Keresés

Részletes keresés

davidbence91 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 297

Az tuti, hogy nem Majak. A Majakból készült egy másik típusú szerkezet, amelyik már fogasíves ütőszerkezetű, de ebből már kevés darab készült, és a csapágylemezen, és az újításokon kívül sok minden ugyanaz maradt, így fel lehet ismerni. Ezt valahol máshol készítették. A fórumos képek nem valami nagyok, e-mailben el tudnád küldeni nekem ezeket a képeket, és még egyet a szerkezetéről? Vannak képeim egy szintén ismeretlen származású kakukkosról, ha ugyanaz a szerkezet, átküldöm a képeket. E-mail címem publikus.

Köszi, Dávid

Előzmény: örihari (296)
örihari Creative Commons License 2012.07.07 0 0 296

Kössz,hogy válaszoltál, az órában semmi jelölés nincs. A szerkezet viszonylag precíznek tűnik, a sípok teljesen műanyagok,az orosz "Majak"-nál igényesebbnek látszik.Üdv.

Előzmény: davidbence91 (295)
davidbence91 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 295

Üdv.

Láttam már pár darabot belőle, más tokkal is ugyanilyen szerkezetet, vagyis  többféle tokkal készült. Én románra, vagy valami ilyesmire gondolok. Valahol láttam egyet, ahol úgy írták NDK-s, de szerintem nem. Nincs benne valamilyen jelölés?

Előzmény: örihari (294)
örihari Creative Commons License 2012.07.07 0 0 294

Kedves kakukkosok!

Szeretném ha valaki segítene abban,hogy a mellékelt képeken az óra milyen eredetű  lehet?

Az valószínű,hogy a retró világból való.Előre is köszönöm.

davidbence91 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 293

Köszönöm :D Láttam már valamelyik nap. Gondolkozom rajta. Újra kéne festeni, aztán nem tudom milyen festékkel, meg ugye az már nem is biztos hogy pont olyan lesz.

Előzmény: KaQukk 1 (292)
KaQukk 1 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 292
Előzmény: davidbence91 (268)
örihari Creative Commons License 2012.06.11 0 0 291

Le is gyárthatod. Egy orosz "Majak" ingájának a súlya: 1 dkg.

Előzmény: Anti 1 (290)
Anti 1 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 290

Sziasztok.

Szereztem egy kakkukos órát de hiányzik az ingája.Mit tanácsoltok keresgéljek vagy gyárcsam le.

davidbence91 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 289

Jók az ötletek, és szép a kivitelezés. Bár én inkább az eredetiség híve vagyok. A javíthatatlan előlapú órákat használom alkatrészforrásnak.

Előzmény: örihari (288)
örihari Creative Commons License 2012.05.23 0 0 288

Régi orosz kakukkosokat szépen át lehet alakítani.

fitying Creative Commons License 2012.05.22 0 0 287

Tudnál adni elérhetőséget?

Előzmény: bmwr12 (28)
örihari Creative Commons License 2012.05.12 0 0 286

Én az orosz órák sípjait ismerem.Azok enyvezve vannak és amikor azokat felélesztés miatt meg kell bontani, egy-két csepp víz oldja az enyvet.Lehet,hogy ott is segítene.

Előzmény: davidbence91 (285)
davidbence91 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 285

A tok szerintem egyben van, annak az előlapját leszedni nem lehet. Hasonló órám lehet nekem is, és a sípoknál csavart sehol sem találni. Én úgy gondolom, hogy ragasztva lehet, esetleg egy kis fém valamire rányomja, betűzve. Az én órám hála nem kellett még szétszedni, de nem is nagyon merném feszítgetni a sípokat, nehogy eltörjek valamit.

Előzmény: deviito (284)
deviito Creative Commons License 2012.05.10 0 0 284

Köszi örihari,de nem láttam semmilyen rögzitőt,pedig leszedtem a keretet. Azt monták,hogy éles késel kell apránként alányulni a sípoknak és úgy kell kiszedni.

De köszönöm a segitséged.

Üdv.

Előzmény: örihari (283)
örihari Creative Commons License 2012.05.10 0 0 283

Szia!

Lehet,hogy nem jó tipp ,de el tudom képzelni ,hogy az előlap rögzítőcsavarjai bujtatva vagy lefedve vannak

Előzmény: deviito (282)
deviito Creative Commons License 2012.05.09 0 0 282

Sziasztok!

Van egy pici regula kakukkos órám és ki szeretném takaritani,mert borzalmassan sok por van benne és nem jár. Az a kérdésem,hogy hogy tudom szétszedni? Hátul belevannak ragasztva a sípok és ott nem fér ki a szerkezet. Az elejét nem merem bolygatni mert az nagyon fixnek tünik és ugylátom,hogy ahoz szét kéne ütni a tokot. Lehetséges,hogy a ragasztott sípokat kell kiszednem? És hogyan? Feszitsek alá csavarhúzóval? Félek,hogy a tokot széttöröm. Köszönöm. Sziasztok!

örihari Creative Commons License 2012.05.02 0 0 281

Éppen tegnap szedtem szét egy ilyen kereket.Lehúztam a sárgaréz gyűrűt és szétjött az egész. Ilyenkor hozzá lehet férni a rugóhoz és a "kilincs"-hez,amit tűreszelővel meg lehet igazítani. Egyébkén nekem nincs felesleges lánckerekem.

                                                                                           Üdv

Előzmény: davidbence91 (280)
davidbence91 Creative Commons License 2012.05.02 0 0 280

Sajnos nem a rugó része tört el. Valószínű a kilincs (ha jól tudom a nevét) kopott el, és ezért nem akad meg.

Előzmény: örihari (279)
örihari Creative Commons License 2012.05.01 0 0 279

A lánckerék,ha törött a rugórésze, meg lehet javítani egy acélrugó beforrasztásával.

Ez lehet egy vékony kulcskarikából-kiegyenesítve.

davidbence91 Creative Commons License 2012.04.29 0 0 278

Üdv!

Nincs valakinek véletlenül Majak kakukkoshoz 2 db járás oldali motorkereke (= lánckerék) ?

Köszönettel

örihari Creative Commons License 2012.04.07 0 0 277

Kedves Kakukkosok!

Ha már kilátástalan erdeti állapotba hozni egy orosz kakukkos órát, kis fantáziával szép dolgokat lehet belőle készíteni.

bmwr12 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 276

Szervusz !

Jól néz ki szerintem, bár az ingája nem látszik egyik képen sem, pedig annak a formája sokat jelent esztétikai szempontból.

Előzmény: snim (275)
snim Creative Commons License 2012.04.01 0 0 275

Szia!

 

Mi az a jesszusom! Ne ijesztegges már! Ennyire selejtes a kép alapján, vagy mi?

Egyébként nem én vettem.

Előzmény: bmwr12 (274)
bmwr12 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 274

Szia !

Jesszusom............ott is vetted ?

Előzmény: snim (273)
snim Creative Commons License 2012.03.31 0 0 273

Szia!

 

Hát ez tényleg érdekes eset. Az ajtó kinyílt, de a madaram úgy látszik sztrájkba lépett. Azóta folyamatosan nyitva volt az ajtaja, és tegnap délután párszor lehetett hallani a hangját, de sose jó időpontba, meg nem megfelelő számú kakukkolást. Az ajtó egyáltalán nem csukódott be.

Ma reggel a páromnak elege lett belőle, úgyhogy levette a falról, és elvitte egyik munkatársának, aki amatőr szinten órákat is javít. Hogy mit csinált vele, azt nem tudom, nem voltam ott, de most működik.

Egyébként ilyen órám van:

http://www.eurowatch.hu/?page=euw&op1=kep&op2=bgd281&op3=hun

Előzmény: KaQukk 1 (272)
KaQukk 1 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 272

Üdv!

 

Ez érdekes eset, mert ha kinyilik az ajtő akkor a madárnak is meg kel jelennie, mivel a kakukkon lévő drót kar kitárja az ajtót.

Hangot sem ad, nem kakukkol, nem üti a gongját?

Esetleg egy fotót, vagy a neten hasonló képet tudnál küldeni.

Előzmény: snim (271)
snim Creative Commons License 2012.03.28 0 0 271

Szia!

 

Köszi a bíztató szavakat. Már lenyugodtam. Ilyen az én formám, jóból is a rosszat kapom.

Igen, van a környéken órás, csak ugye a jótállásos dolgokkal nem mer az ember játszani, mert ha észreveszik, hogy valaki belenyúlt, akkor meg elvesztem a 2 év jótállást, ami azért nem kevés idő. Ezért kellene szabályosan eljárni. Meg ugye az sem mindegy, hogy jótállásba ingyen javítják, ha meg csak úgy elviszem valakihez, akkor meg perkálom a ˝jó magyar forintot˝, amiből amúgy is kevés van.

Előzmény: bmwr12 (270)
bmwr12 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 270

Szervusz !

A legjobbat szeretted volna, de sajna kifogtad az egyik rosszat......

Ne bosszankodj mert ez bármivel előfordul, és tapasztalatom szerint az ilyen darabok a szervizelés után hosszú ideig probléma nélkül működnek.

Valami egyszerű gondja lehet, gyártási/szerelési figyelmetlenségből adódóan, nem kopás/törés/koszolódás, egy kis igazítás és rendben lesz.

A környéken csak van egy órás aki konyít hozzá.

Vagy "jó kezű ezermester" is gyakran elegendő, aki elemző/megértő logikával és kézügyességgel megáldva elegendő a javításhoz.

Előzmény: snim (269)
snim Creative Commons License 2012.03.28 0 0 269

Sziasztok!

 

Megint jövök, kopogtatok....

 

Sajnos gondok vannak a vadonat új kakukkos órámmal. Pont ma egy hónapja, hogy a férjem vásárolta. Ma délután 15 óráig rendesen működött, aztán 15:30-kor már csak az ajtó nyílt ki, a madár meg ki sem dugta a fejét. Lehet, hogy most kezdett téli álmot aludni?

Na jó, viccet félretéve, nagyon mérges vagyok, hogy mindössze 1 hónapot bírt ki egy boltban vásárolt, új, német gyártmányú kakukkos óra.

Ennek most valami komoly baja van? Tudom, jótállásos, vigyem vissza a boltba. Csak nem olyan egyszerű Vas megyéből Budapestre felutazgatni. Ráadásul kétszer. Egyszer elvinni, aztán meg majd elmenni érte a javítás után. Sajnos itt a környékünkön sehol nem találtunk új órát, ezért voltunk kénytelenek ilyen messziről hozni egyet.

 

Pont azért nem akartam használt órát venni Vaterán vagy egyéb helyeken, mert mi itthon nem értünk a szerkezethez, és nem akartam órástól órásig hurcolászni ha esetleg valami vacakot sóznak rám. Hát erre tessék, megkaptam újonnan ugyanazt.

davidbence91 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 268

Küldtem e-mailben képeket, hogy megmaradjon nagyobb méretben.

Előzmény: KaQukk 1 (266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!