Keresés

Részletes keresés

ancsamari65 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 13745

Evelin tudja,hogy kell egy férfit elvadítani magától,kikészíteni,erőszakkal rámenni,lélegzethez sem hagyja jutni,már-már menekülni kell előle,és még ő csodálkozik,hogy mi a baj.Danira meg ráférne egy kozmetikai kezelés,rossz nézni a rücskös arcát,pedig a pofija elég helyes lenne.Szerintem ami részéről szenvedésnek látszik,az nem az,hanem így játssza el a szerepét a megromlott kapcsolatban.Lali meg rögtön pánikba esik,ha az albiból valaki normálisabb lépésre szánja magát.Mi van,ha már örökölt,és a pénz szórás mellett éppen lakást is akar venni?Nem nagy cucc a százmillióhoz képest.Nem valami elegáns dolog az albérletbe vinni 40 évesen a nőt,ahol rajta kívül még kismillióan nyüzsögnek.

falkó64 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 13744

Nem tudom,miért kell egy beteg emberre erőszakolni egy szerepet,ha egyszer az szenvedés számára? Az a Dani gyerek,annyira szenved,hogy még a szavak is csak nagy nehezen hagyják el a száját,és olyan fájdalmas arcot vág,mintha rettenetes fájdalmai lennének. Csupa szenvedés az egész ember,és a karaktere is egy csődtömeg.Ideje lenne őt is elküldeni már valahova,csak el a mindennapokbol. Talán,a Béci elrendezi a sorsát,ha lehet hinni az igéretének,de jó lenne már megkönyörülni rajta és elküldeni,hogy gyogyulgasson,pihenjen,mert negyon fáradt szegény feje!

Böszőke Creative Commons License 2018.02.15 0 0 13743

OFF: soha többé nem szidom egyik férfi szereplő külsejét sem ( Dani,Gábor,stb) mert azt láttam a tv-ben ,hogy P. T. színész , merthogy fehér lova is van,magát szőke hercegnek tartja :)

(Nos boldog vagyok,hogy a szőke herceg  nem talált rám annó (sem)  :)

 

Egykori Zsófink pedig csak éppen nem tette ki a teljes melleit  közszemlére,de nem sok hiányzott,viszont legalább azt meg kell hagyni neki,hogy messze jobban néz ki,mint a mostani ÉNB lányok :)

GPS Creative Commons License 2018.02.15 0 0 13742

 

De az nem egészen tiszta nekem, hogy "Kisszofi" hogy tudta csődbe vinni a fodrászatot... lehet, hogy az íróknak sem...

 

Nem nagy ügy - pillanatok alatt megjárhatja bárki, nem csak egy ilyen buta lány.

Elég 2-3 hónap, hogy a bevételek alulmaradjanak a kiadásoknak - és máris szorul a kapca.

 

Eszméletlen összegekre rúghat a kiadás havonta.

 

100 felé lehet tartozni - kezdve a közművektől (víz-villany-fűtés-telefon-stb.)  - a beszállítókig (fodrászkellékek, eszközök, fogyó-anyagok, stb.), a fizetésektől - az adókon át, az összes járulékig - ez mind összesen eszméletlen összegekre rúghat.

Ha van bevétel-ha nincs - ezek ketyegnek.

 

Még akkor is rohadt nehéz, ha sem bérleti díjat nem kell fizetni a helységért és banki tartozás sincs.

Mert ha még ezekből is van - elég 2-3 szarabb hónap és máris óriási a baj.

 

Az se normális, aki a kisvállalkozókat irigyeli.

.

Előzmény: Mlle. Grenelle (13739)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2018.02.15 -1 0 13741

Igaz.

De a másik hely is így működik, ahol Szofi alkalmazott volt két napig... ott veszekedtek a vendég feje felett, minden fontos volt, csak a munka nem... ilyen helyről valószínűleg mindenki ész nélkül menekülne, miután betévedt. 

 

Ötmillióra is ment már rá lakás... de szerintem a felveendő hitel, meg Merjünk-nagyot-álmodni Tivadar elképzelései nem igazán vannak fedésben... milyen és mekkora lakás lehet az, amire tízmilliókat adnak jelzáloghitel formájában?

 

Jah, és:

Wagner úr!☺️

Egyenesen a Rejtő-regényből?☺️☺️

Előzmény: Böszőke (13740)
Böszőke Creative Commons License 2018.02.15 -1 0 13740

Ha úgy működött a szalon,ahogy láttuk,(rájuk nem bíztam volna a hajam ),nem csodálom a csődöt,de szerintem inkább arról van szó:  ÍGY VOLT MEGÍRVA !!  Egy fodrász,ha ennyire béna,labdába nem rúghat,nem még üzletet nyithatna ,tehát már megint a "semmi köze a valósághoz " esete forog fenn :) Nem hallottam a felveendő hitel összegét,szerintem nem említették,de ha rámehet a lakás,feltételezem nem 5 m-ról van szó....

Előzmény: Mlle. Grenelle (13739)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2018.02.15 -1 0 13739

Ebben alighanem van valami.

De az nem egészen tiszta nekem, hogy "Kisszofi" hogy tudta csődbe vinni a fodrászatot... lehet, hogy az íróknak sem...

 

Megjegyzem, Tivadart én is csak döbbenten hallgattam, amikor felvázolta, mit akar a fodrászattal... ehhez én nem nagyon értek, de amit ott csinálni akar, ahhoz több tízmilliós beruházás kellene... tulajdonképpen mennyi hitelt akar felvenni?

Előzmény: Böszőke (13738)
Böszőke Creative Commons License 2018.02.15 -1 0 13738

(lehet a családi kötelék),de inkább az ostoba ember mindent überelő önbizalma ami dominál ,mert akárhányszor bebizonyosodik az alkalmatlansága,attól ő meg van győződve a "tehetségéről,szakértelméről " .

Előzmény: Mlle. Grenelle (13736)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2018.02.15 -1 0 13737

Amikor az Ajsa-család jött, még biztosan nem volt kerítés.

Előzmény: GPS (13729)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2018.02.15 -1 0 13736

Jah, és neki nem volt egy ilyen idegesítő testvére, mint Teó.

Megjegyzem, fura, hogy Szofi (vagy Zsófi?) agyában nem szólal meg a vészcsengő, hogy Mr. Kazon már csődbe vitte egy helyet, úgyhogy talán nem kellene rá hallgatni... vagy a családi kapcsolatok mindent felülírnak?

Előzmény: Böszőke (13734)
ancsamari65 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 13735

Tivadar viszi a bőrét a vásárra,ő veszi fel a kölcsönt,az ő házára megy a jelzálog,neki van veszítenivalója,ezért érthető,hogy az ő ötleteit kellene megvalósítani,de Szofi még ezek után is úgy gondolja,hogy ő a főnök.A más pénzét használná,de nem tűr beleszólást az üzletbe,amit már egyszer csődbe vitt. Ugyanúgy kihasználja az embereket,mint a kedves bátyja.Szerintem Tamás mellett is csak érdekből van.Most ez a fordulat szerintem nagyon is életszerű.Tényleg vannak a valóságban is ilyen emberek.Ha Tivi helyében lennék,nem békültem volna ki vele,és nem vettem volna fel a kölcsönt.Ha beindul az üzlet,lesz még itt konfliktushelyzet bőven,újra csődbe jut az egész vállalkozás,és ezúttal Tivadar veszít el mindent.

Böszőke Creative Commons License 2018.02.14 -1 1 13734

Barbit őszintén utáltam,de még ő sem volt ilyen alattomosan élősködő,sunnyogó mint Szofi   (és bátyuskája)

Előzmény: GPS (13733)
GPS Creative Commons License 2018.02.14 0 0 13733

 

Szofi gyakorlatilag Barbi II..

 

Így igaz.

 

Ugyanolyan akaratos és erőszakos mint az - lightosabb verzióban - csak ez a tetejébe még pofátlan is, ahogy sorozatosan kihasználja a fatökűt (főleg a bátyjával kapcsolatban).

.

Előzmény: Mlle. Grenelle (13732)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2018.02.14 0 0 13732

Szofi gyakorlatilag Barbi II..

Előzmény: Böszőke (13731)
Böszőke Creative Commons License 2018.02.14 -1 0 13731

Szofi értelmi képességei kb. a  testvérével azonosok, s pont annyira el is van telve magától,holott egyszer már kijelentette,hogy nem ért az üzlethez,de ettől függetlenül ő is csak FŐNÖK !!  lehet....,ha nem lenne ez a bamba jószág  Tamás,akkor mindketten  a híd alatt lakhatnának  ....

Előzmény: ancsamari65 (13730)
ancsamari65 Creative Commons License 2018.02.13 0 1 13730

Szofinak feltétlenül az okos és sikeres bátyja tanácsát kellett követni.Sokra ment vele.Az ilyen nőket csak a Tamás-féle tutyimutyik tudják elviselni.

GPS Creative Commons License 2018.02.13 0 0 13729

 

Az.

 

(Csak azt nem tudni, hogy a fenébe jutottak át a kerítésen - családostul? Mindig ilyen slendrián módon kezeli az ÉNB a fontos dolgokat)

.

Előzmény: Mlle. Grenelle (13728)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2018.02.13 0 0 13728

A török?

Előzmény: GPS (13727)
GPS Creative Commons License 2018.02.13 0 0 13727

 

Meg hogy a nemi kisebbségek után megjelent egy etnikai kisebbség is.

.

Előzmény: gombóc63 (13726)
gombóc63 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 13726

A tegnapi adást csakis ezért volt érdemes nézni:-)))) valamint előkerült Milán száz éves világoskék zakója is.

Előzmény: Böszőke (13725)
Böszőke Creative Commons License 2018.02.13 0 0 13725

Szenzációs fordulat a sorozatban!! Érdemes volt benézni  :)

 

A kakadu piros alsógatyáját lecserélték mintásra :)  :)

GPS Creative Commons License 2018.02.10 0 0 13724

 

Te egy deszkán csúszkálsz a havon?

 

Hát, apám, akkor meg kell állapítsam, hogy én azért egy negyed fokkal csak normálisabb vagyok, a vitorláshajómmal :-))))

 

(bár ezt a nézetet nem mindenki osztja)

.

Előzmény: TonyBrasco (13723)
TonyBrasco Creative Commons License 2018.02.08 0 0 13723

Nem tudom ezt ide sorolhatjuk e, szerintem igen... A kedvencem pl. az én "sportágamban"..  https://www.youtube.com/watch?v=SWv89oF6CBE

Előzmény: GPS (13721)
TonyBrasco Creative Commons License 2018.02.08 0 0 13722

Szofi lehet, hogy buta, de most itt szó sincs személyi hitelről. A sorozatban kifejezetten céges hitelről volt szó, eleve a bankos ember nem is lakására ment, hanem az üzletbe, a "céghez" ment, hisz arra vette fel, az lehetett a fedezet.. 

Előzmény: A másik határbíró (13720)
GPS Creative Commons License 2018.02.08 0 0 13721

 

A mozik nem vetítenek siklóernyős dokumentumfilmeket,

 

Hát dokumentumfilmeket lehet hogy nem adnak plázza-moziban - de vannak bérelt-termes, zártkörű vetítések sok helyen.

Rengeteg művházban, klubban, közösségi házban, stb. van vetítési lehetőség kisebb-nagyobb közönség számára - és sokszor élnek is vele az érdekeltek.

 

De mondok mást: nem csak dokumnetmfilm létezik egy egy sportágról - hanem szinte mindről készült játékfilm is - az adott sportággal a központban.

 

 

Konkrétan én vitorlázok - természetesen érdekelnek a vitorlázással kapcsolatos dolgok. Jómagam 2 olyan moziban vetített, kifejezetten játék (!) filmet is láttam már, ahol a központi téma a vitorlázás.

 

Például:  Van egy sztori, hogy a fiú vitorlás-versenyző, viszont a menyasszonyának az igencsak tapló-beállítottságú ex-barátja is az.

Készülnek a versenyre, de az ex-barát nem egy gráll lovag, ezért megszabotálja a hősünk hajóját-vitorláit, stb.. Ezeket aztán közös összefogással, a menyasszony tevékeny vitorlavarrási-tehetségét is latba dobva - mégis indulni tud a versenyen...és bár nyögve is, de nyer.

 

Na de ami fontos: mindeközben fergeteges vitorlázásokat, fasza hajókat és felszereléseket, ügyes hajósokat, szép vizeket-jó szeleket, feszes tangás-seggeket és izmos deltákat látunk - a film szinte 75 %-ban.

 

Ilyen játékfilmek voltak már szörfözésről, műrepülésről, műkorcsolyázásról, sízésről, stb....hogy azt az ezernyi baseball- és amerikai-focis játékfilm-szemetet már ne is említsem.

.

Előzmény: KSTMS (13716)
A másik határbíró Creative Commons License 2018.02.08 0 0 13720

A buta emberek az ilyesmit nem céges hitelből, hanem személyi kölcsönből intézik, csak ez lehet a megoldás :).

Előzmény: TonyBrasco (13719)
TonyBrasco Creative Commons License 2018.02.08 0 0 13719

Hát nem tudom, a céges hiteleket azért sokkal lassabban rágják át, meg nehezen adják szigorú feltételekkel.. Meg a Cofidis az nem is bank, a sorozatban meg arról volt szó.. kicsit sántít ez nekem... Ha valaki hitelt vesz fel decemberben, februárban amiatt nem nagyon kerülne még ilyen bajba szerintem...

Előzmény: A másik határbíró (13717)
TonyBrasco Creative Commons License 2018.02.08 0 0 13718

Mondjuk egy privát bemutatón, bérelt teremben?!

..de vannak, (pontosabban voltak régebben, nem tudom aktuálisan mi a helyzet) még művész és doku. mozik, ahol simán akár üzleti alapon.... 

Előzmény: Mlle. Grenelle (13715)
A másik határbíró Creative Commons License 2018.02.08 0 0 13717

Nem vagyok hitelszakértő, de úgy tudom, hogy a Cofidisnél pl. van heti törlesztésű hitel is. A szegény júzer/lúzer azt hiszi, hogy ez mekkora jóság már, milyen alacsony a törlesztő részlet, a hitelező meg már egy hét után lecsaphat a nem fizetőre és számlázhatja a kamatos kamatot.

Előzmény: TonyBrasco (13703)
KSTMS Creative Commons License 2018.02.08 -2 0 13716

Na, látod, pont az ilyen jelenetekről beszéltem korábban! A mozik nem vetítenek siklóernyős dokumentumfilmeket, ezt Te nagyon jól tudod, én is tudom, a fórumozók többsége is tudja és meggyőződésem, hogy a sorozat készítői is tudják. Azt szerették volna érzékeltetni, hogy Dani, egy olyan bemutatóra szeretett volna elmenni, ami őt nagyon érdekli, de az emberek többségét, az átlagnézőt egyáltalán nem. Adta magát a szituáció, Dani szereti a siklóernyőzést, de a kedvese nem, ez pont jó lesz a konfliktus érzékeltetésére. Miért ragaszkodtak volna a történeti hűséghez, a nagybetűs valósághoz azzal, hogy olyan, Dani számára izgalmas, de a többség számára érdektelen programot keresnek, ami a valóságban is létezik??? Ráadásul, így szájba is rágták a mondanivalót, míg egy másik, valóságos példánál, lehet, hogy nem mindenki érzékelte volna a szituáció milyenségét. Ettől fikciós reality és én továbbra is állítom, hogy ez jórészt szándékos és semmi baj nincs vele, mint általános koncepcióval. (Az más kérdés, hogy az adott ember, Te vagy én, más koncepció mentén forgatnánk le egy ilyen sorozatot.)

Előzmény: Mlle. Grenelle (13715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!