Keresés

Részletes keresés

13ricsi13 Creative Commons License 2016.11.30 0 1 18945

érdeklödni szeretnék én rokkant járadékot kapok ez a 10000ft-os juttatás esetleg rám is vonatkozik?

 

olvasztó Creative Commons License 2016.11.30 -4 1 18944

Rokkant nyugdij megnevezés már régóta nem létezik. Van rehabilitált vagy rokkant ELLÁTOTT. Ebből kell kiindulni. Tehát ha megbarátkoztok vele ha nem ebbe az előbb leírt ellátásba nem fogja senki se kapni azt a szaros 10ezer forintos Erzsébet utalványt. Ezekbe az ELLÁTOTT fogalomba az is mindegy hogy az ember hány éves. Ha nem lenne igazam akkor tévedtem. De sajnos mióta nincs rokkant nyugdij azóta mint nyugdijjal járó kedvezmények is megszüntek. Az adómányozóról pedig itt nem  fejthetek ki vélemény. Finoman azért annyitt , hogy mindig is negativ volt részemről.

Előzmény: Balage-81 (18943)
Balage-81 Creative Commons License 2016.11.30 0 2 18943

Engem is ez érdekelne, hogy az EGYT-t kapóknak nem jár semmi a 26.220 ft-on kívül?

Amit 8 éve nem emeltek ráadásul.

Hogy lehet megélni 26.220 ft-ból?  A 100-150 ezres nyugdíjas meg kapja a 10 ezret ajándékba.

A 26 ezres meg költse a kis pénzecskéjét urnára! Azt még kifutja, a koporsót már nem.

Előzmény: bandolesa (18941)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.30 0 3 18942

2,7 millió személyről volt szó,aki megkapja.

Ebben benne vannak az ellátást kapok is.

Öregségi nyugdíjasok 2,2millióan vannak.

bandolesa Creative Commons License 2016.11.30 0 1 18941

Pont ezt a témát akarom felhozni.

 

Az Erzsébet utalvány kinek jár csak az öregségi nyugdíjasnak? Rokkantsági nyugdíjasnak, rokkant ellátottnak,??

 

A megváltozott munkaképességű vagy aki egyedül élő és EGYT-kap? 26200 ft. Neki semmi nem jár?

 

Az megint feszültséghez vezet,a szomszéd néni nyugdíjas egyedül élő 200-ezer a nyugdíja-ő kap Erzsébet utalványt.

 

Akik mellette laknak férj feleség rokkantsági ellátást kapnak ketten 70-ezer forintot, nekik nem jár, mert aktív korúak?

Előzmény: donpepe9 (18938)
BJszakért Creative Commons License 2016.11.30 -2 1 18940

Bátran keressen rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként, önzetlen tájékoztatást nyújtok szakmai weblapomon lévő elérhetőségeimen szakterületemen (felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogorvoslat), mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, mik a lehetőségei,...a konkrét tények ismeretében a vonatkozó jogszabályok alapján, tájékoztatom, hogy helyesen tudjon dönteni.

 

Kérésre megfogalmazom a fellebbezést, kereseti kérelmet rehab gazdasági menedzserként, ha van jogalapja. Támogató szakmai segítséget nyújtok.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, e speciális szakterületen átfogó ismeretekkel rendelkező, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Az ismeretek, a nem megfelelő értelmezés, a jogalkalmazás hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Eddigi megkereséseket köszönöm, a további megkeresésekkel megtisztel, bár többet tehetnék: http://www.versenykepesseg.eu/

Hetente egyszer tudok itt, fórumon lenni, de visszaolvasok és válaszolok kérdésekre.

Szép hetet.

 

“Tégy meg minden jót, ami tőled telik,
Amilyen eszközzel csak tudod,
Amilyen módon csak tudod,
Ahol csak tudod,
Akivel csak tudod,
Ameddig csak tudod.”

(John Wesley)

 

“Sok kis ember sok kis helyen, miközben sok kis dolgot megtesz, megváltoztathatja a világ arcát.” Mandinka szólásmondás, Afrika

BJszakért Creative Commons License 2016.11.30 -1 1 18939

Orbán osztogat: 1,6 százalékos emelés, Erzsébet-utalvány a nyugdíjasoknakhttp://168ora.hu/orban-osztogat-16-szazalekos-emeles-erzsebet-utalvany-nyugdijasoknak/

 

Hát igen. Karácsonyi gesztus az egyszeri 10ezer Ft!?

Miközben minden hónapban háromszor ennyit költ ÖNHIBÁJÁN kívül általában az idős, beteg ember CSAK gyógyszerre és miközben ilyen nagy a társadalmi különbség, szegénység, és ez az egyszeri juttatás NEM JAVÍT ezen az igazságtalan ELOSZTÁSI-, szociális-, nyugdíj-, egészségügyi-, foglalkoztatási-, oktatási-, közgazdasági-, jog rendszeren, NEM JAVÍT az egyszeri 10ezerFt az EGÉSZ ÉVI MEGÉLHETÉSI NEHÉZSÉGEKEN. 

Legalább 3,5% emelés kellene, helyette 0,9%-t ígértek, most 1,6%, és még mindig nem megfelelőt.

 

PEDIG ezek az idős, vagy beteg emberek akár 37 évet dolgoztak, járulékot, adót fizettek, amiből annak idején a jelenlegi döntéshozók tanulhattak, iskolába járhattak, felnevelkedtek, és ugyan úgy jár mindenkinek egyformán az ÉLETHEZ a jog, lehetőség. És mégsem, nem értem én ezt, hát lelkük rajta, mindenki elszámol tetteivel, mindenki felelős tetteiért, minél magasabb pozícióban van, annál nagyobb a felelőssége, hiszen a képviselőket azért választották az emberek, hogy képviseljék az Emberek érdekeit, akik bízalmat szavaztak nekik. 

"Adjatok, néktek is adatik; jó mértéket, megnyomottat és megrázottat, színig teltet adnak a ti öletekbe. Mert azzal a mértékkel mérnek néktek, a mellyel ti mértek." (Lk. 6,38)

 

„A törvény szerint valaki akkor bűnös, ha megsérti mások jogait. Az etika szerint akkor, ha fontolgatja, hogy ezt megteszi.”~Immanuel Kant

„Ne ítéld meg a testvéredet, amíg nem jártál legalább 2 mérföldet a mokaszinjában.” ~ Indián mondás

 

Mamácska,

Rehab gazdasági menedzser, szakértőként tájékoztatom Mmtv.szerint:

2014-ben még nem létezett az a törvény módosítás - így Önnél akkor nem volt alkalmazható -, amely szerint nem kell komplex minősítést, felülvizsgálatot végezni abban az esetben, ha

-    a felülvizsgálatra az ellátás megállapításáról szóló vagy a felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározott időpontban, vagy

-    a felülvizsgálati eljárás megindításának időpontjában

az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg.

 

2015.08.01.től a 2015.évi CXXXIII.tv. így módosította ebben a kérdésben Mmtv-t a 2011.évi CXCI.tv.-t (Magyar Közlöny 102/2015.07.13.)

Bővebben szakmai honlapomon itt 4)pont végén, a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Donpepe,

a joggyakorlatomban azt tapasztaltam, mivel 2015. decemberében a rehab hatóság befejezte Mmtv.szerint szabályozott, 2012-től elkezdett több százezer ember komplex felülvizsgálatát (persze a jogorvoslatok zajlanak és egyéb soros vagy új kérelmek elbírálása is), így nincs csúszás a felülvizsgálatok időpontját tekintve.

Így javaslom, ahogy eddig, friss igazolásokkal, felkészülve várni mindenkinek, a soros komplex minősítés felülvizsgálati időpontját, ahogy eddig is erre biztattam mindenkit.

 

Balage

valószínűsítem, hogy bandolessa a családi összjövedelem határösszegével keveri az EGYT összegét, nem mindegy!!

Az EGYT havi összege a családi jövedelemhatár összegének és a jogosult családja havi összjövedelmének különbözete, de nem haladhatja meg nettó közfoglalkoztatási bér 90%-át. (A nettó közfoglalkoztatási bér 90%-a, tehát az EGYT maximuma 2015. évben 46 662 Ft.)(1993.évi III.tv.,Szoc.tv.)

Mivel NEM VÉLETLENÜL NEM VÁLTOZTATTÁK 2016-ban a közfoglalkoztatási bért - hiszen akkor egyes szociális ellátások összegét, EGYT-t is emelni kellett volna - így EGYT összege maradt a tavalyi!

 

 

MÁS szociális ellátások és gyermekekhez kötődő ellátások pedig a mindenkori öregségi nyugdíj minimum összegéhez kapcsolódnak, és mivel az 10 éve ugyan annyi: 28.500Ft, így ezek az összegek is változatlanok.

 

Bővebben szakmai honlapomon itt 13) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

donpepe9 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 18938

Nagyon sok olyan kedvezmény van ami a nyugdíjasoknak jár a megváltozott munkaképességű emberekre pedig nem.

hagyma boly Creative Commons License 2016.11.30 -1 0 18937

1,6 százalékos lesz a nyugdíjemeléssel 10 ezer forintnyi Erzsébet-utalvánnyal készül az adakozó 2018-ra.

 

Dob egy kis koncot, azután kétszer annyit elvesz különböző formában.Vannak  akiket ezzel beetet és így biztosan ül

 

majd 2018-ban a trónján.

 

Szép napot !

tahisi Creative Commons License 2016.11.30 0 3 18936

A nyugdíjemelés ránk is vonatkozik akkor szerintem az utalvány is járna.

Habár a rokkantaknak nemnagyon szoktak adni semmit.

Előzmény: donpepe9 (18935)
donpepe9 Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 18935

Nyugdíjasok kapnak,de mi megváltozott munkaképességűek vagyunk.

vtoth60 Creative Commons License 2016.11.29 0 3 18934

http://www.portfolio.hu/gazdasag/nyugdijrendszer/varatlan_ajandekot_kapnak_a_nyugdijasok_orbantol.240738.html

 

Ez alapján igen. A portfolio elemzése és oszlop diagramm alapján a megváltozott munkaképességüeket is érinti. 

Előzmény: Moczart1975 (18933)
Moczart1975 Creative Commons License 2016.11.29 0 2 18933

Orbán: 1,6 százalékos lesz a nyugdíjemelés.

 

Még idén adnak 10 ezer forintnyi Erzsébet-utalványt is.

 

 

Jövőre 1,6 százalékkal emelkednek a nyugdíjak, emellett még az idén minden nyugdíjas kap 10 ezer forintnyi Erzsébet-utalványt – közölte Orbán Viktor miniszterelnök az Idősek Tanácsa ülése után.

A kormányfő az Országházban tett nyilatkozatában elmondta: az idén keletkező költségvetési többletből kap minden nyugdíjas 10 ezer forintnyi Erzsébet-utalványt a tervek szerint még karácsony előtt, de legkésőbb a két ünnep között.

Ez egy gesztus, a nyugdíjasok iránti tisztelet kifejezése.

Orbán Viktor azt is megerősítette, hogy a 2017-re tervezett nyugdíjemelés mértékét 0,9-ről 1,6 százalékra emelik. A kormányfő korábban elismerte, hogy akik kritizálják a csekély mértékű nyugdíjemelést, azoknak igazuk van. A 0,9 százalék bántott minden nyugdíjast, amit ő is megértett. Néhány napja a Világgazdaságnak azt mondta, a nyugdíjasokkal kötött megállapodás értelmében megtartják a nyugdíjak reálértékét. Azt eddig is betartották, sőt túlteljesítették, reálérték-növekedést értek el.

A kormányfő – akkor először beszélt arról, hogy akár új nyugdíjszámítási szabályok is jöhetnek.

Természetesen tudjuk, hogy nem könnyű az idősek élete. Az, hogy milyen új számítási rendszer legyen, egy többéves, még előttünk álló vita, amely szakmai körökben el is kezdődött, és bátorítom, hogy folytassák.

Szerinte most a nyugdíjrendszer határait nem lehet feszegetni.

Amit tehetünk, az a megélhetési költségek csökkentése, ebben nagy szerepe van az általános forgalmi adó leszállításának.

Korábban volt olyan nyugdíjas szervezet, amely azt kérte magától a kormányfőtől, hogy ne egységes legyen a nyugdíjemelés, hanem az országos átlagnyugdíjra jutó emelést kapja mindenki forintosítva, függetlenül járandóságától. Jelenleg az egymilliós és a százezres nyugdíj után is 1,6 százalékos emelés jár. A nyugdíjasok kétharmadánál így hiába csökkent a reálérték, a statisztikák torz képet mutatnak.

 

A Megváltozott munkaképességüek is kapnak 10000ft erzsébet utalványt karácsony elött???


beteg62 Creative Commons License 2016.11.28 0 1 18932

ibi43 !

 

   én 54 leszek hamarosan. Nekem 3 betegségem van ami rajta van határozaton. 54%-ra vettek. Dolgozni sajna 6 éve nem tudok. Ezért is lényeges, hogy 2 év múlva is maradjak C2-be. 57 évesen sajnos már nem számtok 5 éven belül védett korúnak. 

 De hát addig még sok minden válltozhat törvényekben. Nekem az lenne a leg jobb ha megyógyulnék.Csak erre sajna jelenleg nem sok az esélyem . Gyógyíthatatlan autoimun az alapbetegségem.

ibi43 Creative Commons License 2016.11.27 0 1 18931

Kedves Beteg62!

Az előzőekben írtam, hogy betöltöttem a 48-at.

Mire újra mennem kell, betöltöm az 50-et.

Nem tudom mi az oka, de nagyon félek. OK, ezt a félelmet a betegségem meg a körülményeim is kiválthatják.

Egyébként korábban 64 %-os rokkant voltam, de a tavaly elvégzett felülvizsgálatkor 62 %-ot állapítottak meg, pedig akkorára lett plusz 4 betegségem.

Végül is a % nem is érdekelt igazán, csak a besorolás.

Azt megkérdezhetem, hogy te mennyi idős vagy? 

Előzmény: beteg62 (18930)
beteg62 Creative Commons License 2016.11.27 0 1 18930

ibi43 !

  Nekem szinte hasonló a helyzetem mint a tiéd. Annyi, hogy 2018 dec. a következő vizsgálat idelye. Nekem is papírok alapján döntöttek. C2 lettem továbbra is. Sajna még 2 százalékot romlott is az egészségem. Kíváncsi leszek 2 év múlva milesz. Azt meg is kell persze érni. Meg addig még szabályok is sokat változhatnak. Te korod mennyi, ha szabad kérdeznem?

ibi43 Creative Commons License 2016.11.27 0 2 18929

Kedves Tahisi!

Ha jól emlékszem, volt benne egy elintézési határidő, kb.1 hónap. A z értesítést követő kb. 2 hét után felhívtam a megadott ügyintézőt, hogy mikor kapom a behívót, hiszen már rég beadtam a papírjaimat.

Ő azt mondta, várjak türelemmel, eldöntik, hogy behívn e, vagy papírokból döntenek

Ekkor tudatodult bennem, hogy akár az utóbbi is lehetséges. 

Nagyon ideges és pánikolód voltam, de aztán ahhoz a naphoz képest, amikor beadtam a papírokat, pár nap eltéréssel meg is jött a határozat.

3 évre kaptam, 2018 nov. eleje körül kell újra menni, de most ismét elkapott a gépszíj, már megimt azon parázok, hogy mi lesz 2 év múlva.

Előzmény: tahisi (18922)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.26 0 0 18927

Mester76,

Úgy tűnik rossz helyen válaszoltam, de akkor itt a pontos kérdés linkje:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141816584&t=9018306

Udv

Előzmény: mester76 (18898)
Mamácska101 Creative Commons License 2016.11.25 0 1 18926

Köszi a választ. Akkor szerencsém volt hogy véglegesítettek, így megmaradt az özvegyi nyugdíjam és a saját rokkant ellátásom is.

Előzmény: olvasztó (18925)
olvasztó Creative Commons License 2016.11.25 -1 0 18925

2014-be nem lehettél benne mert az öregséginyugdijon belüli 5éve, jóval utána találták ki. 

Előzmény: Mamácska101 (18923)
otthonülő Creative Commons License 2016.11.24 0 0 18924

Engem küldtek rehab. és szoc. szakértőhöz is, viszont maradtam a C2-ben, vagyis továbbra is rokkant ellátott vagyok.   Nem feltétlen jelenti azt, ha továbbküldenek, hogy akkor biztos rehab. ellátásra lesz valaki jogosult.

Előzmény: hagyma boly (18920)
Mamácska101 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 18923

Én 2014. április 12-én betöltöttem a 60. életévemet, és 2014. áprilisban, majd  2014. októberben hívtak be felülvizsgálatra. A határozatot csak úgy kaptam meg az utolsóról hogy 2015.márciusban személyesen elmentem érte, mert elfeledték postára adni. Ez volt a legkevesebb, a lényeg, hogy D kategóriát adtak, 80 % összek., bántam is én hogy személyesen kellett érte mennem. Most már véglegesre adták. Öregségi nyugdíjba 2017. október hónapban mehetek. Most én akkor benne voltam a védett 5 évben, vagy nem? Ha benne akkor miért hívtak be, nem is egyszer hanem kétszer. 

Előzmény: tahisi (18922)
tahisi Creative Commons License 2016.11.24 0 0 18922

Kedves beteg62

Én csak arról hallottam hogy 60 év felett nemhívnak márbe fv.re.

Mostmár ezt megszüntetik? 

Előzmény: beteg62 (18918)
tahisi Creative Commons License 2016.11.24 0 2 18921

Kedves ibi43!

Köszi a biztatást, te még túl fiatal vagy ahhoz hogy ilyenekre gondolj!

Ma feladtam postára az iratokat olyan talpas borítékba amit mondtál hát remélem hogy nenkallódik el. Január 5.ig tart az ügyíntézés biztosan neked is volt ilyen határidő hogy emlékszel arra az időre meg is kaptad a határozatot?

Előzmény: ibi43 (18917)
hagyma boly Creative Commons License 2016.11.24 0 2 18920

Ez is komplex vizsgálat ha csak az adminisztrátor és az orvosszakértő van bent

 

ha nem küldenek tovább,vagy egészségi állapotod alapján meggyógyultál, vagy pedig rokkantsági ellátásra leszel jogosult.

 

Amennyiben a rehab.és a szoc szakértőhöz is küldenek akkor rehabilitációs ellátásra vagy jogosult, és ez is komplex vizsgálat.

Előzmény: bandolesa (18919)
bandolesa Creative Commons License 2016.11.24 -3 0 18919

Nem komplex vizsgálatnál csak egy orvos szakértő van bent és az adminisztrátor.

Más szakértőkhöz nem is kell menni.

Előzmény: Törölt nick (18911)
beteg62 Creative Commons License 2016.11.24 0 1 18918

Lassan egy éve nekem is beküldött papírok alapján döntöttek. Maradtam C2 rokkant ellátott kategóriában. 2%-ot még romlott is új határozat szerint a betegségem. 2018 decemberben hívnak újra. Akkor tájt töltöm az 57-et . / ha megérem persze/. De ugye új emelt nyugdíjkorhatár miatt én már akkor sajna pont kiesek a védett 5 éves határidő alól. Majd marad addig a remény, hogy nem sorolnak lejebb és marad a pénzem legalább. Mivel dolgozni sajnos nem tudok továbbra sem.  Meg még addig nem tudjuk törvényeket is miket válltoztattnak még persze. Valaki hasonló helyzeten?

ibi43 Creative Commons License 2016.11.24 0 1 18917

Kedves Tahisi!

Én vidéki vagyok, tehát a megyeszékhelyre kellett küldenem, illetve a férjem vitte személyesen, mert attól tartottunk, a postán elkallódik.

Papírboltban vettem sárga, nagy méretű talpas borítékot.

Minden papíromat visszakaptam a határozattal egy időben.

Én 48 éves vagyok, 2004 óta leszázalékolt.

Szerintem nincs mitől tartanod, én azért még évekig retteghetek, már ha élek

 

 

Előzmény: tahisi (18916)
tahisi Creative Commons License 2016.11.24 0 1 18916

Kedves ibi43!

Természetesen nemtitok októberben léptem az 58.évembe.

Sajnos nekem is több betegségem is van nem számoltam hány oldal orvosi papírt raktam össze de megmértem és 60 dkg nem is tudom hogy van e ekkora boríték?

Te mibe küldted el és a vizsgálat után visszakaptad?

Éppen mára még időpontom is van kontrolra és a vizsgálat után még a legujabb lelettel együtt vissza is küldöm.

Esetleg te is a Fiumei útra küldted a papírjaidat?

Előzmény: ibi43 (18915)
ibi43 Creative Commons License 2016.11.23 0 1 18915

Kedves Tahisi!

Először is ne tarts tolakodónak, de szeretném megkérdezni, hogy mennyi idős vagy. Ha megírod, megköszönöm.

Másodszor, szeretnélek egy kicsit megvígasztalni, engem is papírok alapján minősítettek.

Igaz, az ÖEK- em 2%-al kevesebb lett az előző minősítéshez képest, pedig 4 betegséggel többről nyújtottam be papírokat. Pontosan nem emlékszem, de kb. 170-180 oldalnyi orvosi dokumentációt nyújtottam be.

Így utólag azt mondom, jobb volt, mintha behívtak volna, mert a bizottság várójában kaptam volna infarktust az idegeskedéstől.

Az orvos azokról a betegségeimről amiket figyelembe vett, nagyon korrekt véleményt alkotott, igazán nem lehet okom panaszra.

Hpgy a következő felülvizsgálaton mi lesz, nem tudom, de ha válssztani lehetne, a pspír alspu minősítés mellett döntenék. Kevésbé idegölő.

Előzmény: tahisi (18912)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!