121

Értem, tehát ö megindul hátra, akkor nekem elörefelé kellett volna megindulni. Probálkozz vele, majd szolj, ha élesben sikerült.

Előzmény: Pitrinkó (21120)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21120

Ezé regelni egy nikket.....egs. 

Nem tolatni kell. Ugy kell megállni, hogy hagyjál annyit, hogy ELŐRE el tudj menekülni. Eccerű.

Előzmény: Törölt nick (21118)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21119

EBBEN A PILLANATBAN ér mögém egy figyelmetlen autós és belémáll hátulról!

 

Nem tudom, hová a f.szba figyelt a vezető. Végig láttam a tükörben, hogy nekem fog jönni.

 

Nekem eme két állitás nem OK egyszerre, valamelyik tévesnek tűnik.

Előzmény: Macika (21116)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21118

Sok bajnok bazeg. De szeretem az ilyen okosokat. Há mé nem ugrottad át hátrafelé? Vagy mé nem váltál kámforrá?

Hasonloan törtek össze engem is egyszer. Csak ott ö állt elöl, én utána. Én is láttam, hogy kigyulad a tolato lámpa. Dehát most kezdjek el vadul kitolatni oldalra, mint a hülye, mert hátha belémjön? Aztán belém is tolatott. És detto mindenki ezt fujta két hétig, mert mikor láttad, hogy indul be kellett volna vágni hátramenetbe és eltolatni elöle. Persze az észkombány az mind olyan volt, akinek azért kell a kormány, hogy 60-nál tudjon valamibe kapaszkodni.

Előzmény: Macika (21116)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21117

Ja, valamelyikünk nem érti.

 

 Nem tudom, hová a f.szba figyelt a vezető. Végig láttam a tükörben, hogy nekem fog jönni...

 

Ez nekem azt jelenti, hogy végig láttad, és nem tettél semmit. Valamit biztos tettem volna, padlógáz és ki valamelyik mellettem lévő sávba - a szembesáv valszleg üres, ha piros volt, ha volt melletted másik sáv, az valszleg nem megoldás, mert nyilván azok is álltak. A szembesávba átmenni az joeséllyel zárovonal, de kinemszarja le ilyenkor. Meg amugyis.

Előzmény: Macika (21116)
Macika Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21116

Vagy én nem értem, amit én leírtam, vagy Te nem.

20 mp-e állok a sorban, piros a lámpa (nemsokára fog váltani).

EBBEN A PILLANATBAN ér mögém egy figyelmetlen autós és belémáll hátulról!

 

Mondd, mit rontottam el, mit csináltál volna jobban? Azt nem fogadom el jó válasznak, hogy otthon maradtál volna az autóval! :)

Előzmény: Pitrinkó (21114)
Macika Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21115

Tizenx-dik voltam a sorban, a Rottenbiller felüljárón volt, pont a buckán túl, ahol 6-22h-ig áll a sor, amióta az M4-et építik.

Rosszkor voltam rossz helyen sajnos...

Előzmény: Pitrinkó (21111)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21114

Ja, ez nyilván. de 20 mp alatt el lehet dönteni, hogy át lehet-e slisszanni, vagy másik sávba el lehet-e menni, vagy akár egy kézifékessel (fronthajtás) vagy padlogaz drifttel (hátsohajtás) akár meg is lehet fordulni. lehet , nem jön össze, de legalább probáltál valamit, és nem bénán meredten nézted a tükröt, hogy jajj, nekemjön. Mindig van jobb megoldás a semminél.

 

Legrosszabb esetben is sokkal jobb elmesélni a haveroknak a kocsmában azt a történetet, hogy én mindent megprobáltam, de lehetetlen volt, mint azt, hogy meredten néztem a tükörbe, és nem tettem semmit. Legalábbis az én haverjain ilyenek, bár tény, kétlem, hogy Macika és én haverjaim között lenne átfedés.

Előzmény: Törölt nick (21113)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21112

Mondjuk nekem is, a KÖBE után, azt elvből nem, uniqa az inkább. Az lesz.

Előzmény: BoGar (21109)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21111

20 mp-e álltunk pirosnál, én utolsóként. Nem tudom, hová a f.szba figyelt a vezető. Végig láttam

 

Esetleg, nyomhattál volna egy padlogázt, és elmenekulhettél volna. Ha már láttad, hogy jön, 20 mp sokmindenre elég. Padló, és valamerre el. Kivéve persze, ha alagutban vagy, ott nehéz.

Előzmény: Macika (21107)
Macika Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21110

Nálam a KÖBE jött ki 10.800/év-re, de ehhez hozzá kell tenni ugye az éves tagsági díjat is (amiről érdekes módon HALLGATNAK!)

 

A következő a WABARD lett, 11.300 Ft/év-vel, ő lett a győztes. Voltam már náluk egyszer korábban, csak elborult az agyuk és egyik évről a másikra 160%-os árat adtak meg. Mentem is tőlük.

Előzmény: BoGar (21109)
BoGar Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21109

Nekem most az Uniqa jött ki legolcsóbbra, kb fél éves díjat megspórolhatok.

Előzmény: Pitrinkó (21099)
BoGar Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21108

Akkor meg azt is kéne írnia a szabálynak: "Légzsákkal rendelkező autóba gyermekülés nem helyezhető, sak ha a légzsák kiiktatásra került." De ilyen nincs benne. Szóval a feltételezéseket hagyjuk meg a mesemondóknak.

 

Viszont arra még nem kaptam választ, mi a különbség a közbevetős, meg a nem közbevetős mondat között az értelmezésedben.

Tőlem nem, de mástól már kaptá rá választ. Legyen elég annyi.

Előzmény: Byk001 (21084)
Macika Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21107

2010. ápr. 1-jén jöttek belém hátulról, kb. 20 mp-e álltunk pirosnál, én utolsóként. Nem tudom, hová a f.szba figyelt a vezető. Végig láttam a tükörben, hogy nekem fog jönni...

KÖBE-s volt az illető.

Kitöltötte a papírt, ragaszkodtam a rendőri intézkedéshez, mint mindig, azután leadtam az autómat a legközelebbi szerződött partnernél és 6 nap múlva felvettem megjavítva (nem volt túl nagy sérülés, de lakatolni és fényezni is kellett).

Ennyi volt.

 

Ha nem néztem volna meg tüzetesebben a kitöltött papírt (de hát aláírtam, tehát megnézem tüzetesen, ez alapszabály), akkor azt se tudnám, kinél volt a biztosítása.

Előzmény: Pitrinkó (21099)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21105

Izé, a visszamenőlegesség manapság nem akadály......

Előzmény: Törölt nick (21104)
jó hír Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21103

2400/év

Előzmény: Pitrinkó (21102)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21102

Allianz pár ezer pénzé ezt meg is igéri. De lehet, más is.

Előzmény: Trebitsch (21097)
jó hír Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21101

köszönöm, számomra tanulságosak a hozzászólásaitok...

 

...a mostani biztosítómra nagyon büszke vagyok...a kis befizetésecskémből ott van (majdnem)az összes forma1-en...... ma is figyelni fogom...mennyibe fáj(hat) az nekem(is)...      ....jó,jó,  tudom, ez kisstílű szarrágás...

 

 

az itt beírók valamennyien tudják, hogy mennyi balesetet előzünk meg az odafigyeléssel, a kényszerű lemondással az elsőbbségről, stb...jutalomfalat: B10

 

 

Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.13 0 0 21100

Csak félig rontottad el. A Soproni, az simán trademark igy ahogy van, csak sör. Miskolci sörről (hu de fasza vagyok, hogy mondat elejére irtam:) nem tudok.

Előzmény: Trebitsch (21098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!