Keresés

Részletes keresés

Kisbuta Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4633
Ha valakinek az említett példányokból akad - egy másolás erejéig - kölcsön szeretném kérni, mert úgy tűnik ezekhez képtelenség hozzájutni. Én a Műszaki Könyvkiadónál próbálkoztam, de még csak válaszra sem méltatnak.

Ha netán valaki ismeri ezek fellelési helyét, ahol meg lehet venni, azt is nagyon megköszönném.

Aki felsővezetékes pálya építésében segítséggel tud szolgálni, szívesen venném segítségét, tanácsait...

Motto: Elindultam a nagy úton.

Előzmény: Törölt nick (4598)
sansan Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4632
Egy HO Fuggerth váltó 6-700 ft körül van.Roco 2,5 váltót nemrég vettem2300 ft-ért (elektromos állítószerkezettel)
Előzmény: 424nurmi (4630)
sansan Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4631
Már egy ideje fontolgatom,de most megkérdezem.Aki volt Hatvanban a kiállításon,látta a középkori várat az előtérben,egyszerű eszközökből készítve.Az én kisfiam is látta,sőt,a kiállítás nagy részét előtte töltötte,mert annyira tetszett neki.Meg próbálta otthon megvalósítani,így előkereste a padláson található hugarocell darabokat,a ragasztókat és az ezüstszínű keréktárcsa -festékemet.Az eredmény : A betonon hatalmas ezüst folt,a gyermek,meg mint a barokk templomokban az angyalka szobrok,csak ezüstben.Tehát a neolux oldja hungarocellt...Arra kérnélek benneteket,mondjatok már tippeket,hogyan készül ilyen vár,mert már megint gyűlnek a hungarocell építőanyagok.( a festékeket egyelőre sikerült elzárnom)Köszi!
424nurmi Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4630
Mennyibe kerül egy HO-s váltó??
by az ex bhv Creative Commons License 2001.06.16 0 0 4629
Sziasztok!
Koszonom a pozitiv kritikat a Lava neveben is!
Sajnos en ido probleme miatt nem tudok kijutni a kiallitasra (Nemet kozepfok vizsga, de akit erdekel , hogy,hogy nez ki a pannonos kocsi annak szivesen megmutatom (ott rendelni is lehet)
Egyebkent csikos Nohab meg Szergely kifuto modell nalunk, mar nem sokaig lehet nalunk rendelni!
JSB!
Foto jovoheten keszul (Amint a "kicsi" vontatja a "nagyot"!
Udv es jo pihenest mindenkinek!
Zsolt
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4628
Hello!

En nagyon varok minden kepet - ha lehet, jo minosegueket, remelem a hetvegen eljutok a kiallitasra... (luc72 sejtheti, mi az az ok, amiert esetleg nem megyek arra: Runner! :-) )

udv, jo hetveget!

luc72 Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4627
Szasztok

Mi holnap megyünk a MOMba 10-kor.
Ki jön?

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4626
HAHÓ!
Kend is meg van még? Epekedve várja egy BR106-os dízel!
csíkosháTTú
Előzmény: RolandTT (4617)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4625
A TT-s asztalról van kép a Neten is valahol! A Gyermekvasút modellező szakkörének lapján,de hogy az hol van... Szerintem is nagyon szép volt, különösen az Öreghegyi áll-ról mintázott rész.
Előzmény: Törölt nick (4624)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4624
Ja! Attól én is lementem hídba! Azon kívül még volt két temető is a modulokon, legalább nem kellett messzire vinni a terhet... Utólagos engedelmeddel nem fotóztam le, ilyeneket meg temetőt nem fotózok. Nekem tetszett a nagyobbik TT asztal kidolgozott fele is. ( A kisebbik TT asztalról ne beszéljünk.) Amit nem tudtam fényképezni az vitrin. Pedig szép dolgok vannak benne! Pénzverdei vonat, nagyon szép AUHAGEN és VOLLMER(?) diorámák.
Előzmény: gyurmosz (4623)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4623
Szerintem szép volt, jó volt, bár mikor én mentem, alig mentek a vonatok... De legalább mindent meg lehetett nézni jó alaposan! Nagyon élethű volt Habók után a közúti baleset; amikor megláttam a hullazsákot, majdnem padlót fogtam...
Ami még nagyon tetszett, az az őrház volt a patakkal, csónakkal meg a gumikkal a vízben! Na meg a tanya a gémeskúttal! Szóval jó volt!
10 után pár perccel érkeztem...
Előzmény: Törölt nick (4622)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4622
Hali!
Hogy teccett? Én kb. 14.00 körül voltam...
Előzmény: gyurmosz (4621)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4621
A kiállításeleji hangulatról; asszem én voltam az első! Na meg az öcsém, aki velem jött :-)
Előzmény: Törölt nick (4620)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4620
Kivánok!
Vótam, fotóztam, de még nagyon kiállításeleji volt a hangulat. Viszont nem kellett a fotókért tülekedni. Jövő héten hívás, szkennelés, aztán megy Matiznak.
Szia Matiz! Csak azért, hogy ne unatkozz, és legyen mit dolgozni a honlappal!
csíkosháTTú
Előzmény: crash__override (4619)
crash__override Creative Commons License 2001.06.15 0 0 4619
Sziasztok,

Matol vasarnapig megtekintheto a Lava (lang Vasutmodellezo es Modulepito Egyesulet) kiallitasa a MOM muvelodesi hazban.

Nyitvatartas : 10-18h
Cim : Bp, Csörsz u. 18.
Megkozelithetoseg : 112-es autobusz a Ferenciek teretol a Siraly utcai megallotol,
vagy a 61-es villamossal a Deli palyaudvar vagy a Moricz Zsigmond kortertol indulva a Csorsz utcai megallonal.

Van :
- HO modulterepasztal
- Nem modu terepasztalok
- LGB Kerti vasut
- Lego vonat
- Modellek vitrinekben
.....

Kisbuta Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4618
A www.roco.com-ot néztem...
Előzmény: RolandTT (4617)
RolandTT Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4617
Most próbáltam a Roco oldalát
http://www.roco.co.at/
és bejött minden gond nélkül lehet lapozgatni!
(06.12 az utolsó frissítés)
Mivel gyakran olvasom, hogy nem jön le ez, vagy az az oldal így azért javaslom, hogy nézzétek meg, hogy milyen verziószámú böngészötök van.
Előzmény: Kisbuta (4615)
Kisbuta Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4616
Mitol zakatol a vonat?

Ahhoz, hogy erre a kerdesre valaszolni tudjunk, meg kell vizsgalnunk a vonatot. Mibol is all a vonat? Van egy mozdony, es van sok - vagy csak egy - kocsi. Namarmost a mozdony ugyanugy zakatol, mint a vagonok, igy eleg csak a vagonokat vizsgalnunk, a mozdonyt el is hagyhatjuk.

Ha megnezzuk a kocsikat, akkor ugye mindegyik egyforma zakatolas szempontjabol, igy eleg egy kocsit megnezni, a tobbit elhagyhatjuk.

De mibol all egy vagon? Van egy felso (utas, vagy rakodo) resz, es van
az also resz, azaz az alvaz. A felso resz ugye nem zakatol, tehat ezt el is
feledhetjuk, elegendo az also reszt vizsgalni.

Az also resz felepiteset tekintve all egy alvazbol, es a kerekekbol. Innen az alvaz
ugye megint nem zakatol, tehat azzal sem kell foglalkoznunk, eleg megnezni a kerekeket.

Kerekbol is van azonban egy vagon alatt altalaban 4 par, amelyek mindegyike
egyforman viselkedik zakatolas szempontjabol, tehat elegendo egy part is
megneznunk, a tobbivel nem foglalkozunk.

Egy par kerek felepiteset nezzuk meg! All magabol a ket kerekbol, es van
a tengely. A tengely viszont nem zakatol, tehat elhagyhato.

Marad ket darab kerek, ami viszont megint teljesen egyforma, igy az
egyiket elhagyhatjuk.

A tovabbiakhoz kell egy kis matematika, hiszen nezzuk meg a kereket! Az kor alaku! A kor teruletet ugy szamitjuk ki, hogy r^2*Pi (r a negyzeten szorozva Pi-vel). A kepletbol a Pi=3,14, ami nem zakatol, tehat nem foglalkozunk vele tovabb.

Az r az a sugar, ami mivel allando, igy megintcsak nem zakatol.

Mi maradt meg? Hat a NEGYZET! Es ahogy ez a negyzet billen egyik oldalarol a masikra, na ATTOL szol a vonat kereke!

Kisbuta Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4615
A Roco honlapot feltörték. Nem is lehet elérni.... De délután még a feltört oldal volt ott
luc72 Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4614
JSB

Bmxtz a vezérlő kocsi.

Nohab

A honap végére mint irtam nekem is lesz HELJANom.
Köszönöm a válaszokat.

JSB Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4613
Melyik vezérlőre gondolsz?

Heljan NoHAB szép, jó teszt eredményt produkált, de saját bőrömön tapasztaltam ,amit a teszt is szidott miont a bokrot. Németországban a z ellátás Heljan ügyben csapőnivaló.
ROCO jövö tavaszra csinál MÁV gépet. ca. 26800 ft lesz, ha kereskedők másként nem akarják.

Kibru Deák Német utca.

Fleischmann terepasztalok:

Nürnberg Db Múzaum, nem messze a pályaudvartól. 57m2, és ca. 5000 vasúti relé vezérli. Felújított 30 éves asztal.

München Museuminsel(Múzeum sziget): Deutsches Museum.

Tavaly készült el, vadonat új.

Märklin exlusive lesz.
Trix kocsi szintén.
Már előre "elfogyott"

Előzmény: luc72 (4131)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4612
Kivánok!
Most bejött a honlapod! Csak azt nem értem korábban miért nem. Tanulságos! (Mármint a honlap tartalma.)
csíkosháTTú
Előzmény: rezgaras (4604)
khotjoe Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4611
Rezgaras,köszi a cimekért,
Előzmény: rezgaras (4610)
rezgaras Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4610
khotjoe írta:

> Ismer-e valaki OLASZ modellvasutas linket.

http://www.duegieditrice.it/index.html
http://www.geocities.com/fermodellismo/
http://www.modeltreno.it/
http://interrail.publinet.it/FIMF/
http://space.tin.it/associazioni/lqjiv/index.htm
http://InterRail.publinet.it/maggio96/line.html

És a személyes kedvencem:

http://InterRail.PubliNet.it/bissel/

Előzmény: khotjoe (4609)
khotjoe Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4609
Sziasztok.
Ismer-e valaki OLASZ modellvasutas linket.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4608
A méretarány témához:
Én az asztal részletességére gondoltam, a modellek kidolgozása mára sokat javult. (Vagy romlott, mint a PIKO legújabb játékszériája...)
Az üzembiztonságot én karbantartásnak írtam, de szerintem mindegyik méretarányban eléggé precízen kell dolgozni.

rezgaras!
A próbálkozást a honlapoddal ünnepélyesen feladtam. Öt perce próbáltam, nem jeleníthető meg.
csíkosháTTú

nohab Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4607
luc72 2001.05.14 15:17 (4131)

KÉRDÉS.

Van egy HELJAN nevű cég, aki HO-ban gyártja a Nohabot a M.E.B. márciusi számában „sehr gut” minősítést kapott. Mit tudsz róla? Vagy inkább a Fleischmann Nohabját ajánlod 4270, 4273 számú, esetleg várjam meg a ROCOét?

A HELJAN jó is és szép is. A Fleischmann jó lehet, szép semmiképpen sem, mert kb. 1:82-es a méretaránya, és sok más sem stimmel.

HELJAN NoHABom van, megpróbálom beszkennelni magát a modellt, mert képem nincs.



Ezen a fórumon már rég nem írtam, a honlapomat új képekkel frissítettem az elmúlt napokban. Lehet csemegézni!

(nohab.hu)

Előzmény: luc72 (4131)
crash__override Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4606
>a modellvasutak legáltalánosabb méretarány problémájára, a kerék nyomkarimájára
Igen... bar valaki regebben emlitette, hogy nagyon minimalisra leesztergalja a nyomkarimat, mert ha siklik a vonat, akkor nyomkarima ide, nyomkarima oda, nem amiatt siklik... Lehet benne valami, a 6fokos kiteroknel meg is valosithato a dolog... :-)

Megbizhatosag : Piko ? Haaat .... vetem egy par hasznalt N-es gepet, de kellett rendesen radirozni a kerekeket... Meg a motorok sem a legmegbizhatobbak. Most gondolkozom a roco motorral valo remotorizacion...

Ami viszont tenyleg gond, az a jarmuvek sulya. Azon kivul, hogy a tapadas kicsi (Roco H0 Ludmilla 700 gramm), tipikus pelda a gozosok elso futokerekparja, amiknel egytengelyes kanyarbeallo forgovaz van... H0-ban egy kicsit megsulyozva szepen atmegy a valton...N-ben viszont mar nincs hely sulyt berakni, ezaltal elegge figyelni kell az ilyen mozdonyokra a valtokon :-(

Előzmény: rezgaras (4603)
rezgaras Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4605
sansan írta:

> a börzén az emeleten a lépcső melletti sarokban tartózkodott.

Igen, tudom, kire gondolsz. Azt hiszem, a modellt nem ô készítette. Ha jól emlékszem, ez egy Psóra modell.

Azt a sztorit hallottam, hogy amikor tavaly szegény Psóra Mihály bácsi meghalt, a temetésén többen is voltak, akik a részvétnyilvánítás mellett az özvegytôl már a gyűjtemény sorsáról érdeklôdtek. Szerencsére valószínüleg szerencsésebben folyt le a dolog, mint az amerikai anekdotában (nem tudom, igaz-e).

A messze földön híres rézmodell-gyűjtô meghalt, és pár héttel késôbb a modellezô kollegák érdeklôdtek az özvegynél a gyűjteményrôl.

- A kismozdonyokra gondolnak? Hát azok már nincsenek meg. Eladtam az ócskásnak az egészet, adott érte 100 dollárt. Utáltam az egészet, és különben is: ki látott már sárga gôzmozdonyt!

(persze a gyűjtô, amíg élt, sohasem merte elmondani a nejének, mennyi pénzt adott ki a sárga mozdonymodellekre...)

Előzmény: sansan (4573)
rezgaras Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4604
csíkostáTTú írta:

> Ma sem tudtam elérni a lapodat!

Nem tudom, mi lehet. Mások elérték gond nélkül. Újra leírom a címet:

http://erojr.home.cern.ch/erojr/content/models/326/326_main_m.htm

A kezdôoldal:

http://erojr.home.cern.ch/erojr/content/HOBBY_M.HTM

Előzmény: Törölt nick (4595)
rezgaras Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4603
crash__override írta:

> Ha minden igaz, lesz egy-ket N scratchbuilt
> modell, ami szerintem igencsak magasra rakja a mercet...

Ezt szívesen megnézném. Az a helyzet, hogy N-ben azért sajnos sokkal több kompromisszumot kell kötni. Pl. egy kapaszkodórúd egy igazán finom modellen 0,3mm vastag. Ez H0-ban _majdnem_ méretarányos, N-ben azért eléggé feltűnôen vastag. És a gyári modelleken általában 0,5mm körül van a kapaszkodók vastagsága! Még a legfinomabb modellek fényképérôl is meg lehet mondani, hogy H0 vagy N. Ugyanez vonatkozik a modellvasutak legáltalánosabb méretarány problémájára, a kerék nyomkarimájára. Ez még H0-ban is feltűnô, az amerikai RP25 sokkal szebb, de még mindig jól láthatóan torz. N-ben pedig szvsz. egyértelműen rontja az összhatást - hacsak nem mindig felülrôl nézegeted a vonatokat.

Amit senki sem írt, de az amerikai fórumokon gyakran felmerül, az az üzembiztonság. Ezt ott úgy szokták emlegetni, hogy "azért egy modern N-mozdony _majdnem_ olyan megbízható, mint egy H0. Ez igaz is pl. KATO-ra, de nem feltétlen egy Bachmann-ra. Nem ismerem az európai N-es kínálatot. A Piko H0-ás termékei nem túl megbízhatóak, az N-esek pedig tudomásom szerint sok gondot okoznak.

> ...amerikai tema. Harom-negy mozdony huz 40 kocsis szerelvenyt.

Ja, és ekkor az üzembiztonság is kevésbé kritikus, hiszen a nem induló mozdonyt belöki a többi ;-))))

Előzmény: crash__override (4601)
joem Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4602
Természetesen nem vitatkozni akartam, hanem provokálni.Eddig bejött ;-)))
Előzmény: Törölt nick (4600)
crash__override Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4601
Szia,

N - az erzekeny reszem. tobb-kevesebb dologban igazad van.

Hely - en azt szoktam mondani, azert nyomulok N-ben, mert a H0-sok beallitanak egy haromkocsis gyorsot+ludmillat egy palyaudvarra, en N-ben ugyanazon helyen egy 8-10 kocsis gyorsot+mozdony tudok prezentalni, es nem is log a valtora egyik vege sem a szerelvenynek...

Ar - Haaat, az szivenuto. Van piko (a Nohabon, BR55-on es a nagy Lamilaton kivul a modellek hanyagolhatoak.)- csak borzen, Roco-cool, megfizetheto, de szegenyes kinelat,Brawa - jo lenne, ha lenne (megfizetheto csucskategoria) Fleischmann - Minitrix -Megfizethetetlen csucskategoria.
Vegul is az utobbi ketto is megfizetheto lenne, ha a kereskedok nem abbol szeretnenek egy hetig megelni, amit egy - egy gepre haszon gyanant raraknak. Pl : Ludmilla, Minitrix kint kiskereskedesben 33-34k korul beszerezheto, itthon megnemnevezemegyiketsemakiforgalmazza kiskereskedesben 42-nel kezdodik. De ez mar egy masik tema....

Reszeltesseg ? Szerintem semmivel sem randabb, mint a H0. Gyere ki a kiallitasra. Ha minden igaz, lesz egy-ket N scratchbuilt modell, ami szerintem igencsak magasra rakja a mercet... Amugy pedig minde olyan anyag rendelkezesre all, ami egy N-es asztalt igazan elethuve tud tenni... csak penz kell hozza. Bar... ha van eleg turelme az embernek, semmi sem lehetetlen.. Erre szoktam mindig peldaulozni az NN3-as emberekkel. 1000mm-es kenskeny vaganyt modelleznek 1:156-ban (Ez az angol N szabvan, nem 1:160, mert ugye az angoloknak mindenben kulonbozonek kell lenni :-)). Nezdd csak meg ezt a 40-cm atmeroju terepasztalt... En meg itthon sem latok ilyet, H0-ban sem tul gyakran.... Szoval minde csak hozzaallas kerdese.

Amiben viszont igazan az N-es meretarany a kiraly - az az amerikai tema. Harom-negy mozdony huz 40 kocsis szerelvenyt... Ezt csak N-ben lehet, es csakis modulban szepen megcsinalni... Szinte az osszes klubb, aki ilyet csinal, az mind N-ezik. H0-ban amit eddig lattam ilyen tamaban az mind kizarolag erdei vasut (valahol H0e es kornyeke), vagy nagyvasuti iparvaganyrendszer volt...

Nna, ennyit az N-rol. Nem kioktatas akart lenni, csak szeretnem az eloiteleteket elhessegetni az N-es meretarany feje folul...

Előzmény: Törölt nick (4594)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4600
JÓvan nna!
Csak azt akartam ecsetelni, hogy H0-ban könnyebb MÁV-os dolgokat előkeríteni, mint más méretben. Gyári készítésű modellekben ma csak H0-ban van magyar járműkínálat, a kurrensebb cuccokat át kell faragni MÁV-ra, ha lehet. De TT-ben az eredeti kínálatban nem sok van, amit lehet magyarítani. Kisbuta modelleket akar készíteni, arra meg egyértelműen a H0 a jobb.
csíkosháTTú
P.S.: még mielőtt rám szólsz, a Deáknál létezik TT-s Szili, de inkább ne vitatkozzunk róla...
Előzmény: joem (4599)
joem Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4599
Szucs Lajos 2001-06-13 13:45:40 (4586)
Az oldal mar nem foglalkozik linkekkel.
Nagy-nagy kár. Annak idején kedvenc kiinduló oldalam volt :-((

csíkostáTTú 2001-06-13 22:21:13 (4593)
H0 - előnye:...sok magyar vonatkozású cucc.
Hát ezzel sajnos vitatkoznék. Az igaz, hogy több van, mint TT-ben, no de, hogy sok lenne... Kétségtelenül felbukkan időnként egy-egy jó minőségű modell is, de a többség azért hagy kívánni valót maga után. Persze a helyzet sokkal jobb, mint gyerekkoromban, amikor volt ugye a PIKO NoHAB, néhány era III teherkocsi, a SCHICHT gyorsvonati kocsik era III-IV színnel, 'szt ennyi. TT-ből is volt a NoHAB, meg a gyorsvonati szerelvény. DE EZEK MINDENKINÉL OTT VOLTAK, AKI CSAK VENNI AKART!!!!! Ma is azokat a NoHABokat látjuk a börzén, amelyek valaki korosztályombelinek a karácsonyfája alatt futottak. Ma -ugye- van a FUGgERth, és nagyon jó, hogy van. De hát ismerjük a közmondást az egy fecske és a nyár egyazon időpillanatban történő előfordulásának valószínűségéről...


Törölt nick Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4598
Könyvajánlatként:
Gerhard Trost: Vasútmodellezés, Modellvasút (mindkettő magyarul is), továbbá számos, németről le nem fordított írása,
Linzbauer Tamás: Vasútmodellezés
Károly Imre: Vasútmodellezés
(ez nagyon slágercím)

Macibb

Előzmény: Kisbuta (4597)
Kisbuta Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4597
Megmondom őszintén, helyem az nem sok van... illetve van, ha összehúzom magam, elég nagy. Ami engem igazándiból vonz, az a mozdony és kocsimodellek készítése. A terepasztalhoz sajnos nincs helyem. Akkor kezdenék neki terepasztalnak, ha lenne legalább 20 nm helyem hozzá. De sajna nincs, albérletben lakom.

Amit kigondoltam én, az talán H0, mert az elég nagy és lehet vele piszmogni eleget. Ha már idáig jutottam az elmélkedésben, tudtok segíteni, hol tudok a modell készítés alapjainak uánanlézni? Internet, könyv...

p.s: ami a régi TT-ből megmaradt és tudom hol van (mert a szekrényre tettem) az egy M61 019 és egy csehszlovák gyorvonati kocsi :-)) Mindez 88 októberében 830Ft-ért kiegészítőkkel.

Előzmény: Törölt nick (4594)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4596
Hello!

Ma vegleg osszeszereltem a kapcsolopultot. Beboritottam mintas foliaval, rogzitettem a kapcsolokat, a vezetekek helyet is elokeszitettem. Osszeszereles utan kiprobaltam mindket trafot es kapcsolosort, tokeletes. Amit most fedeztem fel: ha a valtot kezzel atkapcsolod, a visszajelzon is valt a feny! (Persze, lehet, hogy masnak ez egyertelmu, en nem tudtam...azt hittem, csak akkor valt a visszajelzo fenye amikor a kapcsoloval valtasz.) Nagyon coool :-)

udv

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4595
Szia rezgaras!
Ma sem tudtam elérni a lapodat! (Enyiszer nem gépelek rosszul be egy honlapcímet...)
csíkosháTTú
Előzmény: Törölt nick (4576)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4594
Szevasz Kisbuta!
Sansannak igaza van! A hely a legfontosabb tényező. Azt is vedd figyelembe mi a fontosabb Neked: a részletesen kidolgozott, de kicsi motívum, vagy egy nagyobb téma, de kevésbé részletes kidolgozással. Az előbbihez egyértelműen a H0 az ideális, az utóbbihoz az N. A TT valahol a kettő között van félúton, a modellek még eléggé nagyok látványosak, de egy nagyobbb pályaudvarhoz már igen nagy hely kell. Az árakról annyit, hogy szerintem a milyénk egy igen drága hobbi, bármely méretarányban. Ha a modellek olcsóbbak is, a kiegészítők meg drágábbak, mint a H0-nál van. ( A modellvasút ugye nem csak mozdony meg vagon, kellenek épületek, környezet...)
H0 - előnye: látványos, szép vonatok, sok gyártó, nagy választék, sok magyar vonatkozású cucc.
Hátrány: nagy helyigény, drágább kiegészítők.
TT - előnye: még látványos vonatok, használtan olcsóbb cuccok, kisebb helyen lehet "nagyobb" motívumot megépíteni, olcsóbb kiegészítők.
Hátrány: Csak egy nagy gyártó van, kevesebb magyar modell, drágább vonatok. (Habár a helyzet azért fokozatosan javulni látszik...)
N - előnye: kis helyigény, olcsó kiegészítők.
Hátrány: kicsike vonatok, nehézkes karbantartás, drága vonatok, még kevesebb magyar cucc.
Mindent összevetve: gondold át jól, mit akarsz megépíteni, mekkora helyed van rá, mit visel el a család. Ezekhez válassz méretarányt.

csíkosháTTú (egy mezei TT-s)

Előzmény: Kisbuta (4591)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4593

Szia Fecus!
Nos:
nohab2@yahoo.com

Zsolt

sansan Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4592
Gondold át mennyi hellyel rendelkezel,mennyi pénzt áldozol és milyen témát szeretnél modellezni.A Ho látványosabb több magyar vonatkozású modell van,de nagy a helyigénye.TT is már tud lenni igen kidolgozott,kisebb helyen elfér,talán picivel kevesebbe kerülnek a modellek,néhány magyar vonatkozású dolog található.De nálam okosabbak tudnak még mást is mondani.
Előzmény: Kisbuta (4591)
Kisbuta Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4591
Szerintetek ha szeretnék újra elkezdeni modellezni, melyiket válasszam: a TT vagy a H0-t? És ha az egyiket, akkor a másikat miért ne?
BoGar Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4590
Sziasztok!

Fecus, a képek nekem lejöttek, nem tudom mi lehet a gond. Én átnéztem, és minden működik kívéve a chat részt.
Érdekel valakit ez a Chat?? Mert akkor esetleg utánna nézek, hogyan lehet megcsinálni. Esetleg más szolgáltatóknál és nem a tárnál igénybe venni ezt a szolgáltatást.
Anyagokat a borby@tar.hu-ra várok. Mindenkitől, tőled is Etwg. Mindenkinek köszönöm az eddigi és a jövőbeni segítségét. Következő frissítés már 7végén várható. Sok munka néz ki a munkahelyemen, de megpróbálok hetente legalább 2-3-szor frissíteni.

Remélem nem voltam túl hosszú. BoGár

rezgaras Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4589
Czabalay Laszlo írta:

> "ha egy web-kamerát állítanék fel a munkaasztalom sarkára"
>
> Én szivesen nézném egyenes adásban a modell készülését. :-))

De a munkaasztalom a hálószobában van !!!

Egyébként viccen kívül: Amerikában a modellvasutas kiállításokon és "konferenciákon" szoktak szervezni ilyen bemutatókat, "clinics"-nek nevezik. Ezeken gyakorlott modellezôk mutatják be a modellezés fogásait élôben. A nagyon menô kiállításokon még korlátozzák is a nézôk számát (hogy lássanak is valamit) és olyan is van, hogy ezért pénzt szednek.

Ha éppen Budapesten lennék egy-egy kiállítás alkalmával, esetleg lehetne ilyesmit szervezni. Talán forrasztásból tudné egyet s mást mutatni. Valaki, aki jól ért hozzá, mutathatna festést szóróval, vagy felsôvezeték-építést, vagy ágyazat-készítést, vagy füvezést. Ezt persze meg kell szervezni és reklámot csinálni neki.

Előzmény: Czabalay Laszlo (4574)
Szucs Lajos Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4588
Ja es ezt kerem a tobbiektol is akinek be van teve a linkjei kozze. (pl.: webzin)
Előzmény: Szucs Lajos (4587)
Szucs Lajos Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4587
Csabi!
Legyszives kivenni a linkek kuzzul az oldalamat.
indok:
Az oldal mar nem foglalkozik linkekkel.
Előzmény: Törölt nick (4578)
etwg Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4586
Szia BoGar

tetszik az uj WEBZIN, és gyorsabb mint a régi. Ha érdekel szolj vissza privatban, volna egy par dolog a számodra

etwg

Előzmény: BoGar (4582)
Fecus Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4585
BoGar!
Nekem tetszik az új dizájn. Csak apróságok:
A Főoldal menüpont nem megy, ha vissza akarsz ugrani valamelyik alpontból.
A ROCO SBB Re 4/4-ről a cikkben néhány kép nem jön le. Lehet, hogy az én böngészőm a hibás.

by az ex bhv!
Írtad, hogy a nohabos címre írjak. Szánom-bánom de nincs meg az a címed. Majd küldd el kérlek!

Fecus

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.13 0 0 4584
Hali!

Már megy! Csak a CHAT nem elérhető. A HÍREK-et nem ártana frissíteni, lejárt dátumok vannak rajta.
HAJRÁ BOGÁR! HAJRÁ BOGÁR! HAJRÁ BOGÁR!

csíkosháTTú

Előzmény: BoGar (4583)
BoGar Creative Commons License 2001.06.12 0 0 4583
Sziasztok!

Még mindig nincs fent, remélem az éjjel felmegy! az új cím: http://super.malom.hu/vasut. Tegyédek be a kedvencek közé, mert mostantól gyakoriak lesznek a frissítések. És várom az anyagokat a borby@tar.hu címre!

BoGár

BoGar Creative Commons License 2001.06.12 0 0 4582
Sziasztok!

Örömhírem van! Most költözik a Webzine. Ha kész kiírom a linket is. És hát az új dizánj mellett döntöttem. Remélem nem gond?! Egyébként a super.malom tárhely lett a webhely gazdája.

BoGár

JSB Creative Commons License 2001.06.12 0 0 4581
Patikamúzeum(ARANYSAS)a Fő utcán, közel a Városház térhez. A kiállítás a hátsó helységben van. Érdekes a Piko 55 feljavított mechanikára épített 411 Truman(jóval olcsóbb, mint az angol és minőségileg a különbség bizony töredéke az árkülönbözetnek. Néhány soha nem látott dokumentum és fénykép főleg Székesfehérvárról(természetsen vasútjáról, mozdonyairól stb.), a 20-30-as évekből. Aki szereti a különlegességeket sétáljon arra, mert Fehérvár nyáron még szebb.
nyitva július 22.-ig.
Előzmény: Törölt nick (4580)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.12 0 0 4580
Kivánok!
A "patokamúzeum" palotamúzeum akart lenni?
csíkosháTTú
Előzmény: JSB (4579)
JSB Creative Commons License 2001.06.12 0 0 4579
Ma 10 órakor Székesfehérváron a Fő utcai patokamúzeumban egy hónapig nyitvatartó kiállítás nyílik.
Témája: Buda-Székesfehérvár vasút 140 éve. Számos egyedi építésű vasútmodell is szerepel.

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4578
Hello!

Időnként frissitgetek ám a V&M honlapon...következő szám tartalma, 651 jellegrajz rudazattal, két új hir...ezek mennek.

üdv

Czabalay Laszlo Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4577

"onnét többet kellene gyalogolni..."
Hát.. talán. Nem hiszem, hogy lényeges a különbség.

Előzmény: pg54 (4575)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4576
Szeva rezgaras!
Megnézném a lapodat, de nem tudom... Többszöri próbálkozásra sem jön be csak egy rövid angol tájékoztató, oszt annyi. Majd még próbálom csúcsidőn kívül...
csíkosháTTú
Előzmény: rezgaras (4567)
pg54 Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4575
Igazad van, csak az "felülről", és mintha onnét többet kellene gyalogolni...
Előzmény: Czabalay Laszlo (4574)
Czabalay Laszlo Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4574

Sziasztok!

"Szóval a MOM-hoz a Délitől (egyelőre) a 61 villamos jár..."

Az 59-es villamos is jó!

Rezgaras

"ha egy web-kamerát állítanék fel a munkaasztalom sarkára"

Én szivesen nézném egyenes adásban a modell készülését. :-))
Tényleg!

sansan Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4573
Nem ismerem az idősebb urat,de a börzén az emeleten a lépcső melletti sarokban tartózkodott.A mozdony egy műanyag ,átlátszó tetejű dobozban volt,aminek a tetején a modellről készült fénykép volt.Rézgaras! Nagyszerű a leírásod a 326 készítéséről.Irigyellek.
Előzmény: rezgaras (4564)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4572
És akkor még bele se vetted a Moszkva teret!! :)))
Előzmény: crash__override (4571)
crash__override Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4571
Elb@ltaztam :-(
Előzmény: pg54 (4570)
pg54 Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4570
Ez a vágyálmok spontán kivetítése lenne?

Szóval a MOM-hoz a Délitől (egyelőre) a 61 villamos jár...

Előzmény: crash__override (4569)
crash__override Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4569
LAVA kiállítás Júni 15-17, 10-18 h-ig.

- H0 modul két állomással (kb. 50 m) + egy vonattároló állomás a folyamatos üzem miatt,
- LGB,
- Lego vonat
- Terepasztalok H0e, TT, H0
- Vitrinek, stb
- árusok (vasútmodell, képeslap, stb... )

A MOM pontos cím: XII. kerületi Önkormányzat Művelődési Központ; 1124 Budapest, Csörsz u. 18.

Megközelíthető : Ferenciek terétől 112-es busz (Sirály u.) ,
Móricz Zsigmond Körtértől és Délitől 56-os villamossal (Csörsz u.)

Előzmény: Törölt nick (4568)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4568
Kuldenel egy mailt, mikor/meddig es hol lesz a kiallitas? Feltennem a weblapra, ha tudnak rola nehany pontosabb adatot.
Előzmény: crash__override (4566)
rezgaras Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4567
Uraim! (merthogy hölgyek ugyebár nincsenek köztünk)

Örömmel jelenthetem, hogy elkészült egy újabb fejezet magyarítása a weblapomon. Ez a 326-os modelljérôl szól. Az angol verzióhoz képest több kiegészítést kapott és természetesen újabb állapotokat tükröz. A modell még nincs teljesen készen, úgyhogy aki a cikket olvassa, elsôkézbôl értesül az eseményekrôl. Ennél csak az lenne gyorsabb, ha egy web-kamerát állítanék fel a munkaasztalom sarkára ;-)))))

http://erojr.home.cern.ch/erojr/content/models/326/326_main_m.htm

Mint mindig eddig is, az a kérésem, hogy a weblap címét, ha akarjátok, mondjátok el érdeklôdô barátaitoknak, ismerôseiteknek, de ne publikáljátok széles körben (újság, stb.) és ne tegyetek linket rá. A honlap a CERN szerverén van (még mindig). A CERN támogatja tagjait abban, hogy privát weblapot készítsenek és ezzel is tanulják a világhálón való publikálás fortélyait, de bizonyára nem tűrne el egy nagyforgalmú, széles körben ismert lapot.

Köszönöm érdeklôdéseteket.

crash__override Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4566
Kisse megkesve, de felkerult a Lava honlapra egy par szep kep a huvosvolgyi kiallitasrol.
rezgaras Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4565
Fecus írta:

> A "bácsi" megengedte, hogy felszálljunk

Bajúszos mosolygós vasutas? (van egy fényképem róla, de még nam szkenneltem be)

Előzmény: Fecus (4549)
rezgaras Creative Commons License 2001.06.11 0 0 4564
sansan írta:

> 375-ös gőzös!

Nem tudod, ki készítette?

Előzmény: sansan (4544)
Fecus Creative Commons License 2001.06.10 0 0 4563
by az ex bhv!

Csak állítsd ki mindenhol hadd lássák! Szólj ha majd mehetek érte. Én is igyekszem majd lefényképezni és kitenni a hamar összetákolt honlapomra.
Megvettem a PIKO Nohabot. Viszem frizírozni, ahogy lehet. Ezt is le kellene fényképeznem még ebben az állapotában, hogy majd látszódjon a különbség.

Fecus

Előzmény: by az ex bhv (4562)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.06.10 0 0 4562
Sziasztok!
Most mar ujra itthon!
FECUS!!!!
Szerdara kesz a Pannonos kocsi ( Tobbiek is megnezhetik, valoszinuleg a MOM-ban ki lesz allitva!)
De csak Szombaton delutan fog a modulon futni!
Zsolt
Előzmény: Fecus (4549)
khotjoe Creative Commons License 2001.06.10 0 0 4561
Sziasztoik.
Tudja-e valaki annak a web-oldalnak a cimét amelyik irja a müholdas vasuti müsorok cimét,idejét,tv-adoját. PL EISENBAHN-ROMANTIK
Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.10 0 0 4560
OFF

Köszönöm kérdésed, komolyan vettem a gazdaságszociológiát :-) az anyag kb. 55 %-át reggel olvastam át, majd kiderül, mire volt elég, amit összeírogattam.

ON

Előzőleg 9-kor még kivágtáztam a börzére, futólag láttam luc72 urat és vettem egy kocsiszétkapcsoló vágánymezőt (Entkupplungsgleis).

Macibb

Előzmény: Czabalay Laszlo (4555)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4559
Elég pofás kis kocsi; nekem van egy CSD-s zöld is (az már pivo :-))
Előzmény: JSB (4558)
JSB Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4558
gyurmosz, FECUS

Még két háború között is, persze akkor már pivo lett a módi, de a kocsik maradtak. Volt belőle deszka oldalfalú is, de a méretek azonosak voltak. Azt nem tudom az eredetik hol készültek. A modellt már nem kapni. Felbukkanáasa véletlenszerű. 20 DE, nem mondom megkérték, egyszer elmegy.

Előzmény: gyurmosz (4557)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4557
Ezek mikor jártak? Gondolom a modellen van rá utalás, de sajnos most nincs kéznél a kicsike :-) A kaszni is stimmel?
Előzmény: JSB (4553)
Fecus Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4556
Köszönöm. Azt hiszem 20DM-ért meg kellett volna venni a másik darabot is. Nem mertem.

Fecus

Előzmény: JSB (4553)
Czabalay Laszlo Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4555

Sziasztok!

off
"mert 10-től vizsgázom"

Macibb sikerült a vizsga?

on

Előzmény: Törölt nick (4518)
JSB Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4554
luc72

Most sűrn vagyok, térjünk rá vissza a jövő hét második felében.
Szombaton játszom (orgona, csembalo) aztán lesz levegőm.

üdv: JSB

Előzmény: luc72 (4552)
JSB Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4553
Fecus

A kocsi un. magánkocsi volt, a Kassai Sörgyár (Kasschauer Brauerei) tulajdonában. A modell ROCO szlovákiai gyárában készült. Nem festették, a félmatt anyagra tamponozták a feliratot.
Miskolcra, mi több Pestre a Soroksár pu-ra szállították a sört ilyen kocsikkal. Mennyi volt belőle nem tudom, de 5-nél több.

üdv: JSB

Előzmény: Fecus (4551)
luc72 Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4552
Szerbusz JSB

Hol tudnánk talizni az Északi fűtőház ügyében.

Előzmény: JSB (4550)
Fecus Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4551
Kedves JSB!

Valamikor írtam, hogy a Németeknél vettem egy kocsit. Egy serfőzdést ami ROCO dobozban volt. Akkor azt kérted mutassam a képét és meg tudod mondani, hogy gyári hiba vagy létezett ilyen vagon.
Most sikerült feltenni a képet a Netre: http://fecus.fw.hu és a képek menüpont.
Ha ráérsz nézd meg kérlek!

Köszi,
Fecus

JSB Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4550
sansan
Tematika már az extra. hu/vasutesmodell lapon.

Még juni 17-i eseménynek is szerpelnie kell benne. Hamarabb nem megy.

Előzmény: sansan (4548)
Fecus Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4549
Ma beleszaladtam a szegedi Rókus állomáson egy szép szerelvénybe. Én még ilyet nem láttam. Bc mot 370 és Bc mot 353 motorvonatok Szentesről. Köztük két kocsi Bx?. A "bácsi" megengedte, hogy felszálljunk (a lányommal). Csoda szépen fel van újítva a belseje.
Talált élmény volt.
Sziasztok,
Fecus
sansan Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4548
Máshol arra utalt JSB,hogy a Vasutasnapon talán...
Előzmény: gmarc (4546)
sansan Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4547
A börzén is osztogatott a jegyszedő kis papírokat,hogy kiállitásotok lessz.Csak jutnék el odáig,megnézném az asztalotokat!Ja meg volt még a börzén egy könyv:Magyar vontatójárművek 18**- 1993. Szívesen belenéztem volna,de egy motoros külsejű alak a haverjával úgy lefoglalta,hogy nem volt türelmem kivárni.
Előzmény: crash__override (4543)
gmarc Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4546
Mikor jelenik meg a V&M nyári száma?
luc72 Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4545
Matiz

Mailt most kukcsiztam meg a hétfő nem jó?
20 9 681 758

sansan Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4544
Ma sikerült kinéznem a börzére.Meglepve vettem észre,hogy az előtérbe és az emeletre szorultak ki az árusok és nem is voltak annyian,mint szoktak lenni.A szokásos dolgokon kívül láttam egy elég szép Bz kasznit a sárga csíkos festéssel,de nem volt eladó,csak valakinek hozták.Ami viszont érdekes volt: egy HO-ás 375-ös gőzös!Ilyet még nem láttam.Elég szép volt,és ez sem volt eladó,csak kihozták megmutatni.Azt mondta a gazdája,hogy BR 89-ből készítette(hm).Menetirány szerint váltó világítás,felnyitható ajtó a vízbetöltőnyíláson.Ja,és jövő héten nem lessz börze...
crash__override Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4543
Csak jobb lehet :-) Az Oktogoni nem LAVA kiallitas volt, es semmi koze nem volt a LAVA-hoz... Ez viszont izig-verig LAVAs lesz.... es szuperjo ! :-)))
Előzmény: _ Liar _ (4540)
dommer Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4542
Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni!
Menetrend-tablazatok keszitesehez keresek olyan betutipust (*.TTF), amely tartalmazza a szokasos menetrendi jeleket: hetkoznap, munkanap, szabadnap, szabad es munkaszunetes nap, stb.
Abban bizok, hogy egy ilyen fontot valaki mar "legyartott" az utokor szamara. Ha lenne font-szerkeszto programom, en is nekiallnek magam elkesziteni ezeket a jeleket, de sajnos valaki elhagyta azt a CD-met, amin rajta volt egy ilyen program (Fontographer).

Elore is koszi!

Domi

by az ex bhv Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4541
Sziasztok innen Passau-bol!
Most voltam a palyaudvaron erdekes latvany volt a Ludmilla szurkeben es a Szergej zoldben, utana a helyi Modell egyesulet megtekintese kovetkezett:
A passau-i pu. HO-ban kb. 15m hosszu, nyiltvonallal sem panaszkodhatnak.
Az Osztrak-Nemet hataratmenetet epitettek meg modulban ( Duna-Inn-Insel hidak modellje)
egyebkent kb. 30-40 kepet keszitettem, es persze a legfontosabb az egyesulet elnokenek szuletesnapja volt, igy aztan rendesen felontottunk a garatra, (vasut-bor), persze a levegon gyorsan helyre jottem.
A Modul:
ossz hossz. 35m, 3 valos allomas, es egy dunaba fordult auto, (Az eggyik tagtarsuk csuszott bele a Dunaba, azt modelleztek meg ).
Aszallasom Engelharzen-ben van ott az Eromu-nek van egy 750mm dizele kiallitva (Olyan mint a P-2-es Kemencen)
csíkostáTTú !

A kepeket megkaptam koszonom, csak a 2-es, es a 4-es nem jott at!
Zsolt

_ Liar _ Creative Commons License 2001.06.09 0 0 4540
remélem ez egy jo kiállítás lesz , mert az oktogoni nagyon gyér volt....
Előzmény: crash__override (4537)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4539
Mondjuk a MOM-ban is talizhatunk, de nekem a 17-e biztos nem jó, dolgozom a SKY HUSZARS műrepülő kötelékkel.
Előzmény: crash__override (4537)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4538
Még nem tudom. Lehet. Az is, hogy ballagás utáni józanodás lesz...
Előzmény: Törölt nick (4536)
crash__override Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4537
Sziasztok!

Megújult a LÁVA honlapja. Tessek megnezni !!!
Hamarosan :
Kepek a huvosvolgyi kiallitasrol (nagyon sok), H0, H0e, Oe modulszabvany, es sok mas egyebb info.

Meg valami :
Jovo het vegen (junius 15-17) a MOM Muvelodesihazban LAVA kiallitas !!! 70m H0 modul, H0e, TT -s asztalok, LGB, es LEGO vonat bemutato.

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4536
Újra kérdezem:
Jövő héten szombaton (június 16.) a Füstiben?
Tudom, messze van...!
csíkosháTTú
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4535
Légyszi' nekem is küldj egy listát!

davep@webmail.hu

Előzmény: Holva (4521)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4534
Minden topictárs, elsősorban Macibb!

OFF
Rossz az egon-os címem, ezért a nekem szánt leveleket kéretik a davep@webmail.hu-ra küldeni!
ON

A börzére sajnos nem tudok kimenni!

Előzmény: Törölt nick (4518)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4533
Nos, holnap, senki többet harmadszor?
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4532
Szerencsés Kolléga!
Remélem jut a nyereményéből szeretett hobbijára is! (Családja van, egy kicsi is elég...)
Előzmény: division by zero (4531)
division by zero Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4531
100000-et nyert...
Előzmény: division by zero (4530)
division by zero Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4530
most van egy srác a Legyen őn is milliomosban, akinek vasútmodellezés a hobbija. közületek valaki?
mindenesetre drukkolok neki!
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4529
Hali!
Ha mégis megválsz a TT cuccoktól, engem azok érdekelnének, de ha nem tudom mégis micsodák, akkor árat sem tudok mondani. Kérnék egy emilt, a címem az adatok között, és válaszolok, mit lehet értük kérni.
csíkosháTTú
Előzmény: Holva (4527)
BoGar Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4528
Sziasztok!

Még nincs meg az új tárhely, de a honlap az új dizájnnal már készen van. Ti nem tudtok ajánlani egy gyors megbízható FTP-s feltöltéssel rendelkező tárhelyet??

Üdv: BoGár

Holva Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4527
Előbb meg kell tudnom, hogy mit ér :-)
Előzmény: crash__override (4522)
Holva Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4526
7végén összeírom, de még hezitálok, hogy megtartsam-e a leendő gyerekeimnek...
BéPé Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4525
Kicsit részletezhetnéd, milyen gőzmozdonyokról (H0) van szó.
Előzmény: Holva (4521)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4524
Tudsz írni egy listát a járművekről? Legalább a mozdonyokról jó lenne!
Lehet, hogy itt is kedvet kap valaki a vásárlásra!
Előzmény: Holva (4521)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4523
Egyelőre kevés időm jut pályaépítésre (lásd vizsgák), a faanyag beszerzésével foglalatoskodom.

Macibb

Előzmény: Törölt nick (4519)
crash__override Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4522
A TVG erdekelne....
Előzmény: Holva (4521)
Holva Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4521
Sziasztok.
Műszaki szinten sose foglalkoztam a modellezéssel csak gyűjtöttem.
Ötletet kérnék arra, hogy esetleg hol tudnám eladni a következőket:
HO
24 gőzmozdony 8 dízel 4 villany 1 TGV 42 teher és tartálykocsi 33 személykocsi váltók sínek kész épületek stb

TT

4 gőzmozdony 6 dízel 3 villany 26 teher 17 személy váltók sínek kész épületek stb

köszi,
H.

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4520
Kivánok!

OFF
De igen, IS. Van más dolog is, de beugrom. Holnapután Budaőrs?
ON

csíkosháTTú

Előzmény: Törölt nick (4517)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.07 0 0 4519
Sikerült hasznositani a sineket?

Megtalaltam a kereszteződést is. Valakinek odigértem, már régebben, de nem jelentkezett érte!

Előzmény: Törölt nick (4518)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.07 0 0 4518
Korán és futólag leszek a börzén, ha leszek (9 óra körül), mert 10-től vizsgázom.

Macibb

Előzmény: Czabalay Laszlo (4516)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.07 0 0 4517
Hi!

Következő szombatot nem tudom...
OFF: Csak nem a reptérre mész?? ON

üdv

Előzmény: Törölt nick (4515)
Czabalay Laszlo Creative Commons License 2001.06.07 0 0 4516

Jöttök ti is a börzére, lesz egy kis találkozó?

Ez a Webzin régi cime, ezekszerint a régi forma marad?

Előzmény: Törölt nick (4513)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.07 0 0 4515
Üdv!
Nekem sajna nem jó az időpont, Kecskeméten vagyok. Következő szombat, Füsti?
csíkosháTTú
Előzmény: Törölt nick (4514)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.07 0 0 4514
Hello!

Mar tegnap akartam hozzaszolni, de az index este meghibasodott es nem lehetett csak uj nicckkel hasznalni.
Szoval, a V100 realis ara szerintem 4000-5000 korul van, tekintve, hogy nagyon elterjedt modellrol van szo. A PIKO kidolgozasa nem a legszebb...viszont, jo a vonoereje, mind a 4 tengely hajtott es minden tengely aramfelvevo. A mechanikaja a szokasos Guetzold elpusztithatatlan fajta, viszont eleg hangos...A futasa lehetne jobb - mint azt irtak.

Mi lenne, ha most szombaton is osszegyulnenk a borzen?

udv

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.07 0 0 4513
Hali!
Lesz börze, a jövő héten marad el. A webzin meg tar.hu/vasutazas. Lehet, hogy megint lassú a "tarpöttyhu", de a "BELÉPÉS ITT" feliratra kel kattintani.
csíkosháTTú
Előzmény: Czabalay Laszlo (4512)
Czabalay Laszlo Creative Commons License 2001.06.07 0 0 4512

Sziasztok!

Lenne két kérdésem:

1, Lesz-e szombaton börze?
2, Mi az új Webzin cime, mert ami cim alant szerepel, ott csak a cimlap jön be.

Köszi

djt-122 Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4511
Hali khotje
Nekem van V 1oo .Nemrég sikerült vennem a börzén7800 Ft ért.Szerintem nagyon megbizható konstrukció,bár Roco sineken a kanyarban billeg .Véleményem szerint az új gützold nem ér 15őt a sárga túl mezei a DB Cargós meg randa.A régi szebb volt,inkább néz körül a börzén ott szokott lenni BR 110 meg V 100 bár ez ritkán.
Előzmény: khotjoe (4508)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4510
Kivánok!
A légtartálynak az az előnye, hogy többé-kevésbé egyenletesen tartja a levegő nyomását. Kb. olyan, mint egy akku.
OFF
L-39: Muha Józsit üdvözlöm, ha látod, vagy beszélsz vele!
ON
csíkosháTTú
Előzmény: Törölt nick (4505)
etwg Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4509
Sziasztok

a hütögép kompresszorral egy baj van. Ha ujabb gyártasu (kb 1995 utáni) akkor abban állitolag az olaj kiszárad ha levegöt kap. (A régiekbe rendes motor olaj volt, az ujakban valami környezetvédö ize, ami csak a hütöfolyadék atmoszférájában stabil - egy hütöszerelö mondta). Nekem is sokáig az volt, mig tönkre nem ment a motor, most egy másik kompresszort szereztem be (száraz, azaz olajmenteset) - membrános és csendes.
Az enyémböl annak idején bizony jött egy kis olajpára, amit a vizkicsapo meg is fogott (egy finom szinteres szürö), és néha - évente utánna is kellett tölteni. (A kompresszor már vagy 20 éves volt mikor én kezdtem el használni).
Tartálynak jo egy öreg tüzoltokészülék is (autoba valo). Az kicsi, de nekünk elég.

Előzmény: Törölt nick (4505)
khotjoe Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4508
Matiz
Ha volt régi Piko V100-od mi a véleményed rola,megéri-e megvenni az ujjat 15000huf-ért.
Előzmény: Törölt nick (4507)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4507
Hello!

Keletnemet vagy nyugat-nemet V100 kell?
Kelet-nemet valtozatot a BRAWA gyart (gyonyoru szep) 30kHUF koruli aron; tovabba a Gutzold is nyomja a regi, PIKO idokbol ismert valtozatot - ennek nem ismerem az arat.

udv

Előzmény: khotjoe (4506)
khotjoe Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4506
Sziasztok.
V100 BR110-et keresek.Gyártja-e még valaki és ha igen tudtok-e árat.
Köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4505
Hutogep-kompresszorban gondolkodom en is. Lattam egyet, amit igy epitettek, a katonasagnal egy szazados (igen, O az L-39 Albatros bemutato pilota :-) ) epitett repuloket es o mutogatta meg, hogyan kell jol osszerakni. O nem hasznalt legtartalyt hozza. Ez feltetlenul szukseges?
braun Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4504
Szép Jó Napot az Uraknak!

Két dologra reagálok,először a kisszériás modellek:
-Szerintem türelem,kitartás és alaposan végiggondolt tervezési és gyártási folyamat nagyon jó minőséget eredményez.Találkoztam már én magam is naygon szép öntvényekkel,amelyeken minden megvolt,és még hasonlitott az igazira is.
Cseh öntvényem nekem is van egynehány,ott igazából csak a a falvastagsággal voltak problémáim,de ez mozdonynákl annyira nem volt zavaró(legalábbis a számomra).A siklapokból kiöntött dolgok csak a ragsztás miatt macerásabbak,maga az öntés lényegesen egyszerűbb.
Festés:
Nekem egy TESTORS,mostmár AZTEK pisytolyom van,egy alapkivitel,de nagyon szépen lehet vele dolgozni,egyetlen problémája,hogy nehézkes tisztitani,igazából csakl a fejet kellene lecsavarni,és azt kipucolni,de az sajnos nem elég.Mindig bele kell piszkálni,és budipapirral kiganézni belőle.Régebben vattát használtam,de mikor a modelleken elkezdtek megjelenni a finom pamutszálak,akkor gyorsan váltottam a wc papirra,egyszerű,gyors és hatékony.Ja és többfunkciós:)))))))))).
Én is hűtőgépkompresszort ajánlok,mert az olcsó és megbizható,bár én tettem egyolajszűrőt a tartály és a pisztoly közé,mert az a dög egy kicsit köpi az olajat.Most akarok beszerzni egy néhai csehszlovák fogorvosi szék kompresszorát,mert azon a nyomáskapcsoló,lábkapocsoló is van.
Szerintem az AZTEK pisztolyai nagyon jók,a kezdő kivitellel is naygon jó munkát lehet végezni.
Minden jót
Barnabás

Előzmény: gyurmosz (4491)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4503
Bogar fotózott arra felé, ha igaz megy a webzin-re fénykép.
Előzmény: amphora (4500)
joem Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4502
OFF
Matiz, mail ment.
ON
joem Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4501
4500
amphora Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4500
Szóba kerültek a Közlekedési Múzeum LGB asztalai. Van valakinek fényképe róluk?
Előzmény: Törölt nick (4495)
joem Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4499
Hali,
A Szív utcai boltról sokminden elhangzott már. Én most nem véleményt akarok mondani, csak az alábbiakat láttam:
PIKO BR24 jó állagú 11eHUF
PIKO BR64 brand new, gyári állapot
Rengeteg igen jó állapotú, alig vagy nem futott PIKO teherkocsi, továbbá sok TT mozdony és kocsi. Érdemes benézni...
crash__override Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4498
En N-ben utazom, azert jo nekem a ketfunkcios... Ami nekem nagy felulet, az Neked koszolas :-)))))
Előzmény: etwg (4497)
etwg Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4497
Én nem vagyok abban biztos, hogy a dual action mindenre jo.
ne felejtsd el, hogy az ilyen pisztolyhoz igen jo festékek kellenek, mert az ujjaddal adagolod a levegöt is nemcsak afestéket, tehát a festéknek olyannak kell lenni, hogy a legkisebb légnyomás is kivigye, különben beragad a dőzni, és fujhatod.

Normélis modellfestésre én inkább a single action pisztolyt szeretem, mert ott a levegönyomás adott (beállithatoan), igy csak a festékmennyiséggel kell törödni. Persze nagyon jo, ha több düzni is van kéznél - én 2-3 fajtát használok.
Pont ez a fö elönye az AZTEK pisztolyoknak, hogy ott egy csomo düznit kapsz, nem kell a tükkel babrálni stb. Igaz az egész ABS müanyagbol van, de egy egység az egész fuvoka.

Előzmény: crash__override (4496)
crash__override Creative Commons License 2001.06.06 0 0 4496
Igaz, hogy a dragabb jobb.. inkabb fizetek egy par ezerrel tobbet a pisztolyert, de legyen ketfunkcios, es amellett, hogy allithato, cakk-pakk cserelheto legyen a duznije... En most fogom venni a masodik pisztolyomat, mert az elso tonkrement....

Ja, es az aranyszabaly : festekszoro-pisztolyt ne adj kolcson senkinek sem, akarhogy is keri....

Crash_

Előzmény: Törölt nick (4494)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.05 0 0 4495
Hali!
Az ismereteidhez képest azóta van két LGB, és két H0. De ne törd össze magad értük!
csíkos
Előzmény: Törölt nick (4485)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.05 0 0 4494
Szia rezgaras!
Én nem írtam olyat, hogy egyfunkciós és kétfunkciós szórópisztoly! Azt írtam, hogy jobb inkább egy picivel drágábbat venni, mert hosszabb távon ez az olcsóbb. (Vagy valami ilyesmit.) Szó sem volt arról, hogy egy, vagy két funkciós a kicsike. A többi stimmel.
csíkosháTTú
Előzmény: rezgaras (4487)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.05 0 0 4493
Hú, ez elég keménynek tűnik... Lehet, hogy keresek valami más megoldást. Sebaj, még nem áll úgy a mozdony, hogy ne lenne időm gondolkodni ezen :-)
Előzmény: rezgaras (4492)
rezgaras Creative Commons License 2001.06.05 0 0 4492
gyurmosz írta:

> milyen pisztolyt ajánlanátok

Attól függ, mit értesz azon, hogy "frizírozás utáni festése". Ha az oldalát, tetejét fested, akkor egy egyszerű egyszeres működtetésű is megteszi. Ha apró kosz-foltokat akarsz a forgóváz fölé, vagy a lefolyt gázolajat odafesteni a tanksapka alá, ahhoz egy nagyon drága pisztoly kell kicsi (0,2mm) fúvókával.

Lehet kevés festéket egyszerű pisztollyal is fújni, de
1./ A szórás ezeknél elég nagy szögben történik, ezért nem lehet apró mintát készíteni
2./ Ha a mennyiséget lecsökkented - amit minden valamirevaló egyszeres működtetésű pisztollyal is meg lehet tenni, ha a fúvóka-tűjét beljebb csavarod - akkor kevesebb festék jön ki, de a cseppek nem lesznek kisebbek, tehát a foltok jól látható módon apró pöttyökbôl fognak állni.

> még mit kell beszerezni (kompresszor,)

A kompresszor nagyon fontos. Hidd el, én megpróbáltam minden mást, flakonos levegôt (valójában butángáz), felfújt teherautó abroncsot, stb. Minden másnak az a baja, hogy a levegô pont akkor fogy ki, amikor a legjobban lenne rá szükséged. Réadásul a nyomása is ingadozik - pontosabban folyamatosan csökken.

Én magam készítettem kompresszort egy hűtôszekrény kompresszorból meg egy tartályból. Elvileg egy kiselejtezett 5 literes PB palack is megfelel tartály céljára. Kell hozzá még egy biztonsági szelep, egy nyomáskapcsoló és egy manométerrel egybeépített nyomáscsökkentô is. Meg négy kerék alája, mert az egész olyan nehéz, hogy nem lehet emelgetni ;-(((

Nagyon hasznos egy festôkamra is. Én elôször két összeragasztott másológép-papíros dobozból készítettem, aztán csináltam egyet farostlemezbôl. Ennek a tetejére jól jön egy ventillátor is légszűrôvel, mert a zárt dobozba a szórópisztoly benyomja a festékes levegôt, és ami nem ragad a modellre meg a falakra, az pont a képedbe fog visszajönni.

Én a festéshez mindig gumikesztyűt húzok. Ez megakadályozza, hogy összefogdossam a letisztított modellt és a kezem sem lesz (annyira) mocskos. Legyen mindig oldószer kéznél és papírszalvéta a tisztításhoz.

A festés legutálatosabb része a pisztoly kitisztítása a végén. Ha nem teszed meg, összeragad az egész. De kipucolni az összes csövet, fúvókát, tűt és tartályt sokszor tovább tart, mint a festés maga.

Előzmény: gyurmosz (4491)
gyurmosz Creative Commons License 2001.06.05 0 0 4491
Nekem még abszolút nincs tapasztalatom ezen a téren, de lassan be kell szereznem egy szórópisztolyt. Nem használnám sokat, egyelőre egy Csörgő frizírozás utáni festése van tervbevéve, de bármikor jöhet más is :-) A kérdésem az, hogy ilyenkor milyen pisztolyt ajánlanátok, ill. az, hogy ehhez még mit kell beszerezni (kompresszor, ilyesmik)? Na meg hogy mindez mennyibe kerülhet :-))
Előzmény: etwg (4489)
etwg Creative Commons License 2001.06.05 0 0 4490
Nekem is ugyanilyenek a tapasztalataim az epoxy modellekkel. Ha valaki profi szinten csinálja öket akkor nincs baj. (Vákuum kamrás öntés, forma kialakitás). Sajnos sok ilyen fajta dolog mifelénk nem éppen profi. Kb. 10 éve találkoztam egy cseh gyártmányu (2 dimenzios) mozdonykasznival, ami igen szép volt (eltekintve attol, hogy az mester modell nem volt pontos). A 3 dimenzios modellekkel az szokott lenni a baj, hogy a mestermodell egy igazi modell, nem pedig egy öntési formamodell. Az ilyen dolgokat azután nem lehet jol beformázni, igy ami kijön az sokszor sz@r....
Nekem is van 3 epoxy modellem (3D), amelyek igen szépek, és senkisem vette eddig észre, hogy nem azok.
Vannak kissorozatu modellek, amelyek majdnem hasonlo eljárással készülnek mint a fröccsöntö formák (sok részes), csak éppen nem fémböl, hanem gumibol. Minden ettöl primitivebb eljárás csak rosszab lehet. Ennek ellenére én is csináltam egy csomo gumi formát (nem mozdonykasznikrol, hanem egyébb 3 D aproságokrol), amelyekböl majdnem ugyanolyan minöséget hoztam ki mint az eredeti mestermodell volt.

Előzmény: rezgaras (4486)
etwg Creative Commons License 2001.06.05 0 0 4489
Nekem van egy orosz klonom (?) is, remekül müködik, kivéve a a szabályzogombot, amelyik az elsö használatkor eltört. Csináltam egy ujat, és immár 10 éve ezzel is fujok. A drága amerikai szoropisztolyokat csak igen finom munkákra használom (dual action), (sajnos ugyanannyi a munka velük mind az orosszal, ezeket is tisztitani kell. Most készülök megvenni az AZTEK pisztolyt, amit állítolag nem kell tisztitani (az egész szerkezet egyben kicsavarhato, és egy erre szolgálo, higitoval töltött edénybe helyezendö a következö festésig). Eddig sokan dicsérték. (igaz ök rendszeresen festenek, én meg csak egyszer kétszer félévente.)

A single action eljárásnak az az elönye (szerintem ez elöny), hogy ha jol van beállitva a kompresszor, akkor egyenesen is dogozhatok (nem kell tartály). Valamikor vettem egy kicsi (zsebb) lamellás kompresszort 220-ra, amelyik igen csendes, alig nagyobb egy H0-ás mozdonydoboznál, így bárhova vihetem. Bekapcsolás után azonnal nyomja a levegöt. Csak egy tulnyomás szelep van rajta (ez utobbi csak késöbb lett beépítve, hogy a dual action fej is használhato legyen).
Viz nem csapodik ki belöle a rövid (neopren) vezeték, meg a kis méret miatt. Csak mindenkinek ajánlani tudom.
Természetesen a mühelyben nekem is tartályom van annak minden elönyével meg hátrányával.
Jo, ha lehetöseg van a pisztolyok gondos tanulmányozására, hogy mi is mehet bennük tönkre, illetve azt meg-e lehet otthon javitani (az AZTEK erre igen rossz példa), mert sajnos igen körülményes az alkatrészek esetleges beszerzése. Én elönyben részesitem a fém szerkezeteket, mert azok alkatrészeit utánna lehet csinálni (-tatni) (lásd feljebb).

Előzmény: rezgaras (4487)
luc72 Creative Commons License 2001.06.05 0 0 4488
Szasztok

Nekem úgy rémlik, hogy az ajtóba ki van rakva a fényképezéssel és videozásal kapcsolatos árak. Én is innen tudtam meg, hogy ki kell váltanom.
Fotókat én is készítetem rengeteget az épülő LGB-röl is.
Lejjebb meg írtam a véleményem az asztalokról, de senki nem reagált rá, most csikosháTTú barátunk is feldobta a kérdést.

JSB

Ki csinálta a hernyót H0-ban és lesz e belőle több, szeretnék belőle mert a ROCOtol meg vettem a hozzá hasonló vagonokat amiket átfényezek.
Heljan NOHABal kapcsban a hónap vége felé meg nézhetitek élőben nálam.

Na most megyek a füstibe 520 tanulmányra.

rezgaras Creative Commons License 2001.06.05 0 0 4487
csíkostáTTú írta:

> Az olcsóbb biztosan drágább: alkatrészek, karbantartás.

Nem értek ezzel teljesen egyet. Szerintem a modellek festéséhez nem kell kettôs működtetésű (dual action) szóró ("légecset"?), csak ha szuperelni vagy öregbíteni akarsz. A kínai klónokkal persze lehet bajod, mert olyat is láttam már, amiben a csô gyárilag el volt dugulva.

> a kompresszorból kijövő levegőt szűrni kell, különben "szemetes" lesz a festék.

Ha nem használsz légtartályt - amit egyébként mindenkinek melegen ajánlok - akkor igazából nem szűrô, hanem vízleválasztó kell. Az összesűrített levegôbôl ugyanis kiválik a nedvességtartalom, és tönkreteszi a szórást. Ha van tartály, akkor a víz abban válik ki, úgyhogy a vízleválasztó nem annyira fontos. De a tartály aljára mindenképpen kell egy vízleeresztô csap, amit a munka végén, amikor még van egy kicsi nyomás a tartályban, ki kell nyitni, és a levegô kifújja a vizet a tartályból.

Előzmény: Törölt nick (4439)
rezgaras Creative Commons License 2001.06.05 0 0 4486
joem írta:

> DE! a technológia ennél jobb minőséget nem tesz lehetővé.

Ezzel nem értek egyet. Van egy amerikai Westerfield kitem. Öntött uretán darabok, tökéletesek, olyanok, mint egy álom. Azt hiszem, hozzáértés meg gondosság kérdése az egész.

Még valami. A Westerfield kitekben (http://users.multipro.com/westerfield/) NEM egy egész 3-dimenziós doboz van kiöntve, hanem a falak síkban - sokszor, mint pl. nyitott kocsiknál mind a két oldalukon. Ezeket össze kell ragasztani, ami az uretánnál nem megy mással, mint pillanatragasztóval, esetleg epoxival.

De lehet 3 dimenziós öntvényeket is tökéletesre készíteni. Egyik barátom elküldte a Pioneer Zephyr N-es kaszni modelljét, az is tökéletes.

Előzmény: joem (4437)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.04 0 0 4485
En bevallom oszinten, egyszer jartam a Kozlekedesi muzeumban, kb masfel-ket eve. Akkor sok modellt lattam, de terepasztalt csak egy nagyon vanyadtat. Hol vannak ezek elrejtve??
Előzmény: Törölt nick (4484)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.04 0 0 4484
Szeva!
Örülök, hogy Neked sikerült fotózni! Engem nem az zavar, hogy engedéjhez kötik, hanem az, hogy nem láttam a követekző szövegű táblát, vagy valami hasonlót: "Tisztelt Látogatónk! Fénykép vagy videó felvétel készítéséhez hozzájárulásunkat kell kérnie! A belépőjegy ára ez esetben ....Ft/fő. Kérjük forduljon az Informácóhoz! Köszönjük!"

Ha már fotóztál, nézelődtél is! Mi a véleményed a H0 asztalokról? (Ez a kérdés mindenkinek szól, aki járt ott!)
csíkosháTTú

Előzmény: BoGar (4483)
BoGar Creative Commons License 2001.06.04 0 0 4483
Sziasztok!
Jó hogy nem csináltál fényképeket, mivel én már készítettem. (A belépésért diáknak nem kellett fizetni, gondoltam, akkor csinálok a pénzből képeket.) Előhívás és Scannelés után megy fel a netre a Webzine-re.

BoGár

Előzmény: Törölt nick (4482)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.04 0 0 4482
Kivánok!

Matiz!
Kösz a tippet a NOHAB modellekről! Nekem úgy tűnik autentikus darab. Nekem tetszenek!!!

djt-122!
Ma voltam a Közlekedési Múzeumban, a bejáratnál lévő "trafikban" van egy szemre nagyon jó állaptban lévő PIKO BR24. Igaz az ára borsos: 16 ezer pénz.

csíkosháTTú

P.S.: nem hagytak fotózni a Múzeumban, igaz nem is erőltettem a dolgot. Rám szóltak, hogy van-e engedélyem? Nem volt...

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.04 0 0 4481
Szó volt régebben a Heljan Nohabokról: klikkenjetek ide! Képek a Di3-as modellről.
Intersziti Creative Commons License 2001.06.04 0 0 4480
Akkor buenosz bocsesz!
Így higgyünk a műsorfüzeteknek.
Előzmény: khotjoe (4479)
khotjoe Creative Commons License 2001.06.03 0 0 4479
Sziasztok.
Intersziti
A tegnapi műsor nem igazán a modellezésról szolt.
Előzmény: Intersziti (4473)
BoGar Creative Commons License 2001.06.03 0 0 4478
Sziasztok!

Meséljetek! Volt szombaton topic találkozó??

Üdv: BoGár

Ui: jó úton halad a Webzine megújítása.

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.06.03 0 0 4477
#@&#"++/=<>*פß÷¨˝°%!!!

Bocs. És ezt csak most mondod?

Előzmény: Törölt nick (4467)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.02 0 0 4476
Hali!
Nézd meg a V&M honlapját, ott vannak: www.extra.hu/vasutesmodell

Matiz! Nem vettem magamra...
csíkosháTTú

Előzmény: Intersziti (4474)
sansan Creative Commons License 2001.06.02 0 0 4475
Sziasztok!Pécsről hazafelé beugrottam Mikihez és mivel javasoltátok,elrakattam magamnak a POLA fűtőházat.(JSB,üdvözöl a Miki)N. Gyurinak:a Bhv belső 1490 Ft.Kaptam egy jó ötletet ezenkívül,milyen módon vegyük le az áramot a fuggerth kocsiról,hogy ne legyen nagy a menetellenállás.Matiznak:(kicsit OFF)Van itt egy mercedes 1:18 280 SE cabrio,fehér (de azt hiszem,ilyen van talán neked?) fehér 4590ftON Az öntvényekről:SzVSz ez nagyon sok dolog függvénye.Most láttam jól sikerültet és kevésbé jól sikerültet és rosszat is.Nagyon sok függ a munkakörölményektől,precizségtől,mennyi készül belőle...stb.Tanuló koromban emléxem a forgácsoló műhelyben,mikor beállították a gépeket a sorozatgyártásra,az elsők,beállításkor természetesen selejtek voltak.Nagy szériánál az utolsó munkadarabok álltalában nagyon jók voltak.
Intersziti Creative Commons License 2001.06.02 0 0 4474
Valaki választ vár a szomszéd topikban:

Clochard válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-01 17:30:15 (31397)

Szatok!

Segítsetek please, hogy merre találok komoly vasút- modell boltokat Bpest területén!!!!
Köszönöm előre

Cím + telefon ha lehetséges

Intersziti Creative Commons License 2001.06.02 0 0 4473
Szasztok!
Régen írtam már, de nem kell izgulni, mindig résen vagyok! :-)
Na, akit érdekel:
Ma (szombat) este a VOX-on 22.10-0.15 között Spiegel-magazin, benne modellezők és modellgyűjtők Németországban.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4472
Bocs,bocs,bocs, nem Rád akadtam ki, csak úgy jött.... még1x bocs!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (4471)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4471
A "bedőlésről"!
Mentségemre szóljon a következő:
1.: szóltam, hogy a dolog nem egyértelmű...
2.: nálam a kérdéses fájl "százvalahány" kbyte hoszzú volt. A Windows rendszer progija meg, ha jól tudom 44 kbyte.
Tanulság:
1.: nem kell mindent elhinni elsőre...
2.: nagyon kell figyelni minden kis részletre, sajnos.

Az a baj, hogy ma nincs kedvem humorizálni.
csíkoháTTú

Előzmény: Törölt nick (4467)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4470
Sziasztok!
Rezgaras bocsi ,hogy nem tudtam elmenni a bulira!
Ceges dolgok osszejottek!
Tobbiek kesz a nohab!
Foto holnap keszul!
Zsolt
Ps.: Mar csak a nohabos Emilem el!
A Matavosra ne irjatok!
sansan Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4469
Van egy könyvtár,amely annakidején az emeleten volt,most a régi bizt-ber épületben van.Azt mondta az ismerős forgalmista,hogy ott érdemes szétnézni.Azt nem tudom,hogy hétvégén hozzáférhető,de megpróbálom.
Előzmény: JSB (4468)
JSB Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4468
sansan

Ha sikerül megfelelő képet találni (bárhonnan MÁV területről)mint a POLA modell, a cikket előre hozom a nyári számba.

üdv: JSB

Előzmény: sansan (4460)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4467
Nnnnna, akkor mindenkinek, aki bedőlt és letörölte:

Június 1: nincs vírusveszély ... Internet, Szoftver
június 1. 7:50

[ZDNet]A vírusirtó programokat gyártó cégek hiába fújják le a vírusriadót, a SULFNBK.exe Windows rendszerfájlt vírusnak kikiáltó hoax email tovább
rója köreit az interneten. A levél tréfás kedvű szerzői azt állítják, június elsején a gép beindításakor a vírus letörli a teljes merevlemezt. Ezért mindenkinek
azt javasolják, pénteken ne használja a gépét. Ehelyett, írják az ismeretlenek, megelőzésképpen a felhasználó törölje le a SULFNBK.exe fájl, minden
bajok állítólagos okozóját. Azt természetesen elhallgatják, hogy egy olyan rendszerfájlról van szó, amely lehetővé teszi a backup mentés során a 8+3
karakternél hosszabb fájlnevek megőrzését. A rendszerfájl letörlésével a Windows operációs rendszer néhány funkciója nem fog működni. A 'baráti
figyelmeztetést' eredetileg portugálul írták, de az egymásnak segíteni próbáló hiszékeny emberek már számos nyelvre lefordították.

Gyűlölöm az ilyen hoax-okat!!! :-(( Nem gondolt senki arra, hogy ha e-mailen megy a figyelmeztetés, nem komoly? Ha tényleg vírus, nem vették volna észre...

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4466
És az feltétlen szükséges a vindózhoz?
Előzmény: Törölt nick (4465)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4465
Arra azért vigyázz, hogy a WindoWs egyik segéd programmját is így hívják, ennek a mérete kb. 44kbyte. Ha ennél lényegesen hosszabb, akkor vírusos volt a megboldogult.
Előzmény: SÜNÖCSKe (4464)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4464
Köszi! Nekem kettő is volt belőle (ezexerint a d: meghajtón levő backup-ba is beírja magát??)
Előzmény: Törölt nick (4452)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4463
Kivánok!
Majdnem elfelejtett ősi szokásomhoz híven: kérdezni szeretnék!

Mélyen Tisztelt Kedves Kollégák!
Van valakinek valami ötlete, hogy hol találhatnék valami képet a Zeuke által gyártott ősi TT-s négytengelyes gyorsvonati kocsiról?
Előre is örök hálám...

csíkosháTTú

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4462
Kivánok!

Szerintem bármelyik technológia jó lehet, ha a készítője igényes magával szemben. Nekem tök mindegy, hogy egy kasztni műanyag vagy műgyanta, ha szép. Viszont az nem elég, hogy ki tesszük a nagy pofát, hogy: "ez kis szériás darab", és maga a munka egy igénytelen, pontatlan, görbe, stb. akármi, ahol az ablakok kivágása nem egy méret, össze-vissza áll. Ebből a "kasztniból" egy profi modellező vért izzadva is csak selejtet tud készíteni. Rólam nem is beszélve. Az azért látszik a Börzén árult darabokon, hogy melyik készítője végzett gondos munkát, és ki akarja jó pénzért eladni a sz@rt.

csíkosháTTú

Előzmény: braun (4461)
braun Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4461
Üdvözlet az Uraknak!

Olvastam a műgyantával kapcsolatos hozzászólásokat.Láttam már én is ezt-azt,és néhány tapasztalatot leszűrtem a dologból.Ezeket most megpróbálom elmsélni.Ez egy egyéni vélemény,lehet,hogy valaki másképp gonolja.
-Való igaz,ahhoz,hogy szép öntvényt kapjunk,ahhoz három dolog kell:egy jó mesterminta,egy jó szerszám(gumi) és egy jó öntési technológia.Olyan ez valahol,mint a fényképezés,ahol ugye kell egy jó film,gép,és fotós,meg egy jó labor.Ha valamelyik sz*r,akkor megette a fene az egészet.
A mestermintát úgy kell elkészíteni,hogy a modell és a gumi tevezése párhuzamosan haladjon,mert csak akkor lesz tökéelets a végeredmény.A mai gyanta kasznikkal az az egyik fő probléma,hogy egy valamikor régen készült modellről veszik le a mintát,és ezek készítésémél még nem gondoltak arra,hogy ezeket majd egyszer lemásolják.
Kell egy jó szerszám,azaz a gumit is meg kell tervezni,nem elég körbeönteni és vége.Ha egyenletes falvastagságot akarunk elérni,akkor meg kell dolgozni a gumival is.Nekem volt szerencsém gépgyártástechnológiából szerszámkészítést tanulni-igaz fémekre-és ott keményen felhívták a figyelmünket ezekre a dolgokra.
Másik dolog a türelem és a kitartás.Ha valmit csinálunk,akkor azt gondoljuk végig az első csavartól az utolsóig,és próbálgassunk.Nekem is volt szerncsém a Süvegse Attilánál járni és láttam őt dolgozni,és a DOM Models BoBo-kat is láttam készülni.Egy kicsit pofátlan módon ellestem tőlük ezt-azt,és leszűrtem néhány dologból a tanulságot.
Végszóként annyit,hogy egy modell gyártásánál,legyen az műgyanta,réz,vagy fröccsöntött műanyag,naygon sok időt és enrgiát emészt fel a tervezési folyamat.
Én egyébként műgyanta párti vagyok,mert csodálatos dolgokat lehet belőle kihozni.
Minden jót mindnekinek!
Barnabás

Előzmény: crash__override (4458)
sansan Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4460
Felhívok pár embert,akik ott dolgoztak,hátha valaki lefotózta.Este beírom ,ha találtam valamit.
Előzmény: JSB (4456)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4459
Jééézusom!
Ez egy PIKO start-készlet! Játék, nem modellvasút.

Sajna a holnapi börzére nem tudok kimenni.
csíkosháTTú

Előzmény: DLala (4457)
crash__override Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4458
Sziasztok,

csíkostáTTú
Az öntvény kasztnikról: nem hiszem el, hogy csak ilyet lehet alkotni.
En sem hiszem. Meg nem sokt tudok a mugyanta ontesrol - mar tanulom :-) - de azt tudom, hogy a forma azert forma, mert annak a formajat veszi at a munkadarab 1:1 -be. A format pedig 1:1 -ben a mesterbarabrol keszitjuk...
Szal, ha jo a mesterdarab -> jo a kesz munkadarab is.

De en olyan gyik kasztnit lattam, amin a harom szellozoablak merete nem hogy nem egyforma vaolt, de meg el is volt fordulva... Szoval a mesterdarab sz@rul volt kidolgozva...

Regebben volt szo errefele N-es, kisszerias NoHAB-rol.. Egy ismeros srac epiti (mostmar ismerem, mert megvettem a Szergelyet :-))... O rendesen megcsinalta a mesterdarabot, es arrol igencsak szep masolatot keszitett... Allam leesett, amikor meglattam.
Szoval nem igaz, amit Joem szolt lejjeb, hogy igy kell elfogadni... Elfogadhatjuk, de amennyit az ilyen trehanyul osszeeszkabalt karosszeriaert kernek, nem vagyok hajlando kifizetni...

Előzmény: Törölt nick (4438)
DLala Creative Commons License 2001.06.01 0 0 4457
Na ezt is megértük.
Modellvasutat árul az Index.
itt, ha jó a link
JSB Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4456
sansan

Tudsz e a régi mezőtúri házról valamilyen képet előtúrni. ugyanis, ha lenne ilyen, vagy esetleg ehhez hasonló, a cikket már most (!) hoznám. Rajzok már itt vannak, s a modell is. Kép sajna nincs, s ez a legnagyobb baj.

üdv: JSB

Előzmény: sansan (4448)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4455
nézeges a "ki küldözgeti ezt nekem?" címü topikot.....
Előzmény: Törölt nick (4452)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4454
A Vírus riadóhoz: ha emilen jött törölni!!!
Egyébként a Windows oprendszer egyik segédprorammja is ezen a néven van.
Előzmény: Törölt nick (4452)
luc72 Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4453
Hello

Na ez az hogy TT-ben benne van, H0-ban meg nincs, sőt még a kis Malletosban sincs.

JSB

A tervek akkor érdekelnének a fűtőház telephez.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4452
FIGYELEM MINDENKI, AKI OLVASSA!!!!!!!!!!!!!!!!

VÍRUS, VÍRUS, VÍRUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A kórokozót úgy hívják, hogy: sulfnbk.exe

A gyógymód: Start menü >>> keresés >>> fájlok, vagy mappák >>> meghajtó c: >>> jobb egérgomb, törlés >>> lomtár, onnan is törölni!!!

Ellenkező esetben június 1-én aktiválódik és ő töröl.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4451
VAKÁCIÓÓÓÓ!!!

Kivánok!
Mikor láttad a ROCO BR80-at? Csak azért kérdem, mert a TT-s modellben menetirány szerinti világítás és digitális foglalat is van. Csodálkoznék, ha a H0-ban ezek kimaradnának...

csíkosháTTú

Előzmény: luc72 (4450)
luc72 Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4450
Kedves Vendégünk!

Ezúton értesitjük önt, hogy 2001. junius 16.-án Modellbörzénk technikai okok miatt elmarad.
Legközelebbi börzénket június 23.-án és június 30.-án tartjuk.

NYÁRI SZÜNET JÚLIUS 2- SZEPTEMBER 2.-IG

Őszi kezdési időpont: 2001. szeptember 08.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4449
Ezt a két mozdonytipust nem ismerem!:-))))
Előzmény: joem (4446)
sansan Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4448
Köszi,JSB.Azért is tetszett meg ,mert kicsit hasonlított a mezőtúri épülethez,mielőtt átalakították volna.Meg is veszem,majd egy esős őszi hétvégémet akarom színesíteni az összerakással.
Előzmény: JSB (4436)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4447
én nem ohajtom folytatni.......
Előzmény: joem (4446)
joem Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4446
4445, de így egy kicsit unalmas lesz :-))))
Előzmény: _ Liar _ (4445)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4445
4444
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4444
Kivánok!
Kicsit offocska...

Most vagy én vagyok jókor, jó helyen, vagy a tar.hu-sok olvassák a topicot, és csináltak valamit, most egész jól működik.

Onocska
Szevasz rgabor!
Elég sok TT cucc van magyarítva, vagy egyenesen kisszériás magyar modell. Júliustól szeptemberig viszont szünetel a börze, erre vigyázz!
csíkosháTTú

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4443
Rövid leszek. 1.Igen 2.Börzén. Részletek lejjebb.
Előzmény: rgabor (4442)
rgabor Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4442
Sziasztok érdeklődni szeretnék, hogy TT méretben gyártanak-e _egyedileg_ magyarországon futó gépeket (Gigant, Szili) esetleg az új IC szerelvény létezik-e ebben a méretben. Ha igen akkor hol lehet megvásárolni ilyeneket.
etwg Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4441
Szia Sansan,

köszönöm, már a Macibb besegitett és megvette nekem a könyvet valahol Budapesten.

Üdv

Előzmény: sansan (4418)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4440
Még valami, aztán "lelövöm magam"...

Az igénytelen munka úgy látszik nem magyar sajátosság. Van nálam mostan egy TT-s BR106, valami "MIKI" cég gyártmánya, egy KIT, de rajta van a dobozán a "FIRMA KLOSE" felirat is. Nagy pofával elhoztam RolandTT-től, hogy majd én csinálok belőle modellt. Most aztán kínlódom is rendesen! Az egész akármi egy nagy rakás pontatlan selejt gyűjtemény! A konstrukció nincs átgondolva, olyan, mint egy "deszkamodell". A hajtáslánc meg egy agyrém!!! Ehhez képest a BTTB gyártmányai a műszaki tökélyt képviselik!
Na kidühöngtem magam...

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4439
Matiz!
A festékszórókkal vigyázni!!! Az olcsóbb biztosan drágább: alkatrészek, karbantartás. A másik: a kompresszorból kijövő levegőt szűrni kell, különben "szemetes" lesz a festék. Egyébként bármelyik modell festéket használhatod, persze a saját higítójával. A M&M topicon emlegetett KAGER klónok a mi céljainknak tökéletesek.
csíkosháTTú
Előzmény: Törölt nick (4423)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4438
Szeva joem!
A sorozat jelet elírtam, a 80-ra gondoltam, de rájár a kezem a 81-re, BTTB örökség... Ma jártam RolandTT kollégánál, volt alkalmam gyönyörködni a ROCO TT-s 80-ban is, tényleg szép, de a lényeg, hogy a konstrukció is kifogástalan.

Az öntvény kasztnikról: nem hiszem el, hogy csak ilyet lehet alkotni. Repülős múltamban előfordultak műgyanta cuccok, azokon sikerült tartani a méreteket, a vékony falat, stb. A börzén legutóbb Matizzal nézegetett darabok vagy selejtesek, vagy az AS (Ahogy Sikerül) szabvány alapján készültek.

Webzin: a tar.hu egy rakás sz... Ez nem kiszolgáló. És végképp nem "civilizált hely". Ma sem tudtam elérni.

Előzmény: joem (4437)
joem Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4437
csíkostáTTú 2001-05-29 22:40:32 (4413)
Legjobb tudomásom szerint a BR80 C, a BR81 D tengelyrendezésű. 81-est a régi PIKO óta nem láttam gyártani, bár ismeretem korántsem teljes. Természetesen én H0-ról beszélek, viszont a Roco TT 80-asai kép alapján gyönyörűnek tűnnek.

crash__override 2001-05-30 (4419)
A helyzet az, hogy én többször voltam Süveges Attila műhelyében, Szegeden, ahol az egész munkafolyamatot megmutatta. Én nem tudnám utána csinálni, de ez persze csak egy dolog. A másik dolog viszont az, hogyha a forma nem gyári modell,akkor:
a) nem tudom, hogy lehet formát csinálni,
b) soha nem láttam még két párhuzamos vonalat egy modellen.
Van szöcsim, Md-m, láttam a Szilit a Gigantokat, az Árpádot, sokmindent, a teljesség igénye nélkül. DE! a technológia ennél jobb minőséget nem tesz lehetővé. Ezt vagy elfogadjuk, és így vesszük meg, vagy nem vesszük meg.
Halkan jegyzem meg, hogy legjobb tudomásom szerint az említett szakállas ürge is az Attila kasznijait árulja. Ennyit erről.
A BYG is árul kasznikat, minőségben ugyanolyanok, de mondom nem ők a hibásak, hanem ennyire képes a technológia.

Webzin témához:
Nem tudtam megnézni, most itthonról sem, de proxyn keresztül soha. Nagyon várom már, hogy mind ez, mindpedig a V&M képei átkerüljenek valami civilizált helyre.

JSB Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4436
sansan
Pola kétállásos fűtőházát nyugodtan vedd meg. Szinte tökéletesen magyar. A magyaríthatóságról lesz cikk, de sajna majdnem biztos, hogy szeptemberben. Most nem fér. Mellékelni fogjuk a magyar eredeti (Pfaff) rajzokat 1896. ill 1906-ból. Ha német házat akarsz, így is a legjobb, mert ebben még szerkocsis mozdonyok is előfordultak, pl. BR 41, mi több BR 01 is. Leggyakrabban négy rövid szertartályos mozdonyt tároltak ill. javítottak benne. A szolgálók elől, a karbartartandók hátul álltak. Ennek megfelelően rendezd be. További kérdések?

Ps.: POLA ugyanúgy Faller, csak a régi néven fut. A Faller fházak egészen más stílusuak, s áruk min. 30%-al magasabb.

üdv: JSB

Előzmény: sansan (4418)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4435
Továbbá van:

2 db FUGgERth MÁV fényjelző, háromoptikás, 700Ft/db
1 db FUGgERth Máv fényjelző, négyoptikás, 800Ft

Előzmény: SÜNÖCSKe (4434)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4434
Macibb!

Itt egy lista az eladó PIKO vágányokról. Sajna, van, amelyik nem túl jó állapotban van, így árukat 30-70 Ft-ra állapítottam meg. A lista:

8 db egyenes
5 db r=880-as íves
16 db r=760-as íves

Írd meg vagy itt vagy mailben, hogy mi kell és mi nem; ami megmarad, azt megpróbálom elpasszolni másnak...

luc72 Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4433
CsikosháTTú

Köszi az infot, tudtam róla sőt a kezembe is fogtam, csak hát finnyás vagyok és az a világítás hiány.

Előzmény: Törölt nick (4415)
BoGar Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4432
Sziasztok!
Az új dizájn: www.tar.hu/vasutazas/uj/index.html címen található meg.
BoGár
pg54 Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4431
BoGar!
Írd be, légyszíves, a pontos címét!
(Nekem mindig levágja, hogy "undefined".)
Kösz: pg
Előzmény: BoGar (4407)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4430
Az a lényeg, hogy ha rákattintasz valamire, ne új ablakban jönnön be. Ha az új változatot megnyitom az itt hivatkozott linkkel, akkor csak egy kis frame jön be, meg függőleges csíkok. A tar.hu amúgy is be-frame-ezi az oldalt, ezért ha netscape-el nézed nem biztos, hogy működik majd........
Előzmény: BoGar (4429)
BoGar Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4429
Sziasztok!

Hallom (olvasom) a sebességre van kifogásotok. Az a baj, hogy nincs fent még több oldal, mert akkor látnátok, hogy ez gyorsabb, mint a régi. Csak egyszer töltödnek be a képek a frame-be, utána már nem töltödik be, mint a régi verziónál. Ezt is vegyétek figyelembe szavazáskor!!! Ja és ha továbbra is marad a sebességprobléma, akkor esetleg el tudom helyezni ott, ahol a másik weblapom is van. Korlátlan, gyors, és mindig működik. Ja és nem fognak törölni sem.

Más: Sajnos a mostan 7vége nekem sem jó. Talán máskor.

Üdvözlettel: BoGár

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4428
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4427
Sajna nekem nem, hétvégén nem érek rá. (talán jövő hétvégén, de az sem biztos.)
Előzmény: luc72 (4425)
Czabalay Laszlo Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4426

MÜGYANTÁVAL VALO DOLGOZÁSAL KAPCSBAN MEG VAN A M&M MAGAZIN SZÁMA, AMIBEN LE IRJÁK HOGYAN ÉS MIVEL, HÉTVÉGÉIG BE SCENELEM.

Ami cikk a Modell és Makett újságban van, az tényleg elég jó. Az a baj vele, hogy azok az anyagok és beszerzési helyeik már nincsenek.

Előzmény: luc72 (4425)
luc72 Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4425
SZIASZTOK

MÜGYANTÁVAL VALO DOLGOZÁSAL KAPCSBAN MEG VAN A M&M MAGAZIN SZÁMA, AMIBEN LE IRJÁK HOGYAN ÉS MIVEL, HÉTVÉGÉIG BE SCENELEM.

Festékszóró Revell, de más is csinál egyszerűt, és autós kompresszorral tökéletesen működik, ha valaki tanácsot akar kérni a hétvégi topic talin megbeszéljük. A topictali a füstiben jó lesz? JSB CsikosháTTú

Czabalay Laszlo Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4424

Sziasztok!

Elkezdtem én is foglalkozni ezzel az öntés dologgal. Kevéske, de van valami tapasztalatom már a dologról. Ird meg az adatok közt szereplo emil cimre, hogy mi érdekel és amiben tudok szivesen segitek.

Előzmény: crash__override (4420)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4423
Hi!

Olvasgatom azért a Modell&Makett topicot is, érdekes tapasztalatokat láttam festés ügyben. Szó esett egy pisztolyról, ami 2-3 ezer körül kapható. Egyszer majdnem megvettem, de elmaradt a dolog, meg semmi tapasztalatom nem volt ezügyben. Viszont most azt olvastam, nem olyan rossz kezdésnek egy ilyen. Szóval, beruházok rá, meglátom, mire lesz jó. Milyen festékeket/hígítókat ajánlotok? Eddig az ecseteléshez Revell festéket használtam, gyorsan száradó jó bevonatot adott. Jók ezek a festőpisztolyhoz is?

üdv

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4422
Hát, sajna, ez ilyen. Kifogtad. Szoktam én is látni a szakállast, egyszer kérdeztem tőle valamit, nem válaszolt. Ezt betudtam annak, hogy "Jólvanna, lámer vagyok". Meg volt olyan is, akivel alkudni akartam a modellre és ezt személyes sértésnek vette. Merthogy neki a bolt fenttartásáa, meg a gyerekei, meg ezek meg azok - de ez engem hol érdekel? (Az alku tárgya anno egy BR52 volt, 7000-ről akartam lealkudni, de aztán otthagytam, lett másik.)
Előzmény: crash__override (4420)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4421
Szerintem a kapható modellek minősége a legkevésbé sem mondható OFF témának (bár ebben természetesen a topicgazda véleménye a mértékadó). Abban pedig egyetértek veled, hogy a szóban forgó szekrények (és a börzén kaphatók jelentős részének) minősége kívánnivalót hagy maga után. Az pedig, hogy nem óhajtja megosztani veled a műhelytitkait, a.) szíve joga b.) kifejezi a nagy magyar közállapotokat. De innen kezdve már tényleg OFF lenne.

Macibb

Előzmény: crash__override (4420)
crash__override Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4420
off - Borze jellegu duhonges

Szokott lenni egy szakallas, ugy 50-es uriember, aki mugyanta cuccokat szokott arulni.
Probaltam vele beszedbe elegyedni, hogy hol veszi a gyantat, milyen gumit hasznal formanak, meg ugy altalaban nem adna egy par tippet az ontessel kapcsolatban... Haat, ugy elhejtott, mint macskat... Ilyen balfek vagyok, hogy meg onteni sem tudok, meg hogy szakmai titok, O is kikserletezte, nem fogja csak ugy elarulni nekem, meg eletnyi tapasztalatot nem fog atadni nekem... ilyenek. Szoval taplo volt rendesen... Csak lestem, mert en viszont normalisan probaltam kozeliteni...

Elmentem, de visszatertem... Neztem, hogy milyen ontvenyei vannak... Erdekelt a dolog. Lattam H0 Gyik kasznikat... Haat, az egyik oldalan kellene lenni 3 egyforma szellozoablaknak... Volt az a harom ablak mindenfele, csak egyforma nem. Persze, kibujt belolem a kistaplo, es az uriember tudomasara adtam,hogy milyen fenntartasaim vannak az adott darabbal kapcsolatban. Ezen kivul elmondtam neki, hogy a hipertitkos ontesi technologiajaval, meg az eletnyi tapasztalataval valami jobbat is lehetne produkalni. De nehogy elmondja nekem, ha sikerul... Inkabb tartsa meg maganak, es hasznalja fel szexualis oromszerzes celjabol.

Bocs az offert...

Előzmény: sansan (4418)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4419
A POLA elég jó minőségű, Faller-ként is megveteded néhány terméküket de "butított" kivitelben.
Előzmény: sansan (4418)
sansan Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4418
Sziasztok! Etwg és Fecus. Sajna csak egy volt a könyvből,még meg is kérdeztem,pont arra gondolva,hátha kellene még valakinek.A dácia kasztniról: Nézegetve valami olyat éreztem én is mint Matiz.Tehát: várok,míg kiforrottabb lessz.Más. Mondjatok már véleményt:Láttam a Mikinél egy POLA kétbeállásos fűtőházat,és végre olyan hosszú,hogy befér a Br 41-em is.(32 cm)Elég baráti áron kapnám .Vagy inkább nézzek egy Faller-t?
vsanci Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4417
Szia BoGar!
Teccik az új dizájn, ezek szerint csak nekem...én az újra szavaznék. Nekem jobban teccik (nem puncsolásból de tényleg) a gyorsaságra nem tudok mit írni nekem egyformán gyors mind a kettő.
Üdv és jó munkát hozzá.
Előzmény: BoGar (4407)
JSB Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4416
BoGar
A régit választanám.

JSB

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4415
Ulla-la-hoppla-hopp-hoppá!
BR80-at akartam írni! Bocs!
Előzmény: Törölt nick (4414)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4414
luc72!
Hogy vagy? JSB-nél megnéztem a legújabb ROCO katalógust, gyártják a BR81-et. Tolató gőzösről beszéltünk legutóbb, ez ugyan csak "C" tengely elrendezésű, de nagyon szép kivitelűnek tűnik.
csíkosháTTú
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4413
Én szavaznék, de nem tudok, a tar.hu-t nem tudom elérni! Legutóbb akkor ment tropára az op. rendszerem, amikor erről a kiszolgálóról jött hiba üzenet. Most óvatoskodnék...
Előzmény: BoGar (4407)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4412
Csak azért, mert van belőle egypár, ha gondolod, megegyezhetünk.
Előzmény: Törölt nick (4408)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4411
Nem ismerem a MiniTrix-120-ast, de azzal maximalisan egyetertek, hogy a PIKO 120-as volt az egyik legjobban kidolgozott modelljuk.
Előzmény: Király E. (4409)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4410
En a regire szavazok. Minel egyszerubb, keves kep, gyorsan lejon. A tar.hu nincs eppen csucsformaban, nagyon lassu. (A V&M keptar is elkoltozik majd.)
Előzmény: BoGar (4407)
Király E. Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4409
Sziasztok
Crash override irta ,hogy az N-es Minitrix Szergej részletességében ráver a H0-ás Pikora.Azt hiszem a Szergejről sok mindent el lehet mondani,csak azt nem hogy a kaszni és a futómű részletessége nem lenne megfelelő.Most hagyjuk a belsőt /sir ,hangos /de szerintem a külső elég szépen kidolgozott.Bizonyiték lehet talán az is hogy a Gützold a kasznit teljesen változatlanul hagyta, csak kifúrta a piros lámpák helyét, és a csavarmenetet a tetőről eltüntette.Igy a nyugati piacon is eladható, elég drága modell lett. Szerintem a z NDK-s PIKO legszebb modellje volt./sok szép gőzös mellett persze./Helló mindenkinek
Előzmény: crash__override (4395)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4408
Pontosan, az bizony.

Macibb

Előzmény: SÜNÖCSKe (4406)
BoGar Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4407
Sziasztok!

Mindenkit szeretnék megkérni, hogy keresse fel a Webzine-t, és szavazzon, hogy maradjon a régi oldal, vagy az új kerüljön fel. Köszönöm!

BoGár

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4406
Nekem van PIKO egyenesem. Ugye, U-profil kell?
Előzmény: Törölt nick (4386)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4405
"Tovabba van meg: TT-s valto/jelzo kapcsolok, hibatlan allapotban, dobozzal; magyar gyartmanyu jelzok, magyar gyartmanyu relek. Ha valakinek kell, szoljon, viheti fillerekert!!!"

Hitelt adsz??

Előzmény: Törölt nick (4398)
TEE Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4404
Bocsánat, bocsánat...! De mégis, olyan picinek tűnt... Hol is volt pontosan a tied?

TEE

Előzmény: by az ex bhv (4340)
JSB Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4403
A könyvet - remélem tudom, hol találom - szombaton megnézheted.
Remélem emilemet megkaptad. Várom a választ.
Előzmény: etwg (4401)
BoGar Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4402
Sziasztok!
Lenne egy kérésem. Ha már tegnap újraindítottam a Webzine-t, akkor nem lehetnének azon a hírdetések??
Köszönettel: BoGár
etwg Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4401
Engem is érdekelne a könyv. Ha esetleg van egy felesleges, nagyon örülnék neki.

Károly Imre: Vasútmodellezés

Elöre is köszönöm a segitséget.

Előzmény: sansan (4372)
etwg Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4400
Azt tudják, csak sokszor az eszükbe sem jut, hogy mire vetemetedik egy normális vasutmodellezö, amikor otthagyja a DC mozdonyt a mozdonyszinben, mialatt a DCC masináival vigan járja a köröket (addig mig nem jön valami füst a mozdonyszinböl).
Ilyesmit viszon nem lehet kizárni a real life-ban..
Előzmény: Törölt nick (4399)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4399
Tiszteletem!
A motor kapcsai közé rakott szűrő kondi csak akkor szűr, ha EGYENÁRAMÚ rendszert használunk. Minden ettől eltérő esetben "piromániás" lesz! Marklin vagy DCC rendszernél nem így kell szűrni! Hogy a "Nagyok" ezt nem tudják...
csíkosháTTú
Előzmény: etwg (4396)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4398
Tenyleg, ha mar adasvetel:

Meg mindig megvan a regi terepasztal alapja (rajta sinek, ut, fu); akinek kell, jelkepes osszegert viheti. Nemsokara felujitas lesz nalunk, a helyet foglalja, ha nem viszik el, szomoru sorsa lesz.
Tovabba van meg: TT-s valto/jelzo kapcsolok, hibatlan allapotban, dobozzal; magyar gyartmanyu jelzok, magyar gyartmanyu relek. Ha valakinek kell, szoljon, viheti fillerekert!!!
Aztan van meg 3db ROCO 10520 kapcsolopult visszajelzessel vegallaskapcsolos eszkozokhoz. Vadi uj, nem volt kibontva, garancialis - csak felesleges. Uj ara 4250Ft az Erkel utcaban, ha valakinek kell, sporttarsi aron viheti.

udv

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4397
Macibb!

Sajnos valtom nincs, csak felszerelt, de egyenest tudok adni nehany db-t. Ha kell, egy borzen talalkozhatunk; ugyanis amit adtak papirt, azon olyasmi volt, hogy a jovo honapban meg lesz egy-ket borze!

udv

etwg Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4396
Ehhez meg a hasonlo balhékhoz csak annyit, hogy az emlitett meg a nem emlitett szupercégeknek halvány (még fáradt sem) gözük sincs az elektronikához, és amit beépitenek a modellekbe, azt a legjobb esetben valakitöl megveszik - vagy ami még rosszabb - azt épitenek be amihez éppen hozzájutnak. Igy született a MINITRIX ügy is (ami ugye Maerklin már). Beszereltek egy nagy szürökondit, ami ugyebár egy elég kis ellenállást képvisel váltoáramon (ami ma már minden jobb tápbol kijön - impulzus, DCC, Maerklin). Ilyenkor mit csinál a MINITRIX jol nevelt kondenzátora - rövidre köti a mozdony áramszedöit, azok legkisebb örömére, és a huzalok egyet tudnak csak csinálni, elkezdenek melegedni. Nyilván a tulaj ezt csak akkor veszi észre ha már füst is jön a mozdonybol. Ennyi az egész.
Előzmény: Törölt nick (4379)
crash__override Creative Commons License 2001.05.29 0 0 4395
Bocs, hogy csak most reagalok....de :

Korabban is voltak allitolag gondok a Minitrix modellekkel. Allitolag pl azt a sorozatot is visszahivtak, amelybol az en szergelyem valo... Ott diodahibarol volt szo, es allitolag ket modell ki is egett.. Persze az enyemre nem ervenyes a garancia, mert mar atfestett, magyarositott...

Szoval a Nagy Trix, aki kivalo kulsovel (az N-es Minitrix szergely reszletessegeben raver a H0-as Pikokra... ), de csapnivalo belsovel hozza ki a cuccait.. pl a kezdokeszletes Roco v220-asa jobban el van latva lendkerekileg, mint a high tech Minitrix szergely... Az elobbi full sebessegrol akar 10-15 cm kifutasi hosszt produkal, mig a masiknel nem is eszreveheto... gondolom csak a futas egyenletesebbe tetele erdekeben ven benne az a pici lendkerek... Viszont otpolusu,meg nemtomhogymodjak, de meg van csavarva a forgoresz, meg ilyen nyalanksagok jellemzik jellemzik a Minitrix cuccokat... A lendkerek viszont ..., es az "elektronikarol" nem is beszelve :-(

Előzmény: pg54 (4365)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4394
Ó még egy régi motoros aki ilyennel építkezik....... végre
Előzmény: Törölt nick (4386)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4393
Örök hálám :-))
Előzmény: Törölt nick (4392)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4392
Feltalálási hely ugyanaz. A tekercset viszont sorba kell kötni a motorral, egyet-egyet mindkét pólusára. Az értéke majdnem mindegy, de vigyázz a terhelhetőségére, vannak olyanok, amik úgy néznek ki, mint egy ellenállás, ezeket könnyű beépíteni. Az értékhatárok: kb.2,2 - 8,2 mikroHenry.
Előzmény: gyurmosz (4391)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4391
Uff!
Félreértettem! Olyanom van, ami kell, az a zavarszűrő tekercs (2 db mozdonyonként). Erről tudsz valamit?
Előzmény: Törölt nick (4390)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4390
Közel van Hozzád:
XX. ker. Jókai u. KonPat antennabolt melletti alkatrész üzlet. 100nF-os kerámia kondenzátor, "lap" kivitelű. Abban nem vagyok biztos, hogy nekem még van.
Előzmény: gyurmosz (4389)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4389
Csöreszbe, hagyományos Bühlerhez.
Előzmény: Törölt nick (4388)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4388
Hali!
Mekkora kapacitású, milyen mozdonyba, milyen motorhoz?
Előzmény: gyurmosz (4387)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4387
HohÓ!

Hol is lehet ilyen kondit kapni? Szükségem van pár darabra, de a börzén csak bontott volt, nekem meg új kell :-))

Előzmény: Törölt nick (4385)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4386
Ha már lett ma hirdetési rovat, elmondom, hogy a következőkből vásárolnék:
- Piko vagy Fuggerth egyszerű kitérő, kb. 10 db
- Piko kocsiszétkapcsoló vágánymező kb. 10 db
- Piko vagy Fuggerth egyenes vágánymező, kb. 20 db
Ajánlatokat mailben várok.

Macibb

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4385
AHHA!!!
Szóval ez az a kondi, amit a jobbak az egyenáramú motor két bevezető kapcsa közé forrasztanak, hogy ne kerregtesse a Kossuth rádiót középhullámon.
Egy Trix mozdony 350DM, ez a kondi meg max. 5Ft kiskereskedelmi áron, és akkor az jó minőségű. No comment...
Megjegyzem, az a kondenzátor nagyon sz@r, ami egyenáramúlag vezet úgy, hogy hevülni tud. Valaki rendesen átb@szta Trix-éket...
Előzmény: JSB (4384)
JSB Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4384
überhitzung des Kondensators der Funkentstörung- azaz: a rádiózavar kondi túlhevülése. Ennyi, lényeg, hogy folyós mongyi a vége (jobb esetben) Hogí csinálják én sem értwem, de egy jobb Trix biz 350 DEM től fel mint hajunk az égnek.
Előzmény: Törölt nick (4376)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4383
Hacsak úgy nem...!
De ez egy eléggé sz@r kondenzátor lehet. Minden esetre az én praxisomban még nem fordult elő ilyesmi, pedig csak nemrég van meg az első kapitalista gyártmányú modellem. Jut eszembe: a Tillig Szergejben is van digitális előkészítés!!!
Előzmény: Törölt nick (4380)
pg54 Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4382
JSB:
Köszönöm!
pg
Előzmény: JSB (4378)
Fecus Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4381
sansan!

Jó könyv? Nem volt kettő véletlenül? Én Szegeden lakom.

Fecus

Előzmény: sansan (4372)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4380
Én nem értek ennyire hozzá, de ha rossz minőségű, mondjuk zárlatos, vagy hasonló, akkor biztosan melegszik. Az előbb említett V200-nak sérült a kasznia, hasonló okból!
Előzmény: Törölt nick (4379)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4379
Hali!
Matiz!
Érdekel, természetesen, nem üzletből, sportból.

JSB!
Valamit, mint elektroműszerész nem értek: egy zavarszűrő kondenzátor hogy a p....ba hevülhet túl?

Előzmény: Törölt nick (4377)
JSB Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4378
A nem németeseknek pg 54 Trix textjének magyarítása:
"A modell széria egy része üzemeléskor a zavarszűrő kondenzátor túlhevül, ami a mdellház (alias kaszni) olvadásához, egyes esetben a modell elégéséhez vezethet."
Előzmény: pg54 (4365)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4377
Bocs hogy itt a fórumon kérdem: érdekelne más, darabos esetleg hiányos TT modell? Egy gőzös van, némi sínanyag, esetleg egy V200 is akad....de hangsúlyozom, sérült és/vagy hiányos. Egy ismerős gondolkozik a dolgon, hogy TT-ről H0-ra váltana.
Előzmény: Törölt nick (4376)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4376
Kivánok Mindenkinek!
Először itt teszem közhírré, hátha érdekel valakit, aki TT-zik:

Eladó egy CSD455 sorozatú szertartályos gőzös (ex. BR86), felújítva, LED-es menetirány szerinti világítással, kitűnő mechanikával. Ára megegyezés szerint, fél éves garanciát vállalok rá. Érdeklődni emilben, ha kérhetném...
csíkosháTTú

Tjoe Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4375
luc72!

"AZ Északi f.h.al szeretnék csatlakozni a LÁNGosokhoz remélem ebben Tjoe is segít idejével és kézügyességével"

A TIÉD VAGYOK BABY!

Előzmény: Törölt nick (4361)
BoGar Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4374
Sziasztok!

Luc72 A korong a tied lehet, én "lökött" új hobbiba kezdek a héten. Mégpedig íjászat. És hát egyébként sem lenne pénzem most rá. Ja és kéne már vagy a jogsi és autó, vagy egy robogó. Na lassan elszáll már az agyam!! d:-)))

BoGár

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4373
Hali!

A H0 Dácia kaszni kint volt a börzén is. Megnéztük csikosháTTúval, de tényleg csak barkácsolósoknak való. Sok elnagyolt részlet volt az öntvényen, és nagyon vastag volt az anyag - ebből jött az a kérdés, hogy csinálsz ilyen kis helyre meghajtást? Talán ez később majd jobb lesz.

üdv

Előzmény: sansan (4372)
sansan Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4372
Köszi,CsíkosháTTú.A következő üzenetet kaptam Söveges Attilától:Most már van Dácia kasztni és bhv kocsiba való üléssor.Más. Leballagtam Szageden a körúti Antikváriumba és rögtön megláttam egy érdekes könyvet.Károly Imre: Vasútmodellezés.Nem volt szívem otthagyni,ha már egyszer rátaláltam,bár régebben talán irtatok is róla,pár hónappal ezelőtt.Gondolom páran ismerik közületek.
pg54 Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4371
Úgy tűnik, 2 órát siet az Index órája...
Előzmény: pg54 (4370)
pg54 Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4370
Tudtok valami magyarázatot?
Most ezt 14 28-kor írom, kíváncsi vagyok, mit ír ki az index...
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4369
Hűvösvölgyi képek a Vasút&Modell web-en (a képtárban).
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4368
Mint látogató, be lehet menni? Csatlakozni biztos, hogy nem tudnák (nincs időm feljárni Bp-re...)
Előzmény: crash__override (4367)
crash__override Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4367
Haat, lehetni lehet...

Kellene rola egy-ket fenykep, mert -taplo vagyok az teny de, - minimalis minosegi kovetelmenyeink vannak... De ha szep, akkor nyugodtan csatlakozhatsz hozzank, a tobbit majd inkabb mailben.. vagy gyere be a Lang-ba, es beszeljuk meg, hogy s, mint legyen a dolog. Tag nem akarsz lenni ?

A LÁVA egyesület tagfelvételt hirdet a LÁNG Vasútmodellező Gyermekszakkör és a LÁVA Vasútmodellező és Modulépítő Egyesületi körökbe Infó ITT

Előzmény: luc72 (4366)
luc72 Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4366
Szeretnék, lehet?
Előzmény: crash__override (4364)
pg54 Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4365
Akit esetleg érdekel:

A Trix cég visszahívja a Minitrix-T12202 katalógusszámú modelleket (BR 221).

Nem volt kedvem (lustaság) a pontos fordítással bajlódni, inkább ideírom az eredeti szöveget:
"Bei eine Teilserie dieser Modelle kann es beim Betrieb zu einer Überhitzung des Kondensators der Funkentstörung kommen, die zum Schmelzen des Gehauses und in Einzefallen sogar zum Brand des Modells führen kann."

(Bocs' a hiányzó ékezetekért...)
Forrás: em 5/2001

crash__override Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4364
Mirol van szo ?

Modulszinten szeretnel a LAVA moduljaioz csatlakozni ?

Előzmény: luc72 (4362)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4363
Hali!

Jövő hét semmiféleképpen nem oldható meg nekem. :-(

üdv

Előzmény: Törölt nick (4360)
luc72 Creative Commons License 2001.05.28 0 0 4362
JSB

Ha BoGarnak nem kell a köv. topictalin meg beszéljük.
AZ Északi f.h.al szeretnék csatlakozni a LÁNGosokhoz remélem ebben Tjoe is segít idejével és kézügyességével, akkor viszont az itthonin nem marad korong, tehát szerintem elfér az a három db.zéljük.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.27 0 0 4361
Szia sansan!
A börzén M40-t csak TT-s kasztni öntvény formájában láttam, azon is sokat kell dolgozni, aki meg akarja építeni. Kész modell nem volt.
csíkosháTTú
Előzmény: sansan (4352)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.27 0 0 4360
Kivánok!
A szombaton általam próbált Szergej felett JSB rendelkezik. Én még egyelőre nem festegetek, csak saját részre próbálgatok kence-ficézni. Jelenlegi tehetségemet nem érzem méltónak a piacra. A kérdéses gépezetet csak elektromosan és mechanikusan hoztam rendbe. (A Gützold forgóváz rögzítési megoldásától feláll a szőr a hátamon, de ez erősen szubjektív...) Ha valakinek ilyen gondja van, annak segítek szívesen, de a kozmetikát még nem vállalom.

Más:
Tisztelt Uraim!
Mindenki olvasta JSB 4346-os hozzászólását? Igen?
Akkor most én elkezdtem trombitálni, tülkölni, dudálni, kolompolni a következő "tali" ügyében!
csíkosháTTú

Előzmény: Király E. (4349)
BoGar Creative Commons License 2001.05.27 0 0 4359
Hát erre még gyüjtögetnem kell.
Előzmény: JSB (4358)
JSB Creative Commons License 2001.05.27 0 0 4358
40e pénz. cak-pak. Tartozék a kapcsoló- ami ujabban kinn 34,50DEM(hogy olcsóbb legyen).
A profi sínnel természetesen.
Előzmény: BoGar (4356)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.27 0 0 4357
Igen, remek a masina! Megnéztem, belül is szép, tiszta, nincs semmi hibája. Tökéletes :-)
Előzmény: Király E. (4351)
BoGar Creative Commons License 2001.05.27 0 0 4356
Sziasztok!
JSB mit kóstál a korong??
BoGár
Előzmény: JSB (4355)
JSB Creative Commons License 2001.05.27 0 0 4355
Kárvolt. Ugyanis van egy újabb dobozostul, de Neked kell bepattintgatni, mert gyári. Nem tudom ki van e a 34 állás, nem néztem.
Előzmény: luc72 (4354)
luc72 Creative Commons License 2001.05.27 0 0 4354
JSB

Mükszik.

És rendeltem még egyet az Északi fűtőházhoz (nem füsti)

joem Creative Commons License 2001.05.27 0 0 4353
Ez az a bizonyos készlet, mely a Coraban kapható, és amely kapcsán a Forum modell ötlete kipattant.
MÁS
Mindenkitől bocsi, de nem tudtam ott lenni a börzén, sőt válaszolni sem, mert az elmúlt 3 napban nem voltam (Internettel bíró) gép közelében (emil van)
Sajnos a jövő hét abszolut nem jó a ROCOnál tapasztaltak megbeszélésére, pedig nagyon jó lenne...
Legközelebb személyesen jún 4. hétfőtől vagyok elérhető...
Előzmény: sansan (4352)
sansan Creative Commons License 2001.05.27 0 0 4352
De jó lett volna tegnap ottlenni a börzén!Nem láttatok M-40-est?Ma kicsiny városunk mellett nagy vásár volt.Nézelődve felfedeztem egy Fuggerth-kezdőkészletet.Tartalma: Csörgő(2104) +3db bx kocsi,melyek közül csak kettőnek azonos a pályaszáma. :-))))
Király E. Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4351
Gyurmosz
Nagyon jó Szergejt vettél,én is kipróbáltam,szépen,csendesen megy .Egyébként az eladó is korrekt,és megmondja ha a gépnek valami baja van.Helló
Előzmény: gyurmosz (4350)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4350
Hát, nem tudom, hogy hívták az eladót, de a Szergej lent volt, méghozzá a Váci út felöli oldalon, talán az utolsó előtti asztalnál.
Előzmény: Király E. (4349)
Király E. Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4349
Helló mindenkinek
Két kérdésem lenne:CsikosháTTú, amit ma próbáltál Szergejt, azt Te fested , matricázod régi MÁV-osra?
Gyurmosz:a lenti Szergejt vetted a Gyügyei Sanyinál?
Előzmény: gyurmosz (4344)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4348
Aki ott volt az egyik kolléga által délutánra meghirdetett vonatozáson, jól érezte magát és sok szépet láthatott. V40, épülő 342, számos amerikai mozdony, személy- és teherkocsi modellje. Aki távolmaradt, sajnálhatja ...

Macibb

JSB Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4347
Ami a nyári találkozókat illeti, javasolnám, hogy találjunk egy közös - mindenkinek megfelelő - helyszínt, ami jól megközelíthető.
A következő alkalommal szeretnék egy kis beszámolót tartani ROCO-ékról (a gyárról, tervekről stb.). Számos dolgot, annak speciális volta miatt ugyanis nem illik megirni, mert az átlag olvasót terheli. Nektek, meg úgy gondolom, az a legfontosabb, mert szakma. CsikosháTTu, kérlek tülköld össze a csapatot, jövő hétre készen lesznek a felvételek, és akkor mindent kitárgyalhatunk. Ehhez kapcsolódóan, akinek van jó témája, kis fejtágítóként, (gondolom) szívesen meghallgatnánk. A fórum-topic terjedelmileg nem sokat bír. A kérdések is nehézkesen megválaszolhatók.

Más: Megy a fordító? Ha kell átnyomom a kapcsolást emilen.

PS.: üdv mindenkinek, és elnézést, de két mongyit kellet fotózni a laphoz.
Tervezem a fórumosok lappal ellátását, tisztességes előnyt adva. Ezt majd személyesen. Mit gondoltok róla, ha csikosháTTu kocsivilágítás cikkét Fórum rovatként ( mint új rovat nyitót!!) jelentetem meg. Ehhez az kell, hogy minden számban legyen valami Tőletek. Ez évente négy témát jelent. Ki kész rá?!

Üdv valamennyiőtöknek, és kösz a mai napot!

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4346
"Este van, este van"...
Igazságod vagyon! A nyári szünet előtti utolsó esemény június 30-án lészen. Viszont 16-án elmarad.
Előzmény: _ Liar _ (4343)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4345
Hello!

A 120-asra vegul ugy tunik, van egy olcsobb megoldas is.
A talakozon sajnos csak par percet lehettem, remelem mindenki jol elvolt :-) Ahogy gyorsan korulneztem, egesz jo volt a mostani borze.

udv

gyurmosz Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4344
Szerintem is jól sikerült a találkozó!
Kifelé menet megláttam egy Szergejt, amit nem volt szívem otthagyni :-) M62,206 (miskkolci gép), szerintem gyönyörű, ráadásul műszakilag is tökéletes állapotban van!
Már a tehervonataimat huzigálja :-)
Előzmény: Törölt nick (4342)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4343
azért még nem azonnal
Előzmény: Törölt nick (4342)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4342
Kivánok!

Sokan voltunk ma a Börzén a T(opic) T(alálkozó)-n!
Ugyan én rohangáltam le-fel, ezért bocs Mindenkitől, de úgy vettem észre elég jól sikerült a találkozó.

Aki nem tudná, annak van egy rossz hírem: nyári szünetet tart a Börze, legközelebb szeptemberben lesz.

csíkosháTTú

khotjoe Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4341
Matiz.
Másfél honapja még 36000huf-ért vettem,Luc72 ha jol olvastam kedvezménnyel 32000-ért vette a Váci ut on.
Előzmény: Törölt nick (4330)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4340
Sziasztok ujra itt vagyok.
Kicsit nehezkes az iras (Nemet karaktres a gep)
Na de a lenyeg:
TEE nezzd meg jobban az en asztalomat az nem "N-es" hanem HO-as (HOe)'
Fecus szivesen valalom a frizirozast.
Szemelyesen beszeljk meg mar a bhv nalam van, jovo heten megy festesre.
Zsolt
Előzmény: TEE (4339)
TEE Creative Commons License 2001.05.26 0 0 4339
Tovább bővült a vasúti fényképalbumom a KASZ művházban kiállított modellek frissen készült fotóival.

Ma és holnap még mindenki személyesen is megtekintheti a kiállítást! (Részletek a 4150-es hozzászólásnál)

TEE

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4338
Akkor mindenkinek, akik jönnek:
viszlát a holnapi Börzén! Jelvény, egyéb ismertetők figyelése, büfé.
luc72! Óvatosan sántikálni!!!
luc72 Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4337
Van.
Itthon a 36000-nél már drágább lesz az biztos.

Előzmény: Törölt nick (4334)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4336
Hm. Nekem eről nem beszéltek :-)
De szép volt, az a lényeg!
Előzmény: Törölt nick (4334)
BoGar Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4335
Sziasztok!

1, Matiz, írtam az említett címre. Remélem hamarosan kiszedik.

2, Írjátok le, mi nem tetszik, mit változtatnátok a honlapon. Vagy ide írjátok, vagy az e-mail címemre.

BoGár

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4334
Érintett modellt én is láttam, (M62-t akartál írni ugye? :-) ) de nekem azt mondták, átfestett...

Luc72: nem tudod, a 120-asaidban van digitális előkészítés?

Holnap kimegyek én is kicsit, most már biztos.

Előzmény: gyurmosz (4332)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4333
Wow...
Szóval M62,109...

Ja, és az a "hangos" változat volt.

Előzmény: gyurmosz (4332)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4332
Uff!
Az kicsit sok lenne szerintem!
Pár hónapja láttam az Erkel utcában az M61,109-et, méghozzá - helyesen - korlátokkal a homlokfalon! Nagyon szép volt, és 77e HUF-ot kértek érte, pedig az sondermodell!
Előzmény: Törölt nick (4330)
sansan Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4331
Sziasztok!Már sajna megint nem jutok el a börzére,mert dolgozom.Ezért. Megkérlek benneteket,úgyis szétnéztek,van-e M-40-es már a börzén? Meg a régi Piko MÁV tartálykocsiknak mi az áruk? Na igen.Mi a véleményetek,átfesteni a régi kocsikat mostani MÁV barnára,felmatricázni? kiváncsi vagyok ,mennyire lehetséges. Köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4330
Hali!

Én úgy tudtam, hogy a bolti/új ára 56 ezer körül van.....

üdv

Előzmény: khotjoe (4325)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4329
Úhhh...légyszi írj a moderator@mail.index.hu-ra, hogy szedjék ezt ki! A másik, szerintem a webzin külseje jó így, csak egy-két html dolgot kellene cserélni.
BoGar Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4328
Sziasztok!

Az előzőt kicsit elrontottam . Remélem a moderator@mail.index.hu címre küldött levél majd megteszi a hatását.

Még nem tudom, hogy megyek-e, de nagyon valószínű. Mi lesz utána a program?? Mert én mennék megnézni a kiállítást, utána meg a Közlekedésibe az új nagy terepasztalt tekinteném meg. (Vagy fordítva.) Ott megbeszélhetnénk a webzine további sorsát, amit mától én csinálok. Leveleket, anyagokat a borby@tar.hu címre várok. Kérdésem, maradjon-e a jelenlegi kinézet, vagy változtassunk rajta?? (Persze a szavazás végén megkérdezem Sancit, mehet-e a dolog.)

BoGár

Ez a mi jelvényünk!

Fecus Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4326
by az ex bhv!

"Ő egy egyszinű piros festésű magyar HO-ás Nohab, jó állapotban. Pikó gyártmány"
Ez lenne az amit frizírozni tudnál?

Fecus

khotjoe Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4325
Matiz.
Az a bolti ára,ha van kedvezményed akkor 32000huf.
Előzmény: Törölt nick (4324)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4324
Hali!

Tegnap irtam a Gutzold szergejrol. 36 ezer korul, dobozzal, meg nincs osszerakva - meger ennyit?

udv

Előzmény: luc72 (4322)
khotjoe Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4323
Sziasztok.
Ha van időtök csurgassátok ti is egy kicsit a nyálatokat www.bdef.de/mecs.htm
luc72 Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4322
Hali

Köszönöm, és megyek.
Ismertető jegyem erős bicegés/mankó, a sisak most nem lesz nálam lévén, hogy a moci eleje hiányzik.
Ja és amit tudsz az 520 asunkrol azt meg kéne osztanod velem, ha lehet.

MATIZ
Sajnálom, hogy megint nem jött meg minden.
Probálkoz FÖSTEREL a júniusi szállítmányba lehet, hogy be férnek a cuccaid.
Nekem 3 nap alatt szerzet két új Gützi szergejt.

Előzmény: JSB (4315)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4321
Matiz!
Szerintem el leszünk ott egy darabig. Biztos odaérsz!
csíkosháTTú
Előzmény: Törölt nick (4318)
Sipos Gergely Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4320
Üdv!

A topicot csak olvasgatni szoktam. mivel itt sokan vagytok, úgy gondolom itt bocsátom áruba az eladandó mozdonyomat.
Ő egy egyszinű piros festésű magyar HO-ás Nohab, jó állapotban. Pikó gyártmány.
Ha valakit érdekel küldjön emailt.
Ár megegyezés szerint.

Eladom a terepasztalomat is, mely 2*1m-es egyszintes, két különálló körből áll. Egyszerre, egymástól függetlenül 2 vonatot lehet irányítani.

Gergely

Szucs Lajos Creative Commons License 2001.05.25 0 0 4319
OFF.
06-20-9975817 a telefonszamom delelott.
06-26-338-015 az otthoni.
Megprobalok en is kimenni a langba.( persza nem rajram mukik.)
Sajnos voltak gondjaim de remelem megoldodik.
ON.
Előzmény: Törölt nick (4220)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4318
Ha mar igy osszejovunk...szombaton megprobalok kinezni, ugyis arra megyek, de ha lehet, 10 utanra szervezzetek. Megoldhato? Akinek van az elozo Vasutmodellezes topic tablacskaja, rakja ki, a tobbseg meg ugyis ismeri egymast! :-)
Király E. Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4317
Szia
Ha megkapom az 56-ost,azonnal irok Neked.Még pályázni sem kell...Helló
Előzmény: Törölt nick (4316)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4316
Kivánok!
Ezennel pályázatot nyújtanék be a leendő TT BR56-ra, ha meg lesz Nálad. (Ez a pályázat most úgy is divat...)
Előzmény: Király E. (4314)
JSB Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4315
szombaton gyüssz? Ha igen előtűrom( hogy mi a fenének raktam el...?), ja néha vasutas körökben az ilyesmi ragad - nem úgy mint a tudás, az pereg- nos hoznám ha jössz a fórumra.
üdv
Előzmény: luc72 (4295)
Király E. Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4314
Helló
Akkor 9.30 körül találkozzunk hátul a büfében.
CsikosháTTú
köszi az árakat, de nem veszek, hanem-talán-kapok,és ha elcserélem akkor tudjam hogy kb. mennyit ér.Szia
Előzmény: Törölt nick (4313)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4313
Mindenkinek, Akik Gyünnek:
Kb. 9.30 - 10 óra körül. Király E. javasolta a büfé hátsó asztalát, szerintem jó. Tábla...?! szerintem OK. De meg kell jegyeznem, jó pár hozzászólással ezelőtt "Bogár" alkotott egy jelvényt, az tök jó.

TT BR56: a BTTB legjobban sikerült gőzöse. Külcsín nagyon szép, hajtás is jól sikerült, egy szóval kitűnő. Mindazonáltal 7-8000-nél nem szabad többet adni érte, szerintem. (RolandTT azért megszálloTTabban TT, mint én...)
csíkosháTTú

Előzmény: Király E. (4312)
Király E. Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4312
Sziasztok
Én tuti ott leszek a börzén az egyik barátommal/Ő nem szokott ide irni/, és szerintem a büfében a hátsó asztalnál kellene találkozni egy előre megbeszélt időben,és akkor nem lenne elkeveredés.Más:ma voltam a kiállitáson és nem igazán tetszett, nagyon kicsi terem és elég gyenge H0 felhozatal.A vitrinben lévő utcai járművek tényleg szépek voltak.TT-sek:egy soha nem használt BR 56-osnak kb. mi az ára? köszi helló
Előzmény: Törölt nick (4307)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4311
Hibaigazítás:

Lehet, hogy én is megyek. Vigyek valami papírtáblát vagy -lapot mongyuk "forum.index.hu/Vasútmodellezés" felirattal?

Előzmény: SÜNÖCSKe (4310)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4310
Lehet, hogy én is megyek. Vigyek valami táblát mongyuk "forum.index.hu/Vasútmodellezés" felirattal?
Előzmény: Törölt nick (4304)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4309
Hány óra felé kéne kiérni?
Előzmény: Törölt nick (4304)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4308
ok
Előzmény: Törölt nick (4307)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4307
Kicsit olvass vissza!
Engem megtalálsz a polómról: a kecskeméti "PUMA" vadászrepülő századé.
Előzmény: _ Liar _ (4306)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4306
ezekről mindig lemaradok pedig mindig ott vagyok......
Előzmény: Törölt nick (4304)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4305
JA! A lényeg majdnem lemaradt:

Joem!!!
Kijössz?

Előzmény: Törölt nick (4304)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4304
Szép Jó Estét!
Úgy néz ki alakul egy T(opic) T(alálkozó), a szombati Börzén. Ha mindenki tartja a szavát, és senkinek nem jön közbe semmi, akkor leszünk egy páran: Gyurmosz, RolandTT, JSB, rezgaras, stb.

Bogar!
Te rá érsz?

luc72!
Hogy van a futóműved?

csíkosháTTú

_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4303
király ez a kép....
Előzmény: Törölt nick (4302)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4302
Találtam még egy képet....DR dízelek, törzsfejlődés (120,130,123,232,234) Na, mostmár tényleg lelövöm magam.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4301
Hali!

Még valami, ha BRAWA kihozza, és a ROCO kis tolatójához hasonló áron lesz, ezt is az asztalon szeretném látni....

üdv

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4300
OFF

ÚJ VÍRUS!!!

Dátumra aktiválódik, minden év május 25-én. A gépet _teljesen_ hazavágja (szóval utána pápá, vonatozás!). Ha nem akartok vele találkozni, akkor keressetek a gépen egy

sulfubk.exe

nevű fájlt, majd _teljesen_ irtsátok ki(tehát a Lomtárból is)!

ON

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4299
Hali!

A Móricz Zs. körtéren van egy modellbolt, főleg autók/harckocsik/repülők, de van pár vasútmodell is. Használt Gützold Szergej, régi festésű DR 39-ért, dobozzal (zsír új, nincsenek rajta a csövek). BRAWA 132-es, használt, 26900-ért. Fuggert "állatorvosi ló" Csörgő 11-ért. Vannak sínek is, ömlesztve, házak és egyebek. Benézni érdemes.

üdv

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4298
Én a csíkosat láttam. A festés egy dolog, mert átfestheted, de a modell egésze nem tetszett, azzal pedig nem sok mindent kezdhetsz! A festésen kívül pedig mind teljesen egyforma. Túl sok hiba volt rajta, a forgóváz sem stimmelt...és még lehetne sorolni. Messziről nagyon tetszett, majdnem vettem egyet, de most, hogy közelről láttam, inkább várok. Ennyi pénzt nem ér, ha van jobb is.
Előzmény: gyurmosz (4297)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4297
Mi nem tetszett a Deák gépen?
Szerintem nagyon szép, visszaadja az eredeti gép formáját. Persze én csak a sajátomat ismerem (hagyományos festés, 1261)... Te melyik változatot láttad? Mert a 1145-ös tényleg elég gagyi (a festése miatt - egyébként sokkal több kihozható gépből)! Szvsz :-))
Előzmény: Törölt nick (4296)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 4296
Hello!

Sajna nekem most sem jön össze a börze. Ha tudok, kimegyek, de csak 11 előtt. (Nyertem egy Roxy-kulcsot, megyek a 15 millióért játszani :-)) )

Amióta a Deák-szilit közelebbről is megnézhettem, teljesen elkeseredtem. Inkább várok a Fuggerthre vagy a QuaBLA-ra.

Az Erkel utcába árú érkezett, lehet menni, van minden - kivéve, ami nincs.

Szóval, a rendelésemből megjött majdnem minden, csak a LÉNYEG nem: a váltók. A történet érdekes, mert a ROCO szerint ez gyártásban van, volt és lesz is. Az üzletben megkérdeztem, akkor miért nem hoztak. A válasz csak annyi volt, hogy ők nem tudták, hogy gyártja a ROCO, csak hétfőn este olvasták az e-mailt és akkor már útban voltak Pestre a cuccok. Ezek mennek. Meg a viharfelhők. Legközelebbi szállítás két hét múlva. Ha akkor sem jön, újjab e-mail a ROCOnak, meglesz máshonnan.

üdv

Előzmény: gyurmosz (4294)
luc72 Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4295
Hello

A forditókorong vezérlöjét meg találtad?
Már nagyon be vagyok rá zsongva, hogy forogjon.

Előzmény: JSB (4293)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4294
Én úgy néz ki, megyek.

Láttam Deák Papagájt; elég szép, bár voltak rajta festési hibák (a festés minősége nem volt az igazi, bár szerintem ez idővel javulni fog - a legelső széria lehet, mert a múlt héten még nem volt). Van rajta piros lámpa is, bár az sajna nem világít. A forgóváz gumirugóját és a lengéscsillapítót kissé elnagyolták, remélem nem olyan marad... Az viszont nagyon tetszett, hogy figyeltek a vízvetőre; a 2000-es Sziliken nem fut végig a mozdonyszekrényen, és ezt - helyesen - itt is így csinálták.

Rákérdeztem, hogy Gigant várható-e valamikor, azt mondta a fickó, hogy előbb-utóbb biztos kijön az is! Hát, remélem minél előbb :-))

Előzmény: luc72 (4289)
JSB Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4293
luc 72
német jöhet emilen, lefordítom , de csak a jövő héten, amikor már tördelnek. Most van a szerkesztés java

Előzmény: luc72 (4289)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4292
HALI!
Én megyek, már ideje lesz! Aki mág nem ismer, az keressen egy kecskeméti "PUMA" + "MIG-29" pólót, abban leszek benne én.
csíkosháTTú
Előzmény: luc72 (4289)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4291
luc72 írta:

> A szombati börzére meg proszálok ki csoszogni, ki jön?

Én valószínüleg kint leszek. Ha bhv is kint lesz, akkor biztos találkozunk. Ha nem, akkor Szepesi Józsi (aki a HO alkatrészeket, meg - bizonyára még mindig - a MÁV teherkocsis könyvet árulja) megmutatja, hol vagyok. Modellt nem viszek, mert minek vacakolni azon a kis asztalon...

De összefuthatunk mondjuk 11-kor a büfében. Kiteszünk egy táblát: "Index/forum/vasútmodellezés"

Erre a hozzászólásra már ne válaszoljatok, mert nem leszek ezentúl gépközelben.

Előzmény: luc72 (4289)
BoGar Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4290
Sziasztok!

Látom megint elértünk a Webzine frissítésének témájához. Sajnos eltünt VSanci e-mailcíme, így nem tudok neki írni. Roland, ha te tudod, akkor szeretném, ha megadnád nekem. Utánna én megbeszélem vele, hogy belenyúlhatok-e. Amennyiben elfogadja a segítségemet, nagyon szívesen frissítik. Nekem általában elég sok időm van, ezt talán láthatjátok is a BoGár Warez frissítési gyakoriságán. Tehát szívesen segítek, de engedély nélkül nem szeretnék belenyúlni. Ja Roland, ha nem megy a borby@mailbox-ra a küldés, akkor próbálkozhatsz még a borby@level.tar.hu-val is. A harmadikat nem adnám ki nyilvánosan a spam miatt és ez heteken belül egyébként is megsemmisül.
Kicsit hosszúra sikerült, bocs.

BoGár

luc72 Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4289
Szasztok

A szombati börzére meg proszálok ki csoszogni, ki jön?

Az erkel utcai boltos most ki tett magáért szerzet ROCO 2.5 angol váltót tízen valahány db. ha valakinek kell, szaladjon én csak négyet hoztam el.

Az új Eisenbahn JOURNAL magazinban a BR 52 víz diletácios mozdonnyal foglalkozik, van egy FOTO is !!! És 1:87 három nézeti rajz, ha valaki le tudja fordítani annak el tudom a cikket küldeni emilben és utána ide felteszem, már ha érdekel valakit.

Fecus Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4288
Tegnap voltam a Lángban, a Vasútmodell klubban. Legyen akármilyen kicsi vagy nagy egy ilyen klub, azért van valami kellemes "fílingje" ami a fiatalságomra emlékeztet. Este 8 volt és még mennem kellett vissza Budaörsre dolgozni, de mégsem tudtam csak úgy beadni a pénzt aztán elhúzni. Egy kicsit szívtam a klublevegőt meg beszélgettem Zsolttal.
Ha egyszer nyugdíjas leszek újra beiratkozom a legközelebbi klubba.

Sziasztok,
Fecus

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4287
1: Jó Neked!
2: Kár! Az ember "csíkosháTTú" típusa szívesen cserél eszmét...
Előzmény: etwg (4286)
etwg Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4286
Kosz a meghivast, de pillanatnyilag (mint oly gyakran) eppen vilagjarasban vagyok, meg raadasul nem is elek nagyon feletek.
Igy sajnos nem tudok eleget tenni a keresednek. De majd talan egyszer ez is oesszejoen.
Előzmény: Törölt nick (4285)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4285
etwg!
"...beszéljétek meg a börzén..."
Mármint én, meg RolandTT? Mi csak segíteni tudunk, ha kell. Te nem jössz ki a Börzére?

Matiz!
Gondoltam, hogy csütörtökig nem törtémik semmi, lévén JSB csak akkor kerül elő. Jó neki...!
csíkosháTTú

Előzmény: etwg (4283)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4284
Igazad van! Mikor Ő korrektül megírta nekem, hogy elnézést, megkapta az anyagot, de nincs ideje feltenni, megpróbáltam elküldeni Bogar-nak is, Aki mint itt a fórumon olvastam szintén hozzá tud férni a Webzinhez, de sajnos 3* próbálkozásomra sem tudtam még 500kb-nyi anyagot sem elküldeni Neki, mert betelt az E-mail tárhelye. Most, hogy szóba került, biztosan megoldják valahogy. Én megköszönöm mindannyiotoknak az ezirányú hozzaszólást.
Előzmény: etwg (4283)
etwg Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4283
Csak hozzaszolni akarok a webzinhez. Nekem is vannak hasonlo feladataim, immar 6 ember dolgozik napi 6 orat azon, hogy a web lapunk mukodjon (nem vasutmodell, hetente valtozik). Ezt kellene vsanci baratunknak is meggondolni, hogy nem-e tenne a WEBZINt hozzaferhetove 4-6 alaknak, akik megbizhatoan tudnak gondozni a alapot, kulonben nagyon be fo dogleni (mint ez a szoeveg ekezet nelkul).
Beszeljetek majd meg a borzen.

Előzmény: RolandTT (4277)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4282
Mégegyszer leszögezném! Én sem akarom, se bántani, se "bemószerolni". Sok biztatást kaptam én is tőle. Viszont amit nehéz munkával létrehozott, az félek tőle, hogy lassan a feledés homályába merül. Te sem azért jegyezted meg, hogy régen frissült, hogy akárkibe is "belekössél". Csak gondolom naponta, vagy pár naponta belenézel azért, hogy találjál valami érdekeset. Április 24 már lassan 1 hónapja volt. ((Én nem csináltam saját weblapot, mert úgy gondoltam, hogy ez életképesebb és közösségibb))
Előzmény: RolandTT (4278)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4281
Csutortokig semmit sem igerek, de akkor felkerul a keptarba.
Előzmény: Törölt nick (4279)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4280
Van nekem egy "trade mark":
kecskeméti PUMA vadászrepülős póló, eddig nem sok ilyen kolléga volt arra felé.
Erről meg lehet ismerni.
Előzmény: RolandTT (4278)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4279
Sanci védelmében:
Ha elárasztják az emberfiát az infók, akkor nem tud mit kezdeni velük. Vagy csak hosszó idő után tudja feldolgozni.

Matiz!
Bocs, ha túl nagyok a hüvösvölgyi képek!
csíkos

Előzmény: RolandTT (4275)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4278
Bocsánat! Igen természetesen ott leszek!!! Köszönöm mégegyszer az invitet!
Előzmény: RolandTT (4277)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4277
Szóval a + Hogy azonnal elküldtem azoknak a modellek nek a képeit melyek 2000-es újdonságok voltak, hogy nagyon frissek legyünk (még a 2001-es katalógusban sem szerepelnek mint a kis fehér T334-es SüdZukker vagy a V240) és pont azok nem kerültek fel. Most meg van a 2001-es újdonságfüzetből ismert 2001 májusában (ld Tillig Weboldal) megjelent V36 Poyntz kék Angol mozdonya is összesen 17 új (2001-es kiadású) vagonnal!
Tehát tudnánk mi nagyon is frissek lenni!
Félreértés ne essék Sanci keltette életre a fórum Weblapját és ezért minden tiszteletem az Övé, és a mai világban nagyon is érthető, ha valakinek soka munkája, de valahogyan meg kéne oldani ezt a kérdést. (((Nekem is néha nehezemre esik azonnal nekilátni fényképezni, vagy akár scannelni, de mégi a közért egy kicsit érdekes)))
Előzmény: Törölt nick (4274)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4276
Szóval akkor gyün másodikán az Börzére Kend?
Előzmény: RolandTT (4275)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4275
Húúú Sanci bocsáss meg kérlek, de CsíkosháTTú kollégának nagyonnagyon igaza van!!!!!!! (mint azt írtam Neked)

Szóval szegény sanci írta is nekem, hogy nagyon el van havazva, mert én is írtam Neki, hogy ha nem frissítünk sűrűn akkor egy idő után a látogatók elmaradnak!! Nem bántásból írom Varga Sándor felé, de ha már jogosan megemlíted még egy Digit fényképezőgépet is vettem (3 mozdony helyett), hogy nehogy unalmas legyek a Mozdonyok dobozban scanneléseimmel (aminek sajnos pont a tizede került csak fel). ezekt a képeket el is küldtem sancinak április 22-én+ azóta csináltam kb 300 fotót! (Vannak egyben a mozdonyok+ külön-külön is+szerelvényben meg ilyenek). Valamint a tesztek komletten+ véleményem amit az elöbb is említettem. + "mingyá"

Előzmény: Törölt nick (4274)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4274
Nna ilyesmire gondoltam...(Átépítés ügyben, BR250)

Nekem a jövő szombat is jó. Most már rendszeressé kéne tenni magam. Szóval júniuis 2-án a Börzén?

Végig olvastam a hozzászólásaidat: nekem azért nincs EEEKKora gyűjteményem. Viszont a webzinen az utolsó módosításod igen régi...
csíkosháTTú

Előzmény: RolandTT (4272)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4273
Most szombaton sajnos dolgozom!!
De köszönöm az invitálást, amúgy a Börze nekem is kötelező program (hajh pedig az egyetlen pihenőnapom a szombat amúgy)! Jövőhéten biztosan szabaddá teszem magam!! Ha még megfelel! Egyébként mobil vagyok (és pesti) szívesen állok rendelkezésre!
Előzmény: Törölt nick (4271)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4272
Az átépítés technikailag nagyon egyszerű, mivel héla istennek a motor másik oldali kivezetését nem vágták le(mint 1-2 modellnél ahol nincs is szerepe BR81-92-56-86-35-103-107 T334 pontosabban ezeknél sincs levágva, csak nem készült)!
Tehát ide becsúsztatható a kardán a másik végre a fogaskerékkel mely már a másik forgóvázon van, melybe mint már írtam betehető a tengely a két végén a 2db kis felfogató kockájával (ld. BR 103, 81-92 stb alsó csigatengely végein). Ezen a tengelyen van egy fogaskerék ami kapcsolódik az elöbb emlitetthez + van 2 kis csigakerég. ekkor már csak a 2 hajtott kerékpárt kell kicsrélni fogaskerekesre (aminél középen van egy fogaskerék ami csatlakozik a csigához). Összecsavar és kész is!
Előzmény: Törölt nick (4269)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4271
Figyusz!
A szombati börzére kijössz?
El kellene még egy szakértő, majd mondom, hogy mire...
Előzmény: RolandTT (4270)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4270
Hát igen nagyon is igazad van!! VSanci kérésére készítettem a Webzin részére, a mozdonyképeim mellé egy pár soros véleményt + osztályoztam a teljes palettát (mert meg van az összes BTTB és Tillig típusból legalább 1 db+ Brawa Roco teljes paletta +Jatt és Gützold-ból a BR 95 na ezt nézzétek meg a Webzinen ha tehetitek) ugymint külcsíny, belbecs, viselkedés a pályán, szerelhetőség, vonóerő(zugkraft). Komplett sebességteszteket is készítettem, de szerintem ez nem nagyon határoz meg egy modellt.
Szóval amiért ezt írom, mert oly annyira igazad van a minőségre vonatkozólag, hogy a 85 körül kiadott modellek minősége a legrosszab a teljes palettát végigvéve, de nem csak mozdony ügyben, a vagonok festése is bagától letöredezik (pl önüritős kocsi stb..)
Előzmény: RolandTT (4268)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4269
Szevasz RolandTT!
Én csak hitetlenkedem: ennyire nem lehet igénytelen egy cég...!
Amúgy , mint régi TT-s csak ámulok és bámulok. Hogy ez mégis igaz...
Na ennyit a kesergésből, lényeg, hogy még van TT-s a világon! Az átépítést esetleg megosztanád velünk? Egyébként hátha van "alkatrész-megoldás" valahogy...
Az örök optimista:
csíkosháTTú
Előzmény: RolandTT (4268)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4268
Kedves CsikosháTTú!

Nem akarom, hogy félreértések legyenek, ezért mégegyszer: A régi BTTB-s BR 250 és BR 119 csak 1 forgúzsámolyon hajt 2 tengelyet. A Tillig egészen más mechanikát használ (hasonlóan a BR 120-odhoz) és mindkét forgózyámolyt hajtja!

2. Nekem meg van a BTTB 1987-ben kiadott (és Csikós Pista bácsi által is használt) Ersazteillkatalog (alkatrész listára bontott modellek), de abban nincsen benne pont ez a 2 modell. +Meg van a Tillig Ersatzteilkatakogja is (2001-es kiadás), de abban pedig természetesen az új hajtással vannak az alkatrészek.

Mellesleg nekem van 3 db-om a régi BR 250-esből is (+1db a régi 119-ből) és próbából átépítettem egyikből a másikba a hajtást. hogy mindkét forgóváz hajtva legyen. Az eredmény húúú.. hát ha mondhaton ég és föld!!!!! Ezért próbáltam szerezni ilyen alkatrészeket, de ennek állítólag nincs is utánpótlása és annyira kevés készült belőlük a többihez képest, hogy nem is nagyon kerültek bontásra!! Na bocs, ha hosszú voltam!

Előzmény: Törölt nick (4231)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4267
Bocs Mindenkitől, de most olvastam:

OFF
>Mi az? Bazi nagy, piros, és nem tudod átdobni a >kerítésen?
>Dízelmozdony.
ON

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4266
Kivánok!

Tisztelet Kollégák!
Régi PIKO (Gützold) BR120-hoz tud valaki hajtott kerékpárt tengelyestül, fogaskerekestül, meg tapadógyűrűt?
Előre is kösssszz!
csíkosháTTú

P.S.: én továbbra is TT-ben utazom, csak most ez van nálam javításon.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4265
Nem csinaltal hozzajuk albumot, igy nem mukodik.
Előzmény: luc72 (4263)
luc72 Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4264
matiz

emilben ment a kép

luc72 Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4263
képeket felraktam de valahogy eltüntek.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4262
A szombati börze OK.
Nálam meg van egy kisebb TT, ha valakit érint... Amúgy én pesti vagyok...
csíkosháTTú
Előzmény: rezgaras (4261)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4261
Megpróbálok szombaton kimenni a börzére. Lehet esetleg egy találkozót rendezni.

Azt is tervezem, hogy otthon összeállítok egy kb. 6 méteres próbapálya-polcot. Ha van kedvetek, gyertek el, hozzatok szép, minél inkább egyedi modelleket. Ez az ajánlat csak H0-ra vonatkozik.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4260
Matiz!
Szerintem "crash__override" úgy értette, hogy miért kell Neked írnod a gyártónak. A piacfelmérést a kereskedőnek kell(ene) elvégezni, beszerezni a készletet, meg eladni, és kiszplgálni a KEDVES VEVŐT!!! Ha a levélváltásodra szólt az üzlet, hogy meg van a cucc, akkor miért nem árul a gyár közvetlenül? Ha írkálni kell a gyárnak, akkor a kereskedő miért van? Miért adja a gyár neki nagyker áron? Tudtommal azért van a "kereskedői haszon" intézménye, hogy a gyártóknak ne kelljen "egy darabos" eladásokkal foglalkozni. Vagy csak álmodom...?
csíkosháTTú
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4259
Ahha...
Kis "l" betűvel sincs. Azt hittem csak én csináltam valamit rosszul...
Előzmény: Törölt nick (4258)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4258
Luc72 kep.tara: a felhasznalonak meg nincs albuma
?
Előzmény: luc72 (4257)
luc72 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4257
www.kep.tar.hu/luc72
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4256
Kössz!!!
Megnéztem, csak éretem ne fáradj! Így jár az, aki felületesen szemlélődik Nálad...
Mentségemre szóljon, hogy az ilyen szerkocsis németek tömörek. Ettől ez még hiányos tudás (volt).
Előzmény: Törölt nick (4255)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4255
A keptaramban (kep.tar.hu/matiz) ha raer holnapig akkor direkt linket teszek, de most mar nincs kedvem :)
Előzmény: Törölt nick (4254)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4254
Hol az a kép???
Ne haljak má' meg hülyén...
Előzmény: Törölt nick (4252)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4253
Kivánok!
Ismereteim szerint tömör volt, és két lámpája volt alul. Ha valaki többet tud, javítson. Amúgy ezek a gépezetek viágháborús "szerzemények". A nekik megfelelő DR verzió is "tömör futós".

Valaki írt egy kapcsolatot eladó TT cuccok ügyében, köszönet neki! Habár most én is hasonló gondokkal küzdök, mint Matiz...
csíkosháTTú

Előzmény: luc72 (4250)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4252
Ouuupsz, most nezem a kepet, hat nem tomor....bocs, égô....
Előzmény: Törölt nick (4251)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4251
Kiraly :-) En a nemet gepeket is nezegettem, de ott is tomor kerekuekrol lattam kepet. Termeszetesen nem elkepzelhetetlen a kullos, de a tomor szerintem szebb, talan a Fustiben levo is olyan!
Előzmény: luc72 (4250)
luc72 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4250
Mert találtam fotot küllősröl.
Előzmény: Törölt nick (4249)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4249
Egy kerdesben tudok segiteni: tomor volt a futokerek.
Előzmény: luc72 (4248)
luc72 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4248
Sziasztok még egyszer.

Szakik volna kérdésem.

A magyar 520nak elöl két vagy három lámpája volt?
Az első futó kerék tömör vagy küllős volt?
Az oldalán futó járólap meddig nyúlt ki?

Köszönöm a válaszokat, a füstiben álló már lepusztított.

_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4247
javulást....
Előzmény: luc72 (4246)
luc72 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4246
Hali

Nekem a M&H-tol már a múlt héten megjöttek a kért cuccok.
Ha valakinek kellenek dolgok, dobjátok meg mailel föstert.
Sokkal gyorsabb másoknál.

Az új szerzemény ROCO BR93, BR44, BR50 II vh.festés, BR18 zöld fél burkolatos

Ja és még élek, bár a lábam nem tudom, hol jár.J

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4245
Hali!

van egyszerűbb megoldás is....

Egyébként az előzőt azért nem értem, mert nincs közöm egyik céghez sem, (hihetetlen, de van akinek ez nem egyértelmű) mindössze annyi történt, meguntam a várakozást és utána jártam a dolognak. Nem hogy olcsóbban nem kapom, örüljek, hogy egyáltalán megkapom....ígértek egy-két dolgot tavalyi áron, de nem hiszem, hogy lesz belőle valami. Viszont vagyok elég pofátlan, és a megrendelt dolgokat elég nagy tételnek tartom ahhoz, hogy megkérdezzem majd tőlük mennyit engednek a várakozásért cserébe. Nem hiszem, hogy ér majd valamit, de akkor is. Szóval, szerdáig bankot kell rabolnom, vagy nyerni a lottón, esetleg eladni a szekrénysort :-) esetleg átgondolni, mennyit is költök a terepasztalra :-)))

üdv

Előzmény: division by zero (4244)
division by zero Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4244
egyszerübb lenne ha nyitna egy web-boltot a ROCO...
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4243
Mivel a keszletezes+reklam+piackutatast Te vegezted, mennyivel olcsobban kapod a cuccokat ?
? Ezt nem értem.
Előzmény: crash__override (4241)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4242
hello......

nincs valakinek egy elado , mellékkocsi a BR185-öshöz???

üdv Liar

crash__override Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4241
Ezek xerint, ha valamire szuksegem van, eloszor irjak a ROCO-nak, aki majd rapirit a kereskedore, hogy jelentkezett egy ember aki a GYAR termeket a KERESKEDONEL meg kivanja vasarolni ?

Mivel a keszletezes+reklam+piackutatast Te vegezted, mennyivel olcsobban kapod a cuccokat ?

Hulye, az vagyok, de akkor mire valo a kiskereskedo ?

Előzmény: Törölt nick (4240)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4240
Lássatok csodát, felhívtak, kedden este érkezik a cucc, szerdán reggel mehetek érte...........nos? Vélemények?
Előzmény: Törölt nick (4239)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4239
Hello!

Ismét én, más ügyben. Még mindíg nincsenek váltóim. Viszont, írtam tengap egy mailt a ROCO-nak, amire ma már jött is a válasz, kérték a katalógus-számokat, mik hiányoznak. Elküldtem, néhány percen belül ismét válaszoltak, hogy ezek éppen gyártásban vannak, elérhetőek, és felveszik a kapcsolatot a MODELL KIT-el.
Korrekt!

üdv

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4238
Hello!

Köszi a linket, bár ez a vasút már elég nagy :-)

üdv

Előzmény: amphora (4237)
amphora Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4237
Hello Matiz,

Anno a múlt héten nem volt linkem a 7"1/4-es kertivasúthoz. Most van: http://www.garteneisenbahnen.de Szerencsére árak nincsenek az oldalakon...

Előzmény: Törölt nick (4135)
khotjoe Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4236
Sziasztok.
Az IRÁNYÁRunkban olvastam,TT-s modellvasut tartozékokkal elado,irányár 30000HUF.tel,20-3661-849, 20-3661-866.Felhivtam a palit és elmondta hogy minden megkimélt és dobozolt.4 db mozdony köztük MÁV nohab,4db személykocsi,6-7 db tehervagon,válltok,épületek,fák. Ha valakit érdekel hivja fel ,én HO-ban utazom.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4235
Atya Úr Isten!
Mit csináltak ezek hajtás helyett?! Ezek után fokozottabban figyelem a holmikat. Szinte hihetetlen, hogy így piacra dobnak egy mozdonyt! Elég komoly visszalépésnek tűnik a régi konstrukcióhoz képest.
Előzmény: SÜNÖCSKe (4232)
Fecus Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4234
Na voltam az első kiállításon és a börzére is beszaladtam bár akkor már szorított az idő.
A kiállításon nekem is a Wum modellek tetszettek a legjobban, na meg a pannonos bhv. Elképzeltem az állomásom mögé egy régi Ikaruszt, a hegyek közé meg egy farost. Rendeltem egy bhv-t is. Holnap intézem a hozzávalókat. Kértem Zsoltot, hogy olyan pályaszámot írjon rá amelyik járt Szeged-Bp között. Volt ilyen?

Fecus

SzucsAti Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4233
Sziasztok!

Hétköznap is hétvégivel azonos aktivitással látható a kiállítás vagy kevesebb működő dolgot lehet látni hétköznap mint hétvégén?

ÜdV: Attila

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4232
Igen, létezik a Br. 250-esnél például, vagy a már említett Br. 119-nél. És az egy hajtott forgóvázon is csak két tengely. A 250-nél a tapadósúly kielégítő, bár gondolkodom azon is, hogy pótsúlyt teszek bele, hátha jobban viseli majd az emelkedőket (bár még nem próbáltam ki emelkedőn...)
Előzmény: Törölt nick (4231)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4231
Kivánok!
Szeptemberben lesz újra a börzén Csikós Pista bácsi, nála lehet rendelni egy eléggé vastag TT alkatrész katalógusból. Nekem ő segített a BR56-os helyreállításában.
Amúgy valamit nem értek: létezik, hogy csak egy forgóváz hajtott??? Vagy én olvastam félre valamit?
A régi BTTB gyártású gépeimnek mind a két forgóváza hajtott, igaz, csak két tengely a vázon belül. Az új Tillig 120 is ugyan ilyen kivitel.
csíkosháTTú
Előzmény: RolandTT (4230)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4230
Igen! Nagyon szépek, de tényleg a legrosszabb konstrukciók! (Legközelebb próbáld meg fordítva, mert természetesen egyik irányban sokkal jobb a vonóereje!)
Ja és egy (rossz) tipp a lentebb említett alkatrészek nem kaphatók a Szív u-ban a Bereznay féle boltban (Alkotás u.) és a Deék féle boltokban sem itt Pesten! A Modell&Hobby ;s ay Erkel u-i Modellkit 1001, nem foglakozik, csak új dolgokkal!
Ha valakinek ettől eltérő ötlete van kérem ossza meg velünk!
Előzmény: RolandTT (4228)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4229
Affene...

Egyébként én is észrevettem, hogy a 119-es hasonló hibákkal rendelkezik: a szakkör egy régebbi terepasztalán a mellékvonalon nem közlekedhetett, mert 5(!) teherkocsit már nem bírt fölvinni egy ~20 °/oo-es emelkedőn!!

Előzmény: RolandTT (4228)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4228
Kedves Sünücske!

Sajnos nem lehet hozzá alkatrészeket kapni!!
Kéne egy kardán, 2 fogaskerekes kerék, és egy 2 csigasoros tengely+hozzá a két végére az a kis kocka felfogató!

Egyébként az valószínüleg BR 250-es, mert még a BTTB gyártotta, a Tillig már mind a 4 kereket hajtja, fogaskerekekkel. Jóval jobb konstrukció, de neki is van egy hibája: a Tillig által gyártott R267mm-es íven a kerekek a KASZNIBA ÉRNEK!!!
Érdekes nem?

Egyébként a menetirány szerint váltó piros/fehér világítás ellenére egy nagyon rossz konstrukció ez a BR 250 (a BR 119-el együtt, mely ugyan ezt a belsőt kapta)!

Készítettem egy listát ezekről, de VSanci nagyon eltünt még az előző képeket sem tudta feltenni, pedig sokat segíthetne TT vásárlásakor.

Előzmény: Törölt nick (4221)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4227
Akkó' bocsi!
Előzmény: gyurmosz (4226)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4226
Hát, az a bibi, hogy fogalmam sincs, hogyan kell kiszámolni :-)
De a 499-est ismerem, és 99%, hogy 2 az ellenörzőszáma!
Előzmény: SÜNÖCSKe (4225)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4225
OK...

Hűha! Akkor lehet, hogy valamit rosszul jegyeztem meg? El tudnád küldeni az önellenőrző szám kiszámítását (step-by-step) a köv. emilre?

davep@webmail.hu

Előre is köszi.

Előzmény: gyurmosz (4224)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4224
bocs, a 499-es Bhv-re gondoltam.
Előzmény: gyurmosz (4223)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4223
Szerintem a 49-es Bhv ellenörzőszáma 2...
Előzmény: SÜNÖCSKe (4222)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4222
Nekem a köv. önellenőrző számok jöttek ki (ha jól emléxem, akkor a Bhv száma 20-27):

498-4
499-3

Egyébként szombaton a börzén vettem egy Br 250-est (most Br. 155), és feltűnt, hogy a hat tengelyből összesen 2 hajtott, és ez is 1 forgóvázon van. Lehet a másik forgóvázba is beépíteni hajtást, vagy túl nehéz, és inkább csak rendszeresen tisztíccsam a tapadógyűrűket?

Előzmény: Törölt nick (4212)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4221
A V&M weblapjára is felkerült a link, meg leszedtem a nem aktuálisakat.
Előzmény: Törölt nick (4220)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4220
Hello!

A tegnapi kiállításon készült képek itt láthatóak. Ami nagyon tetszett, az a ROCO 0e modellek voltak, és a keskeny nyomközű asztal. A nagy modulasztal nem volt szép, nem is működött (zárlatos volt). A kispestiek modulasztalának egy része nagyon szép volt, más része nem annyira. A Wumm modell vitrine volt a legszebb, nagyon szép modellek. Nem bántam meg, hogy elmentem, de nagyon pici kiállítás vol, kevés modellel!

üdv
ui:Lajos, emailben átküldenéd a számod? Köszi!

Szucs Lajos Creative Commons License 2001.05.20 0 0 4219
Sajnos nem kaptam semmi ertesitest. Igy aztan csak most tudtam meg.
Majd minden nap kell mennem jatekvasutazni(HEV).
De ha lesz valami, akkor inkabb SMS-ben jo lenne ha ertesitenetek.(legalabb egy hettel elotte.)
Igy akkor szabaddá tudom tenni magam.
Előzmény: Törölt nick (4206)
sansan Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4218
Sziasztok! Pénteken éppen Békéscsabán jártam,így végre megnézhettem az asztalukat.Három srác ott is volt,éppen peront készítettek valamelyik állomásukra.Hogy ez a fórum létezik,azt tőlem tudják,nagyritkán eljutnak a börzére is,kb félévente.Ha jól becsülöm olyan 3x 8 m-es TT-s asztaluk van.Elég régi,azt mondják a fiúk,olyan 20 év körüli.A járművek többsége még a jól ismert Berliner TT vasútból származik.Sajnos nehezítette a helyzetüket egy beázás is,ami miatt az asztal kicsit vetemedett és időnként kisiklanak a vonatok.Van rajta kétvágányú fővonal,fütőház tolópaddal,mellékvonal kis gözösműhellyel,stadion igazi világítással.Igen sűrűn be van építve és a vágányhálózat is jó hosszú.Csak ugye karbantartás, fejlesztés de ez mind pénz,mégpedig nem is kevés.Ilyenkor látom mekkora segítség ez a fórum,ahol lehet ismereteket cserélni,a börze,ahová szerencsére néha én is elvetődöm.Más.Először azt hittem a Fórum Modell elméletilg létezik.Levezetitek,hogyen lehet megvalósítani.Örülök,hogy Joem fáradozik a megvalósításán.Ősz környékén esetleg készül kép róla?
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4217
Akkor az elméletileg jó. Ha mégsem megy, majd szólok, de szerintem most nem lesz probléma!
Előzmény: Törölt nick (4216)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4216
Régen voltam, most már muszály lesz...
Előzmény: gyurmosz (4215)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4215
A jövő héten valszeg tudok menni a börzére. Ott leszel?
Előzmény: Törölt nick (4214)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4214
Azóta is a táskámban van, hátha egyszer összefutunk, és nehogy otthon hagyjam. Ezért kérdeztem...
Előzmény: gyurmosz (4213)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4213
A Csörgő? Hát, leszedegettem róla a fölösleges alkatrészeket (szóval elkezdtem leszedegetni :-))
Szerencsére most (valamivel) több időm van, úgyhogy elkezdődhet az érdemi munka is :-)) Megvan még az a drót, amiről beszéltünk?
Előzmény: Törölt nick (4211)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4212
Nekem az tűnt fel, hogy az xxxxxxxx498-2 és az xxxxxxxx499-2 kocsik közül legalább egynek nem lehet az önellenőrző száma 2.

Macibb

Előzmény: gyurmosz (4210)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4211
Kivánok!
Elkerültük egymást a kiállításon...
Hogy van a Csörgőd?
csíkosháTTú
Előzmény: gyurmosz (4210)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4210
Megnéztem a Pannonos kocsikat. Szépek, de van egy-két hiba, amire szeretném felhívni a figyelmedet (remélem még időben :-)).
Szóval a kirakott kocsik nem behúzott végűek voltak, ilyen Bhv-ból viszont csak egy van, a 499-es. Az egyiknek épp ez volt a száma, de a 499-es nincs kireklámozva (szerdán láttam a Nyugatiban)!!! A másik kocsi a 498-as volt, nem tudom, hogy azon van-e reklám, de a vége behúzott, az biztos!
Szóval a többi kocsit jó lenne behúzott véggel készíteni, na meg csak olyan psz-okkal, amelyekhez valóban reklámos kocsik tartoznak.

Egyébként szépek lesznek!

Előzmény: by az ex bhv (4208)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4209
Kivánok!
Én sem voltam elájulva, viszont a bontóban találtam alkatrészt a CSD455-öm komplettírozásához, így nem kell nekem farigcsálni. Ez is egy haszon...
Stikában lefotóztam "by" H0e asztalát, kb. 13.40-re értem ki, és találkoztam "macibb" kollégával.
Zsolt! Mikor lesz a szőlőben a szüret?
csíkosháTTú
Előzmény: Törölt nick (4207)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4208
Sziasztok !
Még vagyok! Igen!
Valmikor tanulnom is kell a vizsgáimra!
Ez van, egyébként mostanában nem leszek itt olyan sűrűn, mint korábban!
Rézgaras az e-mailt megkaptam és válaszoltam is!
Neeeem kapdat meg?
Na mindegy a könyv már nálam van! Köszönöm!
Második probléma a gépenbe bekuszott egy feszültség tranziens (tegnapi szélvhar következménye)és a gépem tápja örök nyugalomba szenderült, így csak az iskolai gépről tudok írni ami majdnem mindíg foglalt. (Huh ez hosszú volt nem Lajos!)
Zsolt
ui.: Az E-mailok megkaptam, válaszoltam!

Előzmény: rezgaras (4188)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4207
Hali!

Hazaertem, megvolt a kiallitas is. Hat, eleg hurka volt... bovebben, kepekkel majd kesobb, most beajulok az agyba!

udv

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4206
Hello!

Rég láttunk erre!! A topic-talira eljöhettél volna, de sebaj, majd a következőre! Sajnos már nincs mit eladnom, elkelt minden.

üdv

Előzmény: Szucs Lajos (4205)
Szucs Lajos Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4205
Sziasztok.
Sajnos nem nagyon tudok mostanaban netezni.
De!
Kiprobalhatnatok az adok-veszek rovatot az oldalamon.
Matiz. foleg te szoktal kinalgatni arut.
Felkinalhatnad ott is.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.19 0 0 4204
Ha 11 körül odaérek, fél egykor már elalszom a kocsiban..azaz indulok haza.
Előzmény: Törölt nick (4203)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4203
Jó Munkát! (Azaz minél kevesebbet, sok pénzért...)
Arra nem válaszoltál meddig leszel az Eötvös utcában. Du. 2-3 körül még nem alszol el?
Előzmény: Törölt nick (4202)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4202
Mivel éjjel dolgozom (már most is innen írok) minél előbb szeretnék majd ágyat fogni. A kiállításról amennyi képet csak lehet csinálok, hogy aki nem tud kimenni, az is lásson valamit, nameg a Vasút&Modell webre is jusson belőle.... Egy szó mint száz: egy óra maximum másfél. Amiről fel lehet ismerni: "Macskák Whiskyt innának" feliratú póló+Sony digit kamera.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4201
Bocs Mindenkitől, de még egy
OFF
Macibb!
Egy rövid csöngés után nem biztos, hogy felkapom a makográfom. Holnap a kiállításon? A TT körül leszek, ha lesz TT kiállítva, meg a kecskeméti PUMA repülőszázad pólója lesz rajtam.
ON
Mégegyszer bocs az OFFért
Előzmény: Törölt nick (4199)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4200
OFF
JSB! Én sem tudlak elérni...
ON
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4199
a.) + b.) ha minden igaz.

Macibb

Előzmény: JSB (4194)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4198
Az OKÉ, hogy Te leszel kinn leghamarabb, de meddig maradsz?
Előzmény: Törölt nick (4196)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4197
még valami:
"báj a zex béhávé" mint ha eltűnt volna...
Zsolt! Hol vagy?
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4196
Hali!

Na,az én hobbijaim nem férnének ki egy lapra :-)) (grafika, motor, vasút..........)
JSB, Neked küldtem egy SMS-t, ki van kapcsolva a telefonod, felhívtalak volna. Holnap megpóbálom útbaejteni a kiállítást. Annyi a gond, hogy én az autós programra kb. 2 órát szánok, 11 körül ismét pesten leszek, én leszek innen legkorábban a kiállításon?

üdv

Előzmény: Törölt nick (4195)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4195
Kivánok!
Délután 2 és 3 körül a kiállításon, addigra végzek a kötelező penzumaimmal.
Amúgy örömmel látom, hogy sokan vagyunk "nooormáális?".
ÉLJEN A VASÚTMODELL!
Előzmény: JSB (4194)
JSB Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4194
Komoly!
Holnap: a./ ki megy reggel a börzére?
b./ délután a kiállításra (Eötvös utca)

Ma de. a Közlekedési Múzeumban felavatták a múzeumi világnapon a NoHAB orrát, az tizenméteres LGB terpasztalt, egy Ford T modellt(kicsiben terepasztalon jól mutatna), és a Wasa hajó modelljét. Nézzétek, érdemes!

JSB Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4193
Remélem elfogadható vagyok a beszámíthatők klubjába!
Főfogl: zongora-csembaló művész, esztéta (jól kezdődik)
Alfogl: lapszerkesztés (méltó folytatás)

Ifjan: jégtánc (12 évig), repülés élesben.
Több ezer repülős dia (féllegális hm-hm... akkoriban nem volt szabad, mára történelem)
TT 32 évig. Fiam 1993-ban kapott húgomtól egy Fleischmann HO alapot. Egy családban két méretarány megengedhetetlen luxus, eladtam. A fiamé maradt. Azóta HO úgy-ahogy. Mára a modell munka, a sok tallózás, gyári tervezgetésés sajtó kapcsolat, teszt stb. miatt.

PS: Még van sok régebbi repülő makettem. Csak valós egykori gépeket építette.

Ps;Ps: BoGar, milyen korszakot "repülsz"?

BoGar Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4192
Sziasztok!
Na ha már itt tartunk és is repülőmakettezek, mellesleg a számítástechnika is hobbim, meg az akvariztika. És kezdésben van az íjászat is!
BoGár
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4191
És én sem vagyok nooormális....?!
Előzmény: Törölt nick (4190)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4190
Ezek ilyenek...! Motorozik, autózik, ménkü nagy bukóval rohangál a Börzén, stb. Amúgy lelkes modellezők, de van másik dilijük. (Nekem is van, repülök...)
Előzmény: rezgaras (4187)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4189
Luc72-t elobb ismertem a motorjarol, mint a vasutmodellezesrol :-)) (En is motorozom :-) )
Előzmény: rezgaras (4187)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4188
by az ex bhv! Írtam neked egy E-mailt még vagy 3 hete. Megkaptad? Az volt lényegében benne, hogy visszakaptad-e a könyvedet a rövidhajú ex. hosszúhajú barátunktól, mert neki adtam oda, amikor nem voltál a börzén.

Előzmény: by az ex bhv (4175)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4187
Egyik motoros, másik autós... Nektek a vasútmodellezés már smafu? :-))))))))
Előzmény: Törölt nick (4186)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 4186
Sziasztok!

En egy autos program miatt nem tudok kimenni a borzere; viszont, lesz nalam digit.fenykepezogep; es a kiallitast megprobalom utba ejteni hazafele. Tehat, ha osszejon minden, lesznek fenykepek!

udv

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.17 0 0 4185
Szia Zsolt!
OFF
Küldtem egy emilt. Átment? A nohabos címre.
ON
csíkosháTTú
Előzmény: by az ex bhv (4175)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.17 0 0 4184
A "rohanós napról" annyit, hogy csak a kiállítás fog beleférni, délután. Szépen áthúzták a számításaimat...
Előzmény: Törölt nick (4177)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.17 0 0 4183
Mi van "Ödönke"???!!!
Remélem nincs komoly baj!!!!
csíkos
Előzmény: luc72 (4181)
_ Liar _ Creative Commons License 2001.05.17 0 0 4182
mit tettél?
Előzmény: luc72 (4181)
luc72 Creative Commons License 2001.05.17 0 0 4181
Hali

CsikosháTTú

A szombat lehet, hogy nem fog mükszeni mert balesetet szenvedtem motorral és a jobb lábam alkalmatlan a célra.
A csomagtartóban két mozdony pihent, úgyhogy a halálfélelem kerülgetet, hogy valami bajuk lett, de semmi, a lelki traumán kívül nem történt velük semmi.
Bocsi sajnálom, de ha változik a lábam péntek este még irok.

Fecus Creative Commons License 2001.05.17 0 0 4180
Én nem ismerek senkit személyesen. Hívhatlak a mobilon amikor kinnt vagyok? A bhv olyan szinten áll már, hogy a rávaló pénzt is vigyem, vagy csak meg lehet rendelni?

Üdv.
Fecus

Előzmény: by az ex bhv (4175)
crash__override Creative Commons License 2001.05.17 0 0 4179
Sziasztok

Talalkoztam tegnap a Zsolttal, es megmutatta a bhv-ket... Ketto volt nala... az egyik echte Fuggerth, csak pannonos festessel, a masik viszont az uj ablakokkal...
Nekem mar a sima fuggertes pannon kocsi a regi ablakokkal is tetszett, de az uj ablakos, az a non plus ultra.

Szerintem a sima fuggert kocsi atpannonozva nagyon megeri a 3500 penzt, nagyon erdekes szinfoltja lehet egy szemelyvonatnak...

Zsolt, mit kapok az ingyenreklamert ? :-)) Hulyeseget felreteve tenyleg szepek a kocsik. Ha rosszmaju lennek, akkor azt mondanam, hogy nem hittem, hogy kisszerias modellt ilyen kinezettel, ennyiert ki tudnak hozni a skacok. Ha H0-aban utaznek, akkor vennek egyet...

Ja, es csak turelmesen a rendelesekkel, mert a LAVA-nek is kell kocsi, es az egyesulet
minden elott :-)))

Egy honap mulva kiallitas lesz a MOM muvhazban. Kint lesz a LAVA modulrendszere. Van kb 80m-nyi modulunk, hogy mit rakunk ki belole, azt meg nem tudjuk, most folyik rola az egyeztetes. Emellett lesz meg legalabb ot kulonallo asztal. Erdemes lesz megnezni...

gyurmosz Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4178
OK, ki fogok menni!
Előzmény: by az ex bhv (4175)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4177
OKÉ!
Rohanós nap lesz...
Előzmény: luc72 (4176)
luc72 Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4176
A választ meg kaptam köszi, szombaton én is meg kereslek.

BÖRZE

Szerintem úgy csináljuk, hogy 9.00 börze utána gyorsba ki a füstibe, duma duma duma, majd kiállítás, ott nézelődés meg duma duma duma.

Meg van az új szerzeményem, egy ismerőstől vettem Fleischmann BR 65

Előzmény: by az ex bhv (4175)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4175
Gyurmosz!
Szombaton délután kinn leszek a kiállításon ott személyesen beszélyük ezt meg!
A HOe-s asztálnál talász vagy ha nem vagyok ott, aki ott van az biztosan ifót adni, hogy merre talász meg, de van egy mobilomamin elérsz :
06-30-241-75-02!
Zsolt
Előzmény: gyurmosz (4174)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4174
Hát, azt hiszem egy ilyen Bhv-ra mindenképp szüksegem van! :-) És hol szerezhetem meg? Hétvégén a kiállításon?
Előzmény: by az ex bhv (4168)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4173
Még valami !
Felreértés ne essék csak a sonderre vonatkozik!
Zsolt
Előzmény: by az ex bhv (4168)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4172
Szia!
Igen működik , de a nohabost jobban szertem!
nohab2@yahoo.com!
Egyébként TT-ben csak nohabunk van (frizírozva)!
Zsolt
Ui.: Gigantunk van TT-ben!( Bizalmas, még nincs kész!)
Zsolt
Előzmény: Törölt nick (4171)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4171
OFF
Még valami!
Az adatok közötti emiled műxik?
ON
Előzmény: by az ex bhv (4169)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4170
Helló!
Ha ennyi az ára, akkor az nagyon jó! TT nem lesz, tessék mondani?
csíkosháTTú
Előzmény: by az ex bhv (4168)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4169
Bocsi még valami!
nem 3000Ft hanem 3500Ft.!
Bocsi , hogy félreírtam!
Zsolt
Előzmény: by az ex bhv (4168)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4168
Gyurmosz!
Szia!
Nos :
Nyitható ablakok, belsőberndezés, egyedi pályaszám
honállomás!
Az erdetetiről fénykép!
Egyedi Csomagolás(névre szóló)!
Csikoshátú!
Igen igazad van hosszútávon megéri, de én mint kezdő modellcég még nem igazán ismerem az igényeketPl.: A zöldből kell 100 db a kékből kell 50 db.
Itt a kisszéria egyébként az jelenti, hogy alig lesz köze a Fugherth Bhv-hoz!

Előzmény: gyurmosz (4164)
etwg Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4167
Szia csíkostáTTú

hát pont itt vannak a problémák. Pont ezért sok nagyszériás modell olyan amilyen, mert egyszerüen nincs pénz, energia az aproságok elkészitésére. Ezéert fordult már sokszor elö, hogy a tunningláshoz használt alkatrészek drágábbak, mint maga a modell (Nézd az utobbi Modelleisenbahner lapokat, stb.).
Nem hiszem, hogy a pont kis magyar piacra valaki is vállalkozna ilyen aproságok gyártására (pl. egy ablak jo elkészitése sokszor igen nagy munka, jo anyag kell hozzá - kis mennyiségben, igy nehéz beszerezni, - igen pontos - azaz drága forma - csomagolás, szállitás stb. elég körülményes).
Esetleg a rezböl maratott alkatrészek azok, amit esetleg igen kis mennyiségben megfizethetöen lehetne gyártani - gyártatni, de ezt már valamikor megbeszéltük.

Előzmény: Törölt nick (4166)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4166
Most jut eszembe! Megmagyaráznám a bizonyítványomat...
Szóval én olyanokra gondoltam, mint, amilyen én vagyok: soha nem fogok modellt építeni, de, amit megvett, azt szívesen "tuningolná". Vagyis van egy többé-kevésbé jó, "XY" gyártású személykocsija, esetleg több is. Ezeket lehetne feljavítani korlátokkal, új ablakokkal, pályaszámokkal, zárófényekkel, belső berendezéssel, világítással, stb., stb...
csíkos
Előzmény: Törölt nick (4165)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4165
"Az is kisszériás lesz!"

Kérem Szépen Mindenki! (Már azok, akik nemcsak terepasztalt, hanem modelleket is építenek.)
Tessék mondani: ha van egy "nagyszériában" gyártott modell, akkor mondjuk nem lenne érdemes az újabb "nagyszéria" helyett mondjuk egy "upgrade" szettet forgalomba hozni? Szerintem ennek olcsóbb lenne az előállítása is, és könnyebben lehetne alapokat teremteni. Ha túl naív vagyok tessék szíves lenni ledorongolni!
csíkosháTTú

Előzmény: by az ex bhv (4160)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4164
Hát, mit lehet rá kérni? Mondjuk egy full változat? Ha már homár legyen kövér!

Azt hiszem egy Bhv is érdekelne!

Előzmény: by az ex bhv (4163)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4163
Nos tárgyaltam az üzlettársaimmal!
bhv (Fugherth ablakkal ) 3000Ft, de van modosított kivitel is!
Nohab attól függ , hogy mit kérsz rá !
Személyre szabott!
Zsolt
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4162
Mégis, kb. mi a normális szint? Met csorgatom a nyálam, költekezni akarok :-)))
Előzmény: by az ex bhv (4160)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4161
És a Bhv áráról tudsz nyilatkozni?
Előzmény: by az ex bhv (4160)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4160
Gyurmosz és Fecus!
Még csak a vitrinmodell kész!
Sajnos az áráról még nem tudok nyilatkozni, de megpróbálom az árát "normális" szintre hozni!
(Végül is van működő modell, de csak Piko hajtással!)
Valószínüleg Szombaton délután kinn leszek a kiállításon!
Ja még valami a "Pannonos Bhv" is kész !
Tudjátok a reklám-kocsi! Az is kisszériás lesz!
Zsolt
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4159
Hali!
Ha jól tudom, a Börzén is szoktak lenni motorok.
csíkosháTTú
Előzmény: Förster (4157)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4158
Hali!

Deáknál, vagy a Váci utcában (nem úton, utcában) próbáltad? Régen árultak Csörgő-alkatrészeket, talán még van! Egy telefont mindenesetre megér.

üdv

Előzmény: Förster (4157)
Förster Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4157
Sziasztok !
Legyetek szivesek segíteni ! Nagy szükségem lenne Bühler motorra, olyasmire, ami a Csörgőben is van. Ha valaki tudja hol lehet kapni tegye fel legyenszives a topicra, vagy e-mail nekem. Flieger@freestart.hu
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4156
És mindez mibe fog kerülni?
Előzmény: by az ex bhv (4145)
Fecus Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4155
Tényleg szerencsém van. Délelőtt börze és délután pont el tudom kapni a kiállítást. Még az uszályomat kell rávenni erre a hosszú túrára. Ki gondolta volna, hogy ilyen jó esküvőre járni Budapestre :-)
by az ex bhv:
A hajtott változatból is lesz eladó? Mi módon lehet hozzájutni?

Üdv.
Fecus

etwg Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4154
Kösz, de teganp lusta voltam átkapcsolni, inkább a modelljeimre, meg az emlékeimre támaszkodtam (és ez lett a vége).

Ennek ellenére tényleg mindenkinek csak ajánlhatom az emlitett oldalt.

Előzmény: Törölt nick (4153)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4153
Elég részletes BigBoy-történelem: http://www.steamlocomotive.com/bigboy/
etwg Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4152
Szia rezgaras

igazad van, az én memoriám ugrott át ( nekem 2 Challenger modellem is van, az egyik olajos tenderrel, és ez volt legutobb a kezemben). Mindent visszavonok az olajtüzelésü Big Boyokrol.

Köszönöm a javitást.

Előzmény: rezgaras (4151)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4151
etwg írta:

> A Big Boyok meg mind olajtüzelésüek voltak

Sajnos ez tévedés. A Big Boyok mind széntüzelésűek voltak. Voltak kísérletek, hogy olajtüzelést építsenek be, de ezek sikertelenek maradtak. Ma egy Big Boy sincs üzemképes állapotban, és ennek pont ez az oka: manapság senki sem tud már egy ekkora mozdonyt fűteni, aki még tudta, már sajnos túl öreg. Gondolkoznak, hogy egy Big Boyt mégis átalakítanak olajtüzelésre, de szerintem ez nem fog menni: ha az ötvenes években, amikor még sok pénz volt ilyen kísérletekre, akkor nem sikerült, akkor most miért lenne jobb.

A Challengerek kettôs tüzelésűek voltak, az üzemképes nosztalgia-Challenger természetesen olajjal jár.

Előzmény: etwg (4125)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 4150
Na, egyszer már beírtam, de senkinek nem tűnt fel, megismétlem:

Vasútmodell kiállítás
Május 18-27 között, naponta 10-18 óráig a KASZ műv. házban
N és H0 modulrendszer, N, TT, H0 asztalok, keskeny nyomközű modellek,
vitrinmodellek, fotók, képeslapok, plakátok.

Megközelíthető: 4-6 villamossal az Oktogonig (vagy földalattival)
Budapest, 1067 Eötvös utca 25/a

info-line: 3620 342 13 60

üdv

tillig1120 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4149
sziasztok!
CsikosháTTu irtam neked!!

varom a választ!!

sziasztok!!

djt-122 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4148
Valo igaz a kibri modelleket Deáknál lehet beszerezni söt mgrendelésre bármit beszereznek ha megnézed az oldalukat www.kibri.de /kicsit nehezen jön be / A partnerek között ungarn Deák modell sport is ott van . Más.

Csikoshátu
vasutmodellkiállitás május 18-27 között 10-18 ig . a KASZ müv. házban. Bp VI ker. Eötvös u. 25a . megközelithetö M1 es metroval az Oktogonig

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4147
Hali!
Megdumáltuk, Börze után Füsti.

Más valaki csatlakozik még?
csíkosháTTú

Előzmény: luc72 (4144)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4146
Szia Zsolt!
Kiállítás???!!!
Mikor, hol, meddig?
csíkos
Előzmény: by az ex bhv (4145)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4145
Szia JSB, meg a többiek!

Ezzel nekünk nincs gondunk (meglepetés akart lenni, de most kibeszélem)
KÉSZ A M.61.001 vörös-csillaggal az orrán!
A Hétvégi kiállításon kis lesz állítva !
(igaz még vitrin modell, de lesz előbb-utóbb hajtás is Faulhaber motorral!)
Ott meg lehet nézni!
Sőt eladó!
max 20-25 db készül belőle (Sonder!)
1-szeri különkiadás!
Egyébként 1 hete döngetett a Burmai vonalon, az egyeske!

Zsolt

Előzmény: JSB (4139)
luc72 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4144
Hali

Természetes hogy kint leszek, vigyem a liliputot?
Utána a füsti mehet? Fotózni és méregetni akarom az 520-ast.

Előzmény: Törölt nick (4142)
joem Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4143
Sajnos nekem sem jó a most szombat, pedig meg lettem szólítva, de ami késik, nem múlik, meg fogom kukkolni a cuccot...
Előzmény: JSB (4140)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4142
OKÉ!
Én megyek, Te is kellesz! Szerintem luc72 is jön, ahogy ismerem...

Tényleg! luc72!
Ráérsz?

csíkosháTTú

Előzmény: JSB (4140)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4141
Én biztos, hogy nem megyek, mert autós dolgaim lesznek. Jövő héten szombaton pedig esküvő lesz (hál' istennek nem az enyém :)) ) talán az utána következő héten összejön a Viessman-mustra.
Előzmény: JSB (4140)
JSB Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4140
Viesmann felső tanulmányozható, ha szombaton összejön megint egy Fórum csapat kihozom, azaz viszem.
Előzmény: Törölt nick (4114)
JSB Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4139
Tavaly Münchenben elkészült a Fleischmann terepasztal a Deutsches Museumban. Teljesen új konstrukció. Egy nagy pályaudvarral, háttérben hegyi vezetésű keresztező pályával, ami a balkézre eső végen visszahurkol a fővonalra. Érdemes megnézni. Az asztal a vasút üzemet mutatja. A nürnbergi eredeti vasúti relékekkel üzemel(plexi mögött mind az ötezer darab). Jó bizber tanulmány. Automatizált, és tizenöt perc alatt bemutatja az éjszakai üzemet is. Jól áttekinthető, mert amfiteátrum szerüen kiképzett a nézőtér.
Heljan szép-szép, de mindenki dühöng, mert szinte lehetetlen hozzájutni. Ezt a német teszt is kifogásolta. Nem olcsó, ca. 380 DEM. Fleischmann NoHAB fémöntvény (zamak) de a lámpatávolság, forgóvázmaszk és még ca. tíz fontos dolog nem megfelelője a magyarnak. Nem ajánlom, annak ellenére, hogy mint modell a legüzembiztosabb és legerősebb. Csak az vágjon bele, aki marni, eszergálni tud. Akkor csodát művelhet. Várjátok ki Roco 001, avagy 004 psz. MÁV gépét.
Előzmény: etwg (4137)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4138
Szeva luc72!
A mostani Börzére kijössz? Úgy néz ki nekem sikerülni fog időt szakítani rá.
Gratula az 52-eshez!
Egy maszek emberke gyárt felsővezetéket Bátonyterenyén, lehet, hogy ezért "Veissmann-szerű"? Ha ő az az emberke... Ha jól tudom, csinál H0-t is.
csíkos
Előzmény: luc72 (4131)
etwg Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4137
Sziasztok

"Van egy HELJAN nevű cég, aki HO-ban gyártja a Nohabot a M.E.B. márciusi számában „sehr gut” minősítést kapott. Mit tudsz róla? Vagy inkább a Fleischmann Nohabját ajánlod 4270, 4273 számú, esetleg
várjam meg a ROCOét? "

A Heljan dán cég már nagyon régen be van vezetve Amerikában (többnyire nekik gyárt mindenféle fantázia neveken, Europaban a POLA-nak is szállit. A modelljei jobb amerikai minöség, olcsobb szokott lenni mint a ROCO és valoszinőleg Kinaban készül akárcsak a Lilliput.

"Tudja valaki, esetleg, hogy hol található a Fleischmann terepasztala? A katalógusukban láttam fényképet róla és nem egy garzon méretű. "

A legnagyobb Fleischmann terapasztal a nőrnbergi muzeumban van, kb. két lakás méretü és aránylag jol müködik, habár már vagy 30 éves.
A Fleischmannak van egy csomo promotion asztala is (amit az egyik kiállitásrol a másikra visz).

Azonkivül Europa legnagyobb terepasztala (csak részben Fleischmann) a délnémet WENGEN-ben van, egy nyugdijazott hajoskapitány üzemeltet egy focipálya nagyságu terepasztalt. Minden megvan rajta amit csak eltudzs képzelni (meg az is amit nem). Érdemes megnézni habár nem igen modellszerü de minden müködik rajte, még egy penzio is tartozik hozzá (meg kocsma). Mellékesen igen szép helyen van a német Alpokban, ugy, hogy az asszonyság sem fogja zokon venni, hogy te friss levegö helyett modellszagot szivsz magadba.

" A Rivarossi Big Boy sem kénnyebb, hogy a Browserröl ne is beszáljek annak az egész mozdonyrésze egy darab zinköntvény, természetesen tömött kazánnal, stb. Kb. 2 kilo lehet csak a mozdony.

Előzmény: luc72 (4131)
etwg Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4136
Szia Matiz,

elészér is ne keress az LGB-nel élethü modelleket, ezek nagy tébbsége fantázia modell. Az amerikaiak vették rá öket, hogy ennyi energiával már valami normálisat is lehetne épiteni.

Amikor az IC-jőket elöször láttam, enyhe gutaütögetés fenyegetett, mert már ki látott keskenynyomtávon (Ugye az LGB annak felel meg) meg 600 mm átmeröjü sineken IC - rohanni. De ez az ö dolguk, hogy milyen modellt hoznak ki.

A szerkezettel nincs baj, egy nehány pénzáldott barátomnak elég nagy kerti vasutjai vannak, olyannyira müködik a dolog, hogy télen még a hoekét is be szoktuk vetni, hogy megtisztitsa a pályát. Természetesen ezek a modellek nem a sinböl vannak táplálva, hanem magukkal viszik az akkukat, igy akadálynélkül futnak, huzva a sintisztito kocsikat is, hogy utánna a sinbül táplált mozdonyok is kifussanak. A rendszer elég megbizhato, természetesen ennek ára van. A sincsatlakozok csavaros hevederekkel vannak megoldva (a normális nem birja ki a telet), a LGB váltomotrok kibirják csak a kontaktusaik nem, igy jobb egy másfajta motoros kapcsolo szerkezet jo mikrokapcsolokkal. A legnagyobb baj a gazzal meg egyes férgekkel szokott lenni, mert azoknak alig tudtuk eddig bebeszélni, hogy a vakondok ne éppen a vágányzat alatt merüljenek fel a mélyböl, meg a csigknak is lenne hol mászkálniuk ( kert elég nagy). Ezek ellen nem segit más mint a durva eröszak meg a gyomirto.
Természetesen este (használaton kivül) minden jármü bemegy a garázsba egy alaguton át (illetve a pincébe a másik kertben), hogy ott jol ellegyenek ovva az idötöl meg az enyves ujjaktol. Minden más kintmarad az egész évben, és többé kevésbé jo állapotban is marad.

Üdv

Előzmény: Törölt nick (4130)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4135
Tényleg, később az árlistában megtaláltam, ICE-3 set. Csak az a feltűnő, hogy amíg egy Rhb 4/4 1200 DEM körüli, ez a szett 297 DEM ...
Előzmény: amphora (4134)
amphora Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4134
Hello!

A régi LCE (ICE fazonú fantáziavonat) már nincs, 1999-töl nem gyártják. Idén júniusban jön az LCE-3, ami a német ICE3 alapján készült fantáziavonat. Meglepetésnek szánták, ezért nincs a katalógusban.

Előzmény: Törölt nick (4133)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.14 0 0 4133
Hello!

Letöltöttem a katalógust, de az IC nem volt benne :-( És megnéztem az árakat, na ezt meg végképp nem kellett volna. Viszont megnyugtatónak találtam, hogy egy német kisvasutat pl. a 99-es sorozatú gőzösökkel össze lehet hozni, van hozzá minden.

Más: KIBRI épületeket Deáknál érdemes keresni. Én ott vettem néhány ilyen házat.

üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!