Keresés

Részletes keresés

nagypolc Creative Commons License 2011.10.06 0 0 11528

Sziasztok!

Büdöskútpusztáról annyit hogy üzemanyag tároló volt ,elég nagy földalatti hordókkal és tényleg elég szép rendezett környékkel.Érdekesség az hogy ezt az objektumot még .....nem pontosan de kb még 98 2000 2001 környékén is elég szigorúan örizték (géppisztolyos őrök) .Pontosan nem tudom kihez tartozott ki kezelte .De elég szép és még 1ben lévő hely sok érdekes dologggal.Viszont ha arra jártok azért körültekintöen bogarásszatok mert tényleg oda figyelnek rá.

Előzmény: elband1i (11520)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11527

Ez megtevesztoen hasonlit a Pecs Tubesre, de ott tobb ilyen antenna torony van kisebb teruleten...oda is probalkoztak a radarral...

A 7.kep vmi antennatarto kozponti helye lehet, vagy egy antenna drotkotel feszitesi pontja a 4-6bol, Tv tornyoknal lattam mar 8 pontot is,ahova drotkotel befut,mert azok nem feszesek, hanem kicsit lazabbra vannak hagyva a hotagulas miatt, meg a tel miatt, meg a szel miatt, mert az meg mozgatja a tornyot.

Mindesetre a gaz mennyisegebol itelve nem lehe nagy elet fennt Nagyharson, a legutoobi idoben ha jol tudom az egri Bornemissza Gergely Felderito Zaszloaljhoz tartozott, miutan mar reg nincs Szikla Lillafureden, most emg az enyeszethez tartozik...

 

 

Előzmény: Supi1984 (11506)
schlumberger Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11526

Ezt meg most olvastam a polidiliben, majdnem felnyerítettem:

 

Joszif Visszarionovics Dunaúj

 

Remélem, Neked is tetszik!

Előzmény: schlumberger (11525)
schlumberger Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11525

...de a miénk! (volt...)

Előzmény: Volt tüzér (11524)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11524

Azért ez nem egészen legenda, ugyanis a Szikla (Budapest) Erőd (Lillafüred) ??? Veszprém eredetileg azért épült, hogy a nemzeti bank aranykészletét ott tárolják.

Ezt persze csak úgy tudom elképzelni, hogy időnként hurcolják egyik helyről a másikra, ugyanis nekünk sose volt annyi aranyunk, hogy a három objektum közül akármelyiket is megtöltse. Hiába, kis ország, kis aranykészlet.

Előzmény: Törölt nick (11517)
schlumberger Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11523

Ha ki van szőrözve, mint a p...,

 

manapság az nem divat kérem... a pedofilok meg a hülye divatbuzik a kopaszt nyomatják...

Előzmény: Volt tüzér (11515)
Supi1984 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11522

Megtaláltam a pályázati kiírást, szerintem ez lesz az!

Google-be írd be, hogy "Büdöskútpuszta tig" és a 3. találat lesz az oldalon!

Előzmény: elband1i (11520)
Supi1984 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11521

Üzemanyagraktár volt! Hozzánk is odajött a kisöreg (kb fél éve járhattunk arra), hogy hívja a rendőröket, meg hogy felírja a rendszámot! De semmi köze semmihez, be nem mentünk, kiírva pedig nincs semmi, hogy megközelíteni is tilos az objektumot, meg sehova sem, hogy magánterület, tehát akár egész nap ott állhattunk volna és Te/Ti is, akkor se tudna a rendőr mit csinálni! Nem tudom, hogy még árulják- e a területet, de kb. egy fél évvel ezelőtt találtam a neten egy pályázatot, hogy eladó a terület, magánkézben van, valamilyen "gázzal" foglalkozó cég... de az érdekes, hogy sehol nincs megbontva a kerítés és túl rendezett, még ha elhagyatott is!

Előzmény: elband1i (11520)
elband1i Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11520

Büdöskútpusztáról mit tudsz?Nemrég jártam ott,kerítésen kívülről láttam csak, de gondozottnak tűnt.Bent nem láttam mozgást,de amikor meglátott egy kisöreg odajött és idegesen elkezdte darálni a szöveget:mit keresek itt magán terület,ö van megbízva, hogy hívja a rendöröket, ha lát valakit,valamit.De nem mondott semmit, hogy kié és hogy mi van ott csak, hogy nem beszélhet róla és akinek kell az tudja, hogy mi az ott.Munkatársam mondta, teherautoval be lehet menni a hegybe, ugy emlékszik élelmiszer raktár volt. Te mit tudsz róla?

Előzmény: nagypolc (11510)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11516

Van ott egy kép, amelyiken valami drót látszik. Na az egy ideig megy egyre beljebb a fa oldalába, majd amikor kiszedik, a fa néhány év alatt begyógyítja saját megát. Na azt látod.

 

Előzmény: Supi1984 (11507)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11515

Az első három képen úgynevezett háromszögelési pont látható. Térképészeti holmi. Ha katonai térkép kerül a kezedbe, azon egy talpán álló egyenlő oldalú háromszög a jele, a közepén ponttal. Ha ki van szőrözve, mint a p..., akkor azt jelenti, hogy halomra telepítették.

 

Előzmény: Supi1984 (11507)
Ridley4Lev Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11514

Ma megjártam Tinnye és Úny laktanyákat. Tinnye kisebb gndozás alatt volt nemrég, le volt kaszálva sok helyen a magas fű, talán falunap lehetett, mert papír táblák vannak még kint, hogy focipálya, tollaspálya és a többi. Nincsen akkor kosz és rom mint Fóton. 

 

Úny viszont úgy tűnik magánterület lett, bár erre csak két kis tábla szól a föld út elején, én ennek ellenére bementem. Fent pusztul sok minden még ha jól láttam kukoricát termesztenek egy kis elkerített részen. 

Supi1984 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11513

Szia Szavapart!

 

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Ilyet vártam, mostmár tisztában vagyok a dologgal és nem gondolok bele egy ilyen tárgyba máskor misztikusat! ;)

 

Supi1984

Előzmény: szavapart (11511)
Supi1984 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11512

Szia nagypolc!!!!

 

Feltettem a kérdéseket, de nem igazán adtál rá egyértelmű választ! Amint írtam a Graenzenstein alagúttal tisztában vagyok, és nem is érdekel!!!

Az alagút dolog pedig, láttam a filmet a tv-ben és nem kisvasúti sín...tehát rossz fele keresgélünk! Amit pedig megfigyeltem, hogy Te nagyon sokszor emlegeted a Perecesi légoltalmi pincéket és a Lyukóiakat, amik a bánya körül vannak, oda gondolom a bánya dolgozóinak kellett volna bemenekülnie, ha valami gáz van! Szerinted, csak ott lehetnek ilyen objektumok??? Túl nagy a Bükk, és vannak föld alatti objektumok, csak akik tudnak róla, azok nem beszélnek róluk, mert félnek, igen viccesnek tűnhet a dolog, de nem mernek ezekre a dolgokra emlékezni! Például ott van Pingyom is...miért is "ne nyitogassam a pofonosládát" -kaptam egyszer válasznak-, ugyan mi lehet még ott 21-22 éve a rendszerváltás után...semmi, még a kerítés sincs meg, csak elől...jah, meg rakétákat szerelgettek ott, na abban mi lehetett a titkos...

 

Térképészeti pontok!

Kérlek küldj képet, hogy hogy is néz ki a valóságban egy ilyen, mert én ezeket nem annak tippelem és akkor nem csak 2 van, vagyis 4, mert 2 darab fent volt Nagyhárson, 2 darabot, pedig lent találtunk az erdőben, igaz lehet csak téli térképészeti pontok, amikor lehet látni őket....de lehet igazad van!

 

Fának feszült és utána belefort vadkerítés!

Tényleg ilyet megcsinálnának az erdőszek, hogy a fa köré tekerik a drótot, mégegyszer mondom elég érdekes, nem 51-es körzetre gondolok én itt, de akkoris, most akkor tisztelik az erdőt, vagy nem, kicsit elgondolkodtató!

 

És igen nagypolc volna kérdésem, milyen helyekről tudsz itt Miskolc környékén, szedjük össze, csoportosítsuk őket és dokumentáljuk!

Remélem a levelemnek nem volt nagyon támadó jellege, nem annak szántam!

 

Supi1984

Előzmény: nagypolc (11510)
szavapart Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11511

Üdv mindenkinek!

Pár éve itt eddig csak olvasgattam, most jutottam el a regisztrációig.

 

Az első három kép egy geodéziai vízszintes alappont, elég rossz állapotban. Semmi köze a kihalt laktanyákhoz, az ország területén nagyon sok helyen megtalálható. A Főmi szerint 57.000 db van a kezelésükben.

Leírása:

„Külterületen elhelyezett vízszintes alappontoknál gyakran használnak vasbetonlapos védőberendezést. A kő fölé ilyenkor egy másik követ, ún. fejelőkövet helyeznek el. A kő köré négy darab trapéz alakú vasbeton lapot helyeznek, majd a lapok és a kő közötti részt keményre döngölt földdel töltik fel. Komolyabb munkák esetén a fejelőkövet eltávolítják és az alatta lévő eredeti kőről mérnek, egyébként a fejelőkövet használják.”

 

Forrás: Fomi.hu, Wikipedia.hu

Előzmény: Supi1984 (11507)
nagypolc Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11510

Sziasztok!

Eléggé el vagytok keveredve a valóság és a misztériumok között. A Graenzenstein alagút Perecest kötötte össze a Baros aknával és nem pedig Lyukóval.Ez az alagút dolog pedig .....igen van 1 kisnyomtávú vasuti alagút aminek az első kb..500 méterét kialakitották légoltalmi óvóhelynek és az pedig Lyukóban van.Ja még annyit hogy a térképészeti pontoknak ,és a fának feszült és utána belefort vadkeritésnek pedig semmi jelentősége nincs. Ha valami kérdés esetleg van Miskolc körül ...irjatok.

Előzmény: Supi1984 (11505)
Supi1984 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11509

Ami nekem rémlik a riportból az az, hogy szélesnyomtávú vonat közlekedett ott, legalábbis az ment befelé a hegybe! De a vonatnak oda valahogy fel kellett jutnia, vagy csak az alagútban használták???? Utána kell járni, olyan nincs, hogy nem lehet megkeresni!

 

Szentléleken adóház volt, ezt írják itt a fórumon az idősebb generáció tagjai, a hívójele Medve 2 volt!

Előzmény: PepeXVI (11508)
PepeXVI Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11508

Ha tudnék bármi kézzelfoghatót, hidd el, megmondanám. Sajnos ennyi rémlik. Viszont nagyon sokat táboroztam a Bükkben, elég sokfelé elmentünk, én nem láttam sehol. :(

 

Viszont például voltam Szentléleken táborozni egy épületben, ami így utólag visszagondolva valami régi honvédségi épület lehetett (lakóépület), mert a gondnok pár guggolós pálinka és 15l körmösbab után elmesélte, hogy amikor fiatal volt kétütemű Kraz-okkal hordták fel az építőanyagot ehhez a házhoz, meg utána hallottam hogy azon a környéken volt valami RT technika is, így valószinűleg összefügg a kettő.

 

Most azon gondolkozom, hogy az alagútban nagy vagy kisvasúti vágányok vannak. Amennyiben kisvasút, és tényleg a régi vasútvonal része volt, úgy a LÁEV egykori hálózatát érdemes jobban tanulmányozni, mivel anno az elment Farkasgödörtől kezdve Tardonán és Perecesen át Andó-kútig mindenfelé. Lehet, hogy abból a hálózatból "csippentették le" a kérdéses szakaszt.?

Előzmény: Supi1984 (11505)
Supi1984 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11507

Na és egy-két érdekes kép a Bükk fennsíkról!

Az első 3 képen ugyanolyan "valami" látható, mint amit Nagyhárson az objektum területén is találtunk "kerítésen belül" 2 darabot! 

 

1.

 

2.

3.

4.

 

Ezek a vágások mik lehetnek a fában???

 

5. 

6.

 

Egy kis segítség!!!:

 

7.

8.

9.

10.

11.

 

Azért mégiscsak lehet találni ezt-azt a Bükkben...kíváncsi vagyok ki látott már valaki olyat, mint a 7., 8., 9. képeken!!! Vajon természetvédők kerítették így körbe a fákat, esetleg az erdészek??? Nem hiszem, hogy ilyen barbár módszert választanak kerítésépítésre természetszerető/védő emberek! De kitudja, hátha találunk rá értelmes magyarázatot!

 

 

 

Supi1984 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11506

Biztos OFF lesz, de jártunk ma Nagyhárson, siralmas az állapota...

 

1. 

 

2. 

 

3. 

 

4. 

 

5. 

 

6. 

 

7. 

 

 

Kérdésem csak annyi volna, hogy mire tippeltek??? A 7. képen ez micsoda lehet?????

Supi1984 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11505

Szia Pepe!

 

A Graenzenstein alagút megvan;) nem keverem össze azzal! És ezt az objektumot nem is Pereces környékére tippelem, egy kedves barátomnak a nagyapja mesélt régen egy történetet, hogy szállított oda fehérdobozos cigarettát, meg hasonlókat és simán be lehetett menni a hegybe a teherautóval, sajnos az öreg már meghalt... Biztos lesznek itt olyan emberek, akik majd most írják erre a "mesére", hogy tuti nem igaz, nem volt a Bükkbe semmi, de azért kicsit gondolkozzunk már, akkor hova építkezhettek volna???, az Alföldre....????

 

Te milyen helyekről hallottál még???? Hátha tudunk egymásnak segíteni!!!!

Előzmény: PepeXVI (11501)
Supi1984 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11504

Szia!

 

Pontosan be tudom jelölni GoogleEarth-on, hogy merre jártunk! Tegyem publikussá, vagy küldjem mailbe??? Te hogy látod jónak??? Mit tudsz amúgy arról a helyről???? Kisvonat járt arra, mert találtunk talpfanyomokat...

 

Supi1984

Előzmény: M41-2314 (11500)
radar-nyh Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11503

Próbáljatok meg (én is), megszünt, megszüntetett (eltérített) vasútvonalakat keresni az

"örtön".

Hátha nyomára akadunk?!

Nem biztos, hogy a legeldugottabb hely!

 

-d-

Előzmény: PepeXVI (11501)
Vasas54 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11502

Visszatérve a "Gáztározó" témához...

Műszakilag meg kellene fejteni annak a záró fedélnek / ajtónak a rendeltetését amely az alagút végében(?) van.

 

A csatlakozó csövek nem valószínű, hogy a gáz ki-be vezetéséra hivatottak, ahhoz túl kicsi az átmérőjük. A fedél hűtésére (ha van benne valami rendszer...) viszont elég a keresztmetszete.

Meg kell vizslantani ezt a fedelet...

 

Egyébként, ha "búcsújáró" hely lesz, akkor előbb-utóbb beheggesztik a bejáratot vagy teleöntik betonnal. Persze, ha lesz az Önkormányzatnak erre pénze....

PepeXVI Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11501

Szia Supi!

 

Ezt a riportot én is láttam, sajnos csak félszemmel, úgyhogy pontosat nem tudok. Amire emlékszem, hogy valóban a Bükkben van, és én úgy emlékszem, hogy egy régi vasúti alagút van átalakítva "ojektummá". Tehát a két végét megfelelő ajtókkal lezárták, és bent is még rendesen megvan a sínpár.

 

Ezt én is nagyon sokáig próbáltam kideríteni, hogy hol lehet, sikertelenül. Vigyázz, ne keverd össze a Graentzenstein alagúttal, ami asszem perecest kötötte össze Lyukóbányával, de már beomlott és nem használható. A Graentzensteinről lehet olvasni a neten és a geocaching fórumon.

 

Szóval én is csatlakoznék a kiváncsiak közé, és próbáljuk meg együtt összerakni, hogy hol lehet az a nagy alagút a Bükkben, ami védelmi célokat is szolgálhat.

Előzmény: Supi1984 (11498)
M41-2314 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11500

Hali!

Googleearth-os képen be tudod jelölni, merre jártatok? Vagy küldj egy mailt, ha nem akarod publikussá tenni a dolgot
Van ismerettségem azon a részen.

Üdv.

Előzmény: Supi1984 (11497)
schlumberger Creative Commons License 2011.10.03 0 0 11499

Azért mindig legyen hátország! Legyen, aki tudja, hová mentetek, mit csináltok, mikorra vagytok várhatók. Manapság egy mobiltelefonnal ez nagyjából megoldható, hacsak be nem tévedtek valami földalatti háp-ra pl., ahol nincs térerő, és akkor elvesztetek. Ezért célszerű kint is hagyni valami nyomot, és ezt is elmondani a ,,diszpécsernek" (avagy jelenteni annak a valakinek, aki mindig tudja, éppen hol jártok, mi lesz a következő lépésetek). Megfontoltan, óvatosan! Karsztvidéken egy dolinába is beleeshettek! Egymás között PMR-rádiós kapcsolat ajánlott! Olcsón beszerezhető, nem kell hozzá engedély Csoportkommunikációra jól használható, egyszerű kezelni.

Azt meg sosem tudod, hol van valami, amibe jobb nem belebotlani.

Vigyázzatok egymásra, óvatosan, higgadtan, nem hebehurgyán! Mindig legyen valaki (nem a helyszínen), aki tud rólatok, ő tud segítséget szervezni, bármi történik.

Hajrá Szabó néni!

Előzmény: Supi1984 (11497)
Supi1984 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 11498

Erről a dologról, már több helyen is olvastam, és többek között én is láttam a riportot a tévében! Erről valaki nem tud valamit! Idéznék egy másik fórum hozzászólásából: 

 

"Már Legalább 4-5 éve volt a tv2 műsorán, azt mondták hogy háboru esetén az aranykészletet oda menekitették volna.Egy elég komoly bunkert mutattak. De nem a Szikláról volt szó.Felismertem volna mert ott már jártam,több alkalommal is. Hallottam olyat is hogy Perecesen van ,de konkrét infó nincs. Már végigjártuk az összes települést a környéken.Tardonát,Dédest,Parasznyát,Bábonyt,Büükszentet,Hámort stb.legalább150-200 idősebb emberrel beszéltünk.Az az érdekes hogy akárkivel beszéltünk majdnem mindenki halott róla de konkrét helyet nem tudnak.Egy öreg volt aki szintén perecesről beszélt.Azt mondta hogy a teljes vezérkarnak több hónapi ellátására alkalmas.HOgy mi igaz ...nem tudom.Kb 3-4 éve keressük.Mostmár meg kéne találni.
Anno Erdőbényei bunkerről is ezt mondták(nem létezik)stb.
Aztán mégis.....De erről itt nem írok.Szóval jó lenne bármilyen infó,már annyi időt beletettünk.Tudom hogy nem állunk messze a céltól,és itt van az orrunk előtt. Jó lenne ha valaki segítene...Vagy közösen megkeresni..."

Supi1984 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 11497

Holnap megyünk, megnézzek a környéket részletesebben, onnan meg irány fel Lillafüred fölé, régi túristatérképeken elég sok az elkerített terület arrafelé! Nagyon jó ötlet, hogy megemlíted ezt a fegyőrös dolgot, de ezt a biztosítást nem értem, fizikailag bevagyunk, de mi bajunk történhet, ha nem figyelmeztet minket semmilyen tábla és kerítés sincs??? Persze tudom, hogy vigyázni kell, de akkoris, a bánkúti radarállomáson kívül már nincs más aktív objektum a bükkben, szerintem legalábbis, igaz ott van a nagyon titkos pingyomi, de annak inkább haggyuk a titkosságát... :)

Előzmény: schlumberger (11495)
schlumberger Creative Commons License 2011.10.03 0 0 11496

irányokba - bocs.

Előzmény: schlumberger (11495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!