Keresés

Részletes keresés

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31377

Lakott településen a benzinmotoros permetezőkre van a szomszédok felé bejelentési kötelezettség! Legalábbis nálunk.

Előzmény: spapda (31376)
spapda Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31376

Korábban már kifejtettem, hogy mennyire helytelenítem a családiházas övezetben a benzines permetezőket, mert száll mindenféle a permet, és még hangosak is. Az akkumulátoros gép éppen csak búg picit, simán lehet vele napfelkelte előtt vagy már estébe hajló időben permetezni, nem ébred fel a szomszéd. A szóráskép pedig ugyanaz, mint egy fullra pumpált kézi pumpásnál, nem ömlik a szomszéd kertekbe is a kiporlasztott vegyszer. Mifelénk erre mindenki (én is) kényes, joggal. 

Előzmény: kavicsos64 (31364)
spapda Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31375

A 3-4 méter szerintem nem okoz gondot a Marolexnek. A gyári teleszkópos lándzsa 120 (vagy 110?) centi kihúzva, ha csak 150 centi magasan tartod, már az legalább 2.5 méter. Én az előző kerthez vettem 2 darab 60 centis gyári toldószárat, a mostaniban már én is törekszem a 3 méter körüli max. famagasságra, így elég 1 toldószár, mindent elérek vele. A toldószár azért is jó, mert távolabbról tudod fújni, kevesebb permetet hord rád a szellő.

Előzmény: k.ipse (31368)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31374

Viszem a nagyobb gépet ((::!! Nagy lap sok nyak ((::!!

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31372)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.02.24 0 1 31373

Nem is írtam a mai tapasztalatomat ! Szuperek a növényvédő szerek kb megfelezték a hatóanyagokat az áruk maradt vagy nőtt ,de most már a 10 literes is soknál 5 literes lett ! 1 liter Nevikén 25 liter vízbe való !!!!!!! Szóval nem tom mi lesz itt !!! 18 000 ért vettem némi vetőmagot és a lemosó vegyszereket ! És még hol a többi ???? A 3 sor zöldség magja annyiba van hogy a boltban ha veszek 5 kilót az nem kerül annyiba és a kezem sem lesz piszkos ,és mehetek horgászni a kertészkedés helyett ! Oda értem hogy el kell gondolkozzak az üres kert teórián amiben csak fű van vagy park !

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31372

Fűrészem nekem is van! :-)

És használom is (nyak magasságban) ha rákényszerítenek! :-)

Előzmény: kavicsos64 (31371)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31371

Arra menjek a fűrésszel ? ((::!!

Előzmény: The Dark Side of the Moon (31369)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31370

Dobj egy fülvédőt a fejedre ! ((::!!! 25cm3 motor.

Előzmény: naivkezdo (31367)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31369

Jó az a Marolex...

Nekem van belőle egy 5 literes Marolex a "hirtelen kicsinek". Van az úgy, hogy kár beröffenteni az akkumulátorost, a könnyebben takarítható kicsi is elég, ha mondjuk helyi problémát kell orvosolni.

Korábban két évente elhasználtam ebből a méretből egy-egy kommerszet. Ez sem régebbi, de láthatóan minőségi, bírni fogja még egy darabig.

 

Megvan a jól bevált "régi" 16-os Marolex, amit 2018. óta elő sem vettem, amióta megvan Spapda által megénekelt RX.

 

Az RX-et 2018. márciusban vettem 92 ezer forintért... Akkor sem volt olcsó! De megérte...

 

A kézi pumpás Marolex 16-os amolyan tartalék. Lehet, hogy idén kiviszem a másik telkemre, a fák ott is elkezdtek nőni (az égig?). :-)

 

(pacsepa voltam régebben)

Előzmény: k.ipse (31368)
k.ipse Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31368

Köszönöm!

Amit írtál, az nagyon hasznos számomra.

A régi J18-as permetezőmnél legjobban a dugulást utáltam, mert akadályozott a folyamatos munkában, valamint a szivárgással is kínlódtam a cserélt műanyag alkatrészek illesztésénél. Állandóan tiszta permetszer volt a kezem, ami az álmoskönyv szerint sem egészséges.

A 3 bar-os nyomást a neten olvastam, lehet, hogy az adott webáruház írt pontatlan adatot. Végül is a nyomást csak finom porlasztás miatt gondolnám fontosnak. Gyümölcsfáim 3-4 méter magasban megállnak, sőt a zöme max. 2,5 m magas. De ha a marolex tudja, akkor ez másodlagos adat. 

Még egyszer köszönöm az infót. 

Előzmény: spapda (31359)
naivkezdo Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31367

nemjó, az hangos.

motoros van háti cifarelli, csendes kell nekem.

Előzmény: kavicsos64 (31365)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31366

Mi a fene az a motötrös ((::!!! Motoros akart lenni !

Előzmény: kavicsos64 (31365)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31365

Agirimotor robbanó motörös permetező szivattyút vettem ,tömlővel ,pisztollyal . Ehhez barkácsoltam egy molnárkocsi félét ,használt csövekből ,ehhez vettem két kereket 200mm átmérővel fúvott abroncsokkal ,de tömörgumis jobb lett volna ha lett volna ,a tartály egy nagy nyilású 60 literes műanyag hordó ,amit egy kis spanifer tart a helyén ,kb ennyi . A gyári pisztolya nem tetszett ,le cseréltem + érdemes alá tenni egy kis golyóscsapot ,ha valamiért meg kell állni el lehessen zárni . Ha volna valaki aki lefilmezne készülne film is róla !

Előzmény: naivkezdo (31363)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31364

Ne hidd ! Gyümölcsös kertben használom, olyan molnár kocsi félével van megoldva a telepítése, és bárhol elhúzom 30-40 liter vegyszerrel ,pedig van ám vakond túrás bőven ,20m tömlője van .

Előzmény: spapda (31356)
naivkezdo Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31363

mondanál egy konkrét példát?

Előzmény: kavicsos64 (31362)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31362

Annyiból már telepíthetőt vehetsz és cipelni sem kell !

Előzmény: naivkezdo (31352)
naivkezdo Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31361

A legtöbb akku amivel találkoztam barkacsgepeknel 18650es akkubol épült fel. Ha elfáradt egy véglegesen, akkor simán csere. 

Laptop akkunal macerasabb, ott a védelem nehezítette egy körrel, resetelni kellett a számlálót. Na mindegy, csak érdekességkent. Gondolkodom a régi akksison. 

Előzmény: spapda (31360)
spapda Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31360

Sajnos nem tudom, ahhoz még túlságosan új, hogy legyen róla orosz videó, amint felvágják! :)

De amúgy jogos a felvetés, mert a Marolex akkus gépeinél szerintem elég erős szempont volt a piacon elérhető darabokból történő LEGOzás, nem lennék meglepve, ha az akkumulátor is eszerint lenne megalkotva. Mindenesetre egy erre szakosodott cég 10-15e Ft-ért felújítja, ha kell. Az ólomakksisnak mondjuk 2x nagyobb a kapacitása.

Előzmény: naivkezdo (31358)
spapda Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31359

A Marolex Titan hátipermetező 4 baros nyomással megy, és már 22e-ért is lehet kapni a 16 literes változatot. Lassan díjat kéne kérnem a Marolextől a sok ingyenreklámért. :)

Szóval miben jobb a lengyel gép?

- Sokkal kényelmesebb az egész berendezés: a párnázott pántok, a tartály hát részre felfekvő része, a markolat mind sokkal kényelmesebb.

- A klasszikus magyarhoz képest nem tapad le benne a golyó, mert gyárilag üvegből van (mondjuk a magyarhoz is kapni rendes golyót).

- A dupla szűrőrendszer (egy a betöltőnél, egy pedig a markolatban) szintén jól funkcionál.

- A magyarral ellentétben nem tud alul szivárogni, mert nincs rajta lyuk. Nagyon ötletesen egyedül a legtetején van két nyílás: egy a beöntésre, egy pedig a pumpa kivezetésére (ami amúgy felcserélhető, tehát jobbkezes és balkezes pumpálással is összerakható).

- Évek múltán sem szivárog a markolatnál, sem a tömlőcsatlakozásoknál. Az általam ismert összes J18-as előbb-utóbb valahol elkezdett szivárogni.

- Ebben ugyan nem jobb, de a magyarhoz hasonlóan teljeskörű kiegészítő felhozatal áll rendelkezésre, a toldószáraktól a gyomirtó feltéten át a különféle szórófejekig, amik könnyűek és strapabíróak. Például a toldószárakat a kényelmesebb tárolás érdekében mindig szétcsavaroztam, ennek ellenére a műanyag menetek nem mentek tönkre az évek alatt, most ezeket használom az akkumulátoros Marolexhez is.

- Nem romlik el. Évekig hajtottam a Titan 16-ost, a hozzászólásaim között megtalálod a "karbantartási naplót", ami összesen két szilikonozásból állt, a géphez adott tömítéskészlet a mai napig bontatlan, nem volt rá szükség.

 

Összességében én azért ajánlanám a Titant a J18-cal szemben, mert kvázi gondozásmentes és nagyon kényelmes. Nem érzed, hogy 20 kiló van a válladon, és nem kell állandóan azzal foglalkozni, hogy most éppen hol dugul el vagy hol csöpög, ahol nem kéne. Persze lehet, hogy másnak a magyar géppel sem volt baja, de majd ők nyilatkoznak erről.

Előzmény: k.ipse (31357)
naivkezdo Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31358

Megfontolando. A li ionos vajon nem 18650 akkubol épül fel? Mert az sem gond, nem kell egyből egy az egyben cserélni, ha csak egy romlik el. 

Előzmény: spapda (31356)
k.ipse Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31357

Tisztelt Fórumtársak!

 

Háti permetezővel kapcsolatban kérdeznék.

Néztem a Marolex Titan-t kb. 30ezer.

Ennyibe kerül nagyjából a J18 vegyépszeres magyar háti permetező.

A Marolexre 3 bar nyomást írnak, a J18-ra 6 bar nyomást. Ezt az adatot nézve a J18 jobb.

Melyiket érdemes venni? Mi a tapasztalat?

A Marolexet nem ismerem, a J18-at igen.

 

Segítséget előre is köszönöm.

 

 

 

Előzmény: spapda (31354)
spapda Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31356

Én a kerteszkedj.hu-ról rendeltem az RX 12-est, de most rákeresve látom, hogy az Exolon Trade-nél kifutóként akciós az ólomakksis változat 85e-ért, és már kapható a Li-ionos is, igaz 100e Ft fölött. Ellenben a Garden Style-nál (azt hiszem ők a márka egyik vagy egyetlen(?) hivatalos forgalmazója) a Li-ionos is akciós, 88e-ért. A korábban leírt okok miatt én az ólomakkumulátorost venném, mert míg a ólomakksi 4-6e Ft-ért cserélhető, addig a Li-ion akkumulátorért 34e Ft-ot kérnek el. Cserébe 1 kilóval könnyebb a gép.

 

Egyébként azért döntöttem az RX 12 mellett, mert a házhoz tartozó kertnél könnyebb hátipermetezővel dolgozni. A guruló permetezővel nehezebbnek tűnik "körbegurulni" a fákat, illetve nem tükörsima a terep, nincs kedvem a vakondtúrásokban elakadni, a sáros kerekekkel rámenni a járdára vagy behúzni a garázsba, meg a ház előtti fákhoz padkára felhúzni, onnét le - egy szóval macerásnak tűnik. Szerintem a gurulós permetező inkább veteményeshez és gyephez optimális, illetve szabályos kialakítású díszkertekhez, sövényhez, tujához. Fák permetezésénél - ahol nem egy egyenes úton halad végig az ember, hanem muszáj körbejárni a fát - nem tűnik praktikusnak a kerekes megoldás.

Nézd meg ezen a weblapon a fotókat, szerintem átjön, miért nem tartom gyümölcsöshöz jó ötletnek a VX 20-ast.

Előzmény: naivkezdo (31355)
naivkezdo Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31355

És van jó beszerzési forrásod vagy csak a publikusan elérhető? :)

Vx20 vs rx12 között miért az utóbbi mellett döntöttél, ha szabad érdeklődnöm? 

Előzmény: spapda (31354)
spapda Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31354

"Ajjaj, arról nem volt szó, hogy ez 90-100 ezer:))"

 

Én mondtam, hogy rohadt drága! :)

De már a Titan 16 vásárlásakor is rá kellett jönnöm, hogy vagy olcsóbb gépet veszek (volt kínai meg olasz is), amivel állandóan szívok és folyik a hátamon a permetlé, vagy egyszer rászánom a pénzt, és aztán évekig permetezek gondtalanul.

Előzmény: naivkezdo (31352)
spapda Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31353

"Azon meglepodtem, hogy a solo problémás, de nem vagyok benne mélyen ebben a termekkategoriaban."

 

Több helyen is említik, hogy szivárgásra hajlamos a szivattyúház mentén (nem a tömlőcsatlakozásoknál, tehát házilag javíthatatlan), ez az alábbi videón is jól látszik:

https://www.youtube.com/watch?v=CU5nzaX397U

 

De ha megnézed pl. a Solo 416-Li amazon.com-os feedbackjeit, az alapján is elég gatya a gép, 2.9/5-ös átlaggal nem tűnik túl bizalomgerjesztőnek, és még a Marolexnél is drágább (a szivárgást itt is említik).

Előzmény: naivkezdo (31350)
naivkezdo Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31352

Ajjaj, arról nem volt szó, hogy ez 90-100 ezer:)) 

Előzmény: naivkezdo (31350)
naivkezdo Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31351

Na még egy termekkerdes, bevalt maszkra kerhetek forrást? 

Előzmény: paragramma (31342)
naivkezdo Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31350

Azon meglepodtem, hogy a solo problémás, de nem vagyok benne mélyen ebben a termekkategoriaban.

Köszi az infót, nem pocsolok nézek egy akksis Marolexet. 

Előzmény: spapda (31347)
naivkezdo Creative Commons License 2020.02.24 0 0 31349

A hecht amúgy cseh anyaceg, persze nyilván kínai, de ez ahogy írod semmit nem jelent, a konkrét termék számít, hogy az vajh jó-e. 

Előzmény: spapda (31348)
spapda Creative Commons License 2020.02.24 0 1 31348

Meg még egy apróság: a Hecht most az új csodamárka, ami a kapától és permetezőtől kezdve az elektromos robogón és betonkeverőn át a fúrógépig és kerti medencéig mindent "gyárt", ami nyilván kamu. Van egy németesen hangzó márkanév, amit rámatricáznak bizonyos, minőségi és árszempontok alapján összeválogatott kínai termékekre. Aztán hogy éppen a permetező, a betonkeverő vagy az akkumulátortöltő jó választás-e, arra nem a márkanév lesz a garancia, csak az adott kínai beszállítótól függ. Pár éve ilyen "brand" volt a Strauss (igaz kicsit puruttyább volt a felhozataluk), vagy említhető a már jó ideje elérhető "cseh" Extol is, ami szintén minden "gyárt", jó cuccokat is, meg gyengébbeket is. Szóval én azért mindig kicsit bizalmatlan vagyok az ilyen univerzális márkákkal szemben.

Előzmény: spapda (31347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!