Keresés

Részletes keresés

KZsoci Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9251
Nem. Át van festve az originálszínre ("eredetileg" ő volt a pepsi járgány). Most, ha jól emlékszem, rugóra vár. Egyébként nosztalgiakocsi lenne talán.
Előzmény: zaronka (9250)
zaronka Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9250
De ez már nem közlekedik?
Előzmény: KZsoci (9249)
KZsoci Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9249
Szerdán még volt! :)))))

609. Képek már csak holnap lesznek.

Előzmény: zaronka (9248)
zaronka Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9248
Tényleg nem tudtam bocs!
Egyébként a telepen már ugye nincs egyirányú Benga?
Előzmény: FOMA (9241)
ifj. Nagy Gábor Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9247
"Egyébként a felújított Bengák valóban korszerűtlenek maradtak, mert én ezt egyszerű nem hozzáértő utasként nem így látom?"

Az Ikarusz ajtók, a félpantográf, az új festés, a másfajta berregő, a szebb ülések sem változtatnak a rossz menetdinamikán, a merevvázasságon, az ebből eredő pályagyilkoló tulajdonságon stb. (mindkét sor folytatható)

(Egy alig hozzáértő műkedvelőként írtam mindezt.)

Előzmény: zaronka (9245)
ifj. Nagy Gábor Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9246
"-kedves utasaink, a tuja két perc múlva ér ide"

Egy ilyen vizuális kiíró volt a Széchenyi téren, pár éve, azt miért szerelték le? (ahelyett, hogy máshova is raktak volna, bár az 1-esen elég sűrű a követés)

Előzmény: c4 (9232)
zaronka Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9245
Végülis igazad van.
Azaz igazság én szeretem a Bengálikat talán az is beszél belőlem, illetve örülnék ha magyar villamosokat magyar villamosok váltanának, szomorú ha nem tud a magyar ipar gyártani villamosokat, pedig a Debreceni Kcsv-k igen jók.
Egyébként meglátásom hogy egy két ember a felujított Bengákra sem vigyáz: összefirkálások, stb.
Egyébként a felújított Bengák valóban korszerűtlenek maradtak, mert én ezt egyszerű nem hozzáértő utasként nem így látom?

Előzmény: 1047 005-2 (9239)
1047 005-2 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9244
"Van-e valakinek fotója arról a kis villamosról amit a Ganz Hunslet akart Szeged számára legyártani???"

Csak egy fiktiv grafika létezett.A Nagyállomás előtt Bengáli ütközővel.

"Emlékszik-e még rá valaki?"

Emlékszik.

"alakra hasonló a tátrákhoz... "

A debreceni szóló változata volt.

Előzmény: Addamsx (9242)
Addamsx Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9243
Esetleg lehetne rakni rájuk korlátot, mert marhajó érzés amikor a tömeg kiszorít a félméteres járdaszigetről a 80-nal elhúzó török kamion elé...
Előzmény: Csüllög Imre (9234)
Addamsx Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9242
Ezek a villamosok strapabíró kipróbált járművek.
Nem kell attól félni, hogy egyhamar tönkremennének. Szvsz egy valódi oka vann annak, hogy lecserélik őket a németek az, hogy baromi magas a padlózatuk, 90 cm. Ami a villamosok között jelenleg a legnagyobb. (ezalatt a stadtbahnra nem gondolok...)

------------

Más!

Valaki tudna nekem segíteni?
Van-e valakinek fotója arról a kis villamosról amit a Ganz Hunslet akart Szeged számára legyártani???

Emlékszik-e még rá valaki?
Fehér-narancsárga kombinációjú festés, alakra hasonló a tátrákhoz...

Emlékszem, hogy volt is róla egy kiadványom, színes kis plakát, amin a debreceni nagyobbik típus (kcsv6) is szerepelt...

Esetleg ha valakinek megvan neten belinkelhetné!

Előre is köszi!!!

Előzmény: zaronka (9235)
FOMA Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9241
Ha hülyéskedsz, akkor nem tudjuk.:-)

Ha tényleg nem ismered az indexet, akkor ott van az adatainál, mint bárki másénál:

mdozsa@vnet.hu

Előzmény: zaronka (9236)
Csüllög Imre Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9240
2002-ben még másak voltak a kilátások. Ma már egészen más a helyzet. Ezek a Tátrák egyáltalán nem megalázóak és nem is vacakok. (Megjegyzem Potsdamban pótolják a vadiúj vacakokat) Vagy arra akarsz célozni, hogy azok?
Előzmény: zaronka (9235)
1047 005-2 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9239
"használt villamos helyett használtat venni olyan megalázó"

Miért?Használt autót,tévét,mobiltelefont,stb. nem vesznek az emberek?(Nagyságrendekkel kisebb értékeket.)

Előzmény: zaronka (9235)
KZsoci Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9238
Szerintem egy közlekedési társaságnál az a legutolsó szempont, hogy megalázó-e, vagy sem.
Előzmény: zaronka (9235)
NZA Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9237
Ezt a ket hozzaszolast ebben a sorrendben akartad megirni? :-)))
Előzmény: zaronka (9236)
zaronka Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9236
Egy 2002-es hozzászólásból vettem.
Egyébként valaki nem tudja Dózsa Gábor E-mail címét?
Előre is köszi!
zaronka Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9235
Ezzel csak annyit szeretnék kinyögni, hogyha egyszer lecserélik a Bengálikat, akkor ne más város levetett/megunt/selejtezett vackát vegyék meg, hanem új, modern villamosokkal váltsák ki a régieket. (Tudom, hogy ehhez rengeteg pénz kell, de – leegyszerűsítve – használt villamos helyett használtat venni olyan megalázó…)

Ebben azért van valami!

Csüllög Imre Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9234
"Kíváncsi vagyok, milyenek lesznek az új Szegedi járdaszigetek!"
Szerintem olyanok, mint amilyenek a Bécsi körúti megálló. Ill. remélem annál jobb, mert ahogyan az megvan csinálva, az... Vagy nem erre gondoltál?
Előzmény: joy (9229)
T 6 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9233
Török Mónika
marketing és PR osztályvezető

"Tájékoztatjuk Tisztelt Utasainkat, hogy felsővezeték-átépítési munkálatok
miatt 2004. május 30-án (vasárnap), várhatóan üzemkezdettől délelőtt 9
óráig az 5-ös trolibuszvonal Vértói út - Mars tér, a 8-as trolibuszvonal
teljes hosszában, valamint a 9-es vonal Makkosház - Mars tér szakaszán
trolibuszpótló autóbuszok közlekednek. Mars téren az átszállítás a 7-es
trolibusz megállóhelyén történik majd.

Az ideiglenes forgalmi változás miatti kellemetlenségekért elnézésüket
kérjük!"

c4 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9232
amit meséltek, németo.-ban elég elterjedt, (frankfurt - asszem minden vonalon, darmstadt - minden vonalon, a fontosabb megállókban: heidelberg, mainz, ludwigshafen-mannheim, ha jól emlékszem)

a kiírás csak percre kerekítve müködik. a bemondás sokkal rugalmasabb:
-kedves utasaink, a tuja két perc múlva ér ide.
-..., a tuja várja a szembejövöt (szeged, 3-as, 4-es)
-hé te marha, nézz hátra, aztán tünés! (sétálóutcán)
- kedves idös nénike, bottal és cekkerrel a kezében, nem tudott volna várni két másodpercet, amig elhalad a szerelvény? (villamos elött átrohanó néninek)
-#&@$Łł! (villamos elött átrohanó néninek, satufékes megállás után)
- ne tolakodjanak, így is szardéniásdoboz a kocsi. várják meg a következöt, vagy az utána jövöt, vagy a... (csúcsban)
satöbbi. ezért jobb a beszólás a kiírásnál.

:-)

coepe

Előzmény: joy (9231)
joy Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9231
Ottan még nem jártam.
Viszont a párizsi 14-es megállóiban nem is kell közölni, mindig ugyan ott áll meg, és a peronon levő ajtóval együtt nyílik a kocsijé is. Mint itthon a liftek, csak precizebb.
Ya, az nem tuja, hanem metro, méghozzá gumikerekes!
:o)

Hála az ég, Szegeden sosem lesz vita a metró!

Előzmény: division by zero (9230)
division by zero Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9230
"Amsterdamban írásban közlik a belvárosi tujamegállók, melyik számú, következő járat mikor jön! "
Nem csak ott! Hanem pl Hannoverben is, sőt azt is kiirja hány kocsis szerelvény jön, és hogyan fog megállni a peronnál!
Előzmény: joy (9229)
joy Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9229
Amsterdamban írásban közlik a belvárosi tujamegállók, melyik számú, következő járat mikor jön!
A járművek nem beszélgetnek, ajtajuk sem, de a szerelvényekben levő kijelzők működnek, épp úgy, mint Gent villamosain, és lehetővé teszik, hogy fölszállhasson bárki rájuk. Mert, hogy legtöbbjük vagy alacsonypadlós, vagy részben az!
Ja, és a járdaszigetekre is föl lehet jutni kerekesszékkel!
A régebbi járgányok ott is magasak. Az utasájékoztatás viszont jó mindazoknak, akik fölismerik a bötűket, mert a teljes vonal, átszállási lehetőségeikkel együtt szerepel rajta, és a megállóknak vagy tábláján, vagy esőfogóján jól látható a megálló neve, ami ez esetek 75-%ában megegyezik az átszállási lehetőségekkel!
Nem úgy, mint az 1-es tuja Rókusi templomnál: Átszállás a Marson...!
(Fénysebességgel is 4perc !!! :o)

Kíváncsi vagyok, milyenek lesznek az új Szegedi járdaszigetek!

Előzmény: c4 (9227)
joy Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9228
És olyant is tud, hogy:
"Balfék utas álljál arrébb az ajtóból, le szeretnének szállani!"?
:o)
Előzmény: v_peti (9224)
c4 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9227
hol az a "nálunk"?
(ez a nálunkos rendszer jobbnak tünik, mert a megálló azt is tudja, hogy hol a busz, azaz mikor érkezik, mármint, ha a megállók beszélgetni is tudnak...)

coepe

Előzmény: v_peti (9224)
DrTr Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9226
"Azt is írták benne, hogy ma Szegeden két igazán korszerű troli van. Melyekre gondolhattak?

T-850 és ...?"

9-147

Nem robban le, nem ugrik ki, és üzemképes járműnek számít :-)))

Komolyra fordítva a szót, ez lehet az 502, T-750 vagy a T-800.

Előzmény: ifj. Nagy Gábor (9225)
ifj. Nagy Gábor Creative Commons License 2004.05.28 0 0 9225
"Mai Dm cikket a tömegközlekedésről olvasta valaki?"

Azt is írták benne, hogy ma Szegeden két igazán korszerű troli van. Melyekre gondolhattak?

T-850 és ...?

Előzmény: 7-es troli (9217)
v_peti Creative Commons License 2004.05.27 0 0 9224
Érdekes egyébként a "beszélő ajtó", egyelőre még csak kevésszer próbálták ki, később (valszeg nyáron) majd rendszeresíteni akarják. Amikor a busz beérkezik a megállóba, akkor egy kívülről (az 1.-2. ajtónál) hallható hang bemondja pl., hogy "7A érkezett a Baross tér felé".
Jó ötlet. Nemcsak a vakokon segít, hanem a szórakozott utasoknak is információt ad. Feltéve, ha jól van beállítva.
Nálunk meg olyan rendszert fejlesztettek ki, amelyik ugyanezt rádióhullámokon keresztül sugározza. Így nemcsak a busz, hanem a megálló is beszél. Valamint ugyanezt jelzőlámpákra is ki akarjék terjeszteni. (Még nincs mindegyik megállóban. Ráadásu azt sem tudom, hogy rendesen üzemel-e ott ahol felszerelték.) Ezzel a módszerrle a kettős megállókban is meg lehet találni a buszt.
Előzmény: ADtranz Incentro (9219)
ADtranz Incentro Creative Commons License 2004.05.27 0 0 9223
"Ott, ahol a 9-es keresztezi az 1-es villamost.
Az nem nagykörút???"

Az a Könyves Kálmán körút:))).
(Bocsi, csak egy rossz vicc volt.)

Előzmény: V43 1222 (9220)
V43 1222 Creative Commons License 2004.05.27 0 0 9222
Hülye vagyok, bocs.
Kossuth és Nagykörút, 9-153 ZIU!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!