Keresés

Részletes keresés

Ryan Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31405
Kitűzők tárolása

(Most Kinga kitűzőiről beszélek, mert az enyémek sajna egyelőre egy dobozban szoronganak, ömlesztve.)
Tanulóasztala fölött van a falra erősítve egy hungarocell lap, olyan 1,5 cm vastag lehet (a klasszikus "faliújság-stílus"). Abba szépen bele lehet szúrni a kitűzőket, tövig, így egyáltalán nem állnak csálén. Talán kevésbé esztétikus, mint a parafa, de stabilabban tartja a cuccot.

vulpes Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31404
Nekem volna pár tippem... ;-)
Előzmény: -thewy- (31355)
VadMalac Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31403
:)
Édes. Végre egy kis fegyverszünet a Veszekedő-topicban....
Előzmény: Sopánka (31400)
tvik Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31402
Akkor eddig hárman vagyunk itt volt évfolyamtársak, akikről tudok. Más még esetleg? :)
Excel az a célnak szvsz megfelel, csak kell mellé egy ember aki gyakorlott, ért hozzá + jól tud gépelni, mert különben csak lassul a procedúra. (Ugyanígy, a kartonozást szgép nélkül, egy gyorskezű-gyors reagálású emberrel is fel lehet gyorsítani.)

Tkp. nem értem hogy ha karton van miért az embertől kérdezik hogy hányszor teljesített? Csak nem ez is az összetett kulcs része? Ááááá...

Előzmény: Sopánka (31398)
LencseBéka Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31401
Túraanyagok tárolása:

Az itinereket, és az ezzel kapcsolatos dolgokat én is hasonlóképpen tárolom. Egy túra anyaga egy "bugyis" tartóba kerül. Legalulra a kinyomtatott, utazással kapcsolatos dolgok (Elvira-menetrendek), erre kerül a TT-oldalról kinyomtatott túra kiírása, majd az itiner, és végül az emléklap, oklevél.

Ezek egy nagyobb irattartóba kerülnek, szigorúan időrend szerint lefűzve.
Egy év túraanyagát egy irattartóba gyűjtöm, az irattartó elején egy külön lapon táblázatos formában vannak összegezve a túrák adatai, úgymint táv, szint, indulási idő, érkezési idő, ezekből a menetidő, és az MTSZ pontszám. A végén persze ez mind összegezve, és külön göngyölítve az évek is.

Az irattartók gerincén fel van tüntetve az évszám, valamint egy stilizált hegység-rajz, és így a polcon nagyon pofásan néznek ki az évszám szerint sorba rendezett irattartók.

A kitűzők, jelvények tárolására sajnos megoldást még nem találtam, talán a parafatáblás megoldás tetszik leginkább.
Viszont gondolkodom egy olyan megoldáson, hogy egy fatáblát bevonok valami filcanyaggal, és erre tűzögetem a kitűzőket.

Előzmény: Optika (31342)
Sopánka Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31400
Hadd illusztráljam egy-két példával a kérésemet:
Kérlek ne legyetek olyan gondterheltek ,
hanem inkább mosolyogjatok
!
Előzmény: Sopánka (31398)
PrInCe Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31399
Én az Ikeában vettem anno, volt a 60x80-nál is nagyobb.
Szerintem most is van ott, meg láttam még a Corában, Auchanban és a Tescoban is.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31392)
Sopánka Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31398
Hali mindenkinek!
Javaslom, zárjuk most már rövidre a kellemetlen történeteket!
Joeyline: ujfiu-nak én is szívesen besegítek, ha már úgyis szakmabéliek vagyunk (no meg volt évfolyamtársak)! Egyébként tavaly már a BHTCS-n is volt laptop, sajnos idén nem, így rajt után két ember gépelte be az adatokat egy Excel táblába. Most jutott eszembe, hogy van egy kis kéziszámítógépem, legközelebb abba gépelem.

#31263: akkor most kérlek nyugalom, hidegvér. Képzeld el, hogy ezt a hozzászólást valaki más írja. Olvasd el lassan, figyelmesen. Különösen ezt a sort: Ezzel minősíthetetlen volt Larzen megnyilvánulása! Ki nevezett ki téged minőségellenőrnek, mondd? A Larzen-féle programkód, mint minden karikatúra, kissé túloz, de nagyon is áll. Élőben egyébként nem tűnsz ilyennek, de itt a Topikban nagyon megfellebbezhetetlenül fogalmazol, hogy is mondják ezt, "tenyérbemászó" stílusban. Sajnálom, de én így érzem. S nemcsak én. S miért kell neked MINDEN hozzászólásra reagálni? Látsz még embert, aki ezt teszi? Fogd össze egy-két hozzászólásba a sok-sok mondanivalódat, oszt mindenki boldogabb lesz.

No, részemről ehhez a témához sem kívánok többet szólni. Térjünk vissza a túrákhoz! Túratársat keresek, vagy Cserhát 500-ashoz (mert ott már sokszor voltam), vagy Börzsöny éjszakaihoz (mert ott még egyszer sem). Jelentkezők itt, vagy a bhtcs@rmse.hu címen, esetleg telefonon, ha tudjátok. Köszi.

Lükepék, Optika, pygmea, larzen és akit még kifelejtettem: köszi a jókedvnövelő pozitív hozzáállású hozzászólásokat! Hozzájárultok a topik "gyógyulásához"!! Csak így tovább!!

És végül az én 2003-as túrastatisztikám: 0 ttúra, 0 km, ebből teljesített 0 db. 3 alkalommal tettünk 3-4 km-es kis sétát kisgyerekekkel a Pilisben, ez minden. Viszont épül a házunk!! Most komolyan elgondolkoztam rajta, nem kellene-e egy Házavató Túrát tartani...

No jó napot mindenkinek, befejezem a billentyűkoptatást, ti pedig ne feledjétek: ha láttok valakit mosoly nélkül, adjatok neki egyet!!

zsolt.gyarmati Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31397
Bocs lemaradtam... mit kell küldeni hova?
Előzmény: Franken (31394)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31396
Ezt a cipőfűzőset csak mérsékelten értem. Ki van feszítve vízszintesen egy madzag? De akkor azon a kitűzők csálék lesznek, nem? És mit lehet csinálni egy "beleszúrós" típusú jelvénnyel? (Azt hiszem, a Corvin zománcjelvénye is ilyen.)
Előzmény: zsolt.gyarmati (31393)
emgergo Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31395
Saját e-mail (az adataidnál), vagy más? Még ma elmegy.
Előzmény: Franken (31394)
Franken Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31394
Köszönöm az eddigi 5 hozzászólónak és elküldőnek a "Hazai legjobb tt"-hoz elküldött listákat.

A többiekhez továbbra is szól:

Várom a véleményeteket, örülnék(nénk), ha minél több összegyűlne. Még legalább 95-öt várok.

zsolt.gyarmati Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31393
ÉN UGYAZEZT CSINÁLOM... :-))

A cipőfüzős tárolási módszer nem jönne be?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31391)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31392
Hol lehet tisztes, belevaló parafatáblákat kapni? Az áruházi katalógusokban max. 40*60-ast látok, az meg kicsi az étvágyamhoz.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31391
Nálam csak a kitűzők vannak extra becsben, az oklevelek és itinerek egy kupacban magasodnak, mindig a legújabb van felül. De ha készülök egy túrára, akkor néha előveszem a régieket is, és akkor egy kupacba kerül annak a túrának az összes holmija. Némelyik túrához, mint a Kinizsi vagy a Bicskamaxi, egy csomó egyéb papír is tartozik, feljegyzések, útleírások, topikból kivágott hozzászólások stb., az is ott van. Ez a módszer elég gyors heurisztikus keresést tesz lehetővé.
Előzmény: Franken (31375)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31390
"Én nem is akartalak értelmezni téged. Általánosan beszéltem arról, amit odakinn tapasztalok. Legközelebb csak azt olvasd el, amit leírok."

Azt olvastam el. Pont ezért reagáltam -- mert az általánosságot nehéz értelmezni. Kire vonatkozik az általánosság? Mindenkire? Akkor érintett vagyok. Senkire? Akkor nem általános. Néhány emberre? Akkor sem. Általában mindenki másra, csak nem a konkrét emberre? :-))) Bennem sem volt harag, csak jeleztem, nem általánosan, hogy létezik másféle gondolatmenet is, mint amit te általánosságban feltételezel az emberekről.

Előzmény: Túsnyik Béla (31354)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31389
Lükepék! Erre az elismerésre igazán büszke vagyok, nem is tudom, mikor hallottam ilyet tőled utoljára! :-)
Előzmény: lükepék (31319)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31388
Na végre egy rendes összefoglalás! Impozáns így egyben!
Előzmény: pygmea (31314)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31387
"SK, szerintem van igazsága hallgatoozoonak is, mivel hülye érzés ugy irni, vagy kérdezni egy topikban, hogy az ember nem tudja elötte a nagy részét elolvasni."

Értelek. Közelítsük meg két oldalról: akinek kevés ideje van, az ne olvassa végig, hanem csak lapozza át, azért nagyjából látszik, mi a fontos, amit el kell olvasni. Aki meg betol valami közérdekűt, az próbálja feltűnővé tenni, pl. vastag betűkkel vagy külön címmel kiemelni a kulcsszavakat. A túrabeszámolók meg amúgy is látszódnak. (Amelyiken nem látszik ránézésre, hogy az egy beszámoló, azt sztem nem is érdemes elolvasni. :-))

Kérdezés: ez a téma ment le a szomszédban a futóbolondoknál nemrég, ennek alapján összefoglalom, hogy számomra mi tűnik követhetőnek: először is, aki kérdez, az nézze meg az utolsó ötven hozzászólást, ami letöltődik egyben, netán a szerkesztés menüben a kereséssel (általában Ctrl F) keressen rá a kulcsszóra, ez nem sok idő. Ha nincs meg, akkor kérdezzen. Aztán ha valaki emlékszik, akkor megmondhatja, hogy kb. mikor volt szó róla, netán segíthet visszakeresni. Ha három hozzászólással lejjebb van, akkor persze idegesítő a kérdés.

Ilyen konfliktust teljesen nem lehet feloldani, mert másképp, másra használjuk a fórumot, sőt ugyanaz az ember is másképp használja a különböző topikokat, de közelíteni talán lehet.

Előzmény: sz_laci (31313)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31386
Larzen, ez mintha elsikkadt volna a sok érdekes :-) téma között. De azért figyelünk! A kereső egyszer már részben működött is, és hogy elfelejtettem én is... Szóval várom az újítást!
Előzmény: larzen (31297)
kchabe Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31385
Uccsó hozzászólásom a BUÉK témához:

"Egyik és másik tábor"; "a nagy család" stb kifejezésekből nekem az látszik, hogy túlzottan elkülönül résztvevő és rendező - szerintem fölösleges volt így említeni a levél kapcsán állást foglalókat.

A jövőben jó lenne, ha ez a két tábor nem különülne el és egyenrangú lenne - kösse őket öszze a közös mottó: "Hajrá túrázás!"

altvizsla Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31384

Kedves Nagy Zoli (Csóványos) !

Már egy ideje olvasok az ellenetek irányuló támadásokról. Eddig nem szóltam a témához de most megteszem. Azért mert neked van igazad ! Szerintem sokan a ti oldalatokon állnak csak ezzel a véleménnyel nem írják meg a hozzászólásaikat.
Nézzük csak:

1. Az aki beszólt hogy "az ilyenekből lesznek az apagyilkosok" azt le kell ütni ott helyben egy baseball ütővel. Én ezt tenném.

2. Senkinek semmi köze hozzá hogy Borikával szabadidőtökben mit csináltok. Mert ha azt látnánk hogy a túrákat végigsírja, ti meg üvöltöztök rá hogy "menj és meg ne merj állni" akkor jogos lenne a beavatkozás. Én is szoktalak titeket látni a túrákon a gyerekkel, szoktunk is köszönni egymásnak, és Borika jókedvvel megy, semmi jele nem látszik semmiféle erőlködésnek, küszködésnek, sőt még énekelni is láttam.

3. Hogy a gyereknek ez mekkora erőltetés, mennyire van kedve azt ti látjátok a legjobban senki más, főleg nem itt a topikosok. Én el tudom hinni hogy a gyereknek van kedve túrázni, nagyon jól érzi magát, nem beteg, és nem különösebben megerőltető egy 50-est menni hiszen hozzá van szokva. Arról nem is beszélve hogy ha elfárad akkor nem erőltetitek tovább hanem viszitek a nyakatokban.

4. Az is nagyon jó hogy rendszeresen viszitek orvoshoz, így kiderülhetne ha valami nem stimmel vele.

5. Én hiszek abban hogy az emberi szervezet visszajelez nekünk ha valami nem jó, nem hiszem hogy Borikának később ebből baja lenne. (Azoknak az embereknek szokott fájni a térdük, lábuk akik a lehető legkevesebbet gyalogolnak)

Valószínüleg lesznek még sokan akik beszólnak majd nektek hülyeségeket, de ne felejtsd el hogy nagyon sokan mellettetek állunk !

PrInCe Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31383
Köszi, ez is segít valamit. Bár magyarra nem fordít, de tudok egy keveset németül meg franciául.
Előzmény: SkóT (31372)
PrInCe Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31382
"Ha jól számolom, az lesz a 200.-ik ttúrám."

Utánaszámoltam:196.
Eddig (nehéz számítás)195 teljesített volt. (meg kb10 nem)

Előzmény: PrInCe (31366)
kalapos2001 Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31381
" Sőt, kívánom, hogy mindig ennyit tudjon teljesíteni, vagy még többet...."

Egyetértek veled.

Én Zoliékkal a Pro patrián mentem egy darabon, tehát nem igazán ismerem őket, Borikát egyszer láttam.

Én sem bántó szándékkal írtam amit írtam.
Ha ez a gyerek szeret menni, bírja, ám legyen.
Az ő gyermekük, igazuk van abban, ha valaki dumál szemtől-szembe tegye.
Én azért mondtam el ezeket mert nekem legalább van gyerekem, és egyébként is van némi közöm a gyerekekhez.

Üdv: kalapos
Aki még nem ismer: Nagyné Balog Erzsébet

Előzmény: Franken (31241)
PrInCe Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31380
Igen, egyre gondolunk.
A bulit idézőjelben gondoltam. Gondolom több kategoria is van, bár én biztos a legnehezebbet választanám:) (hosszabb nehezebb pálya, több látnivaló, meg hát kell a kihívás. és az esélytelenek nyugalma is elkísér)
Előzmény: miki (31373)
PrInCe Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31379
Örülök hogy segíthettem:)
Ha egy rajzszeggel nem marad ott, kettővel tuti!!
Előzmény: gudluking (31377)
PrInCe Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31378
Köszi, most nincs nálam a honlapcím, de otthon majd megnézem és valszeg élek a segítségeddel.
Előzmény: Törölt nick (31371)
gudluking Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31377
Hi prInCe!Ez a parafatábla már nekem is tervbe volt véve,de a rajzszeges ötlet pont jól jött.Ez volt amit nem igazán tudtam kivitelezni.Igy már biztos ott maradnak.
Előzmény: PrInCe (31366)
PrInCe Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31376
Én jeleztem a topikban hogy lesz!
Mielőtt a sárga földig lehordod a szövetséget, megosztanám Veled:
akkor még Ők sem tudták hogy meglesz a túra.
Az történt hogy egy hódmezővásárhelyi ttúratársunk intézte el a szövetséggel hogy megrendezhesse ily módon a túrát, ha már a szövetség erre nem képes. Igy neki engedélyezték ezt, megkapta az itinereket, kitűzőt, stb..
Ez pedig december 29 vagy 30-án derült ki.
Előzmény: alpesi (31370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!