Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.14 0 0 21781

Üdvözöllek vizeslaci :

 Még a télen,mikor kedvem volt szoktam olvasni a fórumon a hozzá szólásokat,csak azért hogy megértsem némileg hogy a kút fúrás

hogy működik,legalábbis ne tudjanak átejteni.

Tőled is olvastam sok komoly szakmai érveléseket,ami komoly szakmai képességre vall.

Kérdésed nagyon jó !! én is csak csodálkoztam de a végeredmény engem igazol.

 

Üdvözlettel:mogyojo

Előzmény: vizeslaci (21779)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.14 0 0 21780

Köszönöm hogy ilyen segítő kész vagy,de mikor megmondtam hogy ezt nem fogadom el ,elmehetünk 500 méteren belül és mutatok neki ha kell 5 helyet is nézze meg hogy ott hogy jön a víz,akkor fogta és kihúzta a csövet a földből,és itt a vége

Előzmény: zoliee81 (21778)
vizeslaci Creative Commons License 2014.04.14 0 0 21779

Hello mogyojo!

 

Azt lehet tudni hogy miért állt meg ebben a mélységben?

Helyileg hol van az említett kút?

 

Üdv:vizeslaci

 

Előzmény: Törölt nick (21777)
zoliee81 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 21778
Amit a kolléga is javasolt. Fogj egy 30/50 literes vödröt, stopper indul, amikor teli stopper állj. Ebből ki lehet számolni a percenkénti vízhozamot.
Előzmény: Törölt nick (21777)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.14 0 0 21777

Pontos mérés nem volt,de mikor megláttam hogy csak max 40 cm folyik,mint ahogy írtam azt mondtam hogy köszönöm szépen de ez nem jóóóó.

Előzmény: BelaJanecsko (21776)
BelaJanecsko Creative Commons License 2014.04.14 0 0 21776

Valószínűleg akkor az nem 15-20L/perc lehetett akkor. Pontos mérés gondolom nem volt?

Előzmény: Törölt nick (21775)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.14 0 0 21775

Üdvözöllek:
Köszönöm a hozzászólásod,biztosan nagyon érted ezeket a dolgokat,vissza pörgettem a kép kockákat biztosan tévedtem,de a helyzet a következő.
A 1/2 collos tömlő végét össze nyomva,kb 2 méterre spiccelt a viz,szerintem az nagyon kevés,ismerőseimnél megnéztem több helyen össze sem lehet hasonlítani.
Itt több helyen 18-20-22 méterre fúrtak le,ugyanilyen tömlővel csak úgy suhog a víz.
Azért tudok hasonlítani"30 éves szakmai gyakorlatom van mint lakatos mester,ne hogy véletlenül félre érts isten ments.
Náluk mosott sóderral töltötték fel a szűrővel ellátott részt aminél 2-3 nap múlva lett tiszta a víz,nálam drávai homokkal,igaz hogy 5 perc múlva tiszta víz folyt,de a kis unokám mely 4 éves erősebb sugárban pisil.

Abban az edényben melyből a szivattyú nyomta az öblítő vizet,csak homok lett kimerve,semmi más,más színű anyag vagy sóder szemek,náluk pedig jött nagyon -nagyon finom fehér por szerű anyag mely olyan kemény volt mikor megszáradt mint a beton.

Előzmény: BelaJanecsko (21774)
BelaJanecsko Creative Commons License 2014.04.14 0 0 21774

Miért baj az ha 15-20l vizat ad a kút? Örülnöd kéne ennek, sok helyen még ennél is kevesebb víz van, jóval mélyebb kutakból. Az meg, hogy talajvíz a legjobb ami történhet veled, mivel rétegvizes kútnak milliós nagyságrendű az engedélyeztetési költsége. A 40-es cső meg sok helyen jobban használható a mint a 110-es. Pl a 15 kerületben a 110-es csővel készült kutak kevesebb vizet adnak mint a 40mm-es kutak, ahol kevés a sóder vízadó réteg. 

 

Megy itt nagyon a 40-es kutak ellen a harc, de sok helyen az egyik legjobb megoldás. Talajvízre ezek a kutak tökéletesek, sőt a rétegvízre is elég lehet ha magasan van a nyugalmi vízszint és a rétegkizárás kompaktonittal megoldható. Előnye még továbbá, hogy a 40-es PVC cső az életbe nem roppan össze, hiába a kisebb falvastagság mint a mezőfalvi csöveknek. Mivel minnél kisebb az átmérő annál nagyobb nyomást képes elviselni.

 

Tárnokon például tizenéves 40mm-es kutak vannak, Faragó Zsolt Magyar Vízkútfúrók Egyesületének a tagja fúrta őket, ha jók az információim.

Előzmény: Törölt nick (21769)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.14 0 0 21773

Köszönöm gyors válaszod,szerintem max 15-20 liter/perc lehetett de több semmiképp.

Előzmény: Törölt nick (21770)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.04.14 0 0 21772

akkor 20 - 30 éve amikor a kék cső még nem létezett, ez nem volt lényeges?

ott nagyon sok hülyeség illetve nem hülyeség csak valótlanság van még leírva. főleg ami az árképzést illeti

Előzmény: Mr. Tunyacsáp (21765)
BelaJanecsko Creative Commons License 2014.04.14 0 0 21771

Talajvizes kútnál én úgy tudom nem kell cementezni, vagy rosszul tudom?

Előzmény: Törölt nick (21770)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 21770

Köszönöm kedves szavaid de vannak itt sokan akiknél csupán inas lehetnék a tudásommal, ráadásul a vékonycsöves technika sem a szakterületem de azért talán tudok segíteni.

A vízhozam mérésének ez is egy módja hogy milyen messze spriccel el a víz de sokkal pontosabb adatot kapunk ha lemérjük hogy egy ismert térfogatú ( legalább 10-20 literes)  edényt mennyi idő alatt tudunk vízzel megtölteni és az eredményt átszámítjuk liter/ percre. Attól tartok ez a 8 méternyi földbe dugott lefolyócső csak jóinduattal nevezhető "kútnak" de inkább csak egy vízvételi lehetőség. Ez a mélység biztosan talajvíz, ráadásul ennek a technikának a művelői többnyire nem is törődnek azzal hogy bármiféle rétegkizárást is csináljanak így aztán a lyuk és a cső közt az megy le a mélyebben elhelyezett szűrőbe és a kútba ami akar elszennyezve azt is ami egykor még tiszta volt.

Előzmény: Törölt nick (21769)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 21769

Üdv:lalibatyo
A fórumot olvasva,azt érzékelem hogy te nagyon értesz a kút fúráshoz.
Kérdésem a következő lenne,fúrattam kutat öntözésre 40-es pvc csővel készült,a szivattyúnak 1" a szívó oldala,na már most az össze van kötve flexibilisen a 40-pvc-vel
a nyomó oldalon 1/2 coll tömlő van rá téve melynek 13 mm a furata,szerinted kb milyen messze kellene hogy elveressen 1 fm tömlővel,mert a kút fúrás előtt próbáltam
"kpl cső végén 1/2 coll láb szelep"
akkor kb 4-5 méterre veretett,csak úgy suhogott,most pedig max 40 cm.
Az úri ember 8 méterre fúrt le,bele tette a szűrő hálóval ellátott csövet,és ez lett az eredmény,természetesen én ezt nem fogadtam el,nem kért pénzt,korrekt volt,de szerintem ez nem réteg víz,hanem talajvíz.

Válaszodat előre is köszönöm.

Csaba110 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 21768

Üdv az Uraknak!

 

Szeretném kérdezni tőletek hátha tud valaki segíteni. Van a szomszédomban egy fúrt kút ami 20m mély ebbe van 50mm pvc cső ehhez kellene nekünk egy kézi kútfej mert azt eltörték és ha én ezzel a kézi kútfejjel felhúzom a vizet akkor lehetne e elé egy szivattyút berakni és ha igen akkor milyet kellene . Régebben volt nekik egy szivattyú ami leégett és tönkre ment ez egy alkó szivattyú volt sajna csak ennyit tudok róla semmi emelőmagasság semmi szállító képesség . Ezért írok hátha valaki tud segíteni.

 

üdv:csaba

Kapocska Creative Commons License 2014.04.12 0 0 21767

Üdv Mr. Tunyacsáp !

Nem olvastam a tanulmányokat,de
szerintem nagyobb veszélyt jelent ivóvízre minősített csövekből
évtizedeken át arzénes.klóros és hypós  vizet inni.
A műanyagok lebomlási ideje 1millió év és ha valaki naponta
zuhanyfürdőt vesz nem minősített csövön keresztül nem hiszem,
hogy nagyobb kockázatot vállal mint a levegővétel v. az élelmiszer (E és társai)
fogyasztó.
Autóban van Trabant és Mercedes is,csőben is van.
Üdv

Előzmény: Mr. Tunyacsáp (21765)
bohrer Creative Commons License 2014.04.12 0 0 21766

Nem ez jelenti az igazi veszélyt !!! :D

Szerencsére nem érint a dohányzás, de ha a zárjegyes cigit veszed attól csak simán tüdőrákot kapsz.

 

DE HA a PIACI zárjegynélkülit................. az biztos ukrán,  és biztos csernobil mellől van  na az még sugároz is.

 

Lehet hogy oldódik ki valami, de láttál már műanyagot vízben elázni????? Ettől több káros anyag van egy pohár energiaitalban. 

Előzmény: Mr. Tunyacsáp (21765)
Mr. Tunyacsáp Creative Commons License 2014.04.12 0 0 21765

Pont a napokban találtam ezt az írást, a műanyagból kioldódó anyagokkal kapcsolatban.

 

http://www.tomikut.hu/2013/07/on-megnezi-milyen-kutbelescsovet-epitenek-be-a-kutjaba/

 

Előzmény: Kapocska (21761)
Mr. Tunyacsáp Creative Commons License 2014.04.11 0 0 21764

Üdv, Freddy.

 

Nem gondoltam rá, hogy rendelek, csak érdekességnek tettem fel. De ha mégis rendelek, akkor egyeztetek veled.

Előzmény: Freddy4 (21763)
Freddy4 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 21763

Üdv. Mr. Tunyacsáp !

 

Ha esetleg szándékodban áll ezekből a fúrós souvenirokból vásárolni, akkor nekem

is kellene pár darab.     Konkrétan  3  -  3 db.  az alábbiak közül : 

 

- rock bit oilfield keychain

- hybrid PDC with roller cones

- PDC drill bit keychain

 

                                             

 

 

Az esetleges részleteket majd pontositjuk, előre is köszönöm.       Jószerencsét !

Előzmény: Mr. Tunyacsáp (21759)
Lasermouse Creative Commons License 2014.04.11 0 0 21762

Szia, köszi a válaszod!

 

Közben beszéltem velük telefonon és azt mondták azért van a figyelmeztető felirat a honlapon mert rengetegbe kerülne lepapírozni hogy hivatalosan is ivóvízre alkalmas legyen.

(Nálam tökéletesen megfelelő.)

Előzmény: Kapocska (21761)
Kapocska Creative Commons License 2014.04.11 0 0 21761

Üdv Lasermouse!

Magyarországon a fizikai és kémiai vizsgálatokat az MSZ 450/1-1989-es szabvány, a
bakteriológiai és toxikológiai vizsgálatokat pedig az MSZ 22901, MSZ 22901/1-6
szabványok előírásai határozzák meg.
Ezekben a szabványokban nemcsak az adott komponens kívánatos, illetve megengedhető
mennyiségét írják elő, hanem a meghatározásra alkalmas módszert is.
Ha ezeknek megfelel akkor ivóvíz minőség.
Ha meg ivóvíz akkor nem képzelem,hogy áramlás közben káros anyagot
old ki a műanyagból! De szerintem a nem ivóvíz sem old ki káros agyagot.
Üdv

Előzmény: Lasermouse (21760)
Lasermouse Creative Commons License 2014.04.11 0 0 21760

Kutat készítenek nálam, öntözésre fogom használni, a kútfúró szürke színű kiskunhalasi kútbéléscsövet ajánl.

Erről azt írja a gyártója hogy "CÉGÜNK ÁLTAL GYÁRTOTT PVC KÚTBÉLÉSCSÖVEK IVÓVIZ CÉLJÁBÓL LÉTESÍTENDÕ KUTAK FÚRÁSÁHOZ NEM HASZNÁLHATÓAK!"

Inni nem is akarunk belőle de a kölykök nyilván az öntözővel fognak szórakozni és be is nyelnek belőle. A kútfúró szerint elképzelhető az ivóvíz minőség (50 méteres) de majd bevizsgáltatom.

A kérdésem ha a kútból ívóvíz minőség jönne, de a béléscső nem ívóvíz minőségre alkalmas, akkor kútvíz egy kerti zuhanyra használható-e?

Mr. Tunyacsáp Creative Commons License 2014.04.09 0 0 21759
drilling-RIG Creative Commons License 2014.04.09 0 0 21758

De felmentek az árak....

 

http://aprod.hu/hirdetes/kutfuro-hollander-ID1WBxH.html#1e1691a6db

 

 

Nálunk jelenleg 4000.- Ft /pár, nem zif 50, a régi balatonlelei típusú - talán valamilyen IF- (átmérőzve, furat-lapolás nincs rajta, ST52 anyagminőség...)

Lalibátyónak, Csövesnek, Vámos-Zolinak stb. ilyen van.

Ha esetleg kell velekinek, MOST gyártatok saját részre, ha több kell hátha olcsóbb.

 

 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.04.08 0 0 21756

szerinted? :)

Előzmény: Balogh István János (21747)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.08 0 0 21755

Igen.Keress egy kútfúrót.

Előzmény: T_amas (21746)
gamate Creative Commons License 2014.04.08 0 0 21754

Üdv Balogh István János!

 

Én már nem használok agyagot, inkább különböző növényi illóolajokból csinálok pakolást, az nem szárítja annyira a bőrömet, és az illata is jobb.

 

A terfil lehet többek között 100, 130 és 200 g/nm-es attól függ, hogy mire akarod használni.

 

 

Tengermély szakmai üdvözlettel:

 

gamate

Előzmény: Balogh István János (21729)
63golden Creative Commons License 2014.04.08 0 0 21753

 

 

 

Tisztelt Freddy4!

Ez igaz,majd a helyiek biztosan tudják.

   Köszönöm!!

Előzmény: Freddy4 (21751)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.08 0 0 21752

A medvék az erdőben szarnak?

Előzmény: Balogh István János (21747)
Freddy4 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 21751

Sajnos erről nincsen pontosabb infó, amit már előzőleg jeleztem is. A sekély kútmély-

ség miatt feltételezhetően egy pl. mélyebb térszinten lévő legelőn is lehet az a kút !

 

Meg amúgy is általában,  egy MGTSZ -nek számtalan sok kútja lehet helyileg, ott is.

Talán ezügyben érdemes volna átugrani Ete -re a pontositás végett.  Kb csak 6 km.

 

 

Előzmény: 63golden (21750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!