Keresés

Részletes keresés

Macika Creative Commons License 2011.11.18 0 0 21242

A KRESZ csask a közlekedés szabályait tartalmazza, a műszaki feltételekre nem tér ki, nem is feladata.

A KÖHÉM6-os (így becézik a teljes nevén "6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről" nevű jogszabályt) rendelkezik szinte mindenről, amit tudni szeretnél a KRESZ-en kívül.

 

És nem azért kell (illetve inkább ajánlott) ezeket ismerni, hogy ne tudjon "sz.patni" a hatóság, hanem a saját életed biztonsága érdekében is hasznos az ismeretszerzés.

Előzmény: ezereszu (21239)
jó hír Creative Commons License 2011.11.18 0 0 21241

Magyar Közlöny, vagy szakközlöny...

Előzmény: ezereszu (21239)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.18 0 0 21240

KRESZ, KÖHÉM5, KÖHÉM6.

Utóbbi kettő a műszaki feltételeket szabályozza.

 

 

Előzmény: ezereszu (21239)
ezereszu Creative Commons License 2011.11.18 0 0 21239

Lenne egy talán kicsit fura kérdésem.

Van az úgynevezett kresz. Ez oké. Ez mellé milyen irományokat kellene nekem elolvasni, hogy egy esetleges vitás helyzetben, akár rendőr, akár más a szembenálló fél, semmiképpen ne tudjanak olyan előírásokra, szabályokra hivatkozni, amikről én még esetleg az életben nem is hallottam.

Mondok egy példát. Van ugye a gumikon ez a kopásjelző. Persze az ember hallja, látja, hogy ez miért van. Meg ha jobban elkopott ne menjél vele. De például a kreszben ezt én konkrétan nem látom. Szóval nem hallásból, fórumon látásból szeretnék gondolni valamit, hanem mindent pontosan tudni.

Mit kellene nekem olvasgatni? Milyen linkről érdemes elindulni?

Köszi.

 

jó hír Creative Commons License 2011.11.18 0 0 21238

Valahogy így van a sorrend: veszélyeztetés, akadályozás, zavarás...mindegyikhez van részletes magyarázat...mi, mikor, minek minősül...

maribor Creative Commons License 2011.11.18 0 0 21237

Nagy levegő, nyugelló:)

Macika Creative Commons License 2011.11.17 0 0 21231

Annak az arany drágának, aki kiirtott egy 4fős családot a tizenmillás autójával, részegen?

 

Á, semmi, csak úgy eszembe jutott.

 

De védeni kell őt, már érzem. Lehet, hogy csak eléugrottak, semmi keresni valójuk nem volt a vétlen autónak ott, a saját sávjában, pont akkor, amikor annyira sietett a kaszinóba...

Előzmény: Törölt nick (21229)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.17 0 0 21230

Semmi.

 

Elsőbbségről volt szó. Te azt mondtad

 

Ha valakinek elsőbbsége van, akkor az azt jelenti, hogy elsőbbsége van, tehát te nem akadályozhatod semmiben.

 

A Kresz meg mást mond. Az URL-jét te is tudod, csak a végéig nem olvastad el alighanem. 

 

Lassan: igen, akadályozhatod a folyamatos azonos sebességű azonos irányú haladásban. Nem veszélyeztetheted, de kényszeritheted arra, hogy levegye a lábát a gázrol - vagy picit lépjen a fékre, hogy kikapcsolja a tempomatot - máris megakadályoztad, hogy azt tegye, amit szeretne.

 

Ugorgyunk.

 

Persze máris meg fogod magyarázni, hogy ez nem is akadályozás semmiben, mert a tökvakarásban nem akadályozod, meg nem is ugy értetted.:))))

Előzmény: Macika (21226)
_Nyuszi Creative Commons License 2011.11.17 0 0 21228

Itten vannak sokan, általában user kérdésekre keresnek választ, hátha belelkesülnek erre is:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9031942

Előzmény: Byk001 (21227)
Byk001 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 21227

Szerintem küldjük el egy nyelvésznek ezt a mondatot a KRESZ-ből, hogy értelmezze, aztán azt elfogadja mindkettőnk :))

Mert szerintem egyikünk sem fogja meggyőzni a másikat.

Előzmény: BoGar (21225)
Macika Creative Commons License 2011.11.17 0 0 21226

Annak mi köze is van a pógárőrökhöz???

Előzmény: Pitrinkó (21224)
BoGar Creative Commons License 2011.11.17 0 0 21225

Persze ez csak az első ülésre vonatkoztatóan, mert arról beszélünk. De így szól-e a szabály?! Nem. Akkor meg?

Előzmény: Byk001 (21192)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.17 0 0 21224

Azt nem olvastam, leragadtam a Kresznek az elsőbbségről szóló fejezeténél.

Előzmény: Macika (21223)
Macika Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21223

Teeeee....

Olvastad ugye az egész családot kiirtó, Phaetonos, szlovákrendszámos részeg köcsögöt???

Előzmény: Pitrinkó (21222)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21222

Hát ja, sünök, polgárőrok, mindenféle más renccámmal nyomulók, egykutya.

Előzmény: M.Sanyi (21221)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21221

Jó lenne, de ez így túl rózsaszín.

Amíg vannak akik egyenlőbbnek hiszik magukat más kárára, esetleg találkoznak hasonló beállítottságú kollégákkal, addig sajna a közlekedési hírekkel kezdődik minden hírolvasás a rádióban.

Előzmény: Pitrinkó (21220)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21220

Különben az egész egy fasság.

Én egész jol tudom a Kresz szabályokat, meg a sünök szolgálati szabályzatát meg sok mást is, ők rosszabbul. Tutti.

 

De ez lényegtelen.

 

Ha közlekedek, akkor a kreszt ajánlásnak tekintem, és sose se sértem meg véletlenül. Direkt sokszor, és akkor még az átlagnál is jobban figyelek, mert ha már én szabálytszegek, ne basszak ki azzal, aki nem.

 

Közlekedjünk normálisan, azaz: mindenki mindig leghamarabb- ha akar - legbiztonságosabban jusson el oda ahova akar, illetve ha nem akar sehova eljutni mert kirándul. az se baj, menjen, élvezze.

 

Ez a fontos.

 

A szabályok is, de nem mi vagyunk a szabalyokért, hanem forditva. Elvileg.......

 

Szerintem.

 

 

Előzmény: M.Sanyi (21219)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21219

:)))))))

 

Itt nem lesz aki igazságot tegyen. Ahhoz ott kellett volna lenni.

 

Személy szerint, ha valaki be akar elém jönni azt többnyire engedem. Van akit nem akarok beengedni, mert esetleg kocsog, sietek, vagy egyszerűen nem szeretném, hogy előttem legyen. Ilyenkor max addig szívózom, hogy egy fékezésen kívül más ne történhessen. Se velem, se mással. Egyszerűen nem ér annyit.

 

Lesz majd itt aki virtuálisan lebokszolja, én hátra dőlök és nézem a meccset.  :))

Előzmény: Pitrinkó (21218)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21218

Mé nincs itt lájk gomb? :)

Előzmény: M.Sanyi (21216)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21217

Olvtárs nyiván vagy hiányzott, vagy elfelejtette, amikor az akadályozás, veszélyeztetés, zavarás közti különbséget tanították a KRESZ tanfolyamon.

De majd megmagyarázza nyugi:)

 

Előzmény: Törölt nick (21215)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21216

cola, popcorn bekészítve...  :)))

Előzmény: Törölt nick (21215)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21214

Nem jött be, olvasd el amit belinkeltél. Ja, ez a Kresz amugy:)

 

b) Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására.

 

 

Azaz, kis kormánymozdulatra, gázelvételre, gyenge fékezésre igen..

 

Igen, padlófékre nem.

Előzmény: Macika (21212)
nopánick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21213

Na, vájár....

 

A tükör törés eseménye már JÓVAL a sávváltás UTÁN történt.

Tehát semmi köze a korábbi sávváltáshoz!!!

 

Neked csak azt kell tudni bizonyítani, hogy NEM a sávváltás közben értetek össze.

Innentől a másik fél majd elmagyarázza, hogy mit keresett meletted, úgy, hogy elvitte a tükröt.

Hisz, ha Te megtudtál állni, akkor is megtudott volna pl. ...

 

Szóval, ha már ELŐTTE haladtál, teljesen abban a sávban,

amibe átváltottál, akkor az az elsőbbség ügy lezárult.

Már semmi köze a következő ügyhöz... ami a megállás >> oldalról elcsapás

Előzmény: -JC- (21208)
Macika Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21212

"29. § (1) Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni."

 

"De! azt aki elé sávot váltok, azaz akinek elsőbbsége van ...nos

azt bizony LEHET enyhe lassításra/kormányra KÉNYSZERÍTENI is."

 

Én nem ismerem ezt a paragrafust...

 

Ha valakinek elsőbbsége van, akkor az azt jelenti, hogy elsőbbsége van, tehát te nem akadályozhatod semmiben.

 

De hátha megtalálod te az igazad védelmét.

Előzmény: -JC- (21208)
nopánick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21211
Előzmény: -JC- (21208)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21210

A hibás az lesz, akinek nincs tanuja.

Előzmény: -JC- (21208)
-JC- Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21208

Srácok ez hol van pontosan leírva a kreszben?

 

Pont most volt egy ilyen esetem, hogy átváltottam egy másik sávba 3 autónyi hely volt, simán befértem. A csávó kiszúrta, hogy indexelek és padlógázt nyomott de már nem fért el. Lehúzódott a parkoló sávra épp üres volt és jött tovább. Majd megáltam mert szűkült a sáv, dudáltam, jön tovább és beveri a tükröt. Enyémnek nem lett baja az övé széttört.

Most jött az idézés erről. Nyilván feljelentett.

Érdekelne, hogy szabály szerint most ki a hibás?

Mert addig ok, hogy sávváltáskor elsőbbsége van, de ez szándékos baleset okozása.

Hogy tudom bizonyítani, hogy szándékosan kiszorított?

 

"

Azután jön egy spéci szabály erre az esetre, ami kimondja, hogy

De! azt aki elé sávot váltok, azaz akinek elsőbbsége van ...nos

azt bizony LEHET enyhe lassításra/kormányra KÉNYSZERÍTENI is.

 

Azaz, aki elé bemegy a sávot váltó az

- nem gyorsíthat közben

- sőt akár fékeznie-kormányoznia is kell

"

 

Ezek pontosan hol szerepelnek a KRESZ ben, mert csak az irányváltást találtam meg??!!

Előzmény: nopánick (19864)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21207

Hja. Volt is egy tc cikk erről. Nincs nagy választék olyan autóból, ahol elfér a 3 ülés hátul.

 

AZ én kisebbik kölköm cirka 130 cm, 38kg.  Azért erre a méretre már elég necces egy integrált rendszer.

Ja, régi swift...  :)

Előzmény: Byk001 (21206)
Byk001 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 21206

Nyilván olyan gyereket ültet az ember ülésmagasítóra, aki már elég nagy hozzá, hogy ezzel a megoldással körbevegye az öv.

Nálunk a legnagyobb ül ilyenen. Már kinőtte azt a fajtát, aminek támlája is van, kénytelen vagyok támla nélkülire ültetni. Mondjuk nem is nagyon férne három támlás egymás mellé, pedig szempont volt autóvásárlásnál.

Katasztrófa, amit az autógyárak hátsó ülés címen elkövetnek. De ez már más tészta.

Előzmény: nopánick (21202)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.11.15 0 0 21205

Akkor nopánick kolléga hsz-eit értékelted a jelek szerint.  :))

 

Amúgy a komplett ülés jobb is, ez tény.

Előzmény: ficere50 (21204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!