Keresés

Részletes keresés

Janeszbratyesz Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3924

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni valószínűleg köztetek van olyan jó szàndékú aki segít is.

Szeretnék belevàgni sértés tenyésztésbe de úgy gondoltam hogy születendő kismalacokat vàlasztàsi utàn értékesíteném 20db anyamalaccal szeretném kezdeni ebben szeretném a segítségeteket kérni milyen költséggel jár ez egy évre lebontva mire kell számítani mi az amire nagyon oda kell figyelni kívàncsi lennék a véleményetekre minden hozzàszólàst Szívesen fogadok előre is köszönöm!!

 

buzavirág79 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3923
sziasztok!nem akarom elkiabálni,de ugy néz ki kiindult a kocám :) a pérája most sem duzzadt meg,de meg van bolondulva.kaparja az ól padlózatát,a karicsba felszedte a hidlást,leszedte az oldalát.szóval a mai napom javitgatással telt el.holnap hozzák a kant,nagyon remélem ,hogy sikerül a randi :)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3922
Szia kisszati. Ilyen problémáim voltak nekem is többször. Ha megszokja hogy a moslékba van valami akkor azt mindíg várja. Sokszor ottmarad a dara a vályúban estig, malac meg sír mert vár valamit. Sokat gondolkoztam már ezen a témán hogy jó e zöldségfèlékkel olcsóbbá tenni a hízlalást... Nem nagyon jött be nekem. Sokszor volt h főttkrumplival ették a kaját nagyon, de mikor elfogyott a készlet akkor nem ettek mert keresték a krumplit. Érdemesebb szerintem minden ilyesmit az etetések után adni mikor már kinyalták a vályút. Így a mostani állományommal nincs gond.
kisszati Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3921

Sziasztok! 

Most kezdtem el malacnevelessel foglalkozni. Vagni mar nagyon sokat vagtam, de tartani meg nem tartottam soha :S Malacaim ketten vannak :) szepek, kb 25-30 kilosak lehetnek. Akitol szereztem szaraz arpa es kukorica darat etetett veluk. En arra gondoltam atszoktatom oket a csavazott elesegre es melette adok nekik zoldseget gyumolcsot. Jelenleg zoldbabot tokot almat paprikat paradicsomot adok nekik. Reggel es este adok nekik enni. De a mennyiseg eltalalasaval meg problemaim vannak :( neha kieszik a vajut de neha sokat hagynak :( a zoldseget gyumolcsot mindig megeszik uh 

altalaban a forrazott dara marad meg :( nem.tudom.h jol etetem.e oket. Tudnatok esetleg segiteni mit valtoztathatok h jobban egyenek? 

Ti hogy etetitek joszagaitokat? 

 

Szatmari

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.14 0 0 3920
Biztosan bevált neki ezek szerint. 30 kocája van. Ma kihívtam a kant a kocasüldőmhöz. Had érezze e kanszagot. Hátha ez segít neki kiindulni.
Mirtill72 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 3919

Nem tudom :) Mi a fogat csak 1 koca malacainál szedtük el , a többinél nem volt gond . A vasazást 3 naposan csináljuk. nem hiszem , hogy frissen született malacnak túl sok ereje és hangja lenne még tiltakozni. Viszont még szakmai berkekben is vitatott az , hogy jó e ha fialás után 24 órán belül meg kapják a vasat, de ezek szerint nála be vált :)

Előzmény: gyöngyikedvelő (3918)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.13 0 0 3918
Egy ismerősöm azt mondta hogy ő a malacok fogelszedését és vasazását mindíg születésükkor csinálja. Ahogy jönnek a malacok, úgy sorban egyesével elvégzi ezeket a beavatkozásokat. 20 éve így csinálja. Mert így nem kell már utólag a malacok ellopkodásával kinlódni. Szerintem nem rossz megoldás. Csak azt elfelejtettem tőle megkérdezni hogy ez nem zavarja e a kocát az ellésben?! A malacvisításra nem kel e fel a koca? Megnézném hogy hogy csinálja.
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3917
Én mobilról vagyok.
Mirtill72 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3916

Sziasztok :) Képet itt alul ahol írtok tudtok feltölteni "kép feltöltése saját gépről" menünél.

Előzmény: buzavirág79 (3915)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3915
köszi a válaszokat,akkor lehet még sem én csesztem el,csak a kocám nem akar ujra anyuka lenni :)nem tudom mi befolyásolhatja náluk a kiindulást,de azért kicsit idegesitő ,hogy a szomszédba a csontra fogyott kocák már mind vissza vannak búgatva.ja és csak zabot kapnak. (nem irtam el ).
Fényképet én sem tudok feltölteni sajnos,eddig lehetett telefonrol is,de már egy ideje nem adja be a képek feltöltését.ha valaki tud rá megoldást megköszönném.
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3914
Az én kocasüldőm se akar még mindig kiindulni. Már ideges vagyok mitta. Szinte óránként nézem hogy vannak e jelek nála. Fényképet hogytudok feltenni ide? Nem találok olyan ikont hogy "képek feltöltése"
Előzmény: Mirtill72 (3912)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3913
Persze van olyan hogy hírtelen választásnál sem indul ki a koca rögtön. Azt mondják hogy ez már lehet takarmányozási hiba is. A túrcsi malacok terén én sem vagyok jártas. Csak annyit tudok róluk hogy igénytelenebbek a húsjellegűeknél. Meg hogy vastag a szalonnàja. Ezért keresi még őket inkább az idősebb korosztály. De vannak persze fiatal szalonna evők is. :-D de már kevés fiatal kanyarít egy darab szalonnát reggelire. Munkahelyeken is észrevettem hogy ciki szalonnát vinni reggelire. Sajnos ez van.
Előzmény: Mirtill72 (3912)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3912

Én turpisz orrút a világ összes kincséért se tartanék :) Nekem nagyon nem gyere be állatkák.

 

Mirtill72 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3911

Szia. Nem feltétlenül a fokozatos le választás az oka :( Nekem az egyik kocám május 2-n a másik május 19-n a harmadik 21-n fialt. Az első koca most okt.21-n fial a második valamikor november végén a harmadik meg még nem volt búghatnék :( Nem fokozatos választás volt egyiknél sem , hanem drasztikus. Reggel ki alóluk a malacot és nincs tovább.

 

Előzmény: gyöngyikedvelő (3904)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3910

Szia:) 

Tudom sovány vigasz , de nekem is a 3 kocából még csak 2 hasas. Az első már jövő hónap 21-én fial , és nem volt csak 2 hét különbség a kocák fialása között. :(

Előzmény: buzavirág79 (3903)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3909

Szia :) Menyibe sikerült el adini?

Előzmény: sasa87 (3899)
Xaxonos Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3908
Hali! Én pld szeretnék turcsi orrút. Egyébként a middle white,közép fehér is rövid orru és tipikus hús fajta. Nekem az a bajom a hosszú orru husdisznókkal hogy csikdisznók sok áig és a hatalmas orra még erre rátetéz. Olyan mintha nem kapnának soha enni. Az egyikem ilyen,a tesója viszont inkább yorkshire tipus lett,neki van hasa is meg az orra is rövidebb. Tehát nekem szebb a turpisz hiába hogy most nem az a divat sertés.
Előzmény: gyöngyikedvelő (3906)
Xaxonos Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3907
Hali! Én pld szeretnék turcsi orrút. Egyébként a middle white,közép fehér is rövid orru és tipikus hús fajta. Nekem az a bajom a hosszú orru husdisznókkal hogy csikdisznók sokáig és a hatalmas orra még erre rátetéz. Olyan mintha nem kapnának soha enni. Az egyikem ilyen,a tesója viszont inkább yorkshire tipus lett,neki van hasa is meg az orra is rövidebb. Tehát nekem szebb a turpisz hiába hogy most nem az a divat sertés.
Előzmény: gyöngyikedvelő (3906)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3906
Szerintetek a turpisz malac kelendő? Elgondolkodtam hogy turpisz vonalú malacaim lennének eladásra... Felénk sokan keresik a turpisz malacokat. Vannak akik a húsmalacokra rá se néznek. Tavaj dolgoztam egy kis gazdaságban ahhová sokan jöttek malacvásárlási szándékkal. Ès akár hiszitek, akár nem, 10 emberből 4 azt kérdezte hogy turpisz malac van e eladó?! A húsmalacokat meg sem nézték. Valamint a falunkban van egy kanos gazda, akinek van 1 húskanja meg van egy turpisz kanja. Azt mondja h valamivel többen kérik a turpiszkant mint a húskant. Nektek tapasztalat ilyen téren? :-)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 3905
hát igen,mindenki a saját kárán tanul! persze mondták itt nekem hogy válasszam le őket,de sajnáltam a kocát,mert rengeteg teje volt.ugy voltam vele,csak nem lesz gond ha fokozatosan választom le őket.a koca se volt lefogyva.de nem gondoltam hogy olyan sokára fog kiindulni :( akkora már lassan kismalacokat vártam. :) na de ha ugy lesz,kivárom türelmesen,mást ugysem tehetek.és elgondolkodom azon,legközelebb hogy választom a kismalacokat le az kocáról.lesz időm :))
Előzmény: gyöngyikedvelő (3904)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.11 0 0 3904
A fokozatos választást javasolja háztájiban a szakirodalom. De erre korábban már ráfizettem meg a sógor is. Mert így nem ivarzik a koca választás után 3 napra. Nekem 3 hónap telt el mire kiindult újra a koca. Nem is választok fokozatosan többet az tuti.
buzavirág79 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 3903
sziasztok! Nem akar kiindulni a kocám :(( nagyon elcsesztem a fokozatos leválasztással.11 hétig szopizott a megmaradt 3 malackám.még akkor is tele volt tejjel,de csak az a 3 cici amiből szopiztak.de már akkor nem tűrte meg őket a koca egyáltalán,át se akart menni hozzájuk éjjelre .nem volt örjöngés,szépen elvolt külön ólba.de nem indult ki azota se.szombaton lesz 2 hete hogy le vannak választva.remélem higy ha ez most ki is maradt,(lehet nem volt neki tejláz) a 21 naponkénti kiindulas meglesz.a kicsik gyönyörűek.már allig várom hogy ujra tele legyen az ól kismalacokkal :)
Lilatigris Creative Commons License 2014.09.11 0 0 3902

Nekünk egy kocánk van, évente kétszer fial, az eladott malacok árából vesszük a gabonát vagy valamikor malacot gabonára cserélünk. Így ha a sok munkát nem nézzük ingyen van a hús, sőt még a tyúkok, kacsák, nyulak kajája is ebből van. És legalább tudom mit eszek, tápmentes, legelő, turkáló egészséges állat húsát, nekem ez megéri. Plusz imádom az állatokat, szeretek velük foglalkozni. :)

Előzmény: gyöngyikedvelő (3900)
Xaxonos Creative Commons License 2014.09.11 0 0 3901
Szia. Mert mi tudjuk itt a Nagy Titkot! Az állatszeretet is haszon,na meg aki az állatokat szereti az a virágokat is...
Előzmény: gyöngyikedvelő (3900)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.10 0 0 3900
Érdekes hogy milyen különbségek vannak sertéstartók között... Egy mások fórumon a sertéstartók folyamatosan számolnak meg bosszankodnak és számolnak meg bosszankodnak.... Mindíg az a vége hogy nem éri meg... Mikor ezeket olvasom, mindíg elgondolkodom hogy minek kezdtem ebbe újra bele...? Aztán itt nálatok is olvasgatok, és visszatér a kedvem a malacokhoz. Ti egészen másképp beszéltek... :-)
sasa87 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 3899

Szia! nekem már meg oldódott a helyzet mert pénteken elviszik a kismalacokat! 

Előzmény: Mirtill72 (3887)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.10 0 0 3898
Àtcsuktam a hízókhoz. Ez hátha bejön. JOl elvannak. Amúgy ránézésre tiszta pietrain fajta. Pedig a falu közelében se járt ilyen fajta sertés. Nem is nagyon ismerik itt az emberek. De ezt el lehetne adni pietrain disznónak :-D
Mirtill72 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 3897

Egy vietnámi kis kan ami kereső kannak is jó 10-15 ezer. Igénytelen keveset fogyaszt. Ha ez nem megy akkor próbáld meg át zárni másik helyre , változtatni a takarmányán és esetleg egy kanszag sprét be szerezni.

Előzmény: gyöngyikedvelő (3896)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.10 0 0 3896
Az én kis kocasűldőm az ilyen falusi vegyes fajtályú... :-D de amúgy erőssen húsjellegű. Kant azt nem tudok venni mert minden pénzemet takarmányra költöttem télire.
Xaxonos Creative Commons License 2014.09.10 0 0 3895
üdv! Szerintem megfelel pár malacnak az ól,ólak! Sokkal leamortizáltabb helyeken is láttam már disznókat. A tyúkólat azért meszeld le, legalább az alját hypós vizzel mosd át és hajrá mehetnek a malacok. Ugy gondolom a fajta választásod sem rossz,a keverékek igénytelenebbek,jobb evök.persze ha nem kényezteted el majd öket.
Előzmény: 1998almafavirág (3894)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!