Keresés

Részletes keresés

Lesley Creative Commons License 2003.11.07 0 0 31
További kérdések:
Van itt valaki az érdekképviseleti bizottságból?
Mi az, ami itthon tartja még a szövetkezet pórul járt tisztségviselőit?
lapok
Előzmény: másikbukta (30)
másikbukta Creative Commons License 2003.11.04 0 0 30
Megjelent a Baumag elnökségének összefoglalója a neten, a Baumag honlapján. Próbáljuk most már ennek ismeretében továbbgondolni a dolgokat:
Jó lenne egy pénzpiaci szakértő véleménye az ott felsoroltakról. Én a kötvényt gyanús bulinak gondolom, emlékeim szerint úgyanis egy cég kötvénykibocsátása külső tőke bevonásáa céljából történik - és lehetőleg fejlesztési célra és nem szerencsés, ha a napi pénzügyi egyensúly lukainak tömködésére.
Jelen helyzetben a kötvény nem jelent tőkebevonást, csak a papírjaink átrajzolását - így tehát semmi sem indokolja, viszont megkavarja a dolgokat, mint szellentés a nulláslisztet, mert az esetleg mégis sorra kerülő felszámolás esetén felmerülhet a sorrendiség kérdése - ami úgy gondolom, hogy a tagság körében változatlanul nem eléggé kitárgyalt, de nagyon fontos téma.
Előzmény: másikbukta (29)
másikbukta Creative Commons License 2003.11.01 0 0 29
Azt gondolom, a probléma sokkal összetettebb, mint arra még több hét eltelte után is gondolni tudunk.
Nézzük először meg azt, hogy mi van a két oldalon:

Az egyik oldalon van 18000 tag, tagonként 1-től 10-ig(vagy több is?) terjedő számú részjegy amibe befektettünk kb 40 milliárd forintot. Ebben a helyzetben alapkérdés tisztázni a jogi lehetőségeinket és ennek érvényesítési módjait.
Felmerül azonban, hogy eltérhetnek-e, és ha igen, akkor antagonisztukusan-e az érdekeink, azaz vannak a birtokunkban
- lejárt részjegyek (itt számít-e a határidő?)
- október elején lejárt részjegyek, melyeknek 30%-át kifizették és nov. elejére ígérték a többit
- azóta lejárt, vagy a közeljövőben lejáró részjegyek (itt is kérdés, számít-e a határidő?)
- le nem járt részjegyek (itt is kérdés a határidő)

A másik oldalon van a szövetkezet vagyona, melyről az alábbiakat tudjuk:
Nincs a vagyonelemek között készpénz, piacképes értékpapír vagy bankbetét, tehát nem könnyen mobilizálható. Jelentős hányada nem ingatlanban, hanem különböző gazdasági társaságok nem tudni milyen mértékű tulajdonrészében testesül meg.Minden társaságban meg kell vizsgálni,hogy milyen hányadunk van és az milyen jogosultságot jelent.

Ezek után lehet körülbelül felmérni, hogy kinek milyen esélyei vannak a számára minimális veszteséggel megúszni a bulit. Tisztázni kell mindenkinek a célok prioritását
- bármilyen kis arányban, de minél gyorsabban pénzhez jutni
- egy esetleges stabil hozam ígérete mellett megfelelő kontrollt gyakorolva türelemmel lenni
- az időtől függetlenül, akár hosszútávon is de optimalizálni a befektetést.

p1mp0 Creative Commons License 2003.10.30 0 0 28
Ui: Rendőrségi feljelentések:a 4. elvi megoldás
Inkább 5. elvi megoldás, egy jó ügyvéd lehet a 4. a "rangsorban". Tartozni nem jelent egyértelműen büncselekményt, szabálysértést - ami a rendörség hatásköre - sántít a hasonlat, de a BKV vezérrel sem "beszélget" a rendörség, pedig néhány milliárd hiány ott is van/lesz. Egy jó ügyvéd szerintem sokkal többet tud elérni mint a rendörség, saját példa:
Miután feltörték a kocsimat, kilopták a rádiót arra vártam, hogy ne találják meg a tettest, mert akkor nem fizet a biztosító a káromat az elkövetőn kellene érvényesíteni (ha jól tudom).
Egy jó ügyvédnek biztos lenne ötletei a legjobb megoldásra, vagy végszükség esetén biztos tudja hogyan kell feljelentést tenni.
Ja és nekem csak januárban jár le a pénzem, ilyenkor mi van?
Nem igazán értem a jogi csűrt-csavart, de szerintem meg kell várni, hogy lejárt követelésed legyen.

Esetleg van valaki, aki jogi dolgoról többet tud? (ügyvéd/jogász)

Előzmény: elmax (25)
Gege.of.PeT Creative Commons License 2003.10.30 0 0 27
udv!

támogatlak, ha van valami lepes, akkor ird ide legyszives a forumba!
Én is keresem a feljelentés lehetőségeit.

Előzmény: elmax (25)
Lesley Creative Commons License 2003.10.30 0 0 26
>Az állam ilyen dolgokba nem szól bele.<

Ez ellentmondésban van az előző kijelentéseddel,

Akkor ne fordulj a rendőrséghez sem, mert úgye az is állami szerv.

De a fent kijelentésed ellentmondésban van a ma reggeli hírekkel is.

Ha a PSZÁF, mint állami szerv hibás, akkor az állam hogyan lehet nem az?

Agrobank ,és a Globex üggyel szemben fel lehet hozni pl. a Postabankot és a Reálbankot.

Előzmény: karimax (23)
elmax Creative Commons License 2003.10.30 0 0 25
Sziasztok!
Én is Baumag szöv. Tag vagyok és ott voltam a hétfői közgyűlésen 17:15.-ig. Szerintem ha pénzt akarunk látni akkor 3 elvi lehetőség van:

1. Várni arra, hogy jönnek újabb befektetők és az ő befizetéseikből minket majd kifizetnek...

Ez ugye kizárt.

3. Átváltáni a szövetkezeti üzletrészeket kötvényre, részvényre stb... és majd ezeket el lehet adni.

Kérdem én, mikor, kinek és mennyiért? Nos sokára, vagy a jelenlegi tűzhöz közel álló belsős vagy egy külsös okos csoportnak. Ja és, szerintem úgy a névérték 10%ért. De persze meg is lehet majd tartani és otthon örizgetni az értékpapirokat.

3. Eladogatni apránként vagy egyben, de okosan az ingatlanokat.

Ez meg ugye most már nem igen lesz, mert a Baumagos szövetkezeti elnök behúzta a csapatot a csőbe és meg is szavazták a 2. megoldást a 3. helyett. (Ez volt az a kérdés likvidáljuk-e a céget, vagy menjünk tovább és oldjunk meg mindent aztán happy lesz mindenki. A véleményem továbbra is az, hogy a 3. út járható. Főleg ha van 70 mrd vagyona a Baumagnak. Legyen ez felülértékelve és kössenek rossz üzleteket és adják el mondjuk 20 mrdért. Még ekkor is a befektetett pénz 50% megkapjuk! Ha lehet a közgyűlés döntéseit semmissé kellene nyilváníttatni (pl formai hibák miatt, lásd a szavazások menete, vagy hogy a napirendi pontok nem lettek ismertetve illetve elfogadtatva stb.)és az ujabb közgyülésen felvilágosítani az embereket miról szól a mese. Egy jogász haverommal felvettem a kapcsolatot. ha van valakinek ötlete, javaslat fogjunk össze és lépjük meg. Az emilcímem, ha nem látszana: elmax@freemail.hu

elmax

Ui: Rendőrségi feljelentések:a 4. elvi megoldás. Értem én, ha felszámolják a céget a szöv. tagokat fizettik ki utoljára, de könyörgöm a Baumag nem tartozik másnak, és szerintem a kersztulajdonlások nem zavarnak be, vagy igen? Ja és nekem csak januárban jár le a pénzem, ilyenkor mi van? Mármint ha itt már elöbb megindulna (bár az ugye nem valószinű) a pénzosztás.

Gege.of.PeT Creative Commons License 2003.10.29 0 0 24
szerintem az össze vissza tulajdonlás miatt mi vagyunk az utolso helyen!!! en is gondolkodom a feljelentesen.
soha nem cisnaltam ilyet, mit kell ilyenkor tenni? be kell menni a rendorsegre eloadni a problemat? vagy esetleg ugyveden keresztul megy a dolog? valakinek valami tapasztalat?
Előzmény: karimax (23)
karimax Creative Commons License 2003.10.29 0 0 23
Az állam ilyen dolgokba nem szól bele.Ahogy nem szólt bele az Agrobank ,és a Globex problémájába sem.
Tamás felvetésére mely szerint a szövetkezeti tagok az utolsók a hitelezői sorban: Balázs úr szerint a BAUMAG nem tartozik senkinek a tagokon kívül.Akkor mi a probléma? Szép lassan értékesíteni kell az ingatlanokat, és a 70 milliárdból 40 milliárdot ki kell fizetni a tagoknak. Még ha ár alatt is adják el az egészet a tagokat ki lehetne fizetni.Ja hogy akkor nem lesz mit fejni a vezetésnek? Ez legyen az ő problémájuk.
Előzmény: Lesley (22)
Lesley Creative Commons License 2003.10.29 0 0 22
Szvsz az állam nem nézheti tétlenül az eseményeket, mint egy előkelő idegen.

ˇ Állami szervezet volt, amely elindította a lavinát. (A „jó szándékú tanácsok” hatására kezdték az aemberek kivenni a pénzüket.)
ˇ A törvénymódosítás is csak súlyosbította a helyzetet.
ˇ Tétlenül figyelte/figyeli a helyzet súlyosbodását.
ˇ Az általánosan megrendülő a befektetői bizalomnak komoly következményei lehetnek az egész ország gazdaságára.
ˇ Minél tovább halogatja a hatékony közbelépést, annál súlyosabb probléma elé néz.

Előzmény: karimax (21)
karimax Creative Commons License 2003.10.28 0 0 21
Miért így nem? Csak egyszerűen tologatják maguk előtt a dögöt. A 18.000 tag közül pedig valaki ugyis megelégeli a hitegetést.Most még csak 1-2 hónap a lemaradásuk a kifizetések terén. Ezt nem hiszem hogy be tudják hozni ilyen vezetői menedzsmenttel. Menedzsment? Balázs egyszemélyben.
Előzmény: Tamás (20)
Tamás Creative Commons License 2003.10.28 0 0 20
Annak nem biztos, hogy van értelme.

Ha nagy balhé alakul, lehúzzák a rólót (vagy lehúzatják), és légy erős, a szövetkezeti tagok az utolsók a hitelezői rangsorban egy felszámolás esetén... azaz garantált a bukta.

Előzmény: karimax (19)
karimax Creative Commons License 2003.10.28 0 0 19
Nekem 30.-án lejár a lekötésem. Mondták hogy pénzt azt nem tudnak adni és utána hosszú mese.
A nálam lévő ''Adásvételi szerződés''-ben az áll hogy vállalják a visszavásárlást a lekötési idő végén. Szándékom ,ha továbbra is csak mesélnek az irodában, a rendőrségen feljelentést teszek a BAUMAG ellen.
negyvenketto Creative Commons License 2003.10.28 0 0 18
Ejha, ők is megszorításokat "élveznek"...

Felhívtam az előbb a Madách téri irodát.
Ő is csak megerősítette azt amit mondtunk, 6 hónap moratórium van a Közgyűléstől kezdődően.
Utána újraindul a működés.

Elmondta továbbá, hogy a Közgyűlési jegyzőkönyvet, illetve az ebből készített emlékezetőt elkészítik, s az irodában mindenki elolvashatja/megkaphatja. Azt javasolta a hölgy, hogy a következő héten érdeklődjek, kész van-e a jegyzőkönyv.

Sokára sikerült csak felhívnom őket, gondolom sokan érdeklődnek...

Meddig tartott a Közgyűlés, tudja valaki?

42

Előzmény: Lesley (17)
Lesley Creative Commons License 2003.10.28 0 0 17
Nagyjáből ugyanezt sikerült megtudnom, amit 42 leírt.

Ezt kiegészítendő:

Állítólag december közepéig konszolidált mérleget kell készíteni, melyhez szekértőket az ott megválasztott felügyelő bizottság választja ki.

Addig a szövetkezez vezetői nem vehetik fel a fizetésüket.(Balázs László esetében cc. 10 milla havonta)

Ezután újabb közgyűlés és döntés.

Előzmény: negyvenketto (16)
negyvenketto Creative Commons License 2003.10.28 0 0 16
Egyetértek veled, szerintem is szándékosság volt már az augusztustól októberig időszakban.

Miért enm tájékoztattak bennünket, hogy gondok vannak?

Miért nem akkor fagyasztották be a kifizetéseket, amikor még volt mozgatható tőke, s talán úgy könnyebb lett volna a kilábalás?

miért nem vesz fel hitelt, s fizet ki bennünket.

Tojok arra, hogy mit mondott, hogy 1 Mrd-os ingatlanra nem vehet fel 200 Millió jelzálogot.

Adja el a kastélyszállót, meg egykét ingatlant sé hozza helyre a likviditást, bánomisén.

Fizessen ablakban, még az is forgalomképesebb:) mint a Baumag részvény.

Nekem megefelel egy kisház a Mátrában...

Nincsenek tervek, az egész Közgyűlés egy előre megrendezett és jól megtervezett pontokból álló, csak zavaros lebonyolítású valami volt, melynek fő céljai az alábbiak voltak:
- Kimondatni, hogy a Baumag nem felelős a helyzetért (sikerült, a sok Barom megszavazta)
- Kimondatni, hogy senki sem élhet egyedi ebadványokkal (ezt én barom is megszavaztam)
- Kimondatni, hogy ne számolják fel a céget
- Kimondatni, hogy beragadjanak a pénzek, s próbálják meg újraéleszteni a gazdálkodást.

A vezetőség ezzel elétre a célját, mossák kezüket, mi meg csak várunk, hogy mi lesz.

Mi lett a közgyűlés pontos vége?

Én csak azt hallottam, hogy megszavazták, hogy lesz egy 3 fős ellenőrző testület vagy mifene.
És?
A csalók meg gazdálkodnak tovább? S fél év múlva mi történik majd, újra megindítják a tagtoborzást, kifizetést? Röhely...

Egyébként meg miután a Balázs említette, hogy rájuk nem volantkozik a jogszabályi változás, ne hozza fel a kialakult helyzet okaként, et is csak bemagyarázta az embereknek.

Kíváncsi lennék ha először a Nem-re, s csak utána az igenre kellett volna szavazni mi lett volna az eredmény.

42

Előzmény: karimax (11)
negyvenketto Creative Commons License 2003.10.28 0 0 15
A számolásod jó, de nem vette ki, illetve akarta kivenni mindenki a pénzét. Balázs L. is mondta, hogy a szokásos ütemezésben volt elég az 1 Mrd HUF a likviditás megtartásához. Az csak technikai pénztartalék volt, s nem arra volt félertéve, hogy nagyobb kifizetéseket is elbírjon.
A legfőbb gond az volt, hogy Augusztustól szeptemberig csak nézték, s a szavaival élve bizakodtak, hogy megfordul a helyzet. Ez hatalmas felelőtlenség.
Bizakodni a lottóhúzáskor kell, nem egy cég gazdálkodásának, működésének irányításakor.
Felháborító!

Sajna ezen most emberi sorsok múlnak, ha visszanézitek az első hozzászólást, láthatjátok, hogy volt aki egy hónapra tette be a pénzét, s most minimum fél évre beragad, eladta a házát, s földönfutóvá vált...

Előzmény: p1mp0 (12)
negyvenketto Creative Commons License 2003.10.28 0 0 14
Figyelj, az a helyzet, hogy éveken keresztül működött jól a cég, s kapták az emberek a magas kamatot. A 18e fős létszám és a mögötte levő nagynak titulált háttér is azt eerdményezte, hogy az emberek megbíztak a befektetésben, a cégben.

42

Előzmény: murray (13)
murray Creative Commons License 2003.10.28 0 0 13
én nem értek a befektetéshez de hogy lehettek ezek az emberek ilyen ostobák???
nem értem.
p1mp0 Creative Commons License 2003.10.28 0 0 12
Egy gyors számolás:
A betét állomány 40 milliárd, akkor egy év alatt (mivel ha jól tudom 12 hónap a maximális lekötési idő) a teljes állomány lejárt követelés lesz. Feltételezve, hogy a lejáratok egyenletesen oszlanak el, akkor az havonta kb 3.3 milliárd lejárt követelést jelent. Ha a likviditási problémák agusztustól felmerültek, akkor az 2 hónapot jelent (valamikor október eleje tájékán voltak az első hírek a kifizetési problémákról) vagyis 6.6 milliárdot. Amennyiben a készpénz tartalék 1 milliárd (ez sacc, valaki tud konkrét számot?), akkor elegendő a tagok 15 %-a (500 m: 7,5%, 2000 m: 30%) úgy gondolja, hogy elviszi a pénzét és a tartalék el is fogyott!
A magas összegű betétállomány és a max 1 éves lekötési idők miatt néhány százalékos mozgás is súlyos milliókat képes "megmozgatni", ami a félrevezetés, csalás nélkül is likviditási problémákat okozhat(ot).

A részvényesdi előnye lehet, hogy ahhoz kénytelen-kelletlen, de a kibocsátó gazdasági helyzetéről korrekt tájékozató anyagot kell készíteni...

Eddig egyetlen hírt találtam:
RTL Klub - hírek

Valaki végig ott volt?

Előzmény: karimax (11)
karimax Creative Commons License 2003.10.27 0 0 11
Az elnöknek elképzelése nincs a jövőt illetően.
Semmi konkrét számonkérhető dolgot nem hallottam a szájából.Egyszerűen ez a szavazósdi baromság a tömeg megtévesztését szolgálta. Elfogadtatta hogy ne legyenek kifizetések, de hogy ez meddig tart, a beragadt pénzeknek mi lesz a sorsa, milyen esélyünk van arra hogy nem kamatostul,hanem egyszerűen a befizetett összeget visszakapjuk-e semmit nem mondott.Ekkora cégbirodalom esetén vannak bevételek, árrések .Egyik helyen ennyi, másikon annyi. Te hallotad mennyi lehet ez? Az egyik felszólaló mindjárt vevőt hozott volna a Kamaraerdei Tüzépre.Röhej. A magát megválasztató Ellenőrző Bizottság nem független a dolgoktól.Szerintem ha 2 forintot ki lehet fizetni azt Ők viszik el .Azért szorgoskodnak nem a Te és az én kifizetésemért.Nem láttam hogy a cégek működése biztosított -e a továbbiakban. Márpedig a pénz magától nem terem. Vagy várják az újabb befizetőket? Holnap föl is hívom egyik irodájukat, hogy fogadják-e a fölösleges pénzem.Ha elfogadják akkor pedig pilótajátékot űznek.Ha működne a BAUMAG akkor azt kellet volna vázolni a résztvevők felé, hiszen ha a lendkerék lassul,a terhelést kell levenni egy darabig hogy a fordulatszám ismét a megfelelő értéket elérje.De ha nincs ami hajtsa a lendkereket akkor a legkisebb terhelés is megállítja .És mi az hogy a tagok megrohamozták az irodákat.Ezek az üzletrészek nem látra szóló takarékbetétek hogy bármilyen szélfuvallatra mindenki kiveszi a pénzét.A lekötések alapján előre tervezhető, időzített a kifizetések időpontja.Ha a likviditási gondot látták már augusztusban, miért szedték még a pénzt szeptember végén is?Ebben az esetben szándékos félrevezetésről, csalásról van szó.
Előzmény: negyvenketto (10)
negyvenketto Creative Commons License 2003.10.27 0 0 10
Nos megvolt a Közgyűlés a Baumag tagjainak részvételével.
Az első közgyűlésre 10:00-kor került volna sor, de mivel nem volt határozatképes, /50%-9000 Fő kellett volna/ egy megismételt közgyűlésre került sor, amely a létszámtól függetlenül határozatképes. Azt mondták, hogy 7000 fő volt, de szerintem nem voltunk annyian. A SYMA (volt SAP) csarnokban volt a rendezvény.
Az elején már éreztem, hogy a felkészültség hibádzik, illetve a leplezett idegességet a Balázs László csapatában.
Az emberek bizakodtak, mások idegeskedtek, de alapjában jól tűrték az aránylag gyors beléptetést, amely így is eltartott az eredetileg kihirdetett kezdést követő 1 órát, mely alatt technikai szünetet, illetve nyugtató zenét élvezhettünk.
Miután mindenki beért megkezdődött a Közgyűlés.
Először hallhattunk egy elnyújtott zavaros bocsaánatkérést, hogy miért nincs elég szék, s vagyunk beterelve, mint a barmok a karánba. Majd belekezdtünk az érdemi kérdésekbe.

Elmondta az elnök, hogy milyen okok vezettek a jelenlegi helyzethez.
Véleménye szerint a kóbor szövetkezetek (vertical, stb) létrejötte, a reklámozás megtiltása (jogszabályi változás), illetve a sajtó és egyéb meg nem nevezett csoportok lejárató hadjárata vezetett ide.
Véleményem szerint a kóbor szövetkezeteknek, illetve a sajtónak is van szerepe, de nincs felelőssége abban, hogy a pénzét nem kaphatja meg 18000 ember!!!

A fentiek után került sor a szavazásra arról, hogy elfogatdjuk-e ezt okoknak.
nagyon ügyesen az alábbi tartalmú szöveget fogalmazta meg az elnök:
"A Baumag szövetkezet és a tagok közötti adásvétel mindig rendben működött" (Ezt én nem fogadom el, mert akkor nem lenne Közgyűlés most...

"A Baumag gazdálkodásától elkülönülő okok kizárólagos következménye a jelenlegi helyzet. Amely a sajtó, a kóbor szövetkezetek, illetve a jogszabályi változatok összessége". Ez sem elfogadható, mindegyik előmozdította azt, hogy több ember vegye kia pénzét, de nem ezek a kizárólagos okok, a legfőbb ok, hogy a Baumag vezetése a pénztartalékainak fogyását nem reagálta le, augusztustól októberig hagyta, hogy felélje a szövetkezet a tartalékokat, most már csak ingatlanok vannak, illetve cégek, nincs készpénz fedezet.

Azt, hogy a fenti okok kizárolagosan ololhatók a jelenlegi helyzetért sikerült kihúzatni a tervezetből, de az így sem jelent mást.

Az első szavazás során kiderült, hogy egy A/5-ös lap feltartásával kell szavazni, amit videoval rögzítenek, az elnök megállapítja, hogy igenre, nemre szavaztak-e többen, ha gond van vissza lehet nézni a videoról. Az első szavazás saccra 60-40 százalékban elfogadta azt a határozatot, mellyel a vezetőség mostantól takarózhat...
A szavazás nem volt európai, aki több tulajdonos képviseletében volt nem adhatott több szavazatot, illetve az aki csak úgy bement is szavazhatott egy félbe hajtott géppapírral...
Nevetséges. szerintem egyik szavazás sem volt jogszerű. Véleményem szerint nem volt jól megszervezve a szavazás, s így semmilyen döntés sem lehet jogerős.

2. pontként eldöntöttük, hogy nem lesz egyéni elbírálás, nem lehet egyesével külön kérni a pénzt egyedi kérelem alapján, mindenki egyformán jogosult a pénzére.

3. pontban eldöntöttük, hogy ne legyen felszámolása a cégnek, hanem dolgozzanak ki megoldást a jelenlegi helyzet megoldására.

Közben voltak felszólalások, kértek az emberek pontos számokat, auditált máérleget, eszközök értékét.. de ezekkel nem készült fel az eddigre nagyon zavarttá váló "elnök".

4. pontban a megoldási javaslatokat mutatta be az elnök. Mindegyikhez az kell, hogy elengedjük a tartozást.

- kapunk Baumag kötvényt (PSZÁF hatáskörébe tartozna, 3-6 hó múlva lehetne, de mitér????)
- kapunk Baumag részvényt (kb. 6 hó, speciális engedélyek kellenek, vihetem a tőzsdére majd, de kinek kell???)
- kapunk ingatlan befeketési jegyet (Alapkezelő kezeli a pénzt, a jelenlegi ingatlanok a fedezet, de az ingatlanok csak 60%-ot fedeznek)
- tovább folytatódik a ki és befizetés (speciális opció, ehhez is kell 3-5 hónap türelem)

Ezek után az embereknek elfogyott a türelmük, illetve a bizakodásuk. A tömeg lassan szállingózni kezdett haza, de közben még tartott a Közgyűlés.

Közben szavaztunk még arról, hogy legyen-e szavazás egy másik kérdésben, meg szavaztunk arról, hogy legyen-e felszólalás, vagy menjünk tovább.

Az emberek felszólaltak, bosszankodtak, szembesültek, hogy nem látnak készpénzt mostanság...

Kaptak néhány számot, 18000 tag, 40milliárd betét, 70 milliárd piaci érték (becsült érték, amibe a patak is benne van, meg a feeling a kastélyszállóban, meg az összes cég)

Közben bemuatták a cégeket, az ablakgyártól a téglagyárig.

Amikor az elnök elveszetette az irányítását a közgyűlés felett, s az arcába mondták, hogy nem készült fel, nem hozott mérlegbeszámolót, döntési alapot a fenti 4. pont eldöntésére lassan a dobogóhoz gyalogoltam, megnéztem az elkeseredett tömeget, a zavart elnököt, illetve a fent ülő tagokat.
Amikor egy felszólaló spontán átvette az elnöktől a szavazás irányítását, s megszavaztatta, hogy az elnökség mellett a tagokból választott testület ellenőrizze a tevékenységet, konstatásltam, hogy szétesett a rendezvény, s elindultam haza...

A sajtó nem volt feltűnően jelen, illetve a mai hírekben sem hallottam mi lesz a 18000 ember pénzével.

Jogállamban ilyent nem lehetne megcsinálni, ez legalább hűtlen kezelés, de nem zárom ki a szándékosságot sem.

Hölgyeim, uraim, össze kellene fogni, s együtt megtalálni a helyes megoldást.

Állami szinten pedig elgondolkodni azon, hogy egy ilyen tevékenységet csak megfelelően ellenőrzött keretek között lehessen végezni.

Nem biztos, hogy eléggé összeszedett volt, de ha van kérdés szívesen válaszolok.

42

Lesley Creative Commons License 2003.10.27 0 0 9
Előzmény: Gege.of.PeT (8)
Gege.of.PeT Creative Commons License 2003.10.22 0 0 8
http://www.magyarhirlap.hu/Archivum_cikk.php?cikk=73533&archiv=1&next=0

bocs, most nem linkelek. e "mogott" a cikk mogott. de most nezem van ott negyvenketo nickkel hozzaszolo...

varjuk a tudositast!!!

Előzmény: negyvenketto (7)
negyvenketto Creative Commons License 2003.10.22 0 0 7
Én hétfőn megyek e közgyűlésre, az eredményeket majd leírom.
A HVG-s cikk engem is felkavart. Reménykedek.

Hol van még fórum a témában?

42

Előzmény: Gege.of.PeT (6)
Gege.of.PeT Creative Commons License 2003.10.21 0 0 6
ja, en is olvastam. kicsit ideges vagyok, mivel pont most raktuk ide a penzunket, az otp 5% elol... :(
de bizakodunk. ha valaki megtud valami konkretumot (!) az irjon legyen szives.
media tenyleg nagyon kussol az ugyben...

Gergely
ps.
jo, hogy itt ertelmes a forum, mashol kritikan aluli hogy frocsognek az emberek a temaval kapcsolatban...

Előzmény: negyvenketto (5)
negyvenketto Creative Commons License 2003.10.21 0 0 5
Itt a cikk, hát nem túl derűkeltő...

http://hvg.hu/hvg_friss_cikk.asp?oID=1E669B86-6DA5-4FE0-8A17-9F5F9FADD182

negyvenketto Creative Commons License 2003.10.21 0 0 4
Mi hétfőn mentünk a pézért, pontosabban a tartozás elismerésért. Nincs pánik, midenki várja a közgyűlést.
(picit csodálom is, hogy a média miért nem kelti a pánikot, azt szokta ilyen esetekben tenni)

Azt mondták, hogy a pénz automatikusan meghosszabbodott a közgyűlés idejéig, tehát elvileg erre az időszakra is jár majd a kamat.
(Bár szerintem késedelmi kamat járna, ami meg nem ennyi, de ez mellékes)

Én örültem a jó hozamnak, amit az elmúlt egy évben termelt nekem a Baumag, remélem talpon tud maradni.

Kellene ezek mögé a cégek mögé valami garancia, mondjuk hasonló módon, mint ahogy az Országos Betétbiztsoítási Alap védi a pénzed egy részét ha bankba teszed. (Nem az állam ad védelmet bankbetétek esetén, mint ahogy sokan tévesen hiszik!!!)

Szóval egy olyan cég kellene, amely tagdíjat szed, abból gazdálkodik (állampapír, mifene), s a baj esetén bizonyos összegig kártalanít.

Jó mondjuk bankot, takarékszövetkezetet nehezebb létrehozni, mint egy ilyen befektetési szövetkezetet, s ott igazából nem is az OBA nyújtotta esetleges kártalanítás, hanem a bankok stabilsága ad biztonságot. De ennek ellenére hasznos lenne egy ilyen szervezet.

Mit gondoltok?

42

Előzmény: Gege.of.PeT (2)
Lesley Creative Commons License 2003.10.18 0 0 3
A HVG-ban van egy cikk a Baumagról. Még nem volt időm elolvasni.

Lesley

Előzmény: Gege.of.PeT (2)
Gege.of.PeT Creative Commons License 2003.10.18 0 0 2
kedden voltam fehérvári irodában. ott két hölgy kedvesen elmondta, hogy ne idegeskedjek, a pénzem megvan, csak egész egyszerúen elfogyott a készpénz a cégből, mivel nagyon sokan vették ki a pénzt. adtam meghivót a közgyűlésre (csak tagok lehetnek majd ott), az elnöki üzenetet, kölönböző újságcikkek fénymásolatát, amikben általában arról irnak, hogy a baumag komoly cég, nem ilyen összekapart "ingatlanszövetkezet". a hölgyek szerint egyébként az állam akarja tönkretenni a céget, de nem fogja.
btw nem úgy tüntek, mint akik aggódnak amiatt, hogy nem lesz állásuk, tönkremegy a cég ahol eddig dolgoztak. kiváncsian várom a közgyűlési döntést.
ja és azt mondták, hogy ugyan most hivatalosan nem tudjak meghosszabbitani az éppen lejárt kölcsönt, de később ha normalizálódik a helyzet, akkor visszadátumozva lehet majd továbbvinni a pénzt.
valakinek más tapasztalat...
Előzmény: negyvenketto (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!