Keresés

Részletes keresés

luci71 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7225

Sikerült valakitől információt szerezni leszázalékolásról?

De szerintem semmi veszteni valód nincs ha olyan állapotba vagy hogy megprobáld elindítani.Gondolom orvosi papírjaid vannak,sőt addig még mehetsz kontrolra is.

Előzmény: rokkon (6980)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7224

De jó nektek!Én nem tudok ülni sajnos ezektől a dolgoktól,nem is tudom mi lesz velem,mert a munkámat is elvesztettem már.

robertov72 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7223

Mikor úgy elfáradok és kicsit rossz a hátam az kemény 10 óra fizikai munka után van ,amiben rengeteg guggolás emelés és hajlongás is benne van!!! Tehát mondhatni nincs nagy bajom az igaz csak még most is gyengébb vagyok mint a műtét előtt és ne felejtsd el engem tavaly májusban műtöttek. Tehát minden gond mellett türelem és kitartás mindenkinek.

Előzmény: robertov72 (7217)
Graver Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7222

Ez tényleg elég gáz. Sajnos már hallottam hasonló esetekről.

 

Igen, 8 órában dolgozom január közepétől. Kicsit tartottam tőle, de lekopogom, egész jól bírtam. Mondjuk nem nagyon megterhelő fizikailag, de sokat kell ülni - amiről tudjuk, hogy nem jó. Ezért is vittem én is ékpárnát be, és szerencsére nem vagyok "odaszögezve", szóval viszonylag sűrűn felállhatok, mászkálhatok, a kollégáim és a főnököm is tudják, hogy mi a helyzet. Csak hát nem tartott sokáig, mert betegek lettek a gyerekeim és persze elkaptam én is. A hét második felében talán már tudok menni megint.

Előzmény: Barba81 (7221)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7221

Most beszéltem egyik ismerősömmel,szegénynek a nyakánál van a sérv,majd leszakad a karja,de nem műteti,meg,pedig már azt mondták kellene,és most meg alul kezdődik neki,szegény az durva két helyen van egyszerre.Graver te mát dolgozol?8 órában? Hogy bírod?

Graver Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7220

Ez mennyire igaz, robertov, hogy bizony nagyon a türelemről szól ez a történet.

Előzmény: robertov72 (7217)
Graver Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7219

Similis, én is vettem ékpárnát a munkahelyemre, de én szivacsosat (igaz, elég kemény szivacs). Nekem nem volt gondom vele. A tiéd az a felfújható gumi?

Előzmény: similis (7215)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7218

5 hónapja műtöttek,de nekem recidív előboltosulásom van,meg 2 kis heg a két oldalánál ami érinti az idegszálat :-)De neked azt mondtad minden rendben van bent,akkor gondold el ha neked minden okés és ígyis vannak panaszaid akkor én mit szóljak mikor olyan szűkület van ott,mint állat :-)Még annak is örülnék ha csak az a 2 kis heg lenne,és nem kandikálna ki az a kis szemét.

Előzmény: robertov72 (7217)
robertov72 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7217

Téged mikor műtöttek? Engem 1,5 éve és még most vannak rosssz napjaim ez nagyon a türelemről szól sajnos.És rengeteget kell tornázni nekem is van egy 10 órás állás után ,hogy összeesek a fáradságtól :(2 óra fekvés és tippp topp minden megint.

Előzmény: Barba81 (7216)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7216

Amúgy meg kb 4 hete  sétálás közben elkezdett fájni a másik ülőidegemnél is,szívás,pedig ott nincs sérv meg heg sem.Akkor mi van? Szar az egész keresztcsontom úgy ahogy van.Hogy fogok én így ülni,dolgozni....Legszivesebben összecsavaroztatnám azt a részt,szerintem kisebb lett ott a porcom,laposabb lett és nyomódik az ülőidegem.A porcképző szedésétől szerintetek megemelkedhetne az a rész?

similis Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7215

Na igen csak ezt mondhatta volna a műtét előtt, hogy így azért gázabb lehet az eredmény. Én direkt rákérdeztem...

 

Egyébként huh ne tudjátok meg, egy ilyen dynair ékpárnán ülök az irodában, az előbb kivittem lemosni, most anélkül, borzalmas!!!

Előzmény: robertov72 (7214)
robertov72 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7214

engem még hagyományosan műtött az endószkópos módszernek még ki kell forrnia magát.

Előzmény: similis (7213)
similis Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7213

Endoszkóp. Gondolom ezért nem lett jó :( Olyat még nem hallottam aki endoszkópos és tökéletes lenne.

Előzmény: robertov72 (7212)
robertov72 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7212

Téged is ő műtött? Hagyományosan van endoszkóposan?

Előzmény: similis (7211)
similis Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7211

Hát az enyém se...

Előzmény: robertov72 (7208)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7210

Azt hittem nekem is endoszkóposan csinálják a műtétet,de kiderült nem azt jelenti nálluk a minimálinvazív módszer,nem tudom mit jelentett nálluk ez a dolog.Az én esetemben jó begyulladt+hegesedett+kiújult.

Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7209

Nagyon jó orvos Ő,de az én bajomhoz kevés volt....

Előzmény: robertov72 (7208)
robertov72 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7208

Csak a tied nem lett az igazi!

Előzmény: Malagurski75 (7207)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7207

....nekem is van személyes tapasztalatom,Ő csinálta a második műtétem......

Előzmény: robertov72 (7206)
robertov72 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7206

Személyes tapasztalatom van a cikk írójával ,mivel engem ő műtött!

Előzmény: Graver (7201)
Graver Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7205

Nem könnyű leírnom, mert én is hangfelvételről csinálom. Hanyatt fekve, aztán oldalt, majd hason, és négykézláb vannak gyakorlatok. Némelyik elég keményen (legalábbis eleinte nekem az volt) igénybe veszi a hasizmokat is, de sok nyújtás, most pedig már csavarás is van benne. Pl. háton fekve az egyik lábad nyújtva, a másik hashoz húzva, és a nyújtott lábat felemelni néhányszor teljesen a plafon felé, utána pedig a felemelt lábat megtartani és oldalra vinni, majd középre szintén párszor (aztán csere). Ez eleinte nehezen ment. Oldalt fekvősben van olyan hogy a lábak behajlítva egymáson, az alul lévő kart a kínyújtani a fül alatt, mint egy tengelyt, a felül lévő kezet tarkóra tenni, és ebből a helyzetből hátfa kifordulni derékból (a lábak maradnak), majd visszafordulni, de úgy, hogy minél előrébb érjen az ember könyöke. Ennél is nagyon feszültek az izmaim, de most már viszonylag könnyen megy. Hason pl. tarkóra tett kezekkel emelkedni, amennyire tud az ember. Négykézláb a bal kezet kinyújtani, a jobb lábat hátranyújtani (egyszerre), majd a lábat behajlítva hashoz húzni, és a könyökkel megérinteni. No, nem rég még képtelen voltam összeérinteni őket, de most már sikerül. Ezek csak példák voltak, mert természetesen a gyakorlatsor még sok más elemet tartalmaz, de mint írtam, nehéz lenne ide leírnom mind.

Előzmény: Barba81 (7202)
Barba81 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7204

Oké,mindenről beszámolok,bár most szerintem csak felméri a terepet,pedig mondtam az aszisztensnek,hogy mivel mi elég messze lakunk meg már iszonyat türelmetlen vagyok :-)kifizetem én a kezelést is csak csinálják meg akkor,de azt mondta előbb látnia kell,hogy felálítsa a diagnózist.kb 3 -5 kezelés kell attól függ mi van az emberrel,de így 1 hét utána 2 hét utánna 3-4 hét után kell vissza menni.

Előzmény: Malagurski75 (7203)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7203

Barba!Egy szegmens lett fixálva nállam.Azt mondta a Veres nem fog látszódni....persze más a helyzet ha több szegmenst fixálnak,mégnagyobb kérdés hogy a gerinc melyik részén...Nagyon kell foglalkozni vele,naponta torna vagy úszás olyan mint a fogmosás egy fixáció után.Kíváncsi leszek a pénteki akcióra,légyszives számolj majd be! Lehet hogy az alhasi fájdalmad izomgörcs okozza...kíváncsi vagyok mit mond majd....

Előzmény: Barba81 (7200)
Barba81 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7202

Te miket szoktál tornázni?Csak úgy nagyjából írd már le,hogy lássam én miket csinálok.

Előzmény: Graver (7201)
Graver Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7201

Barba, a te problémádra pedig egy jó gyógytorna rendszeres végzése jó hatással lehetne.
Nekem is azt mondta a gyógytornász, hogy lehet, hegem van, attól húzódik és fáj a bal oldalam. De mióta ezt a keményebb tornát betanította, és csinálom rendesen, már 1-2 hét után jelentős javulást éreztem. A torna arra is jó, hogy ne engedje letapadni a heget, ha van.


Ezt olvastam tegnap:

http://www.origo.hu/lifenetwork/egeszsegugy/20101117-gyogyithatoe-a-gerincbetegseg.html

Előzmény: Barba81 (7198)
Barba81 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7200

Olyan mint az akupunktúra,csak nem a meridiánpontokba szúrja  a tűket,hanem ún.trigger pontokba.A mélyizmokat tudja vele ellazítani.A fenekemben a farkcsontom mellett van egy az biztos ott azon a részen fáj is,már mint ilyen csomó,és átellenben fáj egyébként az alhasam is,lehet van hozzá köze,nem tudom majd elmondja,pénteken megyek hozzá,szerintem csak megvizsgál és megnézi tud-e segíteni.Malagurski egyébként milyen a csavar,nagyon merev lettél?Cserélhetnénk tel számot is,mert érdekel ez a csavarozásos dolog,az biztos,hogy ha  műtétem  lesz,én már csak ilyet vállalok be,mert félek hogy megint kijön,így meg tuti ott marad,csak állítólag 10 év után újabb szegmenst kell hozzá csavarozni.Most én is azon gondolkodom mi tévő legyek mert babót akarok,és ezen filózok mi legyen,mert a rácz katétert azt kb június körül lehetne,utánna gondolom várni amíg a gyógyszer kiürül az 3 hó,és mi van ha utánna megint kicsúszik...meg az nagyon sokára lesz.Így arra gondoltam megcsináltatom ezt az akupunktúrás kezelést,és májusban hozzá kezdünk a gyerekhez,és ha meglenne utánna meglátjuk lehet rendbe is jövök terhesség alatt :-)A gyógytornászomnak is volt képzeld jó nagy sérve,csak neki középen volt,bár fájt neki,terhes lett,szülés után csináltak egy mr-t és eltünt a sérve,egyébként a mckenzi is ilyen ha megfigyeled hátra felé kell hajolgatni,a terhességnél meg fokozatosan görbül hátra a gerinced,csak vigyázni kell az oldalmozdulatokra.Neked már rendbe lesz minden,ott már biztos nem jön ki semmi :-)

Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7199

Barba hogyan lazítja ez a fószer az izmaidat? Ki ez?

Előzmény: Barba81 (7198)
Barba81 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7198

Malagursi én tudok járni rendesen,mondom nekem a hasam alja fájdogál,meg a fenekem, ülés után,de a keresztcsontnál most fedeztem fel egy csomót amit ha nyomkodok fáj.Amúgy mindent tudok csinálni,most ha nem lenne az a kicsi recidíva,már vígan dolgozgathatnék,amúgy itthon vagyok,mert már nincs munkám,mivel nem tudtam vissza menni vettek fel helyettem.Ez a kezelés amire most megyek a fenekemben lévő csomóra használni fog,meg az izmaim lazítására is,hogy a kiboltosulást valahogy kezelni tudja azt nemtom,talán ellazítja az izmokat ott is és vissza húzódhatna.A neurológus akihaz jártam amúgy azt mondta,hogy ha valakinek kiszakad a sérve utánna mindíg van egy kis kiboltosulás (blabla),hogy ez mennyire igaz nem tudom,de nem hiszem,hogy nekem lett volna,mert mikor leültem az ágyra és felhúztam a lábam hallotam és éreztem  egy kis roppanást,valszeg akkor bújt ki jobban.De érdekes mert mikor hazajöttem a kórházból,tudjátok akkor is meghúzták a kedves ápolók és utánna is ez az érzés volt kb 3 hétigcsak akkor én még feküdtem,talán visszahúzódhatott,és utánna elmúlt kb 4-5 hétig majd megint egy mozdulat és azóta tart kb 3 hónapja.Az Mr szerint kiboltosulás nem ér az ideghez,csak a heg.de az nem lehet,hogy ez a kis kiboltosulás nyomja a heged az ideghez,és azok ott összetapadtak?Olyan állapotban vagyok,hogy itthon elvagyok,de dolgozni nem bírnék,na ez aztán mire jó?

Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 7197

Nem bírtam talpra állni,instabil lett,ezért kaptam a csavarokat.Mostmár talpon vagyok,Budakeszin tornáztatnak....most izom fájdalmaim vannak....közel 2 évig feküdtem,azt se tudják az izmaim hol vannak...

Előzmény: psimilis (7196)
psimilis Creative Commons License 2011.01.30 0 0 7196

De akkor mi fájt annyira? Az előző műtétkor teljesen ott maradt a sérv???

Előzmény: Malagurski75 (7195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!