Keresés

Részletes keresés

Fecus Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4155
Tényleg szerencsém van. Délelőtt börze és délután pont el tudom kapni a kiállítást. Még az uszályomat kell rávenni erre a hosszú túrára. Ki gondolta volna, hogy ilyen jó esküvőre járni Budapestre :-)
by az ex bhv:
A hajtott változatból is lesz eladó? Mi módon lehet hozzájutni?

Üdv.
Fecus

etwg Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4154
Kösz, de teganp lusta voltam átkapcsolni, inkább a modelljeimre, meg az emlékeimre támaszkodtam (és ez lett a vége).

Ennek ellenére tényleg mindenkinek csak ajánlhatom az emlitett oldalt.

Előzmény: Törölt nick (4153)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4153
Elég részletes BigBoy-történelem: http://www.steamlocomotive.com/bigboy/
etwg Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4152
Szia rezgaras

igazad van, az én memoriám ugrott át ( nekem 2 Challenger modellem is van, az egyik olajos tenderrel, és ez volt legutobb a kezemben). Mindent visszavonok az olajtüzelésü Big Boyokrol.

Köszönöm a javitást.

Előzmény: rezgaras (4151)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4151
etwg írta:

> A Big Boyok meg mind olajtüzelésüek voltak

Sajnos ez tévedés. A Big Boyok mind széntüzelésűek voltak. Voltak kísérletek, hogy olajtüzelést építsenek be, de ezek sikertelenek maradtak. Ma egy Big Boy sincs üzemképes állapotban, és ennek pont ez az oka: manapság senki sem tud már egy ekkora mozdonyt fűteni, aki még tudta, már sajnos túl öreg. Gondolkoznak, hogy egy Big Boyt mégis átalakítanak olajtüzelésre, de szerintem ez nem fog menni: ha az ötvenes években, amikor még sok pénz volt ilyen kísérletekre, akkor nem sikerült, akkor most miért lenne jobb.

A Challengerek kettôs tüzelésűek voltak, az üzemképes nosztalgia-Challenger természetesen olajjal jár.

Előzmény: etwg (4125)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4150
Na, egyszer már beírtam, de senkinek nem tűnt fel, megismétlem:

Vasútmodell kiállítás
Május 18-27 között, naponta 10-18 óráig a KASZ műv. házban
N és H0 modulrendszer, N, TT, H0 asztalok, keskeny nyomközű modellek,
vitrinmodellek, fotók, képeslapok, plakátok.

Megközelíthető: 4-6 villamossal az Oktogonig (vagy földalattival)
Budapest, 1067 Eötvös utca 25/a

info-line: 3620 342 13 60

üdv

tillig1120 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4149
sziasztok!
CsikosháTTu irtam neked!!

varom a választ!!

sziasztok!!

djt-122 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4148
Valo igaz a kibri modelleket Deáknál lehet beszerezni söt mgrendelésre bármit beszereznek ha megnézed az oldalukat www.kibri.de /kicsit nehezen jön be / A partnerek között ungarn Deák modell sport is ott van . Más.

Csikoshátu
vasutmodellkiállitás május 18-27 között 10-18 ig . a KASZ müv. házban. Bp VI ker. Eötvös u. 25a . megközelithetö M1 es metroval az Oktogonig

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4147
Hali!
Megdumáltuk, Börze után Füsti.

Más valaki csatlakozik még?
csíkosháTTú

Előzmény: luc72 (4144)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4146
Szia Zsolt!
Kiállítás???!!!
Mikor, hol, meddig?
csíkos
Előzmény: by az ex bhv (4145)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4145
Szia JSB, meg a többiek!

Ezzel nekünk nincs gondunk (meglepetés akart lenni, de most kibeszélem)
KÉSZ A M.61.001 vörös-csillaggal az orrán!
A Hétvégi kiállításon kis lesz állítva !
(igaz még vitrin modell, de lesz előbb-utóbb hajtás is Faulhaber motorral!)
Ott meg lehet nézni!
Sőt eladó!
max 20-25 db készül belőle (Sonder!)
1-szeri különkiadás!
Egyébként 1 hete döngetett a Burmai vonalon, az egyeske!

Zsolt

Előzmény: JSB (4139)
luc72 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4144
Hali

Természetes hogy kint leszek, vigyem a liliputot?
Utána a füsti mehet? Fotózni és méregetni akarom az 520-ast.

Előzmény: Törölt nick (4142)
joem Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4143
Sajnos nekem sem jó a most szombat, pedig meg lettem szólítva, de ami késik, nem múlik, meg fogom kukkolni a cuccot...
Előzmény: JSB (4140)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4142
OKÉ!
Én megyek, Te is kellesz! Szerintem luc72 is jön, ahogy ismerem...

Tényleg! luc72!
Ráérsz?

csíkosháTTú

Előzmény: JSB (4140)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4141
Én biztos, hogy nem megyek, mert autós dolgaim lesznek. Jövő héten szombaton pedig esküvő lesz (hál' istennek nem az enyém :)) ) talán az utána következő héten összejön a Viessman-mustra.
Előzmény: JSB (4140)
JSB Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4140
Viesmann felső tanulmányozható, ha szombaton összejön megint egy Fórum csapat kihozom, azaz viszem.
Előzmény: Törölt nick (4114)
JSB Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4139
Tavaly Münchenben elkészült a Fleischmann terepasztal a Deutsches Museumban. Teljesen új konstrukció. Egy nagy pályaudvarral, háttérben hegyi vezetésű keresztező pályával, ami a balkézre eső végen visszahurkol a fővonalra. Érdemes megnézni. Az asztal a vasút üzemet mutatja. A nürnbergi eredeti vasúti relékekkel üzemel(plexi mögött mind az ötezer darab). Jó bizber tanulmány. Automatizált, és tizenöt perc alatt bemutatja az éjszakai üzemet is. Jól áttekinthető, mert amfiteátrum szerüen kiképzett a nézőtér.
Heljan szép-szép, de mindenki dühöng, mert szinte lehetetlen hozzájutni. Ezt a német teszt is kifogásolta. Nem olcsó, ca. 380 DEM. Fleischmann NoHAB fémöntvény (zamak) de a lámpatávolság, forgóvázmaszk és még ca. tíz fontos dolog nem megfelelője a magyarnak. Nem ajánlom, annak ellenére, hogy mint modell a legüzembiztosabb és legerősebb. Csak az vágjon bele, aki marni, eszergálni tud. Akkor csodát művelhet. Várjátok ki Roco 001, avagy 004 psz. MÁV gépét.
Előzmény: etwg (4137)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4138
Szeva luc72!
A mostani Börzére kijössz? Úgy néz ki nekem sikerülni fog időt szakítani rá.
Gratula az 52-eshez!
Egy maszek emberke gyárt felsővezetéket Bátonyterenyén, lehet, hogy ezért "Veissmann-szerű"? Ha ő az az emberke... Ha jól tudom, csinál H0-t is.
csíkos
Előzmény: luc72 (4131)
etwg Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4137
Sziasztok

"Van egy HELJAN nevű cég, aki HO-ban gyártja a Nohabot a M.E.B. márciusi számában „sehr gut” minősítést kapott. Mit tudsz róla? Vagy inkább a Fleischmann Nohabját ajánlod 4270, 4273 számú, esetleg
várjam meg a ROCOét? "

A Heljan dán cég már nagyon régen be van vezetve Amerikában (többnyire nekik gyárt mindenféle fantázia neveken, Europaban a POLA-nak is szállit. A modelljei jobb amerikai minöség, olcsobb szokott lenni mint a ROCO és valoszinőleg Kinaban készül akárcsak a Lilliput.

"Tudja valaki, esetleg, hogy hol található a Fleischmann terepasztala? A katalógusukban láttam fényképet róla és nem egy garzon méretű. "

A legnagyobb Fleischmann terapasztal a nőrnbergi muzeumban van, kb. két lakás méretü és aránylag jol müködik, habár már vagy 30 éves.
A Fleischmannak van egy csomo promotion asztala is (amit az egyik kiállitásrol a másikra visz).

Azonkivül Europa legnagyobb terepasztala (csak részben Fleischmann) a délnémet WENGEN-ben van, egy nyugdijazott hajoskapitány üzemeltet egy focipálya nagyságu terepasztalt. Minden megvan rajta amit csak eltudzs képzelni (meg az is amit nem). Érdemes megnézni habár nem igen modellszerü de minden müködik rajte, még egy penzio is tartozik hozzá (meg kocsma). Mellékesen igen szép helyen van a német Alpokban, ugy, hogy az asszonyság sem fogja zokon venni, hogy te friss levegö helyett modellszagot szivsz magadba.

" A Rivarossi Big Boy sem kénnyebb, hogy a Browserröl ne is beszáljek annak az egész mozdonyrésze egy darab zinköntvény, természetesen tömött kazánnal, stb. Kb. 2 kilo lehet csak a mozdony.

Előzmény: luc72 (4131)
etwg Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4136
Szia Matiz,

elészér is ne keress az LGB-nel élethü modelleket, ezek nagy tébbsége fantázia modell. Az amerikaiak vették rá öket, hogy ennyi energiával már valami normálisat is lehetne épiteni.

Amikor az IC-jőket elöször láttam, enyhe gutaütögetés fenyegetett, mert már ki látott keskenynyomtávon (Ugye az LGB annak felel meg) meg 600 mm átmeröjü sineken IC - rohanni. De ez az ö dolguk, hogy milyen modellt hoznak ki.

A szerkezettel nincs baj, egy nehány pénzáldott barátomnak elég nagy kerti vasutjai vannak, olyannyira müködik a dolog, hogy télen még a hoekét is be szoktuk vetni, hogy megtisztitsa a pályát. Természetesen ezek a modellek nem a sinböl vannak táplálva, hanem magukkal viszik az akkukat, igy akadálynélkül futnak, huzva a sintisztito kocsikat is, hogy utánna a sinbül táplált mozdonyok is kifussanak. A rendszer elég megbizhato, természetesen ennek ára van. A sincsatlakozok csavaros hevederekkel vannak megoldva (a normális nem birja ki a telet), a LGB váltomotrok kibirják csak a kontaktusaik nem, igy jobb egy másfajta motoros kapcsolo szerkezet jo mikrokapcsolokkal. A legnagyobb baj a gazzal meg egyes férgekkel szokott lenni, mert azoknak alig tudtuk eddig bebeszélni, hogy a vakondok ne éppen a vágányzat alatt merüljenek fel a mélyböl, meg a csigknak is lenne hol mászkálniuk ( kert elég nagy). Ezek ellen nem segit más mint a durva eröszak meg a gyomirto.
Természetesen este (használaton kivül) minden jármü bemegy a garázsba egy alaguton át (illetve a pincébe a másik kertben), hogy ott jol ellegyenek ovva az idötöl meg az enyves ujjaktol. Minden más kintmarad az egész évben, és többé kevésbé jo állapotban is marad.

Üdv

Előzmény: Törölt nick (4130)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4135
Tényleg, később az árlistában megtaláltam, ICE-3 set. Csak az a feltűnő, hogy amíg egy Rhb 4/4 1200 DEM körüli, ez a szett 297 DEM ...
Előzmény: amphora (4134)
amphora Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4134
Hello!

A régi LCE (ICE fazonú fantáziavonat) már nincs, 1999-töl nem gyártják. Idén júniusban jön az LCE-3, ami a német ICE3 alapján készült fantáziavonat. Meglepetésnek szánták, ezért nincs a katalógusban.

Előzmény: Törölt nick (4133)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4133
Hello!

Letöltöttem a katalógust, de az IC nem volt benne :-( És megnéztem az árakat, na ezt meg végképp nem kellett volna. Viszont megnyugtatónak találtam, hogy egy német kisvasutat pl. a 99-es sorozatú gőzösökkel össze lehet hozni, van hozzá minden.

Más: KIBRI épületeket Deáknál érdemes keresni. Én ott vettem néhány ilyen házat.

üdv

amphora Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4132
Matiz

Amivel találkoztál azt az LGB Toytrain-nek hívja és nem véletlenül a Playmobil trafós vonatja is (1999-ig gyártották) LGB sineken futott... Jelenlegi katalógus (4MB) itt: http://www.lgb.de/pdf/00950_2001.pdf

Budapesten karácsonykor az Eurocenter Óbuda 1. emeletén lévö modellboltban láttam, ott a plafonról lóg egy mintapálya és általában alapdolgaik (kezdökészlet, kézi váltó, R600mm-es 1/12-ed ív, 300mm-es egyenes) vannak a boltban.

Az LGB katalógus önmagában is egy nagyon szép könyv 15DEM, nem tudom mennyit kérnek érte. Ha német árakra vagy kiváncsi, akkor a http://www.modelleisenbahn-schoregge.de/lgb20.html jó áttekintést nyújt.

Tényleg kint lehet hagyni öket, esö, porhó nem akadály, csak a sínpucolásra kell figyelni.

Előzmény: Törölt nick (4130)
luc72 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4131
Szasztok skacok

Meg jött a kért liliput BR52-esem eszméletlenül szép, igazi szenet adnak a szerkocsijához, ki van képezve a világítás a mechanikához, vörös led imitálja a kazánban a tüzet.
A börzén a conta dry-osal megbeszéltem és méretek után elkészíti hozzá az 520 matricáit (köszönet érte fösternek)

JSB

Vezérlő esetleg meg van?

KÉRDÉS.

Van egy HELJAN nevű cég, aki HO-ban gyártja a Nohabot a M.E.B. márciusi számában „sehr gut” minősítést kapott. Mit tudsz róla? Vagy inkább a Fleischmann Nohabját ajánlod 4270, 4273 számú, esetleg várjam meg a ROCOét?

CsikosháTTú

Vannak megint szép TT terepasztal képeim, ha érdekel, régi magazinokból.
Ja és a lényeg a börzén TT felső vezetékoszlopok voltak egy srácnál csak nem fértem oda, de rengeteg volt és szerintem maszek gyártmány, de szép viessmann szerű volt.

Sokszor elő fordul, hogy valaki meg kérdezi melyik gőzös volt személy, vagy teher vontatásra használva?
Én úgy vettem észre, hogy minden vontatott mindent többnyire, pl. BR 52 gyors vonati kocsik előtt. Br 55 vegyesen ezt is, azt is, Föster ezt jobban tudja.

KÉRDÉS 2

Kibri modelleket itthon honnan lehetne beszerezni?

Matiz

A viessmann oszlopok valóban fémből készültek.

Tudja valaki, esetleg, hogy hol található a Fleischmann terepasztala? A katalógusukban láttam fényképet róla és nem egy garzon méretű.

A BIG BOY hagyján hogy 46,7 cm de 1,2 kg.!!!
Ja ha már méret, a TRIX erőmű kocsija se semmi a maga 74 cm-ével és 32 tengellyel.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4130
Hali!

Ausztriában láttam ICE Start-set-et, LGB gyártmányú volt, átszámolva 30 körül. A modell belseje nem volt kidolgozva, az ablakai matricák voltak, de azért nem volt rossz. Volt áramszedője is, ha jól láttam :) Az ára átszámolva 30 felett lett volna. (Ezen a ponton meginogtam, és az akkor már a kosaramban levő POLA Mozartstrasse-ra néztem...) Voltak váltók is, meg egyenes sínek, de olyasmik, mint a flex-sínek. Szóval volt választék. Egyedül egy dolog nem tetszik....a kapható modellek között nem találtam olyat, ami igazából kellene, csak a svájciakat és az amerikai modelleket. Négytengeles kocsikra gondoltam, meg olyan gépekre, mint a lejjebb elmített Bockholt gépek - persze elérhetőbb áron (a minőségben kompromisszummal).

Szóval, egyenlőre parkolópályán, de nem végleg. Tudsz pár címet adni, Bp-n hol nézhetek ilyeneket? (árak/választék/katalógus)

Te kint hagyod esőben-hóban a gépeket? Azt írják, nem lesz semmi baja, de szerintem még senki sem próbálta :-))

üdv

Előzmény: amphora (4128)
etwg Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4129
Ehhez csak annyit, hogy a Bachmann szalit kb. fel áron modelleket LGB méretben (G Scale). Egyes modellek igen jo minöségüek, mások rosszabbak.

Az emlitett méreteken kívül Europaban elég sok 1 méretarányu (1:32) kerti vasut van. Ennek az elönye, hogy bizonyos feltételek betartásával LGB-re is jo (sinmagasság), illetve forditva az LGB vágányok is használhatok 1-es modellekhez ha nem a legszükebb iveket használják.

Üdv

Előzmény: amphora (4128)
amphora Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4128
Matiz

Ha igazi kerti vasutat szeretnél, a méretarány meghatározó minden szempontból: elérhetöség, ár, használhatóság.

Találhatsz "kis" kerti vonatot a régi Roco Alpine Line szériából (0e) és a határ az 1:1 :)

Félretéve a viccet, a legnépszerübb "elérhetö árú" méretarány az IIm (1:22.5, Scale G), legismertebb képviselöje az LGB. Sok gyártó készít modelleket (elsösorban amerikai és német modellek)

Árak (német normál árak. Budapesten csak egy helyen láttam, ott kb. ezek +25%Áfa)

Kezdökészlet (mozdony hang és füstgenerátoros, 2 kocsi, körpálya, trafó) kb. 350DEM
Vágányok: 1200mm egyenes 30DEM, elektromos váltó 75DEM Vigyázz, a kertbe rengeteg vágány kell!
Mozodonyok: 300-1500DEM Kocsik: 30-600DEM
Valódi gözmozdony: 1500DEM-töl

A következö "népszerü" méretarány az 1:10 illetve az 1:8 és az 1:5. Ezekben a méretekben nagyon nehéz kész dolgokat találni, legtöbbször egyedi vagy klubépítésü modellek vannak, csillagászati eladási árakon.

Úgy érzem, mielött belevágsz, TÖBBSZÖR IS érdemes átgondolni.

Előzmény: Törölt nick (4123)
Fecus Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4127
Sziasztok!

Úgy tűnik a hét végén, először kijutok a börzére. Lesz?
Írjatok (lehet magánban is) ha valamit nem szabad kihagynom!

Fecus

gyurmosz Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4126
Ha már felsővezeték: még nem létezik a keresztgerendás, magyar rendszerű állomási felfüggesztés modellváltozata! És szerintem nem csak én csorgatom a nyálam érte :-)))
Előzmény: joem (4113)
etwg Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4125
Szia rézgaras

azt irtad:

"Egy ügyes, mert Stokerral tüzelték. "

Ez igy nem teljesen pontos, mert az olajtüzelésü mozdonyokban nem kell Stoker (az csak a szénhez használatos), mert az olajat egy pumpával továbbitjak. A Big Boyok meg mind olajtüzelésüek voltak (annyi szenet nem is tudtak volna magukkal vinni.)

Csak ennyit.

Előzmény: rezgaras (4124)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4124
djt-122 írta:

> Big Boyt . Nem semmi hány fütö kellett rá?

Egy ügyes, mert Stokerral tüzelték.

> láttam egy filmen : Elöl a viztartály középen
> csuklosan felerösitve a kazán hátul pedig a széntárolo .

Ez egy Beyer-Garratt. Afrikában volt népszerű, de volt belôle Ausztráliában és még Európában is, Spanyolországban, és állítólag a Szovjetúnióban is. Egy ideig az Algéria számára gyártott Beyer-Garrattok jártak Franciaországban is.

Van belôle modell is, ha jól emlékszem Angliában kész is, meg kitben is. (van egy DJH kitem, ha lesz idôm összeszerelni, majd megmutatom.)

Előzmény: djt-122 (4116)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4123
Hello!

Amphora: kert már van, jóóóóóóval nagyobb mint amivel kezdeni lehetne valamit (öröm az órákon át tartó fűnyírás....) úgyhogy Ferencvárost is meg lehetne építeni kerti vasútban.... Engem az anyagi vonzata és a beszerzési lehetőségek érdekelnének! (Hol és mennyi és mit lehet kapni...) Az viszont tuti, hogy először a H0 asztalomat kell befejeznem, ezután kellene a kerti parti.

Valahol van egy-két nem túl jó minőségű Garett (vagy Garatt?) képem, előkeresem.

üdv

etwg Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4122
Sziasztok

A Big Boy egy fütövel dolgozott, mert olajjal volt fütve. Amugy az ameriaki mozdonyok többsegeben ha szennel is voltak füjtve Stoker volt beepitve, ami automatikus szentovabbitast jelentett (egy csiga vitte a szenet egyenesen a kazanba ha a fütö ralepett a megfelelö pedalra.)

Az afrikai mozdonyok meg nem Malletok, hanem GARATT rendszerüek, azaz ket szerkocsi alatt van a meghajtot futomü (elöl a vizes kocsi, hätul meg a kombinalt - viz-szen. Maga a mozdony egy hidon van a ket szerkocsi között. A Garattek többsege keskenynyomtavu (Kapnyomtav 1067 mm), es Angliaban kaphato egy ket mozdony KIT formaban.

Előzmény: djt-122 (4116)
joem Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4121
Matiz 2001-05-13 21:57:31 (4114)
A műanyag fröccsöntő szerszám 2M HUF-nál kezdődik, plafon a csillagos ég, ezért valóban csak nagy szériánál éri meg. (halkan jegyzem meg, hogy nekem most nincs ennyim).
BoGar 2001-05-13 22:43:24 (4115)
Jól zümmögsz, valós igény felmérésére a legjobb módszer a piackutatás. Most azon túl, hogy az is elvisz jó néhány százezret, vagy millát, annyira azért mi is ismerjük a piacot, hogy valaminek a várható forgalmát jó közelítéssel megbecsüljük.
DE! Ami az esti hozzászólásomból (álmosság miatt (kicsinyét lefejeltem a klaviatúrát)) kimaradt: függgetlenül attól, hogy a forum modell (a logoban kisbetűvel lesz) nem népjóléti intézmény, azonban elkötelezett a magyar vasútmodellezés jövőjéért. Meggyőződésem, hogy szépen, lassan ki lehet alakítani egy olyan termékpalettát, melyek kapcsán sok-sok MÁV (GySEV, BHÉV, stb.) jellegű terepasztal épülhet. Ennek első lépése lehet a Bz, illetve a felsővezeték-rendszer, majd jöhet a többi. a modellvasút iparban is számtalan olyan példát találhatunk, ahol ennyiből, vagy még kevesebből indulva virágzó és neves cég alakult ki. Ugyanakkor azonban arra is találhatunk példát, hogy nálunk sokkal tőkeerősebb vállalkozás megszűnt, vagy bekebelezték. Ne felejtsük el, hogy itt üzleti vállalkozásról van szó, amelyért többen hajlandóak vagyunk akár anyagi áldozatot is hozni. Hosszú távú ráfizetés azonbannem opció. Amit alapelvként ígérhetek, az a magyar vasútmodellező társadalom igényeinek fokozatos, de minőségi kiszolgálása. Viszont a magyar vasútmodellező társadalomnak ezt a kis céget el kell tartania, mert különben az egész nem müxik.
amphora Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4120
Ha kerti vasútat szeretnél, elöször legyen kerted! :)

Ha tényleg érdekelnek az olyan dolgok, mint amit az adataimban találsz, a folytatás magánban.

Előzmény: Törölt nick (4102)
TableTop Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4119
Nem. Az asztallap az összetett szó. (Az A-nak meg nincs sok értelme:)
Előzmény: Törölt nick (4117)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4118
Aki már tudja és unja, attól BOCS!

Minden szombaton 9 - 12 óra között Modellvasút Börze a Láng Művelődési Központban, Bp. XIII. Rozsnyai u. 3. A Forgács utcai M3 megállótól egy saroknyira.
csíkosháTTú

Előzmény: Marchello (4091)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4117
Szevasz "Asztal Lap"!
Középfokú angolom van...
Jogos a kötözködésed, de az utóbbi húsz évben elnémetesedtem. A gyakorlati kérdésem még fennáll: van-e TT méretű USA modell a kereskedelemben?
Amúgy magyarul lehetne a TT mondjuk "AL"?
csíkosháTTú
P.S.: Szerintem nem ugyanarról a MÁV 520-ról beszélünk. Az első példányát még január közepe táján láttam, már akkor is 50 körül volt.
Előzmény: TableTop (4096)
djt-122 Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4116
Csak most értem rá végignézni a topicot és igen megcsodáltam a Big Boyt . Nem semmi hány fütö kellett rá? Minden esetre kár hogy olyan afrikai Malettrendszerü mozdonyt nem lehet kapni amit a multkor láttam egy filmen : Elöl a viztartály középen csuklosan felerösitve a kazán hátul pedig a széntárolo .
BoGar Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4115
Sziasztok!

Én úgy vagyok a felsővezetékkel, ahogy annakidején a BZ-vel. Azaz döntsön a többség. Ha sok embernek kell, akkor megéri kihozni. Talán kéne szórólap, amit kitennénk néhány boltban, és nem postán, hanem ugyanott lehetne bedobni egy dobozba. Hátha ez menne csak nyomtatási költségen is. És hát ha már kérdőív, akkor nem csak ez a kérdés szerepelhetne rajta. Na most üthettek engem is. d:-))

BoGár

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4114
Viessmanek sem csinalnak mindent fembol. Meg nem fogtam kezembe a felsovezetekuket, csak dobozon keresztul neztem - Luc72-nek van egy szett, tole kellene megkerdezni, fem-e. A jelzoik egy resze muanyag. Muanyagbol konnyu - es nagy szeriaban olcso - felsovezetek-oszlopokat lehetne nyomni. A vezeteket magat nem biztos, hogy erdemes kesziteni, mert talan a Viessmaneke megfelel a magyar normanak, nem? Raadasul, ok itthon gyartatnak, de kiviszik kulfoldre es utana hozzak vissza - ha jol tudom, ezt is nekunk kell megfizetni az arban.
Előzmény: joem (4113)
joem Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4113
No akkor némi reakció:
Felsővezeték témához: úgy gondolom, hogy technikailag mindenképpen megoldható. rajzok, fotók JSB-nél megvannak, innentől a dolog müxik. Ezzel kapcsolatban csak egy, de annál komolyabb kétségem van. Azt még csak-csak el tudom képzelni, hogy egy Bz-nek jó minőségben, jó áron, kiváló marketinggel lehet piacot teremteni, amely által a dolog legalább nem veszteséges (ennél nagyobb célom nincs is). Azt már viszont erősen kétlem, hogy a felsővezeték-rendszernek olyan piaca lehetne, ami rentábilissá teszi a termelést. Félreértés ne essék! Tudom (legalább is gondolom), hogy pl a V&M újság kiadása nem nyereséges. Viszont van benne egy jó adag megszállottság, továbbá tenni akarás. De biztos vagyok benne, hogy JSB sem csinálná, ha hosszú távon arra számítana, hogy rámegy inge-gatyája.
No de kinek akarjak én eladni -egyébként tökéletes- magyar felsővezetéket, még azt is megengedem, hogy a Viessmann alatti áron? Ennek szerintem meg kell teremteni a finanszírozhatóságát, pl. a Bz-ből, meg másból ami -még- nem publikus.
Úgyhogy itt és most leírom, hogy karácsonyig ki szeretnék jönni a sorozatgyártású Bz-vel. (JSB, mostmár nincs mese, mert számon fogják kérni, úgyhogy hajrá!!!)
A Fügi duplaajtós szürke kocsijának problematikáját 1-2 hónapja már felvetettem. A hatvani ingában egyetlen tipusú járműnek maradt meg a dupla ajtaja, ez pedig a 3xx Bdt. Arra is vigyázni kell, hogy a kocsikon több színterv is szerepel, van ahol a csík kék-sárga, és van, ahol sárga-kék. Ennek megfelelően a felirat is más-más színű, természetesen 1 szerelvényen belül. A hatvani ingákon egyébként mindhárom színtervű Szili előfordul, tehát a normál kék, a Papagáj, ill. a 1299.
Üssetek bátran, üdv:
Joe
Mopi Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4112
Egész pontosan a Märklin "Big Boy" hossza: 46,5cm. (Länge über Puffer)
Előzmény: Marchello (4092)
JSB Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4111
Szegény Jenő csak védekezik, ugyanis többen pingálták a szürkét, mire ő is kihozta. Az legalább tamponozott. Az átalakított valamennyi ajtaja egyszárnyú. Lesz belőle kis széria. Tudok súgni. A fugi féle darabokat nem ismerem. Nem fér bele a 24 órába. Amit láttam, az is elég volt. Ő most a V43-ban nyakig. Év végére lesz, ha Isten is segíti(no meg minket is!).

A szürke kocsik két szelllőző nyílással (normál és IC) készültek. Mindkettőből lesz. Valamennyi pályaszám rendelkezésre áll(QuaBla). Az új széria már kék, piros csíkkal, gépészetileg azonos.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4110
Hali!

Bogar: a Fuggert szurke kocsi tobb sebbol verzik, tulajdonkeppen a valosaghoz nincs koze - igy is lehetne mondani. A felsovezeteket Viessmann is gyartja, a start-szett 12-ezer koruli aron lehet. Ez egy korre eleg, ja es persze nemet :-(( De sebaj, Joem majd kihozza a magyart is! (Komolyan gondolom en is!)

JSB:
BRAWA E242 112-1 gleichstrom best nr.:0204
BRAWA E242 112-1 wechselstrom best nr.:0234
A fenti katalogusszamu modellel csak az a baj, hogy 242-es palyaszamu/festesu. Az eredeti E42 holzroller szamot nem kozli a katalogus, pedig letezik ilyen!

Ezzel kapcsolatban, aki jobban bele szeretne a Holzroller-tortenelembe merulni, ide kattintson! Ennek (ezeknek - E11/E41) a gepeknek is eleg szerteagazo a tortenete, kulonbozo festesi variaciok es sorozatszamok - vegul a teljes atepites...

Előzmény: BoGar (4109)
BoGar Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4109
Szia JSB!
Köszi a választ. Most olvastam a szabványt és hát a diorámára nem megy rá, csak a közepére, az meg hogy nézne ki?! (Ti: a dioráma 50cm hosszú, az oszlopok távolsága pedig 30 cm.) Tehát a felsővezeték marad a pályára.
Úgy vettem észre, Fuggerht úr megint becsapott minket. Én is csak későn vettem észre. A szürke kocsiknak - amik ingavonatként közlekednek - (észrevételem szerint) középen csak egyszárnyas ajtaja van, míg a Fuggerth kocsikan kétszárnyas van. Jól vettem észre??
Üdv mindenkinek: BoGár
Előzmény: JSB (4105)
luc72 Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4108
Az egyik topic lakónál láttam régi PIKO gőzöst lendkerekes motorral átalakítva, szép munka volt, tehát aki régieket gyűjt, az ne keseredjen, a zaj már a múlté. A 118-ast én is átalakítom.
JSB Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4107
OFF
Na most volt elég, kicserélem a billentyűzetet. Altrixot ne vegyetek!
JSB Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4106
Kerti törpét nem akarsz? Először szeretném szép BRAWA-s Ho terepasztalod avatóját megírni. Osztán kimagyünk a kertbe, mély levegőr szívni. Mindig jobb mint ha megtudot a kertivasutak árát. Abból úgy is csak egy az igazi. Maerklin valósi gőzőse RC vezérléssel. Bennt nem is használhatod, mert robbanás esetén rendörségi hír lesz belőled.
BRAWA E katalogus számot kérek!
Előzmény: Törölt nick (4102)
JSB Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4105
A Big Boy Rivarossi katalogus száma 5412. A kerék NMRA RP 25 profillal készül.

BoGar
Deáknál van magyar felsővezeték. Az oszéopok könnyen pattannak, de lehet rá vigyázni. Szürke fröccs, zöldre kell festeni. A felsővezeték jó minőségű, de az áramszedőt be kell állítani, nehogy felnyomja. Áthidaláshoz oszlop nincs.
Van azonban főmegszakító, áramszdő le-fel, fázishatár táblácska.
Forum modellként, MÁV szabványrajzok alapján, meg kell csinálnunk, maratva.
Uraim lehet rá reagálni, mert komolyan gondolom.

BoGar Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4104
Sziasztok!

Matiz, fogadjunk, hogy a mostani diorámád a mellékvonali állomás. Vagy nem??
Más, lehet valahol magyar egyvágányú ill kétvágányú felsővezetéket kapni??

BoGár

Előzmény: Törölt nick (4099)
JSB Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4103
A dolog sdzépséghibája. hogy Maerklin és váltóáramú. Un. exlusive modell, tehát előre meg kell rendelni. A kása fújása már folyik, azért nem oly forró, mert láttam itt-ott szabadon vásárolható darabokat az előző exl. modellekből.
Rivarossi most is gyártja(gyönyörű), ca. 70e Ft körül lehet az egyenáramú.
Előzmény: Marchello (4092)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4102
Errol jut eszembe: kerti vasutat akarok! :-)))
Előzmény: TEE (4100)
TEE Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4101
Hopp, hatvan=Hatvan
TEE Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4100
Végre volt időm feltenni a digitális géppel készült vasúti képeimet, köztük a hatvanban és a Hűvösvölgyben készülteket is!

http://nzvasut.fw.hu

Jó nézelődést:

TEE

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4099
Hello

Mar most feltettem a kepeket a festett es elkeszult epuletekrol. A templom egy TT-s Faller modell, a teteje meg patinalasra kerul, zoldes szinu lesz. A tobbi mar nagyjabol kesz. Meg egy sarokhazat veszek majd a Mozartstrasse-hoz, meg egy sima sorhazat.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

udv

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4098
Hali!

Erdekes, van egy TableTop nevu gyarto is, es nem fogjatok kitalalni, milyen meretaranyban dolgozik :-)

OFF: tenyleg vigyazzatok, a felado nelkuli, csatolt .exe file-t tartalmazo levelekkel. Egy Win32 Hibrys vagy milyen nevu worm-ot tartalmaznak. Gyakorlatilag kart nem nagyon okoz, de az OSSZES fellelheto email cimre tovabbkuldi magat. (Bongeszes kozben, ha megnyitsz egy ilyen forum oldalt, megkapja mindenki, akinek az email cime itt szerepel!!) Az outlook felhasznalok jarnak a legrosszabbul (annyira gagyi, hogy szinte outlook ala irtak volna?). Bovebb informacio es vedekezes a "KI KULDOZGETI EZT NEKEM?" cimu topicban olvashato.
ON

Mas, keszult vagy 40 fenykep az atfestett/eddig elkeszult epuletekrol es az ujabb szemetbol keszult "dioramarol". (Tulajdonkeppen nem diorama, de nem tudom, hova is lehetne sorolni...) Estere felteszem, ha valaki szeretne latni majd megirom a cimet.

udv

Előzmény: TableTop (4096)
TableTop Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4097
Bocs- Bánni.
Előzmény: Törölt nick (4090)
TableTop Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4096
Kedves CsíkosháTTú!

Elnézésedet kell, hogy kérjem, de kénytelen vagyok "belédkötni"! Szóval az a TT-s aki nem tudja, hogy a TT rövidítés miből adódik (na és persze, hogy az nem 2 német szó) az kicsit szégyellje magát, és ne próbálja lezárni azzal, hogy nincs sok jelentősége.

2. Már régóta akartam írni, de nem akartam szegni kezdeti lelkesedésedet, de nekem Csikós Pista bácsi 22000,- Ft ért adta a BR120-at nem sokkal az előtt, hogy Te 26000,- ért vetted. Amiért ezt mégis írom, mert a Máv 520-at (Átfestett BR 52 -2271-es cikkszám-) én vettem meg 30.000,- Ft-ért és egy fillért nem alkudtam belőle -ez volt a kikiáltási ára-. Egyszóval nem árt óvatosan báni a fórumon közzétett árakkal.
Azét némi jó hír is, hogy viszont láthatod a Webzinen, ha VSancinak jut rá végre ideje és felteszi.
Üdv

Előzmény: Törölt nick (4090)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4095
most is lehet...... 70000 lepedő
Előzmény: Marchello (4093)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4094
szép darab... de csak 40 cm
Előzmény: Marchello (4092)
Marchello Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4093
Ja, és régebben lehetett kapni!!!!!!
Marchello Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4092

Csak, hogy mindenkinek csöpögjön a...
Képzeljétek el a Big Boy H0-ban majd fél méter!!!!

Marhello

Marchello Creative Commons License 2001.05.13 0 0 4091
Hello TT-sek!

Az utóbbi időben nem folytam nagyon bele a vasútmodellezésbe, ezért kérdezem nem tudtok-e valami internet címet, ahol átlehetne nézni a kínálatot? És milyen börzékről beszélgettek??:))
Köszi

Más: Mi a véleményetek az "angol"-váltóról? És Milyen mozdonyaitok vannak?

Marchello

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4090
Egyetértek!
Kb. két hónapja volt egy BR52-ből alakított MÁV 520-as, azt 55-ért kínálták. Szintén Tilligből volt. Nézegetve a Tillig kinti árait a gőzösért kért pénz reális (sajnos), de a Szergej egy olcsóbb modell, átalakítani is könnyebb szerintem egy dízelt...
Előzmény: Király E. (4089)
Király E. Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4089
Szia Rengeteg a 44000ft, de egy hónapja még 50000ft volt darabja ,azóta sem ment el egyik sem.Ha jól tudom egy új Tillig Kb 26000ft,akkor egy kicsit sokat kér a festésért...HO-ban egy Szergej festése 3-3500ft.És ez a reális.Helló
Előzmény: Törölt nick (4088)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4088
Hmm...!
Az én Tillig BR120-am 26 ezer pénz volt.(Aki nem tudná ez az NDK-s neve az M62-nek.)Tisztelem és becsülöm a kézi munkát, de...
Nem sok egy kicsit 44 ezer egy átfestett, alakított Tillig-ért?
csíkos
Előzmény: Király E. (4087)
Király E. Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4087
Sziasztok
Szerintem sokan az ára miatt választják ezt az összeépitős módszert,mert igy ,festés,kaszni,Br130 összesen kijöhet kb 10e.ft-ból,mig Luc által emlitett átfestett Tillig Szergejek 44e.ft-ba kerültek...Egyébként a Gigant is műgyanta ,Br 130 épitéséből készültek, szép festéssel.Hello
Előzmény: Törölt nick (4085)
luc72 Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4086
CsikosháTTú

TT-s szergej dömping volt tillig 3db és ugyanez ROCO dobozban is.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4085
Köszi Király E.!
A Szergej BR130 alapon "érdekes" lehetett! Valami furcsa kényszermegoldásnak tűnik nekem, mert van TT Szergej, gyári, ami mérethelyes, és kevés faragással, meg sok festéssel magyarítani lehet. Teszik is egy páran. A TT Gigantra viszont kíváncsi lennék...
csíkosháTTú
Előzmény: Király E. (4083)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4084
OFF, de fontos!
A minap erősen sok email érkezik, amiknek az alábbi közös jellemzője van:
-A Netscape a feladó helyén egy "-"-t jelenít meg.
-Szöveg nincs
-Csatolva van egy *.exe állomány

A csatolt állomány egy Trojan rendszerű vírus. Szóval SHIFT+DEL, amikor ilyet kaptok.
Vigyázzatok!

ON

Király E. Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4083
Szia CsikosháTTu
Gondolom elsősorban a TT érdekel.Ami számomra érdekes volt , hogy láttam TT-ben Szilit,Gigantot, és SZergejt.A Szili nem volt szép,a Gigant és a Szergej annál inkább.Mindhárom műgyanta kaszni volt,a Szergej BR130 alapon, természetesen leröviditve.Érdekes, és elég szép modell volt.Hirtelen ennyi jutott eszembe. Hello
Előzmény: Törölt nick (4072)
Király E. Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4082
etwg
Köszi a BN 150-es infókat,hát ezért nem találtam róla szinte semmit a könyveim között.Egyébként a mai börzén vettem egy Roco Be 4/6-os svájci villanymozdonyt,1923-tól használták az eredetijét, csatlórúdakkal,szerintem gyönyörű kidolgazású,és nagyon szépen, csendesen fut.Ez az első svájci mozdonyom,ezután svájci ,a korszaknak megfelelő személyvagonokat is jó lenne beszerezni.Ha véletlenül valamit hozzá tudtok tenni/infók,minőség stb/,az jó lenne.Köszi Helló mindenkinek
Előzmény: etwg (4078)
BoGar Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4081
Sziasztok!
Na elkészült az én kis diorámám. Majd azon fogom fényképezni a mozdonyokat. Filmelőhivás után lesznek képek!
BoGár
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4080
Szia etwg!
Utána néztem a dolognak: igazad van!
Csak én balga, ezekről teljesen megfeledkeztem. A lényegen azonban nem változtat: gyakorlatilag nem létezik USA modell TT-ben.
csíkosháTTú
Előzmény: etwg (4076)
etwg Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4079
Szia SzucsAti

Ezekre a kerdesekre megvannak a valaszok a NEM szabvanyokban.

A miba.de oldalon is megtalalhatok, egyebken reszben a hazsnalt vaganygeometria kerdese is (Mas lesz pl. ARNOLD ös mas ROCO vagannyal)

Előzmény: SzucsAti (3907)
etwg Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4078
Meg valami. BN150-es szam csak a gyari modellszamot jelzi, nem pedig a vasutakan hasznalt szamot. Mint azonban irtam a BN150-es szam alatt elkeszült prototipus soha nem került ki a gyarbol - szerintem inkabb egy fantazia modell lehetett.
Előzmény: etwg (4077)
etwg Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4077
Tudtommal A BN150-es modell nem egeszen felelt meg a valosagnak. Egy CKD prototipus hasonlit hozza meg a legjobban, de csak egy peldanyban keszült, a kesöbbi sorozatgyartasba a jobban ismert CSD T211-es (kesöb T212) verzio került, es ez terjedt el elegge mindenfele (több mint 2000 db keszült sok valtozatban, meg exportra is). A Gützold modell azonban ennek nem felel meg (mas a rama, mas a felepitmeny)
Előzmény: Király E. (3949)
etwg Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4076
Sziasztok (ekezet nelküli gep)

Ki kell egesziteni csíkostáTTú baratunkat.

A TT igenis az USAbol indult megpedig közvetlenül a haboru utan (1945). Megelözve reszben a H0-as meretet, amit akkor csak a Varney csinalt.
Sajnos azonban kesöbb tönkre ment a vallalat es az uj tulajdonosok nem nagyon voltak a meretaranyban erdekelve es a H0 nagyon elöre jutott. (Az USA-ban soha nem volt nagy problema a hely - mar annak aki vasutmodellezesre adta a fejet).

A 80-as evekben egy Harmann nevü uriember ujbol nekiallt a TT meretnek, de mint sokan masok ö is beleszakadt, ugyanis csak a valamikori modelleket akarta ujraeleszteni. (A vagonok felepites reszben papir, rezben fa, egy keves femmel). Az egyetlen valaha is elkeszült USA mozdony egy ket tengelyes tolato mozdony volt.
A masik ket nagyobb szerkocsis mozdony csak prototipusokban volt kesz. (nem beszelve egy-nehany rez modellröl).

A 90-es evek elejen Pariser bajtars (akkori Zeuke ujdonsült fönöke) nehany milliot költött amerikai reklamra es ket diesel mozdonynak allitolag meg is csinaltatta a prototipusait azonban a siker inkabb balsiker volt, es Pariser ur is igen belebukott.

Volt a Zeukenak egy - ket amerikai kocsivaltozata (festesben) valamint a BR56 volt amerikai szinekben is kaphato (Europaban). (A lista nem teljes).

Mas TT modell volt meg a valamikori ROKAL tol kaphato amerikai szinekben (az F7). Sajnos ezek merete nem illett össze a többi TT modellel (A Rokal nagyon egyedi meretaranyt es konstrukciot alkalmazott), igy ez sem nyerte el nagyon az amerikaiak tetszeset.
Na ennyit az amerikai TT modellekröl.

Előzmény: Törölt nick (4070)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4075
képzeld én meg elaludtam ... :(
Előzmény: Törölt nick (4072)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4074
Köszi!
Előzmény: Törölt nick (4073)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4073
HAJRÁ ZSOLT!
HAJRÁ ZSOLT!
HAJRÁ ZSOLT!
Előzmény: by az ex bhv (4071)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4072
Tisztelt Szerencsés T(opic) T(ársak)!
Miről maradtam ma le börzeileg?
Előre is kösz az infót!
csíkos
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4071
Sziasztok!

Köszönöm a bátorítást, de nem csak rajtam múlik!
Sorozatgyártás probléma eredetileg mi is arra gondoltunk de.......
A HLS az a süsü hivatalos neve (a "hó olvasztó, vagy szebben jégmentesítő kocsi")
Az biztos kész lesz az idén!
Valószínű lesz TT-s változat is!
Zsolt

Ui.: Rendben lesz folytatás!

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4070
Örülök, hogy újabb TT-sel gyarapodtunk!
Van egy rossz hírem: TT-ben én nem tudok európai gyártású USA modellekről, lévén a TT az Óceánnak ezen a partján született, az első igazi nagy gyártója pedig Otto Zeuke volt, Berlin keleti felében. A másik, az én asztalomnak is csak egy-két része van kész. Ami önmagában is használható, az meg 100x75cm...
A régi cuccokat becsüld meg, ma már ÉRTÉK!

Matiz!
A szívbajt hoztad rám, azt hittem az új asztalod van a garázsban...!HÚÚÚúúúuuu
csíkosháTTú

Előzmény: Marchello (4068)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4069
Hi!

Amiről nem tudom, hogy mi lesz a sorsa, az a "2.1 éves asztal", a régi U profil sínekkel. Az újjal még nincs semmi. Amit tudok, építek. Beszerzés alatt áll egy csomó dolog... (Váltók, kapcsolópult alkatrészei, felsővezeték....) Ha legalább a váltók megérkeznének, már tudnák dolgozni, de még semmi. (Március 13-án rendeltem meg, holnap lesz két hónapja...lehet, hogy a 13-a a baj??) Ami ebben az évben meglesz: asztal+kapcsolópult vezérlés+felsővezeték+BRAWA gépek. Amit jövőre hagyok: digitális üzem! (egyszerre nem bírok ennyi mindent megvenni...)

üdv

Előzmény: Törölt nick (4065)
Marchello Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4068
Üdv mindenkinek.
Én isTT-s vagyok (igaz, most lenn van az asztal a pincében, mert a mostani lakásban nem fér el) csak egy 95x156-os asztalom van,emeletes de nem én csináltam, hanem a nagyapám, még a '70-es években és ekkor vette a mozdonyokat, kocsikat is.
Az idei Rocco katalógusban láttam a Mallet-rendszerű gőzöst:))))))))) (A kedvencem a Big Boy)
Épp ezért teszem fel a kérdést: Miért nicsenek ilyen óriásgőzősök TT méretben?? Szerintem ezek a legizgalmasbbak.
Egyébként utána néztem ennek a mozdonynak a Rocco oldalán és letöltöttem egy kis videót, aminek hangja is volt és úgy zakatolt, mint az igazi.(Bár ez lehet, hogy csalás volt)

Na pá mindenkinek

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4067
Üdv közöttünk!
Gyere be hozzám e-mailben, az adataim között megtalálod a címet.
csíkosháTTú
Előzmény: kazmer1 (4066)
kazmer1 Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4066
Sziasztok Srácok!
Most építek egy TT-s terepasztalt,adnátok-e ötleteket, hogyan tudnék betonutat, járdát gyártani? Kartonpapírral próbálkoztam, nem valami szép...
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4065
NNA-NA!!!
Hogy-hogy nem tudod, mi lesz a sorsa? Én már egyszer abbahagytam, elbontottam egy 3mx1,5m kétszintes félautomata üzemű TT asztalomat kb. '95-ben, akkor még nem volt digitális cucc a láthatáron. Megbántam!
csíkosháTTú
Előzmény: Törölt nick (4057)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4064
Ma péntek van, ha jól tudom. A tegnapi műsor volt, a csütörtöki. (Vagy én vagyok egy komplett "csütörtök".)
Előzmény: Törölt nick (4063)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4063
Hali!
A mostani Börze nálam most kimarad, rengeteg hétközi lemaradást kell pótolnom...

A luc72 által emlegetett műsor a satelit tv mai "Zajlik az élet" magazinja volt. Erről jut eszembe: a következő VésM számban jó bőven lesz modellezés, ismertető, tuning leírás stb, ha a Főnök is akarja (eddig akarta).
csíkosháTTú

Előzmény: SÜNÖCSKe (4062)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4062
Én megyek!!
Előzmény: luc72 (4052)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4061
Csatlakoztam joem, ha nem haragszol!
A másik gyermeteg javaslatom: TT méretben is kéne...
csíkosháTTú
Előzmény: joem (4051)
JSB Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4060
A linotronic adott, a levilágítátó ezzel dolgozik. A legnagyobb probléma, hogy a postscripteket - ha Quark xpressben készültek - hajlamos megváltoztatni, ld. 90 km. helyett, 90m.
A Mallet nemzetközi részénél, bekezdést duplázott, de ezt más lapokkal is megteszi. A QXpress estében többször össze-vissza dobál - főleg mássalhangzókat - betücserével, a szövegbe avatkozva. Egyedül a page maker-rel hajlandó összebékülni. Ha a tördelőd QX-el dolgozik, nincs más, miont az imádság. Más úgy sem hat.
A konverzió bibije ott van, hogy PC formátumban csinálod, a lino meg Mtosch a levilágításkor. "Imádják" egymást.
Előzmény: TEE (4058)
JSB Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4059
Így legalább szinte egyszerre két verzió is elkészül. A "Patkány"-hoz tartozó kocsik mindkét szellőzővel készülnek, de még nincsenek készen. A mozdonyból az első példányt láthattátok. Kis széria lesz (egyelőre 5 db.). Talán nem kellene feladni, mert biztosan több mint 5 mozdonyfüst csapott szeretné vonatjának tudni.
Mi lenne, ha mindkét verziót sorozatban "gyártanátok"?
Előzmény: by az ex bhv (4041)
TEE Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4058
JSB és a V&M többi szerkesztője!

A topicot olvasgatva szereztem tudomást az újságról, és némi utánajárás után sikerült is megszereznem az eddig megjelent számokat. Alapvetően tetszik az újság, bár a modellezésről többet is lehetne szólni -pl. terepasztalok, modellek és kiegészítőik bővebb bemutatása. Bár tudom, hogy mondani könnyű, de csinálni..., főként minél kevesebb hibával, az már nehezebb.
Lehet, hogy most kicsit OFF leszek, de néhány dolgot nem tudok szó nélkül hagyni az újsággal kapcsolatban. Néhány dolgot talán rá lehet fogni szegény Linotronicra (aminek más verzióját is ki kellene próbálnotok), de a jónéhány cikkben sorra előforduló, csak pár szavas, már szinte zavaró tőmondatokat biztosan nem! Az elválasztási és helyesírási hibákat mind ki lehet küszöbölni a Morphologic Quark-os helyesírás-ellenőrzőjével, ennek hiányában pedig az a legbiztosabb megoldás, hogyha a PostScript-et átkonvertálod PDF-be, és kinyomtatod, mintha csak a nyomdából jött volna ki az oldal. Én mindig így csinálom, hogy lehetőleg ne forduljon elő például az, mint a V&M 2001 tavaszi számának 10-dik oldalán: "Az ICR non-stop, kötelező helybiztosítással, átlagosan 90 m/óra utazási sebességgel közlekednek."
Kérlek, hogy észrevételeimet ne tekintsétek kioktatásnak vagy valami hasonlónak, hanem csak "építő szándékú" hozzászólásnak!

További sikeres munkát kíván:
TEE

Előzmény: JSB (3603)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4057
Már sehogy, levittem a garázsba. Nem tudom, mi lesz a sorsa....
Előzmény: _ Liar _ (4048)
BoGar Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4056
Köszi Matiz!

Én kérdeztem, mert valami hasonlót készítek jelenleg. Majd ha kész lesz, azon fogom fényképezni a modelleket!

BoGár

Előzmény: Törölt nick (4045)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4055
BR52-est hozd el.....
Előzmény: luc72 (4052)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4054
nagyon állat az asztalod
Előzmény: Mopi (4053)
Mopi Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4053
Liar (és Matiz)

Látom, hogy Matiz kolléga már felhívta a figyelmedet az oldalamra. (Köszi Matiz.)

Előzmény: _ Liar _ (4046)
luc72 Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4052
Hellooooooooooooooo

Ha valaki nem látta a müsort JSBvel felvettem videora.

Szombaton börzére ki jön?
Én ott leszek.

joem Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4051
Hé, nem addig a'! 'szt szegény máriabesnyői pógárral (velem), akinek az ablaka előtt megy el az összes hatvani inga, nem lesz a terepasztalán, mer ha valaki már megépítette, akkor nem érdekes? Vagy én is 1 db Bz-t tervezzek, aztán álljak le? Vagy annyit se, mer a csehek(szlovákok) má' mögcsinyálták? Nekem igenis kell egy szerelvény...
Úgyhogy dolgozz csak nyugodtan tovább!
BTW, gy.k. mi az a HLS? Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de tényleg nem tudom.
Üdv:
Joe
Előzmény: by az ex bhv (4041)
monfondir Creative Commons License 2001.05.11 0 0 4050
Szia!
Nos Szergejhez ez-az / pl. világítás vezető rész/
Én már egyszer voltam fennt /akkor vettem Matiz kollégátol egy BR130-at többek között/ ,a többiek viszont még nem, így nekik minden újdonság lesz :). Most is Pestre megyek, csak éppen Info kiállításara. Délután megint neten leszek. Üdv: Zsolt
Előzmény: Törölt nick (4043)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4049
bocs késöbb nézetem mint ahogy kérdeztem
Előzmény: _ Liar _ (4046)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4048
épp most nézem.... de azért kösz... és a te 2.1éesed hogy áll..
Előzmény: Törölt nick (4047)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4047
Mopi is valaszol majd, de elotte: nezd meg a honlapjat (lasd lejjebb) nagy Maerklin asztaluk van (szinten lejjebb mar volt szo rola).
Előzmény: _ Liar _ (4046)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4046
hello ...

és asztalt is épitesz? vagy van már?

üdv Liar

Előzmény: Mopi (4026)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4045
Hali!

Az elrontott hozzaszolas en voltam... Az van meg ott, hogy elkeszult a nurnbergi oldal a V&M weblapon, felkerultek a kepek es a szoveg. Tessek nezelodni. Aztan, be vannak scannelve az Epoche III modellek (milyen szerelvenyek jartak a DR akkori vasutjan); de nem tudom, hogy felrakhatom-e valahova. Ha megjelolom a forrast, akkor is jogserto a dolog?

Valaki kerdezte: a modell-tarto-takolmany leirasa es fenykepei Vsanci-webzinjen lathato! Vsancinak igertem ket kepet, azzal meg logok, de potolni fogom!!!

udv

Előzmény: Törölt nick (4044)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4044
Szia Matiz!

OFF
Izé... Szóval...
A 4039-es hozzászólásod valahogy nem sikerülhetett, ugyanis addig olvasható, hogy "Elkészült a ", és az alatta lévő hozzászólásokat meg jobbra tolja. Lehet, hogy az én hibám? Tőled felfele már jó minden...
ON

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4043
Kivánok!
Sajna igen. H0 alkatrész azért még van a Börzén, de nincs olyan választék...
Szerintem csak ezért ne gyertek.( Jól tudom, hogy nem a szomszéd utcából jöttök?)
Amúgy mi az, ami hiányzik?
csíkosháTTú
Előzmény: monfondir (4036)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4042
Üdv mindenkinek! Egy hír:
Frissült a Magyar Virtuális Vasúttársaság és a Virtuális PFT weblapja.
Új vonalak: Svájc.
A cím: http://virtualpft.ini.hu
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4041
Szia JSB!
Sjnos van egy rossz hírem!
: Egy tatabányi kolléga már megépítette a komplett "Hatvani-Ingát",=> már nincs értelme tovább építenem.
Helyette a HLS épül meg mind a 3 változatban!

Zsolt

_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4040
hello mindenki!

"Z" témában érdekeltek : nektek is iszonyuan melegszik a mozdony? és ha igen mit tesztek ellene?

luc :
- ha megvan a BR52-es még hozd el szombaton mer megveszem..... kösz
- és érdekelnének még a pályatervek amiket mondtál...

üdv Liar

luc72 Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4039
Hello

JSB

Láttalak a satelit tv-n a fűtő kocsit te csináltad, érdekelne.

rezgaras Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4037
Förster írta:

> Ha esetleg nincs hol esztergáltatni, akkor
> megteszi a 2-es csavar is ,de a menet eszi a
> fogaskereket

Nem írtad, hogy mekkorára kell az M3-as csavart leesztergálni, de feltételezem, kb. 2,5-re. Ehelyett szvsz. egyszerűbb egy M2-es csavarra egy 2,5mm külsô átmérôjű hüvelyt húzni. Ilyesmit már sokat csináltam, csak kisebben: a mozdonyaim hajtókar-csapjai M1,2-es csavarra húzott 1,5mm-es hüvelyekbôl vannak.

Előzmény: Förster (4028)
monfondir Creative Commons License 2001.05.10 0 0 4036
Hi!
Micsoda? Pista bácsi szabin? Miatta szerveztük az utat a mostani bőrzére :(. Más is árul alkatrészt?
Üdv: Zsolt

Előzmény: Törölt nick (4033)
luc72 Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4035
Hali

Nekem ma lett kész a két InterPicim fényezése és matricázása, majd ablakozom és alvázt meg motort keresek hozzá. A karosszériát H0-ban a börzén vettem.

etwg Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4034
Sajnos ilyen apro fogaknal igen nehez pontos adathoz jutni, ezert inkabb ajanlok egy sablont (a CONRAD arulja) ami majdnem minden vasutmodellben hasznalt fogaskereket pontosan neghataroz (es nam is keruel sokba).
Előzmény: rezgaras (3900)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4033
Hali!
Láttam a Bz-ket. Az emeleten volt MÁV InterPici festésű is. Tényleg kéne H0-ban is! A TT-s MÁV nekem is nagyon tetszik.

A PIKO BR55 konstrukciója szerintem azért nem olyan nagy gáz, mint amilyennek le van festve. Jó, régi, ma már biztos nem így csinálnák meg, de működik és a nagyon szépen sikerült a külcsín. A börzén szokott lenni majdnem originál is. Viszont szerintem személyvonat előtt csak az Epoch III. elején volt ( közvetlenül a háború utáni mozdonyszegény korban).

JSB!
Szerinted milyen gőzös kéne ide? (djt-122 keresi a 4032-es hozzászólásban)

Csikós Pista bácsi szeptemberig szabadságon van. Nézd meg a Beleznay-féle boltot az Alkotás utca 39/b-ben, ez egy kicsi bolt egy saroképület alagsorában, a Testnevelési Egyetemmel ferdén szemben.
csíkosháTTú

Előzmény: djt-122 (4031)
etwg Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4032
Sziasztok

a horgaszfonal nem muekoedik fenyveyetoenek. Az alapanyagnak igen rosszak a jellemzoei.

En probaltam fixirrel beezuestoezni, amitoel jobb lett de meg mindig igen rossz.

Koennyeb igazi fenyveyetoe szalat szerezni.

Uedv

etwg

Előzmény: rezgaras (3901)
djt-122 Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4031
Csikoshátu

elövárosi vonalon ipartelepi környezetben szeretném járatni a vonatot /a Langenschwalbach kocsik már megvannak/ .Egyébként bár én HO ban utazom láttad a börzén a TTs cseh gyártmányu Bz motorkocsikat ? nekem nagyon tetszett kár hogy HO ban nincs!!

Förster
Ha ugy döntök hogy BR 55 lesz a gép aszem megcsinálom az átalakitást esztergálás nem akadály. Egyébként a börzén az SNCB zöldszinü mozdonya tetszett a legjobban és fullos állapotu volt. Más.
Mikor van ottt a börzén a Csikos Pista bácsi ?Ö árul alkatrészeket?
Már régota hajtok BR 118 alkatrészeket de még csak mutatotba se láttam

Előzmény: Törölt nick (4018)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4030
Pici kiegészítés:
Én, mint TT-s sok Tillig katalógust láttam. A Tillig-nek KÉTFÉLE H0 sínrendszere van, nem keverni a kettőt! ( Nem kioktatni akarok, csak a Tillig nem a H0-ról, hanem TT-ről ismert!)
1.: Van a H0 STANDARD GLEISSYSTEM, ami 2,5-ös sínrendszer. 15, és 7,5 fokos egyenes kitérő, belső íves, 15 fokos szimmetrikus, hármas, meg angol is. Az összes sín létezik KIT-ben is, meg a kitérők is.
2.:Van a H0 ELITE, ami 2,07-es (2,1-es?) sínrendszer. Itt van 11, 12, 15 fokos egyenes; 7.5, 6 fokos szimmetrikus; belső ívesből kétféle; meg angol. A sínek ágyazat nélküliek, az ágyazat kétféle színben külön van, "STYROSTONE"-nak hívják. A kitérőkhöz a saját, meg a ROCO gyártású állítómű is használható.
Régen "PILZ" néven volt ismeretes.
csíkosháTTú
Előzmény: Förster (4029)
Förster Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4029
Az előbb a nagy szakmai fejtegetés közben elfelejtettem. Sokunk problémája nehezen lehet Roco 2,5 sinrendszeréhez hozzájutni. Nos lehet hogy már hallottatok róla, de azért leírom a Tillig gyártja, pontosabban a Tillig H0. A 2001-es katalógusukban benne van minden, ha van érdeklődő, akkor ide a topicba legközelebb felteszem a listát és az árakat / német / is. Létezik ágyazattal is annélkül. Sőt van egyenes váltója is un " Bausatz " formában is, vagyis neked kell összerakni. Ez azt jelenti, hogy a sínszálakat neked kell befűzni stb. Én első alkalommal 15 perc alatt végeztem vele. Nem bonyolult. Az ára kb. 12 DEM. Sajnos nincs most itt a listám és csak emlékezetből dolgozom.
Förster Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4028
Üdv mindenkinek !
BR55 kontra BR24 téma. Valóban a BR55-t tehervonati mozdonyként használták javarészt. Apósom / ex DDR / viszont,aki anno mozdonyvezető volt és ilyen gépet is hajtott, azt mondja, az NDK-ban a krónikus mozdonyhiány miatt / a háború után sok sok évig / igenis használták személyvontatásra is. Ha találsz jó állapotú BR24-et azt vedd meg, de akkor sem ér többet mint 6500 HUF. Ha nem és van szép BR55, akkor az is jó. Ha véletlenül a második csak "félig " felfüggesztett fogaskerék tengely kitörne, nos arra is van megoldás:
Lehet kapni pl a Mester utca elején a csavar boltban 3-as metrikus 12 vagy 16 mm hosszú csavart anyával, alátéttel. A kitört rögzítési helyet megfúrod 3-as fúróval mindét oldalon kicsit megcsiszolod, hogy sima legyen. A csavart visszaesztergáltatod, hogy a menetek eltűnjenek és csak a feje előtti 4-5 mm-nyi részen maradjanak meg Az átmérő 2mm legyen az esztergált részen, majd a csavart mindkét oldalán alátéttel belehehelyezed a mozdonyba, egyúttal a fogaskereket is ráhúzva. Vékony, de erős csipesszel megfogod az anyát és csavarhúzóval meghúszod a csavart. Az én G8-m már 12 éve így üzemel és az egyik BR55-t alig két hónapja műtöttem meg hasonlóképpen. Ha esetleg nincs hol esztergáltatni, akkor megteszi a 2-es csavar is ,de a menet eszi a fogaskereket és nem árt idejében bespájzolni belőle, amig a Csikós Pista bácsinál még van dögivel.
tom sawyer Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4027
Halihó!

Bocs hogy beledumálok de hátha érdekel valakit:

Van két zsírúj(3hetes)ROCO teherkocsim(HO)eladó.

Az egyik MOL gázszállító tartály,a másik Máv Es sorozatú kéttengelyes nyitott.Ha valakit érdekel az adatokban szereplő címen megtalál.

Mopi Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4026
Liar

Én Märklinezek H0-ban! Honlapom: mopi.fw.hu Nézd meg!

Előzmény: _ Liar _ (4007)
Czabalay Laszlo Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4025

Sziasztok!

OFF
Figyelem!! Tegnap felfedezett VBS virus terjed a levelezo rendszerrel

Subject: Homepage
Attachment : Homepage.HTML.vbs

Károkat nem okoz, csak terjeszti magát!

ON

khtjoe1 Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4024
Sziasztok.
Matiz.
A hatvani kiállitáson a terem bejáratánál balra volt egy vitrin sor ahol láttam egy kékszinü mávos szerelvényt,nagyon hasonlitott a régi PIKO kocsikra de ez sokkal precizebb kidolgozásu volt.Tudod-e hogy ki a gyártoja és hol lehet hozzájutni.
SzucsAti Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4023
> Nem utazom Z-ben, de erdekel a tema (N-es keskenynyomkoznek pont jo).

Csatlakozom.

Attila

Előzmény: crash__override (4019)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4022
JSB írta:

> "életlen korival a világbajnok is pofára esik..."

Nagy igazság. Hát még mekkorát esik, ha elôször nem veszi észre, hogy a kori életlen...

Előzmény: JSB (4011)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4021
Förster írta:

> A motort követő fogaskerék tengelye csak az
> egyik oldalon van beágyazva és ott is csak
> műanyagba. Játékra alkalmatlan, mert nagyon
> hamar kitörik.

Na pont erre céloztam. Mennyi ilyen Pikót láttam boldog gyermekkoromban...

Érdekes, hogy sok komoly modellezô is használja a Piko BR55-öt, hogy MÁV 410-est építsen belôle. Vajon csinálnak valamit ezzel a szemét mechanikával?

Előzmény: Förster (4004)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4020
Matiz írta:

> Nekem a BR55 rudazata nem tetszett. Lötyögött, izgett-mozgott, nem volt szép.

Az az igazság, hogy egy kicsit hazardíroztam. Valójában már elfelejtettem, milyen a BR55 rudazata. De ha csak az a baja, hogy lötyög, akkor esetleg meg lehet próbálni egy-egy apró rézcsövet illeszteni a lyukakba. Persze lehet, hogy attól meg szorulni fog. Azokban a modellekben, ahol az összes kereket fogaskerék hajtja meg, mint a BR55-ben is, a hajtórudaknak sajnos lötyögnük kell, különben a szerkezet mechanikailag határozatlan lesz (és még meg is szorul.) Amin lehet esetleg segíteni, az a lötyögés mértéke.

Előzmény: Törölt nick (4002)
crash__override Creative Commons License 2001.05.09 0 0 4019
Nem utazom Z-ben, de erdekel a tema (N-es keskenynyomkoznek pont jo). Esetleg elado cuccaid vannak ? :-)
Előzmény: _ Liar _ (4008)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4018
Nono
Én nem húztam le egyik MODELLt sem, csak az a bizonyos BR24 darab tényleg elég szakadt, meg drága.
A BR55 meg tehergőzös...
Tényleg: milyen vonalon, környezetben akarod járatni a személyvonatodat?
Uíí, Uíí
csíkosháTTú
Előzmény: djt-122 (4016)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4017
olyan 2.5-ös sinekhez már nam is gyártanak bizonyos dolgokat, és ha igy haladunk lassan csak 2.1-est gyártanak Roccoék.....

A Fuggerth az "ász".... (persze zárojelben)

Előzmény: djt-122 (4016)
djt-122 Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4016
Csikoshátu valo igaz az emeleten lévö fütyös öregaszonynál volt a 24 es. Én is drágálottam
de másnál nem láttam.Szo se rola elég szakadt volt
Egyébként egy személyvonatot szeretnék langenschwalbach kocsikbol öszeálitani .Ehhez keresem a mgfelelö mozdonyt .De azaz igazság most már végképp nem tudom milyen legyen mert az egyik oldalon a 24 est a másikon az 55 öst huzátok le . Kösz a többieknek is .

Liar
én eddig U profilu sineket használtam /ebböl van a terepasztalom is/ de már megkezdtem a Roco 2,5 ös sinek gyüjtését vágánycserére .Egy baja van csak hogy az ives sinek réz szinüek az egyenesek meg ezüst.

Förster
Te is jokor szolsz a börzén sikerült beszereznem két langenschwalbachot /3x mentem ki értük/ igy aszem 3db vel teljes a szerelvény

_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4015
én még soha (ezért kérdeztem)

kösz

Liar

Előzmény: SÜNÖCSKe (4013)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4014
Hali SÜNÖCSKe
Hol láttad a TT BR96-ot????

Matiz (4007)
Ez is egy alternatíva...

Figyelem mindenki
A Matiz féle időpont - 4007-es hozzászólás - jó minden T(opic) T(alis)nak?
csíkosháTTú

Előzmény: SÜNÖCSKe (4013)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4013
"- valaki látott már BR53-ast vagy BR96-ost??? "

Én láttam a börzén az utóbbiból, 3-at is. 2 db H0-s, 1 db TT-s...

Előzmény: _ Liar _ (4007)
BoGar Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4012
Sziasztok!
Matiz. A múltkor készítettél egy amolyan diorámát, ami egy mozdony volt, azzal a céllal, hogy azon fényképezed majd a mozdonyokat. Szeretnék én is valami hasonlót készíteni. Akkor volt róla egy rövid ismertetőd, de most nem találom. Merre van, hol találom meg??

Üdv: BoGár

JSB Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4011
AZ a matrica még a régi, műemléki jelleggel. Van új széria. A Letraset típusu matricák felhordáskor frissek legyenek (nem több egy évnél). Felhordás után a dolog nem számít. Nem árt leheletnyi lakk, úgy nem oldódik a matrica réteg.

A dologból a tanulság, korcsolya edzőm mondta volt (ca.1970)"életlen korival a világbajnok is pofára esik..."

Előzmény: rezgaras (3998)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4010
és ilyet hol lehet kapni?
Előzmény: Törölt nick (4009)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4009
Hali!

Visszakanyarodva a szombathoz: a DEÁK-féle V43 nagyon nagy csalódás volt, egyszerű kivitelével. Aki ott volt és megnézte, hasonlítsa össze ezzel:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Ez a QuaBLA modell kisszériás Szilije. Ennek forgóváza van, hitelesebb a kidolgozása, bár a tetőn lehetne javítani. A hajtás szintén Csörgő-örökség. Az ára 45 körül, remélem kihozzák kékben is! Inkább ezért adnák 45-öt, mint 53-at a réz, de nem szép modellért.

üdv

_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4008
és még valami, van olyan itt aki Z-ben utazik?

Liar

_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4007
hello mindenki!!!

kérdés :

- valaki látott már BR53-ast vagy BR96-ost???

- van olyan H0-ás köztünk aki Märklin-ben utazik??

- csak H0 : szeretném tudni hogy ti milyen sinrendszert használtok?

üdv Liar

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4006
Alternatív javaslat nincs, mert sűrű a program erre a hónapra. Három hét múlva megyek legközelebb börzére.
Előzmény: Törölt nick (3997)
Förster Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4005
Az előbb elszúrtam az e-mail címemet. Helyesen
Flieger@freesart.hu
Förster Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4004
Sziasztok !
Már régóta nem írtam, csak olvastam, de most be kell szállnom. A BR55 egy katasztrófális szerkezet. A motort követő fogaskerék tengelye csak az egyik oldalon van beágyazva és ott is csak műanyagba. Játékra alkalmatlan, mert nagyon hamar kitörik. Javítható ugyan , de nem egyszerű. A motorja sem nagy durranás. Szerintem a BR24 sokkal strapabíróbb.
MÁS
Valaki keresett Langenschwalbach kocsit az utóbbi néhány oldalon. Ha még aktuális, nekem van egy felesleges. E-mailt kérek. Fliege@freestart.hu
MÁS
Luc72 ! Megvannak még a 4 tengelyes DR Pulmannok ?
Ha igen kérnék egy e-mailt a fenti címre !
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4003
Nekem a NOHAB-omból esett ki egy fogaskerék menet közben, így most egy hajtott tengely megszűnt létezni :-) A gép egébként még az első (sárga csíkos) szériából származik, csak fel lett tuningolva...
Előzmény: rezgaras (3999)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4002
Hali!

Nekem a BR55 rudazata nem tetszett. Lötyögött, izgett-mozgott, nem volt szép. A 01-esnek és az 52-esnek szebb a rudazata szvsz.

Pünkösd még nagyon messze van, addig még bármi lehet.

üdv

Előzmény: rezgaras (3999)
Ernesto Serra Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4001
pofára estem, bocs az offért...
Előzmény: Ernesto Serra (4000)
Ernesto Serra Creative Commons License 2001.05.08 0 0 4000
elviszem a 4000-est, elnézést
rezgaras Creative Commons License 2001.05.08 0 0 3999
djt-122 írta:

> BR 55 öst ugyanenyiért . Szerintetek melyiket
> érdemesebb megvenni ? BR 24 mintha ritkaság
> lenne nem?

Attól függ, mit akarsz vele csinálni. Azt nem tudom megitélni, hogy ritkaság-e, nekem pl. van egy otthon a szekrény mélyén. Játékhoz viszont sajnos nem igazán alkalmas. Tipikus régi Gützold konstrukció, mint a BR65 vagy BN150. Óriási síkkommutátoros motor, kitölti a mozdonysátrat. Csigahajtás, motortengelyre szerelt csigával. Igen merev kerékfelfüggesztés, rossz áramszedés.

Szvsz. a BR55 is sok sebbôl vérzik, de sokkal modernebb konstrukció és a modell maga sokkal szebben van kivitelezve. Hasonlítsd csak össze a rudazatot! Az tény, hogy a BR24 robusztusabb, míg a sokfogaskerekes Piko modellek hajlamosak voltak arra, hogy egy-egy fogaskerék beszoruljon vagy akár elkopjon. Lehet persze, hogy ezt a 80-as évekre már megoldották.

Előzmény: djt-122 (3986)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.08 0 0 3998
csíkostáTTú írta:

> A Contra Dry-nak van spéci magyar NOHAB matricája.

Kösz. Igen, én is kaptam egyet egy barátomtól, de amikor fel akartam rakni, kiderült, hogy tökéletesen be van száradva. Egyáltalán nem jött le e hordozóról és még kevésbé tapadt rá a mozdonyra. Gondolom, ez egy figyelmeztetés másoknak is.

> Elérhetőségük: van ugye a börze,

Amikor húsvétkor ott voltam, nem láttam. Pünkösd után megint megyek. Szervezni kéne valamit.

Előzmény: Törölt nick (3987)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.08 0 0 3997
Alternatív javaslat?
Előzmény: Törölt nick (3995)
crash__override Creative Commons License 2001.05.08 0 0 3996
Hali!

A Roco 15 fokos valto 3700-3900 kozott van. Ez azert korrektebb ar.

En szemely szerint -az ar miatt is- inkabb szimpatizalok a Roco sinekkel. Nincs toltese(ahol kekk, ott csinalok en toltest, ahol meg nem kell, ott csak zavaro),nem rez, hanem alpaka otvozet... Es nem kell varni honapokat egy sinre (bar.... a multkor az istennek sem tudtam ket honapig jobbos valtot venni, csak balos volt....)

Ha megnezed, a Roconak nagyon jo az elektromos rendszere... gyorsan oldhato huzalozas, visszajelzeses vezerles... En Roco vagany parti vagyok.

Egy dilemmam van csak - a Roco angol valto olyan mint a valosagban - ket allitomuves. Viszont a Minitrix fele csak egy allitomuvel uzemel, ami nem elethu, de modelluzem szempontjabol - es kezelhetosegileg is - kenyelmesebb. Meg ami a Minitrixtol nagyon jo vaganyanyagban, hogy nem csak R1/R2 ives valtojuk van, hanem R3/R4...

Nnna, ennyit igy koran reggel...

Crash_

Előzmény: SzucsAti (3981)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.08 0 0 3995
Hali!

Nekem biztos, hogy nem jó, mert péntek éjjel dolgozom (ez a kissebb baj) és szombat reggel megyek a márkaklubbok országos találkozójára..

üdv

Előzmény: Törölt nick (3992)
BoGar Creative Commons License 2001.05.08 0 0 3994
Sziasztok!
Idézek a BYG hírleveléből, hátha érdekel valakit.

ZALAEGERSZEGI
VASÚTMODELL
KIÁLLÍTÁS
2001. Május 15-20.
Megnyitó: május 15-én 15 órakor

Nyitvatartás:
május 16-19. 10-18 óráig
május 20-án 9-17 óráig

Helyszín:
Városi Művelődési Központ
Zalaegerszeg Landorhegyi u. 21.
Belépők: felnőtt 100Ft, gyermek 50 Ft, csoportos 30 Ft/fő

Üdv: BoGár

Előzmény: Törölt nick (3992)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3993
üdv mindenki......

én ugyan lemaradtam a nagy szombati találkozóról, de a börzén ott voltam... remélem még lesz alkalom találkozásra....

üdv Liar

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3992
Kivánok Minden Topic Találkásnak
A május 19. szombat a Füstiben jó Mindenkinek?
csíkosháTTú
Király E. Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3991
Szia djt 122
Most láttam hogy BR24-et szeretnél.Szerintem nem ritkaság ,de nem is annyira elterjedt mint az 55-ös.Az 55-ös szebb kivitelű mozdony, de nem világit,a 24-es ugyan világit, de elég csúnyán van megoldva/a két izzó vége lóg ki, mint a 64-esnél/.A motorja a régi Gützold motor ,ami elég jó.Egyébként ha a próbaasztal melletti Br 24-est láttad, akkor vigyázz vele ,lassan egy éve látom ott...Egyszóval szerintem BR 55.DE ha személyvonati szertartályos gőzöst akarsz akkor mindenképpen a BR 38-at javaslom a PIKO-tól ,mert messze a legjobb.SZép kidolgozás, szerkocsis hajtás ,feliratok,igaz ez a legritkább és legdrágább ezek közül,de megéri.Helló
Előzmény: djt-122 (3986)
JSB Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3990
rezgaras
A VASÚT&MODELL tavaszi stzámában a Contadry a 38 old. fent. Több nem fért. A QuaBla modellnl rendeld, ld. 3. old kis hirdetése.
Nohab van, csíkokkal is.

más:
A BN 150 anyaga előszedés alatt. Pár nap mulva felteszem.

Előzmény: rezgaras (3974)
Király E. Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3989
Sziasztok
Bn150-es ügyben köszönet mindenkinek az infókért,nem gondoltam hogy ez ilyen nehéz dolog,és hogy ilyen ritka /kevésbé elterjedt/mozdony.Az ember azt gondolná hogy a PIKO-nál csak olyat gyártottak, ami népszerű és tuti biztos eladható az egész keleti piacon.Egyébként a mozdony szerintem egész jó,/belülről/de a kaszni bizony eléggé leegyszerűsitett.Semmi külön rögzitett alkatrész, semmi felirat.De ha jól tudom 1964-es konstrukció..igy néhány dolgot el lehet neki nézni.
braun
A képek természetesen érdekelnének,jó lenne ha küldenéd.Köszi mindenkinek Hello
Előzmény: braun (3984)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3988
djt-122
( a felkiáltójelet már nem is próbálom...)
Ha a BR24 az, amelyik az emeleten volt a próbapálya melletti standon, akkor ennyiért szerintem drága. A PIKO gyártotta régen, én már láttam forogni elég sokszor a börzén. Volt szebb is, meg lesz is. (Ne járj úgy, mint én a TT-s BR110-zel...).
Előzmény: djt-122 (3986)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3987
Szeva rezgaras
( A felkiáltójel nem működik a gépemen...)
A Contra Dry-nak van spéci magyar NOHAB matricája. Ha ezt, vagy ilyen száraz matricát használsz, mindenképp érdemes lakkozni a kasztnit utána. Elérhetőségük: van ugye a börze, meg a Vasút és Modell újság tavaszi száma, ismertetővel együtt, meg a mostani Modell és Makett számban van egy reklám.
csíkosháTTú
Előzmény: rezgaras (3974)
djt-122 Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3986
egy kis tanácsra lenne szükségem . a börzén láttam BR 24 es gözmozdonyt kissé szakadt állapotban 6500ft ért . Ugyanakkor kitünö állapotu BR 55 öst ugyanenyiért . Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni ? BR 24 mintha ritkaság lenne nem?
luc72 Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3985
Légy üdvözölve közöttünk.
Előzmény: braun (3984)
braun Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3984
Üdvözlet az Uraknak!Braun névre hallagatok,Barnabás az eredeti nevem.H0-ban modellezem,főleg dizeleket épitek,ill. átalakitok.
Már régóta olvasgatom a topicot,és a BN-150-essel kapcsolatban van néhány infom.Akad otthon egy pár darab CKD-s prosi,és abban van néhány fénykép különböző kivitelekről.Pl.:Egyiptomi,katonai stb..HA érdekel valakit a dolog,akkor irjon egy mailt(barniur@freemail.hu)és bescannelem a képeket.
Egyébként szegedi vagyok,de itt tanulok Pesten a BME-n.
Minden jót!
Barnabás
Előzmény: Király E. (3967)
BoGar Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3983
Siasztok!
OFF
Most nem otthon vagyok, igy kenytelenek vagytok beerni ekezett nelkul.
ON

Tehat a Contra Dry hasonlit a Letraset-re, amolyan satirozos fele. egesz jo. Mindenfele magyar vagonhoz, mozdonyhoz van matrica. A borzen is lehet kapni.

Azt hiszem Nohab-hoz esetleg tudok is adni ha kell.

Udv: BoGar

Előzmény: rezgaras (3974)
BoGar Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3982
Siasztok!
OFF
Most nem otthon vagyok, igy kenytelenek vagytok beerni ekezett nelkul.
ON

Tehat a Contra Dry hasonlit a Letraset-re, amolyan satirozos fele. egesz jo. Mindenfele magyar vagonhoz, mozdonyhoz van matrica. A borzen is lehet kapni.

Udv: BoGar

Előzmény: rezgaras (3974)
SzucsAti Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3981
Szia!

> Rocot az Erkel utcaban, meg a Modell&hobbinal erdemes keresni. Katalogusuk is szokott lenni.

> Fleischmann a Deaknal. Katelogus van az Erkelben is, de ok sineket nem, csak egy-ket gepet/kocsi tartanak.

A Deaknal egy N meretu Fleischmann valto kb. 9000Ft-ba kerul (elektromos). Mennyiert szoktal venni valtot az Erkelben (Rocot)? Nekem a valtoar az, ami egy kicsit huzos... 6-8 valtonal mar...

Attila

Előzmény: crash__override (3979)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3980
KIÁLLÍTÁS

Vasútmodell kiállítás

Május 18-27 között, naponta 10-18 óráig a KASZ műv. házban
N és H0 modulrendszer, N, TT, H0 asztalok, keskeny nyomközű modellek,
vitrinmodellek, fotók, képeslapok, plakátok.

Megközelíthető: 4-6 villamossal az Oktogonig (vagy földalattival)
Budapest, 1067 Eötvös utca 25/a

info-line: 3620 342 13 60

üdv

crash__override Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3979
Rocot az Erkel utcaban, meg a Modell&hobbinal erdemes keresni. Katalogusuk is szokott lenni.

Fleischmann a Deaknal. Katelogus van az Erkelben is, de ok sineket nem, csak egy-ket gepet/kocsi tartanak.

Előzmény: SzucsAti (3977)
sansan Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3978
Azt hiszem arról a matricáról van szó.amit mostanában lehet kapni,és a Modell és makett újság is reklámoz.Eleinte idegenkedtem tőle,de nagyon szükségem volt piros MÁV feliratra a mozdony elejére,így hát vettem egy lapot(550 ft),melyen sok felirat van és kükömböző méretarányban,ötágú csillag is ,ha valaki Ep.3-at akar modellezni.Úgy kell felvinni,mint a gyermekkorunkban a táskánkra,tolltartónkra a matricákat.Rátenni a felületre,majd satírozni. Ha jól dolgoztam,megjelenik a felirat a kívánt felületen.Szegeden a Mikinél ,ha jól emlékszem,láttam Nohab feliratot és címer formában is volt Ho,TT,N-méretekben.
Előzmény: rezgaras (3974)
SzucsAti Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3977
Szia!

>Nezdd meg a katalogusban... ott le vannak rajzolva nehany peldaval az alapok. A Fleischmann--t nem ismerem.
>Felischmann ? En Roco-t hasznalok... Nem rez, toltes nelkuli, es olcsobb is...

Melyik boltban szerzed be a síneket és a katalógust?

Attila

Előzmény: crash__override (3976)
crash__override Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3976
Nezdd meg a katalogusban... ott le vannak rajzolva nehany peldaval az alapok. A Fleischmann--t nem ismerem.

Felischmann ? En Roco-t hasznalok... Nem rez, toltes nelkuli, es olcsobb is...

A negytengelyes kocsik barnelyik iven elmennek, az viszont mas kerdes, hogy a kis iveben randan neznek ki...

Crash_

Előzmény: SzucsAti (3971)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3975
A régebbi hozzászólások között is felmerült a BN150! Talán érdemes visszakutatni. (Amikor a PIKO modellekről volt szó, némelyik ebben a formában nem is létezett..)
Előzmény: rezgaras (3973)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3974
BoGar írta:

> Contra Dry matricát.

Az mi? olyan, mint a Letraset? Vagy igazi vizes matrica?

> Érdekel valakit egy rövid összefoglaló??

Persze! Én Nohab feliratot keresek.

Előzmény: BoGar (3965)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3973
Király E. írta:

> BN 150-est/kéket/...Ezzel kapcsolatban a köv.
> kérdésem lenne:csak a csehek használták?

Én átépítettem egy gyerekkori Gützold BN150-est (motor a motortérbe, új áramszedôk, új hűtôrács) és ezzel kapcsolatban kutattam a dolog után. Még a prágai múzeumban is kerestem, de hiába.

Ami ebbôl kijött az annyi, hogy a BN150-nek még CSD száma sincs, mert úgy néz ki, csak ipari felhasználóknak szállították. Van Magyarországon is, ha jól tudom 2db a Metrónál, ezek húzzák a karbantartó vonatokat, amikor éjszaka az alagútat áramtalanítják. Sajnos a Mertó BN150-esei egy jóval késôbbi kivitelt képviselnek, mint a Gützold modell, és a modellt teljesen át kellene pofozni hozzá, ha ilyet akarnék. Nagyon örülnék én is, ha valaki tudna mutatni egy - lehetôleg színes - képet egy _Gützold kivitelű_ BN150-esrôl, amit fel lehetne használni a modellem befestéséhez.

Előzmény: Király E. (3949)
SzucsAti Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3972
Sziasztok!

> Koszi az infokat Crach_-nek!

Bocsi Crash_ !

Attila

Előzmény: SzucsAti (3971)
SzucsAti Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3971
Sziasztok!

Koszi az infokat Crach_-nek!

> Udv a koreinben. Foleg az N-es ben :-)

> 1, vaganyrendszertol fugg, de a 33.6mm a megszokott (Roco is ilyen)

Konkretan: allomason ket valto ives palyaja koze teszek egy 55,5mm egyenest, ez eleg? Vagy semmi sem kell? Milyen palyarendszer legyen, hogy es jelzo is beferjen kozejuk?

> 2, 4% az ajanlott, de hegyi palyan, eros mozdony+rovid szerelveny megbirja az 5-6%-ot is...

Hegyi palya, kb. 1,5m hossz, de van benne negyed iv 225,6mm sugarubol. Ezen az iven mennyire mennek a negytengelyes szemelykocsik, nem szuk nekik? Es eleg hosszu ez a palyahossz egy hidhoz?

Van valakinek tapasztalata Fleischmann N vagyanyokrol? Valami olcsobbat tud valaki? Csak a valtoarak aggasztanak, a Deaknal kb 9000 Ft/darab... Kezdeshez kb 6-8 darab kellene...

Minden haladotol bocsi, ha untatom...

Koszi: Attila

Előzmény: crash__override (3908)
monfondir Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3970
Szia!
Hár persze!! Kérelek dobj fel pár sort. A most jővő bőrzére szerveztem egy utat a cimborákkal.
Remélem minden össze jön - többek közt a kocsi megjavítása - és fel tudunk menni Pestre. Sajna a horvát benzin ár már nem az igazi :( . Boccs a tájékozatlanságért de mi ez a matrica?
Üdv:Zsolt
Előzmény: BoGar (3965)
monfondir Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3969
Szia!
Hár persze!! Kérelek dobj fel pár sort. A most jővő bőrzére szerveztem egy utat a cimborákkal.
Remélem minden össze jön - többek közt a kocsi megjavítása - és fel tudunk menni Pestre. Sajna a horvát benzin ár már nem az igazi :( . Boccs a tájékozatlanságért de mi ez a matrica?
Üdv:Zsolt
Előzmény: BoGar (3965)
djt-122 Creative Commons License 2001.05.07 0 0 3968
Valo igaz a börzén mindenféle mozdony volt amint Matiz irta. A kéttengelyes motorkocsi megdobogtatta a szivem le is csaptam volna rá 6500ft re tartották csak a DB festés be volt és nem volt hozzá sajna potkocsi :( .
Király E. Creative Commons License 2001.05.06 0 0 3967
Szia JSB
Rengeteget segitenél, ha tudnál irni pár sort a BN 150-esről, mert tegnap este mindent átnéztem, minden keresőbe beirtam, de sehol semmi.Csehszlovákia szétválásakor ezeket is átszámozták? Előre is köszi, szia
Előzmény: JSB (3966)
JSB Creative Commons License 2001.05.06 0 0 3966
du. küldtem emilt. Átment?
Várom a választ.
JSB
Előzmény: luc72 (3963)
BoGar Creative Commons License 2001.05.06 0 0 3965
Sziasztok!

Vettem kint a börzén Contra Dry matricát. Érdekel valakit egy rövid összefoglaló??

BoGár

luc72 Creative Commons License 2001.05.06 0 0 3964
Aha közben meg kaptam a választ.
Ki próbáltam annyira, hogy ráhelyeztem egy ROCO 01 szépen néz ki, ja és 2.5 sin van rajta úgy hogy tök jó.
luc72 Creative Commons License 2001.05.06 0 0 3963
Emilt meg kaptad?

Hol tudnánk talizni a fordítókorong vezérlőéért.

Matiz

Szerintem írd meg mi kellene. Én nagyon jó kapcsolatba kerültem velük, és amit kértem azt meg hozták, pedig vagonokat és mozdonyokat kértem, amit egy metozis alapján gyártanak, de a sínekre határozottan azt mondják mindig, van.

Előzmény: JSB (3961)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.06 0 0 3962
Hali!

Luc72:
Egy ilyen hir meg keves, hogy 80km-t autozzak. Igy jartam mar egyszer, tobbszor nem fogok. Amit en keresek, biztos, hogy nincs nekik. Egeszen addig van minden, mig oda nem allsz a pult ele es kered, akkor ugyanis nincs, "de meg lehet rendelni...." Na ebbol van most tele a fiokom es nem kerek megegyszer...

Ma epitettem egy kis diorama-felet megint. Meg nincs kesz, de egesz turheto lett. Majd teszek fel rola kepeket.

Hetvegen jo volt a topic-tali, a kovetkezo borzere nem tudok felmenni, majd utana. Egyebkent szinte minden mozdony volt, amit innen kerestek (kettengelyes motorkocsi is pl.)

udv!

Előzmény: luc72 (3958)
JSB Creative Commons License 2001.05.06 0 0 3961
Egyelőre eredeti tervek szerint inga személybe sorolva járnak.
Előzmény: BoGar (3960)
BoGar Creative Commons License 2001.05.06 0 0 3960
Sziasztok!

Ahogy gondoltam, a V63 nem ment felsővezetékről. De semmi baj. Már megy! d:-)) Csak két vezeték és két forrasztás volt az egész. Jut eszembe, a új szürke vagonok csak személyként, vagy gyorsként is járnak??

Üdv: BoGár

BoGar Creative Commons License 2001.05.06 0 0 3959
Sziasztok!

Akkor a következő tali a Füstiben?? És mikor??

BoGár

luc72 Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3958
A topic tali a füstiben igen úgyhogy mozogjatok rá.

Matiz

Ma meg kérdeztem a M&H boltot és azt mondták 2.1 ROCO sin mindig van kint minden mennyiségben és típusban.

Előzmény: Törölt nick (3957)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3957
"...19500 pénz..."
Alkudni is kell. Drága, nézz körül a városban máshol is!

MÁS, Mindenkihez!
Régebben volt szó itten a Kispesti Erőmű mozdonyáról: a börzéről hazafelé láttam, kissé kopott zöld színű.

Tisztelt Társaság, akik ma ottan voltak!
Mi lenne, ha a következő találkozónk a Füstiben lenne? Hagyományt kéne teremteni!
csíkosháTTú

Előzmény: SÜNÖCSKe (3952)
Carpy Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3956
"mondta az eladó, hogy karácsony elött már tényleg jön a Fuggerth féle Szili"

Ezt mar lassan 10 eve mondjak az eladok...

Előzmény: BoGar (3943)
Király E. Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3955
Szia CsikosháTTú
Igen én próbálgattam a 150-est, utána még egy Szergejt az egyik barátommal, utána kb tizig sétálgattunk jobbra-balra,majd vettünk rengeteg fotót.Én képeket eddig nem vettem, de most nagyon jokat láttam, 13*18-asok és 100ft.darabja.Tényleg nagyon szépek.Hello
Előzmény: Törölt nick (3951)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3954
Az utolsó két mondat a fáradtság jele :-) (vagy |-) ?).
Előzmény: SÜNÖCSKe (3953)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3953
Ja, és a büfébe be se néztem... Jövő héten is kimegyek, akkor lehet, hogy korábban (mondjuk nyitásra, mert ma pl. ~11:00-ra értem oda). Különben pedig naggyon jó cuccok voltak ma TT-ben... Na jó, H0-ban is, csak én nem azt gyűjtöm. Mindenesetre lehet nyálcsorgatni, van miért...
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3952
"Az emeleten láttad?"

Igen, a próbaasztal mellett. Nyugi, ki fogom próbál(tat)ni. Egyébként kb. a nyárra gyűlik össze a pénz a mozdonyra, mert az ottani (irány?)ára 19500 pénz.

Előzmény: Törölt nick (3950)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3951
Kivánok!
Kilenc után egy kicsivel Te próbálgattad a BN-t?
Kb. fél órával utánad verődött össze a társulat...
csíkos
Előzmény: Király E. (3949)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3950
Hali!
Az emeleten láttad? Ha igen, akkor a régi BTTB utolsó konstrukciójára pályázol. Szép gépezet! Meg jó is! Szokott lenni belőle a börzén, ha el is viszik, "van mááásíík"! Ja amúgy meg vétel előtt kipróbálni!

Vidám asztaltársaságunk meg elkerülte a figyelmedet a büfében?
csíkosháTTú

Előzmény: SÜNÖCSKe (3948)
Király E. Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3949
sziasztok
Én is voltam a börzén, de viszonylag korán el kellett mennem.Vettem egy szép állapotú BN 150-est/kéket/ez eddig valahogy elkerülte a gyüjteményemet.Ezzel kapcsolatban a köv. kérdésem lenne:csak a csehek használták? Mikor ,még most is talán, vagy már csak múzeumi darab? Csak tolatásra?Köszi
joem
nem figyeltem eléggé , azért nem találkoztunk?
Előzmény: joem (3946)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3948
Láttam kint a börzén TT-s Br. 250-es (most asszem Br. 150) gépet. Ez az első mozdony, amit elhatároztam, hogy MEGVESZEK! Még kell gyűjtenem 9000 HUF-t, hogy meg tudjam venni. Ha esetleg olvassa a fórumot az árusítója, akkor kérem szépen, tegye félre nekem, és küldjön egy mailt!
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3947
JSB!

Igen, de arra gondoltam amelyik a "szerelvényemben" közlekedik!
Zsolt

Előzmény: JSB (3944)
joem Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3946
Csatlakozom, én is nagyon élveztem. Sajnos nem nagyon tudom magam elképzelni úgy, hogy nem rohanok. Ez van,
Nekem az tetszett, hogy az asztalunknál jónéhány színvonalas modell volt, csinos kis MÁV mozdonypark. M:61, 62; V: 43(2*), 63, gyönyörű fordítókorong, jó hangulatú társaság, stb.
A VT135-tel vigyázz, nagyon kompakt a hajtás, nagyon rossz a tengelytáv és nem igazán tudom elképzelni, hogy egy Bz alját élethűen ki lehetne alakítani teljes szétbontás és újrakonstruálás nélkül.
Előzmény: luc72 (3945)
luc72 Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3945
Sziasztok

Na ja jó volt.
De kéne egy olyan igazi, amikor mindenki jobban rá ér, és nem szalad valahová.
A Vtre én is szemet vetetem, de le volt foglalva, pedig nagyon kéne a két inter picim alá.
JSB
Emil ment.

JSB Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3944
Ez alatt azt a hat kocsit érted, amit a Ganz kezdett, majd Dunakeszi befejezett?
Előzmény: by az ex bhv (3941)
BoGar Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3943
Sziasztok!

Csatlakozom CsíkosháTTú barátom kijelentéséhez! Nagyon örülök neki, hogy létrejött ez a találkozó!! Lehettünk volna többen is.
A V63-at megvettem. Én nagyon örülök neki. Hazafelé bementem a HO-Ki boltba, és ott mondta az eladó, hogy karácsony elött már tényleg jön a Fuggerth féle Szili, és az ára 20 000 Ft alatt lesz. (Ja, 19 990. d:-)) )

Üdv: BoGár

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3942
Kivánok!
Jó kis csapat volt ma Börzén!

djt-122!
Kinn voltál? A földszinten volt egy árva VT135 motorkocsi, vörös DB festésű, az emeleten meg egy BR24-et is láttam...
csíkosháTTú

by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3941
Szia JSB!

Szükségem lenne a segítségedre, hátha tudsz segíteni!
A "hatvani vezérlő-kocsi" rajza kéne nekem, de más is segíthet!

Zsolt

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.05 0 0 3940
A táskámon már rajta van egy a jelvény, ha másról nem, erről meg lehet ismerni! Fél 9 - 9 körül érek oda, forgalomtól és álmosságtól függően.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3939
Azt nem mondtam, hogy rossz, csak gőzösmániám van...
csíkosháTTú
Előzmény: BoGar (3938)
BoGar Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3938
Szia Csikósháttú!

Bármi lehet, csak a közepét kell kicserélni. Csak hát épp 424-es képem nem volt. És ez tetszett meg így hírtelen.

BoGár

Király E. Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3937
Szia
Az egész,beszélgetésekkel együtt kb. 30-35 perc.Más ,nem rendeltetek már esetleg külföldről mozdonyt vagy vagonokat? Egészben érkezett ,garancia stb?hello
Előzmény: joem (3933)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3936
Klassz BoGar!
Nem lehetne mondjuk a végleges "jelvényünkben" egy gőzös, pl a 424?
csíkos
Előzmény: BoGar (3935)
BoGar Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3935
Egy meglepetés csak nektek! Így megismerhetjük egymást, máraki ki tudja nyomtatni. (Viszek néhány példányt azért.)
BoGár
djt-122 Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3934
Hali
Én is kint leszek a börzén egy Langenschwalbach személykocsit egy aral tartálykocsit és egy Br 24 es gözmozdonyt szeretnék venni.
üdv
joem Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3933
Mekkora az anyag, azaz hány perces kazi kell hozzá?
Előzmény: Király E. (3931)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3932
JSB!
Patak Sebestyén János Barátom!
Ígértem Neked fénymásolatot, viszem!
Uíí, Uíí.
csíkosháTTú
Előzmény: JSB (3924)
Király E. Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3931
Joem
Régebben irtad hogy érdekel a kazetta Szörényi Sz. asztaláról.Ha hozol kazettát átmásolom, vagy esetleg van egyszerűbb megoldás?Szürke rövidnadrág ,190cm magasság és remélhetőleg egy BR 66-os próbálása az ismertetőim.Persze akit érdekel mindenki hozhat kazettát.Sziasztok
Előzmény: joem (3927)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3930
Hali!
Sajna "ez nem AZ A KAZI"! (Ezen a topicon abszolút OFF.)
Tettem egy ígéretet, hogy az ATV adáskazettájának másolatát megszerzem, folyamatban van, kiabálok, ha megvan.
csíkos
Előzmény: joem (3929)
joem Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3929
Ajjaj! Nemtom, milyen kazettáról van szó, de a SzSz-féle nyugatira elég régóta vadászok. Ha valaki ki tudná kölcsönözni, azt megköszönném...
Előzmény: Törölt nick (3926)
BoGar Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3928
Sziasztok!

Amit még nem mondtam: nemcsak alacsony, hanem fiatal (21 éves)is vagyok.

Üdv: BoGár

joem Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3927
OK, 9-re ott leszek, de legkésőbb 11-kor el kell jönnöm. Viszek egy 0-ás Mearklin étkezőkocsit (nem eladó, mert nem az enyimé, csak mustra, meg viszek 1-2 mozdonyt is.
Ezért aztán lesz nálam egy Samsonite pilótatáska, fogójánál "JOE" felirattal...
Előzmény: JSB (3920)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3926
Na Kivánok Mindenkinek!
Éljen az első, nem hivatalos "TOPIC-TALÁLKOZÓ"!
Aki nem ismerne: barna, bajuszos alak, farmer, diplomata táska, kis méretű SKY HUSZARS kitűző a szürke pólón, a TT cuccok és a próbapálya környéke. luc72, JSB, Matiz már ismernek, nem kizárt, hogy velük együtt lézengek...

OFF!
Matiz! Nem mondtam, hogy a kazetta a Tiéd?
ON!

csíkosháTTú

Előzmény: joem (3919)
Király E. Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3925
BoGar
V63-as ügyben:ha azt a gépet valaki megvenné előled,akkor ne keseredj el, mert a szomszédos asztalnál a Gyügyei Sanyi /alacsony kopaszodó ember/megrendelésre gyönyörű V43-ast és V63-ast készit,új alapanyagokból, korrekt szinhelyes festéssel.Szerintem érdemes vele beszélni,az árak kb 20-22000ft. A V43-ast is talán tőle vetted.

Hello mindenkinek

Előzmény: BoGar (3917)
JSB Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3924
Hozom a Szilit. Mustra, meg "nyúzás" azon az ottani oválon.

Előzmény: luc72 (3922)
BoGar Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3923
Szia JSB!

A V43-at nem én készítettem, hanem kint vettem a börzén. Mindig lent árul az úr, aki kopasz, és általában nagy asztala van. A múlt héten márom Szergeje volt. Ha meg akarjátok nézni a képét, akkor megnézhetitek a ä href="http://www.tar.hu/borbi">http://www.tar.hu/borbi honlapon

BoGár

Előzmény: JSB (3920)
luc72 Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3922
Szia

A korongot meg köszönöm, és esetleg a szilit is hozod?
Viszem a Fleischmann gőzöst, meg jó sok kérdést neked.
A bukóról még mindig felismerhető vagyok, gyertek minél többen, esetleg utána egy vasút töri park?

Előzmény: JSB (3920)
JSB Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3921
joem
Bz ügyben holnap, ha jössz pár szó. OK?
JSB Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3920
BoGar
Milyen (régi, új, legujabb , Patkány stb festés)V 43-ad van? Te csináltad? Szeretném látni.
Végül melyik V 63-t veszed?

luc 72
Ha jössz és érdekel, viszek tanulmányozásra egy Fleisch. korongot.

Matiz
Nem lenne kedved felrakni Hűvüösvölgxből ezt-azt? Gyere be emilen, kérlek!

Előzmény: BoGar (3911)
joem Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3919
Hali evribádi,
Ha már ilyen szép számban lesz jelen a topic, én is kinézek, bár venni semmit nem szándékozom, aztán meglátjuk. Matizzal ismerjük egymást, a többieknek: 100 kg, szemüveg, bajusz, "Lamisil" feliratú fehér póló, Sláger-Rádiós bézból sapi.
Viszlát, hónap.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3918
EZ NEM AZ ÉN NAPOM...otthonhagytam a kazettát.... :-((((((((( 1000x bocs!
Előzmény: Törölt nick (3915)
BoGar Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3917
Szia!
Ha nem lehetne, nem írtam volna, hogy viszem! d:-)) Az én ismertetőjelem egy V63-as a kézben lesz. d:-))) Na komolyan. Szürke Reebok baseballsapka, zöld melegítő. (Jó bő, mert úgy az igazi.) Ja és elég alacsony vagyok!
BoGár
Előzmény: Törölt nick (3914)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3916
Hali!
Kösz a segítséget, de az ötlet sajna nem válik be! A BTTB modell kialakítása nem engedi az ilyen megoldást, illetve túl macerás lenne átszabni a gépet. Ha kijössz holnap 9 körül a Börzére megmutatom a modellt, elég macerás...
csíkos
Előzmény: by az ex bhv (3912)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3915
Kivánok!
Megyek én is!

luc72!
Ha tudsz, gyere! Van Neked irodalom!
csíkosháTTú

Előzmény: Törölt nick (3909)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3914
Hi!

Hát, előre megmondom (mivel most már dolgozom, és nem megyek haza reggelig) modellt nem hoztam, csak az újságokat+katalógusokat....ha előbb írtad volna, elhozom a 132-est :-(
Viszont a V43-at megnézném, ha lehet.

üdv

Előzmény: BoGar (3910)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3913
Szia!

Voltál ma benn????????

Zsolt

Előzmény: crash__override (3908)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3912
Szia!

Én fényvezetőként az átlátszó öntőkeretet használtam fel a 002-es Szergejhez!
Talán nálad is beválik!
Zsolt

Előzmény: Törölt nick (3905)
BoGar Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3911
Kérdés, a V43-at hozzam el megnézed?? (Nem Deák, hanem egyedi.)

BoGár

BoGar Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3910
Szia Matiz!

Én arra gondoltam, hogy a többiek is kijöhetnének. Én most mást nem is fogok venni, csak a V63-at. Most "csak" ennyire futja. De azért megnézném mi van neked otthon! d:-)))

BoGár

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3909
OK, en is kimegyek, viszek ezt-azt. En mar 9 korul kierek. Mailen kuldj egy telefonszamot, hogy megtalaljuk egymast. (Arcmemoriam=0. Amirol meg lehet ismerni: fekete Invicta taska, csillagokkal az oldalan; szemuveg, igen rovid haj)
Előzmény: BoGar (3906)
crash__override Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3908
Udv a koreinben. Foleg az N-es ben :-)

1, vaganyrendszertol fugg, de a 33.6mm a megszokott (Roco is ilyen)

2, 4% az ajanlott, de hegyi palyan, eros mozdony+rovid szerelveny megbirja az 5-6%-ot is...

3, 5 cm-re szoktuk az ilyet venni, ide biztos befer minden villanymozdony

4, milyen szemely ? Atlagos negytengelyes szemelykocsi 160 mm... mozdony 100-120 mm = sacc / kb 1000 mm

Crash_

Előzmény: SzucsAti (3907)
SzucsAti Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3907
Sziasztok!

Uj tag vagyok a furomban.

Segitseget szeretnek kerni toletek. N-es meretben szeretnek terepasztalt epiteni, s a kovetkezo kerdesek fogalmazodtak meg bennem...

1. Allomason mennyi legyen az egyes palyak tavolsaga, hogy egy jelzo beferjen kozejuk?
2. Mennyi a maximalis emelkedes, ami lehetseges?
3. Mennyi pontosan egy kocsi magassaga? (villanymozodony, kinyitott aramszedovel)
4. Mennyi egy vonat hossza? (mozodony + 4-5 szemely)

Koszi mindenkinek: Attila

BoGar Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3906
Sziastok!
Én kint leszek a börzén, de ezt szerintem mindenki tudja már. d:-)))) 10 körül már biztos, hogy kint leszek, de valószínű, hogy akkor már elmenőben leszek.
BoGár
Előzmény: Törölt nick (3902)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.03 0 0 3905
Hali!
A damil sajnos nem igazán működik fényvezetőként, annyira más a fénytörése az anyag hosszában, hogy a fény "nem jön ki a végén". Hajdanán a BTTB egy "optikai fényvezető kábelt" használt: matt fekete műanyag csőben sok vékony üvegszálat. Azért köszi segítő szándékot!
csíkosháTTú
Előzmény: rezgaras (3901)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.03 0 0 3904
De van 2 mm átmérőjű damil is a fűszegélynyírókhoz (ilyenhosszúszótlesemlehetírnihelyesen!).
Előzmény: rezgaras (3901)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.03 0 0 3903
Szia csíkostáTTú!
Nem szöggel volt a probléma, hanem a az ágyazat !
A sínkoronáig fel volt töltődve, de már rendesen alá lett verve az ágyazat!
Zsolt
Előzmény: Törölt nick (3899)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.03 0 0 3902
Este foci? Ja nem.... Hetvegen borze?
rezgaras Creative Commons License 2001.05.03 0 0 3901
csíkostáTTú írta:

> Apropó fényvezető!

Azt hiszem van a horgászoknak egész vastag, 1mm-es damiljuk is (mi a fenére használhatják - akkora hal nincs is ;-) ). Próbálta valaki fényvezetônek használni? Szerintem működik.

Előzmény: Törölt nick (3897)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.03 0 0 3900
Bender Oszi írta:

> hogy egy fogaskerék hányas modulú, azt hogyan lehet megmérni.

A modult úgy kapod, ha a fogaskerék osztókör-átmérôjét elosztod a fogak számával. Az osztókör az az a kör, ami mentén az egymással kapcsolódó fogaskerekek érintkeznek. Azaz kb. a fogaskerekek csúcsa és a töve által meghatározott körök között félúton. A csúcsok által meghatározott kör átmérôje, tehát a fogaskerék számára szabadon hagyandó környék 0,5-ös modulon ennél kb. 1,2mm-rel, 0,4-es modulnál 1mm-rel nagyobb.

Ez azt jelenti, hogy egy átlagos H0-ás dízelmozdony kereke kb. 12mm átmérôjű, a tengelyre max. 7mm-es külsô (!!!) átmérôjű, azaz 6mm-es osztókör-átmérôjű fogaskereket húzhatsz. Ennek 0,5-ös modulban 12 foga lehet (6/12=0,5), 0,4-es modulban 15 foga lehet (még 16 fog is elmegy). Azaz amennyiben nincs más lassító áttétel, a 0,4-es modulú kereket közvetlen hajthatja a motor egy csigával, míg 0,5-ös modullal más lassító áttétel is kell, különben a mozdony túl gyors lesz.

Előzmény: Bender Oszi (3891)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.02 0 0 3899
Hali!
Volt ott valaki, akinek még nálam is jobban tetszett a kiállítás: Ő!
Örülünk, hogy segíthettünk!
csíkosháTTú

P.S.: az alagútban a szögek végét kéretik jobban eldolgozni!

Előzmény: by az ex bhv (3898)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.02 0 0 3898
Szia csíkostáTTú!

Az asztal , ahol a siklott mozdony volt az az én asztalom volt az ismerősöm játszott rajta!
Egyébként köszönöm a pozitív véleményed,de mindenkinek köszönöm , hogy eljött 7500 látogató volt kiváncsi a kiállításra! Köszönöm!

Zsolt

Előzmény: Törölt nick (3896)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.02 0 0 3897
Szia luc72!
Csak most olvasom a régebbi hozzászólásokat...
A TT régen nem csak a BR86-nál, hanem az 56-nál is alkalmazta a fényvezető szálat. Végül is egyívású modellek. Apropó fényvezető! Pont ez hiányzik - a hátsó - a CSD 455 gépemből. Ami, ha elkészül lehet, hogy piacképes lesz, lévén én DR asztalt építek. Amúgy a gép a BR86 csehszlovák változata.
Előzmény: luc72 (3882)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.02 0 0 3896
Tengermély Tiszteletem Uraim!

Az utolsó napon voltam kinn a Hüvösvölgyben. A kiállítás nagyon tetszett, de "mi magyarok" most lepipáltuk a német kollágákat! Legalábbis szerintem. A pécsi modul-rendszer például szerintem szép munka, pedig az egyik srác azt mondta, hogy csak félig van kész. Volt kinn egy szenzációs dioráma Kiskunmajsáról. Nagyon jól sikerültek a kisebb asztalok is ( az egyik alagútjából a Kedvesem halászta ki a karcsú kis kezével a kisiklott mozdonyt, de ez nem von le semmit az értékéből). Szóval nagyon klassz volt!

luc72 és Matiz!
Valahol, valamikor találkoznunk kéne! Van nálam olyan kölcsön cucc, amiket visszavár a gazdájuk.
csíkosháTTú

etwg Creative Commons License 2001.05.02 0 0 3895
> Egy villanymotor fordulatszámát hogyan lehet megmérni?

Hallo mindekinek a tavoli Amerikabol.

A motor fordulatszamara lehet a Conradnal egy igen jol mukodo apro fordulatszammerot venni (aranzlag igen olcson). Ezzel barmilzen motor fordulatszamat meg lehet merni.

Az attetelek mindig jok ha elerik a 17-20 szamot.

Udvozlettel etwg

Előzmény: rezgaras (3869)
BoGar Creative Commons License 2001.05.02 0 0 3894
Szia Matiz!

Ha kész lesz a terepasztal, akkor lesz rajta felsővezeték is! Ez csak természetes, nem?? d:-)) Hogy nézne ki egy Szili és egy Giga felsővezeték nélkül?? d:-)))

Üdv: BoGár

Előzmény: Törölt nick (3893)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.02 0 0 3893
Felsővezeték lesz hozzá? A hatvani kiállításon egész jó volt a felsővezetékes asztal! Sok magyar gép, kár, hogy egy két BR80 is becsúszott közéjük.
Előzmény: BoGar (3892)
BoGar Creative Commons License 2001.05.02 0 0 3892
Szia Matiz!
Köszi a választ. Igazad vn, nekem kell eldönteni. És én megveszem, mert tetszett.
BoGár
Bender Oszi Creative Commons License 2001.05.01 0 0 3891
Köszönöm a választ rézgaras!
Nem gondolnám, hogy alapfokú tanfolyamot tarts fogaskerék témakörben, de hogy egy fogaskerék hányas modulú, azt hogyan lehet megmérni. Legjobb lenne, ha tudnál ajánlani a témakörbe vágó könyvet, hogy ne kelljen butaságokat kérdezni.

Oszi

Előzmény: rezgaras (3869)
JSB Creative Commons License 2001.05.01 0 0 3890
luc 72.
A kocsik minden további nélkül jók. A Felisch korong gyári nettoja 288,10, kiegéaszítő három vágánycsonkos csomag 21,70. ETS postai küldő (valamivel olcsóbb, mint a boltok: 347,39 ill. 29,95 ((csakhogy kapni lehet))). Deáknál ca. 64-68 eFt lenne.
Nagyon nézd meg, melyik sínnel adják. Ha modell, ahhoz az ágyazatot meg kell építened, ha profi akkor eleve többet ér pár ezer forinttal.
A Flesch-hez - Isten ments! - ha kell van külön motor is.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.01 0 0 3889
Hali!

Ha már nem tudok kimenni a kiállításra, akkor gondoltam keresek a neten kisvasutat. Találtam egy asztalt, ami azt a vonalat modellezi, amin a BR199 futott. Kicsit úgy néz ki a gép, mintha TT asztalra H0 modellt raktak volna..Íme.

üdv

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.01 0 0 3888
Hello!

Én már sok V43-at láttam a börzén. az, hogy megéri-e, csak te döntöd el. Nekem nem ér meg mondjuk az y típusú gőzös gőzös x ezer forintnál többet, mert inkább a dízeleket kedvelem, éppen ezért a z típusú dízelért mindent megadnák. Ez ilyen. Szerintem eddig az a gigant volt a legszebb, aminek kidolgozott vezérállása volt (egyik oldalon a vezérrel), koszolt karosszéria, szép festés, egyenes vonalak. H0, 43 ezer Ft körül. Ezen a forgóváz nem volt túl szép. Mindegyikben lehetne hibát keresni és találni, amelyik neked tetszik, azt vedd meg. Azért, a hajtás nagyon fontos része, ha nem vitrinmodellt akarsz arra érdemes odafigyelni.

üdv

Előzmény: BoGar (3887)
BoGar Creative Commons License 2001.05.01 0 0 3887
Sziasztok!
Senki sem látta a V63-at a börzén, vagy csak véleményetek nincs róla?? Megéri megvenni 22 000 Ft-ért, vagy nem??
BoGár
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.01 0 0 3886
Mail ment!
Előzmény: by az ex bhv (3885)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.01 0 0 3885
Szia Gyurmosz!
Igen az is működik , de jobban szeretem ha a nohab2@yahoo.com-ra küldöd az Emilt!

Zsolt!

Előzmény: gyurmosz (3880)
sansan Creative Commons License 2001.05.01 0 0 3884
Köszi fiuk az infokat a kocsikról!A Kleinbahn honlapján árak is a vannak,ez alapján képben vagyok.Es kocsim van nekem is egy pár,mert télen ezeket hajtottam.Sajnos a pályaszámuk azonos:-(
luc72 Creative Commons License 2001.05.01 0 0 3883
JSB

Köszönöm a választ akkor, ha újat nem találok a következő börzén meg veszem.
A 86-hoz vannak vagonjaim, szerinted stimmelnek ezek, ROCO 44992-44995-ig epoche II.

Előzmény: JSB (3881)
luc72 Creative Commons License 2001.05.01 0 0 3882
CsikosháTTú

Tegnap este megelemeztem a meglévő TT-s cuccaim, és egymás mellé tetem a két BR86-ost szépek így együtt. Egyébként valaki itt felhozta, mi lenne, ha üvegszállal vezetné a lámpákhoz a fényt? Észre vetted, hogy a TT 86-oson így oldották meg a világítást?
Viszont az új TT-s mozdonyok már tényleg szépek, a te M62-is franko volt.

Előzmény: Törölt nick (3876)
JSB Creative Commons License 2001.05.01 0 0 3881
luc 72

Ár ügyben egy-két nap türelmet kérek. Szétnézek "odaát" mi a helyzet. Osztom, hogy a börzén sokan csak nyerészkedni akarnak, gyakran javított (nem ritkán gányolva) áru ami van.
A Roconak magyarhoz mérten helyes oldalon van a motorháza. Hibája, hogy kis mélységű a körakna, a hídszerkezet ( mert a korong egy forgó híd)is laposabb, mint a mienk. Fleischmann a magyar 23m átmérőnek megfelel. Osztása 7,5 fok. Ha magyar korongot akarsz, a motorházat átellenben kell elhelyezned, és a tört tető is a laposabb síkban kell legyen. Roconál a szög variálható(sok kiegészítővel variálgatva), akár a magyar 9,3 fokra. Nem könnyű döntés, mert nem vehetsz mindennap másikat. Még használtan is nagy beruházás. A szépen kidolgozott akna magyarral hasonló volta miatt inkább a FL ajánlott. magyar jelleget könnyen adhatsz a berendezésnek. Ára is "kedvezőbb". Mennyire használt? Fl DRG-hez epoche III kocsik illenek. Majd nézek valami korabeli fényképet, és visszajelzek.
Árak mint mondtam később.

Előzmény: luc72 (3873)
gyurmosz Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3880
ON

by az ex bhv!

Az adatoknál megadott E-mail címed működik?

OFF

Előzmény: by az ex bhv (3868)
gyurmosz Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3879
Szerintem a Gabs-ért sok a 9000, főleg ha használt (tényleg, az volt?). Én 6680-ért vettem, igaz 1-2 éve... De tényleg gyönyörű! Az Es is szép, az oldalfalakon még horpadások is vannak (persze mesterségesek :-)).
Előzmény: luc72 (3878)
luc72 Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3878
Sansan

Kint a börzén vettem Gabs kocsit 3 db. Plusz egy Eas MÁVost meg egy Gysev-est.
Most is láttam a börzén 1 Gabs kocsit 9000 Ft irány áron.
Az Es kocsi pedig többnyire mindig van a M&H-nál ROCOtol pl. az Eurocenterben lévő boltjukban most is van 2050 Ft-ért, a 10%-om neked is él ha kéred. Ebből a vagonból én már 20 db.ot birtoklok. A Klein Gabs nagyon szép, gyári koszolás, nyitható tolóajtók, de régebben ezt már írtam.

gyurmosz Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3877
Én a Kleinbahn teherkocsikat az Erkel utcában vettem 1-2 éve, nem tudom, hogy lehet-e most őket kapni (ha jól emléxem, Es-t elég gyakran láttam, gyakrabban, mint Eas-t vagy Gabs-t).
Előzmény: sansan (3875)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3876
OFF

Szia Macibb!
A semminél valóban jobb minden, de ha pesti vagy emilezz, holnap a Hűvösvölgyben vagyok, ott adhatok hővezetőt.
csíkosháTTú

ON

Előzmény: Törölt nick (3870)
sansan Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3875
Amit még nem birok elhallgatni:A hatvani kiállításon láttam MÁV Gbgs és Ks kocsit,amelyek igen sűrűn előfordulnak a hazai szerelvényekben.Ezek hol kaphatók? Régebbi ROCO modellek esetleg?Meg lehet talán rendelni az Erkel utcában?Ja igen! Ha nézegetitek a Kleinbahn lapját ,ott is található Máv Es,Gabs,Eas kocsi elég tűrhető áron. + ugyanaz Gysev-változatban is.Ilyeneket nem árulnak valahol itthon is ?
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3874
JÓ ESTÉT luc 72!
"...a PIKO kezd a játék vonat kategória felé sodródni..."

Én írtam, azért, mert az általad kölcsönbe kapott újság tesztjét böngészgettem. Ott bizony AZ A MODELL háát...
Szóval nem a legsikerültebb.
csíkos

Előzmény: luc72 (3873)
luc72 Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3873
JSB

Kösz a gratulát a mozdony DRG.
Én viszont komolyan mondtam, hogy mi lenne ha a vasút történeti parkban röfenénk össze, de ha ez nem jó akkor maradhat a börze, viszont ott elég tumultus van a próba asztalnál, hogy meg kukkantsuk egymás gépeit.

Lejjebb valaki azt írta, hogy a PIKO kezd a játék vonat kategória felé sodródni. Ezt abból leszűrni, hogy ki ad egy új junior mozdonyt elég botorság. Fogtam a kezembe egy új PIKO gőzöst és a törzsén szinte minden csövet külön alkatrészként mellékelnek, nyitható a homlok ajtaja és iszonyúan csendes, és egyenletesen szépen megy.
Szóval mindenki arról adjon véleményt amit ismer, vagy látott.

Ma meg vettem a vontatási telephez a még hiányzó Faller épületeket, viszont még mindig nem tudom hogy melyik fordítókorongot vegyem.
A ROCOé 50000 Ft, a börzén volt használt 45000-ért ill Fleischmann használt 40000-ért.
JSB esetleg te tudsz tanácsot adni ebben?
Ja a börzén mindenki legyen körül tekintő mert jó pár ember be próbálkozik használtan drágában adni valamit, mint az új ára a boltban.

Előzmény: JSB (3867)
uhi Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3872
Hővezetésre szilikonzsír is megfelel. Sőt. A legrosszabb zsír is legalább ezerszer jobban vezeti a hőt, mint a levegő.
Előzmény: Törölt nick (3870)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3871
Hogy azért ON is legyek:
tegnap felkerestem a kisvasúti modellkiállítást a Hűvösvölgyben. Mindenkinek ajánlom a felkeresését. Vettem egy H0 méretarányú Saab 900 autómodellt is.

Macibb

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3870
Itt OFF, de mivel bölcs elektromos szakemberek járnak erre, hát felteszem a kérdést: az autó elektronikus gyújtásának paneljét (kb. 7x3 cm-es darab, műanyagba öntve) nemrég cseréltem. A kivett régi hátlapján hővezető gyanta maradványai láthatók. Mi a véleményetek: kell-e, célszerű-e ugyanilyen gyantát felvinni az új panel és a tartó fémlap közé? Hosszabb lesz-e ettől az élettartama? Hol lehet és mennyiért ilyet kapni? (figyelembevéve, hogy nekem csak ez az egészen kis mennyiség kell)

Köszi

Macibb

rezgaras Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3869
Bender Oszi írta:

> Ha fogaskerékre, csigahajtásra van szükségetek, azt honnan szereztek?

Nem könnyű dolog. 0,5-ös modulú fogaskerekeket, meg csigákat műanyagból árul Conrad zacskóban, viszonylag olcsón. Sajnos pont a vasútmodellekhez leggyakrabban szükséges 20-25 fogú kerekek nincsenek a zacskóban, csak kisebb, ami szintén fontos, meg nagy, ami semmire sem jó. Amúgy a 0,5-ös modul szvsz. túl nagy, nem lehet vele finoman futó modelleket építeni, bár pl. az amerikai Athearn-ek ilyenekkel futnak.

Szerintem H0-hoz a 0,4-es modul ideális, N-hez kisebb kell, pl. 0,3-as. Ennél kisebbeket otthon nem nagyon lehet használni, mert a tengelyek furatait 0,1mm-nél pontosabban kellene pozícionálni.

Régi órák fogaskerekeit sajnos nem lehet használni, mert az órákban túl nagyok a szokásos áttételek (1:60).

A legjobb forrás Németországban Verbeck volt, aki minden modulban minden fogszámmal szállított, rézbôl is és acélból, és csigát is meg ferdén fogazott fogaskereket is csigához. Sajnos pár éve bezárt. Azóta nehezebb a dolog.

> Egy villanymotor fordulatszámát hogyan lehet megmérni?

Szerintem nem kell. Az a tapasztalatom, hogy többé-kevésbé minden 12-V-RA KÉSZÍTETT motor nagyjából egyforma sebességgel fut. Kipróbáltam. Ha túl kicsi az áttétel, lehet lassabban futó motort használni, ami rendszerint nem más, mint egy 16V-ra vagy 18-V-ra konstruált motor. Ha 12V-os motort használsz, akkor egy Szergej (100km/h) végsebességhez kb. 2,2-2,4mm/ford áttétel kell. (azaz a motor egy körbefordulására a modell 2,2-2,4mm-t kell,hogy haladjon.) Ez az adott 12mm átmérôjű kerekek mellett kb. 1:16, 1:17-es áttételt jelent.

Előzmény: Bender Oszi (3857)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.04.29 0 0 3868
Köszi!
A víz műgyanta, de holnap ,ha nem felejetm el megkérdezem az építőjét , hogy miből van!
Az én asztalom szenben a bejáratnál van (H0e)
A bányás, vagy ha igy jobb akkor a fűtőház fordítóval!
A Linziek mellett!
Zsolt
Előzmény: BoGar (3866)
JSB Creative Commons License 2001.04.29 0 0 3867
Gratula az új gépedhez! Az ár is jó volt. Melyik (DB,DR, DRG) változat, melyik epoche-ból? Az előbbi három változatban fordul elő.
Előzmény: luc72 (3854)
BoGar Creative Commons License 2001.04.29 0 0 3866
Szia by az ex bhy!

Azt hiszem a bécsin láttam vízet. (Az ajtóval szemben, a legnagyobb modulasztal, azt hiszem Oe-s. Ott volt egy kifolyó, folyt is belöle a víz. és még a hullám is megvolt. Nagyon tetszett. Hogyan csináltátok?? És melyik asztal volt a tied??

Üdv: BoGár

Előzmény: by az ex bhv (3865)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.04.29 0 0 3865
Szia!
Melyik modulra gondoltál?
A "fűrészüzem" modult is láttad?
Hogy mik vannak kinnt:
Linz/H0e, Wien/0e,LGB,+ még az én H0e-s asztalom!
A 0e-s asztal kb. 20m hosszú /nem Lajos!/
Üdv.: Zsolt
Ui.: "Aki kimarad az lemarad!!"
Előzmény: BoGar (3864)
BoGar Creative Commons License 2001.04.29 0 0 3864
Sziasztok!
Most jöttem a Hűvösvölgyi kiállításról. Szerintem érdemes kinézni! Nekem tetszenek ezek a keskenynyomközű vonatok. A LÁNG-én pl elég szép a víz. Vajon hogyan csinálták?? Képek akkor lesznek ha előhívatom. (Sajna nincs már meg a régi digit gép.) A kiállítás után pedig a Gyermekvasúttal mentem át a Széchenyi hegyre.
BoGár
sansan Creative Commons License 2001.04.29 0 0 3863
Köszi Matiz. Én úgy mentem oda ,hogy az állomás parkolójában megálltunk,majd a táblákat követve,mint egy túrista,megtaláltuk a kiállítást.Utána átálltam a kocsimmal közelebb.
Előzmény: Törölt nick (3861)
Reeem Creative Commons License 2001.04.29 0 0 3862
Én havi 40.000Ft pluszt keresek vele, hogy mivel? ha érdekel látogass el ide : Klikk!
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.29 0 0 3861
Hello!

Ki van tablazva, de konnyen megtalalhato.
Feltetelezem, hogy a 30-as uton mesz be Hatvanba. A varoskozpont fele haladva az elso lampas keresztezodes, ahol a 21-es(?) ut fele lehet elmenni vagy a vasuti feluljaron atmenni, ott a 21-es utra kell rahajtani, es kozvetlenul a keresztezodesben "megfordulni" es igy keresztezni a 30-as utat. Erre azert van szukseg, mert ott nem lehet balra fordulni. Na, ha mindez megvan, es a rendor sem vagott meg, akkor a kis utcaba behajtva nem lehet elteveszteni; mindjart az elejen van, es ki van rakva a tabla. Kicsit bonyolult a magyarazat; bocs, de nem tudok terkepet rajzolni.

udv

Előzmény: Törölt nick (3860)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.29 0 0 3860
Merre van Hatvanban a Liszt F. Művelődési Ház? Hogyan jutsz oda autóval? És milyen messze található a vasútállomástól?

Macibb

Előzmény: sansan (3859)
sansan Creative Commons License 2001.04.29 0 0 3859
Na úgy döntöttem,hogy elmegyek Hatvanba a kiállításra,így kocsiba pakoltam szűkebb szaládom és indulás! Az emeleten a fotókiállításon nagyon tetszett a 601-es kazán metszetben.Átböngésztem minden képet és utána kerestem meg a modellkiállítást.A gyalogoshídról kiszúrtam a Gigant club oldalán is látható 520-075-öt és egy félredobott 411-est a legszélén.Elmentem egy kutyaoltás nevű rendezvény mellett és ott volt végre a kiállítás.Előttem Matiz már leírta,de meg kell ismételnem: a pupos nagyon szép volt.Rézből készült,a futása is nagyon tetszett.A szomszéd asztalnál érdekes volt a két híd.Észrevetted,Matiz? A felsővezetékes aztalon a szemüveges bácsinál két, méternél is hosszabb rácsos híd volt lefektetve,igen vékony anyagból összeállítva.Kajánul figyeltem,hogy a Piko nohab a szerelvénnyel áthalad,mennyire hajlik meg alatta?Érdekes módon a híd meg sem rezzent!Ekkor már gyanakodtam és arra gondoltam,hogy vagy észrevétlenül alá van valahol támasztva,vagy damilok tartják a mennyezetről.Hát egyik sem!Hitetlenkedve figyeltem a rajta átrobogó szerelvényeket és híd nem hajlott meg egyszer sem.Nekem tetszett a kiállítás,aki el tud menni nézze meg,érdemes!Végre a múlt héten a kezembe került a Vasút és Modell legújabb száma.Érdekes módon egy eldugott szentesi boltban találtak rá.Mivel én kezdtem érdeklődni a Mallet mozdonyok iránt még tavaly télen,ezért magamra veszem,és köszönetet mondok érte JSB-nek,hogy ez is benne volt a lapban.
Albertus Creative Commons License 2001.04.28 0 0 3858
Holnaptól május 1-ig reggel 10-től este 6-ig lesz nyitva a Gyermekvasút hűvösvölgyi tábora területén a keskenynyomközű vasútmodell kiállítás. Egy rövid szakasz kivételével reggelre mindenhol befejeződik a pályaépítés.
Bender Oszi Creative Commons License 2001.04.28 0 0 3857
Modellépítők!
Ha fogaskerékre, csigahajtásra van szükségetek, azt honnan szereztek? Egy villanymotor fordulatszámát hogyan lehet megmérni? Van egy meglévő modelled, mekkora fordulatszámú motort kell beletenni, hogy helyes legyen a modellsebesség? Szergejt szeretnék átalakítani digitálisra, a digihez való motor megvan (lendkerekes Bühler). Van valakinek Szergej átalakításról tapasztalata?

Előre is köszi
Oszi

BoGar Creative Commons License 2001.04.28 0 0 3856
Sziasztok!
Jó 5let a találkozó. Tényleg kellene egyet csinálni már!
BoGár
luc72 Creative Commons License 2001.04.28 0 0 3855
Az európai vasúti szerveren pont a BR86 457 röl vannak fényképek, és ezt készíti a Fleischmann is.
luc72 Creative Commons License 2001.04.28 0 0 3854
Nem vagy az.
32000 huf természetesen össze hasonlítjuk jövő héten, nagyon szép komolyan mondom.
És utána kötöttem kéttengelyes ROCO személyvagonokat a szerelvény FANTASZTIKUS.
Liar szándékszik meg venni az 52-est, kint nagyon lepukkantak vannak 10000 körül az enyém pedig eredeti doboz használati utasítás mozdony történet mellékelve.
Jövő hétre kéne egy topic talit rendezni a börzén nem?
Vagy inkább a V tör parkban?
Hozhatna mindenki érdekességeket kilehet ott próbálni a terepasztalon.
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.28 0 0 3853
Azt akartam írni, hogy Fleischmann...
Előzmény: Törölt nick (3852)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.28 0 0 3852
Helló!
Megint van összehasonlítani valónk! Megnézném az új szerzeményt az én régi 86-om mellett! Ez az egyik kedvenc gőzösöm. JSB azt mondta egyszer, hogy a legszebb 86 a Feischmann-é...
Nem vagyok indiszkrét, mennyi vót?
Előzmény: luc72 (3849)
BoGar Creative Commons License 2001.04.28 0 0 3851
Na mégegyszer. Luc, remélem érted a poént! d:-)) (Tudom, hogy az az eladó mozdonyod.) De tényleg, sikerült eladni??
BoGar Creative Commons License 2001.04.28 0 0 3850
Szasztok!

Én is kint voltam a börzén. Luc, láttam amint egy BR 52-es gőzöst próbálgattál. Nem azt vetted meg?? d:-)) Nem tudom, láttad-e te vagy más a V63-ast a lépcsővel szemben űlő úrnál. 22 000 volt az ára. Mi a véleményetek róla, érdemes azt megvenni?? (Álltak ott mellettem, és azt mondták, ezen már kijavították a régebieken előforuló hibát.) Nagyon valószínű, hogy jövő héten rohanok ki, és megveszem, ha eddig nem kelt el.

BoGár

Előzmény: luc72 (3849)
luc72 Creative Commons License 2001.04.28 0 0 3849
HALI

A börzén nagyon sok érdekes és jó cucc volt főleg H0 ban, nekem különösen mert egyre több modern gyártmány van kint Roco, Fleischmann, liliput, Trix stb.
És egy nagyon gyönyörű Fleischmann BR 86 aminek nem tudtam ellen állni, a külsején minden cső külön álló alkatrész, így meg vettem.
M62 es dömping volt kint.

JSB Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3848
Holnap a kanizsai vonal 140 éves. Ezzel kell foglalkoznom. A börzén nem tudok részt venni. A jövő héten egyeztessünk, hogy lásd és megvizsgálhasd a Szilit. Keress meg emilen.
Előzmény: luc72 (3845)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3847
Szép Jó Estét!
W. kék halál (=oprendszer elhalálozása, és winchester törlődés) miatt csak most kerülök elő.

Matiz!
A 130/132 közötti különbségről tudok, csak a pályaszám készült a számítógéppel.

djt-122!
A VT 135 tényleg ritka, de a múlt hónapban én is láttam egy motor+mellék összeállítást.

Nem tudom ki írta:
A keskeny V100-ról az írományomat a Tillig 1996-os katalógusából vettem, ha ők tévednek, akkor én is...

A holnapi Börze részemről sajna kimarad, munkanap lévén dolgoznom kell.
luc72!
Az újságokat még megmutatnám JSB-nek - ő neki ist deutsch - és mondjuk mailban egyeztetünk, hogyan kerül vissza Hozzád a csere anyaggal együtt.
csíkosháTTú

luc72 Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3846
Elado

ROCO 46331 számu vasúti 6 tg. daru mozgatható gémmel és csörlövel a hozzá való vagonal 2honapos nem használt 4000 huf

luc72 Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3845
Hali

Én kint leszek a börzén fél10 környékén, ki jöhetnétek innen minél többen így lehetne egymásnak segíteni a vásárlásnál.
JSB

Ha ki tudsz nézni te is, és eltudnád hozni magaddal a szilidet nagyon örülnék, hogy meg tudjam tekinteni működés közben.

Én egy rövid hajú bukósisakos srác vagyok.

Remélem minél többen tudtok kijönni.

A maradt használt cuccok nálam lesznek, egyébként a vágány utcánál álnak DR reko kocsik.

gyurmosz Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3844
A Bobóval mi van?
Vagy hagyjuk a fenébe?
Előzmény: vsanci (3841)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3843
Hali!

A zetor N-es volt, a készítő nevére sajna nem emlékszem. (Tippem van, V betűvel kezdődő székesfehérári emberke?)

üdv

Előzmény: vsanci (3841)
pg54 Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3842
A Német u.-ban szokott lenni, vagy lehet rendelni.
Előzmény: crash__override (3826)
vsanci Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3841
Sziasztok új hirdetések és új kiállítások a webzinen!! Nézzétek meg!
Matiz gratulálok a képekhez nagyon klasszak. Van egy kérédsem láttam egy M31 zetort azt ki csinálta? Nagyon érdekel már régóta nagyon teccik a mozdony és kéne a gyűjteményembe egy magyar tolató mozdony is.
Kellemes hosszúhétvégét mindenkinek!!
monfondir Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3840
Hi!
Zöld Púpost még nem láttam - már mint modellt!
Nekem már az eredeti miatt is, a kedvencem.
Kár, hogy olyan messze van innen a kiállítás :(((
Üdv: Zsolt
Előzmény: Törölt nick (3838)
rezgaras Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3839
Matiz írta:

> kerhetnek egy kepet errol a geprol?

Persze. Megkeresem, beszkennelem, elküldöm. (ha nem felejtem el.) A fórumos címedre küldjem?

Előzmény: Törölt nick (3825)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3838
Hali!

A Púposos asztalnál levő srácot megkértem, hozza ki a gépet, annyira tetszett. Sajna nem vagyok még benne ebben a fényképezőgépben, hogy a fókuszt rendesen beállítsam, de így is tűrhetőek lettek a képek! Amint lentebb olvasható, BR110 alapra épült. A hangjáról fel lehet ismerni :-)) jellegzetes. Volt kint más púpos is, nekem ez a piros tetszett a legjobban.
Ezen az asztalon egyébként Fuggert U sinek voltak, sajnos! már itt is látszott, hogy akadoznak a váltókon a gépek, és tuti, hogy nem a modellekkel volt a gond. Ezt leszámítva ennek az asztalnak a pályaterve tetszett a legjobban.
A felsővezetékes asztal pályaterve egy régi PIKO volt, az asztal szélén körben U, a belső vágányok I profilu sinekkel. Ez egy régebbi asztalnak látszott, egy-két apróságot leszámítva viszont nagyon profi! A felsővezetéket érdemes közelebbről szemügyre venni.

üdv

Előzmény: sansan (3837)
sansan Creative Commons License 2001.04.27 0 0 3837
Matiz! Nagyszerűek a képek! A púposnak,meg külön örülök.Valószínű,hogy elmegyek 1-én Hatvanba,viszek néhány gyereket.Értelmesebb szórakozás,mint egy kisvárosi majális délutáni részegekkel és leszakadó,igénytelen körhitával.:-) Valamikor tavalyelőtt láttam a Kálvária téren egy M-40-t HO-ban 20 E-ért Háááát mit is mondjak.Szóval mégsem vettem.Gondolom a hatvani kiállításon a Süveges Attiláék készítette kaszni látható,kíváncsi vagyok rá élőben is.
Király E. Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3836
Sziasztok
V 100 témához még annyit tennék hozzá,hogy a börzén talán azért van belőle kevés, mert sokan ezt veszik Púpos átalakitáshoz /vagy a BR110-et/mert nekik csak a hajtás kell,a kasznit -általában- nem használják fel,és akkor mindegy hogy van-e korlát az oldalán.Korán kell menni és akkor azért lehet találni.Én a V100-asomat most márciusban vettem a börzén egy Belgrádi gyűjteményből, hibátlan ,tényleg kifogástalan állapotú és 5000ft volt. Szerintem a BR120-nál szebben fut ,csendesebb ,nem sir annyira a motorja ,pedig ugyan az a konstrukcio.A VT 135 tényleg eltűnt most a börzéről ,az utóbbi fél evben hármat láttam összesen ,ősszel egy kocsival 5000ft volt nov. környékén kettő kocsival 12000ft és két hónapja 9000ft-ért. Ez utóbbi volt a legjobb állapotban.Hello
Előzmény: djt-122 (3815)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3835
A Fix.Tv szinvonalarol nem beszelnek. Egyebkent, kb. ket honapja elkuldtem nekik egy levelet ilyen anyaggal, de valaszra sem meltattak. A musorvezetokrol se mondjunk inkabb semmit - ha mar jot nem mondhatunk.
Előzmény: SÜNÖCSKe (3832)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3834
Djt-122: melyik szinben? H0? A regi PIKO volt mar kint, de tenyleg ritka. A bordo valtozat volt, egyebekent, pottal.
Előzmény: djt-122 (3833)
djt-122 Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3833
Kedves Csikoshátu
nem egészen értem mit láttál már kétszer? Mert VT 137 csuklos motorkocsit már láttam én is de a VT135 kéttengelyes motorkocsit még soha , bár nem sürün járok ki.
Előzmény: Törölt nick (3817)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3832
És mekkora gáz volt, hogy egy órával az adás előtt Halász Péternek titulálták szegény Peti barátunkat...
Előzmény: Törölt nick (3830)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3831
Az Abscihed von der V100 az a Deutsche Bundesbahn V100-asairól szól ám!
Előzmény: gmarc (3794)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3830
Honti Péter on air at FIX.TV > http://www.fix.tv
Előzmény: Törölt nick (3829)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3829
Vasútmodelllezés on Fix.TV (Budapest UHF 26); http://www.fix.tv
Intersziti Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3828
rezgaras (3824):
„Egyébként azt hiszem, a Harz-hegység (Nordhausen-Wernigerode) nem Türingiában van.”
De nem ám! Az már Sachsen-Anhalt tartomány.

„Akkor még ott volt a Brocken tetején az orosz lehallgató- és radarállomás, bekerítve, a kerítésen belül unott orosz katonákkal.”
Amikor én vhol Wernigerode-(Drei Annen Hohne –itt nyaraltunk két hétig)-Benneckenstein stb. környékén utaztam a jó kis 99-esekkel (tán 86-87 lehetett?), a vonal KÖZVETLENÜL a vasfüggöny mellett vezetett. Kb. 20-25 méterre a sínektől. Az egy élmény.

„Nem tudom, ma mi a helyzet, de lehet, hogy 199-es soha sem volt a Brocken tetején (1142m).”
De volt! Egyrészt nem a brockeni pálya a legmeredekebb a Harzquerbahn hálózatán, másrészt van egy kép az Eisenbahn Illustrierte 12-92 számának címlapján, ahol a brockeni torony előterében áll. A hálózatot most egy magáncég, valami HSB üzemelteti.

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3827
Hello!

Fent vannak a képek, az oldalon is átirtam a linkeket, hogy kicsit hivatalosabb legyen a formája... A képaláirásokat már nincs időm megcsinálni, ráadásul a tár az előre szépen berendezett képeket valami összevissza sorrendben tette fel :-((( A tárlókat, szekrényeket, asztalokat különválogattam, de ahogy feltöltöttem, a kep.tar valami általam ismeretlen algoritmus szerint összekeverte őket :-( Azért remélem "élvezhetőek". A fényképezőgép egy Sony DSC30-as volt, most dolgoztam vele először, a fókusz beállitás nem mindig lett túl jó, bocs.

üdv.

crash__override Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3826
Nem tudja valaki, hogy hol tudok Z-s felx sint, es Z-s kerekeket venni ?
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3825
Hello!

Hat, kenyszerhelyzet allt elo.
A kepanyag nem fert volna el az extran, a merete miatt, kihagyni semmit sem akartam; ugyhogy a kep.tar.hu-n nyitottam egy keptarat. A cime kep.tar.hu/vasutesmodell, ide koltoznek a kepek, amik valamilyen modon az ujsaghoz tartoznak. A tobbi tartalom marad a helyen. Az idom/tudasom sajnos csak ezt engedi meg; a tobbi tarhely nem ingyenes - vagy kicsi. Remelem ez idovel valtozni fog.
Szoval, 1-2 oran belul mar elerhetoek lesznek a kepek ezen a cimen. A feltoltesuket most csinalom, eloszor a modellkiallitas, aztan a tobbi.

rezgaras: ha nem nagy keres, kerhetnek egy kepet errol a geprol? A BRAWA katalogusban csak a modell van.

udv

Előzmény: rezgaras (3823)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3824
Hali!

Megjottem Hatvanbol, 68 kep, 22MB anyag osszesen. Valogatok belole, meg dolgozom kicsit aztan megy fel a V&M-honlapra. Aki tud, menjen le. Nem tul nagy a kiallitas, de szep dolgok vannak, es mindenkivel lehet beszelgetni.
Eloljaroban, csigazonak: 45 ezerert V43 modell, muanyagbol, legalabb olyan szep, mint a Deak-e, ha nem szebb; kis szerias futokocsi; uj Bhv kocsik; 20 darab N-es mozdony, en nem mondok ra semmit - annyira szepek!...a tobbit majd a kepekkel :-)

udv

rezgaras Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3823
csíkostáTTú írta:

> a keskeny nyomközű V100-ról, valóban BR199 jellel
> állították forgalomba Türingiában, a Nordhausen -
> Wernigerode - Brocken vonalon,

Ott voltam nem sokkal az üzembe állítás után, van is róla fényképem. Úgy egészében meglehetôsen ocsmány látvány volt. A C-C forgóvázakon a mozdony ha lehet, még magasabban ült és igen túlméretezetten hatott a többi keskeny nyomközű jármű között.

Egyébként azt hiszem, a Harz-hegység (Nordhausen-Wernigerode) nem Türingiában van. És a Brockenre pedig úgy '93-ig nem ment fel vonat. A pálya megvolt, de a Brocken határsáv volt és 1959 után nem járhatott fel rá vonat. A pályát nem gondozták és egy részét betonlapokkal befedték, hogy katonai teherautóval lehessen rajta járni. A határ megnyitása után gyalog fel lehetett menni. Akkor még ott volt a Brocken tetején az orosz lehallgató- és radarállomás, bekerítve, a kerítésen belül unott orosz katonákkal. Aztán ezek elmentek, a pályát helyreállították de az elején csak gôzös vontatású különvonatok jártak fel. Nem tudom, ma mi a helyzet, de lehet, hogy 199-es soha sem volt a Brocken tetején (1142m).

Előzmény: Törölt nick (3816)
rezgaras Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3822
Matiz írta:

> a Gutzold a mai napig gyartja a V100-at, de most mar
> "Junior"-kent, szoval, kezdoknek, jateknak ajanlva.

Ha jól tudom, a Gützold modellek voltak az elsôk Európában, amikben a ma is legjobbnak tekinthetô középmotor-kardántengely megoldást bevezették. Sajnos a tervezésbe egy pár alapvetô hiba csúszott, amit késôbb sem javítottak ki. Az egyik hiba szvsz az, hogy királycsap helyett két csuszkán és a váz kivágásán vezetik meg a forgóvázat. A másik hiba pedig az, hogy ezt a két csuszkát még áramvezetésre is használják. Kár, mert ezt lehetne tisztességesen is csinálni - nem is kerülne többe.

Előzmény: Törölt nick (3814)
rezgaras Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3821
Matiz írta:

> Az első egy egymotoros cucc volt, világos-matt-narancs
> színű. Ezután következett a középmotoros, ami már elég gáz
> festésű volt, csillogós valószínűtlen piros, és azóta is így
> készül....az első talán még jobb volt.

Szerintem is az elsô színe jobb volt (nekem az van ;-))))

De ez lehet, hogy nem véletlen. Legutóbb Karácsonykor végigjártam egy pár pesti modellboltot (Váci utca, Váci út, Kálvária tér (?)), és kerestem a magyar dízel színt (ha jól emlékszem RAL 2002). Nem volt sehol, még hasonló sem. Így aztán magam kevertem ki pirosból meg sárgából. Alapnak a régi Fuggerth M41-est vettem. (az egész egy Nohab házra).

Előzmény: Törölt nick (3804)
JSB Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3820
Figyusszatok, a hatvani országos modell kiállításra. Ma nyílik, és n9-18-ig van nyitva az állomás főépületében, és a Liszt Ferenc Művházban. Kitáblázták, mert az állomás tulsó oldalán van.
Tegnap az építést láttam. megér egy misét.
Intersziti Creative Commons License 2001.04.26 0 0 3819
Nekem meg egy 110-es számozódott át DB 202-essé, olló-> ragasztó módszerrel.
Előzmény: Törölt nick (3816)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3818
A 130 -> 132 modositas szerintem nem OK, mas a kaszni is. Megerosites/cafolat?
Előzmény: Törölt nick (3816)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3817
Helló!
Gyakrabban kéne járni a börzére, én már kétszer is láttam.
V100: ha TT-s lennél, akkor meg a 110-est kergethetnéd, a Tillig a V100-at gyártja, nekem meg kb. egy hónapba került, hogy 110-ként megkapjam. Amúgy a PIKO modellje egy jól sikerült darab. Én az új BR218-ra fújtam, a képe rajta van a Byg-Modell honlapján. Olcsó, de...
csíkosháTTú
Előzmény: djt-122 (3815)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3816
Helyes a sejtésed a keskeny nyomközű V100-ról, valóban BR199 jellel állították forgalomba Türingiában, a Nordhausen - Wernigerode - Brocken vonalon, ami 1000mm-es, vagyis H0m minálunk.
Ez a "számítógép-> olló-> ragasztó" tipusú pályaszám módosítás nekem is ismerős: így lett nekem két különböző BR56-os gőzösöm, sőt, ezzel a módszerrel lett a 130-ból 132. (Nagy szellemek, ha találkoznak...)
Előzmény: Törölt nick (3814)
djt-122 Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3815
akár menyit is fikázátok a Piko V100 at én ugy gondolom egy különlegességet kaptam el mert a börzén azota sem láttam . Ellenben BR 110 majdem mindig van . A pályaszámokat meg nem értem mert a katalogusban a 190/17es modell V100 001 a 190/18as pedig 110 025-4 számmal szerepel. Különben megnézve a fekete fehér képet az eredeti képröl hiányzik az oldalkorlát vagy a modellen csak kitalácio? Egyébbként a M&H nál láttam az uj 110 est valami iszonyatos sárgába és DB Cargo felirattal pirosba ritka ronda a régi valahogy szebb volt. Egy kérdés ismét a börzére sürün kilátogatokhoz : Miért oly ritka a VT135 motorkocsi látott már valaki eladot?
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3814
Hello!

Na, azert a Gutzold a mai napig gyartja a V100-at, de most mar "Junior"-kent, szoval, kezdoknek, jateknak ajanlva. A BRAWA pedig a V100 6 tengelyes, H0e modelljet is kesziti, BR199(?) jelzessel. (Megint a lustasag nyert, nincs kedvem katalogust bogaraszni a pontos palyaszamert, majd holnap :-) ) Egyebkent, a regi katalogus, az olyan is, akkoriban nem sokan rohattak fel, hogy ugyanaz a ket gep palyaszama. Manapsag pedig, mi sem egyszerubb: elo pelda ra, hogy mindket 118-asom ugyanazon palyaszammal rendelkezett. Egy keprol leneztem egy 118-as (szigoruan 4-tengelyes gep) palyaszamat, szamitogep -> nyomtato -> ollo -> ragaszto es maris ket kulonbozo palyaszamu modellel rendelkeztem :-)

udv

ui:digit.fenyk.32MB,6xzoom+obj.beizzit:holnap valszeg megyek a hatvani kiallitasra,fotozok majd(ha lehet)

Előzmény: joem (3811)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3813
Még valami:
A PIKO szerintem durván megy a "villanyvasút" irányba a "modellvasúttól". A most kijött BR218 belsejéről néztem egy fényképet: a motor fémházától úgy van elszigetelve a vezetékezés, mintha én csináltam volna, valamilyen szigetelőszalag darabbal. A fojtótekercs meg ott lengedez a szigetelésen... Olcsóságra (100DM!!!) törekvés = igénytelenség.
Előzmény: Törölt nick (3812)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3812
Nna ja!
Csakhogy védjem a DDR cuccokat: a saját mozdonyaik modelljei azért nem voltak ennyire tragikusak. Tipikus példát találtál, a V100 azonos időszakban is különböző színekben létezett, akár azt is el tudom képzelni, hogy ugyanaz a gép "színt váltott". A Eisenbahner Journal számban van egy kép a DR V100 003 prototipusról, emeletes vonat előtt. Sajnos fekete-fehér kép, DE! A mozdony világos színű, egy vastagabb és egy vékonyabb sötét csíkkal a kasztni alján! Ehhez képest aztán...
A DB-féle V100 legalább egyszerűbb, volt vörös, meg kék, oszt annyi, legalábbis akkor, amikor még "V100" volt.
Előzmény: joem (3811)
joem Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3811
Kicsit visszatérnék a V100 témához. Szóval az NDK modellek igénytelenségét mi sem mutatja jobban, mint, hogy a Gützold kijött egy piros és egy kék verzióval AZONOS PÁLYASZÁMMAL!!! Matiz katalógusos honlapján van egy kép amelyen a V100001 psz mozdony látható sajnos fekete-fehérben. Itt két csík látható és végigfutó oldalkorlát. Később ugye jött a BR110 bordóban, egy csíkkal, ezzel egyidejűleg tovább gyártották a V100001-et kékben, egy csíkkal és korláttal. Kicsit kapkodom a fejem, mert a néhány hozzászólással lentebb hivatkozott kép is V100 egy csíkkal. Lehet, hogy ez a modellválaszték így a különböző epoche-okon átívelve élethű, de az azonos psz. két szín durva... Szóval az akkor szerintem is technikailag jó minőségűnek számító cuccok a modellhűség szempontjából eléggé kifogásolhatók voltak. Persze nekem, gyerekként tök mindegy volt a dolog, mert egyedül egy mozdonyt láthattam a PIKO palettáról élőben, ez a NoHAB volt, arról pedig még gyerekszemmel is látszott, hogy ezer sebből vérzik. Az, hogy a többi mozdonynak mennyire van köze az eredetihez, akkor egyáltalán nem érdekelt. És ha engem nem, akkor sokunkat sem. Hol volt még akkor, hogy egy jármű eredetijét megkeressük, körbefényképezzük, csak azért, hogy a sorozatgyártáskor minden felirat pontosan a megfelelő helyre kerüljön. Sajnos a mai gyerekek is ilyenek. Vonat. Teljesen mindegy, hogy milyen ország, milyen mozdonya, létezik-e, stb. És valljuk be, ebben pl. a PIKO is ludas, emlékezzünk csak a "cirkuszos" PIKO Junior BR80-ra és BR55-re. A sorban ott a Mechano, majd pedig a játékok a Legon át egészen a fából faragott valamikig.
Pontosan ezért lesz a forum modell fő marketing üzenete, hogy az gurul körbe a karácsonyfa alatt, amit apuka vasárnap délelőtt kisfiával kézenfogva az állomáson sétálva lát. (szombaton nem, mert akkor a börzére mennek). Nem olyan, nem olyasmi, hanem AZ!!! Hiába no, vénségemre idealista lettem, t.i. hiszek abban, hogy megfelelő áron ez az üzenet piacot tud teremteni. Aztán majd meglátjuk...
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3810
OK, én igényt tartok rá. Összesen hány db.? Küldjek mailt?
Előzmény: by az ex bhv (3808)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3809
Csatlakoznék Matiz véleményéhez!
Tessék mondani: mit építsek, én szegény TT-s?
1.: Van tizenegynehány mozdonyom, vagy hatvan vagonnal. Véletlenül úgy sikerült, hogy mind egy korszakból, és az egy NOHAB-ot kivéve DR.
2.: A H0 sincs nagyon eleresztve, habár jobban, mint TT. Van ugye Fuggerth, meg a Deák, oszt annyi!
3.: Az egy dolog, hogy mozdony. És a vagonok??? Meg jelzők, épületek?
Sajnos az van, hogy nincs igazából hazai modell kínálat, nem igazán van miből építkezni...
Most itt, mindenki előtt teszek ígéretet, hogy piacra dobom a DR motyóimat, ha lesz reális esélyem arra, hogy MÁV asztalt tudok faragni, helyhiány miatt TT-ben.
csíkosháTTú
Előzmény: Törölt nick (3804)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3808
Szia Matiz!
Ha szépesz megkérsz másolok belőle!
Egyébként katalógus gyűjtők!!!!!!
Van régi roco,fleischmann,TT,Noch!
INGYEN VAN!
CSAK VIGYÉTEK EL!

Zsolt

Előzmény: Törölt nick (3777)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3807
ment is a mail
Előzmény: JSB (3805)
JSB Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3806
Gyühet az emil, van belőle, mustrálhatod.
"Gépészetileg" van benne Fugi szépen. Azért fut oly jól, mert az új javított pisz-pösz kerül bele.
Tehát mégsem oly rossz ami magyar. A festés olyan amilyen, erről a gyártót kellene meggyőzni.
Előzmény: Törölt nick (3804)
JSB Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3805
Gyühet az emil, van belőle, mustrálhatod.Kasztrálni ne akard, mert úgy gyün.
"Gépészetileg" van benne Fugi szépen. Azért fut oly jól, mert az új javított pisz-pösz kerül bele.
Előzmény: Törölt nick (3804)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3804
Hali!

Hát, most "hazabeszélek", azaz védem a német terepasztalt építőket:
Nincs megfelelő minőségű magyar modell, ez a helyzet. Az egykori NDK-ból sok van olcsón, van hozzá épület, jelző, minden. Akinek nincs kézügyessége (mint nekem), kénytelen(?) megvenni a német holmit, hogy építhessen. De ez lassan már legrágott csont...A Fuggerth Csörgőt tényleg nem illik lehúzni, mert "örüljünkhogylegalábbezvan", de akkor annyi engedtessék meg: a minősége hagy némi kívánnivalót maga után.
Egyébként, a festésen miért változtattak? Nekem régebben volt kettő is. Az első egy egymotoros cucc volt, világos-matt-narancs színű. Ezután következett a középmotoros, ami már elég gáz festésű volt, csillogós valószínűtlen piros, és azóta is így készül....az első talán még jobb volt.

Van itt a fórumon Deák-V43 tulajdonos? Egy emailt váltanák vele.

üdv

Előzmény: rezgaras (3802)
JSB Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3803
Az egykor Vasútbarát néven megjelenő lap 1999 ősz 24. oldalán az Aop 317 áramszedő, és a ház szerszán részlete látható. A hűtők nem festettek, hanem külön fröccsel készített bepattintható részek. Ez nem általános nyugaton sem. A hajtás a Csörgőből indul módosítással. A csigatengely, és fogaskerék szerszámok revizió alá kerültek, mert néhol 5-17 század mm volt az eltérés. A sorja is megszűnik. Profi tudja, ez mit jelent a gyakorlatban.
És úgy általában; Rézgaras, a topicon az egyik legvisszafogottabb, de némelyek versenyt fröcsögnek olyan modellre, melyből még egy darab sincs.
Ez minden igazi modellezőhöz méltatlan. Fogjuk vissza magunk, és beszéljünk arról a több ezer fajta modellről, ami van! Kifogásolni meg úgy illik, hogy a jogos morgást követően közkincs gyanánt azt is megmondjuk (írjuk), mi a megoldás!
Előzmény: rezgaras (3801)
rezgaras Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3802
vsanci írta:

> kedves vasútmodellező társak ne a csörgőből
> általánosítsatok, annyira azért nem rossz (egy kis frizirt azért
> elvisel de szép modellt lehet kihozni belőle) a kocsikra sem
> lehet olyan sok panasz ennyi pénzért

Nem panaszkodom, csak azt jegyeztem meg, hogy nem hiszem, hogy az eddigi modellekhez, meg magyar fizetésekhez képest borsos árát indokolja majd a minôsége.

Még jó tíz évvel ezelôtt beszélgettem Tóthnál (ha jój emlékszem nem Tóth úr volt már, hanem a testes eladó) arról, hogy az M41 ugyan nem drága (1300Ft volt motorral, én 870-ért vettem a "vitrinmodellt") de lehetne jobb is. Az én filozófiám az, hogy egy modell lehet úgy is jobb, hogy nem kerül többe: egyszerűen jobban oda kell figyelni a tervezésénél. Az akkori "hivatalos" vélemény az volt, hogy ez a modell nem arra készül, hogy a nyugati nagy gyártókkal minôségben versenyezzen, hanem a keleti piacra, ennek megfelelô minôségben és árért. Pár évvel késôbb röviden beszélgettem Fuggerth úrral is, és ô is megerôsítette ezt a hozzáállást. Ezt én bizonyos fenntartásokkal (lásd elôbb: lehet úgy is jobb, hogy nem drágább) elfogadtam.

Az árak mostani fejlôdése azonban arra mutat, hogy Fuggerth is azt a megoldást részesíti elônyben, amit sajnos sok nyugati gyártó: emeljük az árat, és reméljük azt, hogy ez - legalábbis rövid távon - nem szűkíti a piacot. Szerintem ez a hozzáállás ennek a hobbynak hosszú távon a halálát jelenti. Magyarországon pedig azt, hogy - legalábbis amíg a volt NDK-s készletek még nagy számban jelen vannak - a magyar modellezôk német terepasztalokat fognak építeni, mint ezt tették 20-30 évvel ezelôtt. Ezt látom itt a fórumon is.

Előzmény: vsanci (3788)
rezgaras Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3801
JSB írta:

> az ROCO minőség volt

Hiszem, ha látom. És nem csak a ház, hanem a hajtómű is.

Előzmény: JSB (3797)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.25 0 0 3800
Helló djt-122!

A képen a kelet-V100 látható. A nyugati is kb. ilyen elrendezésű volt, de kerekítetebb élekkel, kevesebb kiálló micsodával.
Szerintem a kép nagyon érdekes! Ezek szerint mégsem ment olyan jól Honeckeréknek, mint ahogy mondták: összehoztak egy 1000LE-s dízelt, hogy ne cikizzék őket a gőzösök miatt, de még használták a háború előtti oldalajtós kocsikat...
Minden esetre a kép vasúttörténeti érdekesség!
Ja! A VEB PIKO a ezt gyártotta.
csíkosháTTú

Előzmény: djt-122 (3799)
djt-122 Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3799
A Piko féle V100 001 a keleti vagy a nyugati szériába tartozik? Elég randa a V100 után kapcsolt oldalajtos szerelvény inkább gözmozdony illene hozzá
Előzmény: Intersziti (3791)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3798
ÉLJEN AZ OPTIMIZMUS!
Nem viccnek szántam...

Az lenne a jó, ha már kapni lehetne, tesztelni lehetne, tudni lehetne, hol lehet esetleg házilag javítani rajta, stb.

Most álmodozni fogok: esetleg lehetne mondjuk M40, M32, V42, de "igazi"... Mondjuk TT-ben is...

csíkosháTTú

Előzmény: JSB (3797)
JSB Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3797
Igazad van Vsanci. Egyes szerszámokat láttam , tapizhattam, az ROCO minőség volt. Remélem egészben is az lesz, ca. max.fél áron, mint akármelyik hasonló nyugati ketyere.
Előzmény: vsanci (3788)
JSB Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3796
Az első gép 1968 elején jött. A nyáron a cseh bevonulás idején huztak mindent, mert a személyforgalmat leállították. A kép júliusi. A V 100-ból Drezda max 40 darabot állomásított. 1975-ben - mikor diplomáztam - még volt, de már megkezdődött az átsázmozás. Ezzel egyidőban kapott az Annabergi vonal, addig oda hegyi gőzösök jártak. Heidenauban 1972-73 tanévben ( mert innan jártam be Drezdába) sokat láttam. Akkor kapták a 9 db. E 11-t. ezek Freiberg felé jártak.

Matiz a kpen lévő állomásítást elütötte, helyesen, éretelemszerűen : Dresden Hbf.

Előzmény: Intersziti (3791)
BoGar Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3795
Sziasztok!
Mennyibe kerül a Dom féle V63? Tudja ezt valaki??
Üdv: BoGár
gmarc Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3794
"Szenvics-üzemmódban az egyik V100-volt a "vezérlőkocsi"?"
-Mindkét mozdony járt, a vonat ugyanis úgymond "tolómozdony-rásegítéssel" közlekedett. Az egyik húzta, a másik tolta a vonatot. Meredek pályán járt.
---Ha sikerül, feliratom CD-re az Abschied der V100 c. filmet. (3sat).
Előzmény: Törölt nick (3774)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3793
Jó Estét!
A kelet-V100, és a nyugat-V100 között vannak jelentős eltérések. Az Eisenbahn-Journal cikke részletesen taglalja mind a két oldalt, és egy táblázatban összefoglalja a két oldal történetét is, plusz képek.

Mit szólsz a képhez a V és M oldaláról?

Előzmény: Intersziti (3791)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3792
Hello!

DR V100 068(áll.:Nürnberg, dátum:1970 nyara, hely:Drezda)

A Vasút&Modell lapjáról; csak itt csak nektek :)

üdv

Előzmény: Intersziti (3791)
Intersziti Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3791
Jó hétvégét!

V100 ügy.
Először is szögezzük le, hogy keletnémet, vagy nyugatnémet V100-ról van szó! Korántsem mindegy. Mint ahogy a nyugati és keleti V200 is ég és főd.
A keletnémetek közül (202, 203, 204, ex DR 11x. Sor.) jónéhány még megy, még Adtranz-remot is van dögivel, tömeges selejtezés a nyugatiakból volt (211, 212, 213). A keletiek még mindig mennek, javarészt a halberstadtiakkal, vagy annak nyugati megfelelőjével (aminek lekerekített a vége).

JSB (3786) „A vonat minden nap többször fordult, Bad Schandau-Drezda, Pirna-Drezda között.”
Mikor volt? Ott nyaraltam, tán 85-86 táján, Kurort Rathenban, mindig átjártunk a pirnai modellbótba vagy Drezdába, akkor már villamosított volt a vonal, és 211-ek szaladgáltak. Teccett. Érdekes, az emeletesek között is volt különbség.

gyurmosz Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3790
vsanci!

A Bobó megvan még???

Előzmény: vsanci (3788)
gyurmosz Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3789
Tudom, csak ezen a héten elég sok dolgom van (matekot kell tanulnom, pfujj :-)).
De utána már ráérek (egy kis ideig), úgyhogy lebonyolíthatjuk az üzletet :-)))))
Előzmény: Törölt nick (3784)
vsanci Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3788
A fuggerth féle Szilire reagálnék!
Szerintem elég jó lesz amit sikerült róla megtudnom, de már kb. 6 éve készül, és mint tudjuk a jó munkához idő kell. Sajnos a késlekedés oka a pénz hiány. Viszont ha beindul nem lesz ok a panaszra. Valamint még annyit, hogy kedves vasútmodellező társak ne a csörgőből általánosítsatok, annyira azért nem rossz (egy kis frizirt azért elvisel de szép modellt lehet kihozni belőle) a kocsikra sem lehet olyan sok panasz ennyi pénzért. Egyébként meg mi volna ha támogatnánk a magyar modellgyártást legalább lelkesedéssel és nem fikáznánk előre. Hátha megéri azt a húszezer Ft-ot...
No hirtelen ennyit akartam írni. Én részemről nagyon várom már az első Fuggerth féle sziliket.
Előzmény: Törölt nick (3784)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3787
Munkanap ide, munkanap oda, LESZ!
Előzmény: _ Liar _ (3786)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.24 0 0 3786
hello mindenki!

kérdés : szombaton hogy lesz a bőrze? ugynis munkanap van... lesz vagy nem?

üdv Liar

JSB Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3785
Valamennyi V 100 mogulnak:

Rövidesen a topicra kerül képen, a V 100.068, 1968 augusztusában Bad Schandauban, Drezda felé indultában. A kocsikat ajánlom, PIKO gyártja. Forgóvázas fülkés kocsik, végigfutó pallóval.
Ekkor még volt a régi lekerekített végű Doppelstock is. Azt végpárban továbbította.
A vonat minden nap többször fordult, Bad Schandau-Drezda, Pirna-Drezda között.
(A mozdonyok a BR 86 sort váltották)

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3784
Régebbi hozzászólásra reagálok, bocs...

Szia rezgaras!
Szerintem nem temessük előre el fug. féle V43-at!
Én még nem láttam, ezért drukkolok neki. Azért vagyok bizakodó, mert most böngészgettem a Modell Eisen Bahner tesztjét a PIKO-féle BR218-ról. A fényképeket nézegetve a kidolgozást a gyári fug. Csörgő magasan veri! A kb. árát 100DM-re írják...
Részemről hajrá Fuggerth! Igaz, én sajna nem leszek a vásárlójuk, amíg ki nem jön valami TT-vel. Most ebből nehogy azt olvasd ki, hogy boldog-boldogtalant rá akarok beszélni a fug. termékekre. Egy bizonyos szinten túl már nem lehet olcsó a modell. De van, aki nem olyan profi, viszont szeretne valami elfogadható áron élvezhető modellvasútat.

Apropó Csörgő!
Gyurmosz!!!
A drótok becsomagolva várják a felhasználójukat!

Mindenkinek tettem egy ígéretet, hogy megpróbálok felvételt szerezni Sz. Sz. asztaláról: folyamatban van...
csíkosháTTú

Előzmény: rezgaras (3770)
sansan Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3783
Ja,mégvalami plusz 1-1 fotó (v63+rezsó)
Előzmény: sansan (3782)
sansan Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3782
A legújabb számról van szó. Nürnberg 2001 c. cikk felsorolásában:Dom Models:Az eredeti elképzelésekhez mérten,teljesen átdolgozott V-63-as mozdonyát és villamos fűtőkocsi modelljét mutatta be- HO méretarányban. Ennyi a cikk.
Előzmény: gyurmosz (3781)
gyurmosz Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3781
És mit írtak róluk? Engem elsősorban a V63 érdekel...
Előzmény: gyurmosz (3780)
gyurmosz Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3780
A legújabb számban van eez a cikk?
Előzmény: sansan (3778)
tillig1120 Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3779
sziasztok!
debrecenben még 8-10 évvel is lehetett látni sötétzöld fűtőkocsit.de lehet hogy még mai napig is üzemel a vamospércsi vonalon. mert hideg az volt ezen a telen is!
sansan Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3778
A Modell és Makett újságban bemutatták a Dom-Models V-63-at és a villamos fűtőkocsit.A rezsókocsi itt akárhogy is nézem sötétzöld.Az eredetit eddig csak kék színűen láttam és a LÁVA képein is kék.Esetleg a kezdeti időszakban(60-as évek közepe) volt zöld színű?
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3777
Kösz az infót, de hol lehet régi számokat beszerezni? A Sajtópont/Hungaropress nem tud ilyesmiben segíteni (telefonon kérdeztem).
Előzmény: by az ex bhv (3776)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3776
Sziasztok!

Matiz!
Az Eisenbahn Kurier múlt évi számaiban sok írás jelent meg a V100-V200-ról!
Inkább azt vedd meg!
Jobb újság! Igaz drágább is!
22DM.
Zsolt

Előzmény: Törölt nick (3763)
1014 Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3775
Köszönöm, sajnos elkésett az info. Talán majd máskor, de másnak is hasznos lehet!
Előzmény: etwg (3717)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3774
Szenvics-üzemmódban az egyik V100-volt a "vezérlőkocsi"?
Volt kép V60-ról ilyen módban: V60-4tg személy-V60 :)
Előzmény: gmarc (3773)
gmarc Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3773
Üdv!
A V100-hoz:
Nürnbergben voltak állomásítva, és általában ingavonatként közlekedtek, V100+személykocsi+vezérlőkocsi , de volt szendvics-üzemmód is: V100+4 személykocsi+V100.
Előzmény: Törölt nick (3761)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3772
Hello!

Csak egy kép, miért nem lehet ilyet gyártani?

üdv

Előzmény: joem (3771)
joem Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3771
Várjuk meg a végeredményt, nagyon jókat hallottam róla előzetesként.
Előzmény: rezgaras (3770)
rezgaras Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3770
djt-122 írta:

> Fuggerth V 43 ábol én is fogok venni mindenképpen 20E megérne.

Szerintem nem. Ez már majdnem annyi, mint olcsóbb márkás modellek, de Fuggerth szvsz. még messze nem az a minôség. Ezenkívül szerintem 20e ma Magyarországon már túl van azon a határon, hogy játéknak vegyék.

Előzmény: djt-122 (3752)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3769
hello!

én 11-kor érkeztem... talán egyszer sikerül 10-re odaérnem....

üdv Liar

Előzmény: Törölt nick (3764)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3768
Hello mindenki!

luc72 : ha BoGar nem viszi el én vevő vagyok a Br52-esre.
és 1 db 130-as is érdekel, ha 52-t elviszik akkor lehet hogy mindkettő kell....

üdv Liar

Előzmény: luc72 (3756)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3767
JJo Esstét!
Erről JSB tudna mesélni! Én láttam olyan képeket, ahol a gépezet az 1972 előtti jelölés szerint B4gwl-64 vagonok előtt látható. Ezek jelölése változott Bghwe -re. A nagy A betű az első osztályú, a nagy B a másodosztályú, az AB jelölés a kombinált kocsikat jelentette. A kisbetűket és számokat nem tudom. A REKO wagen azt jelenti, hogy a 2. világháború utáni időszakban a sok megmaradt régi oldalajtós kocsit "rekonstruálták", ebből volt kettő és négytengelyes is, poggyászkocsi, postakocsi, étkezőkocsi, stb. Javítsatok, ha tévedek!
csíkosháTTú
P.S.: Nem lehet tudni mindent, szégyellni meg nem kell semmit, meg kell kérdezni! Ezért van a Fórum, nem?
Előzmény: djt-122 (3765)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3766
Azok is azok, meg vannak meg 2 tengelyesek is. Szamomra kicsit furan neznek ki, mintha az uj kocsi felso reszebol levagnank es egy regi, 2 vagy 3 tengelyes alvazra raknank. Nem tul szakszeru, de leginkabb igy sikerult leirnom :-) Igyekszem a scannelessel...hogy legyen valami kep is ezekrol.
Előzmény: djt-122 (3765)
djt-122 Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3765
Fiuk köszönöm V100 as ügyben a sok infot szégyenlem magam de nem igazán tudom melyik az a Reko wagen . Talán a katalogusban Aga,ABge modernizált távforgalmi 4 tengelyes zöld szinü személykocsik lenének?
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3764
Üdv _Liar_!
Olyan 10.45-ig volta kinn, vártak rám még aznap délelőtt a város másik végén.
csíkosháTTú
Előzmény: _ Liar _ (3751)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3763
Igenigenigen, bocsanat, le vagyok maradva egy szammal...hiaba, videki gyerek igy jar. (JSB altal kb. ket hete feladott Vasut&Modell-t a mai napig sem hozta ki a k****g postas!!! Ugyhogy a borzen kenytelen voltam kerni tole egyet :-(( ) Az en Modell Eisenbahneremben meg csak az elozetes reszhez van irva, hogy V100 - 211 212 213-asokrol is lesz szo a kovetkezo szamukban. Szoval holnap mehetek megint ujsagoshoz :)
Előzmény: Törölt nick (3761)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3762
Egyebkent, amit irtam, a Modell Eisenbahner is ezzel foglalkozik a mostani szamaban. A V100-at emeletes kocsikkal vagy 4tg rekokkal abrazolja (eredeti fotokon), de a modelles kepeken van 3tg-es reko-kocsival is. Az europai vasuti szerveren van par kep errol a geprol, talan 4tg-es kocsikkal. A 118-rol meg emeletes vonattal van par kepem.
Előzmény: SÜNÖCSKe (3760)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3761
Tiszteletem Uraim!
Kis kihagyás után ismét rabolom mindenki idejét...

Matiz!
Kavics ágyazat ügyben: a Modell Eisen Bahner 5/2001. számában elég részletes leírás van, műszaki rajzokkal, átszámítási táblázattal minden méretarányra. Plusz fényképek! ( Ha emlékszel a legelső kérdésemre a Fórumon: van egy kép a BR 86-ról, kéttengelyes REKO személykocsik előtt van.)

V100 ügyben:
A gép úgy járt németföldön, mint a NOHAB nálunk, kivonták a szolgálatból. A Modell Eisen Bahner, és az Eisenbahn JOURNAL mostani száma részletesen foglalkozik a tipussal, nagyon érdekes adatokkal, fényképekkel. Személykocsik terén szinte minden előfordult mögötte: a RÉGI! emeletes kocsik, két-, és négytengelyes REKO kocsik, de még HALBERSTADTI is van mögötte. Honlapok:
www.ejmv.de www.modelleisenbahner.de

De nagyon jól értesült vagyok, mi? Az az igazság, hogy az újságokat luc72 barátunktól kaptam kölcsön, ÖRÖK HÁLA!
csíkosháTTú

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3760
Egyébként az infót egy drezdai ismerősöm mondta, még pár évvel ezelőtt, amikor "P-mailen" tanácsot kértem, hogy milyen vonatokkal, és milyen öszeállításokkal közlekedtek a V100-asok.
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3759
Chemnitz környékén háromtengelyes Reko-val jártak ca. 1978-85 között. Gyakran volt, hogy beraktak a vonat végére egy kéttengelyes poggyászkocsit is.

Emeletes vonat? Hm. Jól nézhetett ki V100-zal az élen.

Egyébként (ha nem így van verjetek meg) asszem a négytengelyes Reko is előfordult a mozdony mögött

Előzmény: JSB (3754)
gyurmosz Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3758
5-ös, esetleg 4-es (bár nem hinném, hogy sok eltérés van a kettő között :-) Na jó, a drót, de az most nem számít).
Előzmény: JSB (3755)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3757
Ha ez az a 130-as, ami tolem szarmazik, ajanlani tudom, mert szinte uj. En alig hasznaltam, es ujonnan kaptam!
Előzmény: luc72 (3756)
luc72 Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3756
liar
A két 130 as meg van ha BoGar nem telefonál akkor az 52-is meg van.
JSB Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3755
Melyik epoche?
Előzmény: gyurmosz (3744)
JSB Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3754
V 100-hoz a régi PIKO Reko Wagen-ek jók, avagy az emeletes szerelvény. Mellékvonalakon elég a kétrészes végkocsi egység. Nem sok, de így is volt. A hivatásforgalom bumlija a nyégyrészes. Végegységet ca. 2 hete a Szív u. 38-ban láttam. Ára nem vág a földhöz.
Előzmény: djt-122 (3752)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3753
Pista bánál van V63-om 20-ért. kissebb hibákkal
Előzmény: djt-122 (3752)
djt-122 Creative Commons License 2001.04.22 0 0 3752
a Fuggerth V 43 ábol én is fogok venni mindenképpen 20E megérne. Más
A börzén mikor van kinnt az alkatrészes manus? Még mindig a BR 118 nál tartok már müködöképes állapotba van de csak az egyik forgováznak van meghajtása és igy tul gyenge kanyarba megakad hiányzik a kardántengely és a hajtofogaskerék + áramszedö lemezre vadászom . A V100 hoz lehet szemelykocsikat használni és ha igen milyeneket?
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3751
Hello!

már megint elkerültük egymást.... meddig voltál a bőrzén..?

üdv Liar

Előzmény: Törölt nick (3734)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3750
hello!

maradt még valami az áruból????
BR52 + BR130 érdekelne...

üdv Liar

Előzmény: luc72 (3725)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3749
hello!

maradt még valami az áruból????

üdv Liar

Előzmény: luc72 (3725)
Albertus Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3748
Igen, abban.
Előzmény: Törölt nick (3700)
Czabalay Laszlo Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3747

Sziasztok.

Luc velem találkoztál.

Előzmény: luc72 (3736)
joem Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3746
http://www.dom-models.de
MÁS
Drukkolok a fügi-Szilinek. Én biztosan fogok venni. Kíváncsi leszek, mennyi fog fogyni belőle, mert ez nagy tanulság lesz a Forum Modell Bz-hez.
Előzmény: luc72 (3745)
luc72 Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3745
Skacok

Érdekelne, hogy régebben volt a DOM modellnek egy német címen honlapja de már nem tudom hogy hol, mert meg csinálták H0 ban a V63mat és egy fütőkocsit.
JŐN A FUGGERTH SZILI kb. 20000 Ft

MATIZ

Az M&H külön jár ki a ROCOhoz ök mondták plusz láttam a fejléces számlájukat.

gyurmosz Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3744
JSB!

Más állomásokról is tudsz rajzot szerezni?
Engem spec. Keszthely érdekelne.

Előzmény: JSB (3740)
gmarc Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3743
TT NoHAB mennyiért? És milyen állapotban van?
Előzmény: bagter (3739)
Király E. Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3742
SZiasztok
Pár hónappal ezelőtt valamelyik kolléga irt egy pár bécsi használt vasútmodell boltot.Ha megtenné/vagy bárki tudna ilyet/hogy újra leirná azt nagyon megköszönném. Előre is köszi Hello
tillig1120 Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3741
szia bagter !
irtam neked!
JSB Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3740
009

Keletit többször átkutyulták. Gyere be emilen, a részletek miatt. Rajz lesz.

luc

Örömmel gratula a BR 53-hoz. Az unokádnak is még menni fog. A Fleischi motorok elpusztíthatatlanok.
Ne hara.. de mennyi volt?

Előzmény: 009 (3735)
bagter Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3739
Bocsi a beleszólásért, de nekem is van egy pár cuccom ami esetleg érdekelhet itt valakit:
TT Nohab, néhány személyvagon, egy állomásépület meg egy nagyobb villaszerű ház. Kicsit darabosak a költözések miatt, de rendbehozhatóak.
Kb 15000- az egészért?
BoGar Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3738
Szia Luc!
Látom írtál végre árakat. d:-) Érdekelne az M62-es, ha még megvan. Ha már nincs meg, akkor a BR 52 érdekelne, ill egy MÁV önürítős vagon.
Köszöntettel: BoGár
Előzmény: luc72 (3725)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3737
Hello!

A Faller Car Systemrol: a szamat sajnos nem tudom, nincs elottem a doboz sem a katalogus. Viszont abban nem volt papir-ut, csak a gipsz! A papir ut nagysagrendekkel egyszerubben elkeszitheto, de nem tul szep - elethusege kozel 0. En az uj asztalra nem akarok Car Systemet, tehat, ha erdekel, elado minden, ami ehhez kapcsolodik (auto, tolto - ez mar sajat, mert az eredeti egyik naprol a masikra tonkrement, dobozok, leirasok, vezeto-drot...stb.) Ha erdekel, irj emailt, az arat kitalaljuk. Szerintem 15 e korul, ennel olcsobban nem eri meg eladni. Ha kell, papir utat is odaadom (meg annak is megvannak a dobozai)...
Szoval a sajat velemenyem, hogy nagyon jo talalmany, hibatlanul mukodik es tenyleg jol mutat, amikor kavarnak a kis autok, de ilyen kis asztalra nem jo.

udv

Előzmény: luc72 (3736)
luc72 Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3736
Halihó

Kint voltam a börzén csikosháTTu barátunkkal találkoztam és egy másik topic társsal is, aki a fiával járkál, de kövezzetek meg a nevére már nem emlékszem.
Beruháztam egy FLEISCHMANN BR53-ba, cuki kis szerkezet.
Egyébként kint nagy sikere volt a BR120-nak, Pista bácsi viszont szerintem elégé borsosan árul pl. osztrák személy vagon 9300 a M&H-nál 6600. Viszont volt nála Brawa 232-es 25000-ért.
Emileket meg kaptam válaszolok.

009 Creative Commons License 2001.04.21 0 0 3735
Sziasztok!

Segítséget kérnék: a Keleti Pu.-nak, és Egernek keresem a pályarajzát. Ehhez hol lehetne hozzáférni, esetleg meg van-e valakinek?

Köszi

009

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3734
TeJóÉÉg!!!
Ehhez dzsezzdobosnak kéne lenni...
OFF
Fenyő Miki után: "...multimilliomos, a dzsezzdobos...!"
ON
Előzmény: etwg (3731)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3733
Hello!

Hat, mondom, hogy nem lesz Bockholt mozdonyom...az 52-es akkor kb. 3264000Ft-ba kerulhetett...nem csoda, hogy elkapkodtak mind az 50 peldanyt...
A kerti vasut almomrol azert nem teszek le, de talan az LGB olcsobb marka lenne :-)

udv

Előzmény: etwg (3731)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3732
Hello!

A ROCO NOHAB-rol: en becsben egy modellboltban lattam egy fenymasolt plakatot, hogy "ROCO Sonderserie" vagy micsoda, es szegeny, jobb sorsa erdemes 004-es fotoja volt lathato. Talan nem vagyok egyedul, jobban szeretem a csikos festest. Egyebkent, a ROCO modell is csak egy modell - at lehet festeni azt is :-))

A 120-asrol: ahogy en tudom, a korai peldanyok oldala nem bordazott, az ablaktorlo esetleg mashol volt es meg nehany apro kulonbseg van. Nem hinnem, hogy ezek miatt uj szerszamot keszitettek volna :-( A kulonbsegekrol a masik (vasutmaniasok) topicban hmsoft biztosan jobb leirast tud adni!!

A hatvani modellkiallitast felraktam a weblapra, bocs a kesesert. Ma masra mar nincs idegem.

udv

etwg Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3731
Itt van atavalyi katalogusa Bockholtnak. Csak nehany ar, de ülj le közben:

BR 52001 24.000 DEM
sajnos a többi mozdony ara nincs benne a katologusban (hasonlo arakban vannak), de itt van nehany vagon:

Taes 2.800 DEM
Sps 3.000 DEM (sima lapos vagon)
Taems 2.800 DEM

Csak zarojelben hogy mi egy vagon araert vettunk darabonkent E94 mozdonyokat felkeszen de hat motorral es valamennyi alkatresszel. A forgozsamolyok gyonyoruek. Mar valamennyi mozdony fut es igen szep.

Nezz be a SPUR 1 oldalakba ott vannak.

kb 5 eve 1:32 meretu Shay mozdonyt vettünk kevesebb mint 10000 DEM-ert.

Előzmény: Törölt nick (3719)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3730
A különbségekről JSB és Matiz tud(na) mesélni, a lényeg, hogy az évjárat sem mindegy, 120-as csak 1973 után lett a V200.

Tényleg, JSB!
Patak Sebestyén János barátom! Élsz még?

Előzmény: khotjoe (3729)
khotjoe Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3729
A napokban én is szert tettem egy uj GÜTZOLD BR120-ra.A V200-ast 4400huf-al drágábban adták.
A számozáson kivül én más különbséget nem vettem észre.Akkor miért kérnek érte többet hisz mindegy, hogy melyik számozást festik fel.
Előzmény: Törölt nick (3723)
luc72 Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3728
Igen viszem a BR120at és a magazinokat
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3727
Fordítókorong...
Most olvasom, mivel kacérkodsz! A börzén szokott árulni egy fazon mindenféle kiegészítőket, nekem azt mondta tervez egyet piacra dobni. Ahogy én ismerem nem amatőr lesz a dolog...
Előzmény: luc72 (3725)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3726
Estét!
Barna bőr dzseki, farmer, a Művház előtt valahol barna Skoda Octavia, kopott "SKY HUSZARS" matricával a hátsó szélvédőn. A próbapálya és a TT cuccok környékén leszek, a sisakot figyeleni fogom. A Gützold 120-at hozod?
csíkosháTTú
Előzmény: luc72 (3725)
luc72 Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3725
Szevasztok

Először is Matiztol kérdezném hol veted a Faller Car System készletet és mi a száma, mert amit én tudok az 20000 huf és a száma 1635. Ebben van egy busz, töltő, ovális pálya papírból. Te viszont valami gipszről írtál és jóval olcsóbb árat.

A másik kérdés.

Van tapasztalata valakinek fordítókoronggal, mert rászántam magam egyre és én a ROCOval szimpizek ennek ára kb. 45000 huf de más típus is jöhet.

Na a lényeg ami maradt.
2 db. BR130 Piko 5000/db
1db M62 Gützold én 14500 ért vettem de az irányár legyen 12000
1 db BR 52 Piko 7000 huf
4 db Piko személykocsik 4 tg. 1200/db
4 db Piko MÁV önürítős vagonok 3000/db
3 db Élő állatszállító vagonok 1200/db

Modell EisenBahner következő számában lesz egy terepasztal amin fuggerthes kocsik is futnak.

Holnap megyek a börzére de kit hogy ismerek meg, én 9.45 körül érek oda és lesz nálam egy fekete bukosisak.

khotjoe Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3724
Köszi az infokat.
Előzmény: Törölt nick (3723)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3723
Szia khotjoe!
Szintén a V. és M. újság infója alapján:
A ROCO Nohabjai az év végén jönnek, elsőre CFL, DSB, NSB festéssel. Tervek között van - szerszám módosítás után - a MÁV is.
csíkosháTTú
Előzmény: khotjoe (3721)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3722
Kivánok!
A V. és M. újság után szabadon: Hatvani Vasútmodell és Makett Kiállítás, április 26. - május 1. Helyszín: VOKE Liszt Ferenc Művelődési Házban a modellek; a Vasútállomás emeletén Fotokiállítás. Nyitvatartás: 9-18 óráig.
csíkosháTTú
Előzmény: khotjoe (3718)
khotjoe Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3721
Tudja-e valaki, hogy a ROCO által gyártando nohab milyen festéssel lesz.
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3720
A Vasút&Modell újságban benne van azt hiszem, a weblapra meg elfelejtettem kitenni, talán a másik topicon pontosan meg tudják mondani. Április 2x-május 1 között szokott lenni, de most nem az állomás emeletén lesz, hanem a műv házban.
Előzmény: khotjoe (3718)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3719
Hát, az utóbbi még nem venné el a kedvemet, de az E44 becsült ára forintra átszámolva (ÁFÁval persze) 2 millió felett van. Akkor most inkább nem rendelek, majd később. (Ha rámszakad a nemzeti bank meg a zótépé.)
Előzmény: etwg (3716)
khotjoe Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3718
Sziasztok.
Tud-e valaki valamit a Hatvani kiállitásrol hol és mikor lesz.
etwg Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3717
Szlovakiaban pillanatnyilag eleg keves modellbolt van.
Több TESCO aruhaz arul ROCO modelleket (pozsony, B.Banya, Kassa, Poprad, Zsolna stb.)

Igazi modellbolt csak talan 4 van:

JR Line modelar
Spitalska 53, Pozsony

Omega M
Mudrochova 5, Pozsony (Raca- Recse az eszaki resza a varosnak)

ELSIKOR
Dlabacova 6, Zsolna

XENIA model
Namestie SNP 87/8 Zolyom

Sok sikert

Előzmény: 1014 (3689)
etwg Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3716
A Bockholt mozdonyok eleg dragak (dragabbak mint a hasonlo termekek). Raadasul nem is igen pontos a kiviteluk, meg a hasznalt anyag sem igazan modellszerü (vaslemez akarcsak egy konzervdoboz).
Előzmény: Törölt nick (3690)
maczko Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3715
Sziasztok!
Holnap én is kinézek a börzére. pontban 9-kor leszek a bejáratnál.
Maczko.
Új topic: Railsim 2.80!!!
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3714
hello!
börzén ott leszel?
üdv ------ Liar
Előzmény: luc72 (3713)
luc72 Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3713
De igen.

Ma este írok melléjük árakat is.
Ismerősöm vett meg belőle dolgokat, de ami maradt az a topicé.

Előzmény: _ Liar _ (3708)
1014 Creative Commons License 2001.04.20 0 0 3712
Köszi, sansan!
Előzmény: sansan (3691)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3711
Hello!

OFF:
MTU motor, a vasutbuzulas topicban reszletesen ki lett targyalva. Tovabbi kepek a Gigant Club szerveren, engedelyt kertem a felhasznalasukhoz (link) de meg nincs valasz, remelem lesz.
mail ment, a videokazettaval kapcsolatban.
ON

Előzmény: Törölt nick (3704)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3710
OKÉ!
Kb. 9.30-ig érek oda, és 11-ig biztos ott vagyok. Én meg kiviszem a Tillig 120-at, legalább összevetjük... Bővebben szerintem emilben.
Off
Küldtem Neked egy e-mailt, nem terheltelek túl?
On
Előzmény: luc72 (3707)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3709
milyen driver kell?
Előzmény: Törölt nick (3706)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3708
hello luc72 !!

te nem hirdetél meg pár modellet ?

üdv -Liar

Előzmény: luc72 (3707)
luc72 Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3707
Eisenbahn JOURNAL

Ha pesti vagy akkor a mostani börzére ki tudom vinni. Ha valakit érdekel a Gützold BR-120 azt is ki viszem, már mint az újat.
Előzmény: Törölt nick (3702)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3706
Sajna még nem! Hibás a driver lemez. Én meg csak használom a számítógépet, mint a hölgyek az autót...
Előzmény: _ Liar _ (3705)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3705
Hello csíkostáTTú !

Scenner müködik már? (képek)

üdv Liar

Előzmény: Törölt nick (3704)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3704
Estét!
Megnéztem a VésM honlapot! Kiráály! Tök jók a képek!

Általános kérdés minden tájékozottabb kollégához:
Milyen új motor van 301 számú Szergejben?
csíkosháTTú

Előzmény: Törölt nick (3703)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3703
Hello!

A Vasút&Modell honlapjára teszek fel majd az idézett cikkből egy-két részletet. Készül a nürnbergi újdonságok rövid összefoglalása, szintén képekkel. Ez már a jövő hétre fog maradni, mert meló..meló...meló..és mindig csak a meló :-)) Egyébként épp most frissitettem, de modelles dolog nincs benne. A Modell Eisenbahner legtutibb beszerzőhelye a Sajtó Pont jelzésű üzletek. Bp-en a Városház utca elején található meg (nem hosszú utca egyébként sem, de ez a Ferenciek tere felőli oldala), mindenféle külföldi újságuk van, többfajta modellvasutas is, de én ezt kedvelem és ezt szoktam venni. Annyit tudok, hogy van majdnem minden nagyvárosban üzletük. Kecskeméten is sokat voltam náluk, nagyon rendesek voltak, félretették, segitettek ha már nem volt...szóval ajánlom őket.)
A "nagy" V200-hoz: hát, mihez képest drága, szerintem ahhoz képest, hogy működő és az utólsó centiméterig élethű, nem sok. Bár valószinűleg nekem csak álom marad :-( pár havi fizetésemet vinné... A Deák-nagy-Szili árát ismerem, ki volt téve mellé. Azt nem tudom, az milyen részletes volt, és hogy gyártják-e vagy csak egyszeri volt.

üdv

Előzmény: luc72 (3701)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3702
Szeva luc72!

Kösz az infót!

Melyik magazinról van szó?
csíkosháTTú

Előzmény: luc72 (3701)
luc72 Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3701
HALI

Igen én is láttam a M&H nál használt TTs cuccokat, egyébként nekem még mindig meg van a TT vonatok nagy többsége valahogy nincs szívem meg válni tőlük.

csíkosháTTú

Vettem egy magazint és nagyon szép TTs vontatási telep van benne, érdemes lenne neked meg nézni.

Matiz

A modell magazint amiből idéztél hol vetted? Arra gondolok, amiben a mozdonyok és a hozzá való vagonok vannak.

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3700
Az MésH boltban láTTad a TT cuccoTT? Ha igen holnap rohanok! Nohab rajongók nyugi, nem azokérTT...
Előzmény: Albertus (3699)
Albertus Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3699
A Váci úton besétáltam a vasútmodell boltba és vettem két olyan váltót, amit a Szabadság hídnál már két hónapja csak ígérgetnek...

Azért van üröm is az örömben: bakot náluk se lehetett kapni. ICE középkocsik közül volt 1. osztályú és étkező. Másodoszály nuku.

Valaki bejött, és kipakoltott a fiúkkal néhány fiókot, amik tele voltak - láthatóan használt - TT járművekkel. Volt közöttók két darab Nohab is (ha jól láttam, bordó festésű). Emlékszem, annak idején mindenki ilyet keresett. Hát ott most volt kettő.

Előzmény: Albertus (3676)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3698
Megpróbálok az ATV adáskazettáról másolatot szerezni! Nem biztos, hogy sikerül, de nem lehetetlen... Ha meg van kiabálok!
Előzmény: Király E. (3697)
Király E. Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3697
Sziasztok
Az ATV-s műsort Sz. Sz. terepasztaláról én is csak láttam felvenni nem tudtam.Másnap betelefonáltam az ATV-be ,de azt nem tudták megmondani hogy mikor megy újra adásba,azt mondták figyeljem az újságban..Nekem a Kepes Oázis műsorában leadott kb. fél órás anyag van meg.Nagyon szivesen lemásolom bárkinek,ha ez igy jó./LP-s felvétel,de jó minőségű/.Hello mindenkinek
Előzmény: pg54 (3696)
pg54 Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3696
Egyik kecskeméti modellező barátomat nagyon érdekelné az Sz. Sz. asztaláról szóló (1 órás?) ATV-műsor.
Hogy lehetne megoldani a másolást? Te lemásolnád, ha eljuttatok üres kazettát, vagy inkább kölcsönzöd, hogy én lemásoljam?
Köszi: pg
Előzmény: Király E. (3683)
pg54 Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3695
A Deák-féle nagy Szili 0-ás, (1:45), és egyszer a boltjukban érdeklődésemre 300 eFt árat mondott.

Az 1999-es kecskeméti kiállításon egy környékbeli modellező állított ki I-es (1:32) járműveket, azok is hasonló árúak voltak, pl. egy V200 kb. 340 eFt (de gyönyörű volt...!!!)

Előzmény: Törölt nick (3690)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3694
Betársulnék az álmodba! Azzal kiegészítve, hogy fel kéne vállalni a hazai, esetleg kisszériás dolgokat is. (Nem látta valaki a vekkert?)
Előzmény: sansan (3693)
sansan Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3693
Ma délelőtt Kecskemét felé haladva szembetalálkoztam egy olyan teherautóval,aminek a felső légterelőjén nagy Roco matrica volt.Itt elkezdtem álmodni.Mi lenne ,ha a nagy modellgyárnak esetleg lenne magyarországi raktára,ahonnan az igényeket kielégítenék.Mi lenne,ha lenne üzletkötő(mint a colásoknak,cigiseknek,kekszeseknek,még az ovszereseknek is:-))) ),aki sorrajárná a modellboltokat és összeszedné a rendeléseket meg tájékoztatna az újdonságokról.Itt természetesen nem arra gondolok,hogy mindenhol modelleket kéne árulni,csak a meglévő boltok jobban el lennének látva. Tudom,az elején említett teherautón akármiért is lehetett matrica,és nem hiszem ,hogy 4 tonna teherbírás kellene a magyarországi igény kielégítéséhez.De kicsit elmerengtem.Kérlek benneteket ébresszetek fel!JSB véleményére meg különösen kíváncsi vagyok!
joem Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3692
Engem nagyon érdekelne a kazetta, a korábbi ATV-s, meg az újabb m1-féle is.
Thanx!
Előzmény: Király E. (3683)
sansan Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3691
1014! Erről régebben írt by az ex bhv,hogy Pozsonyban hol van modellbolt és ha jol emléxem Sturovon van egy vámos,aki modelleket készít.Nem olvastam vissza,de azt hiszem ezt írta néhány hónappal ezelőtt.Ő biztosan többet tud erről.
Előzmény: 1014 (3689)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3690
Hello!

A lentebb emlitett Bockholt mozdonyokrol hallott mar valaki? Mennyibe kerulhet egy ilyen modell, 2-300 eFt korul? A Deaknal levo nagy Szili is 1:32 volt, nem?

udv

1014 Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3689
Két kérdéssel zavarlak Titeket, hátha van ötletetek: Szlovákiában hol lehet modelleket kapni? Van-e esély arra, hogy szombaton Léván, vagy Sahyban találok valamit?
Köszönöm!
etwg Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3688
Csak hozzászolnék a dolgaitokhoz.

Nem gondoltál rá, hogy a 377 sor valamelyik változatát
> készítsd? Tudnék jó rajz anyagot adni. Szép a külső keret és
> az excenter hajtás. Maradt is belőle HÉV és MÁV változat.

A véleményem sokban egyezik rézgaraséval. Sajnos a külsö kerethez a modellban nagyon kevés a hely. Van 2 darab ilyen mozdonyom, de ott igen sokat kellett csalni a rudazattal (igen vékonyra kellet csinálni, mert különben igen széles lett volna a mechanizmus).
A mozgási dinamikája is rosszabb az ilyen mozdonynak (de vagonnak is), mert a terhelés (egy belsö keretes mozdonytol eltéröen) megemeli a kereket (kivül van feltámasztva). Ettöl aztán a mozdonynak rosszabb az áramfelvétele, a vonoereje.
A másik mozdonyban már többet csaltam, ott van egy belsö keret is meg egy külsö keret imitácio, ami bizonyos problámákat megold, viszont sok dolgot duplán kell csinálni.

Majd ha lesz idöm beteszek egy cikket a problémákrol, amelyek az embert érik, ha ilyen vállalkozásba ugrik.

Addig is baráti üdv.

Előzmény: rezgaras (3684)
rezgaras Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3687
pg54 írta:

> Ha azt vesszük viszonyítási alapnak, hogy a 4 tengelyes
> Pannónia a Hársfa u.-ban 50000 Ft...

Asszem nem jó a hasonlat. A Pannóniának ritkaság értéke van, nem használati értéke, mint ahogy egy Mauritiust sem ragasztasz a borítékodra. A ritkaság értéket az adja, hogy régi, kevés van belôle és van rá kereslet. Ha most legyártanál egy Pannóniát, senki nem adna érte annyit, mint egy eredetiért. (Ez nem csak elméleti feltevés. Nyugaton sok hamisított "háború elôtti" Trix, Maerklin és Bing vonat tűnik fel a börzéken)

A 0-ás Kandónak van ritkaság értéke, hiszen csak egy van belôle, de régiség értéke nincs, azaz ha csinálsz egy másikat, azt ugyanannyiért adhatod el.

Mielôtt megköveznének, sietek leszögezni, hogy engem személyesen az ilyen ritkaságok nem érdekelnek.

Előzmény: pg54 (3686)
pg54 Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3686
Ha azt vesszük viszonyítási alapnak, hogy a 4 tengelyes Pannónia a Hársfa u.-ban 50000 Ft...

(A tisztesség kedvéért megjegyzem, a V40-modellt nem láttam.)

Előzmény: rezgaras (3685)
rezgaras Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3685
Király E. írta:

> A O-ás Kandó mozdony eladó volt ,de nem tülekedtek érte,az ára 180 ezer ft.volt

Ennyit biztos megérne, ha tökéletes volna. De szvsz. baj volt az arányaival. Én a rudazatot is egy kicsit vastagnak találtam. De ettôl még lehet, hogy talál vevôt. Nagy az Isten állatkertje...

Előzmény: Király E. (3683)
rezgaras Creative Commons License 2001.04.19 0 0 3684
JSB írta:

> Nem gondoltál rá, hogy a 377 sor valamelyik változatát
> készítsd? Tudnék jó rajz anyagot adni. Szép a külső keret és
> az excenter hajtás. Maradt is belőle HÉV és MÁV változat.

De gondoltam már rá, de elvetettem a gondolatot. Még a '93-as Bemutatón körbefényképeztem a Nosztalgia 377,041-et. Két kép látható a web-oldalon (http://erojr.home.cern.ch/erojr/content/picmenu/377prot_m.htm), de van még egy pár részletfotó, amiket nem szkenneltem be.

Hogy mégsem akarom megépíteni, annak több oka is van. Egyrészt már többen megépítették, és éppen akkoriban láttam egy egész helyes 377-es modellt egy veszprémi kiállításon. Le is fényképeztem, de elfelejtettem, ki készítette. A másik ok az volt, hogy a külsô Stephenson vezérművet igen nehéz modellezni. A T3-as Allan vezérműve (nagyon hasonló a Stephensonhoz, de nemcsak a lengôívet állítja, hanem a tolattyúrúdat is) természetesen nem mozog. Akkor még azt hittem, hogy ilyesmit H0-ban nem is kehet készíteni. Károly Imre bácsi DV 29-ese, ami szerintem a legtökéletesebb Magyarországon készült modell, meggyôzött, hogy ez nem lehetetlen. Igenis lehet H0-ban működô kettôs excentert készíteni. Csak éppen én nem tudok. Akkor meg minek erölködjem.

Bajaim vannak a külsô kerettel is. Most szenvedek a 326-ossal, és két hétig tartott, amíg összehoztam azt, hogy viszonylag simán guruljon. Az a meggyôzôdésem támadt, hogy egy küslô keretes modellt aránytalanul sokkal nehezebb konstruálni és megépíteni, ment egy belsô keretest. Írtam is errôl: http://erojr.home.cern.ch/erojr/content/models/326/326_des_m.htm (az oldal közepe táján a csôtengelyrôl). Azért lesz még más modell is, de most éppen túl sok félkész szerkezet van a fiókomban.

Előzmény: JSB (3679)
Király E. Creative Commons License 2001.04.18 0 0 3683
Hello
A O-ás Kandó mozdony eladó volt ,de nem tülekedtek érte,az ára 180 ezer ft.volt. Én nem ismerem a O-ás árakat ezért fogalmam sincs hogy megérte-e.
Matiz
Nekem megvan a kazetta Sz. Sz. terepasztaláról ha érdekel oda tudom adni.Hello
Előzmény: rezgaras (3661)
JSB Creative Commons License 2001.04.18 0 0 3682
A két cég külön-külön vásárol, egymástzól teljesen függetlenül. Árupalettájuk, árképzésük elétérő.

Előzmény: Törölt nick (3681)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.18 0 0 3681
Megvan, a kereskedore gondoltal. A katalogusban a Modell&Hobby es a Modell Kit van megjelolve; de a Vaci uton azt mondtak, ok is a Modell Kit -tol kapjak. (Persze, azt mondanak, amit akarnak, attol meg nem lesz itt a cucc, raadasul szinten a Vaci uton mondtak, hogy nem tartanak semilyen 2.1-es sint, mert nem veszi senki....)
Előzmény: luc72 (3678)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.18 0 0 3680
Mire gondolsz, mit tudok rosszul? (nincs hivatkozas)
Előzmény: luc72 (3678)
JSB Creative Commons License 2001.04.18 0 0 3679
Nem gondoltál rá, hogy a 377 sor valamelyik változatát készítsd? Tudnék jó rajz anyagot adni. Szép a külső keret és az excenter hajtás. Maradt is belőle HÉV és MÁV változat.
Kifogástalan Fialovits felvétel lehetne a Tábla, pályaszám, felirat alapja.
Előzmény: rezgaras (3677)
luc72 Creative Commons License 2001.04.18 0 0 3678
MATIZ

Ezt rosszul tudod nézd meg a ROCO katalogust.

rezgaras Creative Commons License 2001.04.18 0 0 3677
Matiz írta:

> A Vasut&Modell lapra feltettem par kepet a H0-as Kando hazrol

Megnéztem. Szép. Kösz az infót.

> 0-as kicsit torznak tunt nekem is, viszont mukodik, ez engem karpotolt.

Hogy érted, hogy müködik? Mármint, hogy megy, ha sínen van és áramot vezetnek bele? Vagy van valami különleges funkciója is?

Szombaton megfuttattuk a T3-asomat a bemutató asztalon. Ment, de nem szépen. Sajnos "fejlôdési rendellenessége" van: a kerekei rézbôl vannak. Annyira meg nem szeretem, hogy kicseréljem az egész futóművet. Akkor már inkább készítek valami magyar gépet ;-)))

http://erojr.home.cern.ch/erojr/content/Pictures/Model/T-3/T3_1.JPG

Előzmény: Törölt nick (3663)
Albertus Creative Commons License 2001.04.18 0 0 3676
Ne csüggedj! Az én rendelésem február 27-i. Azt ígérték, hogy április első felében meglesz. (Az is másfél hónap lett volna.) Most azt mondják, hogy május első fele.

Két éve Karácsonykor megrendeltem valami mást a Váci úton. Sose hozták meg. Amikor - fél évvel később - érdeklődtem, rácsodálkoztak, hogy "Tényleg kell még?" - "Nem, kösz!"

Lehet, hogy összeforrt váltóm se lesz már ebben az életben. Miért nem lehet egy ilyen 10 eFt értékű dolgot készletben tartani. A 100 eFt-os készletből van, váltót és állítóművet két és fél hónap alatt hoznak.

Előzmény: Törölt nick (3668)
monfondir Creative Commons License 2001.04.18 0 0 3675
Sziasztok!
Az kedvesem mint "Nyuszi" meglepett két Fuggerth kocsival - még annak is utána nézett melyik vezérlő kell az M41-hez!! A kérdésem az, hogy tényleg lehet beleépíteni világítást? Mintha a német oldalakon volna rá utalás, de itthon nem igen tudtak válaszolni a kérdésre a boltokban.
Sajna, itt Pécsen megint egy modell bolttal kevesebb van :(((
Üdv : Zsolt
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.18 0 0 3674
Hello!

Az a ciki, hogyha ROCO-t rendelsz, azt mindenki az Erkel utcai kereskedotol kapja. Amig ott nincs, mashol sincs. :-( A bocsanatkeres nem hat meg... :-(

udv

Előzmény: Törölt nick (3672)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.18 0 0 3673
Hello!

Igazad van, tevedtem! Idezet a Taigatrommelpage-rol: "1967 folgte die erste große Lieferung der Serie V200 (003- 090) . Die zweite Lieferung wurde nach Auswertung von Praxiserfahrungen 1968 mit einigen Verbesserungen ausgeliefert (V200 091 bis V200 177). Weitere Lieferungen erfolgten 1969 (V200 178 bis V200 287), 1970 (V200 288 bis V200 324) und 1973-1975 (BR120 315 bis BR120 378). "

Erdekessegkeppen, 1:32 meretaranyu V200 modellek: http://www.bockholt-lokomotiven.de/de/mod/dr_v200.html (Akarok egy ilyet otthonra!! :-)) )

udv

Előzmény: Törölt nick (3670)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3672
A M. és H. nekem úgy jött be, hogy késett ugyan a cucc, de, amikor megjött felhívtak a mobilomon, és még akkor is sűrűn kéték a bocsánatot, amikor kifizettem a megrendelt dolgokat, ami nem volt egy komoly tétel. A Lurdy ház béli üzletről van szó.
Előzmény: luc72 (3671)
luc72 Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3671
Probáld meg a M&H nekem jol bejöttek rendelésileg.
Előzmény: Törölt nick (3668)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3670
Bocs Matiz! Fordítva van: 1972 előtt V200 volt, ezután BR120 lett a Tajgatrommel.
Előzmény: Törölt nick (3668)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3669
Szia rezgaras!

Kösz a tanácsot festék eltávolítás ügyben, de azóta lejött a mázolás! A módszer a következő volt: Humbrol higítós ronggyal néhányszor áttörölve, majd AJAX súrolópor+szivacs kombinációja lehozta. A tisztítandó alapanyag: a régi Zeuke-féle négytengelyes gyorsvonati kocsi kasztnija volt. Most dísztelen kék színű, vár rá a dekoráció, majd a lakkozás, mert a procedúra során kissé mattabb lett a kelleténél, de én már most "látom" milyen lesz, ha készen lesz! A BR 35 fogja majd húzni őket. Mégegyszer kössszz mindenkinek, aki segített!!!

A V40 kasztni Krassy kolléga műve, a TT-s szili Enyedi kollégáé (remélem nem haragszik meg, hogy kibeszéltem).
Ma jártam Deák úr Kálvária téri üzletében, a kirakatban van egy TT szili, de ez sokkal, de sokkal szebb, mint a legutóbbi!!!
csíkosháTTú

Előzmény: rezgaras (3661)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3668
Hello!

A talalkozast meg a vasarlast megejthetjuk, de csak a jovo honapban (6 kocsira van szuksegem). A V200 elvileg az uj szama a Taigatrommelnek, sok kepen igy szerepel, en is ezt a valtozatot preferalom a regi bordoval szemben.
Hol vetted a gepet? Modell&Hobby? Raktaron vannak a szemelykocsik, vagy rendelni kell?
Apropo, rendeles, az Erkel utcaban lassan masfel honapja megrendelt dolgaim ismet kesnek, majus elejere igerik. Hurra, nagyon jo, es szep, csak igy tovabb magyarorszagi kizarolagos ROCO kereskedok.

udv

Előzmény: luc72 (3666)
luc72 Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3667
emileket meg kaptam válaszon dolgozom.
luc72 Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3666
Na háj

MATIZ

A Modell&Hobbynál a Váci úton van az általad kiszemelt Piko vagonok, barna, drapp, zöld szinezésel a poggyászkocsi 8990 huf a vagonok 8690 huf aszem ha érdekel, megbeszélhetünk egy talit és az én tagságimra 10% kedvezményt kapsz.

TESZT
Gützold BR 120

A doboza ízléses kék, ilyesmiben van Pista bácsinál is egy használt 18000 ért.
A karosszérián annyi különbség van, hogy a homlok lemez alsó része külön álló, hogy az új kuplung eltudjon fordulni. Külön alkatrészek a fék kábelek. A cocpit ugyan az, mint a régi. A forgó zsámoly fémágyon nyugszik egyébként ua. mint a régi.
Kis áramra is stabilan elindul és borzasztó csendes a ROCO mozdonyhoz képest is. A kifutása azonban kisebb mint a ROCOké. Világítás ledes és Digitál előkészítés van a mozdonyban. A két két elülső tengely veszi az áramot és a belsők vannak gumival ellátva, súlyra az új jóval nehezebb a réginél ami a vontatható vagonok számában meg is mutatkozott. Gyártják még V200 számmal is amit nem értek hogyhogy de mindegy. Az ára 32000 huf a V200nak 36000 huf. Annyira meg tetszet hogy késő du. vissza mentem és vettem még egyet, a többi kettőt majd jövő hónapba mert áprilisban nagyon meglódultam. Viszont most hat szergejt csodálok és nagyon szép látvány.

AZ Sz Sz hez kapcsolódva elrontottam a számokat vagonból kb 1100 db van és mozdonyból kb 110. Szép kis termés mi?

SKACOK!!!

A LILIPUT gyárt olyan Br 52 amihez ruszki pályaszámot és vörös csillagot ad és én így laikusként jónak látom 520-nak az ára kb 50000 huf

Voltam még ma a KözMuzban és számomra egy új terko lett a régi mellet, ami inkább egy város Faller Car System reklámra. Viszont épül lent egy új LGB terko, jó nagy lesz, már nagyjából kész, szép ez is, hegyekkel, alagutakkal, hidakkal, fákkal ellátva. És a legszebb ki kerültek a nagy Modellek Szili, Szergej, Gigant, Express vagon és egy most készülő vezérlő kocsi asszem BDv.
Érdemes kilátogatni, de a nagy terko elég siralmas, kidőlt jelzőlámpák össze vissza közlekedő vonatok hibás Csörgő (valóban csörög és ilyenkor látványosan meg szorul, de ez az irányítót baromira nem érdekli) szóval siralmas, pedig mekkora forgalmat lehetne ezen kreálni. Ja és mintha az asztalokat vagy 1 éve takarították volna le utoljára, de a nagy vagon lépcsőjére a gyereket nem tudtam rá ültetni mert rögtön lőni akartak. A teremőrök egyébként elégé unottak és mindenkiben vandált látnak. A büfé árai pl fél literes coke 190 huf (no comment).
A kis boltban nagyon drágák az új vagonok meg a használtak is, viszont elég ritka régi könyvek és katalógusok vannak, persze ezek is szép summáért.
Na hagyok másnak is helyet írni.

Jó éccakát

kawirzbácsi Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3665
JSB:
Berlinben,Potsdamban vagy Brandenburgban
Előzmény: JSB (3610)
etwg Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3664
Hallo rézgaras meg Matiz,

csak kiegészitésnek (a témát már kb. 3 honappal ezelött jol megrágtuk, lehet, hogy rajta van a FAQ-on is).
Ha oldani is akarod a kövezetet, akkor nincs más választásod mint a por alaku tapéta ragaszto, amit a legjobb ha összekevered a kövezettel (kb. 2 kövezet 1 ragaszto) majd elszorod a kövezetet oda ahova kell, és rendszeresen megöntözöd (kézi szoro flakonbol), de ugy, hogy a nyomás ne fujja el a köveket. Egy- két nap alatt már jol tarto kövezetet kapsz, ami vizzel oldhato. (sajnos pont ez a hátránya, is elektronika nem szereti ilyen ágyazatot, mert felszivja a nedvességet és vezetövé válik - 10-30 kOhmos tartományban.) Tehát ovatosan, esetleg egy finom réteg lakkal impregnálni is lehet, de azt már nem tudom, hogy utánna milyen sikerrel oldhato.

Előzmény: rezgaras (3660)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3663
Hali!

A Vasut&Modell lapra feltettem par kepet a H0-as Kando hazrol. Krassy Todor muve, ha hol tudom.
A lapon vannak kepek egy TT-s szilirol is!
A 0-as kicsit torznak tunt nekem is, viszont mukodik, ez engem karpotolt. (Nameg szebb volt, mint amit en valaha is epiteni fogok...)

udv

Előzmény: rezgaras (3661)
rezgaras Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3662
luc72 írta:

> A világítás váltófényes és már lassú tempónál erősen világit.

Nem tudom, a Gützoldban ezt hogy csinálják, de erre a szokásos módszer az, hogy a motorral a világítást nem párhuzamosan kötik, hanem sorban. A motorral sorba kerül két-két dióda egymással ellentétes irányban párhuzamosan. Ezeken akkor mindig kb. 1,5V esik, ezzel táplálják a világítást. A dolog hátránya, hogy emiatt a motorra mindig ennyivel kevesebb feszültség kerül. Tehát csak 3-4V sínfeszültség mellett kezd a mozdony elindulni, de ekkor már a lámpái teljes fénnyel égnek.

Előzmény: luc72 (3657)
rezgaras Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3661
Szombaton a börzén egy pofa mutogatott egy Kandó mozdony házat (kompletten festve). Ismeri valaki, hogy ki volt?

Volt egy 0-ás Kandó modell is - azt hiszem csak mutatni, nem eladó. Szerintem valami baj volt az arányaival, túl lapos és hosszú volt.

Megnéztem az öntött mozdonyházakat is. Nem sok olyat találtam, aminek az élei párhuzamosak és merôlegesek lettek volna. Beleértve a cseh Bzmot kasznit is. Bár lehet, hogy a szemem torzít...

rezgaras Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3660
Matiz írta:

> Viszont, a ragaszto meg nincs meg
snip
> Erdekelne, van -e ettol jobb, ki mit hasznal es kb mennyibe kerul.

Fehér faragasztót szoktak használni felére-negyedére higítva vízzel. Ha nem akar tapadni a kövekhez (amik mindig egy kicsit porosak), akkor azokat elôször be kell szórni alkoholos vagy modogatószeres vízzel. Asszem ezt a német Web-oldalon is írják...

Előzmény: Törölt nick (3632)
rezgaras Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3659
csíkostáTTú írta:

> Tudja valaki, hogy a felesleges festéket hogyan lehet
> roncsolás nélkül eltűntetni műanyag kasztniról?

Te, ez nem olyan egyszerű, mint sokan gondolják. (nekem egy Nohab házam ment rá :-(( )

Azt tanácsolnám, meg se próbáld hivatalos festék-lemaróval! Sem Kromofággal, sem valami modern szerrel. Bizonyos esetekben meg lehet próbálni _régi_ (!!!) fékfolyadékkel - a modern szintetikusokkal nem megy. De elôször a modell belsô oldalán próbáld ki, hogy nem roncsolja-e a műanyagot.

A lemarás más gondot is okozhat. A modellekhez használt polisztirolban van egy bizonyos lágyítószer - mint szinte minden műanyagban. Ha ez nem lenne benne, a legkisebb koppanástól is ezer darabra törne. Elôfordulhat, hogy a festék lemarószer kioldja a műanyagból a lágyítót, és a felület rideg, esetleg repedezett lesz. Ha az ember piszokul vigyáz, és amint a régi festék túlnyomó része lejött, rögtön lemossa a lemarót, akkor van esélye, hogy a müanyag ép marad.

Én próbáltam már kifejezetten műanyaghoz készített lemarókat is. Amit a német Verbeck árult, az tapintása után ítélve valami lúg volt. Nagyon nehezen szedte le a Piko festéket, többszöri kezelés után is maradt a modellen egy-két folt. A másik az amerikai Chameleon lemaró volt. Ez szuper!!! Leszed minden festéket és nem támadja meg a műanyagot. Többször is felhasználható. Ráadásul állítólag környezetbarát. Sajnos csak ott lehet kapni az Óceán túlsó oldalán, de még ott sem minden hobby-boltban.

Előzmény: Törölt nick (3588)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3658
Sok sikert hozzá! Ezek szerint jól gondoltam...
Előzmény: luc72 (3657)
luc72 Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3657
HALI

Csak gyorsba este többet.
Meg van az első új Gützold BR-120 nagyon tuti szépen, és csendesen fut.
A világítás váltófényes és már lassú tempónál erősen világit.

crash__override Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3656
Sziasztok,

Tisztazzunk le valamit : A Szorenyi Szabolcs terepasztala, es a LAVA klub ket kulon dolog.
Nem szabad oket osszekotni. A LAVA egy olyan klub, amelyet olyan emberek alkotjak, akiknek a hobbijuk -vagy annal tobb is- a vasutmodellezes. Az egy teljesen mas dolog, hogy a LAVA tagjai kozott van 1-2 olyan ember, aki tobb-kevesebb munkaval segitette a Szorenyi Szabolcs asztalanak epuleset. Ezt nem LAVA szinten tettek, hanem mint maganemberek, es a klubbot nem lehet osszekotni a Szabolcs terepasztalaval. Ezaltal semmifele szervezodesre, megtekintesre szervezett - szervezetlen modon lehetoseg nincs, es nem is szeretnenk, ha a klubot es a Szabolcs fele asztalt barmifele kapcsolatba hoznank egymassal.

Szvsz. szerintem senki sem orulne neki, ha egy rakat ember rendszertelen idopontokban becsongetne hozza, hogy muti ma' meg a terepasztalodat. Az az ove, maganak epiti, nem azert, hogy a helyisege zarandokhelylye valjon.

Nna, mereg off. Zsoltra meg ne hallgassatok :-))

Udv : Crash_

Előzmény: luc72 (3645)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.17 0 0 3655
Hát, a PeCsában idáig egy E69-et vettem. Lehet, hogy oda érdemesebb kimenni, és POFÁTLANUL alkudni, mert 7000-re tartotta és 3500-ért hoztam el. Nem volt rossz vétel. Egy boltban lehet ennyit alkudni? :)
Előzmény: djt-122 (3654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!