Keresés

Részletes keresés

Pontikos1 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 270

Ezt most még senki nem tudja neked megmondani. A menetidő kb. 5-5.5 óra, pont annyi, mint a tavaszi/téli időszakban. ;-) Korábban heti három hajó volt, most kettő van, a jövő még titok. :) Tájékozódásként érdemes megnézni a most aktuális menetrendet - volt, hogy az maradt nyárra is, de erre nem lehet 100%-ban alapozni.

A repülő napi szintű összeköttetést nyújt a két sziget között (ált. napi két járat, ára a komp duplája) - ha esetleg a komp majd nem illeszkedne az elképzeléseidbe.

Előzmény: tök jenő (269)
tök jenő Creative Commons License 2014.03.13 0 0 269

Sziasztok!

 

Mivel még sehol a nyári hajó menetrend Karphatos - Rodosz útvonalon, ezért itt érdeklődnék. 

 

Mikor és milyen gyakran jár hajó a két sziget között? Mennyi a menetidő? Köszönöm a válaszokat!

 

 

Pontikos1 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 268

"60 perc Görögország" - Karpathos.

Érdemes végigmazsolázni a többi részt is.

Pontikos1 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 267

Szívesen, hátha hasznos lesz másnak is!

Előzmény: bazidzsó (266)
bazidzsó Creative Commons License 2013.07.04 0 0 266

Köszönöm a linket, már beillesztettem az oldalaimra.

Előzmény: Pontikos1 (265)
Pontikos1 Creative Commons License 2013.06.30 0 0 265

A szigetre készülőknek, és autót nem bérlőknek helyi buszos oldal (angol nyelvű).

Homer__ Creative Commons License 2013.06.10 0 0 264

hoppsz ez egy ezeréves hozzászólás volt.

mea cupla

Előzmény: Homer__ (263)
Homer__ Creative Commons License 2013.06.10 0 0 263

Hello

 

hasra ütött árakat írsz.  ne vezess félre másokat.

-wizz jegy Rodoszra idén egyszer sem volt olcsóbb mint 45 ezer / fő.   De általában 50 felett volt. Ráadásul ez az ár feladott csomag nélkül értendő.

 

-Rodosz - Karpathos komp: a legolcsobb ANEK Prevelis neveű kompja.  1 fő egy irányba 20 euro.  és nem 20 euro / 2 fő odavissza ahogy írtad. hanem 80 euro.

ennél csak drágább hajók vannak.

http://web.anek.gr/anek_prod/pdf/PriceLists/Fares_300_en.pdf

 

 

80 euros /2fő / hét szállásra nem is reagálok.

 

 

 

Előzmény: FLaci (12)
Pontikos1 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 262

Negyed órás film az olasz rai3 tévécsatornán a Dodekaniszoszról (benne 5 perc Karpathos is - a végén).

kraszimre Creative Commons License 2012.09.11 0 0 260

Görög szigetek Karpathos Island a Smaragd sziget

Csak magaslatokban tudok erről a szigetről beszélni vagy írni.Annyira természetes magával ragadó és és és... mindenben nekem a legszebb Görög Sziget.

Repülővel érkeztem Rodoszra,délelőtti órákban a Komp ami hajnali 1 órakor indult még ugyancsak messze volt.

Felültem Rodosz Óvárosába tartó első buszra és belevetettem magam a forgatagba. Első dolgom azonban egy Finom Gyros és egy Mythos sör volt.

Jól lakva, ódon macskaköves utcákon sétálva teltek az órák,éjfél magasságában elindultam a kikötő irányába. Már várakoztak páran a kompra várva,kevés turista,inkább helyiek.

 

Jó 4 órás késéssel meg is érkezett a komp,5 óra utazás várt még rám,így elszunyókáltam a fedélzeten. Sajna jelen pillanatban másképp nem lehet eljutni ide,van egy fapados járat  Thesszaloníki-bölnekem az

időben nem felelt meg, illetve Athénból Közvetlen járat de az nem túl olcsó.

Görög szigetek Karpathos Island a Smaragd sziget

Tehát megérkeztem a szigetre, irány az első motorbérléssel foglalkozó iroda,nem kellett messzire mennem a kikötővel szemben volt. Itt rengeteg étterem,kávéző,kisebb hotel és üzletek voltak. Minden szigeten ahol jártam ez volt nekem az információs központ itt kerestem szállást,kaptam térképet és minden helyi infót megtudtam amire szükségem lehetett.Irány a szállás ami a kikötő feletti utcában volt potom 25 Eurot kértek érte éjszakánként,reggelivel. Nem kell sokat várni a Görög, kisebb szállások étkezéseitől,jobb ha te oldod meg,azt gondolom mindent elmondtam erről.

Első nap nem mentem túl messzire a főváros ami inkább egy kisebb vidéki település,hosszában nyúlik el,mögötte a sziklák vannak, így fölfele talán 3 utca.

Tengerpartja inkább apró-kavicsos,mint homokos,itt vannak a sziget elegánsabb szállodái,bárjai,ha valaki csak ennyit lát a szigetből akkor csalódás fogja érni.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodecanese szigetek legszebb,legdélibb szigete Karpathos.

Görög szigetek Karpathos Island a Smaragd sziget

Második nap elindultam déli irányban körbejárni a szigetet motorommal,a reptér környékén olyan szembe széllel találtam magam,hogy tövig húztam a gázt a mutató még is csak 10 km/ó-t mutatott,itt a reptér környékén nem nagyon vannak szállások,illetve mégis  mert a legelvakultabb,szörfösök,wakeboard-ossok mekkája ez.

Személyautóval Németek,Szlovénok,Angolok tanyáztak itt egész Európát végigautóztak ezért a szélért. Egy szakaszon nem volt aszfalt,de ez engem csöppet sem érdekelt. Beértem Arkassa településre,itt inkább sötétszürke a tengerpart viszont homokos.

Tovább indulva a sziget belsejébe,váltakoztak Fenyő, Olajligetek és mindenhonnan gyönyörű kilátás nyilt a tengerre.

 

 

Következő nap irány az északi rész,itt csodás tengerpartok vannak,szép sorban: Achata, Kira-Pinaggia,Ag.Nikolaos,stb.

A panoráma út ami a tengertől 300-600 méterre található,leszakadó sziklák,szirtek jellemzik,néhol csak 4x4 -es terepjáróval tudsz közlekedni.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Ha leérsz a tengerhez csodát fogsz látni mintha a Földi Paradicsomban járnál,hófehér homok,apró-kavics ,elképesztő színekben pompázik a tenger,az ég az olyan kék amilyennek lennie kell,tavernákban hideg kávé,sült hal illata keveredik a tenger sós illatával. Itt van Kira-Pinaggiában,véleményem szerint a legszebb tengerpart,bár nem sok különbség van köztük. Faluban 2 taverna,egy vegyes bolt, 6-8 ház és egy Panzió van, ideális nyaralóhely,már aki szereti a csendet.

Görög szigetek Karpathos Island a Smaragd sziget

Összességében egyik legnagyszerűbb nyaralásom kezdete volt ez a sziget. Azoknak ajánlom akik szeretik a tökéletes csendet,nyugalmat,természetes környezetben szeretnék tölteni pihenésüket.

Drága a sziget, mivel mindent be kell hozni, amit a természet nem ad meg nekik,erre számítani kell.

Aki kicsit bulizós helyet keres az a következő beszámolómban nem fog csalódni,jön Rodosz,Kos és a többi Dodecanese sziget.

 

Ide kattintva az oldalon található videóban mindent részletesen megtudsz.

geodo1 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 259

ha érdekelne valakit: íme, egy ródosi és karpathosi élménybeszámoló. picit hosszú, attól tartok.:)

 

http://www.hellasz.hu/beszamolok/1/id/1899/rodos-karpathos-szal-vagy-karpathos-rodos-szal

dracoo25 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 258

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

bazidzsó Creative Commons License 2012.06.28 0 0 257

Mint írták több kombináció is létezik...

Én alapvetően az autóval + komphajóval való utazást részesítem előnyben, bár az kétségtelen, hogy ez a legidőigényesebb:

2010 Karpathos-Rhodes

Anek-Lines

 

De esetleg lehet repülővel is utazni:

Lauda Air

SmartWings

 

Szállásban is van pár tippem, mi itt voltunk:

Roses Studios

de van ingyen kemping is:

Pine Tree Studios

 

Előzmény: dracoo25 (255)
geodo1 Creative Commons License 2012.06.27 0 0 256

Két formában lehet eljutni sztem, és azoknak is van egy-egy alpontja.:D

 

1. repcsi athénig az aegean-nal, onnan pedig közvetlen járat az olympic-kel.

 

1/b: athénból hajóval, nagyságrendileg húsz óra kb.

 

2. wizz-zel rodosz, és onnan olympic-kel átrepülni.

 

2/b. rodoszról hajóval, 5 óra.

 

szállás van doszt, mindenkinek más a jó, más környék, más igények. 30-40 eurótól igen széles a választék.

Előzmény: dracoo25 (255)
dracoo25 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 255

Sziasztok!

 

 

Tud valaki tippet adni, hogy milyen utazási formákban (repülő,hajó stb) lehet eljutni Karphatosra, ha egyéni szervezéssel mennénk? 2 hétre - 10napra mennénk augusztus végén. Esetleg lenne valami jó tipp szállásra is?

 

 

Köszi előre is!

xoyox Creative Commons License 2011.10.10 0 0 254

A Karpathos - hoz " közeli " TILOS szigeten voltam, leirast itt olvashatjatok.

http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=178&postdays=0&postorder=asc&&start=15

a masodik oldaltol  ( ha valakit egyaltalan erdekel )

bazidzsó Creative Commons License 2011.09.29 0 0 253

Előre is köszönöm a hotelleírást!

Igen ez eléggé kényes kérdés, hogy több turista vagy inkább a természet érintetlensége a fontosabb. Egyelőre Karpathoson még bőven az utóbbi érvényesül és véleményem szerint sok tartalék van a szigetben. Ami nem jelenti azt, hogy felelőtlenül lehet bánni az erőforrásokkal, de okosan, jól beosztva igenis sokáig fenn lehet tartani ezt az állapotot.

Előzmény: Pontikos1 (252)
Pontikos1 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 252

Szia!

Jól emlékszel, a Coraliban voltunk, írok majd róla pár sort.

Élménybeszámolózni nem szoktam, főleg, hogy sok mindent elmeséltek már előttem itt és a hellasz.hu-n is, de persze mindenkinek szívesen segítek (ha tudok), ha valamire nem talál választ, vagy valamiben bizonytalan.

Én őszintén remlélem, hogy visszatérek még hamarosan, csodálatos sziget, és bízom benne, hogy a megélhetésükhöz elengedhetetlen turizmus nem teszi tönkre a báját, érintetlenségét. Kérdés, sikerül-e megóvni? Majd kiderül pár éven belül.

Előzmény: bazidzsó (251)
bazidzsó Creative Commons License 2011.09.29 0 0 251

Szia!

Akkor Ti is azt kaptátok, amit kb. előre várni lehetett a szigettől: nagy nyugalom és csodálatos tájak. Nem elhanyagolható szempontként, még rendkívül tiszta és rendezett is Karpathos. Ha jól emlékszem, akkor Ti a Coraliban voltatok? Ha ebben, akkor megkérnélek, hogy írj róla pár dolgot a Szállásértékelő oldalamra, ha másikban, akkor készítek neki egy kategóriát.

Persze, ha van kedved és időd, akkor írhatsz élménybeszámolót is, amit szívesen megjelentetek a Rodosz-Kos-Kartpahos oldalamon. Karpathosról ugyis még csak az enyém van fenn és jól jönne egy olyan utazó leírása, aki másképpen utazott és másképp járta be a szigetet.

Köszönöm!

Üdv :)

Előzmény: Pontikos1 (250)
Pontikos1 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 250

Sziasztok!

Köszönöm a sok segítséget. Sajna haza értünk mi is, és nálunk is a dobogó tetejére ugrott a sziget.

Busszal-gyalog közlekedők: még ha Lefkosban is laktok, felejtsétek el az olymposi és 3 strandos szervezett kirándulást, magánúton, töredék pénzért megoldható. Olymposba heti kétszer van menetrendszerinti busz (Pigadia-Arkassa-Finiki-Lefkos-Olympost-Diafani útvonalon), Lefkosból 8.60 a retúr jegy, pont annyi időt lehet Olymposban tölteni, mint a hajósok, és ugyanúgy van lehetőséged lemenni Diafaniba is.

Pigadiábül pedig 9.30-kor indul egy kishajó Kyra Panagia-Appela-Achata útvonalon, 15 euró, érkezés 17.00-kor. Busszal abszolválható. Az irányadó menetrend mindig Pigadiában van, nekünk semmi problémánk nem volt, de nem árt előző nap rákérdezni, nincs-e változás (főleg főszezonon kívül).

Remek szupermarket a buszállomáshoz közel, egy pékséggel szemben Pigadiában.

Ha bárkinek lenne konkrét kérdése, hajrá! :)

múmia52 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 249

 

Fúúúúúúúúúúj!!! De jó Nektek!!!

Nem is lenne kedvem menni!!:D:D:D!!

Inkább egy munkahelyen hallagatom a kollégák butaságait! Meg a főnökökét!!

 

Ami vígasztal, jövő héten a müncheni Sörfesztre megyek! Ez azért megint nem rossz,program! Bár tenger nincs, de...tengernyi sör lesz!!!

Megtöröm a hétköznapok egyhangúságát!

Jó utat! Pihenésre lesz alkalom! A hely adja magát!

Előzmény: Pontikos1 (248)
Pontikos1 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 248

Köszi-köszi! És még egyszer mindent köszi!

Majd keddtől ázunk. :)

Előzmény: múmia52 (247)
múmia52 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 247

Bocs, csak most néztem meg!

Busz jár a falucskán keresztül, szerintem külön nincs megálló, de a buszok itt megállnak, ha megkéred öket. Láttam, hogy helyi járat itt megállt az apartmanhoz közel, a Potali leágazásnál.

Azt hittem, már áztok a langyos tengerben!

Képek majd csak felkerülnek! Egyelőre még nem volt időm rájuk!

Jó utat!

Előzmény: Pontikos1 (246)
Pontikos1 Creative Commons License 2011.09.03 0 0 246

múmia52, még valami: a Coralihoz legközelebbi buszmegálló? A térkép alapján bizonytalan vagyok, hogy értintik-e a Potali öblöt is, vagy ha buszra szeretnénk szállni, mindig át kell sétálni a központi részre?

I.Stargazer Creative Commons License 2011.09.03 0 0 245

Szia!

Köszönöm a bővebb információkat.Nem vagyok feltétlenül ellensége az előre foglalt szállásnak,főleg ha már valaki járt ott!:).Végül is a reggeli,kora esti teraszozás a lényeg,a többi időt úgyis alvással vagy máshol tölti az ember.Logisztikailag még Arkassa,vagy környéke merült fel, meg "elvetemült" ötletként Olymbos.De minden szempontból Kyra Panagia a nyerő!Pigadia csak a pár napos változatban szerepelt,mi is inkább "hangtalan"helyeket szeretünk.Egy biztos:a következő két évben útba ejtük,feltehetőleg egy kötelezö(Kedvesem ott még nem járt)Rodosszal összekötve 1hét-1hét.Ha van alkalmunk,és Athénban is biztosan sztrájkmentes az idő,hozzá tennénk néhány nap városnézést,szárazföldet.És nem ártana egy "jóáras" repülőgép memetrend!De sajnos ez még messze van.Ha meggondolom,hogy milyen távolinak tűnik már,hogy visszajöttünk Kétáról,még messzebb...:(

balazsbea Creative Commons License 2011.08.31 0 0 244

I.Stargazernek: 

Örülök, hogy tetszett a beszámoló! :) Kyra Panagia és a Blue Waves a lehető legjobb választás volt számunkra, legközelebb is ide mennék. Jó még Pigadia is, nagyon barátságos kisváros, s bár mi jobban szeretjük a nyugis szálláshelyeket, Pigadia még nekünk sem lett volna ellenünkre, rendkívül jó a hangulata s az esti sétákhoz tökéletes. Kyra Panagia viszont a reggeli sétákhoz jobb, gyönyörű a táj, délelőtt 10-11 óráig alig vannak a parton, 9-ig szinte üres, s mire kezdenek gyülekezni az emberek, már úgyis kirándulni érdemes menni, amikor hazajövünk, meg már nincs senki. Meglepő módon nem volt teltház a Blue Waves-ben még augusztus első hetében sem, a sztrájkok miatt valószínűleg több osztrák és német vendég is lemondhatta, akik utazási irodán keresztül jöttek volna. Nagyon örültek nekünk, hogy függetlenül utazva is őket választottuk, de úgy láttam, meg is voltak lepődve, inkább az utazási irodás vendégekhez vannak szokva. A szállás első osztályú, makulátlanul tiszta, a háziak végtelenül rendesek, szóval egyszerűen tökéletes! Ha mindenképpen itt szeretnétek megszállni, érdemes hónapokkal előre foglalni, csak szeretik, ha a Gullet turnusaihoz igazodik a foglalás, az idén ez keddet jelentett, mi is ezért utaztunk kedden. Pigadiában valószínűleg helyben is találtok szállást, de augusztus első hetének végén már határozottan többen voltak a városban, mint július utolsó hetében, augusztus közepén szerintem már necces a foglalás nélküli szálláskeresés. Nekem eddig Karpathos tetszett az összes görög sziget közül a legjobban, s most először gondolkozunk azon, hogy jövő nyárra nem Görögországba kellene menni, hanem valami egészen más jellegű szigetre, hogy Karpathos után ne legyen "kiábrándító" az élmény. Kell egy kis szünet, hogy az ember kellőképpen tudja értékelni az "átlagosabb" görög tájakat, már ha van ilyen... Nagyon furcsa, én is alig hiszem, de ez van: Karpathos egyszerűen túl magasra tette a mércét!

Pontikos1 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 243

Köszi!

Előzmény: múmia52 (242)
múmia52 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 242

Hahó!

 

Vár, Tászli Attila. Beszél jól magyarul. szlovákul.

 

Előzmény: Pontikos1 (241)
Pontikos1 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 241

Hahó St. Pölteni műmia52!

Örülök, hogy jól sikerült a lógászat vége is, elhiszem, hogy rémes lehet itthon. :(

Köszi-köszi minden választ, mára még egy jutott eszembe: az id.vez. vár a reptéren? (Mert sakkozok a buszos napokkal, és rögtön a szerdát nem szeretném a tájékoztató miatt otthon tölteni, ezért gondoltam, ott lecsapok rá. A két úton kívül más óhajom-sóhajom úgysem lesz. :))

 

Balazsbea! Már a hellászról elkeveredtem a képeidhez és a leírásodhoz, köszi érte! Öröm volt nézni a képeket, és mellé sok hasznosat olvastam is - hiába nem lesz autónk.

 

Már több éve vágytam Karpathosra, kíváncsi vagyok, nálam is no.1-á avanzsál-e. :)

Előzmény: múmia52 (238)
balazsbea Creative Commons License 2011.08.28 0 0 240

Szia!

 

Örülök, hogy ennyire tetszik! :) Kissé félve teszem közzé, mert valószínűleg túlságosan is elfogultra sikeredett, de nagyon sokat dolgoztam vele, s abból indultam ki, mennyire örülnék én is, ha olvasnék/látnék valami hasonlót, mielőtt a szigetre megyek. A képek úgyis magukért beszélnek, a szöveges részt pedig nem kötelező elolvasni, azt tényleg csak megszállottaknak ajánlom! ;)

Előzmény: múmia52 (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!