Keresés

Részletes keresés

pittipitti Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1920
Ez bankfüggő hogy a kártyaműveleteket hogy mutatja a bankod..
Ha leírod melyik bank és hogy netbanki elérésen át nézed-e akkor akinek ugyanaz a bank az tud segíteni...

Nekem Erste bank van és a netbankon a zárolt tételek közé kerül és nem mutat semmit..azaz írnom kell mindíg ilyenkor a netbankon keresztül emailt..vagy a telebankon át kéne megkérdeznem....
Előzmény: Bajomis (1919)
Bajomis Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1919

Elvileg azt írja ki, hogy megtörtént, de a bank nem látja. Így nincs meg a kódom sem. Még várok egy hetet, mert azt írjsa ki, hogy 4 munkanap, de utána nem tudom, mi lesz

 

Előzmény: digicat (1918)
digicat Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1918
Ha a kártya hozzáadásakor nem kérted (azaz nem történt meg a 400 Ft terhelése), akkor vagy a főoldalon a bal oszlopban kellene legyen egy link, vagy a bankkártyáknál egy gomb.
Ha megtörtént a 400 Ft-os terhelés, akkor ezen a linken kell beírni a kódot:
https://www.paypal.com/us/MEM-NUMBER
Előzmény: Bajomis (1917)
Bajomis Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1917
én most itt tartok, de nem tudom, hogyan kell az Account verificationt indítani...
Előzmény: digicat (1914)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1916
Jó, zárjuk le, és köszönöm az információkat.
Előzmény: digicat (1912)
C20NE Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1915
Az egyenleged valószínűleg azért nulla, mert még senki nem küldött pénzt...
Előzmény: corp (1911)
digicat Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1914
A következő lépés attól függ miért regisztráltál. Ha fizetni kell akkor fizess, ha pénzt szeretnél fogadni akkor add meg az emailcímed annak, akitől várod a pénzt.
Célszerű az Account Verificationt (Expanded Use) megcsinálni, hogy legyél verified, és küldési limited se legyen. Ezt a kártya hozzáadásakor fel szokta ajánlani, de utólag is indítható.

Kártya törlése:
Credit/Debit Cards -> Remove
Hozzáadás:
Credit/Debit Cards -> Add New Card
Előzmény: corp (1911)
digicat Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1913
Az elsőre és a harmadikra a válasz igen. A másodikat nem tudom, de úgyis csak egyet akartál kérdezni :-p
Előzmény: Dan90 (1910)
digicat Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1912
OFF
Tudom, hogy vannak adóellenőrök, akik saját zsebre dolgoznak, de azért nem ez a jellemző. Ezzel párhuzamosan azt is meg kell említeni, hogy ha nem kapnának "játszótársat", akkor nagyon hamar kikopnának ezek az emberek a szakmából.
Azt is tudom, hogy az APEH (mint hivatal) néha ellentmond saját magának (állásfoglalásokkal, határozatokkal, stb). Ritka kivétellel ezeket házon belül megoldják, a többit vagy zsebbe intézi az adóalany (ld. előző pont), vagy bíróságra kerül, és az oldja fel az ellentmondást.
Azt is tudom, hogy az APEH-nél is hétköznapi emberek dolgoznak, akik ugyanúgy élnek, mint mi többiek: a vezetők jobban, a beosztottak rosszabbul, és mindkét kategóriában vannak ügyeskedők, akik igyekeznek létező és nemlétező helyzeteket saját zsebük javára fordítani.
Az viszont tévképzet, hogy az APEH-nél csupa fafej dolgozik, aki életében nem hallott az internetes vásárlásról, bankkártyás fizetésről, PayPal-ről, eBay-ről, Moneybookers-ről és offshore cégekről, bankszámlákról.
Ha te emberként kezeled őket, akkor ők is emberként kezelnek téged (persze van kivétel, mint ahogy van zöldséges aki átver, orvos aki hálapénz nélkül rád sem néz, rendőr aki a zsebére kacsint).

A cégvezetés inkább múlt időben van, mert egy ideje alkalmazott vagyok, a többi csak mellékesként működik.
A könyvelős megjegyzésed nem értem, mivel én nagyon keveset értek a könyveléshez, ezért teljesen átengedem neki a gyeplőt, mint ahogy az orvosnak is ha beteg vagyok és az építőnek ha házat akarok építeni. Ha valamit nem tudott, akkor lehetett konzultálni tapasztaltabb könyvelővel, adótanácsadóval, ügyvéddel, helyzettől függően.

Már azt sem tudom miről írtál, és mire válaszolok, ezért részemről lezárom ezt a témát.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (1909)
corp Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1911
Sziasztok.Regisztráltam a Paypalon,hozzáadtam a dombornyomott Mastercardos kártyám.Jött két email aztán ennyi.Ha belépek a Paypal oldalra,az egyenlegem még mindig nulla forintot mutat.Mi legyen a következő lépés?És hogy lehet már hozzáadott kártyát törölni?
Dan90 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1910
Lehet egy hülye kérdésem? Premier accountot lehet kártya nélkül, limit nélkül használni? Ha én fogadok pénz nem kerül a kártyámra, hanem ott tarthatom a paypalon?
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1909
Köszi, bár a nézeteidet kissé naívnak tartom, főleg ha azt hiszed hogy a paypal-kételyek feloldása az apeh dolga lenne egy adóellenőrzésnél, és hogy nem vághatna vissza bármit akármikor, de természetesen a te dolgod hogy hogyan vezeted a cégeidet és hogy mennyire engeded át a gyeplőt a könyvelődnek, úgyhogy ez egy teljesen off megjegyzés, ezért is a public domain licenszen teszem közzé, az általában alkalmazott licenszem helyett.
Előzmény: digicat (1908)
digicat Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1908
Ha ennyire aggódsz, akkor könyveltesd készpénzes eladásként, abba nem tudnak belekötni.
Egyébként van magyar cégem, de tartozik hozzá egy könyvelő is, aki ezeket intézi helyettem.
Sok más magyar cég is árul interneten, és fogad bankkártyás fizetést (belföldi vagy külföldi szolgáltatón át), nem te leszel az első akinél ilyent lát az adóellenőr.
A bizonylatokat (pl. PayPal számlatörténet) ki lehet nyomtatni, és ha kételkednek a hitelességében akkor az ő feladatuk ellenőrizni (semmiben sem fog eltérni a magyar bankok által küldött számlakivonattól, azok is nyomtatva vannak, ugyanúgy lehetne hamisítani, mint egy PayPal-est).

Egyébként nem újdonság ez a téma az APEH-nek, már 2005-ben volt egy állásfoglalásuk az internetes kereskedelemről, és lehet meg fogsz lepődni, de az eBay is szerepel benne.
Azóta lényeges újdonság, hogy új szabályozás van az elektronikus számlákról, ill. az EUs törvénykezésből is több van átvéve.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (1907)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1907
Te se vagy magyar vállalkozó ezek szerint :)

Röviden: hogy az apeh mire mit lép, az erősen lutri. Kiváltképp az újszerű dolgok esetében.
Előzmény: digicat (1906)
digicat Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1906
Tulajdonképpen én sem értem, hogy ha számlát adsz és adózol a bevételed után, akkor mi miatt aggódsz? Adófizetés miatt tudomásom szerint még senkit sem büntettek meg.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (1905)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1905
Az a baj hogy egyelőre nem is tudom a kérdést hogy megfogalmazni egy APEH-állásfoglaláshoz. Ha a Paypal szó szerepel benne akkor egész biztosan visszadobják, mondván hgoy magáncégek részletes dolgai nem tartoznak rájuk.
Előzmény: digicat (1904)
digicat Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1904
Két hónappal ezelőtt biztosra lehetett volna mondani, hogy a PayPal az APEH szerint sem lehet bankszámla, de mióta a PayPal Európa bank lett, azóta ezzel is számolni kell.

Viszont nem tőled érkezik a pénz, hanem innen:
109xxxxx-xxxxxxxx-xxxxxxxx PAYPAL INTL. LTD
Közlemény: 576J22YFZBY3A/RFB/576J22YFZBY3A
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (1902)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1903
"ha meg nem, akkor a paypal számlámról (mondjuk) havi egyszeri utalás érkezik az apeh által is látott bankszámlámra, akkor az köszönő viszonyban sem lesz a könyvelésemmel"

helyett inkább:

ha meg nem, akkor a paypal számlámról (mondjuk) havi egyszeri utalás érkezik az apeh által is látott bankszámlámra az én nevem alól, akkor az köszönő viszonyban sem lesz a korábban általam kiadott számlákkal
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (1902)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1902
Nem ezek a problémás részei énszerintem, az apeh szempontjából.

Inkább hogy ha

- ez egy bankszámlának számít az apeh szerint, akkor azt be kéne jelenteni az apeh felé, és a kivonatait bevonni a könyvelésbe

- ha meg nem, akkor a paypal számlámról (mondjuk) havi egyszeri utalás érkezik az apeh által is látott bankszámlámra, akkor az köszönő viszonyban sem lesz a könyvelésemmel

A költségszámlát be tudja fogadni egy cég, azzal nincs gond.

Na majd megkérdezem őket aztán ha írnak valamit akkor felteszem ide.
drBJ
Előzmény: digicat (1901)
digicat Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1901
Nem vagyok sem könyvelő, sem adótanácsadó, sem APEH alkalmazott, ezért csak annyit tudok mondani, hogy az APEH úgy kerül a képbe, hogy mint Magyarországon tevékenykedő cég (lásd egy korábbi hozzászólásomat offshore cég ügyben), vagy mint magyar állampolgár minden jövedelmedet köteles vagy bevallani és utána adót fizetni.

A PayPal jutalék _szerintem_ költség, de ezügyben az első mondatomban felsorolt 3 szakma egyik képviselőjét kell megkérdezni (ismerve őket legalább 6, egymásnak ellentmondó választ fogsz kapni).
Ha olyan pénznemben állítod ki a számlát amit PayPal-en használsz, akkor az árfolyamkülönbségek miatt sem kell aggódj, de ha mégis lenne ilyen, akkor a könyvelőd azt le kell tudja könyvelni.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (1900)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1900
OK. Ez eddig kb. világos.

Most azt kérdezem hogy az APEH hogy kerül be a képbe (cégem tranzakcióiról van szó).

Számlát küldök az ügyfélnek, aztán az fizet a paypallal, utána azt beutalom a céges bankszámlámra - akkor itt lesz egy hézag, mert a paypalról a céges bankszámlámra érkező utalás nem lesz összhangban az ügyfélnek kiadott számlával. Vagy...?
Előzmény: digicat (1899)
digicat Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1899
Ha valóban használni akarod a PayPal-t, akkor olvasd el és ÉRTSD MEG a PayPal felhasználói szerződését amit regisztrációkor elfogadtál (hogy ne utólag csodálkozz ha pl. valaki visszaveszi tőled a pénzét), és a helpjében a téged érdeklő részeket (pénzküldés, -fogadás, reklamáció, stb).
KÖTELEZŐEN olvasd el, hogy mi mennyibe kerül (nem minden ingyenes!).
A topikban is érdemes legalább 3-4 hónapot visszaolvasni, egyrészt mert sok kérdésedre választ kapsz, másrészt mert tanulhatsz mások hibájából.
Ha nem érdekel a pénzed sorsa akkor a fentieket nyugodtan kihagyhatod.

Konkrétan erre a kérdésedre néhány válasz:
1821, 1804, 1733, 1601, 1573, ...
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (1898)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1898
Oké, mostmár látom. Már csak azt nem értem hogy ha emailes fizetésre iratkozok fel, akkor hogy lesz ebből pénz? Megnöveli a paypal-egyenlegemet, aztán...?
Előzmény: mAlter (1877)
Ijász Creative Commons License 2007.08.28 0 0 1897

Több mint 20 átutalásom volt már úgy, hogy csak a saját ktg-eket vállaltam, még senki se reklamált - tettem mindezt azután, hogy egy bankos ismerősöm felhomályosított -, tehát a hír vagy igaz, vagy lenyelték a túloldalon az extra költségeket :)

Szerintem próbáld ki, legfeljebb ha reklamálnak, küldöd a különbözetet - igaz, így drágább lenne, de szerintem nem lesz reklamáció.

Persze, inkább Paypal, de nem mindig opció. Ebay-en kívül meg még ritkább.

Előzmény: boxer-gs (1894)
digicat Creative Commons License 2007.08.28 0 0 1896
"A címbeállítás pedig úgy néz ki, hogy sikerült végül is a paypal oldalán is. Legalábbis most már az újat jelöli preferált címnek. Majd a következő vásárlásnál elválik."
Megadhatsz több címet is, és fizetésnél lehet választani közülük.
Ha Gift address, akkor más nevet is megadhatsz.

"Azt nem tudom, hogy mennyire szabálytalan, mert emlékeim szerint a terméklapon is volt erre nézve talán valami utalás."
Nagyon
További tiltott dolgok
Előzmény: boxer-gs (1894)
digicat Creative Commons License 2007.08.28 0 0 1895
"Csakhogy uniós országok között előírás, hogy nem lehet több, mint a belföldi, ez részben így is van."
Ez az euróátutalásokra érvényes, viszont itt a legtöbben forintszámláról utalnak.

"fel nem foghatom, értelmes ember miért megy be hozzájuk"
Lásd előbb, az általad hivatkozott előírás csak euro-euro átutalásokra vonatkozik.
Viszont ha eurószámláról utalsz, és többe kerül mintha belföldre utalnál, akkor már verheted az asztalt.
Előzmény: Ijász (1892)
boxer-gs Creative Commons License 2007.08.28 0 0 1894

Szia!

 

Bár a bankokat így is, úgy is utálom, de kivételesen nem OTP, hanem K&H.

Nálam is be van állítva az sms-infó, de azért írtam a számlainfót, mert az biztos mindenkinek van.

Természetesen be lehet állítani a költségvállalást több módon, viszont az eladó nem fogja elküldeni a terméket, ha az neki még plusz pénzébe kerülne. Vagy azt állítod, hogy ha én csak az 500-as önrészt vállalom, akkor neki nem kerül egy centjébe sem a továbbiakban? Erről még nem hallottam. De ezért is jó a paypal.

Azt én sem tartom szép dolognak, hogy rámterhelik a paypal költségét, de emiatt nem fogok perlekedni. Vagy bekalkulálom legközelebb, vagy nem veszek attól az eladótól többet. Azt nem tudom, hogy mennyire szabálytalan, mert emlékeim szerint a terméklapon is volt erre nézve talán valami utalás.

 

A címbeállítás pedig úgy néz ki, hogy sikerült végül is a paypal oldalán is. Legalábbis most már az újat jelöli preferált címnek. Majd a következő vásárlásnál elválik.

Azért köszönöm szépen a segítséget és a kiegészítéseket. Minden kis infó jól jön.

Előzmény: Ijász (1892)
Ijász Creative Commons License 2007.08.28 0 0 1893

"Mai friss fizetésemnél pl 264 Ft-on számolták az €-t. "

 

 

Ma nekem se volt olcsó: 257.79 Ft. Van különbség bank és aligbank között. 

Előzmény: boxer-gs (1887)
Ijász Creative Commons License 2007.08.28 0 0 1892

OFF:

Néhány észrevétel:

A bankodról sok szörnyűséget írtál, gondolom OTP (a franc se vár a számlakivonatig a 4 jegyű kód miatt, ide nekem sms-ben, kattintás után 2 mp-et adok rá).

Amelyik eladó a vevőre terheli a Paypal költségeit, simán fel lehet nyomni az ebay-en, ez ütközik a felhasználási feltételekkel (vagy mivel).

Banki utalás: valóban, legtöbb banknál 3000 Ft az országon kívüli átutalás.

Csakhogy uniós országok között előírás, hogy nem lehet több, mint a belföldi, ez részben így is van. Átutaláskor lehet választani, hogy ki fizesse az utalás költséget. Ha nem azt választjuk, hogy a teljes költség a mien, hanem azt, hogy hazai nálunk, külföldi a fogadónál, akkor részünkről 500 Ft, külföldön (az uniós szabályozások miatt) 0!

Ja, persze OTP csak egyféleképpen üzemel, 3000 Ft minden esetben, választási lehetőség nincs (fel nem foghatom, értelmes ember miért megy be hozzájuk).

 

És mint ahogy mások is írták, ebay-en beállított profilodban tudsz megadni alternatív címeket, meg ott tudod választani, melyik a default.

 

Üdv:

Íjász

 

Előzmény: boxer-gs (1887)
polizei Creative Commons License 2007.08.28 0 0 1891
Én is köszi a segítséget!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!