Keresés

Részletes keresés

interlevin Creative Commons License 2014.09.10 0 0 1904

Szia! Hát ha 15 éves akkor inkább tényleg cseréld le, kiszolgált az a Zanussi, bár tudom minden pénztárcafüggő. Akik sokat fejlesztettek hűtő ügyben

az az LG, Samsung, Electrolux akár Zanussi. Szerintem ezek közül válogass, sok akció van hosszabb gari, ajándékvisszatérités meg ilyenek azokat is célszerű figyelni.

A Sharp, Bosch stb. azok régen hangzottak nagyon jól. Arra is figyelj, hogy energiatakarékos legyen min. A++. Sok sikert.

Előzmény: Bajusz2010 (1903)
Bajusz2010 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 1903

Van valakinek tapasztalata Sharp hűtőszekrénnyel kapcsolatban?

Korábbi Zanussi-t kellene cserélnem. Gondolom az ajtógumit külön nem árulják (legalább 15 éves), az ajtócsere meg gondolom az új készülék árának a fele kb.

A NO Frost rendszerben gondolkozom. 

Nem ideálisak az üzemeltetés körülményei. (Azért a két kompresszor jól bírja.) Sarokba szorítva  áll a konyha munkalapja mellett felette szekrény, hűtőajtó nyitáskor  radiátorba ütközik.. Szellőzésre alig van hely: csak a munkalap és a felső szekrény közti részen függőlegesen. Kb. 60 cm-en.  

Sajnos nincs máshol helye a házgyári lakásban.

Van valakinek javaslata?

bossistu Creative Commons License 2014.09.05 0 0 1902

Sziasztok! 

 

Nekem most lett elegem a samsungból! 5 éven belül másodszor hagyott cserben. Kb. 40 ezer forint értékű élelmiszer landolt a kukába. Hibajelenség: fagyasztó, illetve a hűtő része leállt,  egyáltalán nem hűt . Nagy dilemma, hogy ismét megjavítassam, vagy új hűtőt vegyek. 

 

Köszönöm 

Replay Creative Commons License 2014.08.30 0 0 1901

Szerintem is jó a Gorenje.  (az enyém fekete. ami azt jelenti, hogy a hütő előlapja fekete üveg, a nyitója pedig matt fekete.) Egy dolog miatt nem venném újra ezt az Ora-Ito-t vagy inkább más színben kellett volna, az az, hogy nem tudták megoldani az újlenyomatmentességet. Az előlap nem érdekes, mert az üvegről a zsíros újjlenyomatokat könnyen le lehet törölni, de a matt fekete ajtónyitóról képtelenség. De hát ez a design illett a konyhába. :))

Előzmény: H_G (1900)
H_G Creative Commons License 2014.08.30 0 0 1900

Valózínűleg alszol, amikor hangokat kezd adni, legalábbis a miénk jó késő éjjel kezdi. De ez sem zavaró. Szerintem jó a Gorenje, az Ora-Ito modellek ráadásul még elegánsak is.

 

Előzmény: Replay (1899)
Replay Creative Commons License 2014.08.30 0 0 1899

Nekem Gorenje van, Ora-Ito, 3 éve. Meg vagyok vele elégedve. Azt a 42 dB-t nem tudom honnan vették, én még igazából nem is hallottam a hangját ennek a hütőnek. Egy nagy helyiségben van, konyha-nappali egyben, lehet, hogy egy kisebb helyen már lenne hangja?

Előzmény: metardx (1897)
abregee Creative Commons License 2014.08.30 0 0 1898

nekem a Zanussi jött eddig be...

metardx Creative Commons License 2014.08.30 0 0 1897

Gorenjéről mi a véleményetek? Most bizonyos típusokra (drágábbakra) 5 év garanciát adnak. Néztem az adatlapokat, igaz hangosbbak, mind a többi (42dB), de az nem gond. Mindenféle extra dolgok is vannak benne (levegő ionizálás, öntanuló rendszer stb.) Ráadásul A++.

 

 

 

interlevin Creative Commons License 2014.08.29 0 0 1896

Szia! Én LG, Samsung,Elektrolux párti vagyok,....persze ízlések és...

Előzmény: monsanto (1895)
monsanto Creative Commons License 2014.08.21 0 0 1895

Sziasztok!

 

Remélem tudtok segíteni. 20éve nvettem utoljára hűtőt. Most megint vásárlason a sor. Melyik gyártót ajánlanátok?

 

Boscht meg Gorenjét nézegettem.

 

tudtok esetleg segíteni milyet érdemes venni? No frost low frost tapasztalatok?

 

köszönöm előre is.

interlevin Creative Commons License 2014.08.20 0 0 1894

Szerintem sem kell 24 óra "nézek"-nek igaza van 2-3 óra elég, ennek is csak akkor van jelentősége ha döntve, vagy fektetve szállították, ez igazán itt nem játszik szerintem. Sok örömet hozzá :)

Előzmény: kisidi (1892)
nézek Creative Commons License 2014.08.19 0 0 1893

ezt a 24 órát még nem hallottam..  minden katalógusban a végleges helyére állítás után 2-3 órát javasolnak, aztán hadd menjen.. arra kell vigyázni, hogy ha üzemel a gép kompresszora, és valamiért le kell kapcsolni, vagy egy áramszünet befigyel, akkor nem szabad a leállás után azonnal újraindítani, mert a nagy fejnyomás miatt nem indul be a kompresszor, csak szenved.  talán öt perc elég, és lehet újraindítani.

Előzmény: kisidi (1892)
kisidi Creative Commons License 2014.08.19 0 0 1892

Köszi. Én is drukkolok. Ma meg is hozták. Pofásnak nagyon pofás, nagyon hasonlít a samsung no frostra, aminek az ajtaján a vezérlője. Csak nagyobb a hűtője, legalábbis ránézésre. 

Még mindig érvényes az a szabály,  hogy 24 órát nem szabad bekapcsolni? Aztán meg telepakoljuk vizes palackokkal kipróbálás végett,  mivel még nincs használatban a lakás.

Előzmény: interlevin (1890)
interlevin Creative Commons License 2014.08.19 0 0 1891

A LIEBHERR rendben van...jó kis hűtő, bár nem a legolcsóbb.

Előzmény: chuckye (1888)
interlevin Creative Commons License 2014.08.19 0 0 1890

Majd drukkolok ne legyen vele semmi....azért írd meg hogy muzsikál..Köszi.

Előzmény: kisidi (1887)
interlevin Creative Commons License 2014.08.19 0 0 1889

Örülök, hogy jól teljesít... :) 

Előzmény: nézek (1886)
chuckye Creative Commons License 2014.08.18 0 0 1888

Ismeritek a Liebherr hűtőmárkát? Az egyik szomszédomnak ilyen hűtője van és az Euronics oldalán is láttam ilyet. Felmentem a márka oldalra és elég jókat látok, széles választékban.

kisidi Creative Commons License 2014.08.17 0 0 1887

Végigzongoráztam az összes lehetőséget. A beépített no frost és low frost amik fellelhetőek és nem csillagászati az áruk, kicsik, szűkösnek tűnnek és nem is hú, de tetszetősek belülről sem. ráadásul, még kell venni egy bútort, hozzá ajtókat, + több tízezres kiadás.

A többi túl mély. Egy maradt fenn, Beko. Egy életem, egy halálom, kipróbálom. 2 év garancia alapból.

 

https://www.mall.hu/alulfagyasztos-huto/beko-cn-236220-x

Előzmény: interlevin (1881)
nézek Creative Commons License 2014.08.17 0 0 1886

Biztosan van számtalan jobb készülék az enyémtől, de ez a nyári meleg rendesen próbára tette az LG total no frost feiratú hűtőmet, amit pár hónapja vettem az osanban 150 ropiért.  természetesen másnaptól 130 volt....    ilyen az élet.

 

amiért dicsexem annak az az oka, hogy ezt a gépet mindenhol zárt lemez borítja, fizikailag a gép külseje mindenhol egyforma környezeti hőmérséletű... ennek ellenére, vagy ezzel együtt kiválóan teljesíti feladatát, és mint a total no frostból adódik, nem is jegesedik sehol.

 

régebben itt a fórumban tudtam meg, hogy működik, és miért így...a segítőnek most is köszönöm..a tudás nagy kincs.

evaonline Creative Commons License 2014.08.13 0 0 1885

Sziasztok!

3 hete nézek alulfagyasztós hűtőket, de nem megy a döntés :(  Kritériumok: no frost, 220/legalább 100l nettő hűtő és fagyasztótér (jelenleginél nagyobb, mert bővül a család) és minél több garancia. Lg, samsung tetszik a 10 év kompresszor garancia miatt, az újabbak szépek, tetszetősek. Mellette még a bosch és siemens hasonló, valamint a hotpoint-ariston, de erről nem írtak meggyőző tapasztalatokat. Árban kb. 150-220 ezer a kategória plusz garanciával, nem feltétlenül hitelre, de ha van 0% thm akkor az is lehet.

 

köszönettel

 

eva

pimmi Creative Commons License 2014.08.13 0 0 1884

Sziasztok, hozzáértőktől kérdezném hogy a no frost kombik hogy szabályoznak? mert ha a hütőtér tekerőjét mondjuk 2 re teszem és a fagyo meg 5 pálcika akkor is a hütőben 5 fok van de ha a fagyo 1 pálcika akkor is 5 fok, szoval hogy van ez egy kompival kétfelé választva, mert hiába megy a kompi tovább akkor is 5 fok van felül amit beállítunk.?

ANONYMOUS Creative Commons License 2014.08.11 0 0 1883

kicsit többet (igaz nekem alapbol sokat megy:) megy,de  nem vészes mivel kis odafigyeléssel elég jol kordában lehet tartani a benti hőt.

 

Előzmény: pimmi (1882)
pimmi Creative Commons License 2014.08.11 0 0 1882

Sziasztok, mostanában a kánikulai napokon hogy alakuknak az üzemidők nálatok? nofrost alulfagyasztósok előnyben :) köszi

interlevin Creative Commons License 2014.08.11 0 0 1881

Igen néha kompromisszumot kell hozni..a vásárlás már csak ilyen :(

Előzmény: kisidi (1878)
interlevin Creative Commons License 2014.08.11 0 0 1880

Akkor ez egy elátkozott hűtő, Fagor márkaszervíz mit mond? Lehet, hogy a hőérzékelője van rossz helyen...bocs csak találgatok.. Viszont tényleg vásárolhatsz hozzá +garanciát általában az új gépekhez LG, Samsung tuti, ha megnyugtat akkor megéri. Én a Média Marktban anno akciósan 4 évet kaptam, figyeld az akciókat is...

Előzmény: metardx (1876)
evaonline Creative Commons License 2014.08.10 0 0 1879

Bosch hűtőkre most 5 év garancia van alapból.

kisidi Creative Commons License 2014.08.09 0 0 1878

Kár. Néztem az 

LG-t szép, csak az a pár cm.

Előzmény: interlevin (1873)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.09 0 0 1877

Picit visszaolvasol,lehet venni +3 év garanciát,tehát öt év biztonság,pár ezresért.

Előzmény: metardx (1876)
metardx Creative Commons License 2014.08.09 0 0 1876

Úgy kezdődött, hogy a fagyasztó részen egyre hidegebb lett (-18 C van beállítva, de -24 C-ig lement), miközben a felső hűtőrészben egyre feljebb ment a hőmérséklet. Felhívtam egy szerelőt, aki ugyan azt mondta a Fagorhoz nem ért, de olvasszam le a hűtőt, mert tipikus hiba, hogy a no frost ellenére eljegesedik. Valóban tiszta jég volt a burkolat alatt. Utána egy ideig jó volt, majd most megint elkezdte ugyanezt. Felhívtam a korábban általad ajánlott szervízt is, de Fagorral ők se foglalkoznak.

 

A hűtő már kétszer volt javítva. (Panelcsere, fűtőszál csere.) Már elkezdtem nézegetni az új hűtőket. De most pl. sehol se látom, hogy hosszabb (4-5 éves) garanciát adnának. Ez a hűtő is természtesen a garancia lejárta után romlott el. Dilemma, hogy ha most kiadok több, mint 100000 Ft-ot egy hűtőre és a garancia után elromlik, megint költhetek rá. Ezt pedig nyilván (?) olcsóbban meg lehet csináltatni. Mellesleg fogyasztásban se lenne sokkal kevesebb egy új (70-100 kWh/év).

Előzmény: interlevin (1875)
interlevin Creative Commons License 2014.08.08 0 0 1875

Már azt sem értem, miért kell levenni a hátsó burkolatot mi volt az eredeti baja? 10  évenként azért inkább hívnék egy szerelőt a helyedben...

Előzmény: metardx (1874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!