Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2010.09.08 0 0 7370

    "kéménytesten belüli 2 füstcső engedélyezett"

 

 

Ez milyen engedély alapján van így  ?

 

 

 Vannak kémények amikben három füstcső is megy !!

Előzmény: Dockworker (7367)
Dunit Creative Commons License 2010.09.08 0 0 7369
  Nem árt néha viccelődni  !
Előzmény: Dockworker (7367)
cseik Creative Commons License 2010.09.08 0 0 7368
.
Dockworker Creative Commons License 2010.09.08 0 0 7367

Dunit.... ez még viccnek is rossz volt. A kéménytesten belüli 2 füstcső engedélyezett de ezt úgyis szakember vitelezi ki akinek a szakvéleményt is kell biztosítani tehát gond maximum a bekötésekkel és a tisztító ajtók elhelyezésével lehet. Bár én csekély tapasztalattal rendelkezem de a meglévő kéménytest bélelésére szavazom plusz mellette egy szerelt kémény kiépítésére.

 

üdv:

 

D.W.

 

u.i.: www.kemenylegenyekkft.hu

cseik Creative Commons License 2010.09.08 0 0 7366
ezt meglátná gázművek dolgozója, kifelé menet már zárná is le főcsapot :(
Előzmény: Dunit (7364)
cseik Creative Commons License 2010.09.08 0 0 7365

elvben lehet és méretek alapján talán lehetséges is két füstcsövet felvinni benne. vegyes 16 cm-es legalább, a gáz méretezéstől függően illetve a kazán kilépő füstcsőméretétől függően (készülék után már nem szabad szűkíteni) 8-14 cm. ehhez hozzájönnek a füstcsövek védőtávolságai (tűz- és diletáció) amit bele kell még számolni. (ezek 1-5 cm közötti távolságok kéménytipustól függőúen) viszont lehet ovális egy kicsit a cső. ennek pontos méretét nem tudom h mennyire, de minden kéménycsőnek engedélyében meg van határozva h mennyire térhet el a kör-keresztmetszettől.

Előzmény: _Zsolesz_ (7362)
Dunit Creative Commons License 2010.09.08 0 0 7364

  Speciel én a következő képpen csinálnám:

 

 Ebben a  bő járatban menne a gázkazán fém kéménye és a maradék helyen a vegyes fűstje csak úgy szabadon. Csak kimegy a  füst  !

Előzmény: _Zsolesz_ (7362)
Dunit Creative Commons License 2010.09.08 0 0 7363

 Akkor csak van,  csak nagyon ritka.

  A kisméretű tégla mérete 12,5 cm, és mivel kivülről nem vakolják a kéményt - igaz csak fent -  53 - 25 = 28, de belülröl  vakolják , így  kerek 50 cm.

 

 A szabályt kérdezd a seprőktől !

 

 

 ,

Előzmény: _Zsolesz_ (7362)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2010.09.07 0 0 7362
Hello!

Belülről még nem mértem meg a kéményt, mert macerás hozzáférnem a tisztító ablakhoz, de a külső befoglaló méretek (mivel egy homlokzathoz kívülről hozzáépített kéményről van szó, így meg tudtam mérni): 53x53cm.

Mivel a kisméretű tégla legalább 10 cm (lehet, hogy 12 cm, ezt nem mértem meg) széles így max 33x33cm a belső kürtő (mínusz amit a kátrány/korom, ott hagyott malter levesz. Idővel majd mérek egy pontosat is persze, de a kérdésemmel alapvetően azt szerettem volna eldönteni, hogy egyáltalán szabályos-e ilyet csinálni. Mert ha nem akkor nem is méregetek! :)

Üdv': Zsolesz
Előzmény: Dunit (7359)
cseik Creative Commons License 2010.09.07 0 0 7361
sohase mond, hogy soha ... :)
Előzmény: Dunit (7359)
cseik Creative Commons License 2010.09.07 0 0 7360
Előzmény: Dunit (7358)
Dunit Creative Commons License 2010.09.07 0 0 7359

     "Ha van elég hely az épített kürtőben, akkor beletehető két cső (két kazán van: egy vegyes-tüzelésű és egy gáz)?
"

 

 Az kizárt, hogy egy háztartási kéményben erre hely legyen  !

Előzmény: _Zsolesz_ (7353)
Dunit Creative Commons License 2010.09.07 0 0 7358

  Tévedés !

 

 A központ az Eötvös u. ban a  VI.kerben van.

 Ott a terv felülbirálati és műszeres részleg van  !

Előzmény: cseik (7357)
cseik Creative Commons License 2010.09.07 0 0 7357

jaja, ott van a kéményseprő központ.

 

elvben igen :) hisz ez a dóga

Előzmény: vt75 (7355)
halaloszto Creative Commons License 2010.09.07 0 0 7356
a rakospatak utcai ceg, az a kemenyseprok.

vajk
Előzmény: vt75 (7355)
vt75 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 7355
("ha ez a doksi megvan, akkor kéményseprőknél ezt kell véleményeztetni (ez helytől függően 5-8e ft) és ha megvan és ok-s, akkor ezt ha benyújtod az önkorinak a bejelentéskor, akkor elvben tervezői nyilatkozat sem szokott kelleni."

nekem a ker-i seprők aszonták, hogy amíg nem viszek papírt valami rákospatak u-i cégtől, addig szóba sem állnak velem...+ a kéményseprő képes értelmezni egy műszaki v bármilyen metszet rajzot? :))

Előzmény: cseik (7350)
KalásziM Creative Commons License 2010.09.03 0 0 7354

  Természetesen mindenki ott köt be ahol akar - a szabályok keretein belül.

 

 De az a  180 -as magasság nem egy extrém dolog.

 Ezt a kályhát konkréten nem ismerem, de úgy általában  - 60cm és 1 m-e magasságban jönnek ki a csonkok.

 Az a további csőszakaszon csak plusz hőt ad le.

  A meglévő nyilást meg egy szabványos dúgóval lehet lezárni, nem kell nyomban falazni.

 A járatos kémény stucnihoz korábban árultak dúgót is. hogy ma mi van nem tudom, kivéve a csillogó villógó koracél tisztító nyilást - ajtót.

Előzmény: Elemi Koczka (7351)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2010.09.03 0 0 7353
Szervusztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következő témában:

- kisméretű téglából épített kémény kürtőjébe a béléscsövezés milyen árkategóriában mozog (ezt méterben mérik; pl. xE Ft/m)?
- Ha van elég hely az épített kürtőben, akkor beletehető két cső (két kazán van: egy vegyes-tüzelésű és egy gáz)?
- Milyen átmérővel szokás/kell a béléscső esetén gondolkodni vagy ez alapvetően kéményméretezés kérdése, hogy a megfelelő huzat meglegyen?


Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv': _Zsolesz_
gmkiev Creative Commons License 2010.09.02 0 0 7352
Be kell fódatni a meglévőt és lentebb beépíttetni egy derékszögű csatlakozót. Aztán abba egy szűkítő és mehetünk bekötni!:))))
Előzmény: Elemi Koczka (7351)
Elemi Koczka Creative Commons License 2010.09.02 0 0 7351
Sziasztok!
200-as Schiedel kéménybe pellet kályha hogyan köthető be?
Kb. 180-on van egy 45 fokos bekötése, de természetesen ha nem muszáj nem vinném föl addig a pellet kályha 80-as füstcsövét.
Ja és a régi nyílással mit lehet kezdeni?

Köszönöm:

Koczka
cseik Creative Commons License 2010.09.02 0 0 7350

ára 10-100e ft között bármi lehet.

 

egy ilyen doksi, hogy megfeleljen kéményseprőnek és aszondja h ok, általában áll egy alaprajzból (alaprajzrészlet) ahol a kémény épül, 1 metszet amin látszik a kémény h milyen szerkezeteken halad keresztül és ha  a metszeten nem jelölhető akkor homlokzati nézet azért, hogy látszodjon a kémény-gerinc viszonya illetve az esetleges nyílászárók-kémény viszonya, és egy műszaki leírás amiben benne van kémény szerkezete, alsó és felső tisztíthatóság módja és helye, készülék bekötésének helye, készülék fajtája (nem tipus, hanem pl. 5 kw fa tüzelésű kályha)kitorkollás megközelíthetőségének módja, ill ami még a konkrét esetben szükséges. ha sűrübben beépített terület, akkor lehet h kell helyszínrajz és a szomszédos ingatlanokat (épületeket) is jelölő nézet annak igazolására, hogy a kitorkollásra érvényesül a 10 fokos kúp szabály. (vagyis a kitorkolláshoz rajzolt, a vízszinteshez viszonyított 10 fokos vonal által meghatározott kúpfelület felett szomszédos építményrész nem lehet)

 

ha ez a doksi megvan, akkor kéményseprőknél ezt kell véleményeztetni (ez helytől függően 5-8e ft) és ha megvan és ok-s, akkor ezt ha benyújtod az önkorinak a bejelentéskor, akkor elvben tervezői nyilatkozat sem szokott kelleni.

 

--- ez a tipusú "tervezés" egy nem szabályozott kérdése (hm megint egy...) az építésijognak. de építész minden féle képpen megteheti ----

Előzmény: eastside- (7344)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.09.02 0 0 7349
Legegyszerűbb ha felmész az http://aranyoldalak.hu -ra, Mit keres? -hez gépész, mellé meg a település ahol lax, vagy környező nagyobb település.
Az eljárás egyéb költségeiről pedig érdeklődj a helyileg illetékes építésügyi hatóságnál és a kéményseprő-ipari szolgáltatódnál.
Előzmény: eastside- (7348)
eastside- Creative Commons License 2010.09.02 0 0 7348
Köszi a tapasztalatokat! Nem Úri huncutságból de ennél "hivatalosabban" szeretném megoldani a dolgot. Tudod szomszéd öreg néni aki mellesleg polihisztor... az első hetekben fura volt hogy senki sem köszön neki az utcából így pár év után már értem. Valaki a forumról nem foglalkozik véletlenül ilyesmivel?
Előzmény: Dunit (7347)
Dunit Creative Commons License 2010.09.01 0 0 7347

 Látod jó messzire visszamentem !

 Tehát : ha szerelt kéményt akarsz válaszd ki a megfelelőt - némi műszaki segítséggel, rendeld meg, majd építesd be.

És ezután  álcázd !

 Csak a tető felet kell némi tégla imitációval, bent is illik burkolni valamivel  és mond: az azóta ott van amióta a ház áll. Ha kémény nélküli, peched van. Akkor is ha  gázra kell- ott más is közre működhet.

 Más tüzelésnél : mond a seperőknek nem kell tísztítani, ők örömmel elfogadják. Ja a díjat természetesen fizetni kell.

 

 

 

 "ha valaki felvilágosítana hogyan megy ez mostanság."

 

 A fene tudja, de tiz éve volt egy mókám. Szintén szerelt kéményt szerettem volna.

 Gondoltam : megveszem, felállítatom, de nem így ment.

 Építési engedély kellett volna terv alapján.

 Addig a seperők szóba se álltak velem. (Nekik nem a kémény volt a fontos hanem a papírok.) Így a gázos engedély se volt meg addig.

 De mind ez hab a tortán: még emmissziós számítást is kértek volna.

 Na montam, elmentek a  ' csába.

 Aztán lett egy 6 kW-os konvektor az ablak alatt, ami senkit nem zavar azóta se.

Előzmény: eastside- (7272)
Dunit Creative Commons License 2010.09.01 0 0 7346

 Ami korábban le van írva : az a bürokráciának szól - így kell csinálni !

 

 

 De a kérdésedre :

 

 

  Tudom hogy lehet csilli-villi doksit csinálni meg olyant is ami a lényegre koncentrál én az utóbbit szeretném.

 

 Minden terv a lényegre koncentrál, csak más és más szempontól vannak.

 Vannak un. kiviteli tervek, munkaközi tervek stb. A lényeg, hogy egyértelmű legyen. Tehát a megrendelő, a kivitelező, a szaki nagyjából ugyan azt csinálja mint az elképzelés.

 Viszont ez sokszor nem jön be !

Előzmény: eastside- (7344)
Dunit Creative Commons License 2010.09.01 0 0 7345
 Attól függ mennyi munka van benne és mi célt szolgál  !!
Előzmény: eastside- (7344)
eastside- Creative Commons License 2010.09.01 0 0 7344
Hú! Köszi az infókat. Csinált már ilyent valaki mostanában? Egyébként egy tervdokumentáció készítés mennyit kóstál. Tudom hogy lehet csilli-villi doksit csinálni meg olyant is ami a lényegre koncentrál én az utóbbit szeretném.
Előzmény: cseik (7343)
cseik Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7343

de szétszort vagyok :(

ez természetesen nem Korm. hanem ÖTM rendelet

Előzmény: cseik (7342)
cseik Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7342

bocsi, ez még lemaradt:

 

a 37/2007. Korm. r. 5, sz. melléklete (építési engedélyezési domunentáció tartalmi követelményei)

 

13. Bejelentéshez szükséges építészeti-műszaki dokumentációnak az alábbiakat kell tartalmaznia:

a) emberi tartózkodásra szolgáló helyiséget tartalmazó új építmény építésekor

aa) a 9. pont a)-c) és j) alpontjában foglaltakat értelemszerűen,

ab) egy jellemző metszetet,

ac) alaprajzot,

b) emberi tartózkodásra szolgáló helyiséget tartalmazó meglévő építmény átalakításakor, bővítésekor, felújításakor, korszerűsítésekor, helyreállításakor értelemszerűen

ba) a 10. pont a) és k) alpontjában foglaltakat,

bb) egy metszetrajzot az átalakítással, bővítéssel érintett építményrészről,

bc) alaprajzot,

bd) tervező által készített helyszínrajzi elrendezést a telek beépítettségi mértékének változása esetén,

c) emberi tartózkodásra szolgáló helyiséget nem tartalmazó műtárgy építésekor, átalakításakor, bővítésekor, felújításakor, korszerűsítésekor, helyreállításakor értelemszerűen

ca) a 12. pont a), d) és e) alpontjában foglaltakat,

cb) tervező által készített helyszínrajzi elrendezést a telek beépítettségi mértékének változása esetén,

d) az 1. melléklet IV. oszlop 9. sorában meghatározott építési tevékenység esetén a kéményseprő-ipari közszolgáltatóval egyeztetett vagy építésügyi műszaki szakértő által ellenjegyzett, a tervezett megvalósítás szakszerűségét igazoló dokumentumot,

 

Előzmény: cseik (7341)
cseik Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7341
szerintem tök egyértelmű....
Előzmény: cseik (7340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!