Keresés

Részletes keresés

granov Creative Commons License 2020.02.10 0 1 31313

4. Cuproxat: réz hatóanyagtartalom (réz szulfát). Virágzás vége előtt nem tanácsos rezes készítményt használni.

 

Brutál sok rezet használsz. Ha nincs nagy fertőzési nyomás virágzás alatt dithane, vagy inkább Mildicut, méginkább a kettő egymást váltva.

Szóba jöhet még strobilurin (Cabrio Top, vagy quadris, utóbbinak rövid az ÉVI-je)

 

A thiovit megfelelő atkák ellen egész évben, de csak akkor ha nagy dózisban használod (80g/10l dózis vagy az felett, ettől ne ijedj meg).

 

Előzmény: Husi06 (31310)
Husi06 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 31312

Szia!

 

Köszönöm a hozzászólásodat! :)

 

Megpróbálom a bio felé a védekezést, természetet és környezetünket védeni.

 

Thiovitot atka gyérítés ellen gondoltam igen. Illetve arra gondoltam hogy valahonnan rendelnék fürkészdarazsakat, ragadozó atkákat így kiküszöbölném az atkaölőszereket.

Erre ötlet?

 

Ez a gond, hogy túl sok fajtát vásárolt édesapám, valahogy talán sikerül megvédeni őket.

Előzmény: dark moon (31311)
dark moon Creative Commons License 2020.02.10 0 1 31311

Szia!

Ez valami biogazdálkodás akar lenni? :-)

Nem fikázok ne érts félre! Nem gyakorlom, de megértem!

 

Lényegi válasz:

 

1.) Az első permetezés a tavaszi metszés után esedékes, lehetőleg azonnal.

Keveslem a ként, kellene ott más is. Szerintem olajos rézként kell Neked rügypattanásig és egyszer rügypattanás után is akár! Ilyenkor nagy szükség van a rézre és az olajra!

 

2.) A 2-4 leveles korban a Thiovit-ot gondolom az atkák ellen szeretnéd bevetni. Nem tartom elég hatásosnak, valami kifejezetten atkaölő az, ami garantálja, hogy az év hátralévő részében nem kell az atkákkal szórakozni.

 

A többivel nincs gondom. Talán annyi mégis, hogy virágzás után inkább az időjárási körülmények határozzák meg a permetezést.

Ez annál is indokoltabb, mert nagyon sok fajta szőlőt soroltál fel, amelyek ekkor már teljesen különböző fejlődési stádiumban lesznek egymáshoz képest, azaz ez alapján nem fogod tudni meghatározni mikor kellene éppen permetezned?

 

Előzmény: Husi06 (31310)
Husi06 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 31310

Sziasztok!
Próbáltam kitalálni egy permetezési menetrendet. Kérek szépen ötleteket mi jó mi nem, esetleg mit cseréljek ki másra. Kicsit elveszettnek érzem magam ebben a témában, ezért kérem a segítségeteket. Főleg csemegeszőlőim vannak, legtöbbje korai érésű, mint például Csaba gyöngye, Irsai, Néró, Palatina, Fanny, de van még Negra, Ora, Piros Kecskecsöcsű, Hamburgi muskotály. Kb. 70 tőről van szó, csakis étkezési célra szánt. 

 

1.) Rügypattanás: Nevikén extra (lemosószer)

2.) 2-4 leveles állapot: Thiovit

3.) fürtmegnyúlás: Thiovit + Dithane M45

4.) Virágzás előtt: Thiovit + Cuproxat FW

5.) Virágzás után (kötődési időszak): Thiovit + Cuproxat FW + Karate Zeon

6.) Zöldborsó méret: Thiovit + Cuproxat FW + Karate Zeon

7.) Fürtzáródás: Thiovit + Champion Wg vagy Rézoxiklorid 50 WG

8.) Zsendülés: Thiovit (korai fajtáknál) + Champion Wg vagy Rézoxiklorid 50 WG (kései fajtáknál)

 

Lehet, hogy egy síkű, mindenféle hozzászólást várok, lehet az építő kritika is.

 

Köszönettel Husi

ksanyi52 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 31309

Hát a régi jobban tetszett.

Előzmény: dark moon (31303)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.02.04 -1 0 31308

Elme beteg sajnos mindenhol akad .

Előzmény: k.ipse (31307)
k.ipse Creative Commons License 2020.02.04 0 0 31307

Nagy az isten állatkertje!

Egy növényvédelemmel foglalkozó fórumon nick név alapján románozni.

Eltévedtek rendesen a fórumok között. 

Előzmény: dark moon (31306)
dark moon Creative Commons License 2020.02.04 0 0 31306

Egy másik fórumon, nem az Index-en. Blogokban operál valaki. Az nem világos, hogy szándékos-e, de nem kívánok azonosulni vele!

Nincs gáz, csak jeleztem, hogy mostantól ezen vagyok. Jobban is tetszik, páran lerománoztak már a név miatt! :-)

Előzmény: kavicsos64 (31304)
k.ipse Creative Commons License 2020.02.04 0 0 31305

Üdv. Dark Moon!

De itt, meg a pálinkafőzés topikon nem éltek vissza a neveddel?

A dátumos emil címed maradt, vagy változott az is?

 

 

Előzmény: dark moon (31303)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 31304

Muszáj volt a váltás ?

Előzmény: dark moon (31303)
dark moon Creative Commons License 2020.02.04 0 0 31303

Mostantól ezen a nick-en leszek megtalálható!

Üdv:

pacsepa

zoli1437 Creative Commons License 2020.02.01 0 0 31302

A csali növényre gondoltam.

Előzmény: zoli1437 (31301)
zoli1437 Creative Commons License 2020.02.01 0 0 31301

Poloska ellen itt adnak egy ötletet:

https://kertlap.hu/mar-garazdalkodnak-vandorpoloskak/

Előzmény: k.ipse (31299)
zoli1437 Creative Commons License 2020.02.01 0 0 31300

Az ecetet én azért tettem bele, mert egy méhész szerint az távol tartja a méheket, mást meg nem.

A poloskákkal meg szerintem ugyan az a baj mint a lódarázzsal. Nem ott szaporodnak fel ahol végül a kárt okozzák. Oda csak átvonulnak. Így a semmiből lesznek hirtelen sokan. Én sem hallottam még hatékony megoldást ellenük. Nem olyanok mint a bundás bogarak, hogy a kék edényben lévő vízbe is belefulladnak.

Előzmény: k.ipse (31299)
k.ipse Creative Commons License 2020.01.31 0 0 31299

Darázscsapdát én próbáltam már a ház körül. Vettem gyári csapdát, gyári aromával, valamint csináltam műanyag flakonos, sörös, cukros csapdát is. Rengeteg legyet fogott. Azt írták, hogy a méhek nem mennek bele, nem szeretik. Az érett gyümölcs aromára a darázs megy rá.

A darázs spray frankó, csak drága. A levegőben röptében levette a támadó darazsat, mikor fészket irtottam. Azonnal kinyírta.

Csapdázáshoz kapcsolódóan: érdeklődtem más helyen is a poloska csapdázás után. Azt mondták, hogy kültéri poloska csapdázásra nincs bevált technológia, próbálkozzam a csapdázással különféle szín és aroma anyagokkal, hátha bejön.

Tavasszal neki is állok a tesztelésnek, hátha bejön valami. 

 

Előzmény: zoli1437 (31298)
zoli1437 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 31298

Köszönöm. A sörös (kiegészítve vízzel, cukorral, élesztővel, ecettel) csapdát használtam, csak váratlanul jelentek meg nagy számban és megkéstem. Idén majd hamarabb indítok, remélhetőleg beválik. A lódarázson kívül más darázs nálam is kevesebb volt az előző évekhez képest. Azok nem sok vizet zavartak.

Előzmény: alfi13 (31297)
alfi13 Creative Commons License 2020.01.30 0 1 31297

Többször is volt problémám a darazsakal de mióta olvastam valahol hogy tavaszal mikor megjelenik egy egy darázs ezeket mindenképen el kell pusztítani így nem tudnak nagyon elszaprodni. Darázs csapdákat helyzek ki amibe sört öntök úgy tapasztaltam ezt szeretik legjobban. Azonkívül légycsapót és darázsírtó sprajal fogom be a koratavaszi egyedeket.  Vacsövek végeit becementeztem mert ezeket a búvóhelyeket nagyon szeretik. Tavalyi évben jól sikerül mert csak kevés darázs volt a gyümölcséréskor.

Előzmény: zoli1437 (31294)
zoli1437 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 31296

Köszönöm a választ. Amikor a gyümölcsre jönnek az érésben van. Olyankor nem fújok már semmit. A leírásuk szerint ragadozók, csak a nevelés után váltanak gyümölcsre. Nem láttam még jellemző röpülési irányt. Csapdával pár nap alatt fogtam 20+ darabot, de még bőven maradtak kárt csinálni. Majd szezonban kiderül mi lesz idén.

Előzmény: kavicsos64 (31295)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 31295

Rosszul tűrik a darázs irtó sprét ,nem sokan vannak 40-50 egyed ha lelövöd őket nem mennek vissza ! Érdemes megfigyelni azt is merre mennek lehet ott a kasuk !

Előzmény: zoli1437 (31294)
zoli1437 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 31294

Nem most aktuális. Csak úgy eszembe jutott. Gyümölcsösben lódarázzsal volt már gondja valakinek? A csapdázáson kívül lehet tenni ellenük valamit?

kavicsos64 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 31293

Márha használnak ott ilyesmiket ! Azért azt tudni kell ott sivatag van nem biztos hogy burgonya bogarak és lepkék tömegei jelennek meg úgy mint nálunk ! A boltok sem olyan gyakoriak mint itt pláne a mezőgazdasági ahol vegyszereket tartanak ! Egy oázis szerű tó környékén a kártevők lehet nincsenek is ,legfeljebb pálma kukacok de a paprikát károsító rovarok gombák nem igen vannak ,vagy szerintem kicsi az esélye !

Előzmény: k.ipse (31292)
k.ipse Creative Commons License 2020.01.28 0 0 31292

Ha megengedőbb az előírás, akkor az a vegyszer káros vagy az egészségemre vagy a környezetemre.

Ha a környezetre káros, akkor megint csak az egészségemre káros hosszabb távon.

Előzmény: beetee (31291)
beetee Creative Commons License 2020.01.28 0 0 31291

Megengedőbbek az előírások.

Sok szer ott még engedélyezett, ami itt nem és akár sokkal rövidebb ÉVI-vel is.

 

A FAO-nak vannak ilyen táblázatai, régebben linkeltem ide-oda erről.

Most nem tudom hirtelen előkeresni.

 

Viszont.... elvben az EU határain belülre értékesített termékben a behozatalkor, piacra dobáskor...(normálisan Marokkóban a berakodáskor...és itt is piacra dobás előtt, stb, stb...) kell méri szermaradványokat. Ezeknek is vannak határértékei.

Tehát a Marokkóban megtermelt zöldségnek kell teljesíteni az itteni minimumokat.

Elvben. A vizsgálat nyilván szúrópróba-szerű.

 

 

Előzmény: k.ipse (31289)
öreg_néne_b Creative Commons License 2020.01.28 0 0 31290

Elvileg csak olyan terméket lehet behozni az unióba, ami megfelel az itteni előírásoknak szermaradék szempontjából is. Lehetőleg szezonális terméket fogyasztunk, de nincs kedvünk egész télen fekete retket és savanyú káposztát enni. A kápiának látszó paprika egészen jó ízű akkor is, ha a világ végéről hozzák. Paradicsomot nem veszek ilyenkor, nem is hasonlít az igazira.

Előzmény: k.ipse (31289)
k.ipse Creative Commons License 2020.01.28 0 0 31289

 

 

https://www.magro.hu/agrarhirek/padlizsant-es-paradicsomot-pusztitva-tuntettek-a-kerteszek/?source=hirkereso

 

Nem tudom, hogy illik-e cikket linkelni ide, de ez elég érdekes.

Kérdésem pl. az lenne, hogy a Marokkóban milyen vegyszer előírások vannak?

Mert volt itt szó rengeteg vegyszer betiltásáról.

Illetve a múlt héten a feleségem hazahozott az egyik multi boltjából Csehországban csomagolt marokkói paprikát, olyan kápia kinézetűt.

Én meg nem hagytam szó nélkül. Hogy vegyszer, meg környezetvédelem.

De aztán az lett a vége, hogy én mindenért pofázok.

 

k.ipse Creative Commons License 2020.01.28 0 0 31288

Köszönöm!

 

Összeszedem a gondolataimat és írok.

  

Előzmény: pacsepa (31287)
pacsepa Creative Commons License 2020.01.27 0 0 31287

Mailban küldd, de amit korábban javasoltak, az jó irány olvasnivalónak.

Előzmény: k.ipse (31284)
CBNora Creative Commons License 2020.01.27 0 1 31286

Ha meg teljesen szárazon tartod, beatkásodik. El kell találni egy középutat.

Mulcsozva nem verődik föl a talaj, ez a része kivédhető.

Előzmény: kavicsos64 (31285)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 31285

 Na ott pont nem kéne ,gőzt okozol ami felfelé párolog, megfelelő klímát létre hozva a gombáknak, valamelyik oldalon, vagy a sor közt öntözd ! Szívogatással kerül bele vagy a fitoftóra féléket meg a talajról az eső veri fel a levelekre ,ez válasz is a kérdésedre van ami ellen nem tudsz tenni és van amit meg lehet előzni. Nem rossz a tető féle sem úgy is ez irányban halad a világ a magas UV sugárzás miatti napégés miatt . érdemes a növényeket társítani ,én külön ültetem azokat amiket nem vagy csak fiatal korban öntözök ,hagyma ,sárgarépa . A zöldség és a fokhagyma viszont szeretik a vizet . Érdemes 4 felé osztani a veteményest, és valahogy igy lesz egy kis vetésforgó féle is ,és ebben léptetni a növényeket évente .

Előzmény: k.ipse (31283)
k.ipse Creative Commons License 2020.01.27 0 0 31284

Köszi!

Lenne még kérdésem, de nem akarom teleszemetelni ezt a fórumot ide nem illő témával.

Előzmény: pacsepa (31280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!