Keresés

Részletes keresés

nyugatioldal Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1460
Hát a piros karikában levő 30-as valójában picit többé vált, ennek annyira örültek, hogy kattintottak egy párat (asszem 4-et), majd kiküldték a fényképezés díját egy szép citromsárga csekk képében... :-))
Előzmény: Törölt nick (1459)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1459
Mi az hogy megsértődött akorlátozás?:)
Előzmény: nyugatioldal (1456)
nyugatioldal Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1458
Köszi!
Előzmény: robicsek (1457)
robicsek Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1457
ha volt tábla, és annál gyorsabban ment a jármű, kb sok esélyt nem látok, de probalkozni persze lehet.
Előzmény: nyugatioldal (1456)
nyugatioldal Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1456
Tehát akkor nem érdemes próbálkozni: még ha a rend őrei nem is tudják bizonyítani, hogy megsértődött a korlátozás?
Előzmény: robicsek (1455)
robicsek Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1455
Hát, ott volt a tábla.

Ugyan a római jogban sebességkorlátozás nem volt:), de az Ignorantia juris non excusat elv akár itt is működik, nem?

tehát alighanem fizetős.
Előzmény: Törölt nick (1454)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1454
Ha megállni tilos lenne azt mondanám, hogy nem. Szerintem a közigbírság szabályai erre az esetre nem térnek ki, de a Ket. általános szabályaiból keresgélni kellene erre egy passzust. De én nem szőröznék vele 30 e Ft-os tétel miatt. Tanú ha van az is lehet érdekelt...stb.
Ha megengednék mindenki ezzel érvelne, de ha vannak kifejezett valószínűsítő körülmények, tanúk, akkor lehet próbálkozni.
Előzmény: nyugatioldal (1453)
nyugatioldal Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1453
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy szerinted (szerintetek), ha egy utca egyik végébe ki van téve egy sebességkorlátozó tábla, a másik végén viszont nincs, lehet e védekezni közig bírság ellen azzal az indokkal, hogy a honpolgár abból az irányból hajtott be gépkocsival, ahonnan nincs korlátozás, az utcában visszafordult (ezt nem tiltja semmi), majd ugyanabba az irányba kihajtott? A traffipaxszal bemért sebesség egyébként az 50-es szint alatt volt. A készült fényképekből a sebesség ténye adott, az viszont nem, hogy a gépkocsi elhaladt a másik végen levő sebességkorlátozó tábla mellett.

Érdemes fellebbezni (lehet e egyáltalán erre hivatkozni) vagy esélytelen?
Előzmény: Törölt nick (922)
robicsek Creative Commons License 2010.10.08 0 0 1450
az jogositvány nélkuli vezetés.
Előzmény: vorpex (1449)
vorpex Creative Commons License 2010.10.08 0 0 1449
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, azonban egy picit jobban érdekelne a második eset (azt senki sem részletezte), ha a jogsi nincs nálad, de személyi és forgalmi igen.

Köszi!

Üdv.
Előzmény: Törölt nick (1448)
robicsek Creative Commons License 2010.10.07 0 0 1446
Az első esetben nincs semmi, az uj kártyaformatumu jogsi alkalmas szemelyazonosság igazolására, nem kell a személyi.

A rendőr meg a személyazonosságod igazolásáig simán bevihet az őrsre, ha akar.

Mondjuk ezer éve nem láttam olyat, hogy csak ugy igazoltatnak...

szvsz.
Előzmény: vorpex (1445)
vorpex Creative Commons License 2010.10.07 0 0 1445

Sziasztok!

 

Az alábbi szituáció jogi szabályozására vagyok kiváncsi, kérlek segítsetek. A kérdésem nagyon egyszerű:

 

- Mi van akkor, ha teljesen szabályosan küzlekedsz a forgalomban autóval, azonban amikor a rendőr igazoltat, csak a forgalmi és a jogosítvány van nálad (a személyit otthon felejtetted)

 

- Mi van akkor, ha teljesen szabályosan küzlekedsz a forgalomban autóval, azonban amikor a rendőr igazoltat, csak a forgalmi és a személyi van nálad (a jogosítványt otthon felejtetted)

 

Függetlenül attól, hogy mi a gyakorlat (úgyis megb@sz a rendőr a hiányzó iratok miatt) arra lennék kiváncsi, hogy ilyenkor a rendőrnek joga van-e megbüntetni a sofőrt vagy sem? Van-e erre vonatkozó paragrafus vagy csak a KRESZ-ben van rögzítve? Ha igen az milyen büntetési tételt jelent? (figyelmeztetés, pénzbírság, stb.)

 

Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

Üdv.

iskolásgyerek Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1444
Szia Ramosz.

SZERINTEM nem az van elkönyvelve nekik hogy NINCS ÁTVÉVE (Sajnos nem állt módomban Iratbetekinteni, ahogy Péter javasolta). A Városi Postánál jártunk utána a dolognak és itt nincs semmi nyoma annak hogy küldtek volna bármilyen előzetes értesítést a dologról. Ezért gondoltam a fellebbezésre.

Tetszik a "tényfeltárás" :)

Köszi a hozzászólást.
Előzmény: Törölt nick (1443)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1442
OK, akkor az érdekes.
Előzmény: iskolásgyerek (1441)
iskolásgyerek Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1441
Ja, és értesítőt sem hagytak a háznál, hogy jött a rendőrségtől valami...

Előzmény: iskolásgyerek (1440)
iskolásgyerek Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1440
Helló Péter!

Az internetes oldalon ahol a fotót is láthatom közlik, de az értesítőt nem adták postára! Sem a házhoz, sem a postafiókba nem érkezett meg! Az ügyről csak a csekk megérkezésekor értesültünk (77. nap). Úgyhogy az általad leírtak alapján azt hiszem fellebbezhetek. Vagy nem jól gondolom?

Szia.
Előzmény: Törölt nick (1439)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.03 0 0 1439
Szia!

És mi lehetett a júliusban postára adott első határozattal? Otthon voltatok, hátrahagyott értesítő, stb. nem volt?

410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről, az e tevékenységekre vonatkozó rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, felhasználásának rendjéről és az ellenőrzésben történő közreműködés feltételeiről

9. § (4) bekezdés:

A Kkt. 21. § (4) bekezdésében meghatározott határidő jogvesztő. A határidő számítása során a bírság akkor tekinthető kiszabottnak, ha a határozatot az ügyfélnek a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló törvény szerint kézbesítették.
Előzmény: iskolásgyerek (1438)
iskolásgyerek Creative Commons License 2010.10.03 0 0 1438
Szia Péter.

Szeretnék írni a rendőrségnek egy levelet az ügyemmel kapcsolatban, hogy nem fizetek mert kicsúsztak a 60 napból (mert kicsúsztak). Szóval szükségem lenne a törvény v. rendelet számára, § számra -ami kimondja ezt a 60 napos dolgot- amire hivatkozhatok.

Előre is köszi.
Előzmény: Törölt nick (1406)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.01 0 0 1437
ok, köszi!
Előzmény: OpelAstraGt (1436)
OpelAstraGt Creative Commons License 2010.10.01 0 0 1436

Szia Péter!

Köszönöm! Meg is írtam a levelet, belefoglaltam az általad leírtakat is!

Ha van valami előrelépés, akkor jelentkezem.

Előzmény: Törölt nick (1435)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.01 0 0 1435
A közterület-felügyelet szabályosan járt el, majd a rendőrség, mint szabálysértési hatóság elviekben nyilatkozat téged, hogy ki vezette a járművet.

Igen jól látod, a parkolási díj polgári ügy. Ott érdemes a szerződés másolatát iss csatolni.

Én azt írnám a végére, hogy:

Kétség kívül a jármű tulajdonosa felel a parkolási díj és pótdíj megfizetéséért. Ugyanakkor mint a mellékelt teljes bizonyítóerejű adásvételi szerződésből is kitűnik, 2010.... napjától a nevezett személygépkocsi tulajdonosa xy, ... c. alatti lakos.
A jármű elidegenítését a jogszabályban előírt határidőn belül a közlekedésigazgatási hatóságnak bejelentettem, aki azt elfogadta.
Tekintve, hogy az új tulajdonos nem kezdeményezte a jármű nevére történő átírását, ezért a közlekedési igazgatási hatóság a járművet tudomásom szerint már a forgalomból kivonta, erről engem 2010.... napján kelt határozatával értesített.

A probléma sajnos folyamatosan jelentkezik, rendszeresen kapok különféle iratokat. Ezért a tulajdonos írásban felszólítottam illetve a rendőrséget is értesítettem. Sajnos a hatályos jogszabály értelmében nem tudom a járművet a szerződés szerinti tulajdonos nevére iratni.

Fentiekre figyelemmel a járművel kapcsolatos várakozásokért helytállni nem tudok. Kérem a jövőben a forgalmi rendszám alapján ellenőrizni szíveskedjenek a nyilvántartást és a jövőbeni értesítésemet mellőzzék.
Előzmény: OpelAstraGt (1434)
OpelAstraGt Creative Commons License 2010.10.01 0 0 1434

Igen, igazad van, csak kicsit nagy a káosz már, mert annyi helyről jön csekk, felszólítást...stb. (gyorshajtás, parkolótársaság, közterületfelügyelet).

 

Szóval a szabálysértési eljárás a Közterületfelügyelet kezdeményezte, alapja Kresz. 40.§ (5) bek. - tömegközlekedési jármű megállóját jelző tábla előtt  az előírt távolságon belül való várakozás. És így jogos is, hogy átadják szab.sértési eljárásra.

 

Viszont érkeznek a parkolótársaságoktól is csekkek "pótdíjazási esemény kapcsán teljesítés hiányában pakolási díj- és pótdíjtartozás" jogcímen. Ez ha jól látom polgári jogi ügy. A rövid tényállás leírása után (tehát eladtam az autót, nem használtam, nem birtokoltam..stb), szerinted lehet még hivatkozni a Ptk. 205. § (1)-(2) bekezdéseire (azaz nem jött létre kötelmi jogi jogviszony köztem és parkolótársaság között és így a követelésük felém nem is jogszerű)? Ha igen, akkor tudnál valami frappáns mondatot erre fogalmazni, amit odaírhatnék (feltéve ha szükséges).

Még egyszer köszönöm a sok segítséget.

Előzmény: Törölt nick (1432)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 1433
Ez roppant érdekes. Elviekben számítógépes rendszer van, de a postázás már gondolom emberi erő, ismerve a rendőrséget. Így ott már keveredhetnek a levelek.

Ami érdekes, hogy bőben a 60 nap után is próbálkoznak más esetekben is, mert gondolom a tértivevényen megjelölt átvételi napot automatikusan nem vezetik fel a rendszerbe-gondolom.
Előzmény: tangerine (1429)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 1432
Nincs mit, szívesen.

Ezért fontos vele levelezni, hogy lássák te megpróbáltad, amit lehet, érezzék.

A parkolócég érdekes módszert követ, ettől nem tudom nekik miért lesz jobb és tényleg szabálytalan volt-e a várakozás a KRESZ szerint, ugyanis vagy parkolódíj vagy szabálysértés. Ha szabálytalan helyen áll, akkor elviekben nem pótdíjaznak.

Mégis mi a szabálysértés tárgya?
Előzmény: OpelAstraGt (1428)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 1431
Szívesen, máskor is. Az Index néha rakoncátlankodik, de elképzelhető, ha egymás után ír gyorsan az ember azt nem engedi.
Előzmény: donnaklára (1427)
tangerine Creative Commons License 2010.09.30 0 0 1429
Nincs mit.

Ma pedig megjött mégegy példányban ugyanaz a levél. :)))
Gondolom mekkora káosz lehet ott Szombathelyen, ahol ezeket intézik.
Előzmény: Törölt nick (1421)
OpelAstraGt Creative Commons License 2010.09.30 0 0 1428

Köszi Péter mégyegyszer, hogy segítesz.

Lesz egy rendőrségi meghallgatásom 3 hét múlva, az egyik parkolótársaság az általam becsatolt iratokkal együtt átadta az ügyet szabálysértési eljárásra, így ezért kerül rá sor. Most írtam egy tárgyilagos levelet a vevőnek, hgoy irgumburgum lesz... Hogy lássák a hatóságok, hogy én mindent elkövetek az ügy lezárása érdekében. Sajnos nem kispályás az ürge, eddig 2 hónap alatt 300K büntetés :(((

Előzmény: Törölt nick (1425)
donnaklára Creative Commons License 2010.09.30 0 0 1427

Én igaziból a 1419-re szerettem volna válaszolni, de ott nem jött be az írófelület, és nem tudom mit jelent, mikor azt írja ki, hogy "még nem járt le a várakozási idő"?, minden esetre így nem tudtam >oda< írni.

A lényeg: nagyon jól értetted a problémámat és nagyon köszönöm a válaszokat, meg a gyorsaságot is.

Mert nekem ez fontos.

És ha még lesz kérdésem, akkor merek is ide fordulni.

(különben már szomszéd néninek is kérdeztem tulajdonjogban itt az index fórumon és tényleg hasznosat írtak, amire lehetett támaszkodni...)

Üdv és nagyon jókat:):):)

Előzmény: Törölt nick (1425)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 1425
Nem értem, hogy ha a KEKKH ezt írta, akkor az ő nyilvántartásukban miért szerepel, szerintem ott se szabadna.
Ha mégegy levél jön akkor érdemes ezt komolyabb szintre vinni.
rendőrséget is megkeresném, hátha elő lehet mozdítani az ügyet és megtalálják a jóembert a szabálysértése miatt.
Előzmény: OpelAstraGt (1423)
OpelAstraGt Creative Commons License 2010.09.29 0 0 1423

Sajnos azt írta a főosztályvezető, hogy egyoldalú kérelemre nem jegyzik be... Mondjuk ez itt egy eléggé kiskapu-s dolog, ha veszek valamit és nem jegyzem be, akkor bármit csinálhatok? A másik dolog, hogy két szálon fut a szgk-k nyilvántartása, van a közigazgatási (azt rendbeteszik egyoldalúan az eladó általi bejelentés esetén azonnal) és van a BM-i, ahonnan dolgoznak a rendőrök, meg a parkolótársaságok... és ez a baj... Nem értem, hogy miért nem lehet összefésülni a két nyilvántartást.

És egyszer-egyszer elmegy, hogy küldeni kell nekik egy tértis levelet, de a heti szintű levelezés azért már egy kicsit idegesítő...

Ja, és attól függetlenül, hogy szept. elején kivonták a forgalomból az autót, a szabálysértési bírságok az utána szóló időszakra is érkeznek...

Igazából abban reménykedem, hogy közúti ellenőrzés során elkapják véletlenül az autót és rendszám le, forgalmi el... De ennek vajmi' kevés az esélye...

Előzmény: Törölt nick (1420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!