Keresés

Részletes keresés

vadtas Creative Commons License 2014.05.14 0 0 34872

Igen az idöjárás néha közbeszol és áthuzza a terveinket, de ilyen is csak azzal történik aki ezzel foglalkozik. Ha megázott is renden mindig jobban szárad, mint kazalban. A nyirkos, vizes, harmatos lucernát akkor sem szabad összeszedni, ha esőre áll, inkább ázzon meg, majd megszárad. Mi is sokszor megjártuk vele, mindig akkor jött az eső amikor levágtuk a lucernát, ez valamiféle törvényszerüség mifelénk, pedig én is állandoan nézem az idöjárás jelzéseket. Eddig csak a tavaly decemberben vágott nem ázott meg, de azt is belepte egy kis ho amikor bekavart a tornácra. De nincs mit tenni, nálunk minden nyáron aszály van, de igyekszem ugy vágni a lucernámat, hogy a tengerim pont jokor kapja az esőt :D Ettöl többet én sem tudok tenni, és vagy bejön vagy nem, de mindenképp félsiker, mert vagy a lucernám ázik meg, és a kukoricám jol terem, vagy a lucernám szépen beszárad, és a kukoricám sinylődik. 

Előzmény: printer71 (34870)
erik erik Creative Commons License 2014.05.14 0 0 34871

most választottam le a kisnyulakat  a mult héten,

kb. 5 hetesek,

csak nyúltápot kaptak, kis búzát,meg száraz lucernát föleg, meg kevesebb száraz füvet,

és persze vizet,

de ma egy kisnyul elhullot,

oka lehet a sok száraz anyag?

és mi lehetne mellé nedvesebb takarmány?

azért volt ez most mert pl. régebben száraz kenyeret,takarmányrépát,almát is kaptak a süldök, de sok elhullot,

érdekelne igy mi lehet a gond?

köszi

 

 

printer71 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 34870

 

 " vagy legközelebb nézz időjárás előrejelzést kaszálás előtt, és igazodj hozzá."  , így tettem én is , a 4 napos ünnep után az időkép 3-4 nap esőmentes napot jósolt . Tudtam , hogy ez nem elég a már megvastagodott szárú és földön fekvő lucernának , de ha félig megszárad akkor felszórtam volna a istálló padlására és szétterítve ott beszáradt volna . Szóval múlt hétfőn levágtam , és a 7 nap alatt 5-ször ázott meg olyankor is amikor nem jósoltak esőt . Kétszer szedtem össze az 1200 négyzetméter lucernát és takartam le mikor biztosan jött az eső , utána megint szétteregettem . Tegnap vettem észre , hogy már kezd erjedni-taknyosodni , így elkezdtem felhordani a trágyára . Meglátta egy lovas ember mit csinálok , azt mondja nem adom-e neki mert a lovak még megeszik . Szívesen nekiadtam , már dolgoztam vele eleget , legalább az elhordást megúsztam .

  Az ilyenre mondta nagyapám , hogy jó szénát könnyű csinálni , rossz szénát nehéz .

Előzmény: vadtas (34865)
stoffi55 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 34869

Igen

lepkének is 10 van,de második ellés

első 7 volt

 

Előzmény: Ladybee (34867)
N.Jani Creative Commons License 2014.05.13 0 0 34868

4,5-5 kg. Még nől! :-)

Előzmény: Törölt nick (34860)
Ladybee Creative Commons License 2014.05.13 0 0 34867

Gratulálok, a tízzel vezet a debreceni ! :-)

Előzmény: stoffi55 (34866)
stoffi55 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 34866

Sziasztok

Megellettek a dagi kali anyák 5db 4hetesek

6db 3hetesek

 

 

 

Lepke keverék 10db 3hetesek

debreceni fehér anya Ladybeetől 10db 2naposak

az anya. a másiknak holnap kell elleni

A boldog papa 

szerintem keverék 5.2kg zömök rövid fülekkel

debreceni bak Ladybeetől már bevetésre kész

német tarka óriás kék 4 hónapos

és a kedvenceim

német tarka Szadárol 4 hónaposak

 

 

kali anya a kicsikkel

vadtas Creative Commons License 2014.05.13 0 0 34865

Hello kicsit soká kapcsolodtam vissza, én még decemberbe a feltörés előtt lekaszáltam a lucernámat karácsonykor, mert szépen megnőtt a sok eső meg a jo idö miatt, nem volt rekord meleg, de amit hazavittem mindenütt ki volt teregetve, járta a levegő, és olyan széna lett belőle, el se hittem volna. Én ugy oldottam meg, hogy a tornácon felállítottam 4db 2 ágú létrát a 2 végén, és a fokokra tettem keresztbe akác stámfákat (ezzel vannak a tehenek elválasztva egymástol az istálloban, de ha van erősebb fád azzal is meg tudod oldani), ezekre pedig sima kerítésdrótot húztam ki mert még tavaly hoztam a méhtelepröl 2 nagy tekercsel hogy egyszer jo lesz valamire. a 2 rész között el lehetett járni. De ha ez nincs nem kell megijedni keresel otthon rácsokat amik vannak, és kiteszed valamire, a lényeg, hogy NE ÉRINTKEZZEN A FÖLDDEL, és ha sok az eső lehetőleg fedett helyen legyen, de a levegő jol járja, mert alulrol is felnyersül, és ha nem járja a levegő elkezd taknyosodni. Erre kb egy arasznyi vastagon szellősen szord rá a lucernát, kicsit több melo, de zölden szárad, és nem égeti ki a nap a fehérje egy részét belőle. vagy legközelebb nézz időjárás előrejelzést kaszálás előtt, és igazodj hozzá.

Előzmény: Chezulu (34853)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.05.13 0 0 34864

Szia!Nagyon tetszik!!!(főleg a vadas.)

Előzmény: N.Jani (34858)
kicsikocs Creative Commons License 2014.05.13 0 0 34863

Mekkora mennyiségű a kaszálék egyszerre ? Csak eért kérdezem, mert ha nem túl sok, akkor inkább "tető alatt" tartanám célszerűnek a száritását. "Nedvesebb" helyeken anno földbe szúrt karóval -azon pedig alul négyfelé ágazó keresztléccel- emelték fel a tarlóról  és  boglyaszerűen rakták rá.(Friss fűnél minél vékonyabb legyen, ne fülledjen)

 

Azért irtam "tető alatt", mert igy biztos nem ázik, de a levegő átjárhatja.(meg a Nap sem szivja ki, azaz szénaszerűbb lesz a szine.

Előzmény: Chezulu (34853)
printer71 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 34862

 

  Igen , rá gondoltam . Nyugodtan hívd fel ,hogy hol tudná átvenni tőled a nyuszikat . És mint mondtam csak őstermelői kell .

Előzmény: B.V.Sz. (34855)
Ladybee Creative Commons License 2014.05.13 0 0 34861

Etetett már valaki gyenge bambuszhajtást a nyulakkal? Nálam kaszálni lehet, nedvdús, roppanó hajtása van, nekem ízlik. Ha a kínaiaknak és a pandáknak jó bizonyára a nyulaknak sem árt !?

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.13 0 0 34860

Ez is nagyon szép! Nagyon jó húsformákkal...mekkora ez a nyúl?

Előzmény: N.Jani (34858)
Kunda Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34859

Jó estét ! köszönöm szépen a képeket :D nagyooon jó kis ketrecen :D szeretnék valami hasonlót építeni én is nagyon tetszik :D

Előzmény: isi36 (34845)
N.Jani Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34858
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34857

Nagyon jó "formák"!

Előzmény: N.Jani (34854)
B.V.Sz. Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34856

Szia!

A mi nagyon szeretjük  az állatokat és a gyermeket is erre neveljük. Van malac, anyakoca tyúk,kacsa, pulyka, szeretnék mindebből a sokból egy egészet alkotni úgy gondolom a nyuszi még beleférhet. Nem havi szintre akarom lebontani ha évi pár tízezret keresünk a nyuszikkal akkor már nekünk megérte.

Előzmény: Chezulu (34851)
B.V.Sz. Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34855

Szia!

Nagyon örülök a válaszodnak. Rákerestem a felvásárlóra egy Cserszegtomaji vállalkozót találtam.Ha nem vagyok pofátlan megkérdezhetem őrá gondoltál? Mint írtam már egy kis mellékes szeretnék Őstermelői van de mindenféle naplókkal, igazolásokkal rémisztgettek. 

 

Előzmény: printer71 (34849)
N.Jani Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34854

BlackBaranya & WhiteBaranya :-D

www.magyarosnyul.hu

 

 

 

 

 

Chezulu Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34853

Ötleteket, tanácsokat várok a széna ill. lucerna szárításról. Sajna szeszélyes az időjárás és sok az eső ami ugyan jó a földnek de a szénát tönkreteheti. Én egyelőre így oldottam meg, szerintetek beválhat?

 

Mathias23 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34852

Jelenleg 2 találtam, de reklámozni nem akarom őket, ezért csak ennyi infót közlök.

 

Nyíregyházán Nyúl átvétel (cím és átvételi időpont is van 420 Ft/kg) Őstermelői igazolvány szükséges

Cserszegtomaj (név, telefonszám és cím is van)

 

 

Előzmény: Robeer (34833)
Chezulu Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34851

Szia!

Én békés-megyei vagyok, ha az átvevőnek adnám a nyulat semmiféle papír sem kell hozzá, még őstermelői sem. Régebben adtam le de nagyon alacsony a felvásárlási ár. Legutóbb 410 volt kilója. Én úgy gondolom, hogy mellék keresetnek vágónyulat tartani nem éri meg. 10 anya nem hoz sokat 50 db-ot meg gyermek mellett nehéz megfelelően gondozni. 

Ha belevágsz lehet vele keresni, de nem havi szinten. Én úgy forgatom, hogy évente pl. megtudok venni magamnak egy-egy barkácsgépet, meg van hús a konyhára. Tehát havi szinten nincs fix jövedelem. Háztól szoktam adni és így van rajta valamennyi. Egyébként csakis akkor vágj, vágjatok bele ha örömötöket is lelitek a nyúlászkodásba, mert különben nem éri meg.

Van a másik kategória: a nyúltenyésztés. Ezt lehet hobbi, profi illetve profi- hobbiként is űzni (gondolok itt N.Janira, Nagy-Imire ...)ami viszont én úgy gondolom hogy rengeteg munkával és ismeretszerzéssel jár. Megfelelő szintet elérve úgy gondolom keresni is lehet rajta, DE tenyésztőként egyáltalán nem ez a fő cél.

Előzmény: B.V.Sz. (34827)
printer71 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34850

 

 Mivel a 3-4 napos kicsik sírva mászkáltak a fészken kívűl , nem valószínű , hogy a visszarakásuk lenne a probléma ! A probléma már előtte bekövetkezett , vagy az anyjuk szórta ki őket , vagy az éhség miatt másztak ki . Én a fialás másnapján mindíg benyulok a fészekbe , megszámolom a fiakat , hogyha az anya nagyon a sarokba fialt kicsit megigazítom a fészket , hogy szoptatáskor jobban hozzáférjenek . Még nem volt baj belőle , igaz , hogy engem ismernek az anyák , foglalkozok velük .

Előzmény: Istvan56 (34830)
printer71 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34849

 

  Felvásárlásról !

 

  Az ország nyugati felében van felvásárlás . Keressetek rá neten ! 440-470-et fizet azonnal nettóban . Csak őstermelői kell hozzá , semmi más . Ez nem pletyka , én is leadom a felesleget . Viszont már csak 4-6 hetente megy végig egy útvonalon , bizonyos helyeken megáll és oda kell vinni egyeztetés után .  Persze hogyha valakinek 200-300 leadó nyula van azért szerintem helyszínre is megy .

 

  Már egyáltalán nem olyan nagy buli mint húsz-harminc éve . De kis haszon van rajta . Következik , hogy nagyon sok anyával kellene foglalkozni , hogy komoly jövedelem legyen belőle :)

Lettikozmi Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34848

Komárom Esztergom megye,Nyergesújfalu

Előzmény: borsika79 (34842)
kicsikocs Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34847

Tata Bacsó Béla úton Marosi vaskereskedő.

Előzmény: Istvan56 (34844)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34846

Hello Tegnap Levizsgázott egyátalán nem vert be az eső!  Pedig felhőszakadás volt! és nem az lesz a végleges helye bent lesz a fák alltt az árnyékba!

Előzmény: kicsikocs (34841)
isi36 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34845

2 fajta ketrecem van, amelyikben a növendékek vannak az még csak 2 szintes - 4 részes, 2méter széles és 80cm mély a belmagasság 55cm, 

a fialtató ketrec 3 szintes 6 részes az 2,2 méter széles és szintén 80cm mély és 55cm magas részenként: Itt viszont a egy kicsit kisebb a hely mert van külön fialtató része amit le lehet zárni , amik 35 cm szélesek és kb 70 mély, mert ott még külön szigetelve a hátulja hogy melegebb legyen. 

Mindkét ketrec vizelet elvezetővel van, tehát esésben van a padló és pvc-vel van burkolva így künnyű a tisztítás és fertőtlenítés.

Tettem fel még 2 képet, remélem ott már jobban látszik.

 

 

 

Előzmény: Kunda (34776)
Istvan56 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34844

Hol vetted a rácsot? Előre is köszi.

Előzmény: kicsikocs (34840)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 34843

Most néztem csak meg, ahogy vki reagált a képre. Ez valóban egy "kinti", azaz szabadtéri ól lenne majd? Csak azért, mert akkor bizony hiányozni fog az oldala. Szerte-szanaszét fogva fújni a nyulakat a szél, a huzat...az eső...a hó...

 

Természetesen, én sem rosszindulatból írom, amit....

Előzmény: Törölt nick (34786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!