Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 66

Szia:)

De most egyfolytában azt nézem... :D

Huhhh, még szerencse, hogy nem látszik az egész.:DDDDDDDDD

 

Megnézted már azt a légtisztítót? Nekem azt tetszik.:p

Előzmény: k2fron (65)
k2fron Creative Commons License 2007.12.10 0 0 65
Off.

Üdv!

"KOnyhai kupit nemnézni.:s :D"

Ha nem szólsz, észre sem veszem...
De most egyfolytában azt nézem... :D
Előzmény: tunderlala-3 (64)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 64

Ismerem azt a sharp-ot, az nagyon jó, csak ami akkora helyiségbe elég lenne, amekkorában nálunk van, az jóval drágább, mint a Daikin. Nekünk 50 m2 fölött van a konyha-étkező-nappali, ez egy légtér, a daikint-t ide vettük...kicsivel felette vagyunk az ajánlott 48 m2-nek, de azt mondták, ez nem probléma, max. annyit jelent, hoyg valamivel lassabban cseréli meg a teljes légmennyiséget.

Az a sharp, amit te mondasz, az kicsi helyiségbe való, olyan 20 m2 körül, ha jól emlékszem. A másik nekem nem igazán tetszett első olvasásra sem, úgyhogy nem is foglalkoztam vele....de a Sharp nagyon jó, az biztos!!! :p

 

És írtad, hogy falra lehet szerelni....rakok egy képet, így talán jobban lehet viszonyítani, hogy mekkora is egy ilyen készülék...mert egy netes képről, amin csak az van magában, nem könnyű, még ha írnak méretet, akkor sem....és ami a képen nem látszik, elég vastag is, olyan 20-25 cm biztos van, szóval, falon szerintem elég hülyén mutatna, hacsak nem olyan helyre rakod, ahol oldalról nem nagyon látod, csak szemből. Na meg földön hatékonyabb, és mobilabb is.

 

A kép nem emiatt készült, de még  pont benne van a daikin is.:p KOnyhai kupit nemnézni.:s :D

 

Előzmény: ancsa6868 (62)
ancsa6868 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 63
ha beírod a keresőbe hogy levegőtisztító ezt hozza elsőnek,ha megakarod esetleg nézni.
ancsa6868 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 62
Már régen nézegetem a levegő doktor oldalon a két tisztítót nemtudom tudsz e róla valamit.Az egyik sharp azt írja csendes és 58000 a másik airfree az hangtalan,és 70000ft körül van.Műszakilag nem igazán tudok dönteni ,árban viszont elég jó.Ami neked van biztos jobb csak nem értem mi köztük a külömbség tudás szinten.Már a levegőtisztítást illetően.
ancsa6868 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 61
szia.A hangja azt írja hogy 50db az sok a tiédhez képest ,gondolomakkor hangos
Előzmény: tunderlala-3 (60)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 60

Szia,

 

k2fron 32, 33. hsz.

Előzmény: ancsa6868 (58)
ancsa6868 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 59
Daikin bocs most elírtam
Előzmény: ancsa6868 (58)
ancsa6868 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 58
nem tudom mit mondtál hogy melyiket linkelték be ami olcsóbb?És annyit tud mint a dalkin
Előzmény: tunderlala-3 (57)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 57

Ja, falra is szerelhető, de én a földön tartom, nappal a konyha-étkező-nappaliban van, éjjelre pedig be szoktam rakni a szülői hálóba, mert ott nincs légtisztító, csak a gyerekszobákban, szóval éjjel átrakom oda.:p

És a por-pollen stb. elkapására azt írja, hogy minél lejjebb rakod, annál hatásosabb, ha füstöt akarsz jobban semlegesíteni, mivel felfelé száll, akkor inkább feljebb (polcra, falra) tedd....ha lejjebb van, még azelőtt elkapja a port/pollent, mielőtt a padlón landolna, ahonnan aztán a járkálással klasszul felkavarodik mindenhová...

tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 56

Csak biggyeszd nemes egyszerűséggel az m után, az a legegyszerűbb: m2.:)))

Nekünk van már Daikin, 2 hete vettük. Azóta egyszer kellett port törölnöm, pedig nálunk padlófűtés van, és az nyomja felfelé rendesen....

 Nem vizes, és az sem vizes, amit itt belinkeltek, és az még olcsóbb is, nézz annak is utána, határozottan jónak tűnik, szerintem tud kb. annyit, mint a daikin.:p

 

Itt tudod a Daikin-t megnézni bővebben, de nem innen vettük, találtam olcsóbban, kiszállítással együtt volt 128 eFt.

 

 

itt
Előzmény: ancsa6868 (55)
ancsa6868 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 55
Ez a daikin amit te írsz az falra szerelhető és ki is próbáltad vagy már neked meg is van.És nam vizes ugye?Nekem 12nm szobában kellene .Hol lehet megnézni és mennyi ez árban.Bocs nem tudom hogy kell írni ezzel a géppel a négyzetmétert nem vagyok számítógép zseni,még írni is alig tudok.Valahogy nem sikerül a 2 az m fölé tenni.A nikken nem vizes de annyira nem voltam elájulva attól hogy milyen halk pedig nagyon mondták szinte nincs is hangja azért én halottam napköben is ahogy bekepcsolták elégrendesen pedig a 26-os fő út melett lakom 50m-re.
Előzmény: tunderlala-3 (54)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 54

Szerintem ezeket a vizes dolgokat a penészesedésetekkel felejtsd el, másfelé tapogatózz inkább.

HÁny dbA-t ír a hangjára? A daikiné 16, ez az emberi fül számára már szinte hallhatatlan, még nálunk is. Mi egy faluban lakunk, ráadásul olyan utcában, ahol zéró forgalom van napközben, éjjel meg pláne...itt síri csend van, max. néha egy-egy kutya ugat bele...és még így is közel kell mennem, hogy halljam, hogy működik, amikor alapjáraton megy....ha feljebb kapcsol, akkor halvány súgást hallasz, még éjjel álmodban, illetve míg nem alszol, addig sem zavaró, nagyon figyelni kell rá...

 

Az a k2fron által javasolt is jónak tűnik, mondjuk a hangját nemtom mennyi.

Előzmény: ancsa6868 (52)
ancsa6868 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 53
Bocs nem kínai hanem japán találmány.
ancsa6868 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 52
szia ez itt akkor alevegő tisztító oldala.Nemtudtam hogy mit jelent az off hogy ezek szerint azon az oldalon ahol levegőtisztító van csak arról lehet beszélni.Akkor itt mondom neked,hogy a NIKKEN nem elírás volt hanem egy új kínai dolog amiben levegő tisztító a pi víz meg mágneses dolgok vannak és hatásosak.Na mondjuk a levegőtisztítóról csak akkor győződhetsz meg ha próbálod is.Egyébként halk de ezt igazán csak akkor tudod mennyire ha este a csöndben halgatod meg,amikor alszotok.Ez is autómatikusan turbóra kapcsol ha szennyezettebb a levegő kiszűri a tv telefon stb káros sugarait,ezeket mondják.Voltam előadáson de a hosszútávú tapasztalat lenne a legjobb ha attól hallanám aki használja.
Előzmény: tunderlala-3 (51)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 51

Köszönöm....szóval akkor akár mindig mehet ilyen üzemmódban ezek szerint...

Örök életet úgy értettem, hogy azért addig tartson ki az negatív-ion cucc benne, ameddig maga a szerkentyű is....remélem, nem egy-két év lesz azért... ha már 3 év garit adtak rá.

Előzmény: k2fron (50)
k2fron Creative Commons License 2007.12.05 0 0 50
Ez nekem is eszembe jutott, de nem nagyon tud elromlani mert lényegében elég "egyszerű" valami, végül is feszültség kell hozzá ( a konnektorból :) nincsenek benne forgó, vagy kopó alkatrészek...
Ezt találtam:

" A légtisztító berendezésbe beépített légköri ionizátorok hálózatból nyerik a tápfeszültséget, melyet nagy egyenáramú feszültséggé alakítanak, majd ez a feszültség csatlakozik egy vagy több nagyon hegyes tűhöz. Természetes, hogy ha a feszültség igen nagy, az áram nagyon alacsony, így nem fenyeget az áramütés veszélye érintéskor. Ezek a nagy feszültségek az elektronokat a szó szoros értelmében meggyorsítva átpréseli a környezet légkörbe a hegyes tűkön keresztül. Ezek az elektronok azonnal rátapadnak a közeli gáz molekulákra és átváltoznak negatív ionokká. A negatív ionok nagy sebességgel ütköznek a helyiségbe és néhány perc alatt a levegő ionizálódik jó értékkel (cca. 1500 ion köbcentinként).
:)

De biztos, hogy nem örökéletű, minthogy egyetlen háztartási berendezés sem az...
Előzmény: tunderlala-3 (49)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 49
Negatív ion generátorral kapcsolatos lenne a kérdés....mert hogy nekem fogalmam sincs, hogy müxik ez, viszont a hatás tetszik...de ez egy szabadon választható opció rajta, tehát vagy használod, vagy nem...na és itt lenne a kérdés, de nagyon fogsz röhögni, tudom...:DHa ezt én folyamatosan használom...."nem fogyhat el"?? :o :(...nah....lehet mulatni.:DDD Szal. ez az izé, ami ezt okozza/előállítja, vagynemtom hogy hozza létre, ez örök életű? Még évek múlva is fog működni, ha folyamatosan így járatom?
Előzmény: k2fron (48)
k2fron Creative Commons License 2007.12.05 0 0 48
Hát a"műszaki téren" elég tág fogalom, de a kisdobos ott segít ahol tud... :-)
Előzmény: tunderlala-3 (47)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 47
műszaki téren mennyire vagy ott??? :p Kérdeznék egy tuti nagy marhaságot....:s :D
Előzmény: k2fron (46)
k2fron Creative Commons License 2007.12.05 0 0 46
:-)))
Előzmény: tunderlala-3 (44)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 45
Mielőtt vettük a daikint, addig itt a nappali részen nem volt semmiféle légtisztító...viszont mondtam, hogy a két gyerekszobában már régóta müxik, az egyikben salin, a másikban airwolf....és ha innen bementem a gyerekszobákba, akkor ott szintén NAGYON észrevehetően más volt a levegő...sokkal tisztább, frissebb, mint itt volt...és érdekes, hűvösebbnek is lehetett érezni, különösen abban a szobában, ahol a Salin volt...a mai napig is...mintha kicsit hűtene...nemtom mitől van ez az érzés....
Előzmény: k2fron (43)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 44

Sztem. nem reklámduma.....ezt így pontosan nem tudnám megfogalmazni, mármint, hyog frissebb vagyok-e (illetve frissebbek vagyunk-e) tőle, de ha be van kapcsolva a negatív ion generátor (amit egyébként a "relax" jelű gombbal lehet a távirányítón indítani, szóval szerintük inkább pihentető/nyugtató), akkor érezhetően más a levegő még az egyébként őáltala megtisztított levegőnél is....olyan más érzés...jó.:)

 

És csütörtök óta ma vettem elő a porszívót először, már csak úgy megszokásból végigmentem vele a nappali részen....hát ilyen még nem volt, hogy ennyi ideig ne kelljen porszívózni....port még most sem töröltem, mert a lakkfekete lcd tv-n sincs semmi....ma kedd van....csütörtökön volt legutóbb takarítva.:p

Előzmény: k2fron (43)
k2fron Creative Commons License 2007.12.04 0 0 43
Tényleg érezhetően más a levegő, annyira érezni? Ez jól hangzik... :)
Azt is írják, hogy frissebbnek érzi magát az ember tőle.
Előzmény: tunderlala-3 (42)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 42
"Ioncsináló" most is megy, annyira más (jó) levegő van ilyenkor:)
Előzmény: k2fron (40)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 41

Szerintem vedd meg, biztosan jó lesz....de én a helyedben nem azt venném, amit linkeltél, hanem a másik variációt, amiben vannak a szenzorok és az automata üzemmód....az sztem. jó rajta, kb. 20e a különbség, ha jól emlékszem, én azt venném.:p

 

Előzmény: k2fron (40)
k2fron Creative Commons License 2007.12.04 0 0 40
Szia.
Asszem két év a gari, a HEPA szűrőt kb. évente kell cserélni (kb. 6 ezer Ft)
A fertőtlenítős UV lámpát értelemszerűen, ha kiég az is kb. 6 ezer, a fotokatalikus (vagy mi a szösz) szűrő pedig öntisztuló, az "ioncsinálót" nem kell cserélni, a HEPA előtti szűrőt meg házilag ki lehet tisztítani...
Asszem valami cseh gyártmány lehet, de láttam már orvosi eszközöket forgalmazó internetes áruházakban is, tehát olyan rossz nem lehet... :)
Előzmény: tunderlala-3 (39)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 39

Ja, ez milyen gyártmány amúgy? És mennyi garit adnak rá? Majd annak is nézz utána, hogy a szűrőket mennyi időnként kell benne cserélni és adnak-e hozzá pótot.

A daikinban a bio-antitest szűrőt, ami a vírusokat-baktériumokat irtja ki évente kell cserélni, ez olyan 9-10 ezer Ft. Tehát ez éves költség. VAn benne egy másik cserélendő szűrő is, hirtelen nem jut eszembe a neve... Ebből van benne egy, amivel most is üzemel, és még plusz hetet adtak hozzá grátisz, ez 35 ezer Ft értékű csere szűrő, gyak. ajándékba. Ezt is évente kell cserélni benne, úgyhogy most az a szűrő 8 évre elegendő mennyiségben van betárazva.:p És 3 év garancia van rá.

Előzmény: k2fron (37)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 38
Szia, na megnéztem, ez tök jól hangzik, és nagyon jó árban van!:p VAn ott egy másik ugyanez a  márka, fekete, Oxygen névre hallgat, az már kb. az, mint a daikin, van rajta automata üzemmód, szag és porszenzor és ezek alapján magának állítja be a szüks. működési módot....az is jó árban van, olyan 80 körül, ha jól emlékszem...sztem. jól jársz vele, akár allergiás vagy, akár nem....a tiszta levegő mindenkinek jót tesz.:p :)
Előzmény: k2fron (37)
k2fron Creative Commons License 2007.12.04 0 0 37
OK, köszi, jó éjt...
Előzmény: tunderlala-3 (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!