Keresés

Részletes keresés

tigristomi Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1165

Te a tapasztalatod és a tudásod alapján legfeljebb relaxációt, esetleg önismeretet oktathatsz.

Előzmény: M R (1155)
tigristomi Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1164

Ez a több évezredes hagyomány az első mondatban nem igaz.

 

Maga a transzcendentális meditáció név igazából félrevezető, ha valaki komolyan szeretne meditációval foglalkozni.

Ha Pihentető Relaxáció Mahesh Mantrával lenne a neve, akkor sokkal beszédesebb lenne a technika.

A meditációhoz vezető út hosszú, és munkás, nem lehet meditációval kezdeni. Mivel maga a jógának a meditációja nem ismert,

ezért persze a kezdő érdeklődővel mindent el lehet hitetni. A meditációhoz több éves előkészítés kell,

és maguknak a meditációhoz vezető meditációs módszereknek is teljesen más a felépítése.

 

A TM-et vagy TM-Siddhit ha valaki elkezdi, ugyanazt gyakorolja 20-30 évig, számottevő változás nélkül a technika gyakorlása alatt.

Ez fanatizmus előrelépés nélkül. 100 évig is gyakorolhatnák így, akkor sem jutnának el a meditációhoz. Ugyanúgy, ahogy a testi képességek fejlesztésénél is van fejlődés,

a meditációs technikák gyakorlása közben is kellene lennie ilyen változásoknak, amik nincsenek.

A TM-technika közben az emberek jórészt elalszanak, a napi gondokon merengenek, vagy fantáziálnak. Ez egyik sem meditáció, amit Patanjali le is ír.

 

A TM a tömegeknek készült, a meditáció nem való a tömegeknek. Ez már eleve ellent mondás. A relaxáció mindenkinek való, ezért jó a TM is a tömegeknek, mert az se több,

mint egy mantra relaxáció. Azonban ugyanúgy, ahogy az izmok és koordináció, testi ügyesség fejlesztésénél sincs hétvégi gyors talpalló, hasonlóan a meditációban sincs.

Lehet divatos, hangzatos és népszerű megnevezés a meditáció, ennek ellenére nem létezik benne gyorstalpalló, sem hétvégi meditációs tanfolyam.

Becsaphatunk másokat, elsősorban azonban saját magunkat, élhetünk tudatlanságban a meditációt illetően miközben azt hisszük, hogy mindennap meditálunk, ettől azonban

még nem fogunk a jóga tényleges jelentésében meditálni. Vannak nyugdíjasok akik mindennap úsznak 500 métert a saját tempójukban, csinálhatják 20-30 évig is,

ettől még rendesen meg sem tanulják az úszás technikáját. Ugyanígy relaxálhat valaki 40 éven keresztül is, ettől még azt sem tudja, mi is a meditáció.

 Ezzel együtt a TM-mantra-relaxációs technika valóban pihentet, ugyanúgy, mint ahogyan bármilyen más relaxációs technika.

 

 A TM-Siddhi program feleslegesen sokkal több időt elrabol az ember életéből, akit ilyen erősen érdekel a meditáció, annak nem szabad ezt megtanulnia,

mert így mentálisan egy rossz technikát fog begyakorolni, ami semmivel sem viszi előre a meditáció felé. Patanjali szerint a különleges képességek úgy működnek, hogy a samyamát

kell alkalmazni különböző tárgyakon, pontokokon, vagy gondolaton. Ehhez a pratyahara, dharana, dhyana mesterévé kell válni, utána lehet a samyamát alkalmazni ezeken.

Ha valaki nem vált ennek a mesterévé, akkor nincs mit alkalmazni. A TM-Siddhi technika ilymódon hamis, nem működő fal-bámulás, merengés, alvás, önhipnózis. A levitációra pedig eleve rossz szútra is van kiválasztva. A különleges képességek amúgy is a 3. fejezete Patanjalinak, amibe nem lehet egy relaxációs technika tapasztalatával beleugrani.

 

 Patanjali könyve nem filozófia, hanem gyakorlati útmutató a tudatunk fejlesztéséhez. Ehhez kell egy mester, aki pl. a samyamát tökéletesen elsajátította, és az ő útmutatása szerint

lehet értelmezni Patanjali könyvét a gyakorlásunkhoz. Maharishi Mahesh nem írt magyarázatokat Patanjalihoz. Mivel Patanjali könyve az első fejezet első szútrájával kezdődik, így a TM-eseknek nincs mit gyakorolnia e szerint, mivel nincs hozzá útmutatójuk. Ez nem is olyan könyv, amit intellektuálisan meg kellene érteni, egyszerűen ez nem erre lett írva.

 Nyilván az sem működik, hogy valaki gyakorol egy fajta jóga rendszert, egy másik jóga mestertől olvassa Patanjali magyarázatát, miközben esetleg egy 3. mesternek a filozófiáját vallja.

 Ennek fényében nem óhajtok értelmetlen beszélgetésbe se menni Patanjaliról. Annyit azonban megjegyzek, hogy Patanjali könyve messze nem merül ki a Yoga Chitta Vritti Nirodha szútra értelmezésében. Pláne olyan szerzőtől nem, aki nem mester, vagy olyan olvasótól, aki nem az általa gyakorolt rendszer mesterének a Patanjali-magyarázatát mondja. Sokszor ugye ennek a kombinációjáról van szó, egy átlag érdeklődő egy másik mester írását olvassa az említett útmutatóról.

 

 

Jómagam 14 évig gyakoroltam rendszeresen a TM-Siddhi programot, több évet a TM mozgalom központjaiban.

Jelenleg jóga tanár vagyok, 7 évi gyakorlással abban a jóga rendszerben, amiben tanár vagyok.

A kettő között kipróbáltam más meditációs iskolát is, 2-őt is, és kundalini jógát is.

22-23 éves napi gyakorlásom, szerény tapasztalataim és a mestereim írása alapján, a fentieket tudom mondani.

 

Om

 

Előzmény: AttilaDios (1154)
tigristomi Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1163

Igazából ez nem az a topik. Van ilyen topik, ott megkérdezheted.

Előzmény: R.S. (1162)
R.S. Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1162

De mire való a jóga?

 

tigristomi Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1161

Köszönöm.

Én semmi hasznosat se találtam itt. A jóga tapasztalást jelent, olyanoktól, akiknek van tapasztalata.

Ha olyan ír általánosságokat a jógáról madártávlatból, akinek nincs számottevő tapasztalata, annak a haszna közelít a nullához,

számomra mindenképpen.

Előzmény: M R (1156)
M R Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1160

Az tény!:D

Előzmény: tigristomi (1158)
tigristomi Creative Commons License 2013.02.03 0 0 1159

Nem tudom mihez szóltál hozzá, az én beírásomhoz biztos nem.

Előzmény: Rosszan (1157)
tigristomi Creative Commons License 2013.02.03 0 0 1158

Sokan vannak manapság, akik hülyítik az embereket.

Előzmény: M R (1155)
Rosszan Creative Commons License 2013.02.03 0 0 1157

Egyszerűbb repülőre ülni.

Előzmény: tigristomi (1153)
M R Creative Commons License 2013.02.03 0 0 1156

Szia Tomi!

 

 

Itt egész jó dolgok vannak fent a yogáról, ha gondolod.

 

 

http://www.saivagjana.eoldal.hu/

M R Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1155

Aki szertne tényleg megvilágosodni, mert meglehet.Azok számára még egyszer felrakom, ezt a két oldalt.Aztán leléptem!:).

 

 

http://www.onvalomeditacio.org/

 

 

http://nem2.lapunk.hu/#axzz2JGFiySfU

AttilaDios Creative Commons License 2013.01.14 0 0 1154

Gyakorlat a transzcendentális meditációhoz http://www.asztro-show.hu/transzcendentalis-meditacio 

tigristomi Creative Commons License 2012.11.19 0 0 1153

A másik dolog szerintem még illúzió rombolóbb, nekem most már inkább viccesnek tűnik.

 

A jóga mestereim szerint a szútra amit a TM-Siddhiben használnak a repülésre, a fizikai testet sosem fogja mozgatni.

Ez a szútra arról szól, hogy a pszihikus testet külön lehet választani a fizikai testtől, és ezek után ez a pszihikus test fog mozogni a térben.

A fizikai test sosem fog megmozdulni, legfeljebb egy szubjektív érzést tudunk előidézni, amelyben könnyebbnek érezzük a testünket, de ez nem jár

együtt tényleges fizikai mozgással.

 Természetesen itt vannak komoly előfeltételek. A Samyamát el kell sajátítani. A samyáma tökéletes kontrollt jelent.

Ezenfelül tökéletesen kell ismernünk a testünket és az elménket is.

 

A levitációról másik szútra szól. Magát a levitációt pránajámával lehet elérni.

 

Előzmény: tigristomi (1152)
tigristomi Creative Commons License 2012.11.19 0 0 1152

Meglepődök néha, hogy még hallok néha új dolgokat a TM-ről.

 

Az egyik a Beatles. A TM-ben azt megszokták említeni, hogy Mahesh a Beatles guruja volt. Most lettem csak figyelmes rá, hogy a Beatles csalódott Mahesben,

mivel túl emberinek látták, aki minél több pénzt akart, és felakarta használni őket arra, hogy népszerűsítse magát.

 Nem mintha a Beatlestől, vagy Katy Perrytől várnám, hogy megmondja ki az igazi guru, de azért ezt a Beatles dolgot nem így szoktam hallani a TM-esektől, ahogy a lenti linkeken van.

http://www.thebeatlesinindia.com/stories/sexmoney.html

http://www.rickross.com/reference/tm/tm156.html

tigristomi Creative Commons License 2012.07.23 0 0 1150

Én nem ismerek ilyen szót, hogy yóga.

A kontárt viszom ismerem.

Előzmény: babaji (1149)
babaji Creative Commons License 2012.07.23 0 0 1149

A moderációt bizzad a moderátorra !

A transz a cendentális és a meditáció szavak bizony a yóga tágasságába beletartozó egyfajta próbálkozásra utalnak , az elme elcsendesitése/szerényedése által az egyénitől az egyetemes felé irányulni.

Ez a yóga.

Avagy ?

 

Előzmény: Herold (1148)
Herold Creative Commons License 2012.07.23 -1 0 1148

Ez nem a jóga topic.

Előzmény: babaji (1147)
babaji Creative Commons License 2012.07.23 0 0 1147

A  yóga nem ismeret és technika kérdése ,

hanem a megérettségé !

M R Creative Commons License 2012.07.20 0 0 1145

Igen igazad, igazatok van, valóban olyanok voltak az írásaim, mint valami idióta, hittérítő:D :D :D Ezért elnézést:), be is fejeztem ezt, meg már nem mozgat ez.

 

 

:D :D :D

 

 

Előzmény: xc23 (1143)
M R Creative Commons License 2012.07.20 0 0 1144

Dharmakaya!

 

Olvastam azt a néhány hozzászólásod, látom érted a lényeget, lenne kedved velem privin beszélgetni, kiváncsi lennék rád (tapasztalat csere, stb.), ha van írj.

 

mail: rolandmocsarimr@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (1134)
xc23 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 1143

Ez olyan mintha a 700as klubot hallgatnam. Fogadd szivedbe Jezust! Es hogy mit jelent ez? .. hat tudja a fene..

 

M R Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1142

Nem.

Előzmény: tigristomi (1141)
tigristomi Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1141

Atyavilág, csak nem a "Meditációs Mester" vagy más 'nick'-el?

Előzmény: M R (1135)
tigristomi Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1140

Szerencsésnek érzem magam, hogy nemcsak ilyen kontár és logikátlan videókat tudok nézni.

Előzmény: M R (1131)
tigristomi Creative Commons License 2012.07.15 0 0 1139

Ezek a micimackó szintű mesék nekem sosem jöttek be.

Előzmény: M R (1129)
M R Creative Commons License 2012.07.13 0 0 1138
M R Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1137

Ha egyáltalán, még szükséged van ezekre.:)

Előzmény: M R (1136)
M R Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1136

Feltéve, ha még nem ismered ezeket.

Előzmény: M R (1135)
M R Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1135

Ha gondolod, nézd meg ezt a két oldalt:

 

http://nem2.lapunk.hu/#axzz1zjr9jdyr

 

http://www.onvalomeditacio.org/

 

üdv.

Előzmény: Törölt nick (1134)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1134

ez tényleg összegzi a lényeget és nem is bonyolult megérteni

Előzmény: M R (1129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!