Keresés

Részletes keresés

natenedu Creative Commons License 2015.05.12 0 0 18781

Eszembe jutott ám Prágában a fórum :), ez mondjuk tág környéke a Vencel térnek, de belváros és van zöldjük, lefotóztam:

 

 

 

Előzmény: ugyfelix (18726)
natenedu Creative Commons License 2015.05.12 0 0 18780

A "kis" sátor nem paypassos, és érdekesebb sörök is vannak benne mint a nagyban.

 

szubjektív:

 

+ a belépő lefogyasztható

+ a Krusovice egyedi, állítólag csak ide főzik

+ Van kivetítő (hoki vb) és ezzel együtt járó fantasztikus hangulat szurkolói.

+ kiszolgálás minősége és látványa :) igencsak rendben van.

 

- a sörök drágák (kb mint egy pesti sörfeszten), a kaja szószó

- a tömeg nagy

- ha rövid időre megy Prágába az ember, kár az időt tömegrendezvénye pazarolni.

 

Amúgy most tele van minden oroszokkal, svájciakkal, finnekkel. A többi hokinemzetből nem ennyire durván, de velük együtt fokozottan turistás hangulat, még meglepően nem frekventált helyeken is ott vannak.

 

 

 

 

 

Előzmény: oskolás (18772)
natenedu Creative Commons License 2015.05.12 0 0 18779

 

 

Előzmény: natenedu (18778)
natenedu Creative Commons License 2015.05.12 0 0 18778

Ha valakinek erre lenne ingerenciája, újdonság:

 

 

vjano Creative Commons License 2015.05.12 0 0 18777

A VIP-esek kapnak egy kártyát feltöltve így, tehát nekik ennyi a minimum fogyasztás...legalábbis én így értelmezem.(de csak segíteni próbálok, ilyen fesztekre nem megyek)

Előzmény: Koleno (18775)
vjano Creative Commons License 2015.05.12 0 0 18776

Az mégegy hónap, még alakulhat...

 

Előzmény: dr El van Leowe (18774)
Koleno Creative Commons License 2015.05.12 0 0 18775

Én mintha azt láttam volna, a hogy a fesztivál kártyára feltölthető minimum összeg 640 ropogós cseh korona, aztán lehet, hogy ez egy nagy marhaság.

Előzmény: vjano (18773)
dr El van Leowe Creative Commons License 2015.05.11 0 0 18774

A júniusi kisüzemi fesztre lenne jó kikeveredni...

Előzmény: vjano (18773)
vjano Creative Commons License 2015.05.11 0 0 18773

1. A 99 CZK csak a belépő (igaz, hogy az összes napra mehetsz vele)

2. igen, 15 éves korig ingyenes...:-)

3. csak a spec. Krusovice árát találtam: 90CZK/liter

4. saját fesztivál kártyával lehet fizetni, amire feltöltesz némi pénzt és hajrá...

Előzmény: oskolás (18772)
oskolás Creative Commons License 2015.05.11 0 0 18772

üdvözlök mindenkit. én nagyon kezdő vagyok itt, segítséget szeretnék kérni. május 20-23 között Prágában leszünk, láttam akkor lesz a sörfesztivál. 21-én szeretnénk meglátogatni. a honlapjukat megtaláltam, de sajnos egyik nyelven sem tudok annyit, a részleteket is megértsem. kérdéseim: a 99 czk az "csak" a belépő? korkedvezmény csak 15 éves korig van? mennyibe kerül a sör és mivei lehet fizetni? a segítséget előre is köszönöm!  

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 18771
OPi Creative Commons License 2015.05.09 0 0 18770

komoly élmény lehetett :-)

Előzmény: Koleno (18769)
Koleno Creative Commons License 2015.05.07 0 0 18769

Szerintem egy házzal elszámolta magát a Google. Ez (első fotó) a bejárat a Dobrá Trafikba, lefotóztam, hogy megtaláljam, ha esetleg újra keresném valamilyen különös oknál fogva. És akkor még egy érdekesség (második fotó): Vzorkovna Bar a Bartolomejská utcában (Rotundy fölött, a Pivnice Konvikt mellett). Valaki volt már itt esetleg? Ha nem is illegális, de úgy tűnt, hogy legalábbis zártkörűen működő. A Rotundyból zárórakor cipelt át ide egy bennfentes vendég, és mivel ő vitt, engem is beengedtek. A csapolt Staró átlagos, de a zongoránál egy ázsiai srác hófefehér fürdőköpenyben és papucsban játszott... Néha egészen elképesztő dolgokkal lepi meg az embert Prága!

Előzmény: vjano (18767)
DVB Creative Commons License 2015.05.06 0 0 18768

A Vinohrady fiók a Korunnin van, pár éve voltam ott, nem volt csapolt sör, csak sokfajta üveges Primátor, egyszerűbb ételek (melegszendvics és társai), főleg kávézó volt mint kocsma.

Előzmény: Koleno (18766)
vjano Creative Commons License 2015.05.06 0 0 18767

Megnéztem az utcaképen, ide nagyjából csak az tér be, aki ismeri....

(Épp a Hellichován kellett leszállni a szállásunkhoz legutóbb, de nekem kimaradt...)

 

Előzmény: Koleno (18766)
Koleno Creative Commons License 2015.05.06 0 0 18766

Jó múltkorjában akadtam rá erre a... tulajdonképpen nem is tudom, micsodára. Ha az utcáról belépsz, először sima bolt (trafik) fogad, aztán egy félhomályos művész kávézó-és vinotéka rész jön, kiszuperált fotelokkal és heverőkkel, utána egy kocsmaszerű rész söntéssel, négyféle csapolt Primátorral, és végül a képen látható kerthelyiség. Megnéztem a honlapjukat, koncertek és kiállítások helyszíne is. A név: Dobrá Trafika. A cím: Újezd 37. (És van egy testvérintézményük is Vinohradyban.) Egy biztos: a Primátorjuk rendben volt.

OPi Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18765

a Bernard kitűnő látványa némileg felejtette az elb@szott képnézegetőt :)

Előzmény: Hobbi-Fotós (18764)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2015.05.03 0 1 18764

Akkor még egy kép.

Jó ebédhez szólt ma a Bernard.

 

Előzmény: OPi (18763)
OPi Creative Commons License 2015.05.02 0 0 18763

ez a képnézegető egyre szarabb, nem tetsz :-(((((

Előzmény: Hobbi-Fotós (18761)
OPi Creative Commons License 2015.05.02 0 0 18762

Végre egy alapos elemzés a sörről!

Előzmény: vjano (18758)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2015.05.02 0 0 18761

Znojmo. Pivnice U Šneka választék 6 napja.

(Márciusban voltak jobb sörök is.)

 

vjano Creative Commons License 2015.04.30 0 0 18760

Pest Buda nekem "vidék", hétvégenként fordulok csak elő ott, a nevezett Öszvér pedig újabban vas. zárva.

 

Őszintén szólva a Bernard Bohemian Ale meg önmagában nem ízlett, nem mint IPA-val összehasonlított főzet...

 

Az viszont zokon esett két hete, hogy Strahovban nem volt az IPA-jukból, lehet húsvétkor túl nagy volt a szomj, és így új értelmet nyert a celoročně :-)

 

 

Előzmény: dr El van Leowe (18759)
dr El van Leowe Creative Commons License 2015.04.29 0 0 18759

Érdekesen alakul a világ, mert Pesten meg már többé-kevésbé folyamatosan kapható. A múltkoriban Az öszvérben még csapolva is.

Amúgy inkább egy tisztességes ipari darab, mint cizellált mestermű. De jó hogy van, az ára is korrekt.

 

A Bernard Bohemian Ale meg típusát tekintve egy belga strong golden ale, ezért nem is érdemes az IPA-khoz hasonlítani. Előbb-utóbb várható volt, hogy lesz valami ilyesmi, hiszen a gyár 50 százalékban a belga Duvel tulajdona.

Előzmény: vjano (18758)
vjano Creative Commons License 2015.04.29 0 0 18758

Mikor legutóbb voltam Náchodban még nem láttam...

De sörözzünk tudatosan:-)

Előzmény: Hobbi-Fotós (18757)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2015.04.27 0 0 18757

Tegnap hoztam.
Nem is Matuška IPA, de kimondottan finom íze van.

 

Előzmény: vjano (18724)
Koleno Creative Commons License 2015.04.26 0 0 18756

Igazad van! Érdekes módon azonban a befektetett munka (és nem kevés pénz persze) nem mindig tükröződik vissza a sörök minőségében. Nekem például a liboci főzde sörei kimondottan hervasztónak tűntek, de a Vinohradsky Pivovar alapsörétől sem voltam elájulva (egyébként szinte minden este telt házas, tehát lehet, hogy velem van a baj). Kimentem a Malesicky Mikropivovarba is, ott az APA-n kívül érdemleges sörbe nem futottam bele. A Pivovar Victor nem rossz, de nem miattuk járok Zizkovba...  És még így is van öt-hat főzde ahol nem voltam, mert mára 25 körülire ugrott meg a prágai sörfőzdék száma.

Előzmény: Tycho Brache (18755)
Tycho Brache Creative Commons License 2015.04.26 0 0 18755

Úgy szaporodnak ezek a sörfőzdék Prágában (is), hogy már majdnem több van, amiben nem voltam, mint amiben voltam. Lassan esedékes lenne egy sörfőzdelátogató hétvége...

Előzmény: ugyfelix (18740)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18754

Telč. Nagyon szép kis város. 6000 lakos. 250 000 turista/év.

Sör szempontjából jártam már jobb városokban is.

Pár mobil kép:

      

Funghi Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18753

Rövid helyzetjelentés Prágáról és a megszokott kocsmákról.
Egy kicsit bővebb lesz, hátha idevetődik új látogató, aki kocsmát keres Prágában és alsóerjesztésű világos tömegterméket szeretne inni, de ne 5 évvel ezelőtti bejegyzéseket olvasson. (a következő sorok megerősítik, hogy sok régi bejegyzés megállja a helyét most is - így ezen irományt fogjuk fel megerősítésnek)
Egy dolgot ki lehet jelenteni az elején - érdemes Húsvét hétfőt követően munkanapokon Prágába menni. A legtöbb kocsmába be lehet férni és a turisták egy m2-re eső száma is még az elfogadható szinten van - 99 %-ban Ázsiából érkezettek, ők meg nem sok vizet zavarnak a kocsmák látogatásában.
U Medvídků
www.umedvidku.cz
Étel választék és ár szempontjából még mindig a legstabilabb hely a belvárosban és a Budvar is a megszokott, jó minőségű.

U zlatého tygra
www.uzlatehotygra.cz
Azért nyitás után 2 órával nagy szerencsével sikerült leülnünk - öten voltunk, amit már határeset sok egységben a bejutáshoz.
Az asztalon a szokásos foglalt tábla szerepelt 18 órai időpontra.
Enni nem ettünk semmit, de jelentős mennyiségű Pilsenit fogyasztottunk jó szintidővel, melyet a pincérek a foglalt tábla későbbi időpontra vonatkozó cseréjével díjaztak, kaptunk még egy óra haladékot. A sört még mindig kérés nélkül hozzák, amint kiürült a korsónk - kb 10-30 sec idő alatt.

Pivnice Štupartská
www.pivnicestupartska.cz
Uzené rybí matesy - az általam ismert prágai helyek legdrágább, de egyben legjobb heringjét sikerült itt elfogyasztani 10-s tankos Gambrinus kíséretében.
Sajnos sok helyen már nem szerepel a Gambinus "második" sörként, így keresni kell (a belvároban), mint a Staropramen-t is.

Hostinec U Rotundy
Régi kocsmahangulat megmaradt - itt megállt az idő annak ellenére, hogy full belváros, bár kiesik a turisták érdeklődési köréből.
Érdekességként érdemes elolvasni ezt:
http://www.pragaisorozok.hu/index.php?menu=sorozok&varosresz=stare-mesto-ovaros&id=hostinec-u-rotundy-a--kortemplomnal
2010-ben írták róla és szóról szóra ezt lehet tapasztalni most is!

Hostinec U Kocoura
Egy pillanatra megijedtem, mert elfelejtettem, hogy 12 órakor nyit és 11:50-kor úgy nézett ki kívülről, mintha bezárt volna - tovább is rohantunk a Vizilóba.
Később visszatérve, olyan fél 3 környékén is lényegében üres volt.
A sörválasztékból eltűnt a Budvar - Pilseni, Bernard és barna Kozel a lehetőség.

Pivnice U hrocha
Ezen vendéglátó ipari egység is 12 órakor nyit, de a nagyon kedves pincérek 5 perccel hamarabb ki is nyitottak miattunk - zárva volt az ajtó, de az ablakon keresztül látták, hogy ott toporgunk szomjasan és beinvitáltak minket. Pilseni az egyetlen csapolt sör, ami kimondottan ízletes náluk.

U Černého Vola
Megszokásból benéztünk már csak a Kozel sör miatt is - egy kicsit féltünk a korábban itt olvasott élmények miatt. Valószínűleg nem az a picér volt, mert minden teljesen rendben volt - kiszolgálás, sör - bár nem ettünk semmit. A tojásos pirított knédli kockák eltűntek a kínálatból, máshoz meg nem volt kedvünk.

Előzmény: Funghi (18711)
OPi Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18752

kitűnő kép!

Előzmény: Koleno (18738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!