Keresés

Részletes keresés

Black Dragon Creative Commons License 2012.04.09 0 0 44196

Ez az indítási módszer - ami valóban egy nagy nyomatékú lágy indító - csak a csúszógyűrűs aszinkon motoroknál valósítható meg.

A víz alapú elektrolittal érintkező (merüléskor változó alapterületű) lemezek tulajdonképpen egy változtatható értékű ellenállás képeznek, ami a mechanikus indító ellenállást helyettesíti.

Mivel az ilyen motorok forgórész tekercseiben (sem indításkor, sem üzem közben) nem nagy feszültség indukálódik, még az elektrolitba nyúlkálás sem jelent potenciális veszélyt.

Persze biztonsági okokból az ilyen folyadékos indítókat is megfelelően földelni kell!!

 

Előzmény: Törölt nick (44195)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.09 0 0 44195

Hogy működik ez a késes vízindító?

Víz van benne?

Érintésvédelmi szempontból nem aggályos?:)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (44188)
real_geri Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44194
Vegyel lagyindito modult, azzal senki nem hal meg es talan a hazad se gyullad ki
Előzmény: Octabrain (44193)
Octabrain Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44193

az egyforma fázisok már meg vannak. lebukás elkerülése miatt,  mondjuk csak a műhelybe csinálom meg az összekötést amit csak akkor kapcsolok be amikor kell, így mérhetnek bármit nem bukhatok le.

A kérdés csak az, hogy ha közel se lesz 20A, akkor mégis menyi lesz?

Előzmény: Peter atyuska (44192)
Peter atyuska Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44192

1 rossz a számításod közel sem eredményezne 20A-t meg a fázis - fázis esetében el is kéne találni hogy ugyan az legyen mert lesz egy szép ázis zárlat, müszer nélkül nem menne. A szolgáltató ha véletlen elelnőrizne és ott lifegne egy ilyen dugalj ami miatt az egész hálózaton részben összegződne a teljesítmény olyan szép bűnti lenne belőlle hogy ihaj. Lehet csak egy fázisra is kérni bővítést és a másiknál 6A-ig lehet levinni.

 

Vagy megforgatod a keverőt kézzel és úgy kapcsolod be. Űressen szépen mozog a teknő része nem akad vagy nyikorog? mert ha csapágyas akkor erőlködhet a motorod inditáskor.

Előzmény: Octabrain (44174)
gergerg Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44191

 

 

 Szakmunka.

Octabrain Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44190

de elméletileg működhet amit leírtam?  egy fázis nekem kevés. van jó pár 3 fázisú gép a háznál. 1-2 év és megemeltetem az ampert, de egyenlőre nincs rá keret.

Előzmény: Veszett kutya Tannen 3 (44186)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44188

"Tessék késes vizinditót alkalmazni, mint a ringispileknél"

 

Kérdés, hogy mi olcsóbb/egyszerűbb:

- motorcsere a betonkeverőn "ringspiel" típusúra

- aszinkron motor lágyindító inverter beszerzése

- három fázis/egy fázis inverter beszerzése

- egyik fázist nagyobb áramúra kérni az áramszolgáltatónál

- betont hozatni készen

- a hosszabbítót (meg egy rekesz sört) átdobni a szomszédba, ahol 25 amperes a biSZtosíték

- kézzel megforgatni a betonkeverőt és forgatás közben rákapcsolni a villanyosságot

- stb

Előzmény: Törölt nick (44184)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44187

"Ebbe nem mennék bele, szerintem is jó hővezető a víz."

 

Minden relatív, minden anyag jó hővezető valamihez képest. A poliszirol hab (hungarocell) például igen jó hővezető az aerogélhez képest, a víz nagyon rossz hővezető (=kvázi hőszigetelő) pl a betonhoz képest, a vasnál meg egyenesen kétszázszor rosszabb. Igaz, hogy pl fenyőfánál meg háromszor jobb...  :)

 

"Az általad leírt éles hőkülömbség akkor jöhet létre, ha vízáramlás van, állóvíznél nem tudom elképzelni. Egy nagy fazék víz is közel egyezrre forr fel..."

 

Víz rétegeződés leginkább csak állóvíznél jöhet létre (vagy olyan víznél, ahol csak vízszintes irányú áramlás van). A melegített fazék nem állóvíz, hiszen az aljánál felmelegedő víz azonnal emelkedni kezd (mert a meleg víz könnyebb a környezeténél) és a helyére új hidegebb víz tódul oldalról, tehát forog a víz mint állat.

Előzmény: asxasx (44169)
Veszett kutya Tannen 3 Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44186

Nagy ötlet! Barkács,és tilos!:))) Persze semmi gáz vele!:) Mint tudjuk 32A a rendelkezésre álló energia  mennyiség,amit térités mentesen rendelkezésre bocsájt a szolgáltató,ez  a vezéreltre is vonatkozik.De a vezérelt külön kiépítés! A hangsúly a "külön" szócskán van!:) Persze a 32A lehet 3x10-is de rettentő nagy baromság! Legalább 10 helyen építettem át  a mérőhelyet,persze ez nem ingyenes! Volt olyan hely,ahol  azt hitték ingyen lesz a dolog,azt mondták neki az ELMŰ-nél!:)) Már értettem is miért 3x10 van neki, mert a 3 fázis az úgyi erősebb,az többet bír,jobban osztható!:)

Térj át 1 fázisra,ha nincs elegedhetetlenül szükséged a 3Fázisra,ha meg van akkor fizetni kell érte:(

Előzmény: Octabrain (44174)
real_geri Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44183

"Ha meg vezérelt szünet van, a melósok szalonnáznak a megrendelő meg dühöng/het/"

 

akkor se dolgoznak, ha van áram :)

Előzmény: Törölt nick (44180)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44182

"Milyen betonkeverő az, amihez kevés a 10A?"

 

A bekapcsolás pillanatában még egy viszonylag kis motor is vehet fel nagy áramot.

És ha az a 10A-s kismegszakító nem késleltetett, hanem gyors kioldású...

Előzmény: Teaway (44177)
Octabrain Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44178

1 fázisú.   Pontos teljesítményt nem tudok mert kopót a firmatábla a motoron.

Teaway Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44177

Milyen betonkeverő az, amihez kevés a 10A?

Előzmény: Octabrain (44174)
Octabrain Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44176

Enne örülek, ezek szerinte nem is vagyok olyan butuska. :-)
non-stop van vezérelt áramunk is, így nem kell éjjel betont kevernem :D

 

válaszodat köszönöm

ocsi06 Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44175

Persze. Ha a szomszédok nem bánják  hogy este tíz és reggel nyolc között megy a betonkeverő-:)))

Ugyanis ez a vezérelt időszak.

Persze napközben is megy egy két órát de ez bizonytalan..

Előzmény: Octabrain (44174)
Octabrain Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44174

Sziasztok

 

Lenne egy kérdésem.

 

3x10A nappali és 3x10A vezérelt áram van a lakásunkban. A 10A kevésnek bizonyult betonkeveréshez, hegesztéshez stb.  3x16A-re való emelés egy vagyon. A következőt találtam ki, csak kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy működhet-e. 

A nappalit és a vezérelt áram azonos fázisait összekötöm, elméletileg 3x20A lenne a vége. Persze nem az egész lakás kapná ezt a menyiséget, csak a villanyóra szekrényhez raknék egy dugaljat. 

Nos, ez működhet?

Segítségeteket előre is köszönöm. 

real_geri Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44173

konkrétan az előregyártott elemes(házgyári) panelt úgy gyártják, hogy a gyárban kiöntött elemekben a dobozheyek és az MM-fal helye ki van hagyva öntőformával, esetleg a doboz beöntve, de ritkább

ebben könnyű cserlni

 

de a helyben öntött elemek esetén a zsaluhoz rögzítik a dobozt, bevezetékelik, beteszik a vízcsöveket, mindent, és kiöntik betonnal, na ott game over, jön a horonymaró gyémántkoronggal

Előzmény: Törölt nick (44172)
real_geri Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44171

"Ebbe nem mennék bele, szerintem is jó hővezető a víz. Az általad leírt éles hőkülömbség akkor jöhet létre, ha vízáramlás van, állóvíznél nem tudom elképzelni. Egy nagy fazék víz is közel egyezrre forr fel..."

 

a víz jó hőközlő, hőelvonó, és ha beindul az áramlás, jó hővezető, de ennyi.

a tavak, tengerek vize is felül 10-20cm meleg, mert süti a nap, de térdnél már fázol, bizony.

 

és külöNbség

 

a víz meg beba..na ha egyszerre forrna fel, alul már gőzképződés van, gyöngyözik, ekkor egyet keversz, és még 5perc mire újra forr, mert fent még csak 80fokos volt a víz.

amikor egyszerre forr, az a mikroban van, de ott ki is robbanhat a víz emiatt a pohárból, mert teljes térfogatában egyszerre indul be a gőzképződés.

Előzmény: asxasx (44169)
Teaway Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44170

"Egy nagy fazék víz is közel egyezrre forr fel..."

 

De csak azért, mert áramlik benne a víz (mivel alulról melegítik). Ha felül melegítenéd, sose forrna fel az egész ---> link

Előzmény: asxasx (44169)
asxasx Creative Commons License 2012.04.08 0 0 44169

"A víz (a tévhittel ellentétben) elég rossz hővezető anyag"

Ebbe nem mennék bele, szerintem is jó hővezető a víz. Az általad leírt éles hőkülömbség akkor jöhet létre, ha vízáramlás van, állóvíznél nem tudom elképzelni. Egy nagy fazék víz is közel egyezrre forr fel...

 

 

"de ha lehet állítani a termosztát hiszterézisén (remélem ismered a kifejezést), akkor azt vedd nagyobbra"

 

Ezeken az olcsó tipusokon esély sincsen rá, hogy legyen ilyeen állítási lehetőség. Viszont a tipp jó! Fizikailag ugyanis végül is állítottam rajta, mivel a hőszabályzó érzékelőjének csőhüvelye az hozzáért az egyik fűtőszálhoz! Ez látszik is a képen.
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/3/9/1/1/BIG_0009963911.jpg

 

Elfeszegettem egy kicsit, de jó ha 1 centi távolság van. Ennek a tervezőjét valóban több soron meg lehetne rugdosni...

 

Mindenkiek köszönöm a hozzászólását és tanácsát!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (44152)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.04.07 0 0 44168

Alumínium a vezeték?

Valamilyen komolyabb (sok wattos) fogyasztó van beledugva?

Előzmény: xplod (44164)
xplod Creative Commons License 2012.04.07 0 0 44167

Rendben ,kicserélem .

Köszönöm.

Sokan azt tanácsolták véssem ki az egész falat és húzzak be vastagabb vezetéket.

Jóóóó majd a betont szétvésem ,végülis nem is olyan nagy munka :)))

Előzmény: Fázisceruza (44165)
Fázisceruza Creative Commons License 2012.04.07 0 0 44166

Pl ezért is használják az óceánjáró hajók külső felületére rögzítve a korrózió ellen.

Előzmény: Teaway (44163)
Fázisceruza Creative Commons License 2012.04.07 0 0 44165

Ha már egyszer beégett a kötés, akkor hiába húzod a csavart.

 

Cseréld ki az aljzatot! -de ne 300ft-osra.

Előzmény: xplod (44164)
xplod Creative Commons License 2012.04.07 0 0 44164

Üdv ampervadászok.

 

A segítségeteket szeretném kérni!

Egy 3 szobás panelba lakok 1+2,5.

Ha a nagyszobába bedugok  a konektorba valamit  (nagyobb teljesítmény) akkor a másik két szobában az egyik konektor melegszik (nem kicsit) a két kisszoba egymás mellett van és a válaszfalban van egy közös konektor egyik a falból az egyik a másik a falból a másik kisszobába néz .Ez a két konektor melegszik. Meghúztam már a csavarokat ! Egy darab vezeték  elolvadt ,kivágtam ,kicseréltem ,de megint melegszik.

Mit lehet tenni?

Köszönöm.

Teaway Creative Commons License 2012.04.07 0 0 44163

Nem illik lenézni szerencsétlen cink(magnézium-)anódot, mert alacsonyabb az elektrokémiai potenciálja, mint a vasnak:)

amator007 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 44162

És abból mennyi az anód? :D

Előzmény: Fázisceruza (44160)
user.56 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 44161

Ez sima nappali tagozatos oktatás. Hál Istennek két éves a három helyett (mert a plusz egy év alatt sem tanulnánk többet)!

Ép ezért félek az írásbelitől! Mert azt ügyebár központilag van megszervezve/kidolgozva és köze sem lesz az iskola alacsony színvonalához. Egyébként sajnos nálunk sem a 70%-os gyakorlati képzés valósul meg a elmélettel szemben, hanem pont fordítva.

 

 

Előzmény: bexxter (44159)
Fázisceruza Creative Commons License 2012.04.06 0 0 44160

Nagyjából negyedévente rendelek 150.000-ért bojler alkatrész.

Mond ez neked valamit?

Előzmény: zordonC3 (44149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!