Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.06 0 3 18983

Reggel az ATV-ben azt mondták, hogy jár a 10000ft.A hvg részletesen leírja,hogy jár,még az özvegyeknek is.Tehát,nyugdíjas,rokkant,rehabos,és az özvegyit kapónak is.

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.06 0 0 18982

Bár nem engem kérdeztél, de kérdésedre ezt tudom válaszolni:

 

Helyiipari és Városgazdasági Dolgozók Szakszervezete 2000 (HVDSZ 2000)

 

– a legnagyobb, mintegy 6000 megváltozott munkaképességűt képviselő szakszervezet,méltányos körülményeket sürgettek a megváltozott munkaképességűeknek (2016. szeptemberében)

 

 

 

A közlemény szerint:


a megváltozott munkaképességűek nem jutnak tisztes megélhetést biztosító bérhez sem a védett szervezeteknél, sem a magánszektorban, sem pedig a gazdasági társaságoknál, ahol

csak azért alkalmazzák őket, hogy ne kelljen befizetni a rehabilitációs hozzájárulást.

 

 

 

A szakszervezet kifogásolja azt is, hogy lényegében nem működik a Rehabilitációs Párbeszéd Bizottság, ezért hangsúlyozták, hogy érdemes lenne mielőbb összehívni a testületet az egyeztetések folytatása érdekében. Az ülésnek további aktualitást adna, hogy júliusban elkezdődött a megváltozott munkaképességűek közfoglalkoztatása, amelyről a kormány nem kérte ki a szakszervezet véleményét.

 

 


A HVDSZ 2000 szerint méltánytalan ezeket az embereket közmunkára ítélni, amely a szakszervezet szerint nem biztosítja valós rehabilitációjukat.

 

 

Előzmény: rokkantos (18981)
rokkantos Creative Commons License 2016.12.04 0 0 18981

Nincs szakértő asszony érdekvédelmi szervezete a rokkantaknak,rehabilitációs ellátottaknak vagy szociális ellátásban részesülőknek?

 

Úgy,ahogy a Nyugdíjasoknak van! Az Erzsébet utalványt kellene kiharcolni,minden rászorulónak...

Előzmény: BJszakért (18979)
bandolesa Creative Commons License 2016.12.04 0 0 18980

Onnan gondolom,hogy nekem személyesen pont ilyen ismerősöm van,aki saját jogú nyugdíjat nem kap.

Kizárólag elhunyt férje után kap,ebből él.

 

Háztartásbeli volt és a helyi TSZ.-ben dolgozott, nem bejelentve. Nem volt lusta,csak szolgálati ideje nincs.

Előzmény: noncsi2004 (18968)
BJszakért Creative Commons License 2016.12.04 -4 1 18979

Kedves Anne,

ez a leszázalékoltak fóruma, önzetlenül segítjük egymást információkkal, ha időnk engedi, nem munkáltatói fórum,

egyetértek Ruth-szal, tuti van munkaügyis-, bérszámfejtő-, könyvelő dolgozója, aki ezeket a kérdéseket megoldja, ha mégsem, kérem, keressen rehab gazdasági menedzser, szakértőként szakmai honlapomon található elérhetőségemen: http://www.versenykepesseg.eu/

Az ismeretek, a nem megfelelő értelmezés, a jogalkalmazás hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

 

Kedves Mindenki!

hamster is hvg-re hivatkozik, marijancsi is cikk linkjét linkelte. Már írtam, jelenleg a jó Isten tudja, kikre vonatkozik majd az utalvány, emelés, mert biztosat az erről szóló külön Kormányrendeletből tudunk meg, a törvényhozás bármely szakaszában változhat bármi: vázlatosan: egyeztetés civilekkel (elvileg), előterjesztés döntéshozóknak, képviselők megszavazzák (beleegyeznek, akiket az emberek választottak, hogy a TÖBBSÉG érdekét képviseljék közpénzből fizetve), kihirdetése Magyar Közlönyben, ezt tavaly már szeptember megtették, idén még a munkaszüneti napokról sem rendelkeztek külön rendeletben, ahogy kell, amit tavaly júniusban már megtettek döntéshozók.

 

Újságcikkből tudjuk:

Nem nagyon akarják kivinni az Erzsébet-utalványokat a hivatalnokok

http://nepszava.hu/cikk/1113745-nem-nagyon-akarjak-kivinni-az-erzsebet-utalvanyokat-a-hivatalnokok

 

Tehát nyugtával dicsérjük a napot.

Ha megjelenik MK-ban a rendelet, szakmai honlapomon a 3) pontban itt szerepelni fog, kikre vonatkozik, hogyan, mennyi,...:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

sz16

köszönjük a linkeket, szörnyű a helyzet, de Embereknek tetszik, mert hagyják.

Igen, Fideszes képviselő Hadházy Ákos:

http://www.atv.hu/videok/video-20161201-hadhazy-akos

Sajnos életünket determinálja a politika, hiszen többek között a politikai prioritások függvénye a lakosság egészségi állapota, a gazdasági-, oktatási-, egészségügyi-, foglalkoztatási-, szociális helyzet. Mindenkinek lelke rajta.

A képviselőknek, döntéshozóknak a TÖBBSÉG érdekét kellene képviselnie, a hatalmat pedig az Emberek adták, amit vissza is vehetnek, ha akarnak. Akarják? Ez költői kérdés, nem várok választ.

 

Erről véleményemet idézetekkel tudom kifejezni leginkább:

„A pozíció nem hatalom, hanem felelősség.” (Őze Áron)

„A nagyság ára a felelősség. „~ Winston Churchill

„Nemcsak azért vagyunk felelősek, amit csinálunk, de azért is, amit nem." ~Jean Moliere

 

„Vehetsz házat, de otthont nem; Vehetsz ágyat, de álmot nem; Vehetsz órát, de időt nem;

Vehetsz könyvet, de tudást nem; Vehetsz pozíciót, de tiszteletet nem;

Vehetsz orvosságot, de egészséget nem; Megveheted a szexet, de a szerelmet nem.” (kínai tanítás)

 

Bátran keressen rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként, önzetlen tájékoztatást nyújtok szakmai weblapomon lévő elérhetőségeimen szakterületemen (felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogorvoslat), mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, mik a lehetőségei,...a konkrét tények ismeretében a vonatkozó jogszabályok alapján, tájékoztatom, hogy helyesen tudjon dönteni.

 

Kérésre megfogalmazom a fellebbezést, kereseti kérelmet rehab gazdasági menedzserként, ha van jogalapja. Támogató szakmai segítséget nyújtok.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, e speciális szakterületen átfogó ismeretekkel rendelkező, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Az ismeretek, a nem megfelelő értelmezés, a jogalkalmazás hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Eddigi megkereséseket köszönöm, a további megkeresésekkel megtisztel, bár többet tehetnék: http://www.versenykepesseg.eu/

Hetente egyszer tudok itt, fórumon lenni, de visszaolvasok és válaszolok kérdésekre.

Szép hetet.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.04 0 0 18978

Jó nektek,Nyíregyházán ilyen nincsen.

560707 Creative Commons License 2016.12.04 0 1 18977

Nem kell igényelni, ajándékként adja az önkormányzat minden nyugdíjasnak beleértve a rokkantsági ellátottakat is . Mindig kaptam én is mikor a többi nyugdíjas. Ez önkormányzati döntés minden településen, és hát van ahol van rá pénz, de sajnos a legtöbb helyen nincs. Mi a szerencsések közé tartozunk.

Előzmény: tahisi (18976)
tahisi Creative Commons License 2016.12.04 0 1 18976

 560707

Ezt hogy kapjátok meg igényelni kell vagy az önkormányzatnál tudják maguktól hogy ki rokkant nyugdíjas?

Én Pestmegyében vagyok.

Előzmény: 560707 (18973)
hagyma boly Creative Commons License 2016.12.03 -1 1 18975

 Az önkormányzattól mi csak csekkeket kapunk évente kétszer amit  nekünk  a lakosságnak kell befizetni az adószámlájukra, ezek a kommunális adó, a házadó,az iparűzési adó,a gépjárműadó!! Kérem ne csodálkozzanak ha az ember lázadó.

Előzmény: 560707 (18973)
pásztorkutyaterel Creative Commons License 2016.12.03 0 1 18974

A legegyszerűbb ha bemész a nálatok illetékes  tb igazgatósághoz majd ott megmondják mi a teendőd !

Előzmény: Anne Piper (18962)
560707 Creative Commons License 2016.12.03 0 1 18973

Tahisi elfelejtettem az előbb bele írni, hogy természetesen az 5.000,-Ft-os utalványra gondolok, amit ráadásul nálunk készpénzben kaptunk meg.

Előzmény: 560707 (18972)
560707 Creative Commons License 2016.12.03 0 1 18972

Tahisi sajnálom, hogy nálatok nem kaptok utalványt, az önkormányzattól,  nálunk Húsvétkor és és most karácsonykor is kapnak a nyugdíjasok mellett a rokkantsági ellátottak is. Fejér megye.

Előzmény: tahisi (18969)
marijancsi Creative Commons License 2016.12.03 0 2 18971
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.03 0 3 18970

A Hvg.hu-n egyértelműen leírják,

hogy pontosan kik jogosultak az

Erzsébet utalványra,hogy kapják meg stb.

A rokkantak is kapják.

tahisi Creative Commons License 2016.12.03 0 0 18969

efrien.

Szerintem se kapunk utalványt mert pl.itt nálunk a nyugdíjasok minden évben kapnak 5000ft-ot a tanácstól. Én 11 éve vagyok rokkant nyugdíjas de még 1x se kaptam a rokkantaknak nemjár ilyesmi.

Előzmény: efrien (18961)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.12.03 0 1 18968

Miért gondolod ,hogy az őzvegyi nyugdijasoknak nincs munkavizsonyuk ?  Eseteleg még mellete årvaellátott kiskorú is ....

Előzmény: bandolesa (18960)
sz16 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 18967

Az ENSZ december 3-át a fogyatékos emberek világnapjává nyilvánította 1992-ben, hogy felhívja a figyelmet a baleset, betegség, katasztrófa következtében fogyatékossá váltak problémáira.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Fogyat%C3%A9kos_emberek_vil%C3%A1gnapja

sz16 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 18966
Ruth22 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 18965

Kedves Anne,

vszínűleg van bérelszámolód, munkaügyised, nekik mindent tudniuk kell. Mikor még én voltam ilyen beosztásban állami vállalatnál, (az őskorban 1974-1983-ig) passzív állományban, alanyi jogon kapták a táppénzt a leszázalékolásig.

Pontosan utána kell járni, de azt gondolom, nem itt, hanem erre illetékes hivatalban, mert ha rosszul csináljátok perelhetőek vagytok/lesztek :-)

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Anne Piper (18962)
donpepe9 Creative Commons License 2016.12.02 0 2 18964

a 2.8 millióba bennem vannak a rokkant ellátottak ás a rehabilitációs ellátásban részesülők is,ezáltal ha 2.8 millió ember kap,így nyilatkoztak akkor mindenki kap.

bandolesa Creative Commons License 2016.12.02 0 0 18963

Ezek szerint nem kap más, meglátjuk Orbán Viktor módosítja-e ezt?

Előzmény: efrien (18961)
Anne Piper Creative Commons License 2016.12.02 0 0 18962

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha vki meg tudja mondani, hogy munkáltatóként mi a teendőm a köv. esetben: Van egy dolgozónk, akinek 2017. februárban telik le az 1 éve a táppénzéből. Sajnos nekem fogalmam sincs, hogy mi a teendő ilyenkor, munkáltatóként, hogyan kell eljárnom? Ilyenek jutnak eszembe, hogy:

- Mit kell tennie a dolgozónak és mikor?

- Amit tennie kell a dolgozónak, azt hol és hogyan kell kezdeményeznie?

- Illetve a munkáltatója felé mit kell leadjon, miről kell tájékoztasson és mikor?

- Mennyi ideig tart ez a le%-olási folyamat? Addig munkáltatóként mi a teendőm? 

- Mi van akkor, ha már lejár a Tp. jogosultság de még nem fejeződött be a le%olási procedúra? 

- Továbbra is állományban kell tartani? 

- Illetve biztos van olyan kérdés is, amit eszembe sem jut feltenni....pedig lényeges lenne.

Megköszönném, ha vki tudna segíteni. Köszi.

efrien Creative Commons License 2016.12.01 0 1 18961

Szeretném megkérdezni..ezek szerint a leszázalékolt nyugdíjasok nem kapnak utalványt?

bandolesa Creative Commons License 2016.12.01 0 0 18960

Köszönöm a pontosítást. Akkor az 500-ezer fő az öregségi nyugdíjasokon kívül kit takar?

 

Özvegyi nyugdíjasok,akiknek semmi munkaviszonyuk nem volt,csak a hozzátartozójuk után kapnak nyugdíjat?

Előzmény: Törölt nick (18958)
mrduckhead Creative Commons License 2016.12.01 0 0 18959

Nem 10000 forintot kellene csalinak bedobni,hanem normális összeggel segíteni,folyósítani a "rászorultaknak",vagy akik egy életet ledolgoztak.Mellesleg ez egy "szánalmas" dolog az érintet résztvevőktől.

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.01 0 2 18958

2,7millió főről van szó.Akik megkapják,

öregségi nyugdíjasok 2,2millióan vannak.

rokkantos Creative Commons License 2016.12.01 -2 0 18957

Nem kap senki,csak a nyugdíjasaink. A baj,hogy jövedelem határ nélkül megkapják ők!!!

 

Még a polgármesterek fizetését is rendezik jövőre.

 

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/mennyit_keresnek_majd_a_polgarmesterek.625307.html

Előzmény: 560707 (18952)
bandolesa Creative Commons License 2016.12.01 0 0 18956

Az EGYT-kapóknak semmi nem jár,így van,ahogy írod! Még utazási utalványt sem kapunk a buszra és vonatra, legalább évi 16-alkalomra, mint a nyugdíjasok.

 

Lesz ebből a 10-ezer forintos utalványból feszültség,az öregségi nyugdíjasokon kívül senki nem kapja ezt.

 

A 150-ezer forintú nyugdíjasnak megjár minden,az ingyen utazás az Erzsébet utalvány....

Előzmény: Balage-81 (18943)
Sugárka22 Creative Commons License 2016.12.01 0 2 18955
Sugárka22 Creative Commons License 2016.12.01 0 3 18954

http://rtl.hu/rtlklub/hirek/elelemre-valthato-az-utalvany
Ezt találtam tudom még a közlönybe nem jelent meg addig semmi sem biztos csak ígéret ! De itt azt írják a rokkantak is kapnak :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!