Keresés

Részletes keresés

rathgyorgy Creative Commons License 2003.09.29 0 0 77
Halihó,

Gyimesi Zoltán még ott van?? Meg volt egy matek tanárnő valamilyen Éva , 1979-83 között volt szerencsénk hozzájuk!
rathgyorgy

SumQuiSum Creative Commons License 2003.09.16 0 0 76
Má' miért ne élne?!? :)
Bár ez csak rajtunk múlik... :)
Előzmény: Kedves Diák Elvtársnő (75)
Kedves Diák Elvtársnő Creative Commons License 2003.09.15 0 0 75
No, ha a következő SZAN-daykor még él a topic, komolyan mondom összekapom magam, és elmegyek bájologni a tanerőkkel.
Persze előtte összecsődítek elég barátot, hogy ne egyedül sírjak azon, hogy már nem 18 vagyok;D
tiamat Creative Commons License 2003.09.13 0 0 74
Le vagyok lombozva. De szólj, ha itthon jársz :)
Előzmény: Kedves Diák Elvtársnő (73)
Kedves Diák Elvtársnő Creative Commons License 2003.09.12 0 0 73
Hűű, ez igazán megtisztelő, de a dícséret SQSt illeti, ő az ötletgazda:)

A meghívást szívesen elfogadom, amennyiben nem tökfőzeléket jelent a menzán:D Inkább egy sétát a szökőkút körül;)

indexSZAG...kész:DDDD
Sajna a hús-vér találka nálam nem játszik be, még jó ideig Európa nyugatabbik végén nosztalgiázom:()

Amúgy manapság ismét eszembe jutott, hogy még mindig tartozom egy könyvvel a Klári néninek, komolyan mondom, néha rémálmaim vannak miatta:DDD

SumQuiSum Creative Commons License 2003.09.12 0 0 72
Meg kéne beszélni egy helyet és egy időpontot, nem? :) Index-SzAG tali :)
Előzmény: tiamat (71)
tiamat Creative Commons License 2003.09.12 0 0 71
Jobban elgondolkozva: ez annyira megható, hogy - habár személyesen nem valószínű, hogy ismerem KDE-t - ezúton ígérem, hogy első találkozásunkkro meghívom egy akármire :)
Előzmény: Kedves Diák Elvtársnő (68)
tiamat Creative Commons License 2003.09.12 0 0 70
Micsoda kreatív hölgyek léteznek a világon :DDD
Előzmény: Kedves Diák Elvtársnő (68)
SumQuiSum Creative Commons License 2003.09.12 0 0 69
:)))))))))
Előzmény: Kedves Diák Elvtársnő (68)
Kedves Diák Elvtársnő Creative Commons License 2003.09.11 0 0 68
Nagyon szeretném!

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: tiamat (66)
SumQuiSum Creative Commons License 2003.09.11 0 0 67
Tiamatnál elég sokat el lehet érni, ha egy Kedves Diák Elvtársnő nagyon szeretné ;)))))))))
Előzmény: tiamat (66)
tiamat Creative Commons License 2003.09.11 0 0 66
pedig én milyen kíváncsi vagyok rá;))

Ha nagyon szeretnéd, elárulhatom ;)

Előzmény: Csiperke Panni (62)
SumQuiSum Creative Commons License 2003.09.09 0 0 65
Ma már a nosztalgia se a régi... :)
Előzmény: Csiperke Panni (64)
Csiperke Panni Creative Commons License 2003.09.09 0 0 64
Áááá, lókötők mindig mindenhol:D

Kétszer az év osztálya?? Nahááát..
asszem mi csak egyszer, de mi először:P

Ezen gondolkodtam én is, erősen gondolkoztam ki lehet a tanárok közül ennyire felvilágosult, de hát sajna....:))

Jajj, egyre többet nosztalgiázom, ez már a hanyatlás vajon?:()

Előzmény: SumQuiSum (63)
SumQuiSum Creative Commons License 2003.09.09 0 0 63
Nem, a második eresztésből vagyunk :)
Pedig közöttük is voltak lókötők:) És nem is voltak olyan jók, mert ők csak 1x voltak az év osztálya, mi meg 2x is :->
Ha jól számolok, akkor Te még nem ismerted Tiamatot.
Előzmény: Csiperke Panni (62)
Csiperke Panni Creative Commons License 2003.09.09 0 0 62
pedig én milyen kíváncsi vagyok rá;))

SQS: te viszont az első hatosztályosból vagy, ha nem tévedek. Hű, de utáltuk őket, mindenki azzal példálózott nekünk, hogy ők milyen szorgalmasak, meg okosak stbstbstb:DD

A SZAN-dayből most is kimaradok, pedig ballagás óta mindegyikre szerettem volna elmenni.
Megvolt az érettségi találkozónk is tavaly novemberben, de elég érdekesre sikeredett:()()

Előzmény: SumQuiSum (61)
SumQuiSum Creative Commons License 2003.09.09 0 0 61
Még jó, hogy csak én tudom innen, hogy IRL ki vagy :)
Előzmény: tiamat (60)
tiamat Creative Commons License 2003.09.08 0 0 60
Szeptember van, így közeleg a SZAN-day!

Várunk minden ex-SzAG-os szeptember 20-án 16 órától egy kellemes nosztalgianapra. Étel, ital, jókedv :D

(Jelen sorok írójának pont aznap van születésnapja, de ez ne feszélyezzen senkit ;))

vwallache Creative Commons License 2003.08.02 0 0 59
Üdv minden SzAG-osnak! :-)))

A hozzászólásokból úgy tűnik, hogy a legrosszabb időszakban jártam oda. '85-től '89-ig kellett volna járnom, de ez idő alatt olyan ügyesen végeztem az első osztályt, hogy a közönségsikerre való tekintettel megkértek, hogy ismételjem meg még egyszer. Szóval, így volt szerencsém megismerni (majdnem) két garnitúrányi tanárt. Osztályfőnök 1: Bóna Anna (bocs' Dr. Bóna Anna - ahogy annak idején mindig volt szíves kiemelni)
Osztályfőnök 2: Rácz György alias George (gyk. mösziő zsorzs)
Nehéz bármit is mondani róluk... Talán annyit, hogy ha a két embert összegyúrjuk, akkor kaptunk volna egy jó embert és jó tanárt egyszemélyben.
A többiek?... Tamás Piroska (Tapír), aki ex cathedra kijelentette, hogy segédmunkásként fogom végezni :-))))) Inotai néha bejárt helyettesíteni, és öröm volt nézni iskolai KISZ-titkárként tevékenykedni :-))) Volt néhány tanár, akiket nagyon csíptem. Például a fizikatanáraimat, ha jól emlékszem, akkor az egyiket Rakonczainak hívták, a másikat pedig Dévényinek (???)
Summa summarum, nem éltem meg túlságosan nagy katasztrófának a SzAG-ban eltöltött éveket. Néhány sráccal-lánnyal a mai napig is tartom a kapcsolatot és jókat vigyorgunk a szerencsétlenkedéseinken.

Üdv!

SumQuiSum Creative Commons License 2003.03.07 0 0 58
Utóirat: az osztályt azért írtam, de elfelejtettem közben, hogy kétszer voltunk az év osztálya, ezzel is kisebbítve a "díj" erkölcsi súlyát :)
Előzmény: SumQuiSum (57)
SumQuiSum Creative Commons License 2003.03.07 0 0 57
Sziasztok!

Úgy vettem észre, hogy az utóbbi néhány hozzászólásban többszörösen is érintett vagyok, vagy osztályommal vagyunk.

Pro primo először: A vörös Robi vezetékneve Kovács, és annak a harsány beszédű Kovács Imrének a fia, ki a Táncsicsban volt tesitanár, most meg egy másik általános(?) iskolát igazgat.

Pro primo másodszor: mi is csináltuk az iskolarádiót, állítólag nem is rosszul, csak ez irigyeket szült, meg lettünk fúrva (a fára felmászott macska esete:) ) és kikerültünk a stúdióból.

Pro primo menza: mint Tiamat is írta, ez közbeszerzéses marhaság, úgyhogy nem tudnak rajta változtatni. Ha nem lenne így, elég lenne a diri szava, nem kéne petíciót írogatni. Én is kevés ideig bírtam, de azt hősiesen :)

Pro primo JZs: Jóanyám osztályfőnöke volt, ő szerette és mások szerint is jó fej, de én valahogy nem jöttem vele ki sohasem, de nem is tanított. Ennek spec örülök, mert míg a másik osztálynak ő tanította a filozófiát és meg is követelte a tudást, a mi kedves M. tanár urunk látta, hogy teljesen passzívak vagyunk és nem érdekel bennünket a dolog, úgyhogy a leadott anyag nem volt megterhelő, annak számonkérése pedig még kevésbé ;)

SQS

Csiperke Panni Creative Commons License 2003.03.05 0 0 56
Jajaja, az SZAE az akkor ujult meg, mikor en erettsegiztem:))
Emlekszem a Lukacs Kalman mindig emlegette, hogy o is itt vegzett es neki volt. Mi meg azt kivantuk, hogy akkor nekunk inkabb soha ne legyen:D Valahogy nem volt a kedvenc tanarbacsink...

A menza mindig is birzalmas volt, azt hiszem en ugy egy vagy ket honapig birtam:()
Fasirt...brrr....

Semmit nem lehet tenni? Peticiot iratni a diakokkal vagy ilyesmi?

Előzmény: tiamat (55)
tiamat Creative Commons License 2003.03.05 0 0 55
Van bizony "Év osztálya", sőt, ki lehet érdemelni Szerb Antal Emlékérmet is.
A sulirádió hullámzó színvonalon ugyan, de megy :)
A menza borzalmas, egy maffiózó kezében van, de mivel közbeszerzéses marhaság, nem változtathatunk rajta.
Előzmény: Csiperke Panni (54)
Csiperke Panni Creative Commons License 2003.03.05 0 0 54
tiamat, meg mindig van az "Ev osztalya" cim, fenykeppel a falon meg ilyesmi?:)

a suliradio mukodik??:)
Mikor en voltam elsos, a Marnemtomilyenvezeteknevu Robi csinalta, az a voroshaju a tevebol:)
Aztan meg csak zenet nyomattunk szunetekben:D
De jo volt, mert el lehetett jonni ora vege elott 5 perccel;)
Asszem akkro tajt Scatmant nyomattunk minden szunetben, mert mindenki azt kerte:D
Kazin..:DD

Csiperke Panni Creative Commons License 2003.03.05 0 0 53
Ez 97ig sem valtozott:)
Pedig akkor mar Inotai diri volt, Jaszberenyi meg helyettes..asszem:]

En nagyon sajnalom, hogy annyi bekopest elengedtunka fulunk mellett, milyen jot lehetne nosztalgiazni:)

Előzmény: wicca (52)
wicca Creative Commons License 2003.03.05 0 0 52
Nnna jó. Én 1991-ben érettségiztem, tehát az infóim enyhén szólva is kopottak. De kimondottan azt láttuk - mivel minket mind a ketten tanítottak - hogy bírják egymást, szokták egymást ugratni, ilyesmi. Nade ez még ugye azelőtt volt, hogy Inotai mestert dirivé nevezték volna ki, J. Zs-t pedig dirihelyettessé.

Most nosztalgiázom. Jászberényi tanított nekünk magyart, 4.-ben filót és az osztály felének franciát. Sokkoló volt és vicces, ahogy bejött a terembe, még az ajtóból az asztalra vágta a naplót, hogy csak úgy csattant, aztán kicsit félrebillentett fejjel meghallgatta a jelentést. Az elején mulattunk azon, hogy mennyit és milyen szélesen gesztikulál... Érettségi után meg azt vettem észre magamon, hogy én is sokkal erőteljesebben gesztikulálok... Tuti tőle vettem át. :-) Állandóan azt követelte magyar órán, hogy legyenek saját gondolataink a novellákkal, versekkel és regényekkel kapcsolatban. Teljesen igaza volt, de sajna sokszor nem ment. Csak ültünk mint a kukák és senkinek nem volt egy ép benyögése... :-(

Előzmény: tiamat (51)
tiamat Creative Commons License 2003.03.05 0 0 51
Zsuzsának sokáig volt e-mail címe, csak nem tudott róla :)
Pár hete kérte, hogy szüntessem meg, mert aki szeretné őt elérni, az úgyis tudja, hol tegye.

Valóban sokáig volt igazgatóhelyettes, tavaly szeptember óta azonban már nem. Jelenleg tanít, és mellette gyermekvédelmi felelős.

Hogy Inotaival jóban lettek volna? Nekem nem tűnt fel :)

Előzmény: wicca (47)
wicca Creative Commons License 2003.03.05 0 0 50
Nnna ezt viszont konkrétan cáfolni tudom. _Biztos_ vagyok abban, hogy csak barátok. :-)
Előzmény: Csiperke Panni (49)
Csiperke Panni Creative Commons License 2003.03.04 0 0 49
Ja..es az en idomben nagyon elt a pletyka a suliban, hogy tobb is van ott, mint baratsag;)))
Előzmény: wicca (47)
Csiperke Panni Creative Commons License 2003.03.04 0 0 48
Huu..ot en is szerettem:)
Bar nagyon szigoru volt, meg kovetelt, de dijazta a gondolkodast:)Az egyetemen lehuztam ket felevet 0 tanulassal, abbol, amit nala megtanultam filobol:))

Jaja, Leho nalunk is sztorizgatott,meg az elokeszitorol is mindig kesett..mar ha megtartotta.. megis leerettsegiztem foldrajzbol:))

Előzmény: wicca (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!