Keresés

Részletes keresés

Lilike76 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3159
Nem én azt amelyiket jobbnak gondoltam azt sokkal erősebben és nagyobb Xet tettem, de mondjuk én épp a javítás miatt nem annyira erősen X tem:)De a múltkor csak simán erősebben X tem.
Előzmény: K.Viktória89 (3154)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3158
nekem valaki abban segítsen már, hogy labor vizsgán is - pontoznak?
és ha jó választ írok egy kérdésre, és rosszat is, ugyan arra, vonnak e le - pontot, vagy beszámítják e a jó választ.
nekem 2 pont kell, hogy sikerüljön a vizsgám. /ez az egyik 10pontos, 5 kérdéses hanganyagból kellene összejönnie/.
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3157
én többször vizsgáztam Miskolcon, és mindig úgy mondja el, hogy a rossznak vélt Xet satírozzuk, és a jó négyzetbe tegyük az új Xet.
Előzmény: Szilnicky (3145)
skorpika Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3156
Szia! Még mindig szeretnéd ha ajánlanék tanárt? Azért kérdem, mert akkor írok neked üzit!
Sk.
Előzmény: mirtelo (3106)
lingvoekzameno Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3155
Én végig Oni-t írtam, mert én úgy értelmeztem, hogy általánosságban kell leírni, hogy mit lehet csinálni....de miután beadtam teljesen elbizonytalanodtam....hát kiderül...
Előzmény: viki8405 (3152)
K.Viktória89 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3154

Köszi az infót microlas!

 

Kedves Lilike76!

 

Akkor Te is úgy javítottad át, hogy amit jónak véltél teljesen besatíroztad? Csak, hogy teljesen megnyugodjak...bár remélem nem ezen a pár pontom fog múlni...

 

Köszi előre is!

Lilike76 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3153
Én ma voltam a Rigó utcába, nálunk a képleírás is már hogy nem szitú volt ,pl én egy éttermet húztam amiről beszéltem elvonatkoztatva!!! nem úgy hogy estas itt estas ott:)és még is végül már arról faggattak,hogy milyen gyakran járok étterembe+hol eszek amikor dolgozok.Önéletrajzból szinte semmit sem lehetett mondani, ha valamibe belekezdtem egyből már másról faggattak,nagyon zavaros volt,nem lehetett beszélni és hiába akartam egész mondatokat nem voltak rá kíváncsiak:((Szinte erőszakosnak kellett lenni, hogy mondhassak valamit.
viki8405 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3152

Sziasztok!

Én is voltam szombaton vizsgázni először. Nekem vegyes élményeim vannak. A magyarról eszperantóra sztem nem volt könnyű. Viszont a levélnél nagyon jókis témák voltam megadva. Az nem volt vészes. Valaki kérsezte, hogy mi volt a szöveg. Zsu jól írta én is ilyyesmire emélkszem. Az utolsó mondat az volt hogy menjünk uszodába és csontunk olyan lesz a vízben, mintha gumiból lenne. Viszont nekem kérdéses hogy ni-t kellett volna e írni. Sztem az oni is jó. Nem??

Lilike76 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3151
Én a múltkori vizsgán is javítottam ,bementem megnézni ,hogy jól értelmezte e a gép és nem hibázott.
Előzmény: Törölt nick (3136)
Lilike76 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3150
Köszi!
eszperantovizsg2010@gmail.com
Sajnos a laborból 13 pontot kellene összeszednem,amit sajna kétlek,hogy meg van:((vagy is ismét lehet tanulnom:(((Az írásbeliben még bizakodom:)
Előzmény: Kszanadu (3134)
zszsuzs Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3149

Arról volt szó, hogy ősszel szép kellemes délután elmehetünk sétálni, és ha beáll a tél, akkor sem kell lemondani a mozgásról, hanem lehet menni sportolni zárt térbe, illetve uszodába.

Tömören ennyi, de ha most agyonvernének sem tudnám részletesebben leírni.

Előzmény: jared27 (3148)
jared27 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3148

Sziaztok!

Valaki esetleg nem emlékszik a magyar-eszperantó szövegre úgy nagyjából?:D
Mert az nekem majd teljesen kiesett, bízom benne hátha valakinek jobb volt a memóriája, bár abba a stresszbe lehet senkinek nem maradt meg a szöveg! de hátha!

Köszi
mirtelo Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3147
Szia!
Én a második sorban ültem a legszélén. Az bosszant hogy volt akik hátul ültek azok simán megbeszélhették nem szólt rájuk, nekem meg kivette a kezemből a papírt.
Na így jártam. :( Mehetek megint....
Sajni nem emlékszem a pontokra.
Előzmény: Gitta80 (3135)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3146
Debrecenben meg azt mondták, hogy hiba javítjuk át, akkor is érvénytelen.Nem kellene egységesebben felkészíteni a "néniket" az ilyen helyzetekre? Nálunk amúgy is nagyon harapós volt az egyik, meg még rontottunk is, hát, nem loptuk be magunkat a szívébe,de ez legalább kölcsönös volt.

Azért tényleg nem mindegy, az ember hajnalban elindul úttalan utakon, szakadó esőben, nincs parkolási lehetőség, sehol egy eligazító tábla, fáradtan, idegesen érünk oda, és nem lehet elvárni egy egységes tájékoztatást?

És akkor még nem beszéltem a tetemes vizsgadíjról, különösen annál,aki sokadjára csinálja. Nemcsak a bevételi lehetőséget kellene látni bennünk!
Előzmény: Szilnicky (3145)
Szilnicky Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3145
Hát ez nagyon jó, mert Miskolcon pont fordítva mondták! Igaz nekem már megvan az írásbeli, de azért bosszantó a dolog!
Előzmény: Törölt nick (3143)
eszperantó1 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3144
Sziasztok!

Most érkeztem Debrecenből haza a szóbeliről, csakis pozitívat írhatok!!!!!!!!!!!!! Szuper két ember vizsgáztatott, mindkettő jóindulatú volt!!! Segítőkész!!!! Szóval jó tapasztalataim vannak. A lényeg, hogy beszélni kell, én már a belépéskor beszéltem pár szót, kérdeznek, foglalkozásod, család, egyéb veled kapcsolatos dolog, hol dolgozol, milyen a környezeted, stb... utána a képről kellett beszélni, mondani kell mindent ami eszedbe jut, nekem egy étterem volt, az asztalnál ült 6 emberke és az asztalon pohár, bor, a falon képek, a szitum az volt, hogy kaptam koncertjegyeket hívjam el a barátomat a koncertre. A lényeg 42 pontot kaptam az 50-ből. Ezért nem értem, hogy miért szőrőznek a laborral...Sajnos ha az nem sikerült kezdthetem előlről az egészet, márpedig a labor nekem nem tűnt könnyűnek....
Mindenkinek sok sikert a vizsgához, bármi van kérdezzetek nyugodtan!
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3143
igen
xeniah Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3142
és a "jót" kell satírozni?
Előzmény: Törölt nick (3140)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3141
és bocs az előző kavarásért.
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3140
utánanéztem, a satírozós megoldás a nyerő. tuti infó, nem kell levelet írnod.
K.Viktória89 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3139

Sziasztok!

 

Most ez nagyon meglepett, amit nemrég írt ide egy fórumozó, hogy, ha javítás van a nyelvtani teszt megoldólapján, akkor a gép egyik választ sem értékeli. Nem erről volt szó....Nálunk Pesten azt mondták, hogy ha másik rublikát akarunk megjelölni, a helyesnek hitt négyzetet satírozzuk be teljesen, mert azt fogja érzékelni a gép, ami ugye "erősebb". De valaki meg azt írta, hogy neki meg pont azt mondták, hogy a rossz választ satírozzák be teljesen, és a jóba tegyék az x-et :S

Most akkor mi az igazság? Ez csak azért idegesítő, mert pontok múlnak rajta...

 

Ha valaki tud valami pontosat, írjon már légyszi (én egyébként most írok az itk-nak is egy levelet).

 

Üdv! 

bakacsin19 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3138
Hú, hát nem sok mindnere emlékszem. Ilyenkor már örül az ember, hogy túl van rajta.
És attól amit én írtam az nem feltétlenül jó. Csak szerintem könnyebb volt, mint a júniusi.

De ha gondolod megoszthatjuk a válaszokat egymással.
Előzmény: lingvoekzameno (3109)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3137
budapesten javítanak mindent.
Előzmény: kistörpe25 (3133)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3136
nem kerül rá sablon, hanem a számítógépbe táplált megoldókulcs alapján értékelik. a gép a besatírozott mezőket SEM tudja értékelni. egyáltalán: ha két jelölés van egy sorban (akár iksz, akár satírozás), akkor azt a gép már nem fogja érteni.
Előzmény: Törölt nick (3129)
Gitta80 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3135
Szia!
Labor?? Hát igen, az első sorban ültem, úgyhogy gondolhatod.... Azt bírtam, hogy ugye azt magyarázta a nő, hogy mivel kevesen jöttek el, kénytelen szétültetni minket! Már csak azt nem értem, miért az első sort, ami ott van a szeme előtt, hátul meg ugyanolyan szorosan ültek egymás mellett.... Nem volta toppon a nő szerintem!!! :D
Én ott ültem az ablaknál, nekem nem működött az elején a fülhallgatóm. Szőkésbarna félhosszú hajam van, 180 magas vagyok és farmerben és fekete kiskabátban voltam. Volt egy fekete alapon fehér pöttyös sál a nyakamban! :)
Én így elsőre nem emlékszem Rád sajnos, de nekem elég vacak az arcmemóriám! :(
Arra nem emlékszel véletlenül hogy melyik kérdés volt a 4 pontos és hogy az utolsó, a nemzeti estes hány pont volt?
Üdv: Gitta

Előzmény: mirtelo (3097)
Kszanadu Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3134
Ha küldesz e-mail-címet, átküldök egy próbavizsga-felvételt, addig még meg tudod hallgatni, és összehasonlítani a saját tudásoddal. De az is jó, ha pl. felveszed telefonra a saját beszédedet, már ez is beindít egy kis előzetes " vizsgadrukkot", így már tompul holnapig. ha visszahallgatod, még mindig javíthatsz esetleges hibákon.
Előzmény: Lilike76 (3132)
kistörpe25 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3133

Szia Mircolas!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy ha vidéken írásbelizek akkor azt felküldik Pestre és itt javítják vagy ott javítják ahol vizsgáztam???

Válaszod előre is köszönöm

kistörpe25

Lilike76 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3132
Köszi!
Mostanáig anyunak mondtam fel a kifejezéseket,önéletrajzot,sztem elég jól.Kíváncsi vagyok holnap mi lesz, a vizsgadrukkról:( a múltkor kiment a fejemből a Bonan tagon:( hihetetlen:((
Előzmény: eszperantó1 (3102)
Stotoro55 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3131
Köszönöm szépen a válaszokat.

Kszanadu! Igen egy helyen írtuk a vizsgát, emlékszem Rád! :)
Ewunia Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3130
Szia, minden ingyenes az oldalon, kérhetsz javító tanárt is, aki javítja a feladataidat.
Viszont ne felejtsd el, hogy az ottani hanganyag és a Rigó u-i labor között óriási különbség van!!
Előzmény: Nelete (3116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!