Keresés

Részletes keresés

b1868 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1380


Nem is volt olyan vészes.
Üdv. b1868
wapdigit Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1379
elolvastam a topikot végig.
én is teljesen magam alatt mivel találtak véletlen egy 32x24x36mm-es inhomogén isodens göböt az egyik mirigyemben.
pár nap múlva megyek az itt is sokat emlegetett úrhoz mivel a teljesen szétcseszett magyar egészségügyben csak május végére kaptam időpontot és addig épp ésszel nem bírnám ki mi is a biopszia eredménye.így is nyugtatóval meg fájdalom csillapítóval készülök még a vizsgálatra is.főleg ahogy utána néztem neten a dolgoknak ekkora göb mindenképp műtétet jelent.
viszont senkinél sem olvastam csináltak volna neki alkoholos kezelést......

valami viszont megfogalmazódott bennem mert látom többen is kaptak izotópos kezelést is.
azt írják csak a környezetre veszélyes!...
könyörgöm a dohányzásnál is létezik ugye passzív dohányzás.de ha zárt térben dohányzom akkor egyszerre vagyok én is aktív és passzív dohányos is!
szóval oda akarok kijukadni,hogy az így baromság.

ha sugároz a pisim meg egyebek akkor ugyanúgy káros arra is aki pisil nem csak másokra!!!!!

ha valaki tudna ajánlani megbízható emberbarát sebészt budapest vagy környékén megköszönném mert valószínű szükségem lesz rá.
Tilia Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1378
hmmm... már az összeadás is nehezen megy. 87,5-et szedtem. :-)
Előzmény: Tilia (1376)
Tilia Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1377

A fél óra a gyógyszer bevétele után van írva, nem előtte. Azt mondja a leírás, hogy éhgyomorra kell bevenni. A legutóbbi gyomortükrözésemnél azt mondták, hogy 5 órával előtte nem szabad enni és 2 órával előtte már inni sem, akkor lesz tök üres a gyomor... Ebből indultam ki, és középen maradva megelégszem a 2,5-3 órával. :-))

 

A dokimnak csak az az egy ellenvetése volt a 2x-i adag miatt, hogy nem fog felszívódni, ha nem éhgymorra veszem be. De abban megegyeztünk, hogy a pm, amikor rendesen dolgozik egész nap folyamatosan adagolja a hormonját, és lehet, hogy a sok bajomnak az az oka, hogy az én szervezetem nem tolerálja annyira, hogy egyben megkapja az egészet reggel.

 

Felőlem lehet placebo hatás is, ha bejön! :-)))

 

A vastablettákkal baromi sok bajom van. Nem azért, mert nem hatnának - ha beszedném -, hanem mert mindegyiktől 3 nap után annyira fáj a gyomrom, hogy inkább nem veszem be. Erre azt mondta a doki, hogy szedjem 3 naponta, az is jobb, mintha egyáltalán nem szedném. :-) De volt már, hogy egyáltalán nem szedtem vasat, mégis 17 lett... de most B vitamint sem szedtem, meg vasat se. Egyébként már szedtem a Tardyferont, a Maltofert, a Béres vastablettát, valami német Blutakármi szirupot, a Humet-R-t, a Ferrocomp-ot. Most valami Neo-Ferro-Folgamma tablettát kaptam. Remélem, bejön.

Előzmény: Zitka (1375)
Tilia Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1376

Azért ment fel 13-ra a TSH-m, mert a sok bajomat a gyógyszerre fogtam, és "önszorgalomból" levittem 75-ről 50-re az adagomat. Jobban is lettem, de felment a hormonérték (plussz fáztam és újból nagyon száraz lett a bőröm). Persze, ezt a csökkentést nem mertem bevallani a dokinak. :-(

 

Úgyhogy nagyon lassan, 4 hónap alatt vittem fel 82,5-re az adagot. 5 hétig 50-et reggel, 25-öt délután vettem be. Majd reggel 62,5-ötöt szedtem, délután meg 25-öt veszek be. Most nincs semmi olyan bajom, ami tavaly ugyanennél az adagnál előjött (20 napos ciklus, hasmenés, fejfájás, szívbajok, megmagyarázhatatlan fájdalmak itt-ott, mindenkivel veszekedtem, 3-4 óránál többet nem aludtam, stb.).

 

Remélem, hogy a 100-al sem lesz gondom. Ha egy kicsit fogynék, akkor visszamehetnék a 82,5-re. Sajnos, az adagcsökkentés kb. 8 kiló plusszt jelentett.

 

Előzmény: maestus (1374)
Zitka Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1375

Szerintem túlzás az a három óra... Semmi nem múlik rajta. Nyilván rengeteg előzetes vizsgálat és tapasztalat alapján mondják - elég egyöntetűen - az orvosok a fél órát.

Nem tudom, van-e értelme a "szétosztásnak". Ha te ettől jobban érzed magad, akár placebo-ként is hathat :-), de gyanítom, hogy nincs rá észszerű orvosi magyarázat.

 

A vasnál érdemes váltogatni a tablettákat. Nekem pl. a Maltofer totál bevált, a lányomnál meg szinte rá se mozdult a szervezete. 3 db negyedéves kúra után is szinte ugyanott volt a vasa. Aztán adott az orvos Ferrograd-ot, és két hónap alatt 17-re felkúszott az eredmény.

Előzmény: Tilia (1373)
maestus Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1374
Szia!

Ha folyamatosan szedsz gyógyszert, hogyhogy felment 13-ra a TSH-d? Vagy ezek szerint eddig ennyire keveset szedtél?

Nekem is tegnap lett meg az eredményem, TSH 3,46, T4 19,44, T3 4,66.
A dokim szerint jól van ez így, szedjem tovább a 100-as Letroxot, vagy kipróbálhatom a 100-as L-thyroxint. Mondtam neki, hogy nincs jól ez így, mert pár hónapja még 2,34 volt a TSH-m, és hogy iszonyatosan fázom és aluszékony vagyok. A doki azzal érvelt, hogy a pulzusom viszont 80 feletti... Végül abban maradtunk, hogy egyik nap 100, másik nap 125 mikrogrammos Letroxot szedek. Kíváncsian várom a fejleményeket...
Egyelőre a napi többszöri adagot nem hoztam fel neki :)

Még mindig várok a többiektől beszámolót a szedett gyógyszerekről. Meg az is érdekelne, mennyi a pulzusotok napközben, csak úgy :)

Üdv

M.
Előzmény: Tilia (1373)
Tilia Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1373

Lement 13-ról 7-re a TSH-m, úgyhogy hat így is. Ennek ellenére azt mondta a doki, hogy emeljem fel 82,5-ről 100-ra az adagot. Még nem döntöttem el, hogy milyen arányban szedjem reggel és délután. Már arra is gondoltam, hogy 3x kellene bevenni, úgy még jobban eloszlana, de akkor szinte nem ehetnék soha... mert arra figyelni kell, hogy a délutáni adagot is csak éhgyomorra szabad bevenni. (Én 3 órán át nem eszem, mielőtt bevenném.)

 

A vasam még mindig nagyon kevés, 5,2, de volt már alacsonyabb is.

 

A hajhullásom elmúlt, nem fázom 18 fokban, az emésztésem majdnem normális, a menstruációm is kezd jó lenni és a megmagyarázhatatlan fájdalmak is elmaradtak. Sajnos, nem fogytam egy dekát sem, a bőrszárazság visszajött, és délután már fáradt vagyok, de ez lehet a vashiány miatt is. A memóriámat edzem, már 8 jegyű számok is megmaradnak... na, nem sokáig. :-)))

Előzmény: Tilia (1372)
Tilia Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1372

Szia!

 

Egy ismerősöm tanácsára, aki szintén alulműködő, 60 napja úgy szedem a gyógyszert, hogy kb. a felét délután veszem be. És a "rossz" dolgok fele eltűnt. Ma tudom meg a TSH szintet, remélem, hogy rendben lesz... majd megírom.

Előzmény: maestus (1366)
bogyóanyu Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1371
Köszi, olvasgatok majd előbbre. Sajnos nekem már csak a műtét jöhet szóba, én is Pestre jártam Solymosi dokihoz, ahogy itt többen is írták már. Göbösödés miatt kell kivenni a bal oldali lebenyt tutira, meg lehet, hogy a jobb oldalit is, mert már abban is vannak göbök. A légcsövemet ficamítja már a mérete. Szüléseken kívül még soha nem voltam kórházban, ez is tetézi félelmemet.
Előzmény: maestus (1365)
fistic Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1370
hoppá ezt nem ide akartam berakni, elnézést az offolásért...
Előzmény: fistic (1369)
fistic Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1369
maestus Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1368
Ezek szerint nem te működsz túl, hanem egy ismerősöd, aki a rohamait a túlműködéssel magyarázza?
Nem tudom, lehet egyénfüggő is, ki milyen mértékben pörög fel tőle. Én ilyen durván nem tapasztaltam, de nem tartom kizártnak. Nagyon kellemetlen tüneteket és rossz közérzetet produkál ez a betegség, ami eleve hozzájárul az idegi megterheléshez, meg ugye eleve idegrendszeri tüneteket is okoz, és ez így egy kicsit sok együtt.
Nem biztos, hogy a valóságképe torzul el, az is lehet, hogy annyira készen van idegileg, hogy nem érdekli a valóságkép, ha van sapka, ha nincs, rossz.
Előzmény: fistic (1367)
fistic Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1367
ok de annyira hogy teljesen eltorzul a valóságképed ?

PL. Hisztizel valakivel amiért piros zoknit hord, miközben az a valaki életében nem húzott piros zoknit a lábára, sőt hetente elismételi hogy sose húzna piros zoknit ???

(a példa inkább csak analógia, nem ilyen problémákról van szó...)
Előzmény: maestus (1364)
maestus Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1366
Kedves alulműködők!

Érdekelne, ki mit szed, és mennyire van jól vele. Tudom, Tilia L-thyroxint szed, és nem nagyon :)
Én Letroxot szedek kb 8-9 hónapja (először túlműködő voltam, radiojód kezeléssel alulműködővé tettek), és hát a 125 mikrogrammostól túlműködtem, a 100-astól meg vegyes tüneteim vannak (fázom rettenetesen, fáradékony és aluszékony vagyok, de a pulzusom viszonylag szapora, az emésztésem hol ilyen, hol olyan, stb) Nem tudom, hogy érdemes-e esetleg másik szert kipróbálnom (L-thyroxin, Euthyrox), vagy a dozírozással kéne játszadozni...
Mondjuk holnap tudom meg a legutóbbi kontrollom eredményét, lehet, hogy picit mégis csak alulműködöm a 100-tól, és azért érzem így magam...

Üdv

m.
maestus Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1365
Szia!

Engem nem műtöttek, hanem radiojódot kaptam, de leveleztem pár műtöttel, meg itt a fórum elején is voltak beszámolók (ők már egy ideje nem írnak ide), ha van türelmed, olvass vissza.
Ami biztos, mindenki azt írta, hogy rosszabbra számított, úgyhogy fel a fejjel! :)
Előzmény: bogyóanyu (1362)
maestus Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1364
Szia!

Én teljesen idegbeteg voltam, amikor kezdődött a túlműködésem: minden felidegesített, és emiatt vagy könnyen leüvöltöttem valakit, vagy sírógörcsöt kaptam. Nekem akkor kezdett csökkenni a dolog, amikor elkezdett hatni a pajzsmirigy gyógyszer, és beállt a hormonszintem normálisra. Akkor sem voltam teljesen százas, mert sztem alapból egy kicsit feszültebb típus vagyok, de elmaradtak a dühkitörések, hisztik.

Üdv

m.
Előzmény: fistic (1363)
fistic Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1363
Helló. Alázattal kérnék egy kis segítséget valós tapasztalatokról pajzsmirigy probléma tekintetében. És most valós tapasztalatok felől érdeklődnék nem arról ami minden leírásban szerepel.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy pajzsmirigy túlműködés esetén találkoztatok-e abnormálisan harapós hangulattal, totálisan irracionális veszekedésekkel, feszültség-gerjesztéssel, józan parasztésszel fel nem fogható kiborulásokkal ?

Felhozhatnék konkrét példákat hogy szemléltessem a gondokat, de nem akarok kész mintákat mondani, mert ha mások tapasztaltak ilyet akkor nyilván tudni fogják miről beszélek.

Szóval az lenne a kérdés, hoyg más tapasztalt-e ilyet, és ha igen találtak-e rá megoldást...?
bogyóanyu Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1362

Sziasztok!

Pajzsmirigy műtétem lesz április közepén Győrben. Ha valakinek van valamilyen tapasztalata, jó tanácsa a műtéttel kapcsolatosan, írjon legyen szíves, mert nagyon be vagyok...  Köszönöm!

maestus Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1361
Nálam így kezdődött a pm túlműködés :( Plusz idegbeteg voltam. Vérvétel, TSH érték segít a diagnózisban.
Előzmény: HJocek123 (1360)
HJocek123 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 1360
Üdvözlet!
Nem is tudom hogy kezdjem...még egy hét h kiderüljön mi okozza nálam a galibát!Vagyis:folyamatos levertség,szemégés,szívdobogás érzés,izzadékonyság(főleg most h bejött a meleg),enyhe hajhullás,esténként nehezen alszom el.Érzem h nem vagyok önmagam.Szerintetek?Nektek hogy kezdődött?

Minden Jót!
venszatyor Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1359
Remekül érzem magam de ami furcsa, hogy szép fokozatosan mindíg pusztul a pm.-em.-és most kivátelesen nem.
Iszom valamit és nem tudom nem-e adtól.Na mindegy figyelem magam és megnyugtattál, hogy ez változhat más irányban is nem kell mindjárt megijedni.

Nézi az orvos 3 havonta a Tsh.-t és elsiklott a laboreredmény felett.

Köszönöm a segitséged:)
Előzmény: Zitka (1358)
Zitka Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1358

Ne úgy képzeld el a pajzsmirigyedet, mint egy gépet, ami X mennyiségű üzemanyaggal folyamatosan Y teljesítményt végez. Nagyon sokminden befolyásolja a pajzsmirigy működését, könnyen előfordulhat, hogy most magától is többet termel, tehát nincs szüksége annyi pótlásra, mint korábban.

 

Milyen tüneteket tapasztalsz? Vagy hogyan jöttél rá, hogy túlműködsz?

Szerintem nyugodtan felhívhatod az orvosodat, ha nagyon nyugtalanít a probléma.

 

 

Előzmény: venszatyor (1357)
venszatyor Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1357
Sziasztok!

Pár éve alaulműködő pm.-em van most hirtelen egy kicsit átcsapott túlműködésbe.

Mitől lehet ez? Megköszönném ha valai felvilágosítani.Orvoshoz csak egy hónap múlva kell mennem Euthyroxot szeden, 0,75/nap. Nem merem visszavenni mert kikapok a dokitól.Szóal várok és addig is reménykedem, hogy valaki érkezik:)
Üdv. Andi
Szille76 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 1356

Sziasztok!

 

Gondoltam kicsit felhozom a topikot egy-két kérdéssel, hátha...

 

Január elején diagnosztizáltak nálam pm túlműködést, Basedow kórom van. A TSH és pajzsmirigy hormon eredményeim egész szépen javulgatnak a friss értékek szerint. Néhány dolog viszont aggaszt. Az egyik, hogy az UH-n echoszegény göböket találtak mindkét lebenyben, a legnagyobb 1,5 cm, az izotópos felvételen is hideg göb látszik az egyik oldalon. Ettől kicsit megijedtem, az orvosom pedig biopsziára küld. Eddig úgy gondoltam, hogy ha Basedowom van, akkor a rosszindulatúság ki van zárva. A dokimat amikor erről kérdeztem, csak annyit mondott, hogy bármi lehet, aztán elköszönt tőlem... Volt, vagy van esetleg köztetek, akinek Basedow mellett alakult ki göbe, jó vagy rosszindulatú? A konzilium.hu oldalt olvasgatom ezerrel, arra viszont eddig nem találtam meg a választ, hogy a gyógyszeres gyógyulásnak ezek után van egyáltalán esélye, már persze ha jóindulatú göbeim vannak, vagy ilyenkor marad az izotóp vagy műtét?

 

Előre is köszönöm a válaszokat, üdv:

 

Zsuzsa

Zitka Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1355

Nem akarlak elkeseríteni, de még a túlműködés nem műtéti kezelése során is előfordulhat, hogy a páciens pajzsmirigye alulműködésbe csap át. Ilyenkor szoktak adni hormonpótlást, ill. csökkentik a túlműködésre adott gyógyszer adagját.

 

Az egész pm-edet kivették, vagy csak egy részét? (bocs, nem olvastam vissza....)

 

 

Előzmény: Bridget1978 (1353)
Bridget1978 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1354
na ez a gáz!!! én is voltam minap a körzetiben..., a sok idős ember bakker havonta jár eredményt nézegetni..., igenis vezessék vissza a vizitdíjat, vagy hozzanak rendelet, hogy csak három havonta lehet vérvételre menni!!!
Előzmény: evita63 (1321)
Bridget1978 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1353

HHHEEELLLLPPPP!!!!!!!!!!

 

Voltam TSH vizsgálaton. Február 11-ei érték: 16, március 3-ai eredmény 19. Mit szóltok? Ismeritek a kálváriámat..., műtötték a pajzsmirigyem túlműködés miatt, 2006. óta semmilyen gyógyszert nem szedek, egy évvel ezelőtt tök normális volt a TSH értékem, idénre meg ennyi lett. Köszi, Bridget

fifi123 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1352
Köszi!
Átnéztem!
maestus Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1351
Ez lemaradt:

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=445705&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9110075
Előzmény: maestus (1350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!