Keresés

Részletes keresés

VBN Creative Commons License 2003.10.12 0 0 0
Nekem -hál Istennek!- nincs ilyen gondom. Igaz, spórolt pénzem se... mert nős vagyok! :-)

Amúgy részvétem! :-(

Előzmény: negyvenketto (-)
negyvenketto Creative Commons License 2003.10.12 0 0 topiknyitó
Hallottátok a Pénteki Hírt, a Vertical, illetve a Duna profit utána legnagyobb hazai ingatlanbefektetési szövetkezetet is elérte a baj.

Pénteken én is meghallottam a hírt, amin igazából már nem lepődtem meg túlságosan az előző hónapok történései kapcsán.
Telefonokat nem vették fel, gondoltam megnézem őket.
Zárás előtt fél órával már nem engedtek be, csak a biztonsági őrrel sikerült beszélnem, aki a bunkóbb fajtából való volt, úgyhogy nem sokat tudtunk meg. Egy kollegája annyit mondott, hogy kinyitnak továbbra is, pénzkifizetés nincs, de menjünk csak majd bejelenteni az igényeket (pénzünk 20-án jár le).
Egyrészt nem értem, hogy a Baumag miért egy X kft. biztonsági őreivel üzen a befektetőinek, TAGJAINAK ahelyett, hogy valamelyik vezetője vette volna a fáradtságot, hogy kijöjjön, s szóljon pár szót.
nem értem, miért mondja a PSZáf, hogy nem vizsgálódott, ha a weboldalán az alábbi olvasható:

I-1218/2003. számú határozat a BAUMAG Szövetkezettel szemben folytatott államigazgatási eljárás megszüntetéséről
TEHÁT VALAMILYEN VIZSGÁLAT VOLT!!

Na szóval kaptunk közleményt, az alábbi szöveggel:
ELNÖKI KÖZLEMÉNY

A BAUMAG Szövetkezet elnöke tájékoztatja a Szövetkezet tagjait, hogy a külső okok miatt felmerült fizetési nehézségek hosszú távú, megnyugtató kezelésére Közgyűlést hív össze.
A Közgyűlés által meghozandó határozatig a BAUMAG elnöke jogkörével élve felfüggeszt minden kifizetést. A Szövetkezet minden esedékes, de most elmaradó kifizetésről Tartozást elismerő nyilatkozatot ad ki, meghosszabbítva a kamatfizetés időtartamát.
A Szövetkezet elnöke a döntése okáról, körülményeiről és a kialakult helyezt megoldásának átfogó tervéről részletesen beszámol a Közgyűlés résztvevőinek.
Budapest, 2003. október 9.
Balázs László
elnök

Érdekes emberekkel találkoztam a helyszínen, volt egy hölgy, aki eladta lakását, egy hete betette a péntéz egy hónapra (8 milliót) a jó kamat reményében (80-90000 HUF), a szerződése alá van írva, neki a pénz lejártakor fizetnie kell, vagy sokminden úszhat.
Egy másik hölgy egy neves nemzetközi pénzintézet befetketési tanácsadója, címzetes ügyvezetője volt.
Egy 60 körüli férfi pedig az egész élete során összegyűjtött 6 milliójárért állt velem együtt az ajtóban.

Várom a folytatást, meg a 27-i közgyűlést (Minek várunk addig!!!, biztos van valami buta 15 nappal előtti bejelentési kötelezettség vagy mifene)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!