Keresés

Részletes keresés

emgergo Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31346
Na, már én is nagyon unom, így váltok:

1. Valószínűleg nem megyek a Téli Teljesítménytúrára, mert családostól megnézzük, mi a helyzet a Déli-Börzsönyben (Királyrét-Szokolya-Kismaros viszonylatban).

2. Ha hétfőn el is maradt, MA 17:40 DUNA TV-n lesz a BUÉK 20 anyag!

Güsziológus Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31345
Mérgemben el is felejtettem, de hátha vakakit érdekel.

Van egy etalon Word oldalam, fekvő.
Tíz dátum (év, hónap, nap; nap "neve") fér el rajta, a dátumok felett a kitűzőnek van hely.
Az oldal alján az évszám és az éven belüli lapszám.

Fentiekből következik, hogy tízesével irattározok.
Feltűzöm a kitűzőket a kinyomtatott lapra, majd egy kartonlappal együtt beteszem egy "bugyiba" (lefűzhető genoterm tasak).

Évenként lefűzöm a tasakokat.
Mint egy fényképalbumot, úgy lehet lapozgatni.
Nincs sok, de van egy-két nagyon kedves.
Ha nem kapok kitűzőt, akkor a hely üres marad.

Előzmény: Optika (31342)
Ryan Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31344
Kb másfél éve felajánlottam JZ-nek. Szerinted hányszor keresett azóta?
Előzmény: Joeyline (31340)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31343
"...eddigi összes résztvevő adatait bepötyögik..."

Csak óvatosan!

A személyes adatokba (pl. e-mail cím) nem lenne jó, ha bárki betekinthetne!

Előzmény: Joeyline (31340)
Optika Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31342
Kitűzők tárolása:

Asszem nálam a leghülyébb a módszer. Legalább is még nem halottam, hogy valaki rátűzte volna az oklevélre, ott ahol éppen nem takar ki semmi lényegeset. Első hallásra barbárság, de néha külön-külön egyik se nagy szám, de a kettő már kinéz valahogy. És nem kallódik el. És tudom mikor teljesítettem. Van egy mindössze 50cm széles, de mély polchelyem. Oda kerülnek be állítva, egymás elé, az utolsó kb. 3 túra így mindig elől van. Ha régi infó kell, csak mögé túrok. A polcon még elfér egyéb díjazás, szép kő, kavics stb.

Érdekes módon jobban becsülöm az itinereket. Miután a túrán halálra gyűrtem őket, otthon kivasalom és irattartóba megy. Elé kerül választólapnak a TTT oldalról kicsinyítve kinyomtatott naptároldal, amire a közlekedési infókat is korábban felírtam. Mögé egy excel táblázat útvonal, rész km, jelzés, tervezett és valós szintidő, átlagseb. rovatokkal. Mindkettő plusz lap nálam volt a túrán és jövőre még segítség lehet a tervezésben.

Güsziológus Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31341
gyuri74
Előzmény: Vlaszij (31338)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31340
"Most mondjátok meg: nincs az MVTE-ben egy számítógép sem? Vagy nincs hozzá ember, aki kezelné. Ezt a kartonozást egy sima Access-fájllal ki lehetne váltani... Arról meg nem is beszélve, hogy pikkpakk össze lehet rakni egy kis programot is az egész procedúra és a hozzá tartozó adatbázis kezeléséhez..."

Soxerettel fogadnánk ezt a programot...
Egyúttal szívesen veszünk kitartó önkéntes jelentkezőket, akik az ezres nagyságrendű eddigi összes résztvevő adatait bepötyögik...

Előzmény: ujfiu (31200)
Levcso Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31339
de én is unom!
Azért is írtam, hogy Lükepék hozzászólása alegjobb hozzászólás a témában. ha mindenki lehiggad, akkor benézek ide.
marad a Kéktúrás topic = a béke szigete.
Teljesítméntúrázni lehet topic nélkül is.

Előzmény: Vlaszij (31325)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31338
Tényleg jut is eszembe....:)

mindenki adatközölt de voltaképpen ezt a gyüjtögetési akciót ki indította el?:)
és lesz valami folyománya?:)

Előzmény: Güsziológus (31337)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31337
Gyere csak "haza"!
:o)))))

Hiányzik?
Egy szavadba kerül:o)))))))))

Előzmény: Törölt nick (31322)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31336
cammogó:)

és legalább egy két jelzést is festessz majd a kertben a fákra?:)

Előzmény: Cam Mogó (31331)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31335
"Mert én már borzasztóan unom."
Nem vagy egyedül.
Azt hiszem, sokan, velem együtt, ezért hallgatnak.

"Holnaptól be se nézek ide."
Szolidaritok Veled.
Előzmény: Cam Mogó (31324)
Optika Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31334
Először a 2003-as beszámolókról készül egy adathalmom, aztán majd jelentkezem. Remélem a topiklogónál előbb megvalósulhat a beszámoló-lekérdező. (Bár már az is alakulhatna.)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31291)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31332
"Nem lenne egy hátrány ha megszólalna a Jávor Zoli itt a topikon.Esetleg ha találkozol vele kérd már meg."

OFF

Jó, átadom, bár Neki saját netelérési lehetősége nincs, Robertonak (MVTE nick) már van, így talán Vele be tud nézni.

ON

Előzmény: csanya. (31191)
Cam Mogó Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31331
Épp keresztbe írtunk...
Nos, jöhettek, legalább lesz aki adogatja a téglát, hordja a habarcsot! Merthogy építkezésbe fogunk.
De ha egyszer fölépül végre a házunk!!! Akkor tényleg rendezünk egy topiktalit a KERTBEN és a HÁZBAN!!! (Addig majd megpróbálom kiirtani azt a kis nádast a kert felében... A helyére egy kis fenyvest szeretnék telepíteni.)
Előzmény: lükepék (31327)
lükepék Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31330
ok.. átadom..
most jutott eszembe, milyen poén lenne összehozni neki egy üdv.lapot, mindenféle topiktagok aláírásával.. csak a körbepostázás kicsit sokáig tartana.. S.tarjántól Pécsig... B.csabától M.óvárig... :)))
Előzmény: Cam Mogó (31328)
lükepék Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31329
Visztu, most ilyen nap(ok) vannak.. tudod, egy topik életében vannak olyan időszakok, amikor.. :D

nézz be majd akkor, ha tényleg mindenki túrázik! sokkal jobb az endorfin-termelődés, és nem itt téblábolnak az emberek! tavaly is télen volt parázs vita inden lószarról, aztán Margita környékén kezdtek rügyezni az emberek, végül kivirágoztak..

hehe

Előzmény: Törölt nick (31322)
Cam Mogó Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31328
Kedves lp, add át üdvözletemet pp-nek és Sárának, jó egészséget és sok-sok nyugalmat kívánok nekik!
Előzmény: lükepék (31311)
lükepék Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31327
Cam Mogó, öreg, halszagú barátunk!! ne fossz meg minket társaságodtól!! ez is elmúlik egyszer, mint minden zsenge tavaszi nátha.. :)))

inkább tervezgessük a jövőt!! tavasszal szeretnék kicsit lenézni az Alföldre, Szeged inkluzíve.. szervezzek Hozzátok topiktalit?? :DD

Előzmény: Cam Mogó (31324)
csanya. Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31326
Ujfiu 31200

Én 13(tizenhárom) éve élek együtt aszonypajtásommal.Gondolhatod hogy a legalsó fiókban sikerült helyet szoritanom a kitüzöknek...

Előzmény: ujfiu (31286)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31325
igaza van cammogónak!!!
nem unjátok?
Előzmény: Cam Mogó (31324)
Cam Mogó Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31324
Ti még nem unjátok?
Mert én már borzasztóan unom.
Mintha méregbombát dobtak volna ebbe a topikba.
Holnaptól be se nézek ide.
Előzmény: Joeyline (31321)
Trila Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31323
Új topikot??? Ez az egy is elég súlyos... De akkor is a "mi kutyánk kölyke", így jó, így sokszínű, így élő. Ne klónozzuk.
Joeyline Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31321
"Az odáig ok hogy Jávor Zoli szereti egyedül intézni a pénzügyes dolgokat ezzel nincs semmi bajom. A problémát abban látom hogy a kétszer való sorban állás jelentősen meghosszabbítja a rajtprocedúrát. Sok helyen ezt megoldották azzal hogy a nevezési lapokat kihelyezték néhány asztalra, majd miután ezeket kitöltötték odamennek az indító emberekhez ahol egy valakinek odaadja a nevezési díjat a másiknak pedig a nevezési lapot. Szerintem a Corvinon tapasztalt gyorsaság is ennek tudható be."

Még egyszer hangsúlyozom, hogy a túrára való nevezés, és az indítás (ergó legelső ellenőrzőpont) két teljesen más dolog.
Azt már letisztáztuk, hogy a jövőben lesz több nevezőhely (kassza) a rajtban, így csökken a sorállás. (Egyébként sorállást az eredményez, ha ugyanazzal a tömegközlekedési járművel többen érkeznek egyszerre.) A kitöltött (és a nevezésnél sorszám szerinti sorrendben kiadott! (nincs kimaradó sorszám a pontőrök dolgát megkönnyítendő)) nevezési lap alapján történik meg az indítás az indítóknál. Ők is többen vannak, a gyorsabb indítás elősegítése, sorbanállás elkerülése végett. Az indítónak rajtbélyegzőt kell adnia, indítási időt, és versenyzői nevet írnia a rajtlapra, ezek mellett nincs lehetőség (számos tévedésre adna okot!) neki külön nevezési díjjal bajlódni.

Ne keverjük a szezont a fazonnal! Ez egy kitalált rendszer, mint Te is említed, számos ttúrán alkalmazzák. (Egyébként én is átvettem pár éve a saját rendezésű ttúrámon, a Deákon ezt a rendszert Zolitól, azóta kiválóan működik, előtte sajnos többször is kasszahiányom volt :( )

Előzmény: Törölt nick (31150)
Levcso Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31320
Ez szép volt!
Előzmény: lükepék (31319)
lükepék Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31319
ex-pista, ex-nano

a topik ilyen, ubisezlony is van, nem nyitunk új topikot. mentsd le txt-be, azt otthon bogarászd át. hétfőn voltak túrabeszámolók, mint mindig, esetleg kedden.
nnnna.

Csóvi

beszélgessünk inkább túrákon!
és nyugtass meg minket, hogy remek izületi regenerálódós a családi genetikátok! :)
ha mégsem annyira tartós az anyag, akkor sem most lesz Borinak baja, nem 15 évesen, hanem negyvenévesen, vagy gyerekszülés után.
Sajnos pl. a királyréti félreértéshez hasonló sztorik alapozzák meg "hírneveteket", de semmiképp nem örülnék, ha csak negatívum terjedne Rólatok.

SK

kivételesen igazat adok neked az utóbbi napokban elhangzottakkal kapcsolatban... :))
sajnálom a "nem éppen ellenszenves túrázó" ilyesfajta emlegetését, bár tény, hogy óvatosan kell vele bánni nagyobb megterhelés esetén, mert nem mindig fojtja magába azt, amit kéne.

To all

1. Sára-pp látogatásra jönne velem valaki jövő héten?

2. heti 2*2 órában ingyenes "Hogyan fogalmazzunk diplomatikusan és közérthetően az interneten?" címmel magyar nyelvi kurzust vagyok hajlandó tartani.. elkerülendő a Túsnyik/csóvi/lrzn/cserlaci/joey/stb/stb/stb mindenféle egymás melletti elbeszélését..

Joeyline Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31318
"A létszám nem titeket igazol, hanem az időpontot és a tájegységet."

Ebben van valami, de ennek a ttúrának épp az a rendezési koncepciója, hogy országos évadnyitó legyen, tehát hagyományosan az év első szombatján rendezzük, és úgymond az ország központi térségében, a főváros környékén, hogy igazából senkinek se essen relatíve túlságosan messzire.

Előzmény: lükepék (31145)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31317
:-)
Előzmény: ujfiu (31304)
larzen Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31316
A két topik ezt a problémát nem oldja meg, sőt!
Előzmény: sz_laci (31313)
Optika Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31315
Én pedig irigyelni szoktam az FB és KT2.0 topikon az esténkénti és hétvégenkénti életet. A csak beszámolós topik, szvsz azért nem jó, mert ahhoz is szoktunk kommentárokat írni egymásnak, amiből újabb témák és beszélgetés lesz, és akkor azt ilyenkor hova? A net 99%-a szerintem amúgy is döglött dolog, néha úgy bolyongok benne, mint egy kihalt temetőben. Sokan emléket állítottak már saját maguknak vagy valaminek, aztán évente egyszer meglátogatják és kicserélik rajta a virágot. Tisztelet a kivételnek.

Azért nem csinálok az írásaimnak honlapot - és ha máshol lenne hely, sem tenném fel - mert ez így sokkal interaktívabb. Azonnali visszacsatolások nélkül csak kinyilatkoztatások lennének, mint egy hagyományos újság lapjain, mint pl. a Wittman fiúknál. Ott hányan írták már meg, hogy mégis finom volt a bableves és mégsem annyira kancsal az a pincérlány?

Amire gondolsz, az inkább egy hírlevél lenne, "Ez volt csak lényeges a héten a topikban" címmel: Mégis elmarad; Beütötték, fáj nekik; Találtam egy teljesítménytúrát az erdőben, ki hallott róla? stb. rovatokkal. :-)

Előzmény: hallgatoozoo (31287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!