Keresés

Részletes keresés

ZRobi Creative Commons License 2009.10.22 0 0 302

Ma írt levelet az ügyvédem, egyelőre a kötbért követeljük, de gondolkodok, hogy beleírom az elállást...az sz@rabb verzió lenne mindkét félnek, de az hátha nagyobb nyomást gyakorol rájuk(remélem, nem fórumoznak...)

Szerintem ma még sokadrangú kérdés, hogy átlátszik-e az üveg, vagy hogy milyen bót :) nyílik...sajnos...

Őszintén remélem, nem leszünk részesei egy nagy botránynak...

Kellemes hosszú 7végét Mindenkinek.

Előzmény: Ixion77 (301)
Ixion77 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 301
mollis2: Kérdezz rá mit szólnak ahhoz, hogy szeretnél elállni a vásárlástól a szerződésben leírtak szerint. Írd meg majd nekünk is mit válaszoltak, kíváncsi leszek milyen szöveggel hajtanak el. Tippem: "utánanézünk, és hamarosan értesítjük, várjon nyugodtan".

pszab2: Július óta a "2 hónap" helyett folyamatosan "2 hét múlva" a válasz, ami arra enged következtetni hogy valami nagy botrány van a háttérben, mert 2 hetes munkát nem lehet olyan lassan csinálni hogy 3 hónapig tartson... Valamit nem tudunk, lehet hogy jobb is. Boldogok a lelki szegények...

lopunci: Úgy rémlik, mintha Spar-t hallottam volna, de ne vedd készpénznek, én sem emlékszem mikor, hol, kitől hallottam.


Előzmény: ZRobi (297)
lopunci Creative Commons License 2009.10.22 0 0 300
Ma jártam a környéken, tényleg meglepve tapasztaltam, hogy"már" csinálják a sétányt.
Az viszont nagyon nem tetszik, hogy az a -tervrajzon -fantasztikusan klassz üveg varázslat ( a pláza bejáratánál) a valóságban tök átlátszó volt, alig érvényesül a karakteressége, hisz totál átlátszik.
Régebben este jártam a környéken még sötétedés előtt, akkor egész pofásnak tűnt, még vissza-vissza is tükröződött.
De ma délelőtt???
Nem tudja valaki, a környékbeli házak is felújításra kerülnek?
Legfőképp a Práter-Nagytemplom saroképület, iszonyat környék romboló, a mi ablakunkból sajnos pont azt a romhalmazt látom majd, ha balra nézek.
Továbbá, hogy milyen burkolat lesz végülis a Nagytemplomon, mert hallottam mindeféle verziót, egyszerűen zsibbasztó, hogy mindenben csak a ködösítés van és semmi sem tiszta..-((
Továbbá nem tudja valaki, vajon milyen szupermarket lesz a plázában és műszaki áruház?
Ha valami CBA, vagy Real féleség lesz, a kardomba dőlök...
pszab2 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 299

Akkor kar azt tenni amit eddig, mert csak hitegetnek, mar csak 1-2 het. Lassan 1 eve, hogy ezt hallgatom "1-2 honapon belul". A kivitelezot hibaztatni is szep dolog, veluk ki kotott szerzodest?

Jo lenne ha mar tortenne valami, mert ez tenyleg tarthatatlan.

Előzmény: mollis2 (298)
mollis2 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 298

Én a napokban beszéltem velük, és igazábol semmit nem tudnak előre megmondani.

A kivitelezőt hibáztatják. És mindenre az a válasz:Nem tud időpontot mondani...Tehát elvileg jövöre vagy evek mulva is átadhatják??Szép remények!

 

A közös fellépéshez én is csatlakoznek, ha valaki valamit lép irjon nekem is. Ez már tarthatatlan állapot.

 

Ti mit gondoltok? Ki mit lép?

ZRobi Creative Commons License 2009.10.22 0 0 297

Sziasztok,

 

abban senki nem gondolkodott, hogy visszamondja a lakást?Vagyis eláll a szerződéstől?

Ezzel próbálkozott esetleg valaki?Mert én már ezen agyalok...:((

Ugyanis(nem csak nekem) letelt az elálláshoz szükséges 3 hónap is...ez azért elgondolkodtató.

pszab2 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 296

Lehet azt elobb atadjak... :-s

Egyebkent gondolom senki nem tud semilyen heti fejlemenyt, ami a lakasokat illeti?!

Előzmény: zero 4 hero (295)
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.21 0 0 295
Sziasztok, ma láttam ahogyan elkezdték építeni a sétányt. Azt nem tudom, hogy miért a City Garden felőli oldalon :-)
pszab2 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 294
Hát, nem tudom mit mondjak! Én is két hete beszéltem velük.. természetesen ugyanezt a választ kaptam. Nagyon szomorú ez az egész, lassan egy éve várjuk az átadást és augusztus óta fogalmam sincs történt e bármi is. Héten gondoltam elnézek oda, biztos alakul már. De ez... Elképesztő!
Köszi a képeket, szerintem mindenki nevében, lehet még sajnos hasznát vesszük!!!!
Nem tudom mi lesz, de már igencsak kezdek kételkedni az idei dátumban! :((((((((((
Előzmény: pascas (293)
pascas Creative Commons License 2009.10.18 0 0 293
Ma arra jártam, megnéztem mi újság az épülettel, be nem tudtam menni. Szerencsére, nem hiszem hogy jót tett volna!

Dátum: elméletileg jől.31. óta készre van jelentve. A képek 2,5 hónappal ezután készültek. (vagy gyorsan romlik, vagy eredetileg sem volt kész)
Dátum

Ilyen egy kész kocsibeálló. Veszek is egy új Nivát vagy traktort.
kocsibeálló

A kész bejárat. A traktor mellé veszek gumicsizmát is.
bejárat
bejárat2

Távolról azért egész pofás. A környék kevésbé, de ezt tudtuk.
távolról

A kész kaputelefon. Bár apróság, tudom. Vajon hogyan működhet? :)
morse kaputelefon

A másik bejárat. Ha elhagyom a kulcsom, szerencsére bemászhatok a szellőzőn. :) De most komolyan! Mi ez? Kész? Mármint mi?
bejárat3
bejárat4

Hagy gratuláljak. Szép és igényes munka!
bejárat5

Ez a vevő szerintetek örül az ingyen világításnak. De legalább állványról is haza tud mászni.
lampa
lampa2

De portás már van. Legalább ez rendben :)
porta

Unom a képek beszúrogatását. kb 1-2 hete mikor felhívtam a Cordiát a kapcsolattartó azt mondta ne aggódjak (ohh, annak az időnek, hogy Kérem ne aggódjak már vége.) a múszaki átadások folyamatosan zajlanak csaknem került még rám a sor.

Ki az az idióta aki átvenne egy ilyet? Sajnos megint azt az egyszerű megoldást látom lehetségesnek, hogy szimplán hazudott nekem (melyet ha így van utólag is köszönök)

üdv
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.10.18 0 0 292
pszab2 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 291
:))))))))))

Kiváncsian várom a jövő hetet (is)!
Előzmény: sweileh (289)
flash08 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 290
Esetleg egy Gold's Gym :-)
sweileh Creative Commons License 2009.10.17 0 0 289
Jó az árukapcsolás! Amilyen stílusban építik a házaikat rögtön kitermelik a klienseket is a magánkórházba - infarktus, idegösszeomlás...
pszab2 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 288
Tényleg igy kéne lennie, de sajnos ez egy normális gondolkodást feltételezne a vevő és az eladó közös érdekei alapján. Mindenki döntse el saját maga, hogy ez az élet bármely területén jellemző-e itthon...
Előzmény: Liquidz (283)
Liquidz Creative Commons License 2009.10.17 0 0 287
Hát igen, akartam is kérdezni, hogy én vagyok-e túl naiv. Szóval ja.:)

Csámcs-csámcs:
- Azért érdekes info, hogy ugyanaz csinálja aki kezdte, mert a Premierben a Cordia vette át a becsődölt generál szerepét, és ő fejezte be. Hogy ez jó vagy sem, azt nem tudom (nem csődölt be, de nyilván nem a Cordia viszi a hátán).
- a City Garden éljen. Reméltem, hogy a fitness a 3. oxygen (ózon?:)) ) lesz, de nyilván van még egy-két jó. Tapasztalat nélkül azért nem jó nekikezdeni.
- Magánkórház király! Mikorra rendezik be, nem tudod véletlenül? Komolyan az az üvegsarok az??
Előzmény: Ixion77 (286)
Ixion77 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 286
Néhány Cordiás válasz a két héttel ezelőtti rossz emlékű találkozásunk idejéből, hogy legyen min csámcsogni miközben temetjük valaha volt szép reményű álmainkat:
- A Fontana házat még mindig ugyanaz a kivitelező csinálja, aki kezdte. Voltak és vannak problémáik egymással a Cordiával, de hogy mik arról az értékesítő nem nyilatkozott.
- A szemközti házat már más kivitelező készíti.
- A Sun Resort építése nem kezdődik el, amíg el nem érnek egy bizonyos értékesítettségi arányt, mivel addig nem kapják meg hozzá a banki finanszírozást
- A szemközti házat (City Garden) jövő nyár elején adják át. Állítólag ugyanekkor megnyílik a benne levő 3 szintes uszoda+edzőterem is. Eredetileg az A1 lánc tagja lett volna, de mivel ők múlt ősszel szétestek, új befektetőt kellett keresni. Jelenleg folynak a tárgyalások egy magánemberrel, aki várhatóan a tulaj lesz.

És néhány netről gyűjtött infó:
- A Cordia.hu honlap nemrég megújult. Még csilivilibb mint eddig, az érdemi infókat (pl. lakások ára) ugyanúgy mellőzi mint eddig. Viszont lehet figyelni hogy állnak az eladások.
- A háztól az irodák felé nézve bal oldali üvegpalotában magánkórház lesz. Itt lehet olvasni róla: http://www.corvinmedical.hu/index_hu.html
- A sétány teljes elkészültét 2014-re tippelik a hozzáértők.
Előzmény: flash08 (284)
digicat Creative Commons License 2009.10.17 0 0 285
Naív vagy. Egyrészt a névleges tulajdonos mindig más, másrészt ez egy viszonylag zárt kör, egymásnak adják a munkát (az kapja aki a legtöbb pénzt adja vissza a megrendelőnek). Mint az utazási irodák: egyik nap becsődöl, másnap ugyanott ugyanazok az emberek ugyanazokat az utakat árulják, csak éppen a cégnév lett más.
Remélem ti nem jártok olyan rosszul mint a Central passage vásárlói.
Előzmény: Liquidz (283)
flash08 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 284
"Lesz még öt ház itt, meg kitudja mi..." apropó, mit tudtok a következő ütem(ek) ről? Nem kellett volna már a Sun Resort-ot elkezdeni? Remélem nem Corvin zsákutca leszünk? :-)
Liquidz Creative Commons License 2009.10.16 0 0 283
És ki fog ezek után szerződni azzal a céggel, amihez bárminemű köze van a becsődölt cég tulajainak?
Előzmény: digicat (282)
digicat Creative Commons License 2009.10.16 0 0 282
Az építőiparban a "gyorsan nyúld le és tűnj el" a divat. Egy kis csőd itt, egy offshore cég ott, és máris eltűnt a profit és a kis alvállalkozók pénze.
Előzmény: Liquidz (281)
Liquidz Creative Commons License 2009.10.16 0 0 281
Ez azért már gáz. Mármint jó, hogy megoldják ha tényleg, meg minden. De mi ez az egész áttitűd?!...

Mit akar mindenki? Felépíteni egy házat, hogy lakásához/nyereséghez jusson. A legjobb minden résztvevőnek a hiba nélkül határidőre elkészült projekt.
Aki zsiványkodik, azt nem bízzák meg, mert kockázatot jelent számukra. Lesz még öt ház itt, meg kitudja mi... a sikeres alvállalkozónak biztosítva lenne további 2-3 évnyi intenzív megbízás... ha neki nem tetszenének a feltételek, nem vállalta volna el, tehát szeretné a következőket is megkaparintani. Ha meg a Cordia a hunyó, róla terjed el ez, vele nem akar majd senki szerződést kötni (se építés se vásárlás miatt).
Szóval.... nem értem... mi ez ???
Előzmény: pszab2 (280)
pszab2 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 280
Hallani itt a forumon milyen kis §piszlicsare§ hibak vannak... kepek is bizonyitjak...
Előzmény: zero 4 hero (279)
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.15 0 0 279
Az elmondasuk alapjan pont azert hoztak letre egy team-et a piszlicsare hibak kijavitasara, hogy a hibajavitasok ne akadozzanak, es hamarabb lehessen koltozni. Azt mar mashonnan is hallottam, hogy azert nem haladnak utemterv szerint mert nagy a bizalmatlansag, es problema eseten meg az utolso szoget is lepapirozzak, hogy kinek mi a felelossege.
pszab2 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 278
Tehát sok a gond.
Előzmény: zero 4 hero (277)
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.15 0 0 277
Anyagi problemak vannak az alvallalkozo es a ceg kozott, ezert letrehoztak egy brigadot a felmerulo hibajavitasok elkeszitesere. bovebb info jovo het elejen az utemezestol.
pascas Creative Commons License 2009.10.15 0 0 276
Sziasztok!

Tud valaki valamit arról, hogy mi törpént szerdán ezen a megbeszélésen? Bármi jó ránk nézve? Üdv
pszab2 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 275
Engem aztan nem zavar ha nincs ekezet :D
Egyébként az sétánynak tudtommal nem most kell elkészülnie hanem jövő év nyarára. Legalábbis a kiküldött tájékoztató szerint. De nyilván a házat meg kell tudni közeliteni... Aminek viszont el kell az a teljes homlokzat nov 15ig. De nem hiszem ha csúsznának akkor ne tudnák azt is lepapirozni... :(
Mindenesetre érdekes, hogy másfél hónapja kiküldték a készrejelentést és csak most lesz lakáslista... Ideje lenne már, hogy minden lakás kész legyen.
Előzmény: zero 4 hero (274)
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.12 0 0 274
bocs, az ekezet nelkuliek telefonrol mennek
zero 4 hero Creative Commons License 2009.10.12 0 0 273
A jogeroshoz a setanymegfelelo allapotban kell, hogy legyen (vasarnap arra jartam, keszulget, de szerintem legalabb egy honap meg). namost, hogy pontosan mikor, illetve hogy kinek a lakasamilyen allapotban van (lesz lakaslista is) az a szerda.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!