Keresés

Részletes keresés

Lovi0312 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 640
1600 m hosszú, tehát nem sok, de meg-megállva tátott szájjal, fotózva, videózva, nem sietve, nekünk kb. 1-1,5 óra volt oda és ugyanennyi vissza is.
Előzmény: n0teasy (638)
Lovi0312 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 639
Kisfiam nagy kedvence is ez a vár, hihetetlenül élvezte, amit nem is csodálok, nagy élmény volt! :)
Előzmény: AZS (637)
n0teasy Creative Commons License 2009.08.11 0 0 638

Szépek.

A Vintgár szurdok végigjárása kb. mennyi időt igényel?

Előzmény: Lovi0312 (636)
AZS Creative Commons License 2009.08.11 0 0 637
nyammm ;-) nagykedvencem predjama is belefért ;-)
Előzmény: Lovi0312 (636)
Lovi0312 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 636

Nagyon szívesen:

 

Bled

 

Bled

 

Bled

 

Vintgár szurdok

 

Vintgár szurdok

 

Bohinj

 

Predjami barlangvár

 

Piran

 

Pivka
AZS Creative Commons License 2009.08.11 0 0 635
vagy inkább ide tegyél fel még ilyen képeket ;-)
Előzmény: Lovi0312 (634)
Lovi0312 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 634
Szia Laure!

Igen, Bledben készült a kép, én javaslom is ezt a környéket, gyönyörű, és sok látnivaló is van a közelébe.

Ha gondolod írj egy e-mailt, szívesen mutatok több képet is és válaszolok a kérdéseidre.
Előzmény: laure (632)
AZS Creative Commons License 2009.08.11 0 0 633
Bled
Előzmény: laure (632)
laure Creative Commons License 2009.08.11 0 0 632
Szia Lovi0312,

Hol keszult ez a kep, GYONYORU!!! Most tervezunk egy szloveniai hosszu 7veget es tanacstalan vagyok merre menjunk. Mit javasolsz? A kep csak nem arrafele keszult vhol?

KosziL.
Előzmény: Lovi0312 (622)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.06 0 0 631
Portorozs, Pirán, Isola, koper:
http://picasaweb.google.com/ninagi

A barátnőm szerkesztgeti...
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.06 0 0 630
A Kempinski Palace Portorozs állítólag Szlovénia legjobb szállodája.
A Meduza beach szerintem nem 35 Euro egy napra (a Palace-ban 45 Euro egy napra a spa belépő a nem ott lakóknak, de abban elég sok dolog benne van).
Azt tudom hogy amit a Palace-ban a vendégek kapnak (voucher) kb 15-20 Euro, azzal mehetnek a Meduza beach-re.

Ha valaki nem feltétlenül homokos partot akar, akkor át kell menni szembe. Ott a kempingen át lehet sétálni. A kemping vége egy jó kis strand. Utána meg van egy természet védelmi terület, ahol ugyan sziklás a part, de nagyon jó a víz. Tíz perc séta a Palace-tól. Nudisták is vannak.

Éjszaka meg el kell menni az Alaya éjszakai bárba. Minden bambuszból van, árak nem vészesek. Nekem jól esett egy nagy francia ágyon fekve iszogatni az italomat a tenger fölött. www.alaya.si

Augusztus 15-én lesz Portorozs nap. Ekkor koncertek és nagy nyüzsgés várható. Aludni nem lehet, mindenütt buli lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.06 0 0 629
Fel kell menni Piranban a hegy tetejére a temetőhöz.
Van egy 7 szintes mélygarázs. 1 euro/óra. Az ingyenes busz meg levisz a főtérre.
Mondjuk hétvégén még az is megtelik. A mélygraázstól nem érdemes elindulni balra lefelé, oda külföldi autó nem hajthat be....

http://www.maxpiran.com/piran-map.htm
Az Arse - Fiesa kereszteződésben van a mélygarázs.

Ha van hely a lenti parkolóban (Portorozs felé eső), akkor a kisbusz ingyen bevisz.

Vagy éppen le lehet Parkolni Portorozsban is a Lucia-ban (a Marina előtt van egy marha nagy ingyenes parkoló) onnan kb 200m a busz pályaudvar ahonnan megy busz Piranba. Szerintem elég gyakran, még éjjel is jár.



Lovi0312 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 628
Szia! Hát sajnos azt nem tudom, a neten hol találhatsz pontos árakat, csak azt tudom, hogy mi nagyon nehezen találtunk szabad parkolót. Végülis a kemping felé mentünk le, egy kapun át, ahol váltottunk jegyet és lent a parkolóban lehetett kifizetni, amikor mentünk kifelé. 1,2 Eur volt óránként, de szerinetm ez változó, attól függően, hol mész be a kapun, Piránban több helyen is van. Arra felé van egy parkológarázs is, de az is tele volt, mind a kétszer, amikor mi ott voltunk. Itt, ahol mi parkoltunk, este kilencig van kapu, utánna kinyitják, tehát ha este 9 után jössz ki, nem is kell fizetni. Mi csak egyzser fizettünk, ugyanis, amikor másodjára mentünk, befelé még működött a kapu, ott ül mindig 2 srác, kifelé viszont már nyitva volt, gondolom azért, mert esett az eső. :)
Előzmény: Stanii (627)
Stanii Creative Commons License 2009.08.03 0 0 627
Pirani parkolási árakról hol tudok meg bővebb infót ? sajnos a portoroz.si honlapon semmi célravezetőt nem találtam.
Lovi0312 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 626
Maga a strand ingyen volt, a homokot úgy képzeld (vagy lehet láttátok is, mert ott van a Medúza melett), hogy a part pici részén van homok, ahol tudnak a gyerekek kicsit homokozni, pancsolni, utánna jön egy betonos rész, és utánna szintén homokon a napernyők és a napozók, na ezekért kellett fizetni, 1 napernyő és két ágy volt egésznapra 13 euró.
Előzmény: Stanii (625)
Stanii Creative Commons License 2009.07.29 0 0 625
A mi szállásunkhoz inkább a Bernandin volt közelebb, ill. valahogy a pirani szabadstrand jobban tetszett (ez persze ízlés kérdése).

A homokosnál mennyi volt a beugró? Én csak azon ütköztem meg, hogy a Meduza strandra egy napra 35 euró. Oké, szép meg exkluzív, de semmi olyan extra nincs, ami ilyen magas árát követelne meg. Egy jól felszerelt aquaparkba olcsóbb a belépő.
Igaz ennek ellenére mindig tele volt, köszönhetően a sok négy (öt?) csillagos hotel közelségének. A Kempinski Palace nagyon jól néz ki, szerintem messze ez lehet Portoroz legjobb hotelja.
Előzmény: Lovi0312 (624)
Lovi0312 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 624

Sziasztok!

 

Csak megerősíteni tudom én is az előttem szólót, nagyon klassz volt a tenger. Mi Portorozban voltunk, ott homokos strand is van, ha kisebb gyerekkel megy az ember, mint mi is.

 

Hát szerintem hófoltok már nincsenek, mi voltunk fennt a Vogelen, ahonnan látszik a Triglav, a legmagasabb pontja Szlovéniának, de már azon sincs hó. De a kavicsos területek tényleg úgy néznek ki, mintha hó lenne, mi is annak hittük.

 

 

Stanii Creative Commons License 2009.07.28 0 0 623
hétfőn hajnalban jöttünk vissza a szlovén tengerparttól. az ország továbbra is csodálatos, ezt mindig megállapítja az ember, amikor idetéved.

ami feltűnt, hogy rengeteg sok a helyi nyaraló, főleg hétvégén. visszafele az autópályán szinte csak LJ rendszámokat lehetett látni, akik a parttól igyekeztek hazafelé.
továbbá olaszok és osztrákok. magyarok szinte alig.

az árak moderáltak, aki önellátásba megy annak ott a lidl vagy hofer. Koperben van mindkettő, Izolában csak hofer.
1,5 l ásványvíz 15 cent.

Portorozban az Obala úton a kebap 3,50. Van vagy 8-10 féle kebap 3,50-től. Ettem már jobbat is, de azért nem rossz.

A Tivoli Club mellett van egy nagyon jó kis koktélbár, minden nap zenével.
A Tequila Sunrise-uk (6 euró) nagyon finom, és egyébként is a többi koktélukban is érezni, hogy van benne alapanyag. Csak ajánlhatom.

Éjszakai élet inkább hétvégére korlátozódik, hétköznap csak lézengenek a szórakozóhelyeken. bár nekünk a Tivolit ajánlották, szerintem nagy mellényúlás volt, tiszta tinidiszkó az egész, igaz ingyenes. Ráadásul a Bacardi-Coke sima rumból készül (4 euró).

Tenger kellemes 25-26 fokos volt. A bernandin strandján voltunk, de többször mentünk Piranba, az ottani strand valahogy jobban bejön.
Szombatra az erős délelőtti szél valósággal kitisztította a levegőt, így nagyon messzi el lehetett látni, egészen a Szlovén Alpokig. Ha az ember jobban figyelt, akkor a magasabb ormokon még a hófoltokat is felfedezte.

Kicsit off, de utolsó nap Triesztbe voltunk. Valami embertelen jó pizzát ettünk a Vulkaniza (?) vagy valami hasonló nevű helyen.
Lovi0312 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 622

Ez lemaradt:

 

Bled
Lovi0312 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 621

Sziasztok!

 

Ma délután értünk haza Szlovéniából! Hihetetlen élmény volt, főleg a Júlia Alpok, de azért a tengerben sem volt rossz lubickolni. Tornyiszentmiklósnál mentünk át, de végig autópálya van és közvetlenül a határ után pár száz méter az első szlovén benzin kút, ahol megvásárolható a heti (7 napos) matrica 15 euroért. Csak csupa pozitív élmény, már vágyom is vissza! :)))

Előzmény: koborcs (620)
koborcs Creative Commons License 2009.07.20 0 0 620
Nagykanizsán, Letenyén is a MOL benzinkúton .9000 Ft a havi matrica ára.
Autópályán haladva a határ után rögtön van benzinkút,de már Szlovéniában 30 euró az ára!
Előzmény: Lovi0312 (619)
Lovi0312 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 619

Sziasztok!

 

Egy SOS kérdésem lenne, remélem olvassa még valaki ma este. Holnap hajnalban indulunk Szlovéniába, és Tornyiszentmiklósnál szeretnénk átlépni a határt, hol tudunk leghamarabb autópályamatricát venni?

 

Köszi.

policecars Creative Commons License 2009.07.08 0 0 618
Tavaly augusztusban beestünk a bledi utazási irodába (talán Kompass volt a neve?), angolul kérdeztem a hölgyet, mit tud ajánlani. Számítógépen mutatta a fotókat az elérhető szállásokról, az egyik szimpatikussal kapcsolatban édesanyám kérdezett tőlem valamit magyarul, hogy mire a hölgy is magyarra váltott :) . Lényeg a lényeg, 5 perc alatt volt szállásunk, 20 euró per fő áron nagyon korrekt apartmant kaptunk a tótól olyan 1 km-re.
Előzmény: Timka_ (614)
koborcs Creative Commons License 2009.07.07 0 0 617
Azokat kérdezném,akik most július 1 után voltak Szlovéniába,hogy akkor az autópálya matrica csak 7 napos és 1 hónapos van és az mennyibe kerül konkrétan?
Benzin ára mennyi Szlovéniába?
Amerigo61 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 616
"Szállást mennyire érdemes főszezonban előre foglalni?"

Tavaly mi kb. 3 hónappal előbb kerestünk szállást (apartmant) Bledben, de nagyon nehezen találtunk (azt is egy szomszédos faluban). Érdemes minél előbb foglalni ...

Bled és közvetlen környéke sztem 1,5 - 2 nap, Bohinj is nagyjából ennyi, persze attól is függ, hogy mekkora túrákat iktattok be: pl. a Hét Tó Völgye önmagában egy teljes nap ...
Előzmény: Timka_ (614)
Morcsi Creative Commons License 2009.07.02 0 0 615
Ha szeretnétek kirándulni és érdeklődtök a természeti látnivalók iránt, akkor mindenképpen.
Előzmény: Timka_ (614)
Timka_ Creative Commons License 2009.07.02 0 0 614

Köszönöm a válaszokat javaslatokat!

Akkor azt tanácsoljátok,hogy Bled-Bohinj környékén érdemes többet időzni?

 

Szállást mennyire érdemes főszezonban előre foglalni? Van esély h helyszínen keresgélve találunk megfelelő szállást? Vinnénk vacsihoz vmennyi alapanyagot, csak nemtom h egy-két napra adnak-e ki apartmant ahol van konyha is kaját készíteni.

Morcsi Creative Commons License 2009.07.02 0 0 613

Ha a teljes Bled-Bohinj környékre csak egy napot szántok és máshol laktok, akkor mire a Slap Savicáig eljuttok, már nem lesz időtök sehova sem továbbmenni. Max. az említett Vogel felvonóval felmenni, onnan, ha csak a kilátóteraszig juttok, már akkor is megéri.

 

Postojna-Predjama, mellé Skocjan-t mindenképpen érdemes beiktatni. A Miramare kastély önmagában csak 1-2 órás program, a mellette levő tengerpart pedig csupa beton. Nem tudom, aznap még mit terveztek csinálni, de annyira nem nagy szám, hogy csak emiatt elmenjetek odáig, majd vissza.

Előzmény: Timka_ (611)
Amerigo61 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 612
Üdv!

Úgy emlékszem, hogy Közvetlenül a Száva vízeséstől nemigen lehet továbbmenni, de a Bohinji tó partjáról felvonó megy a Vogel-re, arrafelé is lehet kószálni. A közelben van a triglavi Hét tó völgye, állítólag nagyon szép, de egy teljes napot rá kell szánni.
A Vintgar-szurdok néhány km-re van Bledtől, sztem 2 óra alatt bejárható.
Mi vendéglőkben vacsoráztunk, úgy emlékszem, hogy az árak tavaly kb. 20 %-kal magasabbak voltak, mint nálunk, azóta viszont sokat romlott a forint ...
Előzmény: Timka_ (611)
Timka_ Creative Commons License 2009.07.01 0 0 611
Sziasztok!

Jövő héten 4 napra Szlovéniát célozzuk meg. Kérésem: Ljubljanai városnézős nap után olcsó szállást merre keresgéljünk? Másnap Postojna-Predjama lesz a cél, arrafelé nem nagyon találtam szállásokat, a fővárosiakat meg kicsit húzósnak találtam.
Harmadik nap átcsúszunk olaszba megnézni a Miramare kastélyt, és Trieszt (Duino) környékén aludnánk Bed&Breakfast-ben, vagy ahol kapunk szobát.
Szlovén-Olasz határon nem ciciznek ugye? Hamar átengednek? Ellenőrzés már ott sem dívik?
Negyedik nap pedig irány Bled+Bohinj. Bohinj környékén olvastam a Slap Savica vízesésről, onnan merre lehet még tovább menni? A Vintgar szurdok innen mennyire van messze?
Az egyhetes 15 eurós autópályamatrica-infóm hiteles?
Éttermi árak (pizza, egytálétel) mennyire húzósak?

Előre is köszönöm a segítséget!!!!!

Timka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!