Keresés

Részletes keresés

Ijász Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1827
+k
Előzmény: Ijász (1826)
Ijász Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1826

Bankártyádon vásárlási limit nincs esetleg?

 

Előzmény: sickman (1825)
sickman Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1825
igen, szerintem extended lettem

még április környékén megcsináltam ezt a 4számjegyes akciót, ez lenne az első tranzakcióm, a kártya egy CIB-es Mastercard, a limt (a kártyáé) pedig 250-ről 300 e forintra lett emelve (bár 250 is elégnek kellett volna lennie),


"Your member status is: Verified

This means that you have completed your enrollment in PayPal's Expanded Use Program and can send an unlimited amount of money with your PayPal account."

Amit kapok hiba üzenet:

" Authorization Failed
This payment cannot be funded with a credit card at this time.
This payment cannot be processed at this time. Please try again later."


köszi
Előzmény: digicat (1824)
digicat Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1824
Expanded use megvolt már?
Előzmény: sickman (1823)
sickman Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1823
Kis segítség kellene nékem, 1000 USD, fölött nem megy a paypal-om, 999-et tud utalni...
ez valami limit? hol tudnám ezt megbütykölni az oldalon belül?

ha volt már sorry,

köszi
digicat Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1822
A refund mindig oda kerül vissza, ahonnan fizetted, azaz ha bankkártyáról fizetted akkor oda, ha PayPal egyenlegből akkor oda.

Jobban jársz ha levásárolod, mert 25 ezer forint alatt 250 ft a díja a pénzkivételnek, ami a 3,98 angol fontnak elég jelentős része.
Előzmény: zizu008 (1818)
Kaiser Soze MKIH Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1821
WITHDRAW MENÜ, transfer money to bank account, adatokat pontosan megad, klikk, 5 napot vársz, ha hétfőn kattintasz péntekre megjön a pénz, ezt mutatja a tapasztalat(erstéhez legalábbis)
Előzmény: Cascat (1803)
Kaiser Soze MKIH Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1820
csak a paypalodra megy ilyenkor vissza, valószinuleg onnan is fizetted, mármint volt a paypalodon annyi amikor fizetted, nem a kártyádrol vette le.

Ha viszont a kártyádrol fizetted volna ki(nyilván paypalon keresztül), akkor a kártya számládra is ment volna vissza, persze nem azonnal hanem jópár napos átfutással.

yo yo
Előzmény: zizu008 (1818)
cliftony77 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1819
Nekem is volt már ilyen, ha jól emlékszem, akkor csak a PayPal accountodon jelenik majd meg a cucc.
Előzmény: zizu008 (1818)
zizu008 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1818

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem.

Van paypal hozzáférésem és vásároltam is vagy 10x rajta keresztül.

A következő történt velem:

 

Vásároltam ebay-en egy terméket, ki is fizettem, de az kb. 2 hét múlva sem jött meg.

Rákérdeztem e-mailben, és azt a válszt kaptam, hogy valószínűleg elveszett a postán, ezért vissza is küldi a pénzt a srác.

Kaptam is paypal-tól egy e-mailt, ami kb. így nézett ki:

 

X.Y. has issued you a full or partial refund for your payment.
Please do not reply to this email. Email sent to this address cannot be answered.
Message From Seller:
----------------------------------------------------------------
Original Payment Details
----------------------------------------------------------------
Date Payment Sent: Jul. 14, 2007
Amount: 3.98 GBP

Sincerely,
PayPal

Ilyenkor hogyan tudok hozzájutni a pénzemhez?

Visszakerül a bankszámlámra, vagy csak a paypal egyenlegemre?

 

Köszi a választ,

üdv.:

Attila

HufnágelPisti Creative Commons License 2007.07.31 0 0 1817
Ja, értem! Tehát a PayPal szempontjából vételi, ami az én bankszámlám szempontjából eladási árnak felel meg? Így már logikus, ha a középárfolyam kedvezőbb... Javíts ki, ha tévednék! Köszi!
Előzmény: vsiivz (1816)
vsiivz Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1816
nem dollart vesznek toled a forintszamladrol
Előzmény: HufnágelPisti (1815)
HufnágelPisti Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1815
Akkor ezek szerint én a PayPal váltással járok jobban? (USD vételi árfolyam: 179,48 közép árfolyam: 184,65) Akkor miért állítgatják át az emberek a banki konverzióra??? Ezt nem értem... Hiába olvastam ennyit...
Előzmény: vsiivz (1814)
vsiivz Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1814
a bank kozeparfolyamon valt
a paypal veteli arfolyam alatt
Előzmény: HufnágelPisti (1813)
HufnágelPisti Creative Commons License 2007.07.30 0 0 1813
Sziasztok!

Végigolvastam a topikot, és azt irjátok, hogy van akinek az a jobb, ha a bank váltja a HUF-ot USD-re, míg másoknak a PayPal váltása az olcsóbb. Ha USA-ból rendelnék valamit kb 130 USD-ért, Raiffeisen-es VISA kártya van a PayPal-hoz rendelve, (bár még soha nem használtam...) akkor hogy járok jobban? Banki, vagy PayPal konvertálással?

Választ előre is köszönöm!
H.P.
digicat Creative Commons License 2007.07.29 0 0 1812
Magyar regisztrációhoz az amerikai mellett csak magyar forintszámla kapcsolható.

Általánosságban nem értelmezett az "interneten keresztül kapok pénzt". A pénzt vagy bankszámlára kapod, vagy valamilyen utalvány formájában (pl. csekk, posta) amit valahogy készpénzre váltasz.
Tudomásom szerint az összes magyarországi forintszámlára lehet fogadni devizaátutalást, de erre pontos választ csak a bankod tud adni. Arra is, hogy milyen devizákat fogadhatsz, és hogy számol-e fel érte valamilyen jutalékot.

Bevétel adózása: apeh.hu
Magánszemély az éves adóbevallásban kell feltüntesse az összes bevételét, azt is, ami külföldön keletkezett, a cégek pedig többféle bevallást kell beadjanak változó időközönként. A szerver helyének nyilván semmi köze az egészhez.
Cégként keress egy könyvelőt, magánszemélyként egy adótanácsadót.
Érdemes ezt is figyelmebe venni:
"Fontos kitétele a törvénynek az, hogy akkor is telephellyel rendelkezőnek tekinti a külföldi céget, ha az üzletvezetés helye Magyarország - pl. itt lakik az igazgató - vagy a cég nevében valaki hazánkban rendszeresen szerződéseket köt és a cégnek ebből bevétele származik. A hangsúly itt a rendszerességen van, mivel azt nem határozza meg a törvény."
Forrás: http://www.offshore.co.hu/view/main/89.html
Előzmény: alhena (1811)
alhena Creative Commons License 2007.07.29 0 0 1811
Sziasztok!

Nemrégiben készíttem egy Palypal accountot. Elég zöldfülű vagyok még a témában, de igyekszem informálódni.

Az egyik kérdésem az, hogy ha a PayPal-on keresztül kapok pénzt, akkor a sima lakossági forintszámlámra is tudnak ők utalni, vagy külön devizaszámlát kéne nyissak?
OTP-s lakossági folyószámlám van, amihez tulajdonképpen 3 számlaszám tartozik, az egyiket (amit internetes vásárlásra is használok) adtam meg a PayPal regisztrációkor. Ez a kérdésem általánosságban is áll: ha interneten keresztül kapok pénzt (dollár, euro), akkor valutaszámlát kell nyitnom, vagy jó lesz a meglévő forint is?

A másik kérdésem nem kapcsolódik szorosan a PayPal-hoz, hanem inkább a netes üzleti tevékenységekkel kapcsolatos:
Ha nekem van valamilyen .com bizniszem, x szolgáltatást árulok a weben, y összegért, akkor hogy történik az adózás? Egyáltalán, mint magánszemély nyújthatók fizetős szolgáltatást a neten, vagy mindenképpen valamilyen céges forma kell ehhez? A bevétel adózása milyen törvények, szabályzatok alapján történik? Ha külföldi szerveren van a weboldal az megkavarja a dolgokat?
Szóval kicsit a jogi háttere érdekelne egy on-line biznisz létrehozásának, fenntartásának (nem valami hatalmas .com üzletre kell gondolni) ? Tud valaki ebben segíteni, esetleg megfelelő forráshoz elirányítani?

A segítséget előre is köszönöm!

Zsolt
csumka2005 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1810
profile/recurring payments/edit funds/conversion option
Előzmény: digicat (1809)
digicat Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1809
Éppen átalakítás alatt van a rendszer, párhuzamosan megy a régi és az új, szóval bármi lehet.
Írd, be hogy te hol találtad meg, hogy legyen meg az utókornak.
Előzmény: csumka2005 (1808)
csumka2005 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1808
thx
sikerült, csak pár helyen más a menüpont neve!
Előzmény: digicat (1807)
digicat Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1807
1732, 1564, 1236, 1149, 1083, 980, 850 hsz.
Előzmény: csumka2005 (1806)
csumka2005 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 1806
hali srácok!

rég jártam itt azóta jó sokat költöttem paypalon keresztül :))
most lenne egy kérédsem amit még nem tudtam orvosolni PP weblapján!
szal ha pénzt akarok küldeni valakinek pp-on keresztül dollárba akkor mit kell beállitani hogy ne konvertálja át forintba hanem dollárt vonjon a bankszámlámról???
vagy ezt nemlehet?
köszi

csumi
Cascat Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1805
Ohhhh, köszönöm szépen!  :)
Előzmény: digicat (1804)
digicat Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1804
Előzmény: Cascat (1803)
Cascat Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1803

Megint segítséget szeretnék kérni!

Ahogy írtam, átutalta a vevő az összeget a PP-n keresztül, de az az összeg csak a PP számlámon szerepel - már egy hete. Onnan nem kellene automatikusan átkerülnie a rendes bankszámlámra?

Mit tegyek, hogy átkerüljön?

 

mAlter Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1802
Paypalhoz elég a bankszámlaszám, a számlatulajdonos és a bank pontos neve.

Nem kerül pénzbe a Paypal számla létrehozása.

Szerintem több bank is kínál 18 éven aluliaknak bankkártyát, de bankszámlához valószínűleg még várnod kell egy évet. (feltéve, hogy a 90 a születési éved :))

Nem kell külön Eurós és dolláros számla, a PP pénznemenként külön gyűjti a pénzt, csak utaláskor konvertálja a kívánt pénzre. Viszont gond nélkül lehet alapértelmezett pénznemet váltani bármikor, és ha mondjuk a számládra szeretnél visszautalni, akkor válts arra amelyik pénznemről utalsz, és elkerülsz egy plusz konverziót.
Előzmény: Dan90 (1798)
Cascat Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1801

Valami alakul... :)

Lehet, hogy nem is én bénázok:)

Ugyanis 2 nap után végre megjött a pénz - még csak a PayPal számlámon látszik -, pedig semmit nem írtam át, nem állítottam át.

Csak azt nem értem, miért írta vissza kétszer is az illető, hogy küldjem a számlát, mikor már rég elküldtem neki?

A lényeg, hogy megjött az utalás!

 

Köszi a segítséget!

 

Előzmény: vsiivz (1796)
Cascat Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1800

Találtam egy-két helyet, mindegyiket megnyitottam és mindegyik helyen szerintem jól szerepelt minden.

A Use payment addresses - nél 3 féle módon szerepel a címem... regisztrációsként, fizetésiként és postázásiként....

 

Milyen listázásra gondolsz? És az hol van? Én az E-bay-en a Preferences-ben találtam különböző listázási módokat, de szerintem ott minden jól van beírva.

Ha tudsz még tippet adni, szívesen várnám, de az lesz, hogy írok a vevőnek, mi lehet a probléma?

 

Előzmény: vsiivz (1796)
SzJucus Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1799
Szia! Köszi.
Írod, hogy listázáskor beírni a címet is. Minek a listázásakor? Az e-bay-en vagy PP-n? És ott hol?
Bocs....
Előzmény: Törölt nick (1797)
Dan90 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1798
Heló!
Nem igazán vagyok otthon ebben a témában. Kérdéseim:
A paypal regisztrációhoz milyen banki cuccok kellenek?
Kb. mennyibe kerül létrehozni ezeket?
18 év alattinak lehet bankszámlája meg ilyesmi?
Egy eurós és egy dolláros paypalt szeretnék csinálni.
Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!